Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Végül én is abbahagytam. Jó kis sorozat volt, de valahogy nem tudott igazán bevonzani. A későbbi évadjai fent vannak a listámon csak túl sok minden áll elöttük :D

Köszi a választ :) Nekem is ez volt a fő bajom a sorozattal. Egyelőre nem foglalkoztat, hogy tovább nézzem, majd ha egyszer nagyon sok időm lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

Hááát... eléggé átlagos volt - ezalatt értem azt, hogy zseniális mint a többi rész. Ezek az apróbb változtatások jól működnek - egyelőre. Kíváncsi leszek mi lesz azzal a Mallisterrel, akit ott találtak Harrenhallban - gondolom így vezetik majd be Zúgót a történetbe.

Egyetlen bajom, hogyha hetente érkeznek majd a részek, akkor hamar vége lesz az évadnak :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW mostani rész

 

 

Jó rész volt, felvezetéshez mindenképpen. Az elején miért volt olyan érzésem, hogy már megint a történet végét látom? :) Amúgy a Mátrixos alapsztori egész kellemes volt, de remélem azért később ennél izgalmasabb részek jönnek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who 3. évad évadzáró tripla epizódjától dobtam egy hátast, mert olyan jó volt. És ezek után a színvonal meredeken nő? Nekem most jelenleg ez volt a csúcs, mi lesz még itt :D

Mondjuk, az előtte lévő epizód se volt ám piskóta, az Oscar jelölt Cillian Murphy szereplésével. Már ott olyan bájos kislány volt, hogy ajaj :yes:

Az azt megelőző részben pedig feltűnt pár GoT színész, Visery Targeryen, meg Jojen Reed megformálója. 1913-as Dowton Abbey különkiadás :D

Na és az előtte lévő epizódban pedig a csodálatos Pókember maga, Andrew Garfield parádézott. :cool:

 

Nagy nagy pirospont, hogy csupa jó epizódszereplőt válogatnak össze évadonként :yeah::clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who 3. évad évadzáró tripla epizódjától dobtam egy hátast, mert olyan jó volt. És ezek után a színvonal meredeken nő? Nekem most jelenleg ez volt a csúcs, mi lesz még itt :D

Mondjuk, az előtte lévő epizód se volt ám piskóta, az Oscar jelölt Cillian Murphy szereplésével. Már ott olyan bájos kislány volt, hogy ajaj :yes:

Az azt megelőző részben pedig feltűnt pár GoT színész, Visery Targeryen, meg Jojen Reed megformálója. 1913-as Dowton Abbey különkiadás :D

Na és az előtte lévő epizódban pedig a csodálatos Pókember maga, Andrew Garfield parádézott. :cool:

 

Nagy nagy pirospont, hogy csupa jó epizódszereplőt válogatnak össze évadonként :yeah::clap:

Cillian Murphy? Ez biztos?

Amúgy igen, az utolsó sztori, ami ugye 3 részes meg az előtte lévő BLink nem kicsit rakta fel a mércét. :) A 4. talán még jobb, de aztán jön csak a java. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who

 

A legújabb rész szerintem az évad legjobbja eddig.

 

 

További apróságok, a már felsoroltakon túl:

- csörgő TARDIS-telefon: utalás Moffat első DW-sztorijára, az Empty child-ra.

(- St. John Ambulance matrica: utalás a legelső Doktor TARDIS-ára, amin ugyanez a matrica volt)

- könyvfejezet említése: a 11-es poénon túl ez egy halvány utalás a 10. Doktorra a Shakespeare Code-ból ("Wait until you read the seventh book - Oh God, I cried.")

- "I don't take the TARDIS into battle": utalás a 9. Doktorra (Parting of the Ways)

- az esti beszélgetős jelenet Clarával megidézi a Doktor és a kis Amy első találkozását a The Eleventh Hour-ban

- az Earl's Court-ra utalás magyarázata: ott tényleg áll egy régi kék rendőrségi fülke, a rosszfiúk ezt benézték a keresés közben

- kiváló újra-visszahozása egy régi-új ellenségnek

- TARDIS-belső: szebb, mint valaha, egyszerre klasszikus és modern (ahogy az új főcím is), és még mindig nem láttuk a time rotort működés közben, mert mindig elfordul a kamera :)

- összességében finoman, de határozottan érződik az egyre több utalás a korábbi részekre (újraindítás utániakra és korábbiakra is)

 

A Doktor szövegei rég nem voltak ennyire frissek (de-monked, mobile phone - a surprisingly accurate description, telefonlista, fotoszintézis, kvadrocikli, young people), és az egész epizódot belengi egy olyan hangulat, hogy ezt a részt kénytelen vagyok az esszenciális Doctor Who-epizódok közé sorolni, amelyek tökéletesen mutatják be a Doktort és a DW világát.

 

 

Game of Thrones:

 

Nagyon tetszett az évadnyitó. A nyitást, az előző évad végén megnyitott szál lezárását gyengének éreztem, de aztán nincs bicsaklás, hozzák az elvárt (elég magas) szintet. A vége különösen jó lett.

 

Már csak egy jó Once Upon a Time kéne, de az újabban nagyon gyengélkedik, lassan már nem is érdekel, mi lesz a vége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who

 

- az Earl's Court-ra utalás magyarázata: ott tényleg áll egy régi kék rendőrségi fülke, a rosszfiúk ezt benézték a keresés közben

 

Köszi, hogy ezt megmagyaráztad, nem igazán sikerült értelmeznem, miért mondták ezt. De így már ül a poén. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Game of Thrones

 

Na, most újra megtekintettem szép HD minőségben egy jobb magyar felirattal. Ma korán reggel álmosan, a HBO Go-n néztem , néha szaggatva elmosódva, és halkan. Ez ronthatta eléggé az összhatást.

Most, hogy figyelhettem a részletekre, és hagytam magam kellemesen elmerülni Westeros világában, igencsak tetszett az epizód :)

Dany szála a legjobb, az utolsó 10 perc tetszett a legjobban, az epizód végi nagy meglepi főleg :yeah:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who 3. évad utóhatásáról még egy picikét érdeklődnék..

 

Látjuk még a Kapitányt a továbbiakban? Vagy csak mint Face of Boe lép színre? :hmm::)

Nagyon csíptem az ürgét, és így hogy halhatatlan, egy kocsmában vedelhet Rozsomákkal :D :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who 3. évad utóhatásáról még egy picikét érdeklődnék..

Maradjunk annyiban, hogy a sorozat nagyon rajongóbarát. :D

Mellesleg van Jack kapitánynak egy spin off sorozata Torchwood néven ami 4 évadot is megélt eddig, szóval ha bírod, akkor tessék majd nézni, mert vannak kapcsolódási pontok a DWhoz. Sokan innen sem szerették meg a sorozatot, az eleje nekem is nagyon furcsa, de a későbbi évadok már eszméletlenül jók.

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2lp401mvs166mw1jd59.jpg

 

 

BSG: Blood and Chrome

 

 

Nem bánnám, ha minden évben kapnék egy adag BSG-t… legalább ilyen minőségben… Mert ez tök jó volt.

 

Annyit kell róla tudni, hogy ez egy tízrészes, részenként kb. 10 perces web sorozat, ami a Csillagközi Romboló sorozat előtt kb. 40 évvel játszódik, valamint nagyvonalakban kapcsolódik a Caprica című sorozathoz is. Főszereplője pedig az ifjú William Adama, a majdani legendás parancsnok, aki zöldfülűként, kikerülve az Akadémiáról, becsvágytól és tettvágytól fűtve kap egy életveszélyesbe forduló megbízatást. A kb. másfél órás történet – ami simán nézhető egy filmként is – az ő kalandja, az első éles bevetése. Ráadásul - aki emlékszik még, erősítsen meg benne – a BSG egyik epizódjában volt valami hasonló havas bolygós visszaemlékezés, nos, ez a sorozat tökéletesen illik a képbe: ha nem is kronológiailag, de hangulatilag mindenképp. Nagyon jó, izgalmas másfél óra, aminek legnagyobb és legfontosabb érdeme, hogy elhozza azt a BSG feelinget, amit a Capricának nem sikerült.

 

Apropó Caprica: a Hatala és a Greystonok emlegetésével kedves kis kikacsintás történik abba az irányba is, de a fő csapásvonal természetesen a BSG előtörténete. A technikai megvalósításra az égvilágon semmi panaszunk nem lehet, szinte hibátlan a grafika és a CGI. A friss karakterek nagyon jók, csak kevés idő van megszeretni őket, az űrcsaták látványosabbak (és rövidebbek) a sorozaténál. A lényeg ugyanakkor itt a kalandon és az akción van, minimális moralizálás és társadalomkritika, vallás és politika jóformán nulla. Néha megérintett néhány más sci-fi hangulata is a BSG-n kívül (EP V, Pitch Black, Screamers, Csillagközi invázió), de ezek nem voltak zavaróak, sőt, kellemesen színezték e világot.

 

No persze az egész mit sem ér a BSG nélkül. Akárcsak a két korábbi mozifilm, a Penge és a Terv, ez sem nyújt önmagában katartikus élményt, a sorozat nélkül lóg a levegőben. Arra azonban kiváló, hogy felcsigázzon, meghozza a kedvet a négyévados kalandhoz. Hazai megjelenésre egy forintot sem tennék, ezért megnézésre tényleg nincs más megoldás, mint a net.

 

Úgyis oda szánták…

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó most pár hétig úgyis csak Doki meg GoT posztok lesznek szóval nincs bűntudatom ha ezeket még belinkelem. :D

Új poszter, wallpaper a Rings of Akhaten-hez.

 

tumblr_mklq79E9ep1qijoeyo1_1280.jpg

 

És egy nagyon aranyos fan video Clararól és Eleven-ről. :)

http://www.youtube.com/watch?v=7y0QdeKbFDE

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt gyenge a The Walking Dead 3. évadfinálé, de egész másra számítottam...

 

Azt hittem, egy nagyszabású ütközet során végre leszámolnak a Kormányzóval, és a börtön/Woodbury szál után valami újat vezetnek fel. De nem bánom, hogy így alakult, mivel most vált igazán nagy féreggé a fickó. Nem vagyok szadista típus, de alig várom a haláltusáját. :evil: Amit (többek közt) Marle-al, Miltonnal, majd Andreával tett... kíváncsi vagyok, mi lesz a 4. évadban, kár, hogy az addig hátralévő fél év rengeteg idő. :|

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who teória a legújabb rész alapján

 

 

Szerintem a Csendet a Great Intelligence vezeti. Eddig a voksomat a Mesterre tettem volna, de ő több szempontból se illik a képbe: egyrészt hogy lett akkora király, hogy egy ilyet le tudott szervezni, mikor az eddigiekből az derült ki hogy ő a Doktor gonosz és kicsit kevésbé ütős elmével felszerelt B verziója? Másrészt ő sose akarná a Doktort anonim módon, lufifejü emléktörlő lények meg hadseregek mögé bújva kinyirni. Minimum bejelentkezett volna a TARDIS felrobbantása előtt, hogy "háhá, én vagyok az". Harmadrészt, csak egy elég erőltetett magyarázattal lehetne őt visszahozni a halottaiból (előbb-utóbb persze ez úgy is meg fog történni, de minél később annál jobb).

 

A Great Intelligence-hez viszont elég jól passzol a Csend. Mert mi is volt az első terv? A Tardis felrobbantása és vele kvázi a világ megsemmisitése. Ez csak olyasvalakinek lehet opció, aki vagy simán át tud slisszanni egy párhuzamos univerzumba vagy egyáltalán nincs is teste.

Másrészt azt látjuk, hogy a Great Intelligence rohamosan fejlődik: a viktoriánus korban csak egy embert tud irányitani, azt is csak azért, mert szegény nagyon kis szerencsétlenke. A jelenben viszont már egész csapata van, akik rajta keresztül finoman szólva is elég meredek dolgokra képesek. Mintha ez lenne a Csend nagyon korai demo verziója (vagy csak én érzek párhuzamot a Wi-Fis lélekszivó társaságot vezető asszonyság és az elöző évad Madame Kovarianja között?). Vajon mire lesz képes pár száz vagy ezer év múlva? Mondjuk a Csend szervezet létrehozására? Szerintetek?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW:

 

AZ a baj, hogy ez sokkal inkább hihetőbb mint a Mester. Nincs bajom a GIvel, de sokkal jobban szeretném, ha a Mester állna az egész mögött. (Csakis Benedict C. játszhatja. :)) regenerált, új gonosz, nem muszáj most is olyannak lennie mint volt, vicces elmebetegnek, inkább hideg és számító. És azért a mester jó párszor próbálta már a távolból megölni a dokit a régi sorozatban. Szóval én simán el tudom még ezt képzelni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW:

 

Nekem tetszik ez az elmélet Bomarr, és tényleg úgy tűnik, hogy a GI karakterét elkezdték felépíteni "főgonosszá". Kudarral ellentétben én nagyon nem örülnék, ha újra visszaráncigálnák a Mestert. A The End of Time végére bevégezte azt a sorsot a karakter, amit eredetileg, még Roger Delgado idején szántak neki: sikerült "megtérnie" és jóként halt meg. Ha most újra visszahoznák gonoszként, azzal ezt teljesen tönkrevágnák. Kis túlzással ez olyan lenne, mintha a SW epVII-ben feltámasztanák Darth Vadert és újra gonosz lenne.

A Tennant-Smith-es kép kapcsán: a kép az 50. évfordulós rész olvasópróbáján készült. Remélem nemsokára több ilyen olvasópróbás kép is kiszivárog, amin Matt Tom Bakertől- Ecclestonig az összes dokival pózolgat :D .

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tisztában vagyok azzal, legalábbis fájt mikor kiderült, hogy szinte egyedül vagyok azzal, hogy szerettem a mestert, még legutóbbi regenerációjában is. :)

Lok: És ha olyan kép még nincs is amit szeretnél, de van egy másik. :)

Mit nem adnék. ha belelapozhatnék abba a script-be. :D

 

65332_629976303683067_1511501028_n.jpg

 

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.