Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Harmadik és nagyon tetszik! Ez tehát a megoldás. Volt egy sejtésem, hogy valami ilyesmi lesz, de sajnos ehhez a verzióhoz nincs magyar felirat. :( Azt hiszem, le kell töltenem újra.

Az is megoldás lehet -mégha nem is tökéletes- ha olyan feliratot használsz ami ugyan nem passzol pontosan, de egyezik a kép/másodperc mutatója a videóddal. Akkor csak egyszer kell eltolnod és utána a rész végéig jó lesz.

Ha gondolod ezzel a kettővel tudsz tenni egy próbát. Az első évad negyedik részéhez ITT egy olyan ami 25.000 fps-hez van igazitva. ITT pedig egy, ami 23.976 fps-hez

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nem ismerem a képregényeket, ezért nincs különösebb ötletem, de ez a lenti kép nagyon jó. Mindjárt utána is nézek a mai epizódnak...

 

Én ismerem de nekem sincs ötletem, szerintem egy ideig nem a képregény szerint mennek majd szóval lesz meglepi nekem is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Napi Trónok Harca :D

 

Egy matektanár Trónok harca-spoilerekkel tart rendet

 

Még csak március van, de mi máris kiosztanánk az év tanerőjének járó díjat annak a belga matektanárnak, aki ige invenciózus módszerrel tart rendet az osztályteremben. Egyik óráján elege lett abból, hogy a diákok folyamatosan csetelnek, facebookoznak és pofáznak, így a tábla el állt, és megkérdezte: ki az, aki az osztályból nézi a Trónok harcát. A diákok nagy többsége felemelte a kezét, mire közölte velük, hogy ő már mind az öt, eddig megjelent kötetet olvasta, és ha nem hagyják abba a pofázást, akkor a táblára elkezdi felírni, kik fognak még meghalni a sorozatban. A nyikhajok persze nem hittek neki, mire szépen felírta a táblára harmadik évadban elhalálozott összes fontos karakter nevét, távozásuk sorrendjében. Azóta csend van az óráin. (via Uproxx)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is megoldás lehet -mégha nem is tökéletes- ha olyan feliratot használsz ami ugyan nem passzol pontosan, de egyezik a kép/másodperc mutatója a videóddal. Akkor csak egyszer kell eltolnod és utána a rész végéig jó lesz.

Ha gondolod ezzel a kettővel tudsz tenni egy próbát. Az első évad negyedik részéhez ITT egy olyan ami 25.000 fps-hez van igazitva. ITT pedig egy, ami 23.976 fps-hez

Köszi!

 

Közben találtam egyet, csak nem tudom, ez a hosszupuskára miért nem volt feltöltve. De szerencsére ezzel már tökéletes. Kissé vicces volt úgy végignézni 2 részt, hogy rátapadtam az "ő" betűre (ezzel lehet csúsztatni a szinkront).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Releaseket érdemes nézni egyébként ha a Torrent utcai tékából veszed ki, mert 2HD-shoz 2HD-s megy nem pedig az x264-LOL-os és a többi :) Ha pedig nincs az elején akkor pár nap és más csinál időzítettet a többihez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Releaseket érdemes nézni egyébként ha a Torrent utcai tékából veszed ki, mert 2HD-shoz 2HD-s megy nem pedig az x264-LOL-os és a többi :) Ha pedig nincs az elején akkor pár nap és más csinál időzítettet a többihez.

Ezt már pár éve megtanultam. Úgy 9 éve talán... :)

 

A gond csak az volt, hogy a tékában jelezték, hogy van felirat a torrenthez, épp csak a verzió nem passzolt. Ezt követően felmentem hosszupuskára, ahol szintén nem találtam az adott verzióhoz, és mivel elég jól tudok feliratot csúsztatni, gondoltam sebaj, megoldom. Arra nem számítottam, hogy folyamatosan igazítanom kell a teljes részen keresztül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt már pár éve megtanultam. Úgy 9 éve talán... :)

 

A gond csak az volt, hogy a tékában jelezték, hogy van felirat a torrenthez, épp csak a verzió nem passzolt. Ezt követően felmentem hosszupuskára, ahol szintén nem találtam az adott verzióhoz, és mivel elég jól tudok feliratot csúsztatni, gondoltam sebaj, megoldom. Arra nem számítottam, hogy folyamatosan igazítanom kell a teljes részen keresztül.

 

Akkor bocsánatodért esedezem :D Én is jártam már így csak filmeknél ahol még oda is írták hogy elvileg passzol aztán kiderült hogy nem. Konkrétan a James Bond filmeknél volt így 23-ból nagyjából 14-nél 2 órán át könyököltem az ö betűn :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

True Detective-et nézte innen valaki?

Néztem és szerintem zseniális darab. Bár nyomozós sorozat inkább a karakterek vannak fókuszban meg az amerikai dél hangulata. Matthew McConaughey elképesztőt alakít benne. A vége elég megosztó lett, de szerintem a maga módján az is remek.

 

Trónok Harca

Örülök, hogy tetszik. Egyébként bár a második évad már jobban eltér az alapanyagtól, igazából két szál van csak ahol komolyabb változás volt. De a főbb momentumokat így is megtartották.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem egy hosszú sorozat, kb. 7 és fél óra a teljes évad. Egyébként nekem semmi bajom nem volt a végével...

 

A finálé előtt, már a 7. részben ki lehetett találni az egészet. Az ügy viszonylag közepes, de a karakterek, a színészi játék és az a nihil hangulat viszont fantasztikus. A ritmizálása is remek, az idősíkokkal és azzal, hogy látni lehet a szereplőket későbbi énjükként. A két feka nyomozó, meg kvázi a nézőnek felel meg az első négy részt tekintve.

Annak egyébként én örülök, hogy ezt így elvileg le is zárták és nem innen, nem velük folytatják a következő évadot, hanem új szereplők jönnek. Olyan antológia szerűen meglehetne csinálni. DiCaprio-t nagyon megnézném egy későbbi évadban. :hmm:

 

McConaughey karaktere egészen zseniális. Ez a filozófus cowboy, az autentikus texasi akcentusával már-már szürreális volt, de nagyon jól hozta a figurát. Kicsit olyan spleenelt Sherlock Holmes volt ő, ebben a korrelációban pedig Woody Harrelson volt Dr. Watson, ha csak az ügyet nézem. A háttérben pedig szinte tapintani lehetett a feszültséget, maga a nyomozás, mint ahogy a táj is inkább csak díszlete volt a produkciónak. Ezen keresztül lehetett érzékelni a karakterek mély jellemvonásait! Louisiana már a 12 Years a Slave-ben is lenyűgözött, de itt még jobban átjött, főként a sok nagytotálnak köszönhetően.

A női szereplők nem voltak ugyan kétdimenziósak, de sokoldalúnak egyiket sem mondanám. Mondjuk elvileg a kövi évadban lesz egy fontos női karakter...

 

Várom a következő évadot, House of Cards, GoT meg ez szerintem jelenleg a televíziózás elitje, úgy hogy már nincs a Breaking Bad.

 

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok Harca

 

Elképesztő profi sorozat. Minden értelemben. Még a magyar felirat is elképesztően profi hozzá. Engem megvettek kilóra, persze kíváncsi leszek a 2. évadtól a könyvtől való elválásra.

Most látod először a sorozatot? :)

 

Lehet, hogy nekem is majd meg kell néznem csak a sorozatot újra végig (amíg készen van, természetesen), hogy igazán értékelni tudjam. Eddig sem volt vele semmi bajom, nagyon jó adaptáció remekül kiválasztott színészekkel, csak hát annyira nagyon jónak tartom a könyveket, hogy azok árnyékából nem tudott igazán kitörni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fura nálam ez forditva van. Nagyon szeretem a könyveket, de nálam a sorozat az első. A könyvekben messze több az infó, a világ elképesztő gazdagon van felépitve és egy rakás szereplő van akik be se fértek a sorozatba DE nálam nem annyira hatásos egy-egy jelenet könyvben mint a sorozatban

 

Tipikus példának az jut eszembe amikor Theon lefejezi Ser Rodrick-ot a második évadban. A könyvben is lefejez valakit (nem emlékszem kit), de igazából csak az jön át, hogy Theon elég nagy genya. A szinészi játék egy drámai pillanathoz szerintem rengeteget tud hozzátenni, ha jól csinálják. És itt nagyon jól csinálják: ahogy Rodrick mondja Theonnak, hogy most igazán elveszett, közben halljuk Bran kiabálását, Theon eltökélt arcát, közben szakad az eső... nálam ez igy sokkal jobban működik és egy csomó más jelenetnél is ez van. Tipikus példa a Vörös Nász, amivel mind a könyvben mind a sorozatban úgy találkoztam, hogy már tudtam előre hogy mi lesz (egy netes hozzászólás előre lelőtte). A könyvben igazából a felvezetés volt idegtépő, mert tudtam hogy mindjárt jön és mindig félve lapoztam. De aztán maga a Vörös Nász már nem rázott meg annyira. Maga a tény volt megrázó hogy hullanak a hősök, de nem volt olyan szinten megírva mint számítottam rá. Szerintem nem volt azon a szinten a próza, mint amit szinészetben Michelle Fairley tudott hozni, amikor a fia életéért könyörög, ami viszont sokadjára újranézve is megrázóan jó.

 

Az egyetlen ami zavar a sorozatban néha az a kötelező csöcs-faktor. Néha a meztelenkedés csak önmagáért van. Évadonként egy-egy jelenet van csak aminél ezt érzem de ezek rendre kibillentenek a szórakozásból.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap megvolt a TéDé negyedik része. Eddig nagyon okés ez a szezon.

Rusty nem semmi egy pacák. Nem néztem eleinte sokat ki belőle de mostanra őt tartom a sorozat legérdekesebb figurájának. Főleg a mocis bandás akciója tetszett.

Az idősebb kiadása se semmi. Tuti frankón adja elő a sztoriját. A két hekus néha mintha már alig bírná cérnával. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 nap :) Vajon mi lesz akkora cliffhanger a végén, hogy maga Kirkman mondja hogy mindenki erről beszél majd? Most már engem is érdekel :D

 

 

Pedig elég egyértelmü az előző rész tükrében.

 

 

Ricket megölik. Tudniillik azon társaság tagjai akiknek egy tagját Rick megfojtotta pont oda tartanak ahova az egykori rendőr. És egyikük látta is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 nap :) Vajon mi lesz akkora cliffhanger a végén, hogy maga Kirkman mondja hogy mindenki erről beszél majd? Most már engem is érdekel :D

Ilyen beharangozó után mindenkit érdekel :D És lehet, hogy nem is lesz akkora nagy szám, mint mondjuk a Lost 3. évadvége, de attól még biztosan fogunk róla beszélni :)

 

Heti Person of Interest: egész jó rész volt

 

A kutyás követés nagyon tetszett :D Hiába no, a régi bevált módszerek utolérhetetlenek :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Haladok a GoT-tal, de meglehetősen kizökkentett, hogy

 

 

Yara Greyjoynak nevezték át Asha-t. Erre meg mi szükség volt?!

 

És mi történt a Greyjoy család többi tagjával?

 

Ashából azért lett Yara, mert már van egy Osha nevű karakter és nem akarták hogy a nézők összezavarodjanak. Pláne hogy igy is rengeteg nevet kell észben tartani amik rendszerint csak párszor hangzanak el (a nézők nagy része nem olvasta a könyveket). De ilyen volt már az első évadban is: Robert Arryn-ból például Robin Arryn lett, hogy ne legyen két Robert a sorozatban.

 

 

A család többi tagjának pedig még nincs szerepe. Az első évadban már meg lettek emlitve a Greyjoy nagybácsik, de majd valszeg akkor látjuk őket, ha már becsatlakoznak a főplot-ba vagyis Balon halála után. Több karakter bemutatás is el lett halasztva: ugyanigy Stannis felesége és lánya is csak a harmadik évadban tűnik fel először. Akárcsak a Reedek

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TéDé 01x05: Ez a rész se semmi. Rusty és Marty egész ütősen intézték el a kajibánál a dolgokat.

 

Marty hogy bekattant már. Bumm a fejbe a szakácsot. Rusty meg fogta az AK-t és csinálta a fedősztorit. Jól palira vették a hallgatóságukat.

 

 

Heti Person of Interest: egész jó rész volt

Nekem is bejött a heti rész. Egyre érdekesebb a Szamaritánunsos hajsza.

 

A kutyás követés nagyon tetszett :D Hiába no, a régi bevált módszerek utolérhetetlenek :D

 

A kutyás dolog tényleg klassz lett de az öreg fazon se hülye. Csak sikerált lelécelnie. Előbb-utóbb csak meglesz.

A görög mandró szála lehetett volna kiszámíthatatlanabb is. Viszonylag korán rá lehetett jönni hogy az a manusz is sáros. Már akkor tudtam hogy ő a keresett személy amikor Hary ledöbbent.

Sam amúgy frankón odatette magát. Főleg a liftes akciója tetszett. Jani kicsit lazább volt de nem is kell mindig neki a legkeményebbnek lenni.

Lio meg jól elszórakozott a tűzoltókocsival. :D

 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig elég egyértelmü az előző rész tükrében.

 

 

Ricket megölik. Tudniillik azon társaság tagjai akiknek egy tagját Rick megfojtotta pont oda tartanak ahova az egykori rendőr. És egyikük látta is.

 

 

 

Mivel a Walking Dead Rick életútját követi végig erre ne számíts azért :D Képregényt is 300+ számra tervezi Kirkman és most tart a 123.-nál szóval Rick még nagyon sokáig életben fog maradni, maximum más fontosabb karakter fog meghalni, teszem azt Michonne, Glenn stb. Nekem más tippem van a részt illetően ami nem ennyire hűha de azért áll leesős :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyetlen ami zavar a sorozatban néha az a kötelező csöcs-faktor. Néha a meztelenkedés csak önmagáért van. Évadonként egy-egy jelenet van csak aminél ezt érzem de ezek rendre kibillentenek a szórakozásból.

 

Egyetértek, de ez szerintem a 3. évadra már jelentősen mérséklődött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.