Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Most lett vége. Húhh... óriási volt. Ugye mivel már láttam a fekete-fehér félkész részt így csak látványban/effektekben és zenében adott újat. Nos, ha már zene... az áthangszerelt openinget szoknom kell, egyébként az új zenei témák is jók voltak. Az effektek szokás szerint rendben voltak és Moffat továbbra is egy zseni! Clara szép és (számomra) szeretnivaló, Capaldi pedig nagyon jó volt!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who - 8x1 - Sok résszel vagyok, voltam úgy hogy másodjára tetszett csak igazán. Hát ilyen most nem volt. Ez a rész nagyon ott van. Elejétől a végig, egy tipikus Moffat történet. A szönyekkel, a fordulatokkal, a szabályokkal, az érzelmekkel és újabban a h-lye humorral, amiken jókat röhögtem. Úgy érzem nagyon jó évadnak nézünk elébe, ami talán kicsit akciódúsabb, de mindenképpen darkosabb, amit én személy szerint nagyon fogok imádni. Capaldi az elején egy picit furi volt nekem, de hát csak játszotta a szerepét, de aztán volt egy pont, ahonnan kész... már ő is Doktor. :D Na nem A Doktor, de szuper bemutatkozás volt.

 

Annyi mindent ki lehetne fejteni. Kezdve az elejétől, hogy a Dinó Londonban, vagyis totál látszik, hogy az egész a 3. Dokira fog hajazni, aki szintén ilyen kis merész, verekedős volt. Már csak az hiányzott hogy benyomja a Venusian Karate kifejezést. :D Az ellefél tényleg félelmetes volt, ahogy azt már Moffattól megszokhattuk és ahogy az összes szörnyénél, itt is volt szably velük kapcsolaban és én ezeket imádom a legjobban. Dont Blink, Take a Deep Breath stb. :D Az új főcím nekem kicsit fura, nekem ez annó annyira nem tetszett amikor a FAN verziót láttam, most már persze jobb így felújítva, e még most sem az igazi számomra. Majd megszokom. Nekem mindig az 5. évados lesz a kedvencem azt hiszem. És hát a vége, A telefon A dokitól, ...elérzékenyültem tőle. Hiányzik Matt, de Peter is jó lesz, érzem. És hát az összekötések, amiket hiányoltam a korábbi évadokbó, hogy most is, ki küldte a z üzenetet Claranak, majd itt most az újságban, és persze ez már annó feltűnt, persze gonodlom mindenkinek, hogy ez nem lett megválaszolva És ki ez a nő? Annyi kérdés és ezt imádom, hogy lehet rajta agyalni. Így csak annyit tudok mondani, hogy:

 

Damn you Moffat!!! :D

Csak lenne már jövő hét! :D

Peter-Capaldi-Doctor-Who-Banner.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap éjjel én is megnéztem, és nem dobtam hátast tőle. Mondjuk ennek oka az lehetett, hogy fáradt voltam, és már marhára nem figyeltem oda rá - a szövegre csak a végén kezdtem el odafigyelni, plusz kicsit az ötlet-újrahasznosítás érzését is éreztem. Szóval, most megnéztem még egyszer, már felirat is volt hozzá (Capaldi akcentusa nagyon durva, alig értem a szavait), és hát így sem tetszett sokkal jobban. Nem volt rossz, de nem érzem olyan erősnek, mint az The Eleventh Hourt, a The Impossible Astronaut-Day of the Moon párost vagy az Asylum of the Daleks-ot. Valahol a The Christmas Invasion szintjén van (ami azért nem kis teljesítmény, hiszen a Snowmanig az az egy karácsonyi speciál volt, ami tetszett). Szóval nem volt meg az a "hű, a karva anyját" érzés.

 

A The Christmas Invasionhoz hasonlítás annyiból is megállja a helyét, hogy itt is viszonylag keveset "szerepelt" a Doktor maga. Csak míg a 10. belépőjekor inkább az ágyat nyomta, itt nem volt önmaga. Lényegesebben hosszabb idő alatt talált rá önmagára, mint két előde. És sajnos egyelőre még nem is lopta be magát a szívembe (az sem segített, hogy ez a "kidobta vagy kiesett" dolog annyira erőltetetten gyenge húzás volt). Vannak remek pillanati, és nála is megvolt az "ő a Doktor" pillanat, ezt amúgy legalább olyan remekül vezették fel, mint Smith esetében. Csak olyan kevés ideig láthattuk szegény 12. Doktort, hogy nem tudom egyelőre elfogadni - úgy értem, az epizód nagy része alatt keresgélte önmagát, így Capaldi, mint 12. Doktor még nem bontakozhatott ki. Smith szerencsésebb volt, ő abban a pár percben, míg keresgélte önmagát a Doktor, már a 11. Doktort adta, mikor meg belépett a felnőtt Amy, már a 11. Doktort alakította. Capaldi szerintem csak a következő résszel mélyülhet el a 12-esben, ó, és micsoda résznek ígérkezik.

Tetszett még az "én vagyok a Doktor" jeleneten túl az a momentum, amikor a Doki felmutatja a tálcát, miközben mondja, hogy ellenfele annyiszor váltott már arcot, hogy nem is tudja, honnan van a jelenlegi. Közben a másik oldalon az ő tükörképe virít. Itt egy pillanatra Capaldi olyan arcot vág, hogy abban benne van kétezer év fájdalma. Kíváncsi vagyok, mennyire mélyülnek majd el ebben a témában. Érdekes lenne, ha a 12. Doktor összefutna a Pompeiből megmenekített "önmagával", vagy a Torchwoodban szereplővel. Bár gyanítom, nem véletlen dobta fel a Doktor, hogy ezzel az arccal önmagának üzen - bár poén, hogy pont ő nem tudja, mi az üzenet. Ez olyan Doktoros csavar. :D

És ezzel itt van még egy dolog, ami nagyon bejön. A 11. Doktor belépője valószínűleg jobban ütött volna, ha nem tudom előre, de így is jól jött ki. Végre elbúcsúzott Clarától is, ami regenerálódása előtt elmaradt, legalábbis Clara szemszögéből. És ez számomra olyan kis ütős húzás, hogy a 11. Doktor bár elment, még mindig működésben vannak a kis tervecskéi, a kis cselszövős húzásai. Az az őrült mindig két évszázaddal előre vagy vissza gondolkodott, és még mindig ott a keze nyoma, ő már "meghalt", de a tervei még mindig jelen vannak. Üzenget önmagának, előre intézkedik Claráról. Még azon sem lepődnék meg, ha egyszer csak újra betoppanna közénk. És ehhez remekül kapcsolódik ez a misztikus nő, aki anno megadta Clarának a telefonszámot. Reméltem, hogy ez a téma még előjön, mert nagyon ott maradt a levegőben. És ennyiből ez már egy jó kezdés, mert ez egy Moffat-jegy, az, amit szeretek benne, hogy jó előre elkezdi elültetni a története szálait. Ezért sem tetszett Clara "mindig a Doktor mellett volt" története, mert ott érezhetően inkább belekényszerítették a dolgot a sztoriba, spontán lett kitalálva arra az évadra, és nem kettővel előre, mint mondjuk a Doktor neve körüli huzavona vagy a nagy titka, amire már 2x04 The Girl in the Fireplace-ben kaptunk utalást.

Ami talán kevésbé jött be, hogy a Doktor azért volt mostanában fiatal, mert meg akart felelni. Őszintén szólva, kétlem, hogy valakiből a 10-11. életénél, 900-1000. életévében jönne elő ez a vágy, de ha mégis, valahogy nem áll össze. Mikor Rose előtt lett ifjú és jóképű, az beleillik ebbe teljesen, de például a 11. arcával kinek akart megfelelni? Hiszen senki sem volt a jelenlétében, azt meg nem tudhatta, hogy kivel hozza majd össze a sors - ráadásul Amy-vel barátok lettek. Az ezeknél korábbi változatokról meg már szót sem érdemes szólni, hiszen annyi különböző korú figura volt, hogy ebbe a megfelelési kényszerbe ez nem nagyon illeszthető be szerintem.

 

Ja, és Jenny, amikor modellt állt, hát... :love:

 

No, lényegében, ígéretes, bár számomra nem erős kezdést hozott ez a 8. évad. Ha marad ez a szint, az is egy jó évadot fog jelenteni, de azért remélem befigyel majd néhány "hűbazmeg" epizód is.

 

Szerk.: és még két dolog. Clara és a 12. Doktor sokkal jobban működő párosnak tűnik, mint a 11. Doktorral, és...

 

Clara Oswald első és utolsó beszélgetése a 11. Doktorral egy telefonon keresztül történt - de még azt is mondhatjuk, hogy a Clara karakter belépője a 11. Doktor életébe és a kilépője onnan is telefonon keresztül történt, hiszen Oswin Oswald is egy komon keresztül trécselt vele. Egy egy nagyon szép, halványan elhelyezett kör. :clap:

 

 

Szerk. 2: a zene az nagyon bejött. Nem harsány, epikus, mint a 11. esetében, de kellemesen fülbemászó, pörgős és hangulatos. Az új intró hasonlóan tetszetős volt, jól kipofozták annak a rajongónak a már amúgy is jól festő videóját. Az új intrózene is tetszik, megint jól átdolgozták az eredeti témát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olcsó húzás volt hogy...

A Doktor kidobta e a robotot a léghajóból? Szerintem nem. Az egész részben voltak erre a kettőségre jelek, hogy most tényleg elvette e a csöves kabátját, tényleg ott akart e hagyni Clarat, mert ilyet se láttunk még korábban, és azért elég hitelesen adta előt, plusz ez a kidobás, és egyik sincs megmagyarázva, szóval én kíváncsi leszek hogy mennyire van benne ez a "rossz" az új Doktorban. Mellesleg Moffat is célozgatott erre, hogy ebben az évadban azért megmutatkozik majd, hogy nem mindig lehet a Doktorra teljes mértékben számítani, és nem hinném, hogy csak erre az egy beetetésre gondolt. Szerintem erős kezdés volt, tipikus dokis rész. Talán még a regenerációs füstölgést hiányoltam picit az elején. De én is úgy látom, hogy PC és Jenna között sokkal jobb már most az összehang mint Matt-tel volt, annak ellenére hogy iszonyú megható volt a végén a telós beszélgetés. aki nem olvasta a rész címeket az most ne olvassa tovább: de az utolsó rész címe Death in Heaven, és Missy azt a kertet a végén pont ennek nevezte. Hmm. Érdekes lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ha a Doktor sötét oldalát akarják mutogatni, akkor kérem, MUTASSÁK meg a Doktor sötét oldalát. Így nem mutattak semmit, a válasz meg végül az lesz, hogy

 

nem dobta ki. Ahogyan nem hagyta ott Clarát, vagy nem vette el erőszakkal a kabátot, hanem elcserélte az órájával. Szép dolog játszani a bizonytalant, csak ne adjanak biztos választ már azelőtt, hogy a bizonytalanság felütné a fejét. Ez így olcsó húzás.

 

Amúgy sem értem igazán ezt a "Doktor nem gyilkol" jelenséget, mert őszintén szólva, elég sok élet szárad már a lelkén. Lehet, hogy nem öl pisztollyal, de masszívan tömeggyilkos az eszével és a sípoló csavarnyújózjával. :) Mentségére, mindig azokat öldösi le, akik az embereket akarják leöldösni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

És ha kiderül hogy mégis kidobta? Na akkor mi llesz? :) Moffat azért nem annyira a kiszámítható dolgokra szokott rámenni, de biztos én látom rosszul. :) Nekem tetszik ez a rejtélyes vonal, még ha nem lesz ilyen "gonosz" doktor.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor megkövetem Moffat urat és ismét nőni fog a szememben.

 

A kiszámíthatóság valóban nem jellemző rá, de az sem, hogy kifordítja a Doktort. Viszont az igencsak jellemző rá, hogy elülteti a megfejtést a történetében, és itt is ez történt, csak szerintem ezúttal nem sikerült a rejtés. Egyrészt, a kérdés másik két részét megválaszolta (kabát, Clara hátrahagyása) és a Doktor nem tett olyat, ami idegen a karakterétől. Másrészt, nem érzem, hogy ennyi jelentőséggel bír annyi kinyúvasztott gonosz után, hogy megölt egy újabbat. Még azt sem mondhatjuk, hogy ezt most saját kezűleg, hiszen a Sycorax vezért is lazán lehajította egy almával a balkonról, és "Frics urat" is elküldte űrhajózni, a hátsójában egy valagnyi rakétával.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor megkövetem Moffat urat és ismét nőni fog a szememben.

 

Hát majd kiderül. Én azzal is kiegyezem, ha nem ő lökte le, kvázi nem gonosz, - legalábbis erre akart utalni a sztori - de jobban tetszene ha lenne benne most egy kis gonoszság. Mellesleg engem nem győzött meg a pizsamában elrejtett órával. És túl meggyőző volt ahogy otthagyta Clarat még ha vissza is ment érte.

 

Meglássuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Az óra nem a pizsamájában volt, hanem a kezén. Az a vekker, amit a 11. állandóan olyan hülyén nézett meg. Több jelenetben is jól látni, hogy a csuklóján van, később meg már nincs. Bár kellett a pizsin valamilyen zsebnek lennie, mert a szónikus is előkerült valahonnan. :) Az meg, hogy meggyőzően hagyta ott Clarát, nos, elég meggyőzően játszotta azt is el, hogy a tónál meghal - még a már nem létező regenerálódását is előhozta. Elég meggyőző tud lenni a Doktor, általában ezért jár sikerrel.

A gonoszság meg elég relatív. Ha lehajított egy tömeggyilkos kiborgot, az számomra távolról sem gonoszság, legfeljebb annyi, hogy ez az inkarnációja többet él az agresszív véleménycsere módszerével. De ahogy írtad, majd meglátjuk. Azért nem hiszem, hogy a 12. Doktor átmegy Rambóba a végére, de szerintem a fegyverrel rohangászó és bolygópusztításra készülő War Doktor szintjét sem fogja elérni. Stílusa jelenleg mintha a 9. Doktor lenne, az volt ilyen vehemens és lekezelő.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW 8x01

 

 

 

Mi illetve KI lehet Missy? Nem lenne túl egyértelmű, hogy River Song? nekem is ő ugrott be egyből és tegnap a Stream alatt is azonnal River nevét pötyögték be a chat-be többen is. Nem lenne ez túl egyszerű? Moffat nem arról híres, hogy egy talányt ennyire hamar megfejtenek a nézői.

 

River ugye a könyvtárban van, abban a virtuális valóságban feltöltve, az 'Ígéret földje' lehet, hogy ez a program lenne? Egy robot tudatát még annyira sem lehet nehéz ide feltölteni, mint egy emberét. Legalábbis az én gondolatom elsőre ez volt, de mit gondoltok, létezne, hogy Moffat ne vigyen még bele ebbe 3-4 esetleg 5 csavart? Vagy lehet, hogy marhára nem is arról van szó, amin kattog az agyam jelenleg, hanem valami egészen másról?

 

A karácsonyi részben Tasha Lem karakterére is többen tippelték, hogy River lenne.

 

De ugye mindez további kérdéseket vet fel. River a maradék regenerációs energiáját átadta a Doktornak, megmentve ezzel az életét. Elvileg nem maradt több regenerációja. A Könyvtárban pedig anyagtalanná vált és feltöltötték egy virtuális valóságba a tudatát, ahol meg (legalábbis a szokott módon) nyilván nem tud regenerálódni... és nem is lenne szüksége rá... elvileg.

 

+ ki küldhette az üzeneteket az újságban? Ez is a rejtélyes Missy-hez köthető?

 

Vannak itt új kérdések kérem szépen :)

 

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tasha Lemről még el tudom képzelni, hogy valamilyen módon ő lett River, mert túl sok a közös, egyedig jellemvonás (intim viszonya van a Doktorral; mindig is tudta vezetni a Tardist, de nem tudja irányítani a Doktort; lakik benne egy pszichopata, akivel egész életében küzdenie kell), de szerintem még ő sem River. Rivertől valószínűleg végleg elbúcsúztunk a Name of the Doctorban, amikor a szelleme is elenyészett. Ez a Missy valami/valaki új, és szerintem valahogy majd kötődik az Időlordokhoz - legalábbis személyes vágyam a 12. Doktorral kapcsolatban, hogy ő hozza vissza Gallefray-t a mi univerzumunkba. A Missy név amúgy valószínűleg a mystique vagy a missing szóra utalhat. Plusz, ha kiderülne, hogy ez River, az eléggé újramelegített ötlet lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT ötös évad hír

 

Cersei sétája veszélybe került: az egyház ellenzi a dubrovniki forgatást és a helyi vezetés nem mer szembemenni a papokkal, úgyhogy más helyszínt kell találni ami baromira nem lesz egyszerű.... :(

 

 

Oldják meg CGI-vel és akkor mindenki jól jár :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldják meg CGI-vel és akkor mindenki jól jár :D

 

Nekem is ez jutott eszembe: felvehetnék a dubrovniki utcát a statisztákkal, aztán a stúdióban felveszik a meztelen Lenát és utólag összekompozitálják. Ott ahol interakcióba kell lépnie a környezetével (például ha összeesik az utcakövön) az lehetne stúdió-diszlet. Így is elképesztő sok kompozit van a sorozatban: gondolnátok, hogy például amikor a Véreb és Arya sétál a Véres Kapuhoz néhol a sziklafalak utólag lettek hozzáadva a jelenethez? Viszont az a baj hogy ez igy SOKKAL drágább lenne és nyilván már eleve elég feszitett a büdzsé és eléggé ki van számolva az egész. De az igazi félelmem, hogy igy nem lehet annyira hatásosan felvenni mintha a helyszinen csinálnák.... :(

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nekem is ez jutott eszembe: felvehetnék a dubrovniki utcát a statisztákkal, aztán a stúdióban felveszik a meztelen Lenát és utólag összekompozitálják. Ott ahol interakcióba kell lépnie a környezetével (például ha összeesik az utcakövön) az lehetne stúdió-diszlet. Így is elképesztő sok kompozit van a sorozatban: gondolnátok, hogy például amikor a Véreb és Arya sétál a Véres Kapuhoz néhol a sziklafalak utólag lettek hozzáadva a jelenethez? Viszont az a baj hogy ez igy SOKKAL drágább lenne és nyilván már eleve elég feszitett a büdzsé és eléggé ki van számolva az egész. De az igazi félelmem, hogy igy nem lehet annyira hatásosan felvenni mintha a helyszinen csinálnák.... :(

 

 

http://vimeo.com/100095868

 

Ennyi CGI:)

 

off: hogy tudok berakni úgy videót hogy ne csak linket mutasson, beraktam ... közé

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szinésznő kifejezetten azt nyilatkozta, hogy kész a jelenetre és be fogja vállalni.

Egyébként van új fejlemény az ügyben

 

Miután egy rakás portál lehozta a hírt, hogy az egyház letiltotta a jelenet forgatását egy helyi horvát újság utánament hogy ez tutira igy van-e. Ők azt deritették ki, hogy a helyi egyházi vezetés csak a templom körüli meztelen forgatást bannolta, a történelmi városnegyedben mehet a séta. Remélhetőleg ez az igaz.

Igy akkor csak az problémás, hogy a séta kezdeténél a helyi templomot akarták háttérnek használni. De ez biztos könnyen kiküszöbölhető/átirható.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szinésznő kifejezetten azt nyilatkozta, hogy kész a jelenetre és be fogja vállalni.

Egyébként van új fejlemény az ügyben

 

Miután egy rakás portál lehozta a hírt, hogy az egyház letiltotta a jelenet forgatását egy helyi horvát újság utánament hogy ez tutira igy van-e. Ők azt deritették ki, hogy a helyi egyházi vezetés csak a templom körüli meztelen forgatást bannolta, a történelmi városnegyedben mehet a séta. Remélhetőleg ez az igaz.

Igy akkor csak az problémás, hogy a séta kezdeténél a helyi templomot akarták háttérnek használni. De ez biztos könnyen kiküszöbölhető/átirható.

 

 

Akkor vagy én tudtam rosszul vagy azóta lelkileg felkészült erre :D Kicsit módosítják a templomot azt kezit csókolom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who 8x02 - Hát ez nagyon ott volt! Az első rész bennem kicsit vegyes érzéseket keltett, ami meglepett, mert a korai VFX nélküli fekete-fehér verzióban kifejezetten tetszett, de aztán valahogy az elején a poénkodás, az effektek, de főleg a vicces századfordulós hármas valahogy nem igazán működött. A második fele már jó volt, de szerettem volna az egészet élvezni.

Itt ez most teljesen megvolt. Nem mondom, hogy hibátlan -bárcsak 10 perccel hosszabb lehetett volna- de ez már igazi ötletes, újranézős epizód volt. Sok ilyet!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doki 8x2 - Nekem az előző a feelingje miatt egy picit jobban tetszett, de ez is nagyon ott volt. Főleg a rész második fele jött be igazán. Azt hiszem ez most már biztos, hogy sokkal darkosabb lesz az évad, mint a korábbiak, és ez nekem tetszik. :) Az ötlet is tetszett, a megvalósítás is, és persze jönnek az újabb és újabb kérdések. Már nézném a kövi részt -bár az inkább poén résznek néz ki. :D

 

Ki a fene ez a Missy??? :D

Azért ez nagyon komoly, hogy a túlélésükért, meg egy kis szkennelésért a Doki megöletett egy embert - jó persze amúgy is meghalt volna - de nem ez a lényeg, hanem hogy kb semmi nem is látszott rajta közben. Missy biztos nem a tudatalattija lehet, de megfordult a fejemben.

 

Remek rész volt. :)

Aki a rész után gyorsan akar hozzá angol feliratot az sztem kb innen tudja a leggyorsabban megszerezni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos még nem láttam az új részt, ma nézem meg. Olvasni nagyon jó volt, jobb is, mint az elsőt. Az első rész bennem is kicsit vegyes érzéseket hagyott, szóval nagyon kíváncsi vagyok, milyen lesz képernyőn a második rész :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.