Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Sok-sok baráti bíztatás és az itt jelen lévőkkel való közös sci-fi imádatom folyamán elkezdtem nézni a Doctor Who-t. Az első két évadot bedaráltam, és azon kaptam magam, hogy néhány epizód ismerős kiskoromból, mert akkor nyomatta az RTL. Most meg azon, hogy nem tudok leállni vele, annyira tetszik, és szeretném utolérni a történetet a 23-ai évadpremier idejére. Ez a sorozat egyszerűen "Fantastic!". :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, bár az első részben, évadban vannak érdekes dolgok, de mégis a Doki személye annyira magával ragad, hogy egyszerűen nem tudod abbahagyni, és muszáj tovább nézni, és tényleg évadról évadra jobb lesz! :)

Nagyon jó volt az az időszak mikor elkezdtem nézni és darálni. :D Aztán egyre rosszabb mikor kezdtem a végére érni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, olvastam előtte az 1. évadról olyan visszajelzéseket, hogy "sz*r a CGI, bénák a beöltözött alienek", de szerintem egyáltalán nem volt gond vele, lévén. hogy 2005-ös technika. Láttam én már rosszabbat is későbbi évből, szóval nem panaszkodtam. A 2. évad meg már annyira jó mind látvány, mind alienek terén, hogy el se hinné az ember, hogy egy sorozathoz ilyen profizmussal állnak neki. Csupán annyit sajnálok, hogy Eccleston doki egy évadot kapott, bírom a fickót egyébként is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spartacus: Vér és homok

 

Most néztem meg a pilotját. Szerintem egy kicsit gagyi benne a folyamatos lassítás, bár inkább a képregényszerű motívumokkal nem vagyok kibékülve. A "véres" dolgot meg már megszoktam, az HBO-s sorozatoknál "hagyománnyá" vált a karcolásból adódó tengernyi vér (lásd: Trónok harca). :)

Szerintem sokban hasonlít a 300-ra: kivitelezés, jelmezek, zene,... stb. Meg a szexjelenetek jobban meg lettek csinálva, mint a Trónok harcában vagy a Tudorokban. :)

Amúgy ha nem tudnám, hogy ezt a sorozatot is az HBO csinálta, rájöhettem volna már az első tíz percből: folytonos szex, káromkodás, gyilkolás. :)

A pilot alapján szvsz nem rossz a sorozat, bár nekem a Game of Thrones meg a The Tudors sokkal jobban bejön. Első rész: 10/7,9. Mindenképpen folytatom tovább.

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spartacus: Vér és homok

Amúgy ha nem tudnám, hogy ezt a sorozatot is az HBO csinálta, rájöhettem volna már az első tíz percből: folytonos szex, káromkodás, gyilkolás. :)

Őőő... az érdekes, mivel nem az HBO, hanem a Starz csinálta. Az ő sorozataik általában megpróbálják az HBO-s vulgaritás és explicitás szintet meduplázni, viszont költségvetésük és a forgatókönyvek színvonala erősen alulmúlja az HBO-st (tisztelet a kivételnek khmm Pillars of the Earth).

Szerkesztve: - Lok Durd
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őőő... az érdekes, mivel nem az HBO, hanem a Starz csinálta. Az ő sorozataik általában megpróbálják az HBO-s vulgaritás és explicitás szintet meduplázni, viszont költségvetésük és a forgatókönyvek színvonala erősen alulmúlja az HBO-st (tisztelet a kivételnek khmm Pillars of the Earth).

 

Nem az HBO csinálta? :shocked: Furcsa. Pedig nekem totál HBO-snak tűnt az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bron/Broen 2. évad

 

Nem tudom, van-e rajtam kívül a fórumon olyan, aki nézi ezt az európai gyöngyszemet, ha nincs, akkor melegen ajánlom (azt tudom, hogy anno a szép emlékű FlóriBá nézte, nekem is ő ajánlotta). A 2. évad még jobb lett, mint az előző, szövevényes üggyel, amelybe már rég belegabalyodtam volna, ha nincs minden rész elején jól megszerkesztett összefoglaló. :) A sorozat erőssége továbbra is a látszólag nem az ügyhöz kapcsolódó mellékszereplők története, akik aztán szépen-lassan keresztezik a nyomozást. A sorozat másik jellegzetessége, a borongós skandináv hangulat továbbra is jelen van, egy magyar számára meglehetősen furcsa emberek élnek arrafelé. :)

 

A Broen az egyik legzseniálisabb rendőrpárost teremtette meg, nagyon kedvelem Saga, az antiszociális nyomozónő karakterét, Sofia Helin hihetetlen jó színésznő. Egy évad mindössze 10 rész, szóval könnyedén ledarálható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Flash

 

Most néztem meg az első részét (pilotját).

 

 

 

Szerintem nagyon ütős! Nekem jobban tetszik az Arrow-nál. Szvsz itt sokkal szerethetőbbek a karakterek, és a színészek is egész jól alakítanak. Ja, és látványosabb, mint az Arrow.

Egyébként az epizód megnézése előtt tudtam, hogy ez az Arrow "társsorozata", vagy "testvérsorozata" (lényeg, hogy köze van az Arrow-hoz :D), de azt nem gondoltam, hogy Oliver Queen már az első részben feltűnik.

 

 

 

Lényeg, hogy nagyon baró lett a pilot, eddig 10/10, az Arrow pedig 10/8.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ő sorozataik általában megpróbálják az HBO-s vulgaritás és explicitás szintet meduplázni, viszont költségvetésük és a forgatókönyvek színvonala erősen alulmúlja az HBO-st (tisztelet a kivételnek khmm Pillars of the Earth).

A Pillars of the Earth tényleg messze lekörözi a Starz-os produkciókat... valszeg azért mert nem ők csinálták :D Az a sorozat egy német-brit koprodukció volt, amit az USA-ban a Starz adott le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok harca szomorú hír :(

 

Elhunyt JJ Murphy, a Trónok harca színésze

 

 

Az úr Denys Mallistert játszotta (volna). Remélem a karakter ezt a szörnyű esetet túléli, és re-castingolják.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok harca szomorú hír :(

 

Elhunyt JJ Murphy, a Trónok harca színésze

 

 

Az úr Denys Mallistert játszotta (volna). Remélem a karakter ezt a szörnyű esetet túléli, és re-castingolják.

 

Már közzétettek egy nyilatkozatot a showrunnerek, ami szerint JJ Murphy a legjobb Denys Mallister akit eltudnak képzelni és nem lesz recasting. Én ebből azt olvasom ki, hogy használni fogják az eddig felvett jeleneteit és kész. Azokat amikben feltűnt volna még meg átirják. Végülis valószinüsithető hogy igy is úgy is csak egy pár jelenetes karakter lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Híd: szerintem is hangulatos volt, a zene is, a karakterek is, és a csattanó a végén, de sajna rájöttem, hogy ezek a nagyon lassú sorozatok nem az én műfajom, kezdve ettől, a broadchurchön át egészen a Wallanderig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudorok

 

Megnéztem a teljes első évadot.

Szerintem nagyon élvezhető sorozat, nekem nagyon tetszik. Bár néha lelassul, és egy nagyon kicsit unalmassá válik, de ezt kiegyenlítik a pazar színészi játékok valamint a díszlet és a jelmezek. Szerintem nagyon jó a szereplőválogatás, én három színészt neveznék meg, akik nagyot alakítottak az első évadban: Jonathan Rhys-Meyers, Natalie Dormer, Maria Doyle Kennedy. Szerintem leginkább ők voltak kimagaslóak színészi alakításban.

A sok erotikus jelenet engem egyáltalán nem zavar, szerintem nem viszik túlzásba. Nekem férfi szemmel bejönnek ezek a jelenetek. :-)

10/9.5

Meg fogom nézni a többi részt is, mert nagyon frankó sorozat.

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két pasi meg egy kicsit nézi még valaki úgy, hogy ez a Kucser lett benne a főszereplő? :no: Nekem nagyon nem tetszik vele a sorozat... Csak egy "Kucseres rész"-t láttam, az is sok volt. Charlie Sheen nélkül szvsz semmit nem ér az egész, erőltetett és gyenge. Nekem Sheen-nel nagyon tetszett, a kedvencem volt. Vele számomra megunhatatlan volt a sorozat, pedig szinte minden részt láttam ezerszer, ugyanis a Viasat3 már évek óta befejezi és újrakezdi a sorozatot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Merlin kalandjai

Az imént végeztem az első évaddal. Szerintem nem rossz sorozat, de nálam nem kapja meg a maximális pontszámot a gagyi CGI miatt.

Az évad 13 epizódból áll, és igazán csak az első 5-6 részben levő animáció mondható szörnyűnek, azután már talán egy kicsit javult. A 7. résztől új rendező érkezett, Jeremy Webb, aki azért gondoskodott (bár nem olyan sokat) a CGI minőségéről. Például szerintem az évadzáró epizódban már nem volt olyan gagyi a viperára hasonlító szörnyeteg, mint az 5. részbeli griff.

Magának a sorozatnak szerintem egész jó hangulata van, én tudtam élvezni annak ellenére, hogy a CGI - ahogy már leírtam fentebb - néha lealacsonyodott Asylumos szintre. Persze tény, hogy nyomában sincs az olyasmi sorozatoknak, mint a Game of Thrones, bár inkább nem is hasonlítanám össze a kettőt, hiszen csak annyi a közös a bennük, hogy középkori fantasyk.

A szinkron szerintem egész jó, és ugyanígy vélekedek a színészekről is. Nem mondom azt, hogy a sorozatban szereplő színészek mind szuperek, de ehhez szerintem passzolnak. Leginkább Bradley James-t (Arthur) és Anthony Head-et (Uther) emelném ki. Colin Morgan-ről (Merlin) először úgy vélekedtem, hogy nála jobbat is találhattak volna a szerepre, de szerintem az évad vége felé összeszedte magát. A jelmezekről pedig annyit, hogy átlagosak.

Összességében nem rossz sorozat, ajánlom a mágiás fantasy kedvelőknek.

 

88%

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két pasi meg egy kicsit nézi még valaki úgy, hogy ez a Kucser lett benne a főszereplő? :no: Nekem nagyon nem tetszik vele a sorozat... Csak egy "Kucseres rész"-t láttam, az is sok volt. Charlie Sheen nélkül szvsz semmit nem ér az egész, erőltetett és gyenge. Nekem Sheen-nel nagyon tetszett, a kedvencem volt. Vele számomra megunhatatlan volt a sorozat, pedig szinte minden részt láttam ezerszer, ugyanis a Viasat3 már évek óta befejezi és újrakezdi a sorozatot. :)

Szerintem ne hagyd abba és nézd tovább mert simán meg lehet szokni, sőt. Nyilván nem lesz olyan mint Charlie-val, bár azért valljuk be hogy ott is minden egyes rész és évad ugyanarra a kaptafára és a poénokra épült, szóval nem baj ha kell egy kis változatosságot. Mellesleg ha meg nagyon hiányzik a Charlies két pasi, akkor kezd el nézni az Anger management-et, Charlie Sheen sorozatot, ami kb ugyan mint ez volt, csak nem zeneszerző hanem pszihiáter. Itt is Charlienek hívják, részeges, nőzik és egy szép nagy házban lakik. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ne hagyd abba és nézd tovább mert simán meg lehet szokni, sőt. Nyilván nem lesz olyan mint Charlie-val, bár azért valljuk be hogy ott is minden egyes rész és évad ugyanarra a kaptafára és a poénokra épült, szóval nem baj ha kell egy kis változatosságot. Mellesleg ha meg nagyon hiányzik a Charlies két pasi, akkor kezd el nézni az Anger management-et, Charlie Sheen sorozatot, ami kb ugyan mint ez volt, csak nem zeneszerző hanem pszihiáter. Itt is Charlienek hívják, részeges, nőzik és egy szép nagy házban lakik. :D

 

Ami azt illeti, ezt a sorozatot nem úgy néztem, hogy elejétől a végéig, hanem ha éppen elcsíptem a Viasat3-on egy-egy részt. De már annyiszor ismételték, hogy lehet láttam minden részt. :) Meg nálam nemcsak Ashton Kutcher az egyetlen zavaró tényező, hanem az is, hogy a kicsi már nem is kicsi. Persze azt értem, hogy minél tovább folytatják a sorozatot, a gyerek annál idősebb lesz. De nekem sokkal jobban bejött akkor, amikor Jake még egészen kicsi kölyök volt.

Ez a Sheen-es sorozat jól hangzik. Magyarul adták már?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami azt illeti, ezt a sorozatot nem úgy néztem, hogy elejétől a végéig, hanem ha éppen elcsíptem a Viasat3-on egy-egy részt. De már annyiszor ismételték, hogy lehet láttam minden részt. :) Meg nálam nemcsak Ashton Kutcher az egyetlen zavaró tényező, hanem az is, hogy a kicsi már nem is kicsi. Persze azt értem, hogy minél tovább folytatják a sorozatot, a gyerek annál idősebb lesz. De nekem sokkal jobban bejött akkor, amikor Jake még egészen kicsi kölyök volt.

Ez a Sheen-es sorozat jól hangzik. Magyarul adták már?

Igen adják már egy ideje. A 2. évad már 60 rész felett jár... :D

Nyugi Charlie a magyar címe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.