Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Donát, köszi, jó volt elolvasni. Valószínűleg az eredeti cikknek is nekilátok egyik nap.

 

Kinek hogy tetszett a TWD évadzárója? Szerintem illett az évadhoz, bár

 

néhányszor majd' szívbajt kaptam, hogy most hal meg valamelyik főszereplő. Morgan minden fellépése pedig aranyat ért! Remélem, hasonlóan folytatják a karaktere sztoriját.

 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Banshee 308-al kapcsolatosan felmerült kérdés:

 

mikor Rebecca rányul Burton műszerére, miért csalódik?

Én azt gondoltam, hogy nem "állt fel", de kollégáim szerint elképzelhető, hogy egyszerűen nincs meg a férfiassága, merthogy nagyon gyorsan döbbenetet reagál a csaj...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, nekem épp jókor jött. :D Szombaton beszéltünk róla, azóta beleástam magam kicsit a témába, megkerestem régebbi fórumokat a témában, főleg a befejezésével kapcsolatban, és most már teljes meggyőződéssel ugyanazt gondolom róla, mint amit Te is mondtál és írtál itt a fórumon a végéről.

 

Nem akartam elkezdeni nézni, de a 3. évad körül már teljesen magába szippantott a történet, és a lelkesedésemet a 4. évados váltás csak tovább fokozta. Most épp azon vagyok, hogy lehet, elkezdem elölről újra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Banshee 308-al kapcsolatosan felmerült kérdés:

 

mikor Rebecca rányul Burton műszerére, miért csalódik?

Én azt gondoltam, hogy nem "állt fel", de kollégáim szerint elképzelhető, hogy egyszerűen nincs meg a férfiassága, merthogy nagyon gyorsan döbbenetet reagál a csaj...

 

 

Nekem a jelenet közben az jutott eszembe hogy tán a pacák közömbösségén döbbent le a csaj de most már azt se tartom kizártnak hogy tényleg nincs a manusznak hímtagja.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nekem a jelenet közben az jutott eszembe hogy tán a pacák közömbösségén döbbent le a csaj de most már azt se tartom kizártnak hogy tényleg nincs a manusznak hímtagja.

 

 

BAnshee:

 

Mind2 eszembe jutott, de nem tudom melyik válasz tetszene jobban sajna... :D

(Azért egy ilyen testű nőt...pfff)

 

 

Szóval nem lettünk oko-sabacc.. :hehe:

De akkor valószínű nem fogjuk látni Burton-t ágyjelenetben akárhogy is.. :P

És hát Rebecca.. :yes: Nem is sejti a kis amish-lány, milyen könnyen megkaphatna! :D

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kinek hogy tetszett a TWD évadzárója? Szerintem illett az évadhoz, bár

 

néhányszor majd' szívbajt kaptam, hogy most hal meg valamelyik főszereplő. Morgan minden fellépése pedig aranyat ért! Remélem, hasonlóan folytatják a karaktere sztoriját.

 

Nagyjából (szerencsére) az történt, amit vártam...

 

...Rick szép lassan átveszi az irányítást Alexandriában, de nem erőszakkal, hanem a lakosok szemének felnyitásával. Morgan jelenetei tetszettek... jó volt látni a megtört veterán után egy ilyen céltudatos, elszánt figurát. Egy halálra én is felkészültem (Tara vagy Sasha reális tippnek érződött), de Noah elvesztése nem történt olyan rég, hogy szükség legyen egy "kötelező" áldozatra. És persze kellenek kiírható karakterek a 6. évadra. Nyilván a "Farkasok" okozzák majd az első komolyabb konfrontációt az alexandriaiak számára. Remélem, tudnak újítani velük a Kormányzó és Terminus után.

 

 

Itt egy kis előzetes (inkább teaser) a nyáron induló társsorozatból. Sok nem derül ki belőle, de több a semminél.

http://www.youtube.com/watch?v=HCDaAiv9Z04

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt egy kis előzetes (inkább teaser) a nyáron induló társsorozatból. Sok nem derül ki belőle, de több a semminél.

Köszi! Tényleg nem derül ki sok belőle, de legalább fenntartja a figyelmet, hogy érkezik.

 

És most már jöhet a következő hétfői program: GoT :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TWD 5 évadzáró:

Tetszett, ebben a részban már a régi önmagát idézte a sorozat, de azért a hoszított játékidő ellenére párszor már könyörögtem, hogy "-NA! gyerünk! induljon valami komoly, hisz alig van vissza 20 perc!"

A papot nagyon utálom, Eugene választékossága irritáló -de gondolom annak is szánták-, Glenn jelenetei izgalmasra sikerültek, ahogy Darryl-éké is.

A nagy visszatérést vártam már bár ebből többet vártam, ha nemis egy összeborulást, de egy beszélgetést vagy valamit, a cliffhangernél mindenképp többet..A "W"-k pedig felvezették az új évadot.

 

Ja és remélem volt türelmetek a stáblista utáni a jelenetekre! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eugene a legjobb karakter. :) Ő maradt leginkább ember ebben a rémálomban. Minden esetlenségével együtt.

De egy irritáló ember, aki gyávaságával sokszor volt már kerékkötő. Jó látni a (lassú) jellemfejlődését (neki is). :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen gyáva, de szerintem az emberek 80-90%-a egy ilyen helyzetben úgy viselkedne, mint ő. Szerintem én is. Már az is nagy szám, hogy Eugene idáig kihúzta,

 

 

köszönhetően ugye a hazugságainak. Lévén, hogy gyáva és gyenge, neki ez volt a fegyvere, és igen jól csinálta nagyon sokáig, hisz életben maradt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BAnsheeeee 3x10 - Fpufff mi van itt. És mi lesz itt az évadzáróban. Hát ennél a résznél is tátott szájjal néztem, és kifejezetten izgultam, de megnéztem a finálé előzetesét, és úgy érzem bőven überelni fogja. Az előző évadzáró nem volt egy nagy eresztés, de ez a mostani az lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Heti POI

Wow, nagyon jó rész volt, és az előzetes alapján a következő megint ütős és különleges epizódnak ígérkezik. Hmmm... azt hiszem, ebben az évadban még nem láttunk rossz részt. Se közepest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Heti POI

Wow, nagyon jó rész volt, és az előzetes alapján a következő megint ütős és különleges epizódnak ígérkezik. Hmmm... azt hiszem, ebben az évadban még nem láttunk rossz részt. Se közepest.

 

Janiék bezony jól melléfogtak. Nem is értem hogy vehették szinte biztosra a "főnök" megmenekülését. A kis harc alatt kialakult helyzet miatt nyilvánvalónak kellett volna lennie annak hogy a pacákot elkapták.

Érdekelne hogy lesz-e az ipse halálának hatása az elkövetkezendőkben. Valaminek lennie kéne ha már olyan fontos volt a kinyírása.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Daredevil

 

Kis túlzással, ami a DC-nek a Dark Knight Trilogy, az a Marvelnek a Daredevil sorozat! :cool:

 

Egy rész után, a Netflix-es sorozatokban továbbra sem csalódtam. Az egésznek a hangulata ezzel a sötétebb tónusú ábrázolásmóddal engem nagyon bevonzott. A sorozat képi világa képes leképezni a főszereplő karakterét, idomul hozzá és van egy esős jelenet az epizódban, ami valami egészen hangulatos. Az eredet szekvenciát nem húzták sokáig, röviden elintézték, de flashbackekben majd még vissza-vissza ugrunk a múltba (gondolom a továbbiakban is lesz ilyen). A karakterhez hozzájárul a zajok, hangok érzékeltetése, ami elsőre kicsit furának tűnt nekem, de nincs annyira kihangsúlyozva, hogy zavaró legyen, finoman van adagolva és tényleg hozzátesz a figurához, hogy így mutatják meg a képességeit. Egyébként a képességekről annyit, hogy - ugyan 0 felé konvergál a képregényes ismeretem ennél a szériánál, de úgy tudom ott is így volt - teljesen földhözragadtan mutatják be a főszereplőt, mégis sikerült azokkal a finom mozzanatokkal, illetve utalásokkal (az ellenfelek részéről, főleg az epizód végén) egyfajta különleges, már-már "szuperhősi aurát" köré alkotni, amivel kiemelik az átlag jótevők, hétköznapi hősök világából.

John Paesano zenéje pedig külön kiemelném, ami szerintem fantasztikus volt.

Charlie Cox szerintem remek választás volt a főszerepre, sikeresen tölti meg élettel ezt az egyébként nem feltétlenül egyszerű karaktert (itt a hétköznapi életben is egy vagány, sármos, vak embert kell hoznia). Az apját, aki ugyan marginális figura, viszont szerintem eléggé félrecastingolták, ugyan fizimiskára megvan, de nem egy durva bokszoló alkat. Igazából a töltelékkaraktereknél éreztem még, hogy a színészi játék terén kicsit kilóg a lóláb. Nem mondom, hogy Thália szelleméhez méltatlan volt, de azért voltak gyengébb teljesítmények. A két főszereplő között viszont remek a kohézió az ő párosuk nagyon tetszett. Ja és kiemelném még az introt, ami a Marco Polo-éhoz hasonlóan ötletes és pazar volt és már ez is betekintést engedett a sorozat hangulatába.

 

Tetszett ez a titokzatosság és félelmetesség, ami körbelengi Fisket. Jól vezették fel, nagyon badass, mindenki be van szarva... kíváncsi leszek, hogy fenn tudják e tartani ezt a képet és ezt a feszültséget vele kapcsolatban. :hmm:

 

A showrunner 13 órás filmként hivatkozott rá, úgyhogy az az érzésem, hogy a Változó utak a külpolitika elméletében és elemzésében című kötelező olvasmányom helyett, inkább ezt fogom választani a hétvége hátralévő részére. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Janiék bezony jól melléfogtak. Nem is értem hogy vehették szinte biztosra a "főnök" megmenekülését. A kis harc alatt kialakult helyzet miatt nyilvánvalónak kellett volna lennie annak hogy a pacákot elkapták.

Érdekelne hogy lesz-e az ipse halálának hatása az elkövetkezendőkben. Valaminek lennie kéne ha már olyan fontos volt a kinyírása.

 

POI

 

Pedig hát logikusabb, hogy Szamaritánusék elkapták a pasast. Én sem értettem, miért lamentáltak azon, hogy megúszhatta. Johniról még csak el tudom képzelni, hogy észrevétlenül tudna megpattanni egy ilyen szituból, de ebből az infós fickóról nem. Szerintem csak azért volt fontos a likvidálása, mert túl közel került a tűzhöz, és a későbbiekben nem lesz jelentősége.

Az azért jó látni, hogy hőseinknek nem minden sikerül, időnként melléfognak és nem sikerül megmenteni a "számaikat" (sem). Elvégre nem mindenhatóak, és az ellenfél is elég kemény.

 

 

Daredevil

 

Charlie Cox szerintem remek választás volt a főszerepre, sikeresen tölti meg élettel ezt az egyébként nem feltétlenül egyszerű karaktert (itt a hétköznapi életben is egy vagány, sármos, vak embert kell hoznia).

Jaj, ezt a fazont nagyon csípem, szóval irány a nézés! Köszi az ismertetőt, jól hangzik. És persze én is inkább bevállalnám ezt a sorozatot, mint az említett kötelező olvasmányt (ami egyébiránt érdekes lehet a címe alapján) :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is most akartam írni róla, de Wilde olyan szépen leírta szinte minden gondolatomat, hogy csak: +1 :D

Tényleg Batman-esre vették a figurát. Most még azért inkább földhöz ragadtabb, kevésbé mutatják a képességeit, lassan adagolják ami nekem nagyon tetszik. De jó lesz részletesen is megismerni. És ahogy írták is, legalábbis az első rész alapján, sokkal több lesz és hangsúlyosabb az MM (Matt Murdoch) rész mint a DD. :)

Hangulatos, darkos, szuperhősös. - Én nézem tovább. Napi egyet csak, hogy ne fogyjon el olyan gyorsan. :D

(De a Flasht úgysem fogja verni) :P:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.