Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Game of Thrones S04 E05

Aztaq! Nem történt semmi különleges, csupán Lysa Arryn egyetlen mondatától alapjaiban változott meg a könyveket nem ismerő nézőpontja a legelső epizód óta eltelt fordulatokkal kapcsolatban. Gyakorlatilag minden másképp alakulhatott volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jöjjön gyorsan a felirat is :)

24 -9x1 - úhhh annyira jó volt ismét 24et nézni hogy azt el sem tudom mondani. Vigyorogva néztem végig minden egyes másodpercét. Jack annyi cool, hogy csak na. Szép felvezetése volt az évadnak, lesz itt megint nemulass. :D Imádom a szereposztást, és persze a régieket is imádom akik visszajöttek. :) Volt itt már felvezetés, akció is dögivel, épp így kell kezdeni egy remek évadot! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Agents of S.H.I.E.L.D. - hát ez érdekes felvezetése volt az utolsó résznek.

 

Jópofa, hogy a képregényekből átvették, hogy nem csak egy Deathlock volt. Wardnak jó kis előtörténetet írtak, de ettől nem lett szimpatikusabb. Oké, valószínűleg megmentette Fitz és Jemma életét, ahogy a kutyát sem bírta lelőni (azt szerintem végül Garrett intézte el). Mert az tuti, hogy nem így nyírnának ki két főszereplőt. Leonál ott van az a jeladó, amit Triptől kapott, ráadásul alacsonyan és lassan repültek, amikor vízbe pottyantak abban a jól láthatóan masszív, vízhatlan dobozban. A jettel meg ki lehet emelni őket. Arra meg most aztán igazán kíváncsi vagyok, hogy Sky (és szörnyeteg szülei) mik lehetnek, és mi köze van ennek Flowershez. Mert ahogy a szavaiból kivettem, ugyanolyanok.

Érdekes lesz a finálé, az biztos.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek igazán örülök, Riddick! :) Azt hiszem, garantálhatom, hogy a továbbiakban sem fogsz negatívan csalódni. ;)

Egyébként mikor kezdted el? Mert ha a napokban, akkor szép tempóval haladsz, ha már szerepel a Kormányzó. :D

 

Csak nemrég vettem észre, hogy tolják magyarul. Elkezdtem úgy (szerintem jó a szinkron) de a 3. évad annyira bedarált, hogy nem bírtam ki és letoltam inglisül! :D Elképesztő volt. Most a 4. évad előtt tartok egy kis szünetet, de szerintem azt is hamar "megeszem" majd. Nagyon élvezetes és izgalmas sorozat!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24

Mit ne mondjak, egyelőre nem vesztett semmit magából a sorozat :) Remek volt nézni, főleg, hogy nem Bauer az egyelten régi arc.

Némi negatív megjegyzés:

 

Szerintem szükségtelen volt ennyire a szánkba rágni, hogy kivel mi történt az elmúlt 4 évben.

 

És Yvonne Strahovski, mint Bauer2? Bár tudjuk, hogy jól áll neki a fegyver :)

 

Dzséjt, haladj egy kicsit nagyobb léptékben a 24-gyel :P

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24

Mit ne mondjak, egyelőre nem vesztett semmit magából a sorozat :) Remek volt nézni, főleg, hogy nem Bauer az egyelten régi arc.

Némi negatív megjegyzés:

 

Szerintem szükségtelen volt ennyire a szánkba rágni, hogy kivel mi történt az elmúlt 4 évben.

 

És Yvonne Strahovski, mint Bauer2? Bár tudjuk, hogy jól áll neki a fegyver :)

Amúgy azt hiszem 27.étől már adják itthon szinkronosan. A köv rész is kb akkor fog kijönni angolul. Mert most leadtak kettőt, és két hét pihi azonnal. :S

Lehet megvárom magyarul. Nagyon jó volt a szinkronja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a 3. évadtól van egy kis minőségcsökkenés. Komplett részek mennek el olyan dolgokra amikre addig nem.

Kicsit néha leáll a pörgés. Komplett külön epizódokat kapnak a szereplők míg a többiek kalandjai így akár részekre megszakadtak.

Spoilermentesen annyit, hogy a 4. évad második felére különösen jellemző lesz, hogy nem korlátozódnak kizárólag Rick köré az események. Ezt személy szerint jó ötletnek tartom, mert így teret kap a többi karakter boncolgatása is, nem válik egysíkúvá a paletta. Talán a Losthoz tudnám hasonlítani... bár ott is Jack volt a fő-főszereplő, a többi karakter útja is fontos és érdekes volt. Nem véletlenül karakterdráma mind a két említett sorozat. :) Nekem tetszik a koncepció: tömény karakterfejlődés és moralizálás, többnyire arányosan eltalált akcióval fűszerezve. Egy biztos, aki értelmetlen hentelésre, vagy 40-ből 38 perc akcióorgiára vágyik, annak nem a TWD lesz a kedvező sorozat. :)

 

Csak nemrég vettem észre, hogy tolják magyarul. Elkezdtem úgy (szerintem jó a szinkron) de a 3. évad annyira bedarált, hogy nem bírtam ki és letoltam inglisül! :D Elképesztő volt. Most a 4. évad előtt tartok egy kis szünetet, de szerintem azt is hamar "megeszem" majd. Nagyon élvezetes és izgalmas sorozat!

Nem mondom, hogy rossz a szinkron, de ezúttal is azt tapasztaltam, hogy eredeti nyelven mérföldekkel jobb. :) Ráadásul, a torrent utcai szinkronos anyagok (legalábbis az 1x01) hemzsegnek az angolul hagyott mondatoktól (talán nem tartották fontosnak őket), így feltételezem, hogy a FOX-on leadott cucc helyenként meglehetősen hiányos. Nem tudom, hogy ezek után a "túl durvának" ítélt képsorokból mi került be a tévés verzióba.

 

Amúgy azt hiszem 27.étől már adják itthon szinkronosan. A köv rész is kb akkor fog kijönni angolul. Mert most leadtak kettőt, és két hét pihi azonnal. :S

Lehet megvárom magyarul. Nagyon jó volt a szinkronja.

Ez esetben szerintem én is megvárom szinkronosan. Chloe hadarása után egyébként is azt tapasztaltam, hogy nyerőbb, ha nem kell közben olvasni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Walking Dead 4.évad 9.résztől a végéig. Második felvonás(már majdnem begépeltem az írásomat mikor véletlenül a böngésző vissza gombjára nyomtam és eltünt az írás). Gondoltam csak írok már róla.

 

 

Kormányzó meghalt, börtön odalett. Kiváncsi voltam hogyan tovább, főleg hogy hőseink szétszéledtek és egy olyan világban ahol nincs már GPS vagy mobiltelefon szinte kizárt hogy újra megtalálják egymást. De csak sikerült. Az egy-egy szereplőre fókuszáló filler-részek nekem bejöttek. Főleg Daryl és Beth bolyongása. Azt eddig is sejtettem hogy Daryl nem Beverly Hillsben nőtt fel, hanem valami külvárosban alkoholista és erőszakos apával. Ezért becsülőm őt nagyon hogy ennek ellenére jó emberré vált. Kiváncsi vagyok vajon Beth magától ment el a kocsival, vagy valakik elvitték. Carol is jó volt hogy összejött Tyreese-al már akkor tudtam hogy be fogja vallani hogy ő ölte meg a két embert a börtönben. A két kislány tragédiája nagyon kemény volt, nem semmi hogy miket bevállaltak a készitők. Sajnos agyon kell lőni Lizzyt és ezt egy normális világban meg kellett volna tenni. Aki megöli a kishúgát az nem épeszű.

Az új szereplők is tetszenek, főleg a katona. Kiváncsi vagyok vajon a tudós tényleg tudja-e az ellenszert a járványra és az is kiderült hogy Washingtonban van egy kormány-féleség.

Na de jöjjenek Rick-ék. Jó hogy a kardos csajjal újra összejöttek. Viszont kielemezném a házban történteket. Ugye Michonne és Carl a városban vannak Rick lábadozik. Erre nagy hanggal bejön 5 igazi tősgyökeres barom. Vajon jól tette hogy megölte az egyiket? Szerintem igen és erkölcsileg is helyes. Mert ezek nem normális, szerény tisztességes emberek voltak hanem tulajdonképpen huligánok. Már a viselkedésük(pedig nem s mutatta a kamera addig őket) azt sugallta hogy el kell bújni előlük aztán a hálószobában az egyik majdnem megölte a másikat. Képzeljük magunkat Rick helyébe. Kint van a fiam, bármikor visszajöhet, ezek vagy kinyírnak engem vagy elkapnak, megvárják a fiamat és Michonne-t és őket is megölik. És Rick még próbálta is elkerülni az erőszakot osont stb. Csak hát a nagydarab fószerbe botlott. Nem volt más választása. Ezt azért írom le mert a végén amikor a banda megtalálta Rickéket semmilyen joguk nem volt ott hebrencskedni nem még ölni. Mert én megmagyaráztam volna neki hogy figyelj barátom majd ha bizalomgerjesztően viselkedtek és nem mint az állatok akkor nem fogok félni tőletek és nem ölöm meg a tagot. Ezt Rick azért elmondhatta volna. Meg hát a törvényeik aminek a végrehajtását Daryl látta. Nem mondom megérdemelte a srác hogy meghalt de hogy a saját társai verjék agyon az nem semmi. Na emiatt is volt jó a végén hogy megölték mindet, még azt is aki kegyelemért esedezett. Hát koma meg akartál ölni egy gyerekez minek is kérsz te kegyelmet? Úgyhogy az is helyes volt hogy megőlték őket. Fordított esetben nem lett volna helyes, hisz Rick csak azért ölt mert őt ölték volna meg(ez következet a nagyhangú primitív viselkedésből a házban). Csak hát a bandavezér nem állt a helyzet magaslatán erkölcs tekintetében.

Na de nézzük a Végállomást. Hát egyértelmü hogy kannibálok, mutatták is a bélmaradékot. Ami iszonyú az az hogy rendesnek néznek ki. Felvilágosultnak, erkölcsösnek. Vannak ott lányok nők is a srácok is teljesen normálisnak tűnnek.

Megmondom őszintén hogy ez a vonal ezért nem is tetszik. El nem tudom képzelni hogy civilizált légkörben felnövő emberek képesek legyenek arra hogy embertársaikat fogva tartsák és ételként kezeljék. Mert kiváncsi lennék rá hogy őneki jól esne-e ha megennék vagy akár valami rokonát. Hát érző emberi lények vagyunk nem? Még arra sem lehet hivatkozni hogy nincs kaja. A bevásárlóközpontok, boltok tele vannak hosszú ideig elálló kajával az USA-ban pedig sok bolt van és van autó is amivel a kajáért megyünk, sőt vannak állatok is. Akkor miért is kell embert enni főleg annak tudatában hogy az emberevésbe, ha sokáig teszik maga a kannibál is belehal?

Az ötödik évadtól én azt várom hogy a Végállomás üzemeltetőit Rickék kiírtják. Nem érdemlik meg az életet azok akik másokat kajának használnak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az Arrow spin off várós, kíváncsi vagyok, mit hoznak ki egy Flash kaliberű karakterből.

 

Walking Dead 4.évad 9.résztől a végéig. Második felvonás(már majdnem begépeltem az írásomat mikor véletlenül a böngésző vissza gombjára nyomtam és eltünt az írás). Gondoltam csak írok már róla.

 

 

Na de nézzük a Végállomást. Hát egyértelmü hogy kannibálok, mutatták is a bélmaradékot. Ami iszonyú az az hogy rendesnek néznek ki. Felvilágosultnak, erkölcsösnek. Vannak ott lányok nők is a srácok is teljesen normálisnak tűnnek.

Megmondom őszintén hogy ez a vonal ezért nem is tetszik. El nem tudom képzelni hogy civilizált légkörben felnövő emberek képesek legyenek arra hogy embertársaikat fogva tartsák és ételként kezeljék. Mert kiváncsi lennék rá hogy őneki jól esne-e ha megennék vagy akár valami rokonát. Hát érző emberi lények vagyunk nem? Még arra sem lehet hivatkozni hogy nincs kaja. A bevásárlóközpontok, boltok tele vannak hosszú ideig elálló kajával az USA-ban pedig sok bolt van és van autó is amivel a kajáért megyünk, sőt vannak állatok is. Akkor miért is kell embert enni főleg annak tudatában hogy az emberevésbe, ha sokáig teszik maga a kannibál is belehal?

Az ötödik évadtól én azt várom hogy a Végállomás üzemeltetőit Rickék kiírtják. Nem érdemlik meg az életet azok akik másokat kajának használnak.

 

 

Shane és a Kormányzó sorozatbeli viselkedése szerintem magáért beszél. Amennyire tudjuk, mindketten civilizált körülmények közt nevelkedtek, sőt mi több, jó emberek voltak. Az apokalipszis hatására mégis kifordultak önmagukból, miután túlélési ösztönük elnyomta bennük a józan ész és az erkölcs szabályait. Ezek után nem csodálkozom, hogy ez a megváltozott világ kitermelt magából a Terminus lakóihoz hasonlókat. Mellesleg a Telltale TWD játékában is történt hasonló, ahol azzal magyarázták tettüket ezen emberevő illetők, hogy "áldozataik úgyis halottak, ám így legalább halálukkal mások túlélését szolgálják".

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Flash az egyik legmenőbb DC karakter, szóval én is remélem h nem cseszik el.

 

Más: Dokiről felröppent egy két cikk, hogy lehet hogy már Júliusban elkezdik leadni a 8. évadot. Persze még nics megerősítés, de marha jó lenne! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

zwt5nagfhuyek1ftabde.jpg

 

The following S2

 

Tavaly ősszel úgy éreztem, Ryan Hardy FBI-ügynök figurájában megtaláltam Jack Bauer utódját. A The following S1 a maga megújult 24 utánérzésével a tavalyi év egyik legjobb (sorozat) élménye lett nálam, két zseniális karakterrel és színésszel. A folytatást azonban számomra baljós előjelek kísérték: már önmagában elkészültének a ténye is millió kérdést felvethetett - tekintve az első évad kerek lezárását – s sajnos minden félelmem beigazolódott: ez évben a The following S2 az eddigi legnagyobb csalódás…

 

(...)

 

 

Egy egészen remek folytatás lehetett volna, csupán a legrosszabb filmkészítési sablonokat kellett volna elhagyni. Minden lehetősége megvolt, a két ikerrel, a francia csajjal, Emmával tök jó is lehetett volna. De az idegesítően bárgyú Mandyvel, a hibbant Micah-val (szektavezér), no meg a legfeleslegesebb emberrel, az általam spoilermentesség nevében "Kaszásnak" nevezett figurával az egész bukásra volt ítélve nálam.

 

Meg kéne tanulnom elengedni menet közben egy sorozatot… nem pedig mindig mindent végignézni, amit elkezdek…

 

 

50%

 

 

Bővebben itt:

 

http://filmforum.hungarianforum.com/t11p511-r2-d2-irasai

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm hogy ezt megírtad. Amúgy se akartam folytatni, - én képes voltam elengedni - de ezzel még inkább megerősítettél benne. :)

Sajnálom, hogy az első végén nem zárták le. :(

 

Szívesen.

 

Mérges vagyok rá, mert az Ikrek és az anyjuk miatt hatalmas potenciál volt benne, de sabonossága - no meg az eszetlen késelésmániája - miatt romba dőlt az egész. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 4x06

 

 

Az egyik kedvenc részem az évadban annak ellenére, hogy ebben a szezonban most volt az első olyan jelenet ami kifejezetten nem tetszett. A rémvári mentőakcióra gondolok: a felvezetés szuper volt a beszéddel, az akció viszont már inkább csak közepes a vége meg WTF! Gyakorlatilag egyik jelenet nem következik a másikból: egyszer mondja Ramsay hogy kiengedi a kutyákat, utána meg látjuk hogy Yara megy oda az embereihez, hogy a bátyja -számára- halott. Mi történt a kettő között?

Még a korábbi évadoknál többször is olvastam, hogy bizonyos részeknél kifogytak az időből és a pénzből: az első évadban például megtervezték a Stark és a Lannister seregek összecsapását -nem csak storyboard-ok, de konkrét jeleneteik is voltak már - de kiderült hogy nem tudják befejezni ezért Tyriont simán fejbekolintották a csatát pedig átugrották. De emiatt megy szintén az első évadban Robert király gyalog az erdőben amikor vadászik: már nem volt pénz lóra.

Azt nem tudom, hogy a harmadik évad nyitányában miért nem láttunk semmit a Mások és az Őrség csatájából, de ott is hasonló okokra gyanakszok és valszeg itt is valami a készités közben csúszhatott félre. Kizártnak tartom, hogy ez a tervezés korai fázisában is ilyen random volt.

 

Kár érte. A tárgyalás viszont eszement jó lett. A sorozat egyik legjobb 20 perce volt

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT:

 

Azt a roh/dt! :o

 

 

Tyrion hatalmasat alakított, borsózott a hátam a tárgyalás közben, és többször is felállt a szőr a karomon. Nem semmi.

 

A Bomarr által említett jelenet kapcsán: szerintem annyi történt - bár elsőre én sem értettem - hogy Ramsay kiengedte a kutyákat, Ashaék pedig az életüket választották Theon helyett, mert már nem volt többé önmaga. És mivel nélküle tértek vissza, gyors magyarázatként elég volt ennyit mondania Ashának, hogy számára Theon halott. Mondjuk azért nem tetszik nekem ez, mert elég gyorsan feladta a megmentésére szőtt terveket, konkrétan az apjával is összeveszett Théon miatt, akiről simán lemondott. Ehhez azért hosszabb beszélgetésre, vagy több jelenetre lett volna szükség Theon és Asha között.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Castle 6/22

 

Wow, nem gondoltam volna, hogy ilyen hirtelen derült égből villámcsapásként lecsukják a szenátort. Vagy csak nekem volt hirtelen?

 

Hát, elég hirtelen volt az tény, sőt...

 

szerintem minden idők legpocsékabb krimis húzása volt ez. Egyetlen bizonyíték, ami ott volt végig Beckett asztalán, és az utolsó pillanatban elhúzták a nyuszit a kalapból kazettát az elefántból. Ettől függetlenül szórakoztató volt, és nekem így az első évadtól elkezdett vesződések után megható is volt. Az esküvővel le is zárhatnák a sorozatot... De mivel lesz 7. évad, és még van a 3XK gyilkosunk szabadlábon, így azért van még legalább két epizódra elég sztorink, amit elő lehet rántani egy 23 epizódos évadban. :)

Amúgy lassan már azon sem lepődnék meg, ha kiderülne, hogy Montgomery is életben van. Apropó, tök jó volt újra látni.

 

 

Castle finálé: :o

 

Lehet 3XK gyorsabban visszatért, mint gondoltam?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.