Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Poszter és egy promó kép a karácsonyi dokihoz. Nem is látszik hogy paróka lenne. :) Legalábbis ezen a képen. :)

 

Amúgy elég akciódúsnak néz ki, mind a teaser mind a poszter alapján, aztán nehogy pofára essek. :DBakker mennyire fog Matt hiányozni... :(tumblr_mxb0gj1Hh91r9zeo4o1_r1_500.jpgtumblr_mxb1x0gCnT1r9zeo4o3_1280.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre többektől hallok enyhén szólva is pozitív visszajelzést a Game of Thrones-ról. Érdekelne, hogy stílusban, hangulatban, történetben milyen más sorozathoz hasonlítható? Jobb szeretek magam megítélni valamit, viszont más filmek/sorozatok is vannak a listámon, így ha lehet, mellőzném az esetleges újabb időpazarló csalódást, ami legutóbb a Doctor Who és az American Horror Story esetében ért sorozatok terén. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Katedrális tényleg talán a legjobb példa.

Esetleg még a Róma amihez még nagyon hasonlít. Sok-sok párbeszéd és politikai kavarás nyakon öntve némi explicit erőszakkal és meztelenkedéssel (de ezek szintje mondjuk messze a Spartacus alatt marad) csak itt persze mindez középkorias környezetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Simán ráhúzhatnak erre is fél órát, mint az 50. évfordulós részre, akár. De inkább legyen egy órás jó epizód a búcsúztató, mint egy kétszer egy órás pocsék búcsúztató.

 

Nekem rossz előérzetem van ennyi ellenfél láttán. Ezekből a Davis érában sem jött ki túl jól a sorozat.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, megvolt a Sherlock újrázás, emlékek felfrissítve, jöhet a harmadik rész.

 

 

Nekem rossz előérzetem van ennyi ellenfél láttán. Ezekből a Davis érában sem jött ki túl jól a sorozat.

 

Viszont ellenpéldának ott a Moffat tollából származó The Pandorica Opens, amiből nagyon jól kijöttek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Almost Human 1x04: kiszámíthatósága ellenére remek rész volt. Csak úgy röpködtek a poénok. Dorianbe sikerült egy kis gonoszságot is beleprogramonzi. :lol:

 

"Mert nem akarod megsérteni, ugye?" - alig mocsok. :) De a bár sem volt rossz, ahonnan John olyan hamar kijött.

Az viszont már nem a humor részt erősítette, hogy John nagyon lazán kezeli a törtvényeket. Már korábban is voltak kis kihágásai, de most lazán átlépkedett a határokon. Elengedtette a díler barátnőjét, a kapitányt (akiről első megjelenésekor lesírt, hogy áruló) meg lazán főbe lőtte. Kíváncsi vagyok, lesz-e ebből később problémája. (Meg arra is, hogy mikor sütik el az "androidot megvádolják és a társának kell felmentenie" sci-fi toposzt -> bár lehet, hogy pont az lenne a csavar a dologban, hogy Johnt vádolják meg és Doriannak kell majd segítenie).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Új trailer a Sherlockhoz, amit itt érdemes leginkább megnézni, mert közben a címkékre kattintva még több jelenetet érhetünk el, mint a sima youtubeos verziónál, és a végén még van egy rejtvény is. :D illik a sorihoz. :) Várós nagyon! :)

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OZ 1 - 3. évad

Érdekes ez a sorozat. Egyik legismertebb HBOs sorozat ami régen ment, és bármennyire próbálok, nem tudok róla spoileresen írni, mert gyakorlatilag 3. évad sem lett egy átívelő története, amiről bármit is el lehetne árulni. Egy börtönben játszódik a sorozat, OZ-ban (Oswald fegyintézet) és azon belül is Emerald City-ben, (Ugye amit az Óz-ból lehet ismerni) ami egy elkülönített részlege a börtönnek, ahol próbálnak javítani az életkörülményeken és segíteni a raboknak, hogy tanuljanak, sportolhassanak stb. Persze össze van eresztve az összes rassz, olaszok, melegek, árják, feketék, zsidók, stb stb, és itt kezdődik a baj. Történet nincs csak egy rakás rab, csoportok és a köztük lévő bonyodalmak. Mondanom sem kell, hogy nagyon csúnya halálnemek vannak és nem is kevés.Nem szabad itt sem megszeretni a karaktereket mert bárkivel könnyen végeznek, és persze aztán a külvilágból pótolják mással. Rengeteg mostani soriszereplő játszik benne akiket mostanában ismertünk meg. (Laguera a Dexterből, Csomó Lostos szereplő is van, stb) Az első évad iszonyúan nem tetszett (8 részesek az évadok, de 55 perces részekkel) valahogy nem volt értelme az egésznek, túl sok volt a szereplő, és még nem alakult ki hogy kik azok tényleg főszereplők, de szerencsére ez a 2.ban már megváltozott és onnan már élvezhető volt az egész, és voltak karakterek, csoportok akiknek lehetett drukkolni, vagy egyet értettem a nézeteivel. Úgy érzem eléggé rétegsorozat, és azt sem mondom, hogy itt mindenkinek bejönne, de nem rossz, bár a fele még vissza van. Első évad 5/10, de azóta egy 7/10re beállt, és kíváncsian várom m fog történni.

3.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem olyan mintha

 

A Doktor a Csendet vinné csatába a saját oldalán? Mert az nagyon menő lenne. :D :D

 

Ha pedig valaki nem látta volna, itt egy kis leírás róla: Orbiting a quiet backwater planet, the massed forces of the universe's deadliest species gather, drawn to a mysterious message that echoes out to the stars - and amongst them, the Doctor. Rescuing Clara from a family Christmas dinner, the Time Lord and his best friend must learn what this enigmatic signal means for his own fate and that of the universe

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez epic (lenne) Zseniális összevágás ugyanattól a gyerektől, aki a fake 50. trailert is csinálta, de talán ez még jobb ahhoz képest hogy amatőr. Viszont egy ilyen crossover tényleg kéne! :)

http://www.youtube.com/watch?v=q3bGYljQ5Uw

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Almost Human 1x04: kiszámíthatósága ellenére remek rész volt. Csak úgy röpködtek a poénok. Dorianbe sikerült egy kis gonoszságot is beleprogramonzi. :lol:

 

"Mert nem akarod megsérteni, ugye?" - alig mocsok. :) De a bár sem volt rossz, ahonnan John olyan hamar kijött.

Azokat én is bírtam. Meg ott volt még a vallatásos szitu is a lábon lőtt drogossal bár az már nem volt vicces gonoszkodás. De az is jó volt ahogy a narkós robit kinyírta.

 

 

Az viszont már nem a humor részt erősítette, hogy John nagyon lazán kezeli a törtvényeket. Már korábban is voltak kis kihágásai, de most lazán átlépkedett a határokon. Elengedtette a díler barátnőjét, a kapitányt (akiről első megjelenésekor lesírt, hogy áruló) meg lazán főbe lőtte. Kíváncsi vagyok, lesz-e ebből később problémája. (Meg arra is, hogy mikor sütik el az "androidot megvádolják és a társának kell felmentenie" sci-fi toposzt -> bár lehet, hogy pont az lenne a csavar a dologban, hogy Johnt vádolják meg és Doriannak kell majd segítenie).

 

Szerintem is megeshetne hogy valamikor a határán lesz annak hogy megüsse a bokáját. Nem lenne rossz ha a spanjának kéne kihúzni a trutyiból.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Agents of S.H.I.E.L.D.

 

Nyilván alacsonyabb a költségvetés, így nem vártam Avengers szintű látványeffekteket, de ez nem jelent nagy problémát, mivel nálam inkább a történeté és a karaktereké a prioritás, legyen szó filmről vagy sorozatról. Számomra viszont itt történetileg sem sikerült túl erősre a dolog, újszerűséget szintén nem fedeztem fel. Nagy jó indulattal egy közepest tudnék adni a Pilotra, de csak mert Marvel, ami próbálja konzisztensen kiegészíteni az Avengers-filmeket. Annyira nem győzött meg, hogy tovább nézzem, minden esetre Chloe Bennetben van potenciál... :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Agents of S.H.I.E.L.D. 1x10: nagyon jó kis rész volt így félidőre, remek cliffhangerrel. A szereplők egyre jobban megtalálják a helyüket, a fő sztoriszál is egyre jobban alakul. Kíváncsi vagyok, merre mennek tovább.

 

Főleg Coulson és Sky története érdekel, láthatóan van valami közös bennük, de ahogy elnézem, May is kapcsolódhat valamiképpen ehhez az ügyhöz, azaz Sky múltjához. Talán csak nem ő volt az, aki árvaházba adta Sky-t?

 

 

Almost Human 1x05: ez zseniális volt! Eddig is tetszett, ahogy behoznak különféle kütyüket a nyomozásba vagy éppen a bűnözésbe, de itt hihetetlenül jól mixelték össze a dolgokat.

 

Zseni bűnöző, aki klónokon át gyilkol, és az elítélése egy holtakkal beszélő, jövőbe látó tanútól függ. Emellé még itt vannak a robik (életnagyságú Ken babák... hát az a kép tényleg durva volt :lol: ), hologramos technika, meg az a papír, amin csak úgy megjelentek a bötük. Nagyon jó. Végre egy újabb jó sci-fi sorozat, ami nem fukarkodik az ötletekkel.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW válasz:

 

A Valeyard a Doktor egy ellenfele, hasonlóan a Mesterhez vagy az Álom Lordhoz, ő is afféle sötét tükörképe. Egyes elméletek szerint - amit a Great Intelligence technikailag igazolt a The Name of the Doctorban - a Doktor egy jövőbeli inkarnációja, aki valamiért (újra) elhagyta a Doktor nevet (további elmélet, hogy a 12. Doktor az; mások szerinte a meta-krízis 10. Doktor az). A 6. Doktornak volt hozzá szerencséje (regényben és képregényben a 7. és 8. is öszefutott vele).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW

 

Engem egyébként meglepne, ha a Capaldi Doktor valóban ebbe az irányba menne el. Bár nagyon mondják, hogy ő egy sötétebb Doktor lesz, nem lenne túl Moffat-os, ha ezt ennyire komolyan vennék

 

 

Trónok: szinte semmi, de a lelkesedésemet már ez is be tudta indítani (akik esetleg furcsálják miért van ilyen hirtelen vége: ez egy hosszabb videó része, ami az HBO idei és jövőre érkező műsorairól szól)

KÖNYVSPOILER

 

Egyébként mindegyik snitt egy-egy emblematikus jelenetből van.

 

Első: Meereen bajnoka lovagol Daenerys seregéhez - eszement jól néz ki!

 

Második: Tyriont láncon viszik be a trónterembe - a tárgyalás remélhetőleg az évad egyik leghangsúlyosabb része lesz

 

Harmadik: Joffrey a saját esküvőjén - maga Martin írja ezt a részt; remélem lesz egy-két igazán sunyi húzása az ünnepség alatt, hogy aztán a néző megkönnyebbülhessen amikor mindenki szeme láttára megfullad

 

Negyedik: Jaime rövidre vágott hajjal és arany műkézzel lapozgatja a Királyi Testőrség Fehér Könyvét, háttérben a palástja - a lovaglós jelenet mellett ez a másik ami nagyon lázba hozott

 

Ötödik: Sansa a Sasfészekben - hú de várom ezt is!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW

 

Engem egyébként meglepne, ha a Capaldi Doktor valóban ebbe az irányba menne el. Bár nagyon mondják, hogy ő egy sötétebb Doktor lesz, nem lenne túl Moffat-os, ha ezt ennyire komolyan vennék

Meg talán kicsit sok is lenne, ha

a Harcos Doktor után hirtelen jönne megint egy nem Doktor Doktor.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Trónok: szinte semmi, de a lelkesedésemet már ez is be tudta indítani (akik esetleg furcsálják miért van ilyen hirtelen vége: ez egy hosszabb videó része, ami az HBO idei és jövőre érkező műsorairól szól)

KÖNYVSPOILER

 

Bomarr, ez szenzációs, hogy így kitudtad elemezni ezt a pár másodpercet. Jó volt olvasni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.