Ugrás a kommentre

SW képregények


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

 

Hát, nem tudom mennyivel nőnek a túlélési esélyei, ha ilyen magasságból folyadékba csapódik. Gondolom az SW galaxisban is érvényes a felületi feszültség. :)

 

 

 

Valóban, egy ekkora zuhanást még vízbe esve se lehet túlélni, szóval marad az, hogy az Erővel még ezt is megoldotta, ami frissen felszeletelve nem egy rossz teljesítmény, még ha kissé "na persze" érzet is van benne, de valószínűleg látták a készítők, hogy ezt a visszatérést nem lehet balladai homályban hagyni.

 

 

Na akkor indulhat a képregény részletes elolvasása is, első blikkre nem tűnik rossznak :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes ez...a Jedik könnyebben halnak, viszont asztrál lényként szinte hallhatatlanná tudnak válni. A sithek szinte mindent túlélnek, életciklusukat természetellenesen kitolják, mégis halandóak.

Szerintem ezt nem annak kellene meghatározni, hogy melyik odlalon is állnak, (persze az élet korlátainak kitolása és a szellemként való halhatatlanság közt csak így választhatnak, ezt a sérülésekre és a túlélés szempontjából kétes helyzetekre értem) hanem, hogy mennyire ismerik az Erőt, meddig terjednek a benne lakozó korlátaik, és szerintem Maul nem lehetett sokkal magasabb szinten Qui-Gon felett.

És ugyan értékelem, hogy igenis elgondolkodtak ezügyben és tettek is valamit a kérdések eloszlatás érdekében, de számonra még mindig több sebből vérzik az egész, látszik, hogy egy valótlan dolgot próbálnak belemagyarázni, melyet inkább bölcsebb lett volna megválastolatlanul hagyni, hogy a fanok saját maguknak találjanak ki egy elfogadható magyarázatot, ha ennyire foglalkoztatja őket és nem egy újabb kivitelezhetetlen dolgot eléjük tárni.

Szerkesztve: - Darth Raven
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Star Wars. Ez is bőven belefér. Ha Anakin elevenen elégett egy láva parton és túlélte, akkor nincs miről beszélni. Ez a folyadékba esés teljesen jó is lehet, de szeretném látni a képregényben. De még ez se biztos, mert simán kitalálhatnak valami mást a sorozatra. Nem ez lenne az első eset, hogy retcont hajtanak végre. Bár az elég erősen gyanús, hogy két TCW -s író hozta tető alá a képregényt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beleférni belefér, elvégre egy kitalált történetről van szó, ennek ellenére sehogyan sem akarja bevenni a gyomrom, de ez már én egyedi problémám. Számomra egy nagyon régi, kedves emlék volt az a jelenet, amikor láttam Mault meghalni a filmben, számomra már a feltámasztásával lerombolták az egészet, akkor sem voltam túl boldog - pedig akkoriban, mármint a film nézésekor, első sorban minden voltam, csak nem SW fan - és a mai napig tartok tőle, hogy ezt más szereplőkkel is meglépik majd, tovább rombolva a filmek bennem kialakított képét. Most a magyarázat újra előhozta az egészet, ezért elsimerem, hogy kissé elragadtattam magam a mai nap folyamán.

Szerencsére holnap új nap virrad, csak megnyugszom :D

Szerkesztve: - Darth Raven
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szó mi szó, meglettünk volna Maul nélkül is, de azért én azt mondom várjuk ki a végét. És főleg várjuk ezt a képregényt. :D Főleg mert van egy olyan érzésem, hogy a Revival előzménye lesz. Aki tud majd tegyen be linket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Vader se élte volna túl a szétégést, ha nem kap új páncéltestet.

 

Maul estében is kellett volna valami segítség. Mondjuk, ha eltanult volna valamit titokban Plagueis trükkjéből, az sokat lendítene.

 

Ezek után nem lennék meglepve, ha Windu se halt volna meg az EP3-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek után nem lennék meglepve, ha Windu se halt volna meg az EP3-ban.

Pontosan ezért ellenzem a már halott szereplők visszahozatalát, mivel ha egyel megteszik semmi garancia nincsen rá, hogy mással is megtehessék, ha épp jónak látják. És most Windu egy dolog, de aztán jöhet Dooku gróftól kezdve Grievous tábornokig akárki.

Mellesleg így tiszta fejjel átgobdolva az egészet: túlélhette, elvégre Sidious tanította, aki ismert pár dolgot Plagueistől, így azokak ő is megmutathatta neki. Viszont akkor is sántít az egész, mivel ahhoz, hogy félbe vágva valaki túléljen egy ilyen erejű becspódást, (ekkora sebesség mellett a víz közegellenállás egy jókora tömb vasbetonéval egyenlő, ha egy kecske lefut egy magasabban húzódó hídról sem a vízbe fullad bele, hanem már az érkezésekor az életét veszti, sok esetben darabokra is szakad) majd még életben is tartsa magát az Erő olyan szintű ismerete szükséges, hogy a párbaj folyamán elő sem kellett volna vennie a fénykardját, hanem egy kézmozdulattal kitekerhette volna a két Jedi nakát aztán könnyedén lehajíthatta volna őket a mélyégbe. Legalábbis az itt említett verzió lapján, de meglátjuk, hogy mi sül ki belőle ténylegesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán ennek a jelenetnek a vége ugrott be az alkotóknak az ötlet kigondolásakor...

http://www.youtube.com/watch?v=-Ro75mgBigA

 

Egyébként hasonló okból nem jön be nekem se a visszahozása, annak ellenére, hogy kivárom a végét a TCW-ben. Lucas akarta így, egy ilyen lépés után pedig okkal feltételezi az ember, hogy van normális magyarázatuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A következő Darth Vader történet egy újabb Purge lesz, ami úgy tűnik most több részes lesz, nem úgy, mit az előző három.

http://www.darkhorse.com/Comics/22-231/Star-Wars-Purge-The-Tyrant-s-Fist-1

A Purge: The Tyrant's Fist decemberben kezdődik majd, és egy Old Republic-os író tolából kerül ki. Kíváncsi vagyok, hány részes lesz, de szerintem 5-6-nál több nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Wookiepedia szerint a Prisoner of Bogan 5 részes lesz. Nemsokára az is elindul.

Kitűnő. Kítűnő. Sajnos angolul kell majd elolvasnom a regényt, mert nem bírok rá egy évet várni, mármint az Into The Voidra.:D Mostanában nálam a képregények sokkal inkább hozzák az elvárt színvonalat, mint a regények. Tehát a Szukitsos képregényeket én biztos meg fogom venni. A Hűségen még gondolkodom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kitűnő. Kítűnő. Sajnos angolul kell majd elolvasnom a regényt, mert nem bírok rá egy évet várni, mármint az Into The Voidra.:D

Nem baj az, ha rendszeresen utánanézel a nem ismert szavaknak, rendkívül jót tesz a nyelvtudásnak. Bár jóllehet, hogy neked már nincsenek ilyen problémáid :D

Szerkesztve: - Darth Raven
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jedi Vs Sith 5/4,5

 

A sztori engem már A Pusztítás Útjában is megragadott. Szerintem igényes, fordulatos, és nagyon jó történet. A rajzok nem nyerték el teljes mértékben a tetszésem. Jó volt megismerni Zannah, Darovit múltját. Mindenkinek ajánlom, aki szerette a Darth bane köteteket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Sith Hunters 5/4

 

Nagyon jó volt a történet, kár, hogy nem egy TCW epizódban láthattuk az eseményeket, simán befért volna az ötödik évadba. Igazából a cselekmény nem sokat haladt, ugyan ott tartunk, mint a negyedik évad végen, megszöktek a Sithek. Persze jó pár Jedi és klón meghalt. A rajzok nem tetszettek, túlságosan egyszerűek, stilizáltak voltak. Mindenkinek ajánlom. Megtudhatjuk, Maul hogyan élte túl a Nabooi incidenst :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Hát, ezt igazából látnotok kéne, de azért megpróbálom elmondani.

Maul leesik, kettészelve, és az Erő segítségével tompítja a becsapódást. Egy fehér folyadékba esik, amiben az alsó teste elég, de ő nem ( :facepalm: ), aztán üveghengerekbe eresztik a folyadékot, majd egy géppel elszállítják a Lotho Minorra, ahova ezeket a hengereket ledobálják. Maul felébred, kivágja az üveget (ja, mert a fénykardját esés közben elkapja :P), és elkezdi ordibálni, hogy Kenobi! Kenobi! Aztán undorító, mutáns, óriáshangyákat eszik. Egy ilyen szemétszörnyet a jó öreg fénykardeldobós trükkel kinyír, és ezután nem sokkal elájul. A kígyó leviszi a barlangba, ott aztán felébred, és egy Erőkitörés után póktestet épít magának. Nagyjából ennyi a sztori :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Egy fehér folyadékba esik, amiben az alsó teste elég, de ő nem ( :facepalm: )

 

 

 

 

És ez miért facepalm? A testét megvédte az Erő-vel. A lábait nem tudta, mert hát, hogy is mondjam, nem tudom fel tűnt-e neked de... egy kissé mintha le lettek volna választva róla :P

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát elég fura, szinte semmitmondó magyarázat sikeredett ebből. Nem éppen a legjobb. Talán, ha Talzin, vagy valaki segített volna neki, az hihetőbb lenne.

Már miért is? Arra, sem kaptunk több magyarázatot hogy Anakin hogyan bírta ki, amíg Palpatine megérkezett a Mustafarra meg visszavitte őt Corruscant-ra. Már pedig Anakin akkor még semmit nem tudott a Sötét Oldal titkaiból, Maul-t viszont csecsemő kora óta tanította minden idők leghatalmassabb Sith nagyura.

Nem arról van szó, hogy "izzadságszagú" ez az egész. Arról van szó, hogy ti már mind elképzeltetek magatokban valamit, és azzal ütközik a sztori. Izzadságszagú az, amit nem lehet in-universe okokkal kimagyarázni.

Semmitmondónak meg pláne nem semmitmondó,

 

 

hiszen megtudtuk, hogy Maul képes Sith alkímiát használni, ez pedig azt jelenti, hogy Palpatine igenis, valódi Sith tanítványként képezte őt, ellenben azzal amit az EU eddig állított, hogy csak azért tartotta őt, hogy meglegyen a kettő szabálya, és hogy legyen egy orvgyilkos a zsebében.

 

 

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát elég fura, szinte semmitmondó magyarázat sikeredett ebből. Nem éppen a legjobb. Talán, ha Talzin, vagy valaki segített volna neki, az hihetőbb lenne.

Azt írja, hogy nem lehetetlen, hogy "más erők" is segítettek Maulnak a túlélésben. Ide könnyen be lehetne illeszteni az öreglányt a TCW segítségével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.