Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

GoT

 

Fuck me in the beard :rock:

 

 

 

Nagyon komoly szerkezete volt az epizódnak, ahogy össze voltak fűzve a szálak. Gondolom azt a kis árva gyereket nem véletlenül mutogatják ennyit a Fekete Várban, hanem majd ő még fog csinálni valami baromságot. De aztán ahogy felvezettek a finálét az hatalmas volt. Sok meló meg pénz lehetett abban az utolsó 20 percben, de mind megérte, mert tényleg állkeresős állapotokat eredményezett. Jon Snowra rendesen ráhullott a fairy dust, de szinte tudtam, hogy úgyis túléli majd ezt a csatát, mindenesetre, ahogy a Night's King stírölte az érdekes volt.

Sok pozitívuma volt még a résznek, de ezeket mind elhomályosította végjáték, meg kicsit mérlegre is tette a súlyukat. Az évad talán legjobb dialógusait írták Tyrion és Dany beszélgetéséhez, valamint az is egy komoly revelációval bíró pillanat volt, ami Sansa és Theon között játszódott le. Persze látva azt az erőt, ami most már fizikailag is realizálódott északon, ezek mind felszínes cicaharcnak tűnnek, amit a többiek csinálnak. Mondjuk egy jó kis harcjelenetet még várnék a Ramsay féle "kommandótól". Azért meg külön piros pont, hogy a homokkígyókat most kihagyták. :P

Ja és, ha eléggé troll lenne Martin/a készítők, akkor az lenne a sorozat végén az utolsó jelenet, hogy miután minden élőt átváltoztattak, a Night's King ráül a Vastrónra! :evil:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár random gondolat, megjegyzés az előző GoT rész kapcsán:

 

 

 

-Érdekesség: a csatát 400 statisztával és 50 kaszkadőrrel vették fel. Csak a külső helyszíni forgatásokra 15 nap ment el. A Havas Jont játszó Kit Harrington elmondása szerint minden komolyabb akció-jelenetet, ahol "zombik" ellen küzd három féle verzióban vettek fel: egyszer egy zöldruhás fazon ellen kellett hadakozzon, másodszor egy teljes maszkban és kosztömben lévő 'élőhallottal' akciózott, harmadszor pedig a levegőt csapkodta, anélkül hogy bárki lett volna ott. Minden akciónál egyedi döntés született, hogy a három verzióból melyik sikerült a legjobbra (és kerülhet be az epizódba az utómunka után)

 

-Mióta Öreg Nan az első évadban beszélt az óriási jégpókokról azóta várom, hogy felbukkanjanak. Azután, hogy ebben az epizódban megint előhozták őket (a tanácskozáson) végig azt hittem, hogy egyszer csak meglepetésszerűen elő fognak tűnni. Pláne amikor az Éjkirály a végén felemelte a kezét. De annyira nem bánom, hogy nem voltak. Szerintem tuti látni fogjuk őket, csak a Mások és persze a készitők nem akarják kiteríteni minden kártyájukat. Kell valami meglepetés a későbbi csatákba is.

 

-A harmadik évad óta hagyomány, hogy egyes zenekarok cameozhatnak a sorozatban. A Vörös Nászon például ott zenélt a Coldplay dobosa, Joffrey esküvőjén játszott a Sigur Rós (a király még meg is dobálta őket néhány érmével), ebben az epizódban pedig egy metálbanda a Mastodon tagjai tűntek fel:

 

mastodon-2.jpg

 

eLbnzo4.jpg

 

-A számtalan csúcspont mellett az egyik legkedvesebb meglepetés az óriás akciózása volt. Mivel a Falnál lévő csatában ezt igyekeztek kerülni, azt hittem, hogy nem elég a büdzsé egy ilyen harc-jelenethez. Ehhez képest itt dögivel kaptunk belőle, ráadásul Wun Wun meg is menekült. Remélem jó sokáig velünk marad!

 

-Tetszett, hogy az élőhalottak egy részénél be lehet azonosítani, hogy élő korukban hova tartoztak. Volt csontváz akinek a fején pont olyan hegek voltak mint amiket a thennek viselnek, volt zombi aki az Éjjeli Őrség köpenyét viselte, ez a wight pedig a Starkok katonai sisakját hordja:

 

AkOgldT.jpg

 

-Az egyik gyerek wight szinte pont úgy néz ki, mint a legelső rész zombi-kislánya. Lehet, hogy ugyanaz a gyerekszínész játsza?

sJzO2ux.jpg

 

-Van egy olyan érzésem, hogy a készítők ha nem is ilyen epikus léptékben, de valami hasonlót szerettek volna a harmadik évad elejére is. A második évad zárójelenete kiált... sőt üvölt egy komolyabb csata-jelenet után. Helyette kaptunk egy sötét képernyőt némi üvöltözéssel, meg egy hóban rohanó Sam-et. Valószinüleg forgatás közben derült ki, hogy nincs rá keret. Nagyon hiányzott már hogy valami képet kapjunk arról, hogy miért is kéne annyira félni a téltől.

 

-Úgy tűnik, hogy az Éjkirályt picit újradesignolták a negyedik évados felbukkanása óta, de ez csak az előnyére vált. Vajon mikor halljuk majd először megszólalni? És mi lehet az a jelkép, amit kitűzőként visel? Lehet hogy valamikor ember volt és akkor ez volt a háza jelképe? Van egy olyan teóra, hogy évezredekkel ezelőtt az Éjjeli Őrség parancsnoka volt. Ilyen szempontból gyanúsak ezek az egységes fekete ruhák, amiket a Mások viselnek... a régi időkben ez lehetett az uniformis az Őrségnél? Nem mintha ettől összeállna a kép... nagyon várom, hogy kiderüljön a Mások háttérsztorija.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

lassan lehet, hogy kap egy 2. Esélyt a sorozat..

Hány perc egy rész?

Hány rész egy évad?

 

 

Egy rész: 50-60 perc (változó de mindig ebben a tartományban mozog, kivéve a legelső premiert és az évadzárókat mert azok rendszerint kicsit hosszabbak egy óránál)

Egy évad 10 rész. Most vagyunk a 48-dik résznél.

 

 

Áááá, nincs sok pótolnivalód. 48 óra az egész... :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arrow - 3. évad - Hát ez az évad sajna tényleg gyengébb lett mint a korábbiak. Rengeteg volt benne az értelmetlen, elhúzott drámázás, a "miért nem mondtad el, miért hazudtál nekem" és a "mert védeni akartalak" és ezek kb az első 14 részben mindig elhangzottak. A karakterek reakciói nekem totál idegenek voltak, - egyes hírekre úgy reagáltak, hogy csak néztem. Semmilyen ellenfeleket kaptunk az első 2/3ában, - Vertigo 2x, Kupido csaj (jézusom...) stb. A 8as crossover és a 9es félévadzáró volt nagyon ütős. Aztán persze azért a végére felpörgött, de megint nem azért vagyok mérges mert gyengus volt a nagy része, hanem mert volt benne potenciál amivel nem éltek. Az új ellenségben annyi lehetőség lett volna, hogy egy egész évadon keresztül szerepelhetne, de nem...kapott kb 40 percnyi játékidőt és kész. Viszont az új szereplő, Ray Palmer nagyon bevált szerintem, annyira hogy azonnal kapott is egy spin off sorozatot...hát lol. :D Írnék még róla, de inkább nem. :)6,5/10 az évad. Ettől függetlenül még mindig szeretem, és várom hogy akarják innen majd folytatni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez a hírhez mit szóltok? 24 spin-off Jack Bauer nélkül Én speciel díjazom, szegény Jack a végére már nagyon kiégett...

 

Az, ahogy befejeződött a Live Another Day biztosítja is, hogy Jack ne lépjen színre. Az utolsó nő is meghalt, aki még értelmet adhatott volna az életének (oké, Kim és Chloe még él, de hát az előbbivel a kapcsolata már rég megszakadt, az utóbbi meg szinte biztos, hogy meghalna a következő találkozáskor), a ruszkik nyakon csípték, szóval már élni sem nagyon akarhat. Amúgy is kicsit erőltetett volt az utolsó évadokban a folytonos visszatérése, pláne az utolsóban. Egy új, friss szereplő jó lesz, Jack meg támogató szerepet kaphatna, vagy valami ilyesmi.

 

Csak az írókat is lecserélhetnék, új showrunnerek kellenének. Akárcsak Jack, már ezek is kiégtek, nem tudnak frissíteni.

Viszont az, hogy Yvonne Strahovskit sem akarják visszahozni, nos, ez viszont már maga a bűn és fertő. Egyáltalán, hogyan merülhet fel valakiben egy ilyen gondolat? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meh... De a Firefly-t az istennek nem akarják visszahozni az élők sorába. :roll:

 

Meh... De a Firefly-t az istennek nem akarják visszahozni az élők sorába. :roll:

Még jó, hogy nem, amekkora sz*r volt. Joss Whedon amúgy is menjen el inkább festeni. :evil:

Beeee :P:evil::hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt egy videó, ahogy a rendező a showrunnerek és a színészek beszélnek arról a bizonyos jelenetről

Eddig se volt tét nélküli a hatalmasok játszmája, de mostmár a könyvet nem olvasók is tudják mi vár a Falon túl - vagy ahogy az amerikaiak mondják "shit jost got real".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na és ehhez mit szóltok? :D Én nagyon örülök neki, anno a kedvenc sorozatom volt. Remélem, értelmet is adnak a visszatérésnek, és ez esetben nem csak egy utózönge jellegű mini-sorozattal bővül az eredeti széria. :clap2:

 

 

 

Nekem addig tetszett és nagyjából csak addig is követtem ameddig a börtönökből törtek ki amikor a nagyvilágban menekültek az már nem érdekelt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is jó hír, hogy általam kedvelt sorozatok kapnak ilyen-olyan módon újabb évadokat, "csak" jól csinálják meg, ennyi az elvárás.

 

Jut eszembe, a héten indulunk a Hannibal következő évadával, már alig várom :yeah:

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a 24 Jack Bauert jelenti. Nélküle nem érdekelne szerintem.

 

Ezzel én is így vagyok, bár az az igazság, hogy Sutherland az utolsó "félévadban" már nem volt annyira az igazi, úgyhogy valamilyen szinten megértem a döntést.

Viszont, ha már akciósorozatok, akkor tegnap láttam, hogy már kijött a Strike Back záróévadának első része. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel én is így vagyok, bár az az igazság, hogy Sutherland az utolsó "félévadban" már nem volt annyira az igazi, úgyhogy valamilyen szinten megértem a döntést.

Viszont, ha már akciósorozatok, akkor tegnap láttam, hogy már kijött a Strike Back záróévadának első része. :cool:

Már kijött? Holy sh-t! Hát a SB az akciósorozatok királya. Kíváncsi leszek a pesten felvett részekre! :) Mondjuk én szinkronosan néztem végig a évadokat...lehet meg kéne várnom!? :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom kinek mit jelent, de július 5-ei premierrel folytatódik a Dragonball anime sorozat, Dragon Ball Super cammell, semmisnek tekintve kevésbé jó GT-t

 

http://cinestar.hu/dragon-ball-super-megvan-a-premier-datum-es-az-elso-kep-son-goku-rol/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már kijött? Holy sh-t! Hát a SB az akciósorozatok királya. Kíváncsi leszek a pesten felvett részekre! :) Mondjuk én szinkronosan néztem végig a évadokat...lehet meg kéne várnom!? :(

 

Én megnéztem, kemény, pörgős nyitóepizód volt. Egyébként tényleg ez az a sorozat, amit abszolút ajánlok szinkronosan is, mert nagyon eltalálták a szinkronszínészeket. Egyedül talán a 3. évad volt, amit Charles Dance miatt inkább eredeti nyelven javasolnék. Ja és az original Sky-os intro sokkal jobb, mint a megrajzolt amerikai.

 

Amúgy nézi innen valaki a Peaky Blinderst? Akiknek tetszett a Boardwalk Empire, nagyon ajánlom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

Hasonlóan vagyok. Nem igen tudok mit mondani, de azért teszek egy próbát: szóval az égetésnél meglehetősen mérges lettem az alkotókra. Hogy okkal-e az majd a következő részből kiderül.

 

A sorozatban Melisandre már a második évadban megmondta Stannisnek, hogy elfogja árulni az embereket, akik követik, elfogja árulni a családját és mindent amiben eddig hitt... és mindez megéri majd mert ő fog győzni. Az előző évadban pedig egyértelműen utaltak rá, hogy mik Melisandre céljai Shireen-el, tehát a készitők jó ideje tudták, hogy eljön ez a pillanat.

De vajon miért? Tényleg azért mert olyan óriási hatása lesz a sztorira? (ha a Fény Ura ezután zászlót bont mellettük, akkor elvileg a következő részben secperc bekéne vegyék Derest... de ennyi lenne a kihatás? egy gyors ostrom?) Vagy azért, mert évadok óta félnek ettől az ötös évadtól, amiben kevesebb nagy pillanat van, mint a négyesben... tavaly konkrétan megmondták, hogy emiatt paráznak a legjobban. Ugye nem azért volt ez hogy a GoT beszédtémát generálhasson és meglegyen az évados sokk?

Nekem a gyors ostromnál valami sokkal komolyabb dolog kéne, hogy ez a húzás igazolható legyen. Mindenesetre a preview alapján nagyon úgy tűnik hogy a Bolton-Stannis szembenállás végére valamiféle pont kerül a tizes részben. És öszintén szólva birnám, ha Stannis meghalna. Fura mert a könyvekben pont forditva van. Ott nagyon drukkolok neki, hogy sikerüljön a deresi ostrom (ami ott még mindig függőben van), itt viszont az se érdekel, hogy Brienne vagy maga Ramsay lesz aki megmártja benne a kardot csak valaki csinálja.

Ezerszer inkább Roose Bolton pragmatizmusa mint Stannis vallási fanatizmusa.

 

Annyit kétségtelenül elért ez a rész hogy baromi kiváncsi legyen a végkimenetelre.

 

Az aréna pedig TV-s mércével mérve eszement látványos volt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

Ami azért furcsa, mert az egész évadban építgették a "jófej Stannist", aki jó király lenne, erre egy tollvonással lerombolták az eddigi imidzsét. Amúgy a könyvekben tényleg egy olyan karakter, akivel lehet szimpatizálni (természetesen vannak hibái, de kevés karakter van a könyvekben akiknek ne lenne - ha van ilyen egyáltalán), és itt is sokáig lehetett vele, de most úgy érzem a "Team Stannis" csapat tagjai eléggé megfognak fogyatkozni

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

Mondjuk a Stannis tábort szerintem főleg az erősiti a könyvekben is, hogy a szemétláda Boltonok ellen megy, plusz a könyvekben Deres Frey katonákkal is tele van, akik meg aztán végképp a rohadégság csúcsai. Ugyanakkor Stannis a könyvekben simán égeti az embereket úton Deres felé csak hogy jobb legyen az idő (persze ott azok az olvasó számára ismeretlen senkik), Havas Jonnal ráadásul messze nem olyan felhőtlen a viszonya mint itt.

 

Amit az évadban láttunk Stannistől az alapján ettől a rémtettől lassan össze kéne törjön. Hiányoltam itt, hogy nem látszott eléggé hogy mennyire nagy a dilemma. A következő részben remélem látjuk nyomát, hogy mennyire megviselte.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

 

 

Stannisnél én is azt éreztem, hogy a korábbi évadokhoz képest kicsit jobb képet próbáltak meg festeni róla idén (mondjuk a Sammel való beszélgetése a Fekete Várban). Ezzel szembemenve most gyakorlatilag a legártatlanabb szereplővel szemben voltak a legkegyetlenebbek (szerintem ez durvább volt, mint amit eddig Ramsay művelt).

Egyébként én valahol azt olvastam, vagy lehet, hogy tesómtól hallottam, hogy a sárkányokat nem minden Targaryen tudja meglovagolni. Itt meg Dany lazán felpattant rá. Amúgy csak nekem tűnt kicsinek a sárkány :? régen mintha nagyobbnak látszott volna.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

Daenerys-t azért engedte, mert felismerte, mint az "anyját". Amúgy úgy van, ha jól emlékszem, hogy a sárkány választ, hogy kit enged a hátára ülni, de ez általában egyszerre csak egy ember, és ha az meghal, akkor esetleg választhat valaki mást is (vagy végleg megvadul).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

 

 

Stannisnél én is azt éreztem, hogy a korábbi évadokhoz képest kicsit jobb képet próbáltak meg festeni róla idén (mondjuk a Sammel való beszélgetése a Fekete Várban). Ezzel szembemenve most gyakorlatilag a legártatlanabb szereplővel szemben voltak a legkegyetlenebbek (szerintem ez durvább volt, mint amit eddig Ramsay művelt).

Egyébként én valahol azt olvastam, vagy lehet, hogy tesómtól hallottam, hogy a sárkányokat nem minden Targaryen tudja meglovagolni. Itt meg Dany lazán felpattant rá. Amúgy csak nekem tűnt kicsinek a sárkány :? régen mintha nagyobbnak látszott volna.

 

 

 

A sárkánylovaglás a könyvben is pont ilyen spontán. Dany végülis nem akármilyen Targaryen: még a tűz se fogott rajta, pedig az sem általános vonás a családban. Szerintem a sárkány elég nagy volt. Az előző évadban ekkora volt:

game-thrones.png

 

Ehhez képest sokat nőtt:

tumblr_nplw3xcJ1e1qe9t4zo4_500.gif

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.