Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem nagyon is igaz ez a teória.

 

River folyton hazudik és tettet, így nem csoda, ha itt néhány dolog nem klappol. Akárcsak a Doktor. Az régen is megvolt, muszáj nekik a spoilerek miatt.

Az alakváltozásra meg nem feltétlen csak a regeneráció lehet válasz. A tudata le lett töltve, innentől kezdve ő bekerülhet egy másik ember/emberszerű idegen testébe, egy klónba, egy robotba, egy mesterséges személybe, stb. Erre válasz bőven lehet. Azután meg oda időutazgat, ahová akar.

Ezen nyomon a búcsújukkal sem történik szakadás, hiszen az biztos, hogy Tasha és River ugyanaz a személy, de nem ugyanaz a személyiség, pont, mint River és Mels vagy a 11. Doktor és a többi Doktor. Kicsit bonyolult, de eme sorozat kontextusában remélem érthető, mit akarok kinyökögni. :) Lényegében: a 11. Doktor és River voltak egy pár. Amikor a 10. Doktorral találkozott River, ilyesmiről nem beszélhetünk, vagy - ha igaz a teória - ez ugyanúgy nem áll fenn, ha a 11. Doktor találkozik Tashával.

Viszont nekem igencsak soknak tűnik a hasonlóságok mennyisége, és azok mind igencsak direkt hasonlóságok. Nem néhány kósza jellemvonásról van szó, hanem konkrétan olyan egyedi jellemzők jelennek meg Tashánál, amik River egyedi jellemzői voltak (pszichopata, tudja vezetni a TARDIS-t, leplezetlen flörtölés a Doktorral, leplezetlen szexuális vonzalom a két szereplő között -> most komolyan, hányszor láttuk a Doktort minden átmenet nélkül lesmárolni egy nőt? Ez pont fordítva szokott történni, és általában a Doktor jön zavarba tőle! Itt meg úgy cuppan rá a Doki, mintha az élete múlna rajta, és ilyet csak Riverrel tett eddig). Ez véletlennek túl sok, túl direkt, túlságosan kiszámított. Ezt Moffat tudatosan csinálta. Vagy egy River Song v2.0-t akart csinálni, ami eddig alkotási stílusát elnézve teljesen kizárt (mindig törekedett az egyedi karakterekre), vagy Riverrel vannak még tervei, amit már a The Name of the Doctorban is sugallt. Mert ahogy azt a kritikámban is megpróbáltam bebizonyítani, Moffat semmit sem írt véletlenül meg. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nagyon is igaz ez a teória.

 

Én is efelé hajlok, mert nagyon tetszik és túl sok az egyezőség. Csak közben agyalok és keresem a hogyanokat meg a buktatókat (hogy ha mégsem így van, akkor miért nem lehetne) :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, elolvastam a kritikád, és azon túl, hogy nagyon jó írás, az ötlött az eszembe, hogy vajon mikor tudom majd újranézni a sorozatot, hogy ilyen szinten értsem én is az eseményeket. Mert jelenleg ettől még elég messze állok. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Én is efelé hajlok, mert nagyon tetszik és túl sok az egyezőség. Csak közben agyalok és keresem a hogyanokat meg a buktatókat (hogy ha mégsem így van, akkor miért nem lehetne) :)

 

A miért ne lehetnére szerintem a legegyszerűbb válasz ez lenne: mert nem azonosak. :D De az a baj Moffat bácsinál, hogy akármi a válasz, azt legfeljebb csak megközelíthetjük. Aztán majd keresgélhetjük az állunk, ha végre látjuk a valódi választ. :)

 

Dzséjt, elolvastam a kritikád, és azon túl, hogy nagyon jó írás, az ötlött az eszembe, hogy vajon mikor tudom majd újranézni a sorozatot, hogy ilyen szinten értsem én is az eseményeket. Mert jelenleg ettől még elég messze állok. :(

Kösszentyű! :D

Szerintem elég csak ezeket a részeket újra megnézni (én legalábbis csak ezeket sasoltam meg újra):

 

5x01 The Eleventh Hour

5x06 The Vampires of Venice

5x12 The Pandorica Opens

5x13 The Big Bang

6x01 The Impossible Astronaut

6x02 Day of the Moon

6x07 A Good Man Goes to War

6x08 Let's Kill Hitler

6x13 The Wedding of River Song

The Day of the Doctor

The Time of the Doctor

 

Ezekben vannak a leglényegesebb információk, a többi már csak az "aprólék".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW

 

 

Ha a classic sorozatban a Doctor jövőbeli inkarnációi közül egyet The Beast-nek, egyet The Valeyard-nak (és talán van egy harmadik is... jaja a The Storm) neveztek, és láthatóan ezek az inkarnációk eddig még nem voltak (ugyanis mint kiderült a The War Doctor sem illik bele a képbe) akkor már a classicban is borítékolható volt a 12-nél több regenerálódás. Ezzel cseng össze a Kurátorral való találkozás is, aki a történet szerint valószínűleg szintén egy jövőbeni inkarnáció lesz.

 

Véleményem szerint a 12 regenerációs ciklust csak azért tették bele a The Time of the Doctor-ba, hogy azok, akik ezen lovagolnak, nekik egyértelművé váljon, hogy az új érában magasról tojnak már régóta erre a "szabályra".

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglestem a Sherlock első 5 percét és már azon behaltam annyira jó volt. :D Még várok legalább egy angol feliratra, de még azt sem találtam. Rem estére már lesz.

 

Én még nem láttam a részt, de angol verzió már van hozzá, ha azt keresed (feliratok.info - oldalon).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sherlock 3x1 - uhh zseniális kezdés és remek felvezetés az évadra. :D

 

Most akkor az sem volt igaz amit a rendőrnek mondott a kamerába? :D Az eleje zseniális volt, ahogy levezették hogy menekülhetett meg, de még jobb volt az emo csak elképzelése, ahogy Moriartyval röhögcsélnek a háttérben. :D Megható volt az egész rész, imádtam a hangulatát, na és hát hiányzott ez az egész mindenttudás. :D Remélem Sherlock kap egy új játszótársat aki illik hozzá. John megégetésével talán már teszteli Sherlockot. Imádom a színészt aki játsza, szóval kiíváncsi vagyok mit hoz majd ki belőle. Ja és Mycroft és Sherlock kapcsolata is marha jó volt. Jókat lehetett rajtuk nevetni. Talán kicsit többet is ezen a részen mint megszokhattuk. Mondjuk azon is hogy bánt a szüleivel. :D :D

 

Itt pedig a köv rész bemutatója :)

http://www.youtube.com/watch?v=qtGf6RvjWE4

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sherlockot még nem próbáltam angol felirattal, mennyire nehéz a Doctorhoz képest? Egy hetet nem igazán szeretnék várni a magyar feliratra, de annak sem látom értelmét, hogy esetleg a felét nem értem :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sherlockot még nem próbáltam angol felirattal, mennyire nehéz a Doctorhoz képest? Egy hetet nem igazán szeretnék várni a magyar feliratra, de annak sem látom értelmét, hogy esetleg a felét nem értem :para:

Amúgy meglepően egyszerű volt, már magához képest persze. Nyilván volt pár rész ahol úgy pörgött Sherlock nyelve hogy elsőre biztos nem lehet megérteni de hát ezt már megszokhattuk. :D Am nem értem mi baj van az angol felirattal. Én most nézem 2x és szerintem teljesen jó.

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neked amúgy hogy tetszett a rész?

Time of the Doctor

 

 

Párszor megnéztem mire kialakult a végleges véleményem. Összességében kifejezetten tetszett. Ugyanakkor nem került be a top részek közé, néhány apróság miatt.

 

Ami nagyon bejött:

-Végre válaszok érkeznek és nem kell még évekig találgatni, hogy mi a Csend, mi az Első Kérdés értelme, ki teszi fel és miért, kicsoda és micsoda volt Kovarian és így tovább

-Gyönyörűen néz ki az egész. Az effektek az utóbbi két specialban néhol egészen lélegzetelállítóak lettek

-Több nagyon szép jelenetet kapunk a Doktor és Clara között. Amikre azért is nagy szükség volt, mert Clara a bombasztikus nyitány után kicsit megszürkült és időbe telt mire sikerült elfogadnom

-Amy a végén!!!

-Tömve van rendkívül kreativ ötletekkel

 

Ami nem annyira tetszett:

-Tömve van rendkívül kreativ ötletekkel - néhol túlságosan is. Annyi ötlet van, hogy mindez sokkal jobban érvényesülhetett volna egy duplában. Több idő lett volna a hangulat mélyitésére is. Igy most itt-ott túlzsúfolt érzetet kelt.

-A holografikus ruha meg a parókába rejtett kulcs szerintem fölösleges túlbonyolitás volt. Egyik se igazán jó poén, viszont értékes másodperceket és a fókuszt is elviszi a felvezetésük és a megmagyarázásuk

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.