Ugrás a kommentre

Star Wars Celebration Europe - London 2007


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Hát ideje volt már! :) Mi itthon maradtak már lassan azt is elfelejtettük, hogy volt celeb, és csak most tudjuk meg a sztori végét. :)

 

Nagy vonalakban már ismertem azért ennek a napnak a sztoriját Zolitól, a koncertről. Fantasztikus lehetett a feeling. A múzem meg minden, pubostúl, buszostúl.

 

Köszi, hogy megosztottátok velünk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A zöldhátteres videózás jó volt, jól beleillett abba a hangulatba, amit a CelEu megalapozott. És én mindössze öt fontot költöttem, amíg ti a kocsmákat szponzoráltátok! :)

Amúgy a DVDt még nem néztem meg. Majd, ha arra lesz hangulatom.

 

Lando: a lassúságához képest értelmes volt. Inkább közömbös, egyáltalán nem az a show-alkat, akikhez a Main Stage-en hozzászoktunk, de azért örülök, hogy nem hagytam ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szándékosan, ugyanis valóban kiment a fejemből, és csak itthon jutott egyszer eszembe az egész szitu :) :)

 

Azért érdekes, hogy a fickó nem értette, hogy azt mondom neki: I don't understand you :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

S bár már Anakin podját is alaposan megsasoltuk, az mégsem fogható a nabooi vadász életnagyságú ?modelljéhez?. Lehet fikázni a prequelek látványvilágát, de aki ott nem ámult el a gyönyörűségtől, az jobb ha orvoshoz viteti magát?

Emlékszem, Beba mesélte, mikor elkísértük őket a szállásukra, hogy még ő is elájult tőle :) Ekkor mondta, hogy ki ne hagyjuk a kiállítást, mert szenzációs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A zöldhátteres videózás jó volt, jól beleillett abba a hangulatba, amit a CelEu megalapozott. És én mindössze öt fontot költöttem, amíg ti a kocsmákat szponzoráltátok! :)

Azért az a vasárnapi kocsmázás feledhetetlenre sikerült, piszok jó befejezése volt ennek a néhány napnak :) Kell bele ilyen is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a helyzet, hogy 2005 októberétől 2006 augusztusáig Párizsban volt ez a kiállítás, ami Londonban Star Wars The Exhibition nevet viselte, Párizsban viszont Star Wars L'Expo néven futott. Ott a Cité des Sciences (a londoni Excelhez hasonló, csak még tágasabb, több emeletes tudományos múzeumféle) adott otthont neki. Itthon nem kapott túl nagy publicitást a dolog még a SW-berkekben sem, én pl. a starwars.hu egyik apró cikkében olvastam róla, és kaptam kedvet a megtekintéséhez. (Párizs nincs olyan messze, menetrendszerű buszon elzötyögtünk a családommal egy hétvégére ebből az alkalomból.)

 

Ahogy a ti képeiteket nézem, a párizsi kiállítási környezet eléggé más volt, mint Londonban, tekintve, hogy nem kisebb termekben, hanem az Excel nagyterméhez hasonló nagy helyiséget fekete drapériával bevonva, és azon belül 12 teremre felosztva alakították ki a bolygókat, ahol az adott bolygóhoz kapcsolódó tárgyakat (eredeti makettek, kosztümök, rajzok stb.) láthattak a látogatók. Talán érzésben ez a fekete háttér jobban kifejezte a SW-feeling-et, viszont sokkal nehezebb volt jó képeket készíteni :) - és a legnagyobb hátrány az volt, hogy óriási volt a tömeg. Jegyet venni is csak előre lehetett az interneten keresztül félóránkénti bontásban. Mindenféle náció képviseltette magát a látogatók között, szerintem az európai rajongók nagy része elment, mert akkor még nem lehetett tudni, hogy Európában is lesz Celebration, és Londonban ismét megnyitja kapuit ez a nagyon illusztris kiállítás.

Szerintem szerencsések vagytok, hogy ilyen nyugodt körülmények között láthattátok azt, amit nekem csak nagy tolongások közepette sikerült. Biztos jobban lehetett szemrevételezni minden egyes érdekességet, és a fényképezési körülmények is sokkal kedvezőbbek voltak, ahogy látom. De abban egyetértünk, hogy a kiállítási anyag szenzációs volt, és én is külön kiemelem Darth Vader jelmezét, akit nem vitrinben lehetett megcsodálni, hanem ott magasodott az ember orra előtt egy karnyújtásnyira... Tényleg fenséges és hátborzongató volt. Egyedül azt sajnáltam, hogy Padmé ruhái közül nem állítottak ki többet.

 

A CelEu hírére aztán Londonba is szerveztem egy 3 fős családi hétvégét (ide "sajnos" már kénytelenek voltunk repülőn menni), de a családi kompromisszum szerint csak a pénteki nap délutánját töltöttem a rendezvényen. Mint utólag a beszámolókból megtudtam, mázlim volt, mert pénteken még viszonylag kevesen voltak, minden látnivalóhoz hozzá lehett férni kényelmesen. A rövid időre való tekintettel, amit ott tölthettem (és persze látva az igen hosszú sorokat) egyetlen talk show-n sem vettem részt, de igazából nem is hiányzott. Ha hiszitek, ha nem, a legnagyobb örömet maga az az érzés okozta, hogy ott lehettem, körülöttem hasonszőrű rajongókkal, látva a sok lelkes kiskölyköt Vader-ruhában rohangálni fénykard-lengetés közben - az egész olyan volt, mint egy beteljesült gyerekkori álom.

Én amikor gyerekként beleszerettem a Csillagok Háborújába (ami 1980-ban volt), nem is mertem ilyesmiről álmodni, hogy egyszer kézzel fogható közelségbe kerülnek olyan díszletek, mint a Tantive IV legendás folyosó-részlete, vagy a Millenium Falcon pihenője, vagy akár egy méretigazi hósikló. Csodás volt az egész!

 

Természetesen megnéztem a rajongói képkiállítást is, és le kell szögeznem, hogy SimonZ munkái kétségtelenül kimagaslottak mind komplexitásban, mind látványvilágukat tekintve a többi meghívott rajongó művéhez képest, és meg merem kockáztatni a kijelentést, hogy a hivatásos művészek közül is volt, akit simán lekörözött. Büszke voltam rá, hogy egy honfitársam ide jutott... Ezúton is csak gratulálni tudok SimonZ alkotásaihoz!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huh, a London Eye az én fantáziámat is megmozgatta (és persze a pubok is :o).

 

Ez is remek írás volt, és egyúttal szeretném megköszönni Bomarr-nak a beszámolókat. Jó volt olvasni őket. Legközelebb remélem, mint résztvevő lehetek jelen egy ilyen rendezvényen.

 

Pildi: Lehet, hogy láttad a mi kis csapatunkat is? :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így igaz, ahogy lokatelli írta. Arcról senkit sem ismertem közületek, csak az avatarokat (de azt hiába kerestem volna :o ). Zolit próbáltam többször elérni a standjánál, de nem jártam sikerrel, aznap ő is a rendezvényt járta. Persze lehet, hogy összefutottunk ismeretlenül, bár én nemigen hallottam magyar szót, pedig figyeltem...

Mivel már régebb óta olvasom a fórumot, tudtam, hogy mennek ki néhányan közületek, és először gondoltam rá, hogy felveszem velük a kapcsolatot még indulás előtt, de aztán inkább nem tettem, nem akartam tolakodó lenni. Gondoltam, majd ott személyesen talán összejön - hát nem jött össze. Azért is mentem el a Filmzenei Fesztiválra, mert Zolit mindenképpen szerettem volna megismerni. Ez szerencsére sikerült, vele és lokatellivel is váltottam pár szót. Végül is azt hiszem ez adta a végső lökést ahhoz, hogy regisztráljak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én voltam egyen, és ha jól emlékszem Te is. De lehet, hogy ennyire elittad az eszed, hogy már erre se emlékszel? :o

Hát ha igen akkor marha ritka alkalmak egyike lehetett. :o Mondjuk az "egyen" az tükrözi is ezt a megállapítást. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon aranyos vagy pildi! Remélem a legközelebbi fórum találkára eljössz!

Én is remélem, hogy tud rá majd egy pici időt szakítani (megbeszélhetnénk a londoni tapasztalatokat többek között), már ha lesz egy rendes fórumtali valamikor :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is remélem, hogy tud rá majd egy pici időt szakítani (megbeszélhetnénk a londoni tapasztalatokat többek között), már ha lesz egy rendes fórumtali valamikor  :o

Örömmel elmegyek, ha lesz fórumtali. Londonnal kapcsolatban ugyan a városról több tapasztalatom gyűlt össze, mint a CelEu-ról, de mindenképpen szívesen beszélgetnék bármelyikről. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örömmel elmegyek, ha lesz fórumtali. Londonnal kapcsolatban ugyan a városról több tapasztalatom gyűlt össze, mint a CelEu-ról, de mindenképpen szívesen beszélgetnék bármelyikről. :D

Mindkettő kiváló téma. :)

 

Gratulálok az írásokhoz, Bomarr! :( Örülök, hogy nyoma van a kirándulásunknak.

 

Egy hónapja én is írtam egy rövid összefoglalót a londoni élményekről, amit feltettem a weboldalam Celebration-nel foglalkozó részére. Eddig nem akartam belinkelni, mert úgy gondoltam, jobb, ha ezekből a részletesebb összefoglalókból ismeritek meg az élményt először. :D (Ezek után persze sok újdonság nincs az enyémben, esetleg pár sor a művészekkel való beszélgetéseimről.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Star Wars Celebration Europe - London 2007

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.