Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Akkor 6. Na bumm! :);)

 

Egyébként én is piszkosul várom az új irányvonalat és hangulatot a sorozatot és az új Doctort illetően.

 

Na és persze elvileg megágyaztak a The Day of the Doctorban az új irányvonalnak a történetet illetően:

 

Gallifrey felkutatása!

 

Mindig is ez érdekelt a legjobban. Még több Gallifrey még több időlord.

 

Szuper!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt Moffat is megerősítette, hogy azt szeretnék ha a nézőnek olyan érzése lenne mintha egy új sorozatot nézne. A kedves jóbarát imidzset most elvileg hanyagolni fogják. Én nem bánom egyébként: végülis azért maradhatott fenn ilyen sokáig ez a sorozat mert állandóan változott. Érdekes lesz látni milyen új irányt vesz most.

No ennek szívből örülök. Főleg a jóbarát imidzs levetkőzésének. Több komolyság jó lenne. Akkor talán komolyabban lehetne venni a sorozatot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekesség:

 

Capaldi mindössze 5 évvel idősebb Ecclestonnál.

Ez érdekességnek tényleg jó, de másnak nem, mert Eccleston 41 éves volt, amikor Doktort alakított, Capaldi meg 56 éves. Eccleston is öregebb már azóta. :)

Aminek én még örülnék, ha a következő útitárs, amikor eljön, nem egy újabb szépséges, ifjú leányzó lenne, hanem mondjuk kivételesen egy pasas. Nem mondom, ad egy extrát egy szép nő látványa, csak újat nem ad hozzá. Az Amy/Rory párost pont ezért bírtam, mert adott egy új aspektust a történethez, még ha szegény Rory alá is volt rendelve az esetek többségében Amy-nek. Újfajta dinamika lenne a Doktor és társa között, ami nem lenne éppen ártalmas.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez érdekességnek tényleg jó, de másnak nem, mert Eccleston 41 éves volt, amikor Doktort alakított, Capaldi meg 56 éves. Eccleston is öregebb már azóta. :)

Aminek én még örülnék, ha a következő útitárs, amikor eljön, nem egy újabb szépséges, ifjú leányzó lenne, hanem mondjuk kivételesen egy pasas. Nem mondom, ad egy extrát egy szép nő látványa, csak újat nem ad hozzá. Az Amy/Rory párost pont ezért bírtam, mert adott egy új aspektust a történethez, még ha szegény Rory alá is volt rendelve az esetek többségében Amy-nek. Újfajta dinamika lenne a Doktor és társa között, ami nem lenne éppen ártalmas.

 

Most végeztem a Classic DW 1. évadával, az alapján szerintem 3 útitárs se lenne rossz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Big Bang executive producers Bill Prady and Steve Molaro told TVLine on the Golden Globes red carpet that both James Earl Jones (aka the voice of Darth Vader) and Carrie “Princess Leia” Fisher will guest-star as themselves in an upcoming episode, crossing paths with Sheldon.

 

Sheldon találkozik Leia hercegnővel nemsokára ebben a Big Bang Theory évadban. De jó is lesz már látom magam előtt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két rész után ott tartok, hogy a maga relációjában egyértelműen gyengült a Sherlock... azért megvárom a harmadik részt, mielőtt érdemben véleményt alkotnék a szezonról.

Már miben gyengült? Szerintem semmiben sem gyengült max kevesebb a nyomozás, de az még most is olyan színvonalas mint korábban. Viszont a helyére jött egy jó kis karakterfeljődéses és humor vonal. De úgy hiszem az utolsó rész majd kárpótolja az embereket ez miatt, bár még nem láttam, majd ma. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jack Bauer május 5-én tér vissza terroristákat irtani a 24: LIVE ANOTHER DAY-ben, a sorozat új, 12 részes évadában, rögtön egy duplaepizóddal. A stábhoz egyébként időközben csatlakozott Yvonne Strahovski egy londoni CIA-ügynök szerepében. :):rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sherlock III .évad: Nekem az első rész baromira bejött. Tetszett, hogy nem csak a fordulatokra és a feszültségre volt kihegyezve de ha már ilyen eszement jó szinészeik vannak hagyták őket érvényesülni és teret adtak néhány karakterépítő jelenetnek, amik olykor baromi viccesek lettek. De közben a rejtély se lett elhanyagolva. Nagyon jó volt az egyensúly. A második résztől viszont már nem vagyok elájulva. Néhány jelenete ugyan tényleg vicces, de úgy éreztem túl sok a kínos pillanat. Amik ugyan szánt szándékkal kínosak, de mégis kevesebb szerintem jobb lett volna. A harmadik részt még nem láttam.

 

Trónok harca trailer szénné elemzése

 

KÖNYVSPOILER

 

 

Kiemelnék néhány bevágást.

 

34nv.jpg

Óriási sárkányárny Királyvár felett

Dany-nek vagy Bran-nek lesz egy látomása a jövőről? Van ahol azt tippelik hogy az árnyat csak a trailer kedvéért rakták rá, de ennek nem igen látom értelmét. Nem ez lenne egyébként az első, hogy olyan jelenetekre megy az utalás amik még nincsenek is megirva. Lásd az előző évadban azt a részt ahol Melisandre azt mondja Aryának, hogy még találkozni fognak.

Az egyetlen ami fura: Királyvárban itt a képen láthatóan nyár van. Márpedig a könyvekben már havazik a fővárosban, sárkány pedig még sehol. Lehet, hogy ez nem is a jövő hanem a múlt?

 

q8jm.jpg

Fehér zászlós lovas egy csatamezőn

A trailer többi jelenete alapján elég egyértelmű, hogy mit látunk. Ramsay Bűzöst újra beöltözteti Theonnak és csellel visszafoglalja a Cailin árkot. Ami viszont azt jelenti, hogy rendesen belemegyünk az utolsó két könyv sztorijába. Ami kérdéses: vajon itt is, mint a könyvben random vasembereket fognak legyőzni? Vagy itt fog összeérni Theon húgának Yarának a szála az ővével? Yara ugye az előző évadban megindult, hogy megmentse az öccsét. Nem lepődnék meg rajta, ha valahogy a Cailin-nál lévő erődben kötne ki.

 

xbsg.jpg

Két Bolton zászlós sereg egymással szemben

Tipp: szerintem miután Ramsay elfoglalja az Észak kapujaként funkcionáló Cailin árkot apja végre haza tud térni Északra. Itt pedig szerintem azt látjuk, ahogy találkoznak. Ha ez a helyzet akkor kettejük jelenetét baromira várom.

 

1xnq.jpg

Átlagbéla legyakása a sikátorban

Nálam eddig az egyik legnagyobb kérdőjel az volt, hogy mint teszik izgalmassá Daenerys szálát, aki gyakorlatilag ugyanazt csinálja, mint egy évaddal korábban: bevesz egy várost. És itt a válasz: úgy hogy elkezdenek rendesen belemenni a Sárkányok tánca sztorijába. Előszor azt hittem, hogy a Hárpia Fiai tesznek el valakit láb alól, de aztán feltűnt a vérrel írott szöveg a falon: "Kill the Masters". Itt bizony a rabszolga-felszabaditósdi sötét oldalába nyerünk betekintést és épp pár szabaddá tett jó ember dönt úgy hogy ideje meglincselni az egykori eltartót.

Érdekes viszont hogy Jorah lelépését mintha jócskán kitolták volna. Van később egy snitt ahol Daenerys trónol, feltehetően Meereen-ben, de a vén róka még mindig ott van mellette.

 

knrw.jpg

A Vörös Vipera

Engem megvett kilóra, amikor azt mondja: "Mond meg apádnak, hogy nem csak a Lannisterek fizetik vissza az adósságukat". Wow. És aztán látjuk azt a látványos pörgést amit a Heggyel szemben mutat be. Máris sajnálom, hogy ki fog purcanni.

 

6nlf.jpg

Óriás az alagútban

Nehezen kivehető de mégis fontos jelenet. Ugyan a harmadik évad elején felbukkant óriásnál lehetett tudni, hogy a csatában lévő szereplésüket introzzák meg. Szóval nincs itt igazi meglepetés, de akkoris jó látni, ahogy az egyikük lebikázza a Fekete Várat védő rácsokat. A legnagyobb durranásnak számító ostromból egyébként szinte semmit nem látunk az előzetesben (az a jelenet ahol Havas Jon gyakja az ellent az Caster kunyhójánál van és az évad közepén játszódik). Gondolom a CGI szakik még rendesen izzadnak a jelenetek felett.

 

rx9y.jpg

Sansa a havas Sasfészekben

Az "Arya Tűvel pózol" mellett az egyik kedvenc jelenetem a trailerből. Végre nem csak mondják, de tényleg láthatóan jön a tél és úgy tűnik megfilmesitésre kerül az egyik kedvenc jelenetem, amiben Sansa hóbol megépíti Derest.

 

n8mk.jpg

Tyrion könnyezik

Wow! Ez minden valószínűség szerint Tyrion évada lesz. Baromira várom az ő szálát.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jack Bauer május 5-én tér vissza terroristákat irtani a 24: LIVE ANOTHER DAY-ben, a sorozat új, 12 részes évadában, rögtön egy duplaepizóddal. A stábhoz egyébként időközben csatlakozott Yvonne Strahovski egy londoni CIA-ügynök szerepében. :):rock:

 

Anyám borogass! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Trónok harca trailer szénné elemzése

 

Titkon erre számítottam, hogy majd szépen szénné elemzed, és nem csalódtam. :P:D Bomarr, ez szép írás volt ismét :)

Valaki böki a csőröm

5-ös könyv spoiler egy kicsit..

 

Theon egy ágyjelenetben látható egy leányzóval. Aki szerintem nem Sansa legjobb barátnője, a hamis Arya, mert eléggé élvezi a szituációt..

Viszont a szegény srácnak a kolbásza valahol ott lóg egy kampón Deres egyik szegletében :evil:

Talán egy flashback lehet? :hmm:

 

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Célszemély: A mostani rész is frankó. Klasszul megoldották a múltkoriban kialakult helyzetet.

 

 

Almost Human: újfent jópofa ötletek egy rohadtul unszimpatikus bűnözővel, plusz megtudhatjuk, milyen, a Dorium bal lábbal kel. :)

Dori belépője nagyon ütősre sikerált. :D

Amúgy ez a rész is egész jó lett bár a számlálós és a Fűrísz-stílusú dolog kicsit uncsi már nekem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dori belépője nagyon ütősre sikerált. :D

:lol:

 

 

Amúgy ez a rész is egész jó lett bár a számlálós és a Fűrísz-stílusú dolog kicsit uncsi már nekem.

Nekem ez a "hatástalanítok egy bombát tükörben nézve, egy csipesszel/érmével" dolog feküdte meg kicsit a gyomrom, pláne, hogy addig szó sem volt arról, hogy Johnnak lennének tűzszerészi képességei. Addig Dorian csinálta ezt, erre John hirtelen átalakult MacGyverré.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Nekem ez a "hatástalanítok egy bombát tükörben nézve, egy csipesszel/érmével" dolog feküdte meg kicsit a gyomrom, pláne, hogy addig szó sem volt arról, hogy Johnnak lennének tűzszerészi képességei. Addig Dorian csinálta ezt, erre John hirtelen átalakult MacGyverré.

 

Igen ezen dolognál is kilóg valanelyest a lóláb. Még úgy is húzós lett volna kicsinálni a kütyüt hogy előtte más helyzetben Rudi útmutatásával már letudott egy olyat.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sherlock: 3. évad

Nincs benne valódi spoiler, de azért inkább mögé tettem:

 

Nem igazán izgat ki mit mond, szerintem marha jó volt ez a 3. évad. Kétsételen, hogy egész más irányt vett mint az első kettő. Sokkal több volt benne az érzelem, a humor és sokkal kevesebb a nyomozás, de azt hiszem ettől még nem vesztette el a zsenialitását, főleg nem a nyomozós részek.

Az első rész marhára bejött. A magyarázat, a visszatérés, a tömény humor, bár itt lehetett volna kicsit frappánsabb a nyomázás. Viszont már kaphattunk egy kis ízelítőtt az évad gonoszából.

A második rész hozta a szokásos "langyibb" formáját. Ismét sok humor, és igaza van azoknak akik azt írják, hogy néha viszont itt már kínos volt pár jelenet, és elég hosszú is. Azokat simán ki lehetett volna hagyni és lett volna egy olyan kaliberű rész mint az első, mert a nyomozás ebben pl szerintem sokkal jobb volt mint az elsőben. Szépen fel lett vezetve, vagyis inkább le, és az egésznek vlt egy cluedo érzete, amit amúgy meg imádok. :D

Ja ha már említettem az érzelmeket, nem csak John és Sherlock kapcsolatára gondolok, hanem Mycroft és Sh-ra, akiknek a beszélgetéseik, vitatkozásaik és elmélkedéseik mindig kiemelkedtek a részekben.

A harmadik rész pedig azt hozta amit vártam, izgalmat, leleplezéseket, és egy új ellenséget, aki ezalatt a rész alatt is már annyira meg lehetett utálni, hogy mégnéztem volna egy darabig, de az is kétségtelen, hogy annyi viszont nem volt benne mint Moriartyban, aki többször is feltűnt az évad során, még ha nem is előben, de már azok a jelenetek is nagyon jók voltak. Szuper volt a kettejük közt a kémia. Én nagyon várom a 4. évadot, Főleg a cliffhanger miatt, még ha elég érdekesnek is tűnik így elsőre. :D Még mindig a 2. évad a kedvencem, de azt hiszem ez egy remek folytatás volt, és ha visszatérnek az eredeti ösvényre nekem az is jó, de ez is bejött, bár kétségtelen, megszoktam a hosszú nyomozásokat, és azért picit hiányzik, szóval azért én is titkon remélem, hogy kevesebb érzelgősködés - hisz Watsonnak már van feleség, és Sherlock is visszatért a halottból - és több zseniális, össze vissza tekert nyomozást. :)

 

sherlock-banner_1_.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

khzj794lpeq7y2q1li2m.jpg

 

 

Homeland S3

 

Nem spoileres, csak hosszú. :)

 

 

 

 

Na, azt hiszem, itt kellene abbahagyni… no persze tudom, hogy nem fogják, mert már kinn van az imdb-n a negyedik évad, de ennél frappánsabb lezárást, s ennél kilátástalanabb folytatási alapot kevés sorozatnak sikerült eddig produkálni. A Homeland S3 fináléja ugyanis egyszerűen zseniális, kellően drámai – és kellően kerek is. Nagy mértékben hozzájárult, hogy összességében pozitívan tudok nyilatkozni az évadról, s magam részéről szeretném,ha ez így is maradna.

 

Nehéz volt idáig eljutni. Most olvasom csak – eddig direkt nem is kerestem rá -, hogy az írók direkt reformálták meg az egészet, direkt lett ilyen a harmadik évad, mint amilyen lett. A baj az, hogy ezzel az újítással kiherélték magát a sorozatot: számomra a Homeland mindig is Brody sorozata volt, az amerikai tengerészgyalogosé, akit évekig tartó fogságában átállítottak az arabok, majd visszaküldték USA-ba, hogy öngyilkos terrorcselekményt hajtassanak vele végre. Két évadon keresztül az adta a feszültség alapjait, hogy az írók bizonytalanságban tartottak, vajon Brody valóban az e, akinek adott pillanatban mondja magát: a kétely volt a sorozat eddigi esszenciája, ez volt képes valódi feszültséget generálni. Sőt, még a második évad kirobbanó fináléja is ezt az érzést sugallta…

 

Erre itt mi van? Nincs Brody… Az évad első felében, jó, ha a 6 epizódból egyben, kettőben szerepel… Oké, ahol van, az megdöbbentő és kemény rész, önmagában zseniális is, csupán az a baj, hogy úgy éreztem, semmi céljuk nincs vele. De ne rohanjunk annyira előre: a nyitány sokakkal ellentétben nekem iszonyat tetszett: a szenátusi meghallgatás, a CIA állapota, a politikai csatározások, annak következménye borzasztóan jó. Akció szempontjából nagy nulla az egész (leszámítva a hat célpont kiiktatását), de ami Carrievel történik, amit ő végigcsinál, az elképesztő: ezzel egyidejűleg – vagy tán épp ezért – az S3 egyértelműen Carrie sorozata lesz, ami későbbiekben sem változik. A kórház, a kezelés, az árulások halmaza megdöbbentően életszerű, a leghatásosabb az egészben az, hogy simán hiteles, simán elhiszem, hogy a Cég mindenféle emberi sorsot képes felülírni saját céljai érdekében…

 

Így érkezünk el a negyedik rész végéhez, amikor is a képünkbe tolnak egy olyan fordulatot, hogy majd leesetem a székről. De nem azért, mert annyira ütős lenne, hanem mert annyira légből kapott. SEMMI alapja nem volt, totál improvizatívnak, egyszerű ötletelésnek, tanácstalan próbálkozásnak tűnt. Kicsit el is ment kedvem az egésztől, ráadásul az események sem pörögnek fel igazán utána – jó, ez a beszervezős, kémkedős, csapdaállítós szál tetszett, de Brody nélkül továbbra is erős hiányérzetem volt… Saul játszmáját nem éreztem át igazán (szerintem az írók sem), Dzsavadi és az iráni vonal tetszett ugyan, de ez már nem Homeland volt. Simán egy CIA sorozat lett, ügynökökkel, lehallgatásokkal – és egy Jack Bauer klón Carrievel. Aztán egyszer csak varázsütésre (megalapozatlan fordulat 2) előkerül Brody, – hogy a Homeland újra szárnyalhasson…

 

Mert végül is minden korábbi pozitívum visszajött vele. Ez hatványozottan igaz a fináléra, az iráni eseményekre – ott aztán megint nem tudni, melyik oldalon is áll -, de önmagában a szerepe, a családjával, Danával való viszonya miatt is régi fényében tündökölt a sorozat. A karakter hihetetlen utat járt be itt is, s ha az első évadtól nézzük, parádés figurát kapott a sorozat történelem. Vele él igazán az évad, akkor volt igazán jó az egész, mikor aktív szereplője lett az évadnak. Ez egyben azt is jelenti, hogy az írók ötletelése totál kudarc: számomra bebizonyosodott, hogy Brody nélkül a Homeland lehet ugyan izgalmas, de lélektelen marad. A lezárás ismeretében ugyanakkor elképzelésem sincs, hogyan lehetne ezt lélekkel megtölteni…

 

No mindegy. Az furcsa évad csúcsa így egyértelműen Carrie (Claire Danes) figurája. Amit ő végigcsinál, ahogy ezt Danes eljátssza, az Oscar díjas. Brody (Damian Lewis) másodhegedűs, de az elvonásos jelenetei és iráni alakítása nagyon jó. Saul, Quinn, Dal Adal (milyen állat név!!!) kimondottan izgalmas figura még mindig, az újak közül Lockhard szenátor köpködni valóan undorító, Dzsavadi pedig tipikus hírszerző. A családi szál ebben az évadban messze nem annyira idegesítő, Dana hozzáállása az eseményekhez és apjához kegyetlenül valósnak tűnik. Az már más kérdés, hogy az évad készítéséhez felhasznált idő erősen meglátszik a gyereken – így kicsit furi, hogy a történet szerint két hónap van a két évad között, azonban Dana és Chris gyorsabban nőtt…

 

Technikailag hibátlan az egész, legyünk akár az USA-ban, akár Iránban akár Caracasban. Sőt, a caracasi ház önmagában van annyira zseniális, hogy akár egy mozifilmet is lehetne rá építeni. Ha jobban átgondolták volna, mit is akarnak az évaddal, fixre tudták volna, hova akarnak eljutni, egy szavunk se lehetne. Itt kétszer is éreztem a tanácstalanságot - amiből ugyan jól kijöttek – de ha következetesen építkeztek volna az előző két évad alapjaira, sokkal jobb lett volna. S még valami: a néha félbehagyott szálakat, mellőzött szereplőket egy sorozatnál elnézi az ember, de azért a második évad fináléjában meglebegtetett legnagyobb kérdés, nevezetesen ki a besúgó a CIA-n belül totál figyelmek kívül hagyása bosszantó. De tényleg: ki az áruló???

 

80%

 

 

.

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most vagy én nézek félre valamit, vagy nem. A Sherlock 3. évada 3 részből áll? Ez minisorozat?

 

 

 

Jack Bauer május 5-én tér vissza terroristákat irtani a 24: LIVE ANOTHER DAY-ben, a sorozat új, 12 részes évadában, rögtön egy duplaepizóddal. A stábhoz egyébként időközben csatlakozott Yvonne Strahovski egy londoni CIA-ügynök szerepében. :):rock:

 

A vége mikor lesz hogy én is meg tudjam nézni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, a Sherlockból az összes évad 3 részes, és ahogy Bomarr is írta, másfél órásak.

Ja és kezd el a 24et, mert mire a végére érsz, már vége lesz az új évadnak is. :D Elvileg ez lesz az utolsó. De persze sokan reméljük, hogy nem. :) Mivel már az előzőnél is ezt mondták. Aztán jött a lezáró film pletykája és most tessék, 12 részes évad. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, a Sherlockból az összes évad 3 részes, és ahogy Bomarr is írta, másfél órásak.

Ja és kezd el a 24et, mert mire a végére érsz, már vége lesz az új évadnak is. :D Elvileg ez lesz az utolsó. De persze sokan reméljük, hogy nem. :) Mivel már az előzőnél is ezt mondták. Aztán jött a lezáró film pletykája és most tessék, 12 részes évad. :)

 

 

Ha nem tünt volna fel láttam mind a 8 évadot. :D Elég sokat is értekeztünk róla. Egyik kedvenc sorozatom. Ha visszalapozol meglátod mennyit írtam róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.