Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Akiket érdekelnek a Trónok négyes évad fejlemények és olvasták a könyvet azoknak röviden összefoglaltam amit eddig már tudni lehet

Köszi ezt a részletes összefoglalót :)

 

Lancel hiánya jobban feltűnt, de Kevan majdnem folyamatos jelenléte is jó lett volna évadról évadra. Csak hogy a pusztán nézők ne essenek teljesen ki a szereplők ismeretéből.

 

 

Szerintem a mostani Dexi se egy nagy szám. A vége azért ér valamit. Csak az az egyetlen hibája van hogy eléggé kiszámítható.

Egyetértek. Remélem, az utolsó két rész legalább fele olyan izgalmas lesz, mint amilyen a bemutató volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Egyetértek. Remélem, az utolsó két rész legalább fele olyan izgalmas lesz, mint amilyen a bemutató volt.

A bemutatókat már jó ideje kihagyom. Amúgy valami kőkemény leszámolás kéne a szezon/sorozat végére.
Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már fel sem idegesítem magam a Dexteren, már úgy vagyok vele, hogy megszoktam. Belenyugodtam, hogy ez már ilyen lesz, ettől még persze zavar, mert sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle, nem egy ilyen erőltetett izzadságszagú love-story-t. A sorozatban rejlő morális, erkölcsi kérdések mellőzése viszont sokkal jobban fáj, mint az idegesítő szereplők, vagy a logikátlan forgatókönyv! (Azt mondjuk meg kell jegyezzem, hogy a legutóbbi részbe legalább plot hole-ok nem voltak, ettől függetlenül az egész nagyon kiszámítható volt és összességében olyan sótlannak éreztem.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dextert illetően még annyit, hogy az eddigi 7 évad során egyszer sem éreztem, hogy valamit ennyire elszúrtak volna. Oks, persze sokáig elhúzni már nem lehetett a történetet, de egyik évadot sem kísérte ilyen mérvű érdektelenség. Mintha a készítők teljesen elfelejtették volna, hogy miről is szól a sorozat. És mindezt úgy, hogy tudták, nem lesz több. Vagy éppen azért? Ha utóbbi áll fenn, akkor elég sz*mét húzás a nézők felé a színvonal totális mellőzése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki figyelemmel kíséri a sorozatot, annak itt egy újabb videó a 4. évadról, friss tartalommal. ;)

Eddig egyetlen előzetes, forgatási képet sem néztem meg, azt hiszem most már kibírom. :) Már csak egy hónap, nagyon várós.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who 50th anniversary

 

 

EZAZZZ! Erre a hírre vártam már mióta! Tom Baker újra Doktor jelmezébe bújt és Matt Smith-szel forgatott. Remélem nemsokára a többi nagy öreg is csatlakozik, elvégre pár napja ,,tüntetést" szervezett az ötödik, hatodik és hetedik doktor (Peter Davison, Colin Baker és Sylvester McCoy), amiben követelték a klasszikus Doktorokat az 50. évfordulóba :D . Egyesek felvetették, hogy már ez az akció is kamu, amit egy "speciális" filmhez készült, mivel az eseményt végigfilmezték.

 

Szerkesztve: - Lok Durd
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akiket érdekelnek a Trónok négyes évad fejlemények és olvasták a könyvet azoknak röviden összefoglaltam amit eddig már tudni lehet

Köszi a tallózást, Bomarr, jó kis kedvcsináló az új évadhoz. :)

 

 

Dextert illetően még annyit, hogy az eddigi 7 évad során egyszer sem éreztem, hogy valamit ennyire elszúrtak volna. Oks, persze sokáig elhúzni már nem lehetett a történetet, de egyik évadot sem kísérte ilyen mérvű érdektelenség. Mintha a készítők teljesen elfelejtették volna, hogy miről is szól a sorozat. És mindezt úgy, hogy tudták, nem lesz több. Vagy éppen azért? Ha utóbbi áll fenn, akkor elég sz*mét húzás a nézők felé a színvonal totális mellőzése.

Hát ez nem hangzik túl jól. Leragadtam az 5. résznél, és haladni kellene tovább, de ettől nem jött meg a kedvem hozzá. :(
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez nem hangzik túl jól. Leragadtam az 5. résznél, és haladni kellene tovább, de ettől nem jött meg a kedvem hozzá. :(

Mindentől függetlenül (egyéb programok), ha elég jó lenne, nem biztos, hogy leragadsz az 5-nél. Akik eddig írtak a sorozatról, azok sem voltak elájulva tőle, és akkor még finoman fogalmaztam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jövő hét hétfőn meg már indul a Castle 6. évada.

 

Mi lesz Beckett válasza? kérem tegyék meg tétjeiket! Szerintem nemet mond, elmegy Washingtonba, Castle ezen besértődik, de aztán Kate-nek vissza kell jönnie New Yorkba egy ügy miatt, a csapata segítségét kérni, pár részig Castle még durcázik, de aztán megbékél. Kate visszatér rendőrnek, mert hát ő mégis csak rendőr, aztán az évad közepén megjelenik a csúnyag*ci mamagyilkos, és tönkrevágja a második lánykérőt, ami végül sikeres lesz. Aztán az évad végén visszatér a csúnyag*ci, halottnak hitt sorozatgyilkos, és majdnem meghiúsítja az esküvőt. De aztán végre elkapják, és lehet lagzi. Ja bocs, ez nem az első rész, hanem az évad. :D:evil:

 

 

Pénteken meg The Big Bang Theory 7. évad start. Na Jake, rajtolsz majd velünk? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

gpgavhagfn5x7mcl1y.jpg

 

 

Gyilkos hajsza/The Following

 

Ha valaki érez még úgy, mint én, miszerint a 24 S8 fináléja óta keresi azt a sorozatot, ami felérhet Jack Bauer kalandjaihoz, nos, annak jó hírem van. A Gyilkos hajsza majdnem felér. Legalábbis lendületben, izgalomban, kiszámíthatatlanságban. Talán karakterekben is, azok színességében mindenképp… Ennél mélyebben viszont nem érdemes belemenni, mert a 24 számomra véglegesen a trón tetejére telepedett, s azt csak egy új 24 taszíthatja le onnan…

 

Ahogy a Gyilkos Hajsza (továbbiakban GYH) kezdődik, az kegyetlen jó: a Sweet dreams metálosított gitárdallamaira börtönből megszökő sorozatgyilkos kiváló felütés, a pilot végtelenül feszült és rendesen megdöbbentő is egyben. A sorozatgyilkos Joe Caroll (James Purefoy, aki Marcus Antonius volt Rómában) ördögi tervet eszel ki legnagyobb ellenfele, Ryan Hardy (Kevin Bacon) FBI ügynök ellen, aki börtönbe jutatta őt 14 lány meggyilkolásáért. Minden cselekedetnek súlya van, minden mindennel összefügg, Caroll mosolya mögött egy lángelme tűnik fel: Hardy pedig, mint egy kiégett, alkoholista FBI-ügynök csak kénytelen-kelletlen veszi fel a harcot a bűnözővel szemben. A gyilkos hajszát…

 

Mert bizony Caroll ténykedésének egyre több ártatlan ember esik áldozatul, az események előrehalad tával egyre csavarosabb és megdöbbentőbb lesz a sztori. Már önmagában Hardy figurája megidézi a 24-et - annak is harmadik évadát, mikor Jack volt maga alatt -, hisz Hardy hasonlóan öntörvényű, szabályokat kikerülő figura, de a kiszámíthatatlan fordulatok, a váratlan halálesetek csak ráerősítenek erre az érzésre. Ismét – végre!!! – egy olyan sorozat, ahol nem lehet kitalálni, mi fog történni, ahol nem tudhatod, ki marad életben az epizódok végére. A két főhősön kívül bárki meghalhat, s az írók nem szégyellik kihasználni ezt a tudatot: cliffhangerekkel, időszakosan bizonytalanságban hagyott nézőkkel. Feszültsége és fordulatai miatt méltó társa lehet a 24-nek, a CTU szerepét átvéve az FBI, a terroristák helyét pedig a sorozatgyilkos. És a követői…

 

 

 

 

Ugyanis menet közben GYH-nak van egy érdekes bővítménye: Carollnak rengeteg beteg követője akadt, akik E.A. Poe költészetén át, Caroll örökségét követik kinn a nagyvilágban. A GYH egy idő után egy baromi nagy pszichopata gyilkosszemle lesz, ennek minden előnyével és hátrányával. Előnye az iszonyat sokszínűség, a rengeteg szálon mozgatott rengeteg érdekes karakter. Kimondottan jó – s beteg lelkük ellenére talán még néha szeretető – figurák sokasága, Emmával, Jacobbal az élen. Hátránya – s egyben az egész sorozat legnagyobb hibája -, hogy egy idő után hiteltelenné válik az egész, a Caroll által évekkel előbb leszervezett események a sztori fokozatos tágításával egyre inkább valószerűtlenné válnak. Ahogy jönnek be a képbe az új követők, ahogy bővül a szekta, úgy válik az egész történet kissé életszerűt lenné és túlkomplikálttá… S miközben az események továbbra is hemzsegnek a meglepetésektől, ott motoszkál a néző fejében, hogy „Hát ezt meg hogy lehetett??”

 

 

 

 

Minden sorozat lelke a történeten kívül a karakterek. Nos, azokra lehet itt végképp a legkevesebb panasz. A rossz oldalon számtalan érdekes figura van, némelyiknél idő is jut arra, hogy megtudjuk, miért lett gyilkos, a csúcs természetesen egyértelműen Caroll, aki szinte már Hannibal Lecteri magasságokat ér el a végére. A másik oldal, az FBI tagjai nem kevésbé érdekes alakok, Parker vagy Weston szerintem önmagában elbírna egy sorozatot, de Claire, Caroll exe a maga különleges viszonyával, illetve fia, Joey is remekül megírt karakter. A bőrükbe bújt színészek nagyon jók, mégis kimagasodik a mezőnyből Purefoy és Bacon. Ahogyan kell is. Nem véletlen Kevin Bacon díja – de igazából én Purefoyt (is) díjaztam volna

 

Tetszett, hogy sem a szerelmi szálat, sem a zsaru szenvedését nem vitték túlzásba, ezzel nem törték meg a sorozat lendületét. Tetszettek a többé-kevésbé hiteles akciójelenetek, s ha az FBI illetve a többi hatóság kevésbé lett volna néha töketlen, tényleg egy életszagú sorozat lehetne. Bár, ha őszinte akarok lenni Jack Bauer kalandjai sem voltak mentesek a túlzásoktól… annál több meg itt sincs… Ehh, de nem akarok őszinte lenni. A The following – ami címnek a kinti követőkkel teljesen más a valós jelentése, mint azt a magyar címe utalhat -, hasonlóan kiváló szórakozás, mint a 24. De nem jobb.

 

 

 

85%

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jövő hét hétfőn meg már indul a Castle 6. évada.

Húha, teljesen kiment a fejemből, hogy ez is indul mostanában. Jah... és kb. az lesz, amit írtál, egy szó erejéig sem tudok belekötni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig abszolút elégedett vagyok a Boardwalk Empire-el. Az új szereplő is nagyon érdekes karakternek látszik, bizakodok. :) Ja és már megjelent J. Edgar Hoover is a sorozatban, akár még Roosevelt is feltűnhetne... bár a gengszterek közül is még megnéznék pár embert, Frank Costello-t, vagy Vito Genovese-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Big Bang Theory 6. évad is kivégezve :)

Én ezt a sorozatot nézném a végtelenségig, annyira elszórakoztat :) Kár hogy most szünetet kell tartani, és hetente várni a legújabb évad epizódjait :P:cry: Vége a darálós korszaknak :D:(

Imádtam, amikor a Star Wars: The Old Republic online játékról szólt az egyik epizód. Azokat a részeket amúgy is szeretem, mikor összeülnek a gépeikkel, és egész nap multiznak. Pizza és sör, hálózsák, néha Penny benéz mizu, kell ennél több? :yes::D

 

Ja és most olvasom, hogy Proton Professzor-t alakító öreg színész az alakításáért Emmy-t nyert, gratula :yeah:

 

tf26.jpg

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dexter: most tetszett, bár sok változás nem volt az eddigiekhez képest.

Én is így vagyok vele. Valami ütöset most már tényleg ki kéne húzni a kalpból így majdnem a vége előtt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így vagyok vele. Valami ütöset most már tényleg ki kéne húzni a kalpból így majdnem a vége előtt.

 

Van egy olyan érzésem, hogy ez nem fog megvalósulni. Én ambivalens módon, akkor leszek szomorú, ha nem drámát kapunk a végére, hanem Dexterék jól jönnek ki az egészből. Egyébként a 11. rész befejezését már mintha pár évadban láthattuk volna. Az utolsó epizódra szinte mindig így keltik fel a feszültséget, mondjuk az évad antagonistája szerintem nem való egy zárószezonhoz, körül-belül olyan Travis Marshall szinten mozog nálam (ha emlékeztek még rá egyáltalán).

Sorozatban legutóbb azt hiszem a Lost-ban csalódtam ekkorát... :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én viszont azt szeretném, hogy jól jöjjenek ki Dexterék a végére, nem érzem ide illőnek a drámát :)

 

Tekintve, hogy dráma sorozatról beszélünk (legalább 50%-ban), így én kezdettől fogva ezt vártam. Az sem lenne túl jó üzenet, ha Dexter mindent megúszna, emellett pedig olyan inkompetenciát mutatna a rendőrségről, hogy az már szerintem túlzó lenne. (Az előző epizódban is voltak olyan részek, amikor már fogtam a fejemet a reakciókon, amiket Dexterék hazugságaira reagáltak.) Erre az érzésre rájátszik még az is, hogy én speciel már nem lelkesedek egyetlen főbb szereplőért sem (kivéve talán Debrát), de félretéve a személyes szimpátiákat mindenképpen kezdettől fogva, valamilyen komoly befejezést vártam, ahol mindenki előtt feltárul Dexter személye, felelősséget kell vállalnia a tetteiért, stb. (ez persze nem jelenti azt, hogy feltétlenül neki kell meghalnia, de valami drámai lezárás legyen).

Ez persze csak az én véleményem, nem egy alapigazság! :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.