Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Annyi GoT spoiler azért mégiscsak volt, hogy

a sorozatban feltűnnek sárkányok, mert ugye ez az első évad csattanója.

De ez megint olyan, hogy szerintem nincs olyan ember, aki az internetet járva nem futott volna bele legalább egyszer ebbe az információba

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ja, igen, az tényleg spoiler.

 

Mondjuk az fix, hogy brutálisan nehéz, de inkább lehetetlen egy populáris sorozat végéig spoilermentesnek maradni. Én is csak tavaly kezdtem el, és akárhogy is kerültem a GoT posztokat, cikkeket, óhatatlanul belefutottam, néhány esetbe igen komolyba. Nem olyasmibe, hogy milyen frakciók vagy állatok vannak benne, hanem konkrétan több szereplő halálát lőtte le előttem más.

 

Elég csak arra gondolni, hogy az Origo például címlapon mutatta meg a leszúrt Jon Snow-ról a képet. És én akkor még nem néztem a sorozatot!

De ugyanígy előre tudtam Geofrey, Ned, Drogo, sőt még Cat és Rob halálról is - az más kérdés, hogy a Vörös Nászról fogalmam sem volt, így azért az ütött, de nagyon -, és így tovább.

 

Elég sok mindenben képben voltam már, de még közel sem annyival, hogy a sorozat ne üssön. Mondjuk ugyanez igaz nálam a The Walking Deadnél, amit ugye a második évadig láttam csak, vagy a 24-nél, ami már bőven befejeződött, mire én végignéztem (ott tulajdonképpen mindenkiről tudtam már addigra, hogy mi lesz vele, de ugyanígy eléggé képben vagyok a TWD-del is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 6x06 kapcsán felmerült bennem pár kérdés (igen, még csak most láttam a részt)...

 

...az egyik, hogy Bran múlttal való interakciójára van valami értelmes magyarázat? Miért nem okoz időparadoxont? Hiszen alapesetben (Hodor gyerekkorában) még nem élt a Stark kölyök, így nem is léphetett kapcsolatba Hodorral. Vagy a Harry Potter 3. részéhez hasonlóan "mindig is megtörtént", Bran csak tudtán kívül beteljesítette azt?

A másik dolog, hogy az elméjével a múltban járó Bran kapcsolatba tudott lépni a jelenbeli Hodorral (amikor átvargolt)... akkor meg mi szükség volt a fiatal Hodorral is közölni, hogy "hold the dor"?

Arya szála pedig továbbra is nagy katyvasz nekem. A karakter a kedvenceim közt van, de sztoriszálának lényege még ma sem világos. Az, hogy ártatlanokat kéne kivégeznie azért, hogy senkivé váljon minden, csak nem Arya Starkhoz méltó. Egyáltalán miért akarna senkivé válni? Pont, hogy Starkként akar bosszút állni azokon, akik a családjának ártottak.

 

 

A könyvekről mit érdemes tudni? Mert második nézésre sokkal jobban magával ragadott a sorozat világa és karakterei, így gondolkozom rajta, hogy beszerzem a regényeket is. Szeretném jobban megismerni a GoT jelenséget. Stílusilag, minőségileg mennyire egyezik a kettő? Mert pl. akikkel eddig beszéltem, azok szerint a könyvek meglehetősen terjengősek, gyakran fölöslegesen elkalandoznak, amit a 900-1000 oldalas kötetek nem cáfolnak meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Igen azt a jelenetet "HP-esen" kell elképzelni. Ezért mondja a Háromszemű Holló, hogy a múltat nem tudja megváltoztatni, mert ha bele is nyúl, attól a jelen nem változik meg. A "történelem könyvek szerint" Bran ott volt az udvaron, amikor Hodor meggárgyult. Ned meg fordult, amikor a torony felé tart, mert akkor és ott Bran úgy döntött, hogy beavatkozik, de ezzel nem változtatja meg a múltat, csak beteljesíti azt.

 

 

A könyvek nehéz eset. Nyilván sokkal részletgazdagabbak, mint a sorozat, sokkal több karakterrel, lore-ral stb.. Igazából a könyvsorozatok közül, amihez volt szerencsém, ez operál a legtöbb karakterrel, és ha GoT után esek neki egy másik könyvnek, mindig olyan érzésem van, mintha az egész világ üres lenne, mert minden nevesített karakternek később van valami fontosabb szerepe. A GoT ezzel szemben televan töltelék karakterekkel, akik végig ottvannak, de olykor semmi funkciójuk sincs, csak az hogy élettel töltsék fel a világot. (Gondolok itt főleg a lordokra, Harrenhall lakóira, a deresi vár lakóira stb., akiknek sokszor csak az a szerepük, hogy léteznek és azt az érzést nyújtják, hogy nem csak a föszereplők körül forog a világ.)

 

A harmadik könyvig egy rossz szavam sem volt, de utána GRRM átesett a ló túloldalára, mert olyan sztoriszálak kaptak fókuszt, amelyek nem biztos, hogy érdemeltek volna. Ott már a világépítés is olyan részletekig ment el, amely teljesen szükségtelen (rád nézek Brienne sztoriszál!). Az ötödik könyv már jobb, de ott is vannak (eddig) feleslege(-nek tűnő) szálak, és túlhúzott történések.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 6x06 kapcsán felmerült bennem pár kérdés (igen, még csak most láttam a részt)...

 

...az egyik, hogy Bran múlttal való interakciójára van valami értelmes magyarázat? Miért nem okoz időparadoxont? Hiszen alapesetben (Hodor gyerekkorában) még nem élt a Stark kölyök, így nem is léphetett kapcsolatba Hodorral. Vagy a Harry Potter 3. részéhez hasonlóan "mindig is megtörtént", Bran csak tudtán kívül beteljesítette azt?

A másik dolog, hogy az elméjével a múltban járó Bran kapcsolatba tudott lépni a jelenbeli Hodorral (amikor átvargolt)... akkor meg mi szükség volt a fiatal Hodorral is közölni, hogy "hold the dor"?

Arya szála pedig továbbra is nagy katyvasz nekem. A karakter a kedvenceim közt van, de sztoriszálának lényege még ma sem világos. Az, hogy ártatlanokat kéne kivégeznie azért, hogy senkivé váljon minden, csak nem Arya Starkhoz méltó. Egyáltalán miért akarna senkivé válni? Pont, hogy Starkként akar bosszút állni azokon, akik a családjának ártottak.

 

 

A könyvekről mit érdemes tudni? Mert második nézésre sokkal jobban magával ragadott a sorozat világa és karakterei, így gondolkozom rajta, hogy beszerzem a regényeket is. Szeretném jobban megismerni a GoT jelenséget. Stílusilag, minőségileg mennyire egyezik a kettő? Mert pl. akikkel eddig beszéltem, azok szerint a könyvek meglehetősen terjengősek, gyakran fölöslegesen elkalandoznak, amit a 900-1000 oldalas kötetek nem cáfolnak meg.

Hodor témaban egyetértek Nabo-val, csak így lehet.

Arya ügye nekem is ködös(volt?), de folytasd, szép választ kapsz rá ebben az évadban. Nem fogsz csalódni! ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Asszem én is bepróbálom majd.

 

 

A Banshee utolsó évada nálam nagy csalódás volt (nemrég néztem meg), de ha azt elfelejtem, akkor nagyon tetszetős sorozat volt.

Nekem a 4. évaddal nem volt olyan nagy bajom. Gyengébb volt meg másabb de ahova kifutott és ha 4 évadot egészében nézem szép kerek történet. Mindenki azt kapta amit érdemel.

Igazából nekem úgy egészében nem működött annyira jól nálam. Jó volt de nem lett az a örök kedvenc kategória amit egyszer újranéznék. Pedig imádom az akció sorozatokat meg a Lucas Hood fajta karaktereket is sőt még a történet is tetszetős volt. Mind1

De viszont minőségi sorozat az elvitathatatlan.

Banshee:

Én nagyon szeretem. Tokkal vonóval. Időben is és jól lett abbahagyva!

A negyedik évad elején én is stílusváltást véltem felfedezni, de a végén rá kell jönnünk, hogy meg van az oka, hogy miért kell foglalkoznunk a látszólag elütő/idegen történetszállal.

Nálam 5/5!

Úgy összességében én is jól elvoltam a Banshee-vel. A negyedik szezon szerintem se az igazi de az általam kifogásolt dolgai ellenére szinte simán el tudtam fogadni.

 

 

A negyedik évadból nekem az elnyújtott és brutális bunyók hiányoztak, amelyek annyira jellemezték a sorozatot.

Én is szívesen vettem volna néhány plusz vagány csihi-puhit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki tervezi majd nézni ezt a sorozatot?

Az 1973-as Westworld-öt, amin a készülő sorozat alapszik, kifejezetten szeretem. Bár a készítők többször leszögezték, hogy alaposan eltértek az eredeti filmtől, a trailer alapján a sztori magja nem sokat változott. Amit nem is bánok. Nagyon kíváncsi leszek rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem olyan július vége lehet a reális dátum.

Nem biztos ha forgatás eltolásbából indulunk ki. Héten kezdték el forgatni a 7. évadot (már van is néhány hír, és pletyka) nagyjából 1-1,5 hónappal később a korábbi évadokhoz képest. És ha úgy számoljuk hogy ezzel a 7 résszel ugyan annyi munkájuk lesz mint máskor 10-el akkor a reális dátum inkább június.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tavaly ódákat zengtem az Agymenők azon részéről a 9. évadban, amikor megszületett a dal, a Thor & Dr. Jones.

Hát most ott tartunk, hogy szinkronnal újranézzük ezt az évadot, de jelentem ebből a részből nagyon sokat elvett a szinkron.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez az egész sorozat esetében így van.

Mélységesen mélyen egyetértek veled. Reggel bekapcsoltam a tévét, és pont ez ment a tökömtudjamelyik adón. Sheldon szólalt meg. Ijedtemben átváltottam monitorra. Nagyon szexi volt a hangja, b*szta a fülemet. ISZONYATOS ennek a sorozatnak a szinkronja. És mivel igazi geek analfabéták készítik, tuti, hogy a geek poénok 99% odavész. Anélkül meg fabatkát sem ér a sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mélységesen mélyen egyetértek veled. Reggel bekapcsoltam a tévét, és pont ez ment a tökömtudjamelyik adón. Sheldon szólalt meg. Ijedtemben átváltottam monitorra. Nagyon szexi volt a hangja, b*szta a fülemet. ISZONYATOS ennek a sorozatnak a szinkronja. És mivel igazi geek analfabéták készítik, tuti, hogy a geek poénok 99% odavész. Anélkül meg fabatkát sem ér a sorozat.

Ugye alapvetően elmondható, hogy a sorozatok szinkronizálása jelentősen hátrányban van a filmekhez képest hiszen:

a) míg egy film szinkronizálását relatíve gyorsan meg lehet oldani, a sorozatnál egyben kellene tartani egy teljes szinkron színész gárdát, aminek nem kellene problémásnak lennie, ha korrekt pénzt kapnának a magyar hangok is és mondjuk sorozat végéig tartó szerződést (gyanítom, hogy nem ez az általános)

b) nagyon sok játékpercen keresztül kellene hozni a stabilan jó színvonalat, számos kreatív megoldást felvonultatva.

 

Ami ebbe nem tartozik bele: a megfelelő hangok megtalálása mindkét esetben ugyanúgy kellene, hogy működjön, és a szinkronrendező felelőssége, hogy hasonló orgánumú és repertoárú színművészt találjon. Szerintem, elsősorban a fentebbi kitételek miatt nagyon ritka a jó sorozatszinkron. Még ha valami olyan impozánsan indul is, mint pl. anno a Dr. House, a fő karakterek hangjainak a lecserélése meglehetősen faramuci helyzetet idézhet elő - lásd az a) pont - (bár szerintem ezzel együtt is elégedettek lehetünk a House szinkronnal), de mondhatnám a Lostot is, ami szintén remekül indult, átesett a főszereplő hangjának lecserélésén, és szerintem el is laposodott a végére.

 

Mondandóm lényege, hogy nagyon nehéz stabilan jó szinkront összehozni a több évadon keresztül futó sorozatokhoz, de vannak olyan alkotások, amik eleve elképesztő hátrányból indulnak az eleve rossz színészválasztás miatt. Pl. a Modern család második szinkronja, vagy a már korábban is említett Agymenők. A fentebbi érvek miatt, én most már egyetlen új sorozatot sem kezdek el nézni szinkronizálva, mert túl sokat veszít az ember az eredetihez képest. Amit viszont szívesen nézek szinkronnal: Dr. House, Simpson család, Modern család (eredeti szinkron), X akták, Szívek Szállodája, és ezzel szerintem ki is fújt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mélységesen mélyen egyetértek veled. Reggel bekapcsoltam a tévét, és pont ez ment a tökömtudjamelyik adón. Sheldon szólalt meg. Ijedtemben átváltottam monitorra. Nagyon szexi volt a hangja, b*szta a fülemet. ISZONYATOS ennek a sorozatnak a szinkronja. És mivel igazi geek analfabéták készítik, tuti, hogy a geek poénok 99% odavész. Anélkül meg fabatkát sem ér a sorozat.

Az emlïtett 9. Évaddal kapcsolatban van rálátásom a szinkron/feliratos kérdéskörre.

A 99% erős túlzás azért.

És állítom, hogy a sorozatot szerető nézők nagy része nem is kocka, és esélyük sincs mindent érteni amúgy sem. A mellettem ülőnek is "fordítok" majd minden részben poénokat.

És mégis szeretik az ilyenek is, így is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak szemezgettem az évadok között, mert a szobatársam gyakran nézte mellettem, és olykor én is bekapcsolódtam, és ezek alapján arra jutottam, hogy amíg az elején egy "kockákról kockáknak" sorozat volt, utána lassan de biztosan eltolódott a "kockákról az átlagnézőnek" kategóriába.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kb. az ötödik évad óta nem is nézem.

 

Egyébként a Lost szinkronja szerintem a harmadik évadnál k*ródott el, az AXN ott valami hihetetlen silány minőségű munkát végzett, tele hangcserékkel (akár részenként) és félrefordításokkal. Az RTL készített hozzá egy második szinkront, az már jobb volt, de a 3x07-től már eredeti nyelven néztem a Lostot.

 

House-nál a szinkronhang-csere két halálozás, illetve egy esetben a színész visszamondása miatt következett be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

House-nál a szinkronhang-csere két halálozás, illetve egy esetben a színész visszamondása miatt következett be.

Tudom, de itt sem a szinkron malmára hajtja az a vizet, hogy az eredeti karaktereket megformáló színészek MELLETT a szinkronhangokkal sem történhet semmi X évig ahhoz, hogy meglegyen a folytonosság a hangok terén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak szemezgettem az évadok között, mert a szobatársam gyakran nézte mellettem, és olykor én is bekapcsolódtam, és ezek alapján arra jutottam, hogy amíg az elején egy "kockákról kockáknak" sorozat volt, utána lassan de biztosan eltolódott a "kockákról az átlagnézőnek" kategóriába.

Ebben lehet valami. A srácok jellemfejlődése révén egyte kevésbé kockák, de azért van bajuk! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.