Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

PoI

 

Ütős rész mindkettő. Főleg a 10-es. De az elég tré hogy "Gyökér" és Éliás is méltatlan véget ért. Na jó mindketten másokat védtek a halálos lövések eldördülte előtt de az nagyon nem jön be hogy esélyük se volt a védekezésre. Bár Éliás-nak több lett volna mert ő lövéshelyzetben kerületett volna erre csak állt ott mint Bálám szamara.

 

 

Sajnos Elias esetében tényleg kicsit gázos volt a helyzet, egyszerűen mintha nem is törődött volna azzal a végén, hogy ne nyújtson eleven céltáblát.

Említettem, hogy megnézem az összes évadot kb. egy epizód/este tempóban. Pont ma került sor arra a részre a 2. évad elejéről, amelyikben először találkozik Harold Eliasszal :( A végén a börtönben sakkoznak... Mit ne mondjak, más szemmel néztem őket.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Preacher pilot epizódja elég beteg volt. Képregény ismerete nélkül fogalmam sincs hová fog kikötni ez a sorozat, de nézős marad. :D

Ugyanezen a véleményen vagyok. Pont a furcsasága miatt vagyok méginkább kíváncsi rá, mint az indulása előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT múltkori rész

 

 

Arya - Amig nem került át Braavos-ra egyetlen ember képezte, Syrio Forel, aki elérte hogy harcosként egy gyenge közepes legyen. Ami óriási szó tekintve hogy egy kislányról van szó, de aligha elég ahhoz hogy bármi érdekeset tudjon csinálni. Hogy pontosan mennyit fejlődött Braavosban azt majd több mint egy hét múlva fog kiderülni - már a holnapi részben is lesz jelenése de a nagy akciója elvileg a nyolcadik részben jön. A Waif aki ellen gyakorolt westerosi mércével kb. egy Superman (ezért is nem szabad lebecsülni hogy ellene néha nehézkesen harcolt). Ha letudja győzni és megtudja ölni akkor azt jelenti hogy gyakorlatilag alig pár ember van Westeroson akit ne tudna simán eltenni láb alól.

Emellett láttuk az előző évadban hogy arcot is tud cserélni, ami elég komoly képesség. Ennyi idő alatt már nyilván azt is tudja hogy kell lemetszeni az arcokat a holttestekről tehát segítség nélkül is menni fog.

Braavosban emellett kaptunk egy kis világépítést is. Ebben az évadban a színházi jelenetek voltak az egyik kedvenceim. Én cseppet sem érzem elfecséreltnek az itt töltött időt.

 

Sam - Nekem az nem tetszett, hogy végül Szegfűt mégse hagyta ott és ahogy Donát írta, így egyértelmű lett, hogy az egész a valyriai kardra ment ki (meg talán arra, hogy bevezessék a faterja karakterét... a könyvekben kicsit fontosabb a szerepe, lehet hogy majd még itt is alkot valamit a következő évadokban). Szerintem Szegfű nyugodtan maradhatott volna. Egyrészt Randyll bármekkora s*ggfej nem egy mészáros. Igen Sam-et megfenyegette de csak azért, hogy biztos elmenjen a Falra és hogy a sokkal potensebbnek tűnő öccse legyen az örökös. Ha Szegfű nem terít ki simán eléldegélhetett volna itt, Sam meg belevethette volna magát a fellegvári kutatómunkába, amit már nagyon várok. Most akkor ugye nem megy el egy külön rész arra hogy Szegfűt elszállásolják az Óvárosban? Bár kicsit kíváncsi vagyok hogy miként néz ki az Óváros, de az ottani Fellegvár ezerszer jobban érdekel. Ha Sam következő alkalommal feltűnik remélem már oda is eljut.

 

Királyvár - Meglepő fordulatot vettek az események. Tetszik, hogy végre kezd kirajzolódni, hogy akkor most miről is szól ez az egész vallási szál, ahogy végre az is egyértelmű, hogy a Főveréb minden ájtatoskodása ellenére egy politikai játékos. Apropó ha már Királyvár. Brannek több látomása is a városról szól. Láttunk képeket a régmúltból, ahogy az Őrült király üvölt a trónon és látjuk, ahogy a futótűzzel teli hordók berobbannak. Na ez utóbbi viszont biztos, hogy a jövőből van. Ilyen eddig sose történt!

wildfire-2.png

 

Ennek kapcsán érdemes feleleveníteni, hogy már kétszer is láttunk olyan látomást, amiben a királyvári Vörös Erőd, pontosabban maga a trónterem romokban állt. Egyszer Daenerys látta ezt a második évad végén, amikor belépett a Halhatatlanok házába, másrészt Bran is látta ugyanezt a harmadik évadban.

vlcsnap-2014-09-02-02h26m41s125_zps522388be.png

 

Egyre valószínűbb, hogy valaki a levegőbe küldi a fővárost. Vajon még ebben az évadban?

 

Walder Frey: Nagyon örülök, hogy újra feltűnt a gazember. Ahhoz képest, hogy az egész sorozat legaljasabb húzása hozzá köthető jól eltűnt az utóbbi évadokban. Nagyon kiváncsi vagyok hogy mi lesz vele. Pontosabban hogy miként fog meghalni. Nagyon fiatal a felesége. Arya csaknem felveszi majd az arcát?

Maga a zúgói ostrom úgy tűnik meglepően könyvhű lesz. Mondjuk annak az ostromnak

KÖNYVES SPOILER

 

az igazi narratív oka hogy újra összehozza Brienne-t és Jaime-t. Ha minden úgy alakul hogy a regényekben akkor a Feketehalat hamar kirugdalják a várból. Tekintve hogy az előzetesekben Walder Frey együtt bulizik a Lannister katonákkal ez valszeg itt is így lesz

 

 

Benjen - Én is nagyon örültem a feltünésének. Szerintem annyi történt, hogy az Erdő gyermekei fel akarták éleszteni. Viszont felélesztő varázslatnak hasonlóak az alapjai, mint annak ami Mássá alakítja az embereket. De nem pont ugyanaz. Valószínűleg az Erdő gyermekei szinte majd minden varázslatukhoz használják a sárkányüveget.

 

Dany - Érződött, hogy ez ott a végén egy nagy jelenet akar lenni, de nagyon nem jött át. Eleve a dothrakik már átálltak hozzá és már napok óta vonulnak Meereen felé. Kissé random a puszta közepén a semmiből tartani egy nagy beszédet. Viszont végre Westeros inváziójáról van szó. Nade akkor most aztán legkésőbb a tizes részre tényleg induljanak neki.

 

Egyébként ezt a részt most nem a showrunnerek (Benioff és Weiss) hanem egy haverjuk jegyezte Bryan Cogman. A most következő részt is ő fogja.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucifer

 

Gondoltam belenézek. Két nap alatt le is ment az első évad. :D Ha valaki kíváncsi milyen az amikor az ördög megunja a poklot és eljön közénk, mindenképpen nézze meg. Szerintem fantasztikusan nyúltak az egész témához. Alig várom a folytatást! :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként ezt a részt most nem a showrunnerek (Benioff és Weiss) hanem egy haverjuk jegyezte Bryan Cogman. A most következő részt is ő fogja.

Én szeretem a Cogman által jegyzett részeket, általában nyugisabb epizódok, de cserébe remek párbeszédeket ír.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könyv spoiler gomb mögé tettél előzetes spoilert, amit nem szerettem volna megtudni. Itt: Vagy ez nem a következő rész előzetesére akar utalni, hanem az év eleji nagy előzetesekre?

 

 

az igazi narratív oka hogy újra összehozza Brienne-t és Jaime-t. Ha minden úgy alakul hogy a regényekben akkor a Feketehalat hamar kirugdalják a várból. Tekintve hogy az előzetesekben Walder Frey együtt bulizik a Lannister katonákkal ez valszeg itt is így lesz

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucifer

 

Gondoltam belenézek. Két nap alatt le is ment az első évad. :D Ha valaki kíváncsi milyen az amikor az ördög megunja a poklot és eljön közénk, mindenképpen nézze meg. Szerintem fantasztikusan nyúltak az egész témához. Alig várom a folytatást! :evil:

Eddig is kíváncsi voltam erre a sorozatra - imádom az ilyen abszurd témákat -, de most végleg meggyőztél, hogy be kell próbálnom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig is kíváncsi voltam erre a sorozatra - imádom az ilyen abszurd témákat -, de most végleg meggyőztél, hogy be kell próbálnom. :)

Feltétlenül próbáld be. Ezt a témát ilyen megközelítésben még tuti nem láttad. :) Szerkezetileg hasonlít a Castle -re, de a szereplők okán, sokkal érdekesebb annál. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszett az új GOT. Van viszont egy kérdésem:

 

 

Nekem alapjában véve fura, hogy Myrcella halála ennyire következmények nélküli. Láttuk az öreg Martell halálát, és ennyi - felteszem azóta Dorne a háborúra készül. De Cersei nagyon könnyen túltette magát a lánya elvesztésén, nem forral bosszút és Jaime-t sem próbálta meggyőzni, hogy Zúgó helyett Dorne-ba vonuljon a seregével. A harcos hittel való küzdelem ennyire intenzív, hogy nincs ideje siratni/megbosszulni a lányát?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszett az új GOT. Van viszont egy kérdésem:

 

 

Nekem alapjában véve fura, hogy Myrcella halála ennyire következmények nélküli. Láttuk az öreg Martell halálát, és ennyi - felteszem azóta Dorne a háborúra készül. De Cersei nagyon könnyen túltette magát a lánya elvesztésén, nem forral bosszút és Jaime-t sem próbálta meggyőzni, hogy Zúgó helyett Dorne-ba vonuljon a seregével. A harcos hittel való küzdelem ennyire intenzív, hogy nincs ideje siratni/megbosszulni a lányát?

 

Pedig erre a választ megadta Tyrell mama, pont ebben a részben.

 

Cersei elvesztette az összes támogatóját, a hatalma elfogyott. Ő már csak egy nő a várban, aki legfeljebb a mutánsának parancsolhat. Jaime-nak meg nincs serege, Tommennek van. És ha a király Zúgó lerohanására ad parancsot, akkor Jaime legfeljebb egyedül, úszva mehet Dorne-ba. Ő a korona felesküdött szolgája - ezt meg a múlt heti részben hangsúlyozták ki, de itt is kapott némi szerepet az esküje -, azt teszi, amit a király parancsol neki, nem azt, amihez kedve van. És pláne nem tud a király parancsa ellenében mást megtámadni a király seregével.

Egy szóval, se Jaime, se Cersei nem bír akkora hatalommal, hogy akárcsak Dorne felé köpjön. Így kénytelenek belenyugodni Myrcella halálába. Az persze, jó kérdés, Dorne jelenleg milyen mértékű fenyegetést jelent Westerosra, de az eddigiek alapján nagyjából semmifélét. Nem mutatták háborúskodás jeleit, sőt, meg merem kockáztatni, hogy az uralkodóváltás sem ment aztán annyira simán. Biztos voltak, akiknek nem tetszett az előző "leváltása".

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Dzséjt jól összefoglalta. Ehhez még annyit, hogy amikor az évad elején Cersei és Jaime nagy pofával berongyoltak a Kistanácsra, akkor pont azzal álltak elő hogy Dorne ellen kell vonulni. Tehát Cersei fejében ott van a bosszú gondolata de jelenleg semmi hatalma nincs ahhoz hogy ezért bármit tegyen. Neki eleve túl kéne élnie a saját tárgyalását ahhoz hogy legalább a Vörös Erődöt nyugodtan elhagyhassa.

 

Jaime pedig pont ebben a részben beszélt Bronn-ak arról hogy mi lesz majd akkor ha ő lesz a Lannister seregek vezetője. Vagyis most nem az. A viselkedéséből is látszott, hogy Zúgó ostroma nem a szíve csücske és kicsit letojja az egészet, annyi a célja hogy minél előbb letudják az egészet. Ő ott mint kiküldött a király és a Segítő parancsára van ott. Utóbbi Kevan Lannister a Lannister seregek tényleges ura, aki a dorne-i ötletre nem volt vevő.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

 

A rész végi Arya késeléssel mennek a találgatások hogy ez csak egy fake-Arya volt mert nem volt nála a Tű, más volt a frizurája, az arcán nem voltak a csikarások, nem volt neki ennyi pénze, és úgy járt mint Jaqen.

Mert elvileg Jaqen volt és azért lett Arya hogy a másik csajt próba elé állítsa hogy menyire tud túllépni a személyes vágyain meg stb.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 6x07

 

Csak úgy száguldanak a hetek, már mindjárt vége ennek az évadnak is.

 

 

Folyóvidék

 

Engem Sandor visszatérése meglepett, egyáltalán nem számítottam rá most. Mert a könyvet ismerve azt sejtettem, hogy előbb-utóbb visszatérhet (valamivel később), de még azon se lettem volna meglepődve, ha Mance-hez hasonlóan ezt a szálat törlik. Több visszatérés nagyon már nem kéne. Örülök, hogy Ian McShane is tiszteletét tette a sorozatban, A katedrális óta szeretem a játékát. Azt azért meg kell jegyeznem, hogy a könyvben Meribald septon beszéde jóval hatásosabb volt a "megtört emberről", ezt a sorozat most valamiért nem tudta jól visszaadni. Ennek ellenére ez egy kiváló vendégszerep volt McShane-től. A trónok harca sorozat abban is erős, hogy egy-egy epizódra megismerjünk új érdekes és emlékezetes karaktereket is (lásd korábban Karsi vagy a haldokló földműves). Ahogy Clegane magához vette a fejszét... :D nem lennék most a Lobogó nélküli Testvériség helyében, amely egy teljesen tipikus fejlődési utat járt be azzal, hogy a kezdeti védelmezőből ugyanolyan népet sanyargató szerveződés lett, mint ami ellen harcol elvileg... s természetesen továbbra is a népre hivatkozva (analógiaként a dél-amerikai balos gerillaszervezetek jutottak eszembe, amelyek szintén "önkéntes" adót szednek).

 

Ha már ez az évad a nagy visszatérések évada, jó volt látni Brynden Tully-t, aki gyakorlatilag már egy személyben, utolsó mohikánként viszi tovább a véget ért öt király háborúját, miközben körülötte minden hatalmi struktúra megváltozott, szinte minden jelentős ház átesett már személycseréken. A rész jól visszaadta, hogy már mindenki belefáradt az egészbe, az ostrom előkészületei erőtlenek, Jaime, de főleg Bronn is enerváltnak tűnt. Azért Jaime így is jól helyretette a két Frey-t. A legjobb beszólást persze Bronn szolgáltatta, amikor Jaime a már unalomig ismételt családi mottót kezdte volna ismét mondani... :D

 

Észak

 

Jon-ék toborzásba kezdtek, és ezt szerencsére meg is mutatják, mert így egyre több helyszínnel ismerkedhetünk meg amellett, hogy Észak politikai viszonyairól is teljesebb képet kapunk. Talán a legjobb a vadak meggyőzése volt, illetve Tormund mondata az északiak és a "déliek" (értsd Faltól délre) jellemének különbözőségeit az ígéret, illetve az eskü megtartásáról. A meggyőzésben egyébként Jon és Sansa is meglehetősen gyengén muzsikált, szerencsére jött Davos és segített. Lyanna Mormont személyében kaptunk egy érdekes mellékkaraktert, jól látni a sok teszetosza (Tommen), kretén (Sweetrobin) és szociopata (Joffrey) után egy valóban szimpatikus gyereket, akinek vállára hirtelen hatalmas felelősség szakadt rá. Ahogy nézem, ennek maradéktalanul is helyt tud állni. Hiába, az északiak kemény emberek. Bár a 62 darab katonát így is túlzóan kevésnek találom, a készítők nyilván a drámai hatás kedvéért lépték ezt meg, azonban 620 is igen kevésnek számítana, de legalább a realitásokkal nagyobb összhangban lenne.

 

A rész egyik hatásos jelenete Robett Glover és Sansa szóváltása volt, mert mindkettejük szavaiban volt igazság. A hűbéres nem csak akkor tartozik hűséggel, amikor jó minden, viszont Glover remekül rámutatott arra, hogy az élet nem fekete-fehér, számára a Boltonok a családi fészek megmentését jelentette (akik nyilván politikai számításból segédkeztek az erőd visszafoglalásában), miközben joggal érezte úgy, hogy Robb elindult délre "kalandozni", és nem gondoskodott a hátramaradt tartomány biztonságáról (lásd Deres példáját). Ez a déli hadjárat számtalan tragédiával járt együtt. Egyébként Glover bátyja és a Mormont-lány anyja háttérszereplőként felbukkantak az első évadban, de azóta, mint kiderült ők is meghaltak, ahogy Északon szinte már mindenki az egykori lordok közül.

 

Szabad Városok

 

Jó látni a kialakuló testvéri köteléket Theon és Yara között. Valószínűleg az évad végére már meg is érkeznek Meereenbe, így ezek a szálak össze fognak érni.

 

Az arctalanoktól kiráz a hideg, mégha Arya meg is lépne sikeresen én a helyében élete végéig nem tudnék nyugodtan sétálni a városokban. Amikor az öregasszony rátört Aryára (?), az valóban kemény volt. Olvasva a teóriákat, amit Fulcrum is leírt... hát... szürreális. :D Ráadásul láttam egy olyan gif képet, ahol elvileg a két Arya egymás mellett megy el (?), csak a valódi (?) nem veszi észre a hamist. Aki így, ha igaz a teória, minden bizonnyal Jaquen lehet. De a kérdés, hogy hogy vehette volna fel Arya arcát, hiszen az orgyilkos szekta a holtak valódi arcából készít maszkot, nem?

 

Királyvár

 

Valaki most már végezzen a Főverébbel, aki az egész széria legképmutatóbb karaktere. Igazi nagyjátékos. Ahogy finoman odaszól Margaery-nek, hogy a nagyanyja bármikor belehalhat a "hitetlenségébe", hát az vérlázító. :D Az előző rész végén azért felmerült bennem, hogy a királyné valóban ájtatos hitbuzgó lett, de örülök, hogy ezt a karakteridegen lépést nem lépték meg a készítők. Margaery igazi nagyjátékos és intrikus, ellentétben az ostoba Cersei-el, aki megkapta most a magáét. Igazából, Tommen és Margaery nem is lenne rossz uralkodópáros, ahol a valódi döntéshozó nyilván a királyné lenne, miközben ott van az unokahúgához és unokaöccséhez képest jóval bölcsebb Kevan, illetve a Tyrell-ek részéről a Töviskirálynő. Mindenesetre Királyvár így is robbanás előtti állapotban van, főleg azáltal, hogy gyakorlatilag alig maradt releváns szereplő a fővárosban. Igaz, már az ötödik évad óta így van, hogy Királyvár sokat vesztett jelentőségéből, hiszen Tywin, Joffrey meghalt, Tyrion, Kisujj és Varys pedig lelépett. Jaime távozásával Cersei most tényleg egyedül maradt, Qyburn-on kívül egy szövetségese sincs. Nyilván a fia miatt maradni fog és a végsőkig harcol, elkövetve majd újabb hibákat...

 

 

Az előzőhöz hasonlóan ez is egy lassabb epizód volt, és ahogy olvasom a kommenteket, sokan unatkoztak is, de megmondom őszintén, én ezeket a párbeszédekre jobban alapozó epizódokat jobban szeretem, mint az akciódúsakat (azok közül igazából nálam csak a Hardhome volt valóban áll leejtős).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

PoI 5/11

 

Kevésbé izgalmas, de annál grandiózusabb epizód volt. Tetszett, hogy felbukkantak a korábbi epizódok megmentettjei, de az egyik srácra sajnos már nem emlékszem. Mindegy, majd az újrázás helyrerak mindenkit.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

PoI 5/11

 

Kevésbé izgalmas, de annál grandiózusabb epizód volt. Tetszett, hogy felbukkantak a korábbi epizódok megmentettjei, de az egyik srácra sajnos már nem emlékszem. Mindegy, majd az újrázás helyrerak mindenkit.

 

 

Én is bírtam hogy előkerült az a trió. Habár nékem egyikük se rémlik.

Az viszont nem akar bejönni hogy a gép "Gyökér" hangján cseveg. Meg a Harry-zését se csípem.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Én is bírtam hogy előkerült az a trió. Habár nékem egyikük se rémlik.

Az viszont nem akar bejönni hogy a gép "Gyökér" hangján cseveg. Meg a Harry-zését se csípem.

 

 

Nekem a katonának öltözött ürge igen, mert ő az első évadban szerepelt a megmentettek között. Plusz a nő, aki meg a legutóbbiban. Pierce meg nem, de majd belefutok valamikor az ismétlés során.

Számomra csak szimplán furcsa, hogy Root hangján beszél.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.