Ugrás a kommentre

A Young Jedi Adventures animációs sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

Rendben voltak az utolsó epizódok. A legutolsó abból a szempontból különleges, hogy a rész egy darabot képzett, a megszokott kettő helyett. Ezzel pedig be is értünk az első fázis kezdetéhez, az érát olvasók tudni fogják, hol fejeződik be a történet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Lassan kezdek a sorozat végére érni. Kicsit nehéz volt a kezdés, mert ez a sorozat egyértelműen a piciknek készült, úgyhogy az elvárásokat meg az igényeket alaposan át kell szabni a műélvezethez :D.

Teljesen jó hogy készülnek olyan gyerekmüsorok amelyek a barátság, a szeretet vagy a tiszta verseny fontosságát hangsúlyozzák, de azért felnőttként mindez nem valami kirobbanóan szórakoztató.

Viszont már elejétől értékelhető, hogy szép az animáció, meg egyébként azon túl, hogy az idősebbek nem tartoznak a célközönségbe nincs igazán nagy baj vele. 

 

Ráadásul ha kis lépésekben is, de fejlődik a széria. Egyre többször előfordul a közepétől, hogy a kihívás azért nem annyira egyszerű: mint amikor az az "erőszakos növény" elszabadul a templomban. Meg egyre jobbak a kapcsolódási pontok a kánonnal. A kedvencem amikor Yodát látjuk a Kashyyykon, ahogy a vukikkal ejtőzik. Annyira a levegőben lógott mindig is, amikor az ep.3-ban bedobja, hogy mennyire jó a viszonya a vukikkal... 2005 óta várom hogy végre valaki mutasson valamit, amitől ez hihető lesz. Nem gondoltam hogy pont a Young Jedi Adventures fogja magára vállalni ezt a feladatot. Külön szép hogy itt évszázadokkal vagyunk az ep.3 előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is most hétvégén zártam le a gyerekekkel. Az első csokorban érkezett epizódok után most megvártam, amíg teljes lesz az évad, és úgy álltunk neki. Mint mondtam, a hétvégén egybe ledaráltuk az egészet. Nem mondom, néha azért eszembe jutott, hogy inkább megnézem, van-e mosatlan, vagy megnézem, hogy forog a mosógép, de a lurkók nagyon élvezték, és ahogy haladunk a történet vége felé, én is egyre jobban élveztem. Főleg azon részeket, amik érezhetően a kánonnal (THR írott tartalommal) együtt léteznek. Ügyesen van felépítve. Szerepel pl. a Tatuin, a Kashyyyk vele együtt az Élet napja. Szóval szépen csepegtetik a később fontos helyszíneket eseményeket. Vagy amikor megjelenik Bell és Loden (sokért nem adnám, ha később Bell lenne Kai mestere :D ) vagy épp a Csillagfény. Ezek tök jó részek voltak. 

Az utolsó rész nagy csavarjára mondjuk számítottam az után a bizonyos rész után, de igazából ez is nagyot szólt itthon. És nagy sikere lett a sorozatnak. Azóta már másodszor pörög, de már hagyom kibontakozni a gyerekeket. 

 

Az biztos, higy egy dologra nagyon jó a sorozat. Bemutatta, milyen lehetett az ifjoncok élete még a Rend militarizálása előtt. 

 

Emellett pedig öröm volt nézni, mert a vizuális megjelenítés fantasztikusra sikeredett. A történet néha kicsit butácska (lévén nem a 30-50 évesek a célközönség, de legalább nem akartam a szememet kikaparni közben, mint némely mai mese alatt. A mondanivaló tetszett, ahogy a világépítés is, ahogy bevonja a gyerekeket ebbe a világba. Meg hát itt voltak először THR járművek mozgásban. Pl a Vectorok, ami nekem megint csak örömteli esemény :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, kdani20 írta:

És nagy sikere lett a sorozatnak. Azóta már másodszor pörög, de már hagyom kibontakozni a gyerekeket. 

Ez a lényeg! A gyerkőcöket már kiskorban bevonzani. Erre kiváló ez a sorozat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.