Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Castle 5. évad:

 

Nagyon jó kis évad volt nekem tetszett. Persze hullámzott, ahogy az eddigi összes évad, de ebben végre volt egy kis változás. Castle és Kate valami elképesztően aranyos páros, örülök hogy összehozták őket, meg merték ezt lépni az írók, bár elég soká tartott. Voltak iszonyúan jó részek, az első 5 nekem nagyon tetszett, amikor Ricket megpróbálták bemártani, a megszállt DVD valami elképesztően jó volt, a Alexis-es dupla rész is marha jó volt, a Hátsó ablak paródia XD és hát az új ellenség a polgármester(jelölt?) :D már nem emlékszem. De tényleg mindenki kapott egy saját részt, mndjuk ezek inkább a gyengébb részek közé tartoztak nálam. Espo magához vesz egy gyereket..., Ryan meg beépül a ír maffiába? hát elég vicces volt, de nem a jó értelemben. Viszont annyira jó volt, jó lett volna az új főellenség ha róla szólt volna az évadzáró, hogy az annyira nem is tetszett. Tudom hogy tovább hozzák és nem lehet máris kiiktatni, de egy full szimpla ügy és hozzá egy kis jajj talán elmegyek másik városba dilemma? Az persze tetszett,h Castle megkérte KAte kezét, végre valami, de maga a rész csalódás volt, 2 részletben néztem csak meg.

 

Összességében jobban bejött mint az eddigi évadok, pedig azok is nagyon tetszettek. :)

castle-season-5-promo-pics-01.jpg

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt a nénit ott középen a díványon megkaphatom születésnapomra? :D

 

Nekem is jobban tetszett az ötödik évad, mint a negyedik.

Főleg az eleje, amikor még titkolták a kapcsolatukat.

Az Espo rész az valami borzalom volt, de a Ryanes nekem tetszett. Már korábban is volt róla szó, hogy beépített zsaru volt, meg arról is, hogy ír. Most szépen összehozták a kettőt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt a nénit ott középen a díványon megkaphatom születésnapomra? :D

Nekem is jobban tetszett az ötödik évad, mint a negyedik.

 

Igen nekem is ezért tetszett az eleje. Nagyon jó volt akkor a kémia köztük. Az a rész amikor Castle nyaralójában voltak és ott volt a haláleset, az marha jó volt. Igen az íres tényleg jobb volt mint az Espo-s, de fura volt Ryant ilyen keménynek látni, talán ezért. Karakteren kívülinek éreztem, persze tudom, hogy pont ez volt a lényege az egésznek. :D csak vicces volt számomra.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GOT 3. évad

 

 

Sikerült hétvégén megnézni, és elég vegyesek az érzéseim. Először is iszonyat lassú. Igazán csak az utolsó két rész izgalmas és érdekes. Értem én, hogy kell az idő a karakterekre, no de ennyi? Egyébként állítólag háború van, de igazi csatát nem is láttunk (kivéve talán az árulással egybekötött mészárlást de ugye az se nevezhető igazi csatának). Szerencsétlen Robb Stark bolyongott a semmiért, célját sose érte el pedig volt rá három évada. A sztori alig haladt valahova, talán annyi mondható el, hogy az igazi fenyegetés most már nyilvánvalóan északról fog érkezni. Nem mellesleg néha azt is éreztem, hogy az írót akár egy beutalóval is el lehetne látni valamelyik pszichiátriára. A GOT világa borzalmasan unszimpatikus és undorító hely. Nyomasztó a miliője, alig lehet akár egy kis szegletével is azonosulni. Persze kíváncsi vagyok a folytatásra, de érzésem szerint ennél csak vadabb dolgok jöhetnek....

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A törpe mindenképpen, aztán kutya is jó karakter bár keveset volt. A végére a félkezű csávót is megkedveltem. A többiek igazán mély benyomást nem tettek rám. Ja és a legjobb nő az az északi barbár csaj. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

Ha nem csal emlékezetem az évad elején volt két hadmozdulat is: az első amikor Robb bevonult az addig Lannister kézen lévő Harrenhalba (ennek ugye csak a legvégét láttuk), a másik az amikor Edmure megállította a Lovagló Hegyet egy malomnál Zúgó alatt.

A könyvben még volt egy csata, ahol Lord Bolton halálba küldte az északi sereg felét, de azt itt kihagyták

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

Ha nem csal emlékezetem az évad elején volt két hadmozdulat is: az első amikor Robb bevonult az addig Lannister kézen lévő Harrenhalba (ennek ugye csak a legvégét láttuk), a másik az amikor Edmure megállította a Lovagló Hegyet egy malomnál Zúgó alatt.

A könyvben még volt egy csata, ahol Lord Bolton halálba küldte az északi sereg felét, de azt itt kihagyták

 

 

Igen, de mondjuk ha jól rémlik a könyv is pont ennyit foglalkozik a csatákkal: valaki elmondja, hogy megtörténtek. De ha nincs kihatásuk a nagybani történésekre ott se láttunk belőlük semmit. Az Öt Király Háborúja pedig igazából az előző évados Feketevizi csatánál eldőlt hisz a Baratheonok serege felmorzsolodott és a Tyrellek serege egyesült a Lannisterekkel. Igazából ami ezután jött az már a háború végjátéka, hisz a 20 ezer fős északi sereg a kb. kétszáz ezres déli sereg ellen nullát ér

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

Inkább csak olyan 150 000 katonája lehetett a vastrónnak a háború vége fele, bár a túlerő így is elsöprő

 

Mondjuk a könyvben a Stone Mill-i "győzelem" sokkal nagyobb kihatással volt az eseményekre, mivel ott nem csak a Lovagló Hegy akart keletre menni, hanem maga Tywin Lannister is. Ha ott Edmure hagyja átkelni a Lannister sereget, akkor nagy eséllyel Tywin csapdába esett volna, és ugyan Királyvár még így is megmenekült volna hála a Tyrelleknek, az arány máris 90e a 30e ellen lett volna.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GOT 3. évad

 

 

Sikerült hétvégén megnézni, és elég vegyesek az érzéseim. Először is iszonyat lassú. Igazán csak az utolsó két rész izgalmas és érdekes. Értem én, hogy kell az idő a karakterekre, no de ennyi? Egyébként állítólag háború van, de igazi csatát nem is láttunk (kivéve talán az árulással egybekötött mészárlást de ugye az se nevezhető igazi csatának). Szerencsétlen Robb Stark bolyongott a semmiért, célját sose érte el pedig volt rá három évada. A sztori alig haladt valahova, talán annyi mondható el, hogy az igazi fenyegetés most már nyilvánvalóan északról fog érkezni. Nem mellesleg néha azt is éreztem, hogy az írót akár egy beutalóval is el lehetne látni valamelyik pszichiátriára. A GOT világa borzalmasan unszimpatikus és undorító hely. Nyomasztó a miliője, alig lehet akár egy kis szegletével is azonosulni. Persze kíváncsi vagyok a folytatásra, de érzésem szerint ennél csak vadabb dolgok jöhetnek....

 

Látom nem csak bennem fogalmazódnak meg ezek az érzések.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT S03E10 + S03

 

 

 

Az utolsó rész már nem ütött akkorát, de erre az előzmények fényében számítottam is. Ami a 9. rész végén volt, azt egyszerűen nem lehet überelni. Az egész olyan volt, hogy jött egy áradásként a Red Wedding és utána itt a fináléban szépen lefolytak az esemény utózöngéi. A Starkok megszégyenítése tette teljessé azt a pusztítást, amit Freyék végeztek az előző epizód hajrájában. Kellően nyomasztó és lehangoló volt ez a jelenet is, visszaadta azt a hangulatot, amely a Red Wedding után véget ért a stáblistával.

 

Jó volt látni, hogy Tyrion és Sansa kezd egy kicsit összemelegedni, még ha Sansa továbbra is nagyon együgyűnek tűnik úgy összességében (ami engem sokszor idegesít), itt sem mondanám, hogy passzolnak egymáshoz, de talán valamilyen formátumú, a szimpátián túlmutató kapcsolat kialakulhat közöttük. :hmm: A kis barátnőjét Tyrionnak szerintem úgyis ki fogják nyírni, amikor visszautasította a lehetőséget a csaj nekem egyből Baelish létrás hasonlata ugrott be. A Tanácsban forgatott jelenet talán a rész fénypontja volt. A reakciók mindenesetre nagyon beszédesek, hogy ki hogyan áll hozzá a problémához (Tyrion volt itt is a legnormálisabb). Joffrey, amit leművelt az megint hozta azt a kiváló színészi játékot, ami ezt a figurát ilyen reálisan életre keltette. (Persze hozott anyagból lehet dolgozni és neki megvan hozzá egy olyan feje alapból, hogy szerepen kívül is megütném, mert annyira irritál!) Utána meg, amit Tywin lenyomott az nagyon karakteres volt. Nagy igazságot mondott azzal, hogy a korona az csak egy cím és önmagában mit sem ér, nem az jelenti az igazi hatalmat. Aztán ahogy elküldte Joffreyt csendes pihenőre azt öröm volt nézni! Ezek után még érdekes volt az kis párbeszéde a végén Tyrionnal, ami valamilyen szempontból még akár támogató, elismerő töltetet is hordozott, de természetesen Tywinnak abban a szokásos stílusában, ami nem feltétlenül pozitív. Tywin most mutatta meg igazán önmagát, ebben az évadban és ebben a pozícióban teljesedhet ki a karaktere leginkább.

Jaimetől olyan karakterfejlődést láttunk, hogy azt öröm volt nézni! :clap: Korábban még kifejezetten ellenszenves volt, most meg az egyik kedvencem. A Brienne-el folytatott viszonya óriási potenciállal rendelkezik, mind személyes, mind családi relációban.

Cersei és Tyrion karakterének íve bizonyos szempontból hasonló. Korábban mindketten sokkal magasabb oktánszámon működtek az intrikák és a pozíciókért folytatott menetekben. Most viszont mindketten eléggé a háttérbe szorultak, apjuk jóvoltából belekerültek egy olyan helyzetbe, ami jövőbeni kilátásaik mellett jellemükre is mély kihatással volt. Azt éreztem velük kapcsolatba, hogy kiveszett belőlük a lendület és már nem sziporkáznak annyira, nincs súlyuk a hatalmi játszmákban. Tyrion önmagában is érdekesebb karakter és több potenciállal rendelkezik, mint Cersei, de rajta is ezt érzem, hogy nem tud jelenleg igazán megszólalni a nagy egész szempontjából. Cersei meg lassan egy díszlet elemmé silányul, pedig az első évadban nagy bírtam. Régen se tudta, hogy hány kiló, tehát többet képzelt magáról, mint amire képes lenne, de most már szinte semmit sem mutat magából, Jaime hazatérése felrázhatja ezt a karaktert is...

 

A Tyrellek is szépen kirajzolódtak. Itt elsősorban a Töviskirálynőt emelném ki, de meggyőzhető vagyok, hogy Margery is van akkor manipulátor, mint ő (volt kitől tanulnia). Nagyon komoly színészi játékot láthattunk tőlük. Ahogy Joffreyval játszadozott az valami eszméletlen volt. Kétféle módon lehet a királyt irányítani, egy ahogy Tywin tette, bár annak valószínű egyszer rossz vége lesz, a másik meg ahogy Margery irányítgatta. Még Sansába is megpróbált egy kis értelmet verni, de kiderült ez egy lehetetlen küldetés.

 

Végre kiderült ki szadizza Theont. Nem számítottam rá, hogy köze lehet hozzá Boltonnak, de végül is összerakva a képet abszolút logikus és ez tetszett, hogy ilyen módon kötnek át ide, nem csak valami random magyarázattal. Maga a karakter, mármint Ramsey viszont így a maradék varázsát is elvesztette a szememben. Egyrészt ez, hogy gyakorlatilag koherens cél nélkül kínozta már önmagában nem tetszett (Joffreynak még jól áll ez a stílus, de itt valami komplikáltabbat vártam) és egy idő után már az egész folyamat inkább untatott. Mindig megjelenik ez a fazon és akkor valamilyen látványos kegyetlenséget csinál, amitől akkor jól el kell szörnyülködni. A személye körüli misztikum dobott egyet rajta, hogy mégis ki lehet ez, de így végül számomra nem volt egy olyan igazán maradandó mellékszereplő. Azt viszont érvként hoznám fel mellette, hogy a színész egyszerűen fantasztikusan adta ezt a beteg arcot, nagyon jól beleélte magát a szerepbe! A vasszigeteki All-Stars-ra kíváncsi leszek, hogy hozzák majd ki Theont és ennek milyen "interkontinentális" következményei lesznek a hatalmi harcban.

 

Ezt az évadot talán a Stark család kálváriájának is lehetne nevezni. Közülük gyakorlatilag mindenki valahogyan megszívta! Robb-ékat lemészárolták, ami sorozatokba az egyik legepicebb húzás volt, ahogy az meg volt komponálva. Arya meg mindezt végig szenvedte azok után, hogy már azt hitte végre hosszú idő után révbe ért. (Tényleg azokkal a szeparatistákkal mi van, akikkel jó darabig együtt voltak Aryáék?) Sansa sem járt jól az esküvővel, egyedül talán Branék viszonylatában volt pozitív ez a széria. Jon karaktere is átevezett egy igen komoly érzelmi raftingon, és itt az utolsó résznél nekem egy kis hiányérzetem volt. Az ő esetükben nem folytak le az események, nem láttunk bele Jon fejébe, inkább Ygrittre volt kihegyezve az a jelenet. Kettejük kapcsolatának örültem, de annak is, hogy nem teljesedett be a románc. Végig éreztem rajtuk, hogy igazából nem köteleződtek még el egymás mellett, Jon is mélyen magában más felé húzott és Ygritte sem adta teljesen át önmagát, még ha inkább ő is állt ehhez közelebb, mint Jon, aki inkább a kötelessége szerint cselekedett. Itt még kitérnék arra a jelentre a Falon túl, amikor elszabadul a pokol Crasteréknél, az az éved legkiemelkedőbb pillanatainál mindenképpen ott van nálam!

Arya dark side énje egyre komolyabb szerepet kap (amin keresztülment, azok után nem is csodálkozom), a Kutyával való párosukra a jövőben nagyon kíváncsi leszek, mert szerintem fantasztikusan eltalált jelenetek voltak az övék és egészen jól illeszkednek is a jellemeik. Brannék szála most kezdett számomra érdekessé válni azáltal, hogy Bran kapott egy olyan skill-t, amivel most már (igazán) fontos lehet a nagy egész szempontjából.

Robbék pedig részben maguknak köszönhették, amit kaptak. Sokszor érzelemből döntött az északi király és ez bizony megbosszulta önmagát! A Karstarkok távozásánál egyértelmű volt, hogy kikerült a kezéből az irányítás, ott indult meg lefelé a lejtőn. Persze Freyék hátszél nélkül nem lettek volna olyan tökösek, hogy meghúzzák a Red Weddinget, de ez még így is egy sorsfordító vállalás volt! Blackfish ugyan megszökött, tehát lehet, hogy végérvényesen még nem csöngettek ki a Starkoknak, de a Vastrónért folytatott harcban a tápláléklánc aljára süllyedtek.

 

Stannisék frakciójától is többet vártam, azok után, amit a 2. évadban lenyomott Melisandre, itt még egész visszafogott volt. Kevesebb varázslat, több érzelem került bele ebbe a történetbe. Davos volt a húzóembere ennek a szálnak, az évad végén is mikor megmentette a fiút és szembeszállt felsége akaratával bizonyította rátermettségét, hogy nem éget ki, van még benne potenciál. Samék "agyon" szerepetetése is így nyert végül értelmet, hogy most már nem csak a Fal környékén foglalkoznak a másokkal és az egyik trónkövetelő a közösség érdekét helyezi személyes céljai elé. Kizártnak tartom, hogy ez simán menjen, de végre ők is elmozdulnak valamerre.

 

Végül Dany száláról annyit, hogy nekem itt nem jött be annyira, mint az első két évadban. Az évadzáró végén meg ez a szentimentális kép engem megmosolyogtatott, ahogy ott elkezdték úsztatni a levegőben (a tömegen is nagyon látszott, hogy valójában kb. fele annyian vannak), szóval nem éreztem annyira át azt a képet és amit közvetíteni akartak vele (jobb lett volna Red Weddingel zárni, tudom sokan vergődtek volna, de nekem az a fajta scenario szimpatikusabb lett volna). Az évad elején még be-be szippantott ez a szál, volt egy nagyszerű befejezés is, amikor megszerzi a makulátlanokat, a sárkány felgyújtja a rabszolgatartó fószert és mikor menetelnek ki, látványosan átlépnek a korbácson, az nagyon eltalált beállítás volt. Ezek után viszont a cselekmény szempontjából minden győzelem túl könnyen jött a Khaleesinek. Nem éreztem sose, hogy igazán komoly nehézségek állnának az útjukba, szépen gyűjtögette az erejét, nála van a momentum (ahogy Amerikában mondani szokás), de primer változásokat nem láthattunk vele kapcsolatba. A sárkányok még nem tudni pontosan, hogy milyen erőt képviselnek, mert harcban még nem láttuk őket, de szerintem nincsenek még abban a fejlődési fázisban, hogy megtámadják Westerost.

Baelishről írnék még pluszba pár szót, mert ugyan az évad második felében egyáltalán nem szerepelt, de ő az a karakter, akire érdemes nagyon odafigyelni. Kisujjban szubliminálisan van valami olyan érték, ami miatt igazán veszélyesnek számít. Nagyon kíváncsian várom, hogy az ő karakterének ívét miként befolyásolja majd Catelyn brutális halála...

 

A folytatásban, amit szívesen látnák még, valamit azokról a boszorkánymesterekről, akik feltűntek még az évad első részében. A Varys által behozott varázslóra is kíváncsi lennék és nagyon örülnék, ha viszontláthatnám Jaqen H'ghar-t.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 3x9 Hát talán az egyik legjobb rész volt, és nem feltétlenül a kimenetele miatt.

 

VAgyis nem azért mert ilyen cliffhanger volt, hanem mert végre történt valami egy részben. De mi az hogy. Az egész rész gyakorilatilag meg sem állt, tele volt jó poénokkal, zenével, talán ilyen jól eltalált még sosem volt és hát végre mindenkivel történt valami és nem csak megyünk megyünk kis dombra lecsücsülünk. Bren is vége mutatott valamit ahogy Jon is lépett, persze Ygrette-t nem hagynám ott! ;) Valamiért a véreb szál tetszik még nagyon, de mondom, ebben az összes párbeszéd zseniális volt ahogy a harcok is. A féreg ahogy harcolt meg Daario is, hát csak néztem. Ha minden rész ilyen lenne... :) Na jó nem, de ebből az érzésből lehetne kicsit csepegtetni a többi részbe is. :) Ennyi elég lenne, de hát ez nem a sorozaton múlik, ugye. Az esküvőt meg kb így képzeltem el nagyon jól visszaadta szerintem a rész könyvet.A fangirl factor biztos vissza fog esni. :D

 

Most meg is nézem mások miket szóltak ehhez. :D

Ettől az egy résztől persze még nem fog jobban tetszeni az évad, de ettől függetlenül jó volt ezt látni. Hogy végre történik valami, még ha...na mind1. :)

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most meg is nézem mások miket szóltak ehhez. :D

Nemtom nézted-e egyébként a rész kapcsán felvett rajongói reakciókat. Van jó pár -néhány ide is be volt szúrva- de az egyik kedvencem, hogy még Tolkien dédunokáját Royd Tolkient is felvette egy haverja ahogy a részt nézi

 

 

6:00-ig nagyjából csendes, aztán a végén feltör belőle a "FUCK", meg hogy "és most hogy fogok igy aludni?" :D

 

Ez meg egy teljesen másik, de nagyon aranyos

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemtom nézted-e egyébként a rész kapcsán felvett rajongói reakciókat. Van jó pár -néhány ide is be volt szúrva- de az egyik kedvencem, hogy még Tolkien dédunokáját Royd Tolkient is felvette egy haverja ahogy a részt nézi

Köszi ezeket mind meg is fogom nézni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.