Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

szerintem semmi baj nincs a szinkronnal.

Ezzel azért ízlés kérdésén túl is vitába szállnék (az ízlésben egyet értek, nekem ízlésem van, ti meg mindjárt kaptok egy pofont :D:P). Ezt most vettem észre, csak úgy belenéztem magyarul, hogyan szól a második évad utolsó részének az eleje (konkrétan a jelenet akartam újranézni, de akkor már meghallgattam szinkronosan is... hát ezek a ........... borzalmasak magyarul).

 

Konkrétan a dalek-cayberman eszmecsere. Na, itt van egy jelenet, mikor a Doki és Rose anyja beszélgetnek, hogy Rose-zal mi a helyzet. Magyarul ezt kérdezi az anyja:

"Mit tettél vele Doktor? Rose is meghalt már?"

Angol eredeti:

"Mi tettek vele Doktor?"

Még az angol eredeti ismerete nélkül is érezhető, hogy itt valami gond van, mert nem a Doktor fogta körbe Rose-t, hanem a dalekok, és az anyja az előző mondatéban maga is róluk kérdezett. És ezt csak úgy véletlen találtam, mi van, ha még keresném is. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy még az első 4 évadban nincs is annyi félrefordítás, de persze azért van, mint az 5.ben eddig. Hallod olyanokat fordítanak, hogy csak nézek, és az a baj, hogy olyanokat, aminek nincs is köze az angol szöveghez. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt mondjuk én sem értem. Nyilván nem a szinkron-színész a hibás ezek miatt, hanem a fordító, de mi a nyehészségnek nem alkalmaznak olyat fordítónak, aki jól tud fordítani és kiválóan ismeri a nyelvt? Magyarítás végett sem fordítja úgy a szöveget, hogy az csak részben hasonlítson az eredetire. (egyébként ezek igen, elő-elő fordulnak, de nem NON STOP!)

Nem értem. Ettől mondjuk még nem leszek szinkron gyűlölő.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick: Nem azért néz valaki feliratos filmet/sorozatot mert az olyan menő, hanem mert csak az esetek 1%-ában ér fel a szinkron az eredetihez. Ez nem sznobság kérdése, főleg ha te magad is látod hogy milyen gyenge legtöbb esetben a magyar verzió. Megnézek egy szinkronos Dextert és csak a fejemet fogom, az százas hogy ha így látnám először, akkor az az utolsó Dexterrel eltöltött percem lenne.

 

Persze nincs azzal semmi gond ha valaki a szinkronosra esküszik, én csak azt nem szeretem amikor az ellenkező tábort divatmajmolónak tartják (nem te, mielőtt félreértenéd). Nézze mindenki azt amit szeretne, és kész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt mondjuk én sem értem. Nyilván nem a szinkron-színész a hibás ezek miatt, hanem a fordító, de mi a nyehészségnek nem alkalmaznak olyat fordítónak, aki jól tud fordítani és kiválóan ismeri a nyelvt? Magyarítás végett sem fordítja úgy a szöveget, hogy az csak részben hasonlítson az eredetire. (egyébként ezek igen, elő-elő fordulnak, de nem NON STOP!)

Nem értem. Ettől mondjuk még nem leszek szinkron gyűlölő.

Egyszerű a válasz: pénz. Minek fizessenek az első osztályú szinkronért, ha sz*rért, húgyért is kapnak valamit. A szinkron mondjuk már a béka popója alatt van, a szinkronszínészek éhen vesznek, a többi szinkron-dolgozóról nem beszélve, de sebaj, a kereskedelmi televigyorik vezetői legalább megvehetik az új BMW-t, meg Mercit, és idén is elmehetnek Barbadosra nyaralni.

A szinkront amúgy én sem gyűlölöm, sőt, az NCIS (mindkettő) és a Bones szinkronját például máig nagyon szeretem. De például a House is tetszik, csak a hangok cseréjével tele lett az angyalbögyörőm (ami természetesen érthető a színész halálakor, de Wilsonnak már a harmadik hangja van, ráadásul most már egy igen béna hangja). Csak, hogy ma is futó sorozatokat vegyek példának. Pedig aztán ebben is vannak olyan helyzethez nem illő ferdítések, hogy csak pislog az ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így van sajnos. Az általánosságban elmondható hogy minél nézettebb egy sorozat, annál jobb a szinkron is. Kevésbé gyakorlott színészeket hívnak be, a fordítóból se épp a legkeresettebbet, és olyan sokat se kínlódnak vele.

Ezért olyan jó a House/CSI/társai magyar változata, és volt a Lostnak is jó régebben, amíg nézett volt. Illetve ha mondjuk egy HBO-produkcióról van szó, ott nyilván jobban mennek a minőségre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Szabó Sipos nem szinkronizál többet, pontosan az alacsony fizu miatt.

Teljes mértékben tisztában vagyok vele, hisz követem a magyar szinkron alakulását. ;) Na és? Ez nem mentség a szinkronszínész cserére, sőt, tökéletes példa arra, hogy miért hágják meg azt az ősi foglalkozást végző édes anyucikájukat a kereskedelmi csatornák. Tessék szépen megfizetni őket, és akkor nem kell egy remek szinkronszínészt elveszteni.

 

Doctor Who 7.5, hát ez mesés volt. :) Milyen apropóból született ez a hét és feledik rész? Momentán nincs hangulatom utána olvasgatni. :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is bejött a mostani Dexi.

 

Jól tette hogy mégis kicsinálta azt a suttyó Niki gyereket. Talán egy pillanatig se fordult meg a fejében hogy nem nyírja ki. Másképp nem is lett volna fontos neki elautókázni vele.

 

 

A Frindzs már nem jött be annyira. Kezd kicsit sok lenni nekem a trafóiból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogyhogy 7 és feledik rész? Melyikre gondolsz? :hmm:

 

Egy animációs epizód. Nálam úgy van elnevezve a file, hogy 7.5. rész. A Doktor és Martha a szíved legfőbb vágyát teljesítő ősi-ősi-ősi hajó után kutatnak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Egy animációs epizód. Nálam úgy van elnevezve a file, hogy 7.5. rész. A Doktor és Martha a szíved legfőbb vágyát teljesítő ősi-ősi-ősi hajó után kutatnak.

 

Ja, én azokat kihagytam. Nálam csak az élőszereplős részek számítanak, így is marha sokat kell még néznem, hogy utolérjem a sorozatot. Egyébként jó volt, érdemes lenne megnézni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dexter

Én úgy gondoltam, hogy Dexter mindezt öntudatlanul tenné meg, amin ő is meglepődne, mondjuk a biztonsági felvételen magát látva. Így akarna kitörni belőle a dark passanger, akit Sam elakart nyomni. Szerintem érdekes fejlemény lett volna, főleg az öccse megjelenésével. És lenne egy jó párhuzam Travissel is, ha a végén ő is csak behalluzza az öreget.

 

 

Oké, így már leesett, hogy miért írtad :) Pedig a videó megnézésekor még belém is villant egy pillanatra, mekkora szám volna, ha Dexter volna ott a kapucnis pulcsiban :D De aztán elvetettem az ötletet.

 

 

Riddick: Nem azért néz valaki feliratos filmet/sorozatot mert az olyan menő, hanem mert csak az esetek 1%-ában ér fel a szinkron az eredetihez.

Én is azok táborát gyarapítom, akik ezért szeretik eredeti hanggal nézni a filmeket, a szinkronos sosem lehet olyan jó, mint az eredeti, de hát ízlések és....:) Még 1998-ban kérdezte meg az angol tanárunk, ki milyen filmet szeret, feliratosat vagy szinkronosat, én voltam az egyetlen, aki a feliratosnál tette fel a kezét :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doktor 5x11

 

Aranyos rész volt, nem volt rossz, de igazából semmi különös legalábbis a történetet tekintve. viszont a cuteness faktor hatalmas volt. Ahogy a doktor próbált beilleszkedni, meg focizni, na azon besírtam. :D jó arc a Craig, úgy hiszem még viszont látjuk! ;)

 

 

Az a baj, hogy nem tudok többet írni a részről, mert közben megnéztem az évadzáró első részének a bemutatóját és nem jutok szóhoz. OMGGGGG! :D

hát szerintem ez nekem tetszeni fog. :D

http://www.youtube.com/watch?v=0T0S1m_cR98

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who 3. évad. What? :D

 

Hát ez az évad sem volt semmi. Jobbnál jobb, egyre jobb. És a legvége... Mikor nekiment a hajó, az első, ami eszembe jutott: na, a Tardis elgázolta a Titanicot. Képzeljétek az arcom, mikor a doki megfordította a mentőgumit. :lol:

De mikor kiderült, ki Boe Arca, azon is lehidaltam. Apropó, nagyon jó volt Jack kapitányt viszontlátni, és az is tetszett, hogy megemlékeztek Rose-ról. Nem is egyszer, de Jack és a Doki találkozásakor tetszett a legjobban. Szeretem, ha úgy írnak ki sorozatokból karaktereket, hogy azért nem felejtik el őket (ala Jonas Quinn, aki mintha soha nem is létezett volna, úgy felszívódott). De ha már kiírások...

Rose után egy évvel Martha is lelépett? Hát erre a tizennégy részre kár volt bemesélni. Komolyan, ezt nem hiszem, hogy meg fogom szeretni ebben a sorozatban, ezt a folytonos szereplőcsereberét. Már megütött a kilencedik Doki leléptetése, Rose kilépése még inkább, és most, hogy megkedveltem Marthát (na nem annyira, mint Rose-t), ő is távozott. De jó? Amúgy remek karaktereket írnak, a 3x00-ban Donna is nagyon jó volt. Tetszett volna, ha ő lett volna az útitárs.

Amúgy az utolsó három rész nagyon kemény volt. Ezt a szerencsétlen Földet nagyon le tudják amortizálni ebben a szériában, bár most megúszta, visszacsévélték az időt (vajon a visszafelé pörgő Föld szándékos Superman utalás volt?).

A többi részben a disznórabszolgák mondjuk kicsit megfeküdték a pocimat, de szerencsére mellettük voltak a dalekok és Dalek Sec, akik vitték a részt, és röfi katonáék nem szerepeltek sokat. Hasonlóan éreztem az orrszarvú-zsarukkal szemben, de ami kicsit azért kibuktatott, hogy a világ legeslegeslegeslegvégén még mindig AK4-47-esekkel lőnek és mai teherautók járnak-kelnek. Azért itt egy ici-pici fantáziát el tudtam volna viselni. Pláne a röpködő fejgőmbőcöket látva.

Ami viszont fantastic, az a zene. Brilliáns muzsikákat írtak az epizódok alá. Már az első két évadban is nagyon jók voltak, de itt a harmadikban eddig a csúcs. És a látvány is nagyon sokat javult. A Gollum-Doktor tök jól festett.

Na, jöjjön a negyedik évad. Lássuk, azért süllyedt-e el a Titanic, mert nekiment egy Tardisnak? :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, ahogy olvastam az írásod jókat mosolyogtam magamban, tudva mi lesz a 4. évadban... te jó ég, le fogod tenni a hajad. Semmit nem mondok, mert félek, hogy akár egy apró megjegyzés is poént lőne le, szóval ez után az írás után rettenetesen kíváncsi vagyok a 4. évados értékelésre! :D ÁÁÁÁ! :):D

 

Ja... és: Allons-Y!

 

kudar, Bomarr! Ha minden jól megy ma este megtekintem én is az 5x11-et! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a specialt láttad?

Yep, láttam, már a második évad elején. Jópofa, de ezekből a minikből most a legújabb, amit láttam, az tetszik.

 

Doctor Who és Doctor Who. :D

 

 

Ja... és: Allons-Y!

És végre volt egy Alonso. :lol:

 

Azért csak nem süllyedt el a Titanic... Azaz, csak nem zuhant le. :) Mondjuk kicsit vicces volt ez a Starship Titanic a jelenben, űr-emberekkel, de jól megcsinálták (poén, tavaly én is írtam egy hasonló novellát, de az fele ilyen jó sem lett, viszont abban is meteorok találták telibe a hajót, és abban is meghalt a főhős hölgy párja).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, ahogy olvastam az írásod jókat mosolyogtam magamban, tudva mi lesz a 4. évadban... te jó ég, le fogod tenni a hajad. Semmit nem mondok, mert félek, hogy akár egy apró megjegyzés is poént lőne le, szóval ez után az írás után rettenetesen kíváncsi vagyok a 4. évados értékelésre! :D ÁÁÁÁ!

 

kudar, Bomarr! Ha minden jól megy ma este megtekintem én is az 5x11-et! :)

Igen én is ilyen mosolygással olvastam Dzséjt írását. :D Ő még azt hiszi, hogy az írók nem gondolnak a rajongókra. :D A 4. évag vége iszonyúbrútálisanjólesz! :D

 

Riddick várom a rész értékelésedet, de aztán az előzetest nézd meg, mert azon lehidalsz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értékelést szerintem holnap fogok írni, és a trailert is tervezem megnézni természetesen, mert le akarok hidalni :D:P

 

Egyébként nagyon úgy tűnik, hogy mindkét DW spin-off sorozatot le fogom tolni ... legalábbis bepróbálom mind a kettőt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értékelést szerintem holnap fogok írni, és a trailert is tervezem megnézni természetesen, mert le akarok hidalni :D:P

 

Egyébként nagyon úgy tűnik, hogy mindkét DW spin-off sorozatot le fogom tolni ... legalábbis bepróbálom mind a kettőt. :)

Nádzson helyes! Nem fogsz csalódni! :)

 

Dzséjt, látod látod! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.