Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az utóbbi részről: voltak már hasonlóan felépített szisztémájú részek, de szerintem ez az utóbbi idő legpoénosabb epizódja volt :) Neked, hogy tetszett?

Az utóbbi időben összeszedték magukat. Nem hittem volna, hogy azután a hosszú mélypont után még visszatudnak jönni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszett de én már csak nyugtatókkal fogom ezt nézni. :D

 

 

Én továbbra is tartom hogy ez csak a forgatókönyvek fantáziájában van. Egyszerűen el nem tudom képzelni hogy évtizedekig normális emberek elkezdjék egymást gyilkolni ha jön egy katasztrófa. Természetesen vannak agresszív emberek de azok a békés időkben is azok voltak. Ez a Kormányzó tuti pszichopata volt régebben is nem most lett ennyire aljas. Milyen durva már hogy gyerekekre is lövöldöz. Amit utálok benne az a rossz helyzetfelismerés és az önismeret hiánya. Mert nézzük mi történt. Az ő embere(Merle) kapta el Glennt és Maggiet. Ő verette őssze őket, tőlük akarta megtudni hol tanyáznak, ő ölette meg majdnem őket. Tehát ő kezdte a rossz bánásmóddal. Namost ezek után azon felháborodni hogy a két ember barátai bejönnek és kimentik őket nagyon nagy agybajra vall. Nem kellett volna őket elkapni és tissztességesen ,békésen kellett volna tárgyalni Rickékkel. De mivel ő volt az első erőszakos ezért a másik fél is így reagált és nem is várhat el mást. Azaz semmi jogalapja nincs a börtönbe menni és bosszút állni a 6 embere miatt akii amúgy is önvédelem miatt haltak meg. Na ezt úgy elmondanám neki. Én most azt remélem hogy Rick észhez tér ,mert már baromi zavaró ez az őrülete. Túl kéne már lépnie Lorie halálán ,és a valós dolgokkal törődni. Szóval azt szeretném látni hogy Rickék csapata visszamegy és csak lő mint az állat.

 

TWD - S03

 

Jó az évad eddig, ez részemről nem kérdés. :) Ahhoz képest, eleinte milyen fenntartásokkal ültem le a sorozat elé, sikerült a kedvenceim közé tudnom.

 

Továbbra is Rick a favorit, az egész sorozat lelke, bár az utóbbi időben valóban nem egészen önmaga. De a történtek fényében (főleg Lori elvesztése) ez szerintem teljesen érthető. Kíváncsi vagyok, a záró képsor a "kijózanodása" akart-e lenni... nagyon remélem.

Illetve Darly az, aki szép fejlődésen megy keresztül pozitív irányba, ami főleg a megváltozott körülmények miatt dicséretes. A Kormányzó a járkálók előtti életben is egy álszent, önző féreg lehetett, a káosz csak felnagyíthatta ezen tulajdonságait. De meg fogja kapni a neki járó sorsot, ebben biztos vagyok. :cool:

Egyelőre Michonne az, akit nem tudok hova rakni, vele kezdhetnének valami érdemlegesebbet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A Kormányzó az előző életében valószínűleg egy kis senki volt, és most lehetősége adódott rá, hogy ő legyen az úr a szemétdombon. Tőle függnek az emberek, mindent ő irányít... biztos remek érzés lehet neki. Na már most Rickék ebbe a hatalomba rondítottak bele, mikor megjelentek a közelben.

 

Sajnos az emberek tényleg ilyenek, én elég reálisnak látom az ábrázolást. Egyébként nem mindenki vetkőzött ki magából. Pl. az a mexikói család normálisnak tűnt.

 

 

 

 

Ez is lehetséges. Aki sokáig el van nyomva akár munkahelyen akár otthon abból kitörhet az állat. Tényleg kiváncsi vagyok mi volt az előélete a Kormányzónak. Gyereke volt az tuti az kiderült. Rickék is normálisak maradtak, egyedűl Shane lett szociopata.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, Castle-t illetően logikus, amit a spoilerben írtál, meglátjuk, mi lesz.

 

Szerintem is elég átlagos volt a 12-es rész, és végre a 13-as jó volt. Az a baj ezzel az évaddal, hogy baromira hullámzó, vannak remek részek, és nagyon fillér epizódok is, amiket szinte nem is érdemes megnézni. Jó volna, ha most már ilyenek nem nagyon volnának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utóbbi időben összeszedték magukat. Nem hittem volna, hogy azután a hosszú mélypont után még visszatudnak jönni

 

Ezzel egyetértek. Voltak üresjáratok, amikor csak kereste magát a sorozat (még ebben az évadban is), de azért még mindig vannak olyan utalások, visszacsatolások, amik szerintem jól működnek és ahogy közeledünk az évad végéhez szerintem a történetvezetésben is nagyot alkotnak majd. A poénok is nagy részben ülnek, szerintem még jobban is, mint egy évaddal korábban...

 

 

 

Azt amúgy az előző évadban szerintem eléggé elszúrták, hogy Barneynak megvan az eljegyzése Quinnel, ezzel szemben az évad végén bedobják, hogy Robin lesz a menyasszonya. Innen már akkor ki lehetett következtetni, hogy a Quinnes szálból nem lesz semmi és ezt utána a 8. évad elején szerintem kínos gyorsasággal és eléggé béna húzással zárták le, nekem az nem tetszett. A Robin féle eljegyzés viszont remekül volt felvezetve, megkoreografálva, ott nagyon jól kihasználták a dupla-epizódot...

 

 

 

OFF

Egyébként Te nem vagy fent ezzel az avatarral egy másik fórumon is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

HIMYM

 

Azokat a részeket utáltam, főleg mert Nora nagyon nagy arc volt, erre meg dobja Robin miatt. Aztán jött Quinn :para: . Viszont az eljegyzés tényleg jól fel lett vezetve. Ted is teljesen karakteridegen volt amikor lenyúlta Victoriát, a Marshal-Lilly páros meg már lassan az agyamra ment, főleg azért mert nem csak idegesítőek, voltak hanem - számomra - érdektelenek is. Szerencsére ezek a hibák mostmár nagyjából eltűntek, és már szinte láthatáron Mrs. Mosby :D

 

OFF

Egyébként Te nem vagy fent ezzel az avatarral egy másik fórumon is?

Ha nem "Nabopolasszar" a felhasználó neve akkor nem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

HIMYM

 

Azokat a részeket utáltam, főleg mert Nora nagyon nagy arc volt, erre meg dobja Robin miatt. Aztán jött Quinn :para: . Viszont az eljegyzés tényleg jól fel lett vezetve. Ted is teljesen karakteridegen volt amikor lenyúlta Victoriát, a Marshal-Lilly páros meg már lassan az agyamra ment, főleg azért mert nem csak idegesítőek, voltak hanem - számomra - érdektelenek is. Szerencsére ezek a hibák mostmár nagyjából eltűntek, és már szinte láthatáron Mrs. Mosby :D

 

 

Ha nem "Nabopolasszar" a felhasználó neve akkor nem. :)

 

Az tényleg elég erőltetett volt. Marshall meg Lilly meg szerintem már nagyon beleszürkültek a sorozatba, velük mondjuk nem is lehet annyi mindent kezdeni, de a legkevesebb karakterfejlődést ők produkálják. A Mother-el kapcsolatban meg már annyi elméletet hallottam, mint az előző TCW epizóddal kapcsolatban :D

 

Jah amúgy bowl.hu fórum volt, a névre már nem emlékszem csak az avatarra...

 

Mi ez, Dragon Age? :D:evil:

 

Targaryen rulez! :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is imádom a GoTot, sok részt többször is láttam, de valahogy ez a trailer nem tudott jobban felizgatni, hogy tűkön ülve várjam.

Persze biztos jó lesz, tényleg könyvben talán a legjobb, de félek, hogy utána meg elkezd iszonyúan ellaposodni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy tv sorozathoz képest jól fest a trailer. Kár, hogy bennem semmit nem mozgatott meg. Bár maga a sorozat nézhető, de ez a GYU-Karib Tenger Kalózai mix nem tudom meddig fog működni nálam.Végül is ha beindul biztos lelkesebb leszek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze biztos jó lesz, tényleg könyvben talán a legjobb, de félek, hogy utána meg elkezd iszonyúan ellaposodni.

Mármint ha túl vannak a hármas könyv adaptálásán? Az biztos, hogy a négyes könyvre majd ráfér egy kis tuning. A trailert én viszont már tizszer láttam kb. Eleve ez a könyv nálam az elmúlt bő tiz év legnagyobb olvasmányélménye volt és úgy tűnik hogy a sorozat még jobban viszi filmre mint számitottam rá. Mondjuk nyilván bejátszik hogy én minden jelenetnél tudom, hogy ez pontosan honnan van és mi történik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mármint ha túl vannak a hármas könyv adaptálásán? Az biztos, hogy a négyes könyvre majd ráfér egy kis tuning. A trailert én viszont már tizszer láttam kb. Eleve ez a könyv nálam az elmúlt bő tiz év legnagyobb olvasmányélménye volt és úgy tűnik hogy a sorozat még jobban viszi filmre mint számitottam rá. Mondjuk nyilván bejátszik hogy én minden jelenetnél tudom, hogy ez pontosan honnan van és mi történik.

Igen a 3. könyv utánra gondoltam. Ebbe biztos nem kell majd belenyúlni, de már a 2. évadot is kicsit felturbózták a könyvhöz képest, szóval félek hogy még 2 évad, mert ugye ez most 2 évad lesz, ha jól emlékszem, és onnantól zuhanó repülés, ettől függetlenül persze nagyon várom, biztos jó lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen a 3. könyv utánra gondoltam. Ebbe biztos nem kell majd belenyúlni, de már a 2. évadot is kicsit felturbózták a könyvhöz képest, szóval félek hogy még 2 évad, mert ugye ez most 2 évad lesz, ha jól emlékszem, és onnantól zuhanó repülés, ettől függetlenül persze nagyon várom, biztos jó lesz.

Ennyire nem tetszett a négyes könyv? A sorozatnak mondjuk annyi előnye lesz hogy az egymással párhuzamosan játszodó négyes és ötös könyvet nekik nem kell ilyen faramuci módon szétszedniük -szerintem a négyes könyv egyik hátránya pont az volt hogy az olvasók kedvencei ott nem tünnek fel- plusz a showrunnerek jelezték, hogy azért a hármas könyv végétől, ésszerű határok között -tehát továbbra is viszonylag hűek maradnak Martin sztorijához- de lesznek komolyabb eltérések. Én mondjuk azon ritka állatfajta vagyok akinek az egyértelműen lassabb és kevésbé epikus hangvétel ellenére még a négyes könyv is egészen bejött.

 

(u.i.: Egyébként igen jól tudod. A hármas könyv két évadban lesz feldolgozva)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vicceltek amikor azt mondták, hogy a Trónok harca 3. évad minden eddiginél moziszerűbb lesz. Elképesztően jól néz. Érdemes teljes képernyőre és HD-ba húzva nézni. Brutál jól mutat.

 

Ez a trailer bearanyozta a mai napomat :D

Piszok jól mutat sivatagban masírozó hadsereg, és Danny is szuper, ahogy pózol előttük. A sárkányos jelenet hangulatos, de a top momentum számomra, az égő kard látványa. Igazi "rollercoaster ride" lesz ez a dupla évad, már csorog a nyálam, alig várom március végét!

Nekem a 4-es és 5-s könyv is nagyon tetszett, el tudok belőlük képzelni 2-3 évadot.

 

És most aktuális téma mozifilmeknél is a (továbbiakban könyves téma)

rabszolgaság kérdése (Django), plusz korábbi alkotások is sikeresek voltak, ha rabszolga téma volt az alapanyag.

A 3-évadtól kezdve, és főleg gondolom majd 5-6.osban, ahogy haladunk a Sárkányok táncába, mégjobban előtérbe kerül a keserű sorsú rabszolgák sanyargatása. Plusz főhőseink közül is páran megtapasztalják eme sötét oldalt, így izgalmakban nem lesz hiány.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyire nem tetszett a négyes könyv? A sorozatnak mondjuk annyi előnye lesz hogy az egymással párhuzamosan játszodó négyes és ötös könyvet nekik nem kell ilyen faramuci módon szétszedniük -szerintem a négyes könyv egyik hátránya pont az volt hogy az olvasók kedvencei ott nem tünnek fel- plusz a showrunnerek jelezték, hogy azért a hármas könyv végétől, ésszerű határok között -tehát továbbra is viszonylag hűek maradnak Martin sztorijához- de lesznek komolyabb eltérések. Én mondjuk azon ritka állatfajta vagyok akinek az egyértelműen lassabb és kevésbé epikus hangvétel ellenére még a négyes könyv is egészen bejött.

OFF

Igen ezért is nem tetszett a 4es, és kíváncsi leszek a fogadtatására, de leginkább a legújabb könyv ami miatt félek, mert abban gyakorlatilag semmi sem történik és azt is nagyon hosszan. :D Nehéz lesz fent tartani az érdeklődést ha nem nyúlnak bele erősen. De ne legyen igazam. Kezdem úgy érezni, hogy az író már teljesen kezdi elveszti az irányítást az egész történet, szálak és karakterek között. Mindenesetre jó hogy ennyire szétbontják, lehet még pár évig nézni, de ki tudja mikorra írja meg a folytatást.

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Igen ezért is nem tetszett a 4es, és kíváncsi leszek a fogadtatására, de leginkább a legújabb könyv ami miatt félek, mert abban gyakorlatilag semmi sem történik és azt is nagyon hosszan. :D Nehéz lesz fent tartani az érdeklődést ha nem nyúlnak bele erősen. De ne legyen igazam. Kezdem úgy érezni, hogy az író már teljesen kezdi elveszti az irányítást az egész történet, szálak és karakterek között. Mindenesetre jó hogy ennyire szétbontják, lehet még pár évig nézni, de ki tudja mikorra írja meg a folytatást.

Könyvek topikba válaszoltam :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vicceltek amikor azt mondták, hogy a Trónok harca 3. évad minden eddiginél moziszerűbb lesz. Elképesztően jól néz. Érdemes teljes képernyőre és HD-ba húzva nézni. Brutál jól mutat.

Ez óriási lesz! Én egyszerűen imádom ezt a regényfolyamot, olyannyira, hogy noha a 2. évadot csak apránként tudom nézni, de most hogy befejeztem az 5. kötetet, egyszerűen nem tudok meglenni a napi betevő Trónok harca olvasás nélkül, így elkezdtem újra a Kardok viharát. Épp jó bemelegítés a 3. évadhoz. :)

 

 

Egy tv sorozathoz képest jól fest a trailer. Kár, hogy bennem semmit nem mozgatott meg. Bár maga a sorozat nézhető, de ez a GYU-Karib Tenger Kalózai mix nem tudom meddig fog működni nálam.Végül is ha beindul biztos lelkesebb leszek...

A 3. könyv egy csoda, csodálkoznék, ha a 2. évadot minimum nézhetőnek tartva nem tetszene nagyon filmen. :) Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vicceltek amikor azt mondták, hogy a Trónok harca 3. évad minden eddiginél moziszerűbb lesz. Elképesztően jól néz. Érdemes teljes képernyőre és HD-ba húzva nézni. Brutál jól mutat.

Jól néz ki :)

Lentiekhez: a sorozatnál szerencsére nem kell tartani a könyvek sorrendjét, vagyis keverve vihetik filmre a 4. és 5. regényt, úgy volna jó. Párhuzamosan olvasva teljesen rendben volt a két könyv. De tényleg jöhetne már a 6. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én akiket nagyon várok a GoT új évadában, azok Vargo Hoat és komédiásai. A könyvsorozat legszínesebb bandája, kíváncsi vagyok, hogy fognak festeni a vásznon.

Én is várom őket. Meg

 

Vargo Hoat brutális halálát :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.