Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az sajnos csúnyán öregedett. Amennyire szerettem kiskoromban, annyira nem tudom végignézni ma. Még a felújított, CGI-jal megtámogatott epizódokat sem, pedig hát már az oviban is "Kőkapitány" voltam. :D

Mondjuk ezért is szeretem Abrams filmjeit, mert abban újra TOS van, csak modern köntösben. :)

És én a mozifilmeken kívül csak TOS-t láttam. És azt is későn, már felnőtt fejjel..

Meg kellett tanulni élvezni. A béna trükkökön túllépni. Jó kis sztorik, érdekes karakterek, ötletek, korán túlmutató máig aktuális dolgok. Ja és a Space seed, a Khan haragja előzményepizódja, ami miatt egyeltalán nekiálltam!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg kellett tanulni élvezni. A béna trükkökön túllépni. Jó kis sztorik, érdekes karakterek, ötletek, korán túlmutató máig aktuális dolgok.

Ez biztos működik olyannál, aki először látja felnőtt fejjel, de hidd el, nekem, aki ezen nőttem fel, így betéve ismerem a történeteket és a karaktereket, egyes epizódokban még a párbeszédeket is, valahogy nem opció. ;) A béna effektek az utolsó, ami zavar, hiszen a felújított változatban minden béna effektet lecseréltek modernre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam:

Deep Space Nine

Enterprise

Voyager

The Next Generation

The Original Series

 

Bár a VOY és az ENT holtversenyben is lehetne, mert előbbinek a végét, utóbbinak az elejét nem szeretem különösebben, a TNG meg csak azért előzi meg a TOS-t, mert az modernebb és egységesebb (pláne a végén, azét az elején még érezhető, hogy Roddenberry pont lesz*rta magát a világot - nagyon sok a következetlenség, kidolgozatlan a háttér -, csak történeteket írt ad-hoc), és ez nálam képes a nosztalgiafaktort leütni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TNG második fele már sokkal élvezhetőbb, szerintem ebben szerepe van Roddenberry halálának is, Rick Berman felbukkanása és előtérbe kerülése igen jót tett a franchise-nak. Nálam a TNG ezért került a harmadik helyre, mégiscsak ez a sorozat hozta meg a Star Trek népszerűségét, rengeteg alapot lefektetve.

 

Az ENT az első két évadban majdhogynem felejthető sorozat, egy időben kaszáltam is, viszont a xindi-szál és a folyamatos történetmesélés nekem annyira bejött, hogy ezzel a második helyre ugrott fel a listámon a sorozat. :) A 4. évad is iszonyú jó, rengeteg kikacsintás a korábbi (kronológiailag későbbi) sorozatokra. Nagy kár, hogy pont ekkor nem rendeltek be egy újabb évadot...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nute, látom, mi nagyon egyetértünk Star Trek kérdésben. :) Szerintem is a TNG második fele a jobb, mert abba Roddenberry már nem ártotta bele magát, és az ENT is a xindi szállal erősödött meg igazán. Mondjuk én legjobban a negyedik évadot szeretem, mert ott elkezdte azt csinálni a sorozat, amire született: elmesélni, hogyan alakult ki a Föderáció. Kár, hogy itt lőtték le, meg, hogy elkészült minden idők legpocsékabb Star Trek epizódja, az Enterprise befejező része.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az botrányos lezárás volt. Igazából annak örülnék, ha az új sorozat is követné azt a föderációs politikai vonalat, amely a DS9-ban és részben az ENT-ben is sokkal hangsúlyosabb szerepet kap a többi szériához képest. De akár az se lenne rossz, ha a temporális hidegháború kerülne a középpontba, amennyiben az Abrams előtti univerzumban fog helyet kapni a sorozat. Mindig érdekelt, ki az a Future Guy (voltak érdekes teóriák anno), és úgy vélem egy jól felépített történet keretében nagyon király lenne, ha különböző korokba vetődne az Enterprise legénysége, szerepet vállalva az időfrakciók közti csatákban (az alternatív nácis sztoriszálat imádtam. :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj a temporális hidegháborúval, hogy nagyon kidolgozatlan volt. Brannon Braga konkrétan elárulta egy interjúban, hogy sosem találtak ki hátteret Future Guy-nak. Aztán ugye Manny Coto átvette tőlük a stafétabotot és gyorsan rövidre is zárta ezt a háborút. Annyira nem zavart, nekem nem jött be, pont azért, mert ennyire kidolgozatlan volt.

Én is remélem, hogy lesz politikai vonal a Trekben, azért is szeretem a DS9-t (meg ugye az ENT-et). Meg az egységes sztorit se feledjék, nehogy visszatérjenek nekem az epizódikus, részenként egy felfedezni való metódusra. Ez a másik, amit nagyon szerettem a DS9-ban, hogy a végére már teljesen összefüggött. Ezután a VOY kész arculcsapásként ért. Megint egy hajó, megint csak pár karakter, megint részről részre élés.

Ja, és legyenek olyan frankók a karakterek, mint Garak, Quark, Odo, Jadzia, Sisko, Bashir, Kira és O'Brian. A Trek legjobbjai!

- Maga sosem mond igazat, Garak?

- Drága, kedves doktorom, én mindig igazat mondok.

- Még akkor is, amikor hazudik?

- Különösen akkor.

És az a pofa, amit vág. :lol: Garak centrikus sorozatot akarok! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Morn komát ki ne hagyd. :D A háttérszereplők csúcsa. Egyébként nekem is Garak volt a kedvencem, meg persze Gul Dukat, aki a sorozat elejéhez képest elég meglepő pályaívet írt le a végére. :D

 

Most már annyit beszéltünk a DS9-ról, hogy kedvem támadt ledarálni újra. :D Egyébként a sorozaton sokat dob a szinkron is, amely szerintem nagyon színvonalas lett. A VOY-hez és az ENT-hoz képest mindenképp.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj, hát Morn. Annyit tudott pofázni, hogy az nem igaz. :lol: És a DS9 egyik legnagyobb zsenialitása, hogy még ő is kapott saját epizódot. Amiben alig szerepelt! :D

Én is elkezdtem letölteni. :) 2009 óta nem néztem meg egy régi Treket sem, csak a két új filmet. De most igazán kedvet kaptam a DS9-ra. És igen, a szinkron valóban igen magas színvonalat képvisel. A VOY-é sem volt rossz, csak az a fránya 7. évados baki ne lett volna. Az újraszinkronizálást meg ugye már nem az a stúdió kapta meg, ami elkészítette a TNG, a DS9 és VOY 1-6 és az ENT 1. évadának szinkronját, hanem az új, ami az ENT 2-4-et szinkronizálta. Meg is látszik, sok, az egységesítést szolgáló szó eltűnt, a hangsúlyok is megbicsaklottak... Nem sikerült az már jó. De a DS9-nak és a TNG-nek hála az égnek, egységesen jó a szinkronja. Sőt, ha jól tudom, a TOS-t is az a stúdió csinálta meg.

Mondjuk az poén, hogy Kirknek és Siskónak ugyanaz a hangja. :)

A Trek szinrkonban - mármint az egységes változatban -, talán csak azt az egy kivetnivalót találom, hogy a "visszatérő" szereplőknek más és más a hangja. A DS9-ban is Picard, Worf, Zimmeran vagy Riker más hangon szólalnak meg. Ellenben a VOY-ban Quark és Troy a régi hangját kapta meg (mondjuk Riker ott is más hangon szólt). Viszont a Trek sorozatok azok, amiket még sosem néztem meg angolul. A filmeket úgy szoktam, de a sorozatokat csak magyarul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is csak magyarul néztem a sorozatokat. Egyébként Garak karakteréhez Csuja Imre szinkronja is jelentősen hozzátesz, gyakorlatilag ha szerepel, ellopja mindenki elől a show-t. :D Sörös Sándor hangja Siskóhoz és Kirk-höz is illik, a felbukkanó special guest szereplők eltérő hangja meg nem volt annyira zavaró. Az igazi Picard-hang egyébként is sokak számára a filmeket jelenti, míg nálam a TNG-t (főleg, hogy A nem ismert tartományon kívül egyik mozifilmet sem szeretem igazán).

 

Star Wars a moziban, Star Trek a tévében, el vagyunk kényeztetve. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jut eszembe, SHIELD

 

Anyátok! Így lenne ötösöm a lottón, persze azt még én sem gondoltam, hogy Andrew átment szörnyesbe...

Ami nagyon tetszett, az Daisy és Lincoln telefonbeszélgetése az epizód végén a lenyomozásra való megjegyzéssel együtt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who - Zygon duplarész

 

Már nem is emlékszem mikor volt a DW utoljára ennyire jó. Az biztos hogy több mint egy évada. Minden hiba ami az utóbbi részekben már megszokottá vált azt itt sikerült mellőzni.

 

Először is mertek komolyak lenni - végre nem minden izgalmas felvezetés futott ki valami erőltetett vicceskedésbe. Sokszor ha valami ijesztő felvezetést kapott akkor az tényleg ijesztő vagy veszélyes lett.

Eredetiség - az utóbbi részekben az egyik legnagyobb bajom volt hogy minden második viccről vagy ötletről meg tudtam volna mondani hogy melyik DW részekben láttam már hasonlót... ráadásul jobban. Itt viszont a sztorinak teljesen egyedi hangulata volt.

A sztori építkezett a korábbi részekre - a konfliktus és a csavarok nem a semmiből jöttek. Nem derült ki hirtelen hogy a Doktor zsebében van egy inter-dimenzionális fogkefe ami minden problémát megold. Végre!

Ráadásul hosszú idő után végre volt valamiféle monumentalitás érzete. Nem éreztem azt hogy két-három diszlet között játszódik az egész. Ja és Jenna pályája eddigi csúcsát nyújtotta.

 

Még sok ilyen DW sztorit!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan jó végre ilyen véleményeket olvasni a mostani DW évadról! Nagyon le vagyok maradva vele, mert a lányomra várok, aki minden mással el van mostanában havazva, de ahogy az eddigi kommenteket láttam, olyan nagyon nem is sürgettem. Jó tudni, hogy érdemes lesz nézni majd, ha odajutunk végre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A THE WALKING DEAD megtalálta Negant: a tévésorozatban Jeffrey Dean Morgan lesz! (Egyébként az AMC olyan neveket fontolgatott még a szerepre, mint Timothy Olyphant, Matt Dillon és Garret Dillahunt.)

Én nem olvasom a képregényt de ő egy elvileg nagy érdekes karakter és sokan várták már.

12191655_879462672103220_1660079315411548610_n.jpg?oh=c47a9efed2e9aad59f6045b9e34fe183&oe=56EF9C3A

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A THE WALKING DEAD megtalálta Negant: a tévésorozatban Jeffrey Dean Morgan lesz! (Egyébként az AMC olyan neveket fontolgatott még a szerepre, mint Timothy Olyphant, Matt Dillon és Garret Dillahunt.)

Én nem olvasom a képregényt de ő egy elvileg nagy érdekes karakter és sokan várták már.

12191655_879462672103220_1660079315411548610_n.jpg?oh=c47a9efed2e9aad59f6045b9e34fe183&oe=56EF9C3A

 

Színészt nem ismerem, de a gatyát fel kell kötni a 7. évadtól :D Kormányzó l****sz hozzá képest. De lehet a szezonzáróba már feltűnik, úgy lenne a logikus, meg azt rebesgetik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meh... Annyira hozzászoktam már, hogy nem adnak új epizódot, hogy nem is kerestem...

Szórakoztató epizód volt (nem az eset miatt), majd meglátod :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár hozzászólással lejjebb volt erről szó, ráadásul te is kommenteltél a hír kapcsán.

Bocs, a hírt nem láttam. Csak annyit vettem észre, hogy valaki feltette a kérdést, hogy melyik a legjobb Star Trek sorozat?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szórakoztató epizód volt (nem az eset miatt), majd meglátod :)

Megláttam. :D Még ilyet!

 

Agents of S.H.I.E.L.D.: Coulsonnak jobb lesz vigyázni a fejére, mert a végén azt is elhagyja.

 

Oké, nem félek attól, hogy Coulsont kinyírják - bár egyszer már megölték... -, de szerintem a félévadzáróban elhull valaki. Ward most nagyon közel jutott a S.H.I.E.L.D.-hez, van valami mocskos terve, és Coulsonék még csak nem is sejtik, hogy milyen közel van hozzájuk.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.