Ugrás a kommentre

Akkor/Most


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Köszi, elég jó érzés, hogy ezt írod :)

Tényleg így van. Voltak sokan a régebbi időkből is, de csaknem mind eltűntek. Az írásokat olvasva kellett rájönnöm, hogy az igazi régi motoros fórumozó itt, három főből áll. Bomarr, Lada és én. :) Na persze nem mintha ez valami nagy dicsőség lenne, csak érdekes tény.

 

Aztán persze voltak nagy csalódások is....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó olvasni ezeket a régi dolgokat, különösen azok tetszenek, amelyek tényleg a fórumozás őskoráról szólnak. :)

 

Az én fórumos múltam igencsak gyerekcipőben jár, hiszen az aktív részvételt 3 nap híján 5 hónapja kezdtem itt. Az előzmények persze jóval korábbiak, és mivel az említett 5 hónap olyan rövid idő, hogy a nosztalgiázás témakörébe bele sem fér, ezért inkább arról írnék, hogyan jutottam el idáig.

Arról már többször írtam, hogy a klasszikus részek bemutatása idején nagyon megérintett a Star Wars univerzum, de aztán a 15 éves szünet alatt az egész belekerült a régi kamaszéveim emlékei közé, vagyis a mindennapokban különösebben nem foglalkoztatott a gondolat, hogy milyenek lesznek majd a folytatások.

A Baljós árnyak és a Klónok támadása ugyan fontos felvezetés volt számomra, a téma egyre inkább kezdett ismét érdekelni, de aktív rajongói részvételre egyáltalán nem gondoltam akkoriban.

És aztán jött a Sith-ek bosszúja, ami mindent eldöntött! Elővettem újra az Ep1-et és az Ep2-t is, és így egyben látva az előzményeket teljesen ismét a messzi-messzi galaxis hatása alá kerültem. Ekkor kezdtem netezni, keresgéltem a témával foglalkozó honlapokat, olvastam a különböző fórumokat - próbálkoztam a sw.hu fórumát is olvasni, de nem annyira tetszettek a hozzászólások, ezért eszembe sem jutott, hogy regisztráljak. Viszont valamelyik fórumon (talán a dvdextra.hu sw topikjában, de ebben nem vagyok biztos) megláttam SimonZ egyik képét, megkerestem a honlapját, és onnantól nem volt megállás.

A képei lenyűgözőek voltak és az írásai is, különösen az Ep3-ról írt forgatókönyv elemzése valamint a film- és zenekritikája ragadott meg nagyon. Írtam is a vendégkönyvébe ? ez volt az első SW hozzászólásom:

 

"A beküldő neve: Pildi

Dátum: 2006-01-31

Kedves SimonZ! Azt hiszem, hogy én az olvasóid idősebb generációjához tartozom, 3 gyerekes anyaként 40 felé közeledve, de a Star Wars iránt 27 éve tartó rajongásom szerintem nagyon fiatalít. Nagyon tetszenek a képeid is, de igazából a III.részről írt elemzésed és a zene- és filmkritikád miatt szeretnék gratulálni. Eddig még nem láttam ezekhez még csak közelítően sem hasonlatos lenyűgöző és alapos írásokat, pedig számos SW honlapot látogatok elég rendszeresen. Egyszerűen új dimenziókat nyitottak számomra a filmnézéshez. A forgatókönyv alapján írt elemzésed könnyeket csalt a szemembe, annyira lélekbe markoló, pedig erre csak Matthew Stover könyve volt képes (még a filmnek sem sikerült, pedig nagyon tetszett). Köszönöm az élményt!"

(megjegyzem azóta is várom hogy a film- és zenekritikát befejezze?)

 

A leírtakból látszik, a koromra és a családomra utalás jól mutatja, milyen korlátokkal küzdöttem, mikor később magamban arról szólt a kérdés, hogy akarok-e ismét igazi SW rajongó lenni vagy sem. (Azóta rájöttem, hogy ezek nem jelentenek igazi korlátot, ha én nem akarom.)

 

Hát így kezdődött. Zoli akkoriban indította a fórum részleget a honlapján, a vendégkönyv kiegészítésének szánva, és a linkre kattintva találtam rá az swsaga.hu-ra. Hát ámultam és bámultam, hogy milyen jó ez a fórum, és rendszeres, szinte napi szintű olvasóvá váltam. A legjobban az EpIII elemzés tetszett, azt folyamatában követtem, és sokszor volt, hogy úgy beírtam volna én is a véleményemet! És hogy ennek ellenére miért vártam másfél évet a regisztrálással? A fóbiáim miatt: úgy éreztem, hogy én nem tudnék ilyen jókat írni, nem látom ennyire a részleteket, nevetséges, hogy az én helyzetemben ilyesmibe fogjak, és különben sincs ilyesmire időm. Ezért csak odáig jutottam, hogy 2006. júniusában írtam Donátnak egy mailt, mikor olvastam, hogy nem jut hozzá SW témájú könyvekhez. Válaszában ő bíztatott arra, hogy csatlakozzam hozzátok, de elhárítottam a kedves meghívást, mondván, hogy nem tudok erre annyi időt szánni, amivel ezt érdemes volna csinálni.

 

A következő mérföldkő a londoni Celebration Europe volt. Rávettem a családot, hogy menjünk el, és közben láttam, hogy nálatok is szerveződik egy csapat a kiutazásra. Felmerült bennem a gondolat, hogy szólnom kellene, hogy szívesen csatlakoznék hozzátok, de aztán arra gondoltam, hogy így ismeretlenül biztosan nem örülnétek egy új csapattagnak, így helyette azt tervezetem, hogy majd kint megkeresem SimonZ-t a standjánál, és megismerkedhetünk. De aztán ez nem jött össze, mert pénteken, amikor én ott voltam, ő is a kiállítást járta. Viszont utána írtam neki egy mailt, és ezután találkoztunk a Budai Várban a Filmzenei Fesztiválon, ahol lokatellit is megismertem.

Ők javasolták, hogy regeljek, amit végül néhány nap múlva megtettem. Hogy végül is miért? Mert rájöttem, hogy ha ennyi idő után még mindig ennyire érdekel a Star Wars, akkor azt érdemes volna másokkal megosztva végre kiélvezni mindenféle mondvacsinált problémázás helyett. Szóval felvállaltam végre, és ez azóta is örömmel tölt el. :)

 

Hát ennyi az én történetem, nézzétek el, hogy kicsit lelkizős lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi, attól még, hogy nem részletekbemenőkig írsz véleményt, lehet nyugodtan fórumozni. Nem is beszélve arról, hogy a filmek nézése közben új és új gondolatok születhetnek, szóval senki se marad le semmiről. :) Nameg még egy sw fórumon is lehet más témában írni. Unalmas is lenne (legalábbis számomra) ha csak SW-t elemezgetni lehetne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a suliban akkor végeztem, mikor már volt ott internet, így ott is lemaradtam. 2004-5-ben kezdtem el a nettel ismerkedni, az sw.hu-n 2005.05.20-án regeltem, ha jól rémlik, itt meg egy hónappal később.

Ennek kapcsán az jut eszembe, hogy veled elöszőr a tolkien.hu SW részlegében futottam össze... meg is kerestem az első beszélgetésünket, amire már az sw.hu-s reg után került sor:

 

2005-05-30 Irmo (MissKarrde): Nincs igazán magyarázat erre az iker dologra, mint ahogy arra sem, hogy Leia miért emlékszik az anyjára a 6. részben. Inkább arra gondolok, hogy ezt elrontották a filmben, bárhogy is próbálunk magyarázatokat találni rá. Azért nagyon tetszik, ahogy megpróbáljátok megmagyarázni

 

2005-05-30 Bomarr: Én akárhogy nézem Lucasnak ezaz életműve... ha hallgattál már interjút vele a Star Warsokról akkor hallhattad, hogy ő a legapróbb részletekig kidolgozta ezt magában. Legyen szó mitológiai utalásokról vagy a karakterek gondolatairól, érzelmeiről. Sok-sok éve volt, hogy megcsinálja az új fimeket és ezalatt többek között végigment a régi trilógián is, és felujitotta azokat a részeket, melyek szerinte nem kompatibilizáltak az újakkal. Persze ő is csak ember, de hogy azt feltételezni, hogy egy olyan fontos dolgot, mint a megszületett gyerekek és az ep.6-os Leia emlékei szimplán egy bug és minden magyarázat megmosolyogni való probálkozás Lucas hibájának kiküszöbölésére... hát... nem értek egyet, nagyon nem. Föleg, hogy alább a történet keretein belül kifejezetten logikus magyarázatot is adtam vagy legalábbis megprobáltam. Persze nem biztos, hogy Lucas is erre gondolt...

 

(más: Padmé nem akarta tudni, hogy fia vagy lánya lesz, ezért ezt nem vizsgáltatta be... ez benne van a forgatókönyvben, de végül kivágták)

 

2005-05-30 MissKarrde: Azt hiszem, igazad lehet. Egyébként lehet, hogy máshol van valami utalás rá, vagy csak meghagyták nekünk, hogy filózzuk ki, ahogy itt tesszük.

Mint írtam, tetszik, ahogy megmagyarázzátok ezeket. Tényleg tetszik, úgyhogy bocsi a mosolyért. Azt hiszem, nem vagyok teljesen tisztában az emotikonok használatával. Remélem, egy kezdő internetezőnek ezt most az egyszer elnézitek. Nálam ez most tetszés nyilvánítás volt.

 

2005-05-30 Bomarr: Semmi probléma, sőt... visszaolvasva a saját hozzászolásomat szerintem kicsit erősebben fogalmaztam a kelleténél. Sorry.

 

2005-05-30 MissKarrde: A starwars.hu-n is Bomarr néven vagy regisztrálva? Úgy rémlik, mintha láttam volna az ottani fórumon. Nemrég regisztráltam magam ott, de még nem nagyon volt idő, hogy sokat nézelődjek rajta. Ez az otthoni gép, és net hiánya!! Pedig kezdek belejönni a fórumozgatásba.

 

:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek kapcsán az jut eszembe, hogy veled elöszőr a tolkien.hu SW részlegében futottam össze... meg is kerestem az első beszélgetésünket, amire már az sw.hu-s reg után került sor:

De jó, hogy beírtad ezt ide (egyébként még emlékszem rá nem is kicsit) :) Tényleg ott volt az első összefutás, és látszik lentiekből, hogy milyen "hülye" voltam még akkor :D:o

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tök jó! Karrde: Én komolyan azt hittem, hogy már az starwars.hu-n is dumálgattunk, de akkor ez, ezek szerint tévedés  :o Valóban olyan, mintha nagyon régóta ismernélek, bár ez így van már szinte mindenkivel, aki itt van. :)

Kicsit írogattam az ep3 után ott is, míg ott volt a társaság, szóval akár még mi is beszélhettünk valamennyit az alatt a pár hét alatt még ott is, ha nem is sokat :D

Mikor idekerültem, a nevek többsége már ismerős volt, csak még az nem, hogy ki kit takar, és úgy általában az illetőről nem sokat, de hát azóta ez megváltozott :o

Ha kezdetben valaki elmeséli, hogy mi lesz még később, akkor azt biztos körberöhögtem volna :o

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Asszem páran még írkáltunk az swforever.hu oldalára is. Pár éve már ugyan megszünt az oldal, de a háttérinfók jók voltak ott. Emlékszem rengeteg anyagot kinyomtattam onnan.....azokban az időkben csak melóhelyről tudtam nettezni. Jó sok írólapot leamortizáltam a cégtől. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint a legifjabb én is megosztom a fórumos karrierem kezdetét.

Talán 16 éves koromban regisztáltram az sw.hu-ra, akkor nem sokat szóltam hozá a fórumhoz, ugyanis nem tudtam mit hozzászólni. Aztán elkezdtem olvasgatni a Kardee Barlangját és oda írogattam a hülyeségeimet. Elég hamar reagált Oldi, Ortis Tenel ka és MissKardee az írásomra egy ideig ott müködtem és bomlasztottam a kilences boxot.

 

Íme:

Nyílt a kocs, akarom mondani az alkohol kimérés ajtaja, s új vendég lépett be, magamögött egy ökröt vonszolva. Belépett, s végig nézett a helyiségen, a füstben,s az alkoholgőzben vagy 100 érdekes fazon izzadt és áldozott Dionüssznak a bor és a mulatságok istenének. -Itt lesz az ökörsütés?!- érdeklődött Az emberek, kik csak a folyékony kenyeret tudták elképzelni,mint táplálékot, heveen rázták a fejüket. -sebaj, akkor csak én fogok sültet enni- s a szakácsnak ata a volt kérődzőnek. Majd leült egy üres boxba -Kérek egy kancsó kumiszt!- A sokat megélt pilóták meglepődve hördültekfö. -MICSODA???_

 

Ezek után elkezdtem olvasgatni a szerepjátékos topicokat is, de egyik sem csigázott fel. Hogy miért? Mert mindegyik az EU vagyis a saga után játszódott, én meg nem szeretem azt a területet. Volt ott Hapa, EGB, Új Köztásrsaság, minden ami szemnek és billentyűzetnek ingere, míg végül meg láttam a Császári Birodalmat. Eleinte olvasgattam, tetszett, mert az EpIII után játszódott, kedvenc korszakom és jók voltak az írók. Míg végül Oldie hirdetni kezdte, hogy jediket keresnek, akiket Vader megölhet. Hát jelentkeztem:

 

Én is szívesen megpróbálnék egy jedi karaktert vinni, őt Vader hamar kinyírhatja ha akarja..... És ha engeditek

 

Aztán a Sitheket író társunk valamiért kiszállt és Oldie a nyakamba varrta Vadert és Palpit. Ez épp jókor jött, mert egy utazási irodában dolgoztam és ha nem volt munka, sokszor volt olyan, akkor tudtam írni. Újra visszaolvasva az írásaimat elég fosok.:) Nem bíztam abban, hogy tudom írni a gonoszt, de valami tetszhetett, mert még mindig én viszem őket. Egy kétségekkel teli hsz:

 

folytatom, csak a vaderesnél majd szükségem lesz segítségre, én nem negyon tudok írni az ő szemszögéből......

 

Voltam két és fél fórumtalin és másik topicokat is züllesztek. De olyan emberek közt írok, akik nem néznek hülyén ha Erő veleddel búcsozok.:)

Leginkább baromságokat írok, pédául a politikai topicba, merz nem bírom, ahogy késhegyre menően vitáznak a dolgokról:

 

Áh köszönöm a megtiszteltetést, de kihagynám. Még előásnak rólam is ezt azt aztán jajja becsületemnek és a jól felépített imidzsemnek!:DD De ha mégis, akkor ez lesz a programunk kedves Titkár úr: -Aki ránk szavaz, annak ötel több lesz az IQ-ja. -Aki ránk szavaz annak a testsúlyából levonunk öt kilót. Már ha fogyni kíván. - Aki ránk szavaz és kopaszodik, annak ígérjük, hogy több haja lesz, mint egy vukinak. - evzetjük a legitim dokolást Ortisnak, hogy bárhol, bármikor, bárkivel dokkolhasson. - Oldiet, mint a maffia oszlopos tagjt fölmentjük ezer évre szóló börtön büntetése alól. -Betiltjuk a husika levest és kap két liter ingyen vizet is aki ránk szavaz. -Továbbá ingyenes lesz a levegő, az illatosítottért adót kel fizetni.

 

Aztán kb. tavaly tavasszal regeltem erre a fórumra, szintén Karrde és Oldie ajánlottak, mondván, hogy itt nincsenek szét offolva a topicok, zártabb, mint a másik és nem civakodunk annyit. Igen így van, bár az itteni témákhoz még kicsi vagyok vagy nem tudok hozzászólni, mert nem érzem annyira a filozófiai mélységeket, de imádom, ahogy a többiek képesek arról értekezni, hogy Vader képes volt-e a páncéljában bilizni vagy dialízisre szorult szegény.

 

 

Na ennyi a történetem.....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Asszem páran még írkáltunk az swforever.hu oldalára is. Pár éve már ugyan megszünt az oldal, de a háttérinfók jók voltak ott. Emlékszem rengeteg anyagot kinyomtattam onnan.....azokban az időkben csak melóhelyről tudtam nettezni. Jó sok írólapot leamortizáltam a cégtől. :)

Az nagyon jó oldal volt a letisztult designjával. Tényleg jó anyagok voltak ott, csak a Hyperspace anyagok miatt egy csúnya borongós nap Lucas alatvalói leszedették az egész honlapot, ha jól emlékszek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde: olyan jó olvasni, hogy másvalaki is járt olyan cipőben, mint én :)

De én is azt hittem, hogy te is régi fórumos vagy itt - nem tudom, miért, de ezt hittem...

Örülök neki, hogy jó volt olvasni :)

Itt az vagyok, de a fórumos korszakom nem sokkal ezelőtt a fórum előtt kezdődött. Ott is van a reg időpontja az avatar alatt valahol :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt nem akar valaki egy apró topicban beindítani egy szerepjáték féleséget? :) Vagy nem lenne rá igény?

Donát már indított régebben, de az valahogy abbamaradt. Max olyat, amiben nem veszett hosszú sztorikat írunk, és nem halad gyorsan :) Csak lassacskán, hogy az időhiányosak is írogathassanak esetleg :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nagyon jó oldal volt a letisztult designjával. Tényleg jó anyagok voltak ott, csak a Hyperspace anyagok miatt egy csúnya borongós nap Lucas alatvalói leszedették az egész honlapot, ha jól emlékszek.

Igen, de akkor már nem érdekelte geek-et (ő csinálta az oldalt). Direkt hagyta rajta a Hyperspaces anyagokat. Szép halált szánt az oldalnak. Oda még én is írtam egy cikket a prequelek nagyszerűségéről. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hsonló az életutam mint Pildié.Én is a nyolcvanas években nagy sw rajongó voltam, a zsebpénzem szinte 90 %-át valamilyen sw-s dologra költöttem.Vettem kártyákat, vagy ha valamelyik moziban adták, akármelyik részt már mentünk is.Aztán vége lett, már nem volt új az sw-ben, videón még sokszor megnéztem, de aztán más foglakoztatott.A lapok sem írtak róla.Azt hozzá kell tenni, hogy az sw múlt borzasztóan érdekelt.A legfőbb kérdés az volt, hogy hogyan és miért tér át Anakin.Iszonyúan érdekelt, látni akartam.Aztán jött a bejelentés, hogy lesz új trilógia és akkor újra előjött bennem a nyolcvanas évekbeli feeling.Az ep 1 bemutatója elött olyan izgatott voltam mint egy gyerek.A másik két volt osztálytársamat már nem érdekelte az egész.Én meg beültem a moziba pár új ismerőssel, és úgy meg voltam hatva, hogy 15 év után újra sw filmet látok a moziban, hogy majdnem elpityeregtem magam.Néztem az embereket, elöszőr csak gyerekek jöttek, aztán egyre több velem kb egykorú.

A következő évebn szereztem egy kódot a nethez, és az első dolog volt, hogy megnéztem van-e magyar star wars-os honlap.Volt.Elkezdtem olvasgatni és tökre örültem, hogy vannak még sw rajongók.Aztán a net lehetősége elszállt, egészen 2002 őszéig ,amikor is be lett vezeteve az adsl.Mostmár bármennyit netezhettem.Elkezdtem olvasni az sw-hu-s fórumokat, elsősorban az ep3-mmal foglalkozót.Beleírni nem mertem, mert olyan tudással rendelkező emberek beszélgettek ott, hogy mondtam magamban, én ennek a felét sem tudom.Azonkívűl egy jól összeszokott társaság volt, nem akartam a személyemel belerondítani.A lényeg, hogy az EP3 premierjéig minden nap az volt az elfoglaltságom, hogy hazaértem és egyből az ep3-as fórum van-e spoiler.Emlékszem Tibur mindíg szolgált valami meglepivel.Amire még emlékszem, az az, hogy szinte mindenben egyetértettem Odyval.Mintha én írtam volna.

A premier elött aztán összeszedtem a bátorságomat és reggeltem az oldalra és elkezdem beírni.A premiernél meg nézegettem az embereket és azon filóztam vajon ki lehet Ody, Plok, Tibur,Bomarr,,,,,stb.

A bemutató után aztán belenéztem a "Miért utáljuk a prequelt?" című topicba.Bár ne tettem volna.Annyira felhúztam magam rajta néha, sőt be is írtam, hogy ki kellett emnnem a konyhába lenyugodni.Szurkoltam Odynak, mert ő harcolt Quarronnal.A Quarron-féle beszólások aztán elkezdtek bekerülni az EP3-as topicba, és az addig kiváló fórum ,borzalom lett.Fikázás, fikázás hátán.

Valamelyik nap aztán megtaláltam a "prequel kedvelők" topicját, ahol Ody beleírta, hogy indít egy másik oldalt, ahol nincs prequel-fikázás.Írtam neki mailt, és így kerültem ide.

 

Megtaláltam az sw.hu-ra beírt első hozzászólásomat.Ma már kicsit nevetséges.Ime:

 

"Kedves rajongótársak! 2002 nyara óta mindennap olvasom ezt az oldalt ,legföképpen az ep 3-as topicot.Gyakorlatilag ez az éeltem.Írni nem írtam bele mert szinte tökéletesen megegyezett a véleményem Ody Mandrell úréval.A prequeleket IMÁDOM.Mivel ősrajongónak tartom magam(1984 szeptemberében láttam a Jedi visszatért kb 2 év várakozás után és ott is premier elött a Margitszigeten) ezért úgy döntöttem ,hogy az általam most már 21 éve várt filmet amiben megtudom a nagy titkok seregét az éjféli premieren nézem meg egy barátommal ,akivel '84-ben a Jedi-t is. Ma reggel értem oda a Duna Plaza-ba 9 óra 5 percre, és két sor volt.Beálltam az egyikbe ahol 3-an voltak elöttem.Az első egy fiatal srác volt és elöször 10 ,majd 32 jegyet vásárolt a feliratosra.Az ütő megállt bennem ,hogy mire odaérek nem marad jegy jó helyre mert a másik sor addig ment előre és ott is mindenki a feliratosra vette a jegyet.Kicsit káromkodtam is lehet hogy meg is hallotta. A lényeg, hogy én úgy tudtam hogy csak egy kópia lesz feliratos és csak annyit mondtam a pénztárosnak ,hogy 2-öt kérek a feliratosra a 10 sor után középre.Ő nem közölte velem hogy 2 teremben lesz hanem a 11-esbe adott a 13. sorba 2-öt.Természetesen nagyon jó helyen fogunk ülni, de most olvasom itt hogy a 9-es nagyobb terem.Azt szeretném kérdezni ,hogy az itteni fórumozók nagy része hol fog ülni?Az őrület mindkét teremben lesz? Az jutott eszembe amikor álltam sorba hogy lehet ,hogy valamelyik itteni fórumozó áll elöttem vagy mögöttem. Még annyit ,hogy amikor kezemben volt a jegy és ránéztem ,egy könnycsepp kicsordult a szememből.Eszembe jutott az a '84-es nap amikor ugyanígy álltam a jegyemmel a kertmozi elött a barátommal ,és most 21 év után egy sorsdöntő film elött állunk."

 

 

 

Braknám még ide azt a hozzászólásomat amit a premier napján ebéd után írtam.Tükrözi annak a napnak a hangulatát, és az én lekiállapotomat.

 

"

frenkie 2005-05-18 13:05:05 Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Hát eljött a nap.Egy különleges nap.Egy olyan mint 1984 szeptemberének egy napja.Akkor is valami végetért.Ma is véget fog.De ezt a napot nem veheti el senki tölünk.Ez a mienk.Akik úgymond naggyá tették a Star Wars-t.A rajongók. Kinézve az ablakon az időjárás is velünk van.Furcsa lenne elmenni ragyogó napsütésben megnézni egy sötét filmet. Mától szabadságon vagyok egész hét végéig.Nem tudtam volna dolgozni ma. Nemrég lent voltam a boltban és néztem az embereket ,akik végezték a dolgukat ,és fogalmuk sem volt róla ,hogy ma milyen különleges nap van.Legszívesebben ordítottam volna ,hogy emberek ma bemutatják a Sith-ek bosszúját. Ezt a fórumot kb 2002 nyara óta olvasom(akkor lett szélessávú netem).Ez alatt a majdnem 3 év alatt sok minden történt.Megismertem sok fórumozót ,akikre úgy tekintek mintha évezredek óta ismerném őket.Hetente ,volt ,hogy naponta benéztem.Igaz ,hogy nem írtam bele semmit de jó volt olvasni ,nmegtudni valami újjat az új filmről.Meg különben is Ody Mandrell kolléga beírt helyettem is.Gyakorlatilag ugyanazt írtam volna mint ő. Úgyhogy ezúton szeretném megköszönni mindenkinek ,hogy könnyebbé tette a várakozást hozzászólásaival ezen fórumon.Rengeteget tanultam töletek kedvenc sagámról. Most ebédelek ,majd megnézem az ep 1-2-öt ,felöltözöm és egy jóbarátommal indulok Duna Plaza-ba ,egy csodálatos estére. Remélem sikerül találkoznom veletek a mai este folyamán. Ha jól értelmeztem akkor a mozi elött lévő oszlopnál lesz a találka 19 óra 50-kor, a mozgólépcső mellett.Jól látom a helyzetet?"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen őskövület lennék?

Már-már szinte a könnyeimmel küszködtem, amikor elkezdtem olvasni a topicot.

Hiába na, ha nosztalgikus érzések töltik el az embert... :)

 

Az én történetem hasonlóan néhányunkhoz a 80-as évekbe nyúlik vissza, egészen pontosan 1984 karácsonyához. De ezzel most nem foglalkoznék, inkább a netes/fórumos részhez egy-két gondolat.

 

Először 97 nyarán néztem meg a hivatalos oldalt, mivel még bennem volt a tűz a SE trilógia bemutatója után. Meg a Cinemában is voltak infók az új részről. Ekkor még középiskolás voltam. Aztán rendszeresen 98 nyarától (10 éve már??? :o ) netezgettem, ekkor már kilépve az iskolapadból. És most jöjjön egy - számomra is még mindig döbbentes - vallomás: a netezésem és a fórumokon való részvétel 99%-a a melóhelyemről történt és történik a mai napig is! :P Sőt! Ugyanazon a melóhelyen vagyok! :)

Otthon nincs netem, nincs is rá szükség egyenlőre.

 

Az első hely, ahol fórumoztam az SW-ról már meg nem mondom hol volt, de 99 év elejétől az sw.hu előzményoldalára biztos firkáltam, valamint az Intercom fórumára is. Aztán jöttek a többi fórumok: mozinet, solaris, index, xpress, hogy csak a legfontosabbakat említsem.

A kezdeti időkre nem mondhatom, hogy büszke lennék. Sok dologban a véleményem nem változott, viszont a stílus és a tolerancia remélem igen. Persze az elmúlt években is voltak kirohanásaim, de ez bárkivel előfordulhat.

 

Az sw.hu-ra az első hozzászólásom a következő volt 2000-10-16-án:

 

 

Kezdem szeretni ezt az új fórumot!

 

Az első index-es beírás 2001.10.17-én:

 

Most akkor november eleje, vagy vége az ep2 trailer megjelenés? Mégiscsak a SW-ről van szó. :)

 

Aztán most néztem, hogy 2000 elején milyen jól informált voltam ep2 ügyben.

Sw.hu-ról:

 

 

Szerintem Yoda harci jelenetei biztos jól megtervezett jelenetek, mivel Lucas is tudja, hogy ha rosszul sikerül, a moziban mindenki fetrengeni fog a röhögéstől. Egy biztos, ha nyitottak vagyunk Lucas újjításaira nem lehet gond.

 

Azért az is elgondolkodtató, hogy Mace Windunak, a jedi-tanács elnökének is volt fénykardja. Azért mert Yoda-nak még nem láttuk, nem jelenti azt, hogy nincs és nem használ. De azért megnézem mégegyszer a könyvet mit is ír pontosan.

 

Hmm... Ős Star Wars-fanok! Nem olvastátok a regényeket? A 4. részben olvasható, hogy a fénykard használata a jediknek előírás volt. Ezt aztán tényleg nem lehet kimagyarázni. Különben Anakin itt még nem fog átállni a sötét oldalra, csak megkostólja, mivel azt mondta Lucas, hogy a film vége az esküvő lesz, de félbe fog maradni valami, ami csak a harmadik részben oldódik meg.

 

Valóban, ahogy Ody és B ommar is írták sok közös csatában harcoltunk együtt még a sötét időkben, az ep3 előtt - hogy Obi1-osan fogalmazzak.

Legnagyobb ellenfeleim/ellenfeleink: simon templar, solaris-os ürge, mozinetes szása, Quarron, Leia Skywalker, és még volt egy pár. Elég nagy ellenállásban voltam az indexen is anno, T-007 néven osztottam az észt.

 

De persze az egészből a várakozás érzése, ami igazán megmaradt. Nagyon izgalmas volt, és sok kiváló meglátást osztottak meg velem a fórumozók az SW világát illetően, ami a mai napig is igaz.

 

Néhány személy, akikkel mindig jó volt csevegni a filmekről: Ody, B ommar, Zééé, Plokoom, Tibur, egy xpress-es srác (Leprechaun asszem). Nyilván többen vannak, csak ezek a személyek voltak a legnagyobb hatással a nézeteimre a filmeket illetően.

Igaz, az utóbbi pár évben inkább háttér-játékos lettem, de nyomon követem az eseményeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban, ahogy Ody és B ommar is írták sok közös csatában harcoltunk együtt még a sötét időkben, az ep3 előtt - hogy Obi1-osan fogalmazzak.

Bizony ám :) Kicsit sajnálom, hogy ezeknek a vitáknak egy része, azóta nyomtalanul eltűnt. Anno az Intercomnak volt egy "Film rajongók fóruma" részlege, amin hosszú oldalakon keresztül mentek az SW-viták (is), ám aztán a szolgáltató ugy döntött hogy megujitják az Intercom oldalát, ami többek között azzal is járt, hogy a fórumokat egy az egyben törölték :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvasva a memóárokat mit meg nem adnék, ha újra SW filmet lehetne várni! Hihetetlen jó lenne! No de bízzunk abban, hogy a tv sorozat esetén is átélhetünk hasonló izgalmakat, mint a filmek készülte alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.