Ugrás a kommentre

Akkor/Most


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Észre se vettem eddig ezt a topicot... Jellemző.

 

1999-ben vitt el tesóm moziba életében/életemben először. Nem nagy kedvem volt, Star Wars, mondom, mi a fene az... kemény 12 éves voltam XD Tesóm azzal próbált kedvet csinálni nekem a mozizáshoz, hogy mutogatta nekem a plakáton Jar Jart :S Aztán megvetettem a legnagyobb kukoricát, hogy azért annyira ne unatkozzak majd, de amikor feltűnt Obi-Wan, akkor elfeledkeztem a kukoricáról... :D A maradékot itthon ettem meg, aztán rögtön elolvastam a könyvet, és nyaggattam tesómat, hogy szerezze meg a többi részt, és akkor orrba-szájba SW-t néztem :P Még feliratosan is néztük a Baljós árnyakat, mindenkivel azt nézettem, aki átjött hozzánk. Suliban meg a fiúkkal beszélgettem az SW-ről. Hát ők Darth Maultól voltak oda-meg vissza és le voltak döbbenve, hogy nekem lány létemre tetszik az SW.

 

Igazából én se vagyok olyan régóta fórumozó. Még sw.hu-n kezdtem, asszem 2002 tavaszán, amikor is a negyedikeseknek már érettségi szünet volt, így mi kis elsősök is odafértünk a gépekhez a koleszban XD Teljesen véletlen keveredtem az sw.hu-ra, valójában sw.com-ra igyekeztem, de rosszul írtam be a címet :P És akkor ott elcsodálkoztam kicsit...

 

Leginkább a grodinos viták maradtak meg az emlékezetemben. Mindenki utálta Grodint, mondjuk szerintem ez ma sincs nagyon másként. Meg trefortos chatelések... :D Jajj, mennyi idióta volt ott XD Aztán Krandéval kezdtük el feléleszteni a Jedi Rendet, aminek volt egy elődje, nem tudom, emlékeztek-e Kypre még sw.hu-ról, ő is benne volt ebben a kezdetleges dologban. Végül is mi is ilyen szerepjátékos cuccokat írtunk, de aztán ő így eltűnt, miután lediplomázott ;) Pedig kedves srác volt. Na de mikor Krandéval elkezdtük a Jedi Rendet, meg a többiekkel, akkor már kezdtem elmaradozni sw.hu-ról. Néha szoktunk írni a Rest Hüllőbe XD Hehe. Micsoda mélyenszántó eszmecserék zajlottak ott. Meg ugye ott is írtam ÚK szerepjátékba. Oldie-ékon kívül volt még egy srác, a Márkocska, én vele vittem egy szálat, és akkor még lementünk hozzá egyik barátnőmmel Szegedre kocsmázni XD

 

Közben beindult a jedis szerepjáték, ami még ma is megy :D Én szeretem, olyan kedves karaktereim vannak XD Olyan kedvesek, mint én. :D Persze itt is voltak viták, a gyengébb akaratúak lemorzsolódtak idővel... :D És közben itt a saga fórum is, ahol próbálok nem vitatkozni senkivel :D

 

Most döbbenek rá, hogy nekem idén van a 10 éves "évfordulóm" az SW-vel :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most elképzeltem azt a mozizást... :D Huhh! Inkább nem is gondolok rá, mert még fejbelősz... :P

 

Én még anno az ősidőkben ismerkedtem meg a Star Wars világával, úgy kb 2-5 hónappal az Ep4 magyarországi premierje után. (Ennyi időbe telt akkoriban, mire egy jobb film elért a mi kis falusi mozinkba. ;) ) Apám vitt el, mivel 8-9 évesen még nem mászkálhattam késő este. Hogy mennyire fogott meg a film, talán jellemzi, hogy minden áron vissza akartam menni, hogy az este tíz után kezdődő pótvetítést is megnézzem... :P (A 240 fős moziteremben két nap alatt 5 vetítés volt - a második nap az iskolásoknak beszúrtak egy délutáni vetítést -, alkalmanként kb 350 nézővel, ami akkoriban is abszolút rekordnak számított. Ez összesen annyi néző, mintha a falu minden 2. lakosa látta volna a filmet.) Persze megvetettem a könyvet (később a Birodalmat és a Jedit is) és rongyosra olvastam. Olyan szintig ismertem a sztorit, hogy ha valaki bárhonnan felolvasott két tetszőleges sort, az adott eseménytől folytattam a részletes tartalmat, és 100 esetből talán 1-2 alkalommal hibáztam el az idézet helyét és idejét.

Netezni 2005-ben kezdtem, de akkor még egyik magyar SW-s oldal sem tudott megfogni, főleg azért, mert napi 1-2 óra éjszakai, betárcsázos-modemes netezésbe nem fért bele a komolyabb böngészés. Aztán egyszer véletlenül rátaláltam Laráék szerepjátékára, és a Jedi Rend honlapjára... Na innen aztán nem volt megállás. :D Előtte is a szabadidőm jelentős részét áldoztam a Star Warsra, de azóta (2 és fél éve) a szabadidőm 80-90 százalékát erre fordítom. Még a szerepjáték írásra is sikerült rábeszélni a többieknek, pedig elég nehezen és lassan fogalmazok. De állítólag nem vagyok reménytelen eset... :D

Aztán Krande ajánlására benéztem erre a fórumra (a londoni úttal kapcsolatban), és onnantól kezdve rendszeres olvasó lettem. Pár hónappal ezelőtt pedig odáig fajultak a dolgok, hogy regisztráltam, és vendégből fórumlakóvá váltam. Ha jellemezni akarom a dolgot, azt kell mondanom, a Jedi Rend mellett megtaláltam a második netes "otthonom". :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajna a mi közelünkben nincs mozi, úgyhogy nem nagyon tudtam volna én elrángatni a többieket. XD Tesóm akkor már egyetemista volt, aztán így sikerült eljutnom... Meg szerencsére jogsija is volt már, hehe. De aztán a második és harmadik részről már én informáltam, meg ilyenek. :) Jobban belegondolok, tesómmal háromszor voltam moziban eddig. Ep1, Ep2, Ep3. Mindig vele néztem meg először a filmeket. ^^

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Csak kár, hogy az utolsó emléke 2008 januári. :lol:

Belenézegettem a mentett főoldali pillanatképekbe, és teljesen elfogott a nosztalgia az után a klassz időszak után, amikor egymást érték a kvízek, szinte hetente volt forduló, még karácsonykor és szilveszterkor is. ;) Így utólag arra jöttem rá, hogy számomra a közösséghez tartozás második nagy mérföldköve volt (az első fórumtali után) a kvízekbe való bekapcsolódás és a közös játék élménye.

 

Most újfent nagyon örülök, hogy jövő kedden megint lesz egy, és remélhetőleg utána kedvet kap néhány vállakozó kedvű ember, hogy csináljon még pár fordulót. Nem is kell feltételnül valami nagyszabású dolog, meg évforduló köré keríteni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 11 hónappal később...
Örülj, hogy nem neteztél az SW prequel érában. :)

2001-ben(7 évesen) regisztráltam az első fórumomra. :D "Oda" 2004-ben tévedtem el először. Első olvasmányom a "Mit várunk a klasszikus trilógia újrafelújításától?" topik volt, régi szép idők... Persze nem mertem aktívkodni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Ahogy eme témának olvasgattam a hozzászólásait, nagyon kellemetlenül érzem magam! :( Legfőképp azért, mert míg ti már 97-98 körül elkezdtetek fórumozni, én akkor még azt sem tudtam, mi a gép, vagyis tudtam, de a tudásom csak a Mario játékig terjedt. Szégyellem, hogy míg én tátott szájjal Marióztam, addig itt az emberek már az értelmes hozzászólásaik sorát bővítették. kolmilan már hét éves korában regisztrált az első fórumára, hihetetlen. Komolyan mondom, annyira haragszom a régi önmagamra, hogy legszívesebben elásnám. No de, hagyjuk az önpusztító megnyilvánulást, inkább kezdem a fórumozásom történetét.

 

Olyan 13-14 éves koromban volt egy viszonylag súlyos térd sérülésem, mely vissza vetett a sportban, leginkább a fociban. Az orvos három heti pihenést javasolt, amit be kellett tartanom. Lelkemre kötötte, hogy akármi is legyen NE merjek focizni. Kénytelen voltam eleget tenni a parancsának. Ekkor a tesómnak még egy P2-s gépe volt, amin telefonos internet tette lehetővé a világhálón való nézelődést. Letöltésre nem igen volt alkalmas, mivel a 1.5 MB-s fájt egy éjszaka alatt jött le. Lassúsága ellenére, a neten azért lehetett olvasgatni. Persze az sem volt valami nagyon gyors. Amikor net közelbe jutottam, midig a cset.hu társalgós weboldalon lógtam. Egy idő után meguntam, az emberek akik ott voltak nem igazán ismerték a normális beszélgetés fogalmát. Így hát elkezdtem olyan weboldalakat keresni, melyeken normális emberek vannak és normálisan el lehet beszélgetni. Unokatesóm révén jutottam el egy PlanetXXX nevű erotikus fórumra, ahol nyilvánvaló funkciója mellett lehetett a szexen kívül másról is beszélni. Hazudnék, ha azt írnám, hogy én a felnőtt tartalmat nem néztem meg, mert megnéztem és ami kép elég kicsi volt azt le is töltöttem. Ami azt illeti szerettem azt a fórumot, hisz az volt az első fórumom, ahol aktív tag voltam. Végül is nem vetettem meg az erotikus témákat sem, érdekes volt olvasni az emberek magánjellegű tapasztalatait. Rendes emberekből állt a közösség, így nem volt baj azzal, hogy egymást a magánjellegű írásokkal szekáljuk. De egy idő után meguntam azt is, többre vágytam, nem foglalt le az erotika. Az ottani más jellegű téma pedig kevésnek bizonyult. Aktivitásom végén, valamint az oldal elhagyásom idején egy elég komoly vitám volt a vezérkarral. A vita abból akadt, hogy a hozzászólásaim végén, mindig ki írtam, hogy " További szép napot! " ha többször is írtam egy hozzászólást, akkor az úgy eléggé idegesítőnek nézett ki. Ezért szóltak is, persze én nem fogtam fel a hibámat, ezért hevesen védtem magam, ami hát egy elég csúnya vitába csapott át. Bár senki sem árulta el, de azért nem rúgtak ki, mert az unokatesóm közben járt az érdekemben. Ennek ellenére magamtól inkább elhagytam az oldalt. Ezután következett pár olyan év amikor inkább torrenteztem vagy számítógépes játékokkal töltöttem az időmet. De aztán nem is olyan régen, talán olyan 2-3 éve a legjobb barátom apjának kellett a Csillagok Háborúja összes része. Furának tűnt, hogy egy majd 40 éves embernek miért kell egy ilyen gagyi film. Cimborám viszont váltig állította, hogy jó film mind a hat rész, nézzem csak meg. Hát nem nagyon akartam megnézni még mondtam is neki, hogy " Mi a jó abban, hogy ilyen hülye izék hadonásznak neon kardokkal? Tök ratyi film, ahh nem, engem nem érdekel! " . De az egyik este annyira unatkoztam, hogy kénytelen voltam megnézni az első részt. Miután láttam, elfogott egy fura érzés, kezdtem úgy érezni, hogy mégsem egy ratyi film sorozatról van szó. Másnap meg is néztem az összes részt. Ezek után már nem volt kérdéses, hogy nekem kell egy ilyen Star Wars-os oldal. Keresgélés által találtam ide és nem bántam meg! Az emberek jó fejek, értelmesek és a gondolataik hihetetlenül érdekesek. Szeretek itt lenni, ráadásul biztosan tudom, hogy később sem fogom megunni a Star Wars Saga Fórumot.

 

Hát, nagyjából ez az én történetem. Még most is érzem, hogy rengeteget kell tanulnom, soká lesz belőlem Jedi Mester. :)

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Olvasva a memóárokat mit meg nem adnék, ha újra SW filmet lehetne várni! Hihetetlen jó lenne! No de bízzunk abban, hogy a tv sorozat esetén is átélhetünk hasonló izgalmakat, mint a filmek készülte alatt.

 

Elmosolyodtam, ahogy ezeket olvastam. Valóra vált a kívánság. :) Remek lesz ezt megint megosztani másokkal!

 

Sajnos a sw.hu elszállása óta nem tudom, hogy nekem mik voltak az első hozzászólásaim, de arra tisztán emlékszem, hogy a pályafutásomat azon a fórumon 2002 tavaszán kezdtem, a 2. prequel bemutatása után. A miskolciakkal (Beba-1, el aleph) sokat filozofálgattunk a Krayt Sárkány topikban, közös talikat tartottunk, olykor meglátogattak minket mások is (Royal, Plok, Atlas, Karrde és párja), és néhányszor fővárosi rendezvényekre, sci-fi napokra vagy Átjáró conokra is elmentünk együtt. Beba 1-gyel még mostanában is szoktunk találkozni olykor. egy-egy közös mozizás kapcsán. :) A Gyűrűk Ura- és Harry Potter-topikokban is megfordultam, még él az emlékeimben a sok ottani szájkarate, ami néha folyt. Felejthetetlen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Sziasztok!

 

Hát csak regisztráltam végre, már jó ideje követem a fórumot és számtalan ismerős névvel találkoztam a régi starwars.hu-ról, lehet a legtöbben már nem emlékeztek rám én 2005-ben kezdtem el ott fórumozni és főképp a sith-ek bosszúja premierjétől voltam aktív. De akkor le is írom rajongásom történetét.

 

1999 nyarát írjuk amikor is balatonon összehaverkodtam egy sráccal, aki nagy Star Wars rajongó volt velem egy idős (ekkor voltam 8 és fél éves). Volt nála rengeteg Star Wars játék figura és még számítógépet is hoztak magukkal a nyaralásra és cd-n megvolt nekik a Baljós Árnyak 3 részre osztva és valamelyest rövidebben. Egyik délután megnéztük az első cd-t nem sokat értettem belőle, de nagyon tetszett, addig tartott amíg Anakin megnyeri a fogat versenyt, persze jó pár részlet hiányzott belőle kb 15-20 perc volt az egész. A srác talán ő sem értette miről beszélnek a filmben vagy csak szívatni akart, de azt mondta nekem, hogy Qui-gon Anakin apja, amit én el is hittem és amíg nem láttama filmet moziban addig ebben a tudatban voltam, sőt az iskolában is híreszteltem rendesen :D

Így hát ezen a nyaraláson kezdődött el a rajongásom addig sosem tudtam eljutni odáig, hogy megnézzem az egyik filmet az ep4-et sokszor elkezdtem nézni de mindig csak addig jutottam mikor R2-D2 és C-3PO elkezd bolyongani a Tatooine-on, annála résznél valahogy mindeig közbejött valami így sosem jutottam tovább. A Baljós Árnyak bemutatóját nagyon vártam már és a film véglegesen rajongóvá tett, onnantól a Star Wars az életem részévé vált. Nem sokkal később sikerült megnéznem a 4-5-6-ot is németül :D A Pro7-en adták véletlenül fedeztem fel és az ep4 éppen ott tartott ahol mindig abbakellett hagynom. Abszolút nem zavarta német nyelv nem értettem ugyan de mégis minden teljesen egyértelmű volt a 3 filmből idegen nyelven is.

 

Aztán persze később megkaptam vhs-en is a filmeket végre értettm is őket, és onnantól kezdve mindig lestem az olyan műsorokat mint afókusz vagy az aktív, akkoriban ezekbena műsorokban ejtettek el pár morzsát a készülő ep2-ről (a magazinokra az okos fejemmel sosem gondoltam :D ). Szóval lestem ezeket a műsorokat az ep2 premierjéig utána pedig az ep3 premierjéig, persze utóbbinál az utolsó hónapokban már az internet is nagy segítségemre volt nálunk 2005 januárjában kötötték be. Az első dolgom volt ekkor, hogy az ep3-ról kisziovárgott információkat felkutassam és ekkor bukkantam rá a starwars.hu-ra ahová regisztráltam rögtön, először csak azért, mert a trailereket ott csak regisztrált felhasználók tudták megnézni, volt, hogy egy órán keresztül újrajátszottam a trailert annyira tetszett. Aztán idővel elkezdtem olvasgatnia fórumot is, pár hónapig nem szóltam hozzá, a premier környékén kezdtem el írogatni. Ami nagyon meglepett engem miután internetem lett, hogy mennyien nem szeretik az ep1-et és ep2-t. Én mindig szerettem mindegyik filmet és mikor elkezdtem netezni egy olyan félelem volt bennem, hogy olyanba botlok majd bele, hogy valaki az OT-t húzza le mert a prequel annyira jó, hát elég naív gyerek voltam :D

Eleinte a fórumon főleg az ep3 topicba illetve azokba a topicokba írtam amik az új filmhez szorosan kapcsolódtak aztán fokozatosan egyre aktívabb lettem míg nyáron betévedtem a Társkeresés topicba. Itt aztán kialakult egy társaság ami azona nyáron sokat beszélgetett abba atopicba, ott volt Oldfighter, MissKarrde, Erato, Adin Hove, Lene Aquarius, Salla és még sokan mások is idővel ebből lett a CSALÁD ami később DINASZTIA lett Oldie által :D akkor oitt én voltam a legfiatalabb 14 évesen, mondhatni valamilyen szinten Oldiék felneveltek. Később az Új köztársaság szerepjátékában is részt vettem.

Persze sokan mások is voltak akikre emlékszem és most itt aktív tagok akik a sith-ek bosszúja premierje után már ritkábban jártak oda mint Ody, Dzséjt, Bomarr, Donát, nem tudom ti emélkeztek-e még rám én sok hozzászólásotokat olvastam akkoriban mikor még csak zöldfülű voltam :D Emlékszem egy este a sith-ek bosszúja topicban egy össznépi elemzés volt arról, hogy ki a győztes a Yoda vs. Sidious párbajban, az volt az első alkalom, hogy egy egész estét eltöltöttem fórumozással, Ody, Dzséjt és ha jól emlékszem Darth Metró voltak akik nagyon sok érvet hoztak fel Yoda győzelme mellett és a lezárás már nem tudom melyikőtök részéről ez volt "Jól van emberek eldöntöttük Yoda a győztes, ha mégsem majd mi Metróval azzá tesszük" :D

 

A rajongásom azóta is töretlen, mikor megtudtam, hogy lesz ep7 nagyon megörültem hihetetlen impulzust adott, aztán megtaláltam ezt a fórumot és hihetetlen volt mennyi ismerős névbe futok bele nem csak a fent említettekbe, hanem még számtalanba rajtuk kívül többek között Obi1 ő biztosan emlékszik rám vele sok témába "vitáztunk" a régi fórumon volt amiben nagyon egyetértettünk volt amiben nem :D

Most végre úgy döntöttem regisztrálok (itt is megköszönném Odynak) és nagy öröm, hogy itt lehetek és örülök, hogy Star Wars rajongókkal együtt várhatok végre újabb SW filmeket :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv Palpi! Én régen keményen "55" néven futottam starwars.hu.-n.

Legemlékezetesebb beszélgetésem ott Oldfighterrel és SimonZ-vel volt háttérbben lévő érdekességekről asszem.

Ja és SimonZ linkelt pár képet, amiből ez egyik a nappalim falán van. Nagyon különleges:

30 cm magas, de 2 méter 10 centi széles. ep3 coruscant-i naplemente!! :rock:

Ezúton is mégegyszer köszi!

Ja és ide azthiszem Eszter honlapjáról jutottam már a tcw idejében.

Eszterhez meg a szemtelenül fiatal JinxLumosJoke által találtam, aki akkoriban tolta fel a tcw részeket kis wordpress-alapú honlapjára..

Régen 55-ként sem voltam túl szószátyár és most sem; nincs átlag napi 2 hsz-em, de jó itt lenni veletek!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szia Palpi, nagyon jó, hogy leírtad a lentieket, többek között azért, mert sajnos hirtelen nem tudtalak hova "tenni", beazonosítani a másik fórumról, de most már beugrott :) Üdv nálunk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó, hogy leírtad ezeket Palpi! Ritkán olvasni ennyire nosztalgikus hozzászólásokat, de ez most újfent megadatott. :D Néha jó visszaemlékezni a régi időkre. Őszintén remélem, hogy az előttünk álló időszak legalább annyira érdekes és izgalmas lesz mint anno.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm szépen az üdvözleteket, örülök, hogy emlékeztek még rám :)

 

Mindig örömmel gondolok vissza régi időkre, amikor vártuk az új Star Wars filmeket, aki nem rajongója a sagának nem is tudja elképzelni mekkora pluszt ad hozzá az ember életéhez amikor ennyire vár valamit mint mi az újabb filmeket és most ismét átélhetjük ezt, emlékszem miután láttam annó a sith-ek bosszúját kicsit szomorú is voltam, hogy több ilyen nem lesz erre tessék :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

... emlékszem miután láttam annó a sith-ek bosszúját kicsit szomorú is voltam, hogy több ilyen nem lesz erre tessék :D

Érdekes én is elhittem 2005-ben, hogy utoljára látok star wars-t a moziban..

Erre 2008-ban is láttam és 2015-ben is fogok! :D

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szia Palpi! Tők jó, hogy ezeket leírtad. Bevallom a sok Sidious és Palpatine lognevű felhasználók miatt maximum annyit tudok írni, hogy ismerős vagy a régi időkből, de még nem teljesen tudlak hova tenni. :D Amit viszont már most leszűrtem, hogy általad egy újabb üde színfolttal bővült a fórum. Az pedig külön öröm a számomra, hogy te is a prequellel lettél rajongó, akárcsak én. Az EpIII vége engem is megviselt, mit ne mondjak, én is azt hittem, hogy vége a világnak. Szerencsére épp akkor kezdôdött csak el!

 

Csoli! Én emlékszem az 55ös felhasználóra, aki ezek szerint Te voltàl. Mik ki nem derülnek...:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm szépen! :)

 

Donát: korábban azt hittem még a starwars.hu-n, hogy te vagy az a srác aki annó megszerettette velem a a Star Warsot még '99-ben, őt is épp Donátnak hívták, aztán az e-mail címeden láttam a teljes neved és így megdőlt ez a dolog, újabb bizonyítéka lett volna pedig, hogy milyen kicsi a világ :D

 

Csoli: az 55-ös nickre én is emlékszem, hihetetlen milyen sok ismerősbe botlani itt :)

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.