Ugrás a kommentre

SW képregények


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

Kettő? Azt hittem, csak egy. Két darab The Old Republic, vagy egy The Old Republic és egy Darth Vader And The Lost Command? Szerintem az utóbbi lenne kifizetődőbb :hmm:

Még nem tudni melyik lesz az első TOR képregény után a következő. Vagy a 2. TOR vagy a Vader képregény jön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, akkor nem állították volna azt. És kell az a plusz három egy nagyszabású sztorihoz. Amúgy Revan, te olvastad a Force Stormt?

Akkor megpróbálok beszerezni párat, A Taloraan Széllovasai biztos jó, nem hiába, Ostrander írta :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Blood Ties 5/4

 

A Tale Of Jango And Boba Fett 5/4,5

 

Ez egy nagyon jó kis sztori, nekem eléggé tetszett.

 

Boba Fett Is Dead 5/3,5

 

Gyengébb, mint az első, de nem olyan rossz, bár van benne pár unalmas rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Crimson Empire I

 

Nagyszerű képregényről van szó, amely remekül mutatja be a hanyatló Birodalom mélyrepülését. Szerencsére most semmiféle szuperfegyver nem jelent meg...

 

Végre közelebbről megismerhetjük Palpatine Testőrségének történetét, kiképzési formáját stb. Kir Kanos és Carnor Jax is remek szereplők. A rajzmunka szintén tetszett, és a kocsmában is rengeteg ismert faj tűnt fel a háttérben, ami külön pozitívumot jelent. Az is jó volt, hogy Wedge-n kívül egy klasszikus szereplő sem szerepelt, mert eddig mindig az volt az érzésem, hogy ahol valami jelentős esemény történik a galaxisban, a filmes hősöknek mindenképp ott kell lenniük.

 

 

A Crimson Empire valóban többször visszautal Palpi visszatérése, ám sajnos ez már az EU megkerülhetetlen része lett. Zahn is többször utalt erre az eseményre valamelyik művében, szóval sajnos ez van. :( Az EU egyik legnagyobb hülyeségének tartom a Dark Empire történéseit.

 

Mindent összevetve 10/8

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Crimson Empire III - Empire Lost

 

Lényegesen jobb volt, mint a Council Of Blood, de még mindig nem az igazi. Szerintem a Council Of Bloodot és az Empire Lostot össze lehetett volna gyúrni, és akkor nem lettek volna felesleges részek. Összességében jó volt.

5/4

 

Crimson Empire Saga 5/4

 

Mindenképpen érdemes elolvasni, az első rész nagyon, de nagyon jó. Fellelkesültem, de sajnos a színvonal csökkenőnek bizonyult :( Bár az Empire Lost nem rossz. Az utolsó mondat nagyon üt.

MEGA SPOILER

 

 

"A new life gained... but an empire lost"

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jól megszokott helyen már előrendelhető az első Szukits-képregény. :yeah: Én december környékére vártam, így kellemes meglepetés. Külsőre igényesnek tűnik, kár, hogy beleolvasni nem lehet. Szerintem együtt rendelem meg a Luke regénnyel. Így hamarabb jutok hozzá, mint ha bevárnám a Halálcsillagot. Arról van infó, hogy milyen időközönként jönnek az újabb képregények? Talán úgy lenne a legtöbb értelme, ha a regényekhez hasonlóan kéthavonta adnák ki az újabbakat, így minden hónapra jutna friss SW.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jól megszokott helyen már előrendelhető az első Szukits-képregény. :yeah: Én december környékére vártam, így kellemes meglepetés. Külsőre igényesnek tűnik, kár, hogy beleolvasni nem lehet. Szerintem együtt rendelem meg a Luke regénnyel. Így hamarabb jutok hozzá, mint ha bevárnám a Halálcsillagot. Arról van infó, hogy milyen időközönként jönnek az újabb képregények? Talán úgy lenne a legtöbb értelme, ha a regényekhez hasonlóan kéthavonta adnák ki az újabbakat, így minden hónapra jutna friss SW.

Úgy tudom pont ez a cél. Minden hónapban legyen valami SW. Én a helyükben inkább puhában nyomtam volna ki, úgy majdnem egy ezressel olcsóbb lehetett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A havi megjelenéssel annyi a gond, hogy nem biztos, hogy mindenkinek lesz rá havi 3 ezre. Sokaknak már a kéthavonta megjelenő SW regények beszerzése is nehezen megy, és kénytelen válogatni, hogy mit vesz meg és mit nem.

Igen, de a Szukits csomó olyat is olvastam, akik elbírnának évi 12+ könyvet is. Így már kiegyenlített a mezőny. Nagyjából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy én sem teljesen értem azokat, akik panaszkodnak az árakra/megjelenés gyorsaságára. A családtagjaim nem éppen újgazdagok, én egyetemre járok, mégis mindig ki tudtam hozni a pénzemből az SW könyveket, sőt mellette az összes új AVP-t is. Amikor tudtam, hogy jön a névnapom stb., előtte két könyvet összevártam és az adott alkalomra rendeltem meg, a többit pedig megrendeltem ahogy jöttek. Én se örülök, hogy drágulnak a kiadványok, de szerintem aki akarja, meg tudja oldani a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakhogy sok embernek más kiadásai is vannak. Netalántán kevesebb pénzből gazdálkodnak, mint te. Általános érvényű következtetést nem tudsz levonni a te helyzetedből.

 

Tanév idején én is meg tudom venni a könyveket, de most nyáron, lévén nem dolgozok folyamatosan, nehezen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Titkos küldetés, a Rázós verseny és a Taloraan széllovasai mennyire minősülnek hivatalosnak jelenleg? Tudom, hogy a TCW sorozat miatt egyelőre nagy a zűrzavar a Klónháborúk korában, de érdekelne, hogy továbbra is 100%-ig canonnak minősülnek-e (nyilván csak az EU-n belül), vagy később kapnak retcont? Mert egyértelmű, hogy a Citadel-trilógia eseményeihez innen vették az alapot: karbonitba fagyasztva jutnak át a bio-szkenn érzékelőkön; Anakin nem engedi magával Ahsokát, az titokban mégis velük megy, csak a képregényben Plo helyett Yularent "vágja át". A Slaves of the Republic-nál is hasonló volt a helyzet, de azt a sztorit tudtommal átírta a TCW.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A havi megjelenéssel annyi a gond, hogy nem biztos, hogy mindenkinek lesz rá havi 3 ezre. Sokaknak már a kéthavonta megjelenő SW regények beszerzése is nehezen megy, és kénytelen válogatni, hogy mit vesz meg és mit nem.

Így van. Állítólag, ha azt fogják látni, hogy a nép bírja, akkor be fognak lassulni. Akkor talán az évi 7 könyv helyett lesz évente 4. A képregényknél még nem tudjuk milyen lesz az intenzitás. Még az is benne van a pakliban, hogy ennyiért már nem kell a népnek, hiába olyan minőségi a kiadvány. Ebben az esetben et a képregény próbálkozás nagyon rövid életű lesz.

 

 

Igen, de a Szukits csomó olyat is olvastam, akik elbírnának évi 12+ könyvet is. Így már kiegyenlített a mezőny. Nagyjából.

 

Szerintem ne vonjunk le elhamarkodott következtetéseket ebből. Én is olvasok olyan fórumokat, ahol 10-12 ember azt állítja, hogy addott sorozatból elbírna akár havi mennyiséget is. Az a baj, hogy ez a vásárlóközönség nagyon kevés. Talán 200-300 ilyen ember van az országban. Ezek vagy jobban keresnek, mint az átlag, vagy csak egy valamit gyűjtenek és minden másból spórolnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos én csak annyit tudok, hogy mik vannak lefoglalva: Jedi vs. Sith, KotOR, Nomi Sunrider összes, Jedi The Dark Side, Knight Errant, Blood Ties Boba Fett is Dead, Dawn of the Jedi, legalábbis ennyi az, ami biztos. Most jut eszembe, hogy szívesen olvasnám a Rebellion képregényeket is, csak azokról nem tudom, mennyire régiek.

Az első szám 2006-os, a legutóbbi 2008-as.

Szerkesztve: - bimi12
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Dawn of the Jedit eleve én csinálom, viszint ott az a probléma, hogy még nem telt le az egy év. Ezért azt most elhalasztom őszre, akkor már Zillo is ismét bele tud majd kapcsolódni, egyébként is az övé volt eredetileg.

 

Köszi, a Rebellion elég régi, de még gondolkodom rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Történeti szempontból inkább a Rebellion, szeretem a Vaderes storykat. A My Brother, My Enemynek már most kész lennék nekiállni és alighanem végeznék vele a hónap végére. Viszont nem biztos, hogy lesz időm a többire. Szóval itt kellene majd valaki, aki hajlandó lenne tovább vinni, máskülönben hosszas várakozás elé néznének az olvasók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lost Tribe of The Sith - Spiral #1

http://mycomicpost.com/?p=65757

 

 

Érdekes történet. Bár nem olvastam a novellákat, azért tetszett így is. Valami Sith törzsről szól akik még a Nagy Hiperűr Háborúban vesztek el, és azóta ott élnek egy eldugott helyen. A rajzolás nagyon tetszik, jók a színek és pont elég részletesek a vonalak is. Összességében jól indul ez a sorozat. Kíváncsi vagyok mi lesz belőle.

 

 

Tegnap jött ki a Knight Errant - Escape #3 is, úgyhogy szerintem órák kérdése és az is fent lesz a neten. Amint megvan, küldöm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

John Ostrander: Agent Of The Empire: Iron Eclipse 3,5/5

 

Egy jó kis történet, jó szereplőkkel, jó helyszínekkel, de mégis valami hiányzik. Talán több izgalom, feszültség kellene? Nem tudom, de Ostrandertől kicsit többet vártam. A rajzok szépek, bár a film-hősök lerajzolása nagyon kevés embernek sikerült tökéletesen. Solo kicsit bugyután néz ki. Az is zavart, hogy Elli Stark minden képen máshogy nézett ki.

 

Azért ajánlom mindenkinek, de ne számítsatok nagy durranásra. Kíváncsi vagyok a Hard Targetsre.

 

Valaki át tudná küldeni a The Force Unleshed képregényeket? Rájöttem, hogy szívesen elolvasnám őket :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.