Ugrás a kommentre

Akkor/Most


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Továbbra is jó olvasni az új generációt. :) Még mindig rácsodálkozok, hogy a TPM mennyi gyerkőcöt tett rajongóvá.

De most mond, mennyi hülye van, hogy tetszik nekik az a sz*r és még rajongóvá is váltak tőle. :roll:

 

Szólott az, kit szintén az ep1 szippantott be eme őrületbe. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár engem nem A Baljós árnyak tett rajongóvá, mégis nálam az előzménytrilógia mélyítette el a rajongást. A Baljós árnyaktól kezdve csak fokozotsaon erősödött az érzés, ezért különösen fontos számomra a film.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még pontosan emlékszem a legelső mondatra, amit apámtól kérdeztem, miután legelőször megnéztem a filmet, ami pedig az "Ebből még van több?" volt. :D Hálistennek addigra már az AotC is kijött, de előtte az OT-ban merülhettem el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor beharangozták az AotC-t én először azt hittem(biztosan a címéből ítélve)arról fog szólni,hogy Darth Sidious a klónsereggel leigázza a Köztársaságot és Anakin meg átáll hozzá és Vader lesz :) De aztán valahogy kiderült,hogy ez majd csak az ezután következő részben lesz,és nem a moziban koppantam,hogy mégsem az lett amire számítottam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De most mond, mennyi hülye van, hogy tetszik nekik az a sz*r és még rajongóvá is váltak tőle. :roll:

 

Szólott az, kit szintén az ep1 szippantott be eme őrületbe. :D

 

Néha megfeledkezem erről. :D Mindig arra gondolok, hogy te '77 óta rajongó vagy. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor nem csak én tartottam meg annyi év után is a matricás albumot. :D Igen viszontagságos sora volt, mert nem mindig tartottam becsben, és sokszor elveszett, de már pár éve biztos helyen csücsül a gyűjteményben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Mint a Fórum új csatlakozója leírom rajongásom koszinusz görbe történetét

 

Koromból adódóan az új generációhoz tartozom ami lassan a középső lesz szóval minden a Baljós Árnyakkal kezdődött. 7 éves koromba láttam moziba előtte nem sok minden tudtam a Star wars-ról de így is nagyon élveztem. Máig emlékszem amikor vége lett a filmnek és sétáltunk este az autó felé és néztem a csillagokat és még a film hatásai alatt voltam. Ezért is az EP1 az egyik kedvenc SW filmem. Az érdeklődésem utána folytatódott láttam is másik 2 új filmet is de után jött egy kis szünet. Szerettem PT de akkoriban még a filmek és a Sc-fi és Fantasy világok nem annyira érdekeltek és az OT-ből részletek láttam de régiessége miatt nem néztem meg őket akkoriban inkább a Pc játékok érdekeltek így sok SW játékkal játszottam. Ahogy teletek az évek egyre jobban érdeklődtem a filmek iránt és film rajongóként elkerülhetetlen volt hogy meg nézem klasszikus trilógiát. Nagyon szerettem is őket nagyon jó filmek ezért az eszem ide is húz de a szívem a még mindig PT-hez.

 

És aztán a filmes kör bezárult annak ellenére nagyon szerettem a 6 filmet így együtt a rajongásom nem mutatott túl a filmeken mert akkor úgy állt a helyzet hogy a storynak vége és ez nálam is így volt. Aztán évekkel később egyre jobban nőt az érdeklődésem a filmek, sorozatok és Sc-fi, Fantasy világok iránt és akkor jött a nagy bejelentés Disney felvásárlásról és az új filmekről. Nálam nem az eredeti trilógia nem az új trilógia váltotta ki a rajongást ha nem egy hír :facepalm::lol: . Mintha egy kapcsoló lett volna és bekapcsolt valamit nálam. A hír hallatán napokig a internetet bújta és olvastam a szereplőkről, bolygókról meg mindenről ami SW és próbálgattam ki találni vajon majd mi lesz a EP VII-ben. És ez a rajongásom azóta is tart azóta megnéztem újra filmeket ledaráltam a TCW amit nagyon szerettem nézem a Rebelst olvasom a képregényeket és folyamatosan nézem a nettet új hírek után.

 

Erre a fórumra is úgy találtam rá hogy néztem a Rebels-t és felröppent a Fulcrum teória aminek nagyon megörültem mert Ahsoka a kedvenc SW karakterem és keresgéltem egy magyar helyett ahol olvashatok véleményeket ezzel kapcsolatban meg persze az egész SW-vel is. Aztán azóta figyelgetem a fórumot a hírek és a vélemények miatt. Láttam hogy nagyon jó kis közösség alakult itt ki és hogy nem csak a SW-ről szólnak itt a tracspartik hanem filmekről sorozatoktól stb. is így aztán most úgy döntöttem hogy én is csatlakozok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv köztünk! És tök jó a sztorid, öröm olvasni, amikor valakit az ep1-2-3 vagy az utána jövő alkotások rántanak be. Szerintem ez az egyértelmű jele annak, mennyire nincs igaza azoknak, akik szerint az ep4-5-6 csak és kizárólag az igazi Star Wars, a többi meg csak megcsúfolása. Ha így lenne, most Fulcrumot sem üdvözölhetnénk a körünkben. :) És nem csak azért, mert ez a fórum sem létezne. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv nektek!

Mindenekelőtt szeretném megköszönni, hogy ilyen gyorsan lehetővé tettétek a csatlakozásomat, a fórumhoz.

Mivel ez a legelső hozzászólásom, gondoltam lefutnám a kötelező köröket, és elmesélném, hogy is kezdődött az én rajongásom. Előre szólok, hogy lehetnek benne meghökkentő kijelentések, de én még a kedvenc filmjeimmel kapcsolatban is kritikus vagyok.

 

Koromból adódóan az előzménytrilógia adhatta volna meg először a lehetőséget a csatlakozásra az SW rajongók népes táborához, és láttam a 2. részt, valamikor 2002-2003 környékén, de nem igazán fogott meg. Persze nem is volt sok háttértudásom a történettel kapcsolatban, mindössze annyi, hogy a második rész előtt megnéztem az elsőt, VHS kazettán, de az még kevésbé tetszett, (Jar Jart leszámítva, mert őt imádtam)

 

Így aztán pár évre leáldozott az SW csillaga – legalábbis nálam – és nem is került elő egészen 2005-ig, a 3. rész bemutatójáig. Akkor ugyanis több barátom unszolására, adtam még egy esélyt a sztorinak, és megnéztem az eredeti trilógiát, ami Han és Leia civakodásával, Luke és Vader harcával, valamint C3PO sopánkodásával, és R2D2 csipogásával azonnal belopta magát a szívembe. Nem tudom hányszor néztem meg egy hónap alatt a klasszikus trilógiát, de az biztos hogy sokszor. Onnantól kezdve persze mentek a délutáni fénykardpárbajok a közeli játszótéren, és egyéb hasonló elfoglaltságok, szóval beindult az SW szekere.

 

Újranéztem persze az első három részt is – mert idő közben megjelent a harmadik is -, és némiképp változott a véleményem velük szemben. Az első rész továbbra sem tudta belopni magát a szívembe. Voltak benne zseniális pillanatok, Jar Jar (akit én sokakkal ellentétben mindig mint pozitívum említek meg, majd később leírom azt is miért) voltak benne olyan részek, amik hihetetlenül fontosak voltak az univerzum szempontjából, de valahogy nekem megmaradt egy nagyon jó popcorn mozi szintjén, és nem nőtt fel a STAR WARS szintre. A második rész viszont nagyot nőtt a szememben, és mint önálló film, szerintem simán fel tudott nőni a 4. és az 5. rész szintjéhez. A harmadik rész viszont megint nem nyűgözött le, olyannyira, hogy a nagy párbaj (Obi vs Ani) kivételével, nem sok része van, amit szívesen újranézek. (majd később erre is kitérek)

 

Aztán ahogy idősödtem, elkezdtem mélyebben is beleásni magam az SW univerzumába, ami egyre inkább elvarázsolt. Jött a KOTOR, Empire at war, battlefront, Jedi academy stb. és végül a Clone Wars (a 2008-as sorozat).

A Clone Wars ami… ami számomra az SW megcsúfolása volt. OK, tudom sokan szerették, én viszont 1-2 részt leszámítva, borzasztóan utáltam az egészet.

 

Ezzel el is érkeztem a jelenhez, mikor is nézem a rebels-t, ami kifejezetten tetszik -, egyenlőre – és várom az új filmeket. Nagyon. Nagyon, nagyon várom őket.

Nos, elsőre talán ennyi elég is lesz, az ígéreteimet – miszerint pár dolgot kifejtek – majd be is tartom.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, mintha kicsit belendült volna a fórum. Új tagok jönnek és régiek térnek vissza, jó ezt látni. :) Természetesen mindenkinek üdv, ill. jó és hasznos fórumozást kívánok! ;)

 

@Fulcrum:

Bizony eljő egy újabb SW-generáció, amely tagjai merőben más aspektusból kerülne a körbe. Anno az volt a "dráma", ha vki nem az OT, hanem valamely előzményfilm által lett rajongóvá. Mára ez már viszonylag természetes és egyre jellemzőbb lesz az, hogy az animációs sorozatok indítanak el vkit eme nemes úton. Főképp hogy az animációs stílus tipikusan közelebb áll a gyerekekhez, ráadásul gyerekcsatornákon is adják TV-ben, a szülők is szívesebben "nézetnek" ilyeneket. Így az újabb generációknak erősen megnő az esélyük arra, hogy a TCW-n vagy Rebels-en keresztül kapcsolódjanak az univerzumhoz. Érdekes (és alighanem elég rögös) folyamat lesz ez, pláne a sequel trilógiával párhuzamosan.

 

@Jar-Jar Binks:

Tényleg egyfajta "csodabogár" vagy, ne vedd rossz néven. :) Szerintem elég kevesen lehetnek, akik a PT-t látták először, mégse fogta meg őket, ezek után pedig az OT-ért már rajongtak. Az is furcsa, hogy a PT-ból az Ep.2 tetszik legjobban, míg pl. az Ep.3 egyáltalán nem. Az meg már tényleg abszolút extrém, hogy az Ep.1-ből is szinte csak egyvalami tetszett és pont Jar Jar. :D Az se hétköznapi, hogy a TCW-t (inkább így hivatkozz az említett sorozatra, csak az egyértelműség kedvéért) utálja, aki a Rebels-t meg kedveli. Mondjuk ennek köze lehet az OT-PT szembenállásnak.

 

Kíváncsivá tettél, szóval lehet szavadon leszel fogva a pár dolog kifejtésével kapcsolatban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Módfelett örülök, hogy ti maxi nagyon örültök. :peace:

Igen valahogy számítottam ezekre a reakciókra. Viszont ígéretemhez hűen, ki is fejteném azt a pár dolgot, amit az előzőleg nem tettem.

Talán az a legcélszerűbb, ha részről-részre haladok.

 

Íg tehát a Baljós árnyakkal kezdeném, mely egyébként sosem tudott igazán megfogni. A PT számomra eleve nem volt „nagy szám” pedig – mint azt korábban is írtam – én ezzel kezdtem az SW kalandot. Az EP1 alapvetően nem egy rossz film. Simán kenterbe veri a sci-fi/fantasy filmek nagy többségét, látványvilágot tekintve pedig még így, tizenhat évvel a bemutató után is teljesen megállja a helyét. Viszont SW filmek esetében nem „minden más sci-fi” a mérce, hanem a filmsorozat többi darabja. És ebben a tekintetben valahogy ez a rész, - számomra - nem nagyon tudja felvenni a versenyt a többivel. Nekem mindig is túl csili-vili, és túl eseménydús volt, és éppen ezért valahogy kevés igazi, őszinte pillanat volt benne. A legnagyobb szívfájdalmam pedig egyértelműen az, hogy Obi és Qui-Gon párosa valahogy háttérbe szorult az Amidala-Anakin és az Amidala-Palpatine párosok mögött, és így keveset láthattunk a kettőjük (Obi-Qui-Gón) közti kapcsolatból. Valamint mindig is logikátlannak éreztem azt, hogy Obi-Wan kissé túl… nem is tudom mi a legjobb szó rá… túl „padawan”. Persze értem én hogy senki sem tökéletes, és főleg padawanként nem az, de picit jobban érzékeltethették volna, hogy Obi nem akármilyen Jedi lesz a későbbiekben. Nekem valószerűtlenül nagy a kontraszt az Ep1 és az Ep2 közti Obik között. A báb Yoda borzalmas. CGI Yoda már egész jó. Végül a midi-chlorianok. Nem szeretem, hogy őket kitalálták. Ja, és Panaka kapitány valamiért nagyon zavar.

 

A második részről nem is írnék olyan hosszasan, mert nem sok hibát találtam benne. Mind látványban, mind történetben, ez a szint az, amit egy modern SW filmtől elvárok. Hogy elsőre miért nem tetszett, annak több oka is lehet, de ebbe most nem mennék bele, mert a biztosat még én sem tudom. A részletgazdagsága, valamint az, hogy viszonylag sokat megtudhatunk a „galaxis mindennapi életéről” nagyon megfogott, és ez az, amiért ezt a részt bármikor újranézem. Az csak hab a tortán, hogy sok elméleti, filozofálgatás, és tartalmas párbeszéd van, főként Padme és Ani között, úgy hogy ez nem megy az események, és a történet kárára. Nekem kellenek a elmélkedős részek ahhoz, hogy az Sw, Sw legyen. Az egyetlen dolog amit megváltoztatnék, az Yoda harcstílusa, amit kicsit idétlennek találtam, de lassan megszokom.

 

A harmadik résszel megint nem vagyok kibékülve, mert itt viszont át estek a ló túloldalára. A kelleténél sötétebb, és számomra több helyen kifejezetten gusztustalan, ami nem összeegyeztethető az SW-al, legalábbis számomra. Ahhoz hogy igazán sötét hangulatú filmet kapjunk, egyáltalán nem kell perceken át mutatni Palpatine aszódását. De nem csak ez a bajom, néhol kissé logikátlannak érzem, valamint a Palpatine vs Windu, és a Yoda vs Palpatine harcok nem igazán nyerték el a tetszésem. Előbbi lehetett volna grandiózusabb, utóbbiban pedig Yoda „alárendelt” szerepével nem vagyok kibékülve. A Sith és Jedi két nagymesterének összecsapását, ennél sokkal kiegyenlítettebbre kellett volna megcsinálni. Olyasmire, mint az Ani vs Obi, csak rövidebben. Ez utóbbi egyébként messze az eddigi legjobban megkoreografált összecsapás. De ha igazak a pletykák, lehet hogy már nem sokáig…

 

Az Ep4-5 úgy jó ahogy van. Minden hibájával (vannak?) minden technikai elavultságával. Egészen egyszerűen elképesztő hangulatuk van. A kedvenc jelenetem is itt van, méghozzá a Yoda féle kiképzés, az Ep5-ben.

 

A hatodik rész sem rossz, sőt, a Jabba féle rész végig tökéletes, onnantól viszont valahogy nem az igazi. Legalábbis nekem. Túl sok az Endori kaland, és valahogy nem az igazi a rendezés. Picit olyan… összevissza. Mindegy, mert az uralkodó elviszi a hátán a film második felét, de azért messze nem ez a kedvencem.

 

A CW-al kapcsoltban pedig csak annyit írnék, hogy nagyon nem jött be. Az első két évada túl bugyuta – az utána következők meg elképesztően irreálisak. Ok, furcsa az irreális szót használni, de az SW-ban többek között azt szeretem, hogy bár egy messzi messzi galaxisban játszódik, mégis képes földi logika mentén mozogni. Az események tartják magukat a saját logikájukhoz, és így a történet „reális” a maga módján. Az események okkal történnek benne, minden jól fel van építve stb. Ezzel szemben a CW későbbi évadjai borzalmasan elkutyulódnak. Az egész olyanná vált – legalábbis számomra – mint valami horror gyerekmese. WTF pillanatok sokasága, meg minden jedi eszén túljáró szuperfejvadász, meg feltámasztott Darth Maul, meg szerelmes Obi-Wan, meg teljesen dilettáns Grievous ahhh. Szóval a CW nem az én esetem.

 

Legalábbis a 2008-as. Mert volt régebben egy rajzolt változat is, ami szerintem baromi jó volt, és az remekül feldolgozta a klónháború időszakát. Sokkal valóságosabban, és a karakterek szempontjából hihetőbben. Ott is voltak sötétebb részek, ráadásul az nem is volt túl hosszú, de valahogy mégis kerek egész sztori volt. És aminek külön örültem, hogy bemutatta a Jedi tanács azon tagjait, akik, Windu mellett elesnek Palpatine ellen.

 

Aztán itt van Jar-Jar, akit a filmsorozat legtragikusabb karakterének tartok, hiszen ez a jó szándékú, ártalmatlan lény, végül egy egész galaxis sorsát pecsételi meg. Kihasználják, átverik, és a legszomorúbb, hogy szegénynek mindez fel sem tűnik. (Az a rész amikor Jar-Jar a szenátusi beszéde után, hallván a tapsot elmosolyodik, mert úgy hiszi végre egyszer valami hasznosat tett… számomra az az eddigi filmek legszomorúbb pillanata) :cry:

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Jar-Jar:

Tényleg durva mennyire másképp látjuk a dolgokat, ami persze nem baj. :) Mintha összegyúrták volna az itteni (korábbi) fórumtagok véleményeit és az ebből kialakuló eredő (nyilván sok eltérés van, de minden témában adódik azért 1-1 domináns álláspont) tökéletes ellenpólusa lenne mindaz, amiket írsz. Az biztos, hogy tényleg színesedni fog az a paletta. :)

 

Legtöbb dologban markánsan eltér a véleményünk. Nekem pl. a PT jobban bejön, ill. az OT-ból is az Ep.6 tetszik leginkább (valamivel az 5-öt is előzi) stb..

 

Kicsit furcsállom, hogy kevesled az "őszinte" vagy filozofikus momentumokat a PT-ből vagy kifejezetten az Ep.1-ből. Szerintem a PT jóval árnyaltabb és mélyebb, mint az OT és ez alól az Ep.1 se kivétel, noha az előzményfilmekből ez a legegyszerűbb ilyen téren. A Padmé-Anakin szál és Palpi szvsz pont jól volt adagolva, nem kaptunk csömört tőlük, de nagyon fontos történéseknek ágyaztak meg remekül. Qui-Gon és Obi kapcsolatáról ennél valamivel többet kapunk. Valamilyen szinten egyetértek abban, hogy ebből elfért volna több, de Obi-val elfogult vagyok, szóval reálisan nézve elég volt ennyi. Qui-Gon meg lényegében a legfőbb szereplője a filmnek.

Obi-ról sok helyen hallottam már hasonló véleményt, de nem igazán értem. Úgy meg pláne nem, ha itt láttad először. Sokan az OT kapcsán másképp képzelték el az egyes karakterek múltját és régi jellemüket, de sorban haladva nagyon jól kiadják az összképet a dolgok. Az Ep.2-es Obi nekem teljesen hiteles volt, az 1-hez képest amiben érdemben változott, az alighanem Qui-Gon halálának volt betudható. Azon kívül persze, hogy 10 év telt el, ami nagyon nem kevés idő. Nyilván furcsa őt padawan-ként látni, de valahonnan neki is el kellett indulnia és nekem bejön ahogy megoldották ezt.

 

A 2-höz annyit tennék hozzá, hogy én nem éreztem akkora különbséget a galaxis mindennapi élete kapcsán. Gondolok itt arra, hogy ebből mennyit láthattunk itt és más epizódokban.

 

A 3 hangulata eredendően elég sötét, de annak is kell lennie. Egyértelműen itt történnek a legdurvább dolgok. Gondoljunk bele abba, hogy az Ep.5 is elég borongósan van tálalva és az lenne a nagy Birodalom visszavágása, a gonoszok erőfitogtatása, miközben globálisan egyáltalán nem aratnak akkora galaxisrengető sikert. Ami ott történik az babazsúr az Ep.3 eseményeihez képest, már ami a drámát és sötétséget illeti. A "gusztustalan" jelzőt kifejthetnéd kicsit bővebben, nem igazán értem. Azért az 1-ben Sebulba falatozása, Jar Jar nyelves kalandjai vagy a mások orra alá rottyantó állatok szerintem ütősebbek. :D Vagy az OT-ban Jabba vagy a tauntaun belezése, a váladékos rancor stb..

Windu párbajának csak a közvetlen előzménye nem tetszett, de az nagyon nem. A másik jedik lekaszabolása nekem egyértelműen az egész Saga legrosszabb jelenete. A többi már ül. A Yoda-Sidious párbajban meg én úgy láttam, hogy pont Yoda vált dominánssá. Az elején kicsit meg volt szeppenve, de a végére már jobb volt. Mondjuk ez ezen a fórumon is vitatéma (sok szó is esett róla egy másik topikban), de semmiképp nem mondanám Sidious-t bántóan dominánsnak. Pláne az Obi-Anakin párbajjal összemérve, ahol valójában végig Obi volt az irányító fél, még ha párszor bele is szaladt 1-1 nehéz pillanatba.

 

Az Ep.4-5 szerintem azért messze van a tökéletestől. Még ha a technikai vagy korosodási jellemzőket félretesszük, akkor is. Lehet szentségtörés, de nekem mindig is a 4 tetszett legkevésbé. Abban viszont egyetértünk, hogy az Ep.5-ös Yoda-Luke jelenet az X-szárnyúval egyszerűen fenomenálisan zseniális. A 6 nekem bejön, bár pont a tatooine-i mentőakciótól nem vagyok annyira elájulva. Az endor-i móka nekem is picit sok volt, de a Luke-Vader-Sidious trió ténykedése brutálisan megdobta a szememben az egész film értékét.

 

A TCW (The Clone Wars, ez a hivatalos címe) tartalmaz pár olyan szálat, melyek sok szempontból eléggé túlmennek a filmek által felállított univerzum korlátain, ugyanakkor igen barokkos túlzás ezt általánosan kivetíteni az utolsó 4 évadra. Az én gyomrom se tudott bevenni 1-2 szitut, de ez az egész sorozatnak csak kis hányada, a nagy része viszont többnyire nagyon is bejövős volt. Nekem a korábbi 2D-s sorozat (ez valójában a CW) volt olyan, hogy csak belenézni tudtam, de pár percnél többet képtelen voltam elviselni belőle. :D

 

Jar Jar kapcsán egyetértek azzal, amit a drámájáról írtál, bár ennek nem sok köze van az Ep.1-hez, ami az iránta érzett ellenszenv tipikus alapja. Az Ep.2-3-ban (a 3-ban nem sokat van) rendben van a dolog, sőt kifejezetten tetszik, ahogyan a 2-ben ilyen fontos szerepet kapott, noha alig volt vásznon. A TCW-ben is belefér, hogy kapott pár részt, noha nekem ott se tetszik a szerencsétlenkedése, de ennyi játékidőbe bőven beleférnek az ilyen lazább epizódok is.

A "baj" egyértelműen az Ep.1-ben van, mert ott nagyon túl van adagolva, ráadásul tök feleslegesen. Mindegy, hogy épp a film (és egy korszakos Saga) korai kibontakozásánál, a laposabb átkötéseknél, a közbeeső akciódús vagy kevésbé akciódús fontos jeleneteknél vagy épp a nagy finálénál tartunk, Binks mindenbe beletrollkodik és a bugyuta húzásaival általában rombolja a hangulatot. Voltak pillanatok, amikor jól illeszkedtek a bohóckodásai (szóval semmiképp nem venném ki teljesen a karakterét), de nem ennyiszer és mindenhol. Egy nem is annyira hosszú filmnél ez nekem már nem fér bele, mert túl sok értékes idő kerül pazarlásra.

Amúgy kíváncsian olvasnám róla a részletesebb véleményed is, hiszen ha ő a kedvenc karaktered, akkor ez tuti nem csak az Ep.2-es drámája miatt van. :) Neki is van külön topikja, ill. gyakorlatilag minden egyébnek. Érdemes lehet szétbontani az egyes témákat és a relevánsabb topikokban akár részletesebben kifejtve is lehet diskurálni. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

pb69

Tényleg furcsa hogy emberek mennyire másként tudnak gondolkodni dolgokról, de pont ettől lesz izgalmas.

 

Megfogadva a tanácsod, nem kezdek bele a részletes válaszba, legalábbis nem itt, hanem majd a megfelelő helyeken, de Jar Jart muszáj védelmembe venni. Legalább egy kicsit. Jó hogy szóltál, meg is találtam az erre kijelölt topicot, szóval ott folytatom.

 

Szóval, mindenkit várok szeretettel egy nagy közös Jar Jarozásra, akinek van hozzá kedve. :peace:

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis jó tanács, Jar Jar. A 2008-tól 2015-ig futó animációs sorozat teljes címe The Clone Wars, emiatt TCW-nek szokás rövidíteni. A Tartakovsky-féle 2003-tól 2005-ig futó rajzfiilmsorozat a Clone Wars, the nélkül és ezért azt rövidítjük CW-nek. Nem kötekedésként írom, csak könnyen félreértés születhet.

 

Szerk.: ja, most látom, hogy már pb is jelezte. :)

 

Meg még valami, az egyes témákba a megfelelő topicba merüljünk el, még mielőtt itt lovaljuk bele magunkat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fulcrum, Jar-Jar üdvözöllek itt mindkettőtöket.

 

Fulcrum: jó látni, hogy már olyan is van itt aki a rebels által került ide, ez mindig megnyugvással tölt el, bizonyítja, hogy mennyire életképes a Star Wars az újdonságok által is, és még a neved is innen van. :)

 

Jar-Jar: sokmindent másképp látunk, de érdekes olvasni a történeted, ahogy Ody mondta színesedett általad a paletta és örülök, hogy van aki ennyire szereti Jar-Jart :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdvözlök mindenkit, és köszönöm a gyors regisztrációt !

 

Röviden én is összefoglalnám történetemet az Star Wars-al. A legelső dolog amire emlékszem, hogy mikor volt a Baljós árnyak a moziban (ekkor majdnem 5 éves voltam már :D ) , akkor a szüleim egyedül mentek el a filmre, mert úgy gondolták, hogy az még nem nekem való. A Klónok támadását 2002-ben már én is moziban láttam, ez volt az első mozis élményem. Előtte már szerencsére sikerült pótolnom az első részt is. Emlékszem, hogy ezekben az időkben talán a master crok chipsekben voltak SW-s kártyák, amiket folyamatosan gyüjtöttem. 2005-ben a III.-részt még édesapám valahonnan megszerezte VHS-kazettán korábban, mint ahogy a városunkban vetitették a filmet, közben persze ekkor is gyüjtöttem az aktuális chipses kártyákat. Szóval mozizás előtt rongyosra néztem a kazettát, és persze a haverokkal is együtt néztük nálunk. 2005 -bem emlékszem a játszótéren játszottunk újra a harcjeleneteket otthon készitett "fénykardokkal", amik festékkel kifestett karton papirok voltak belül fadarabokkal.

 

Az OT-al a 2005-után kerültem kapcsolatba, persze már a Klónok Háborúja megjelenése előtt láttam VHS-en, de valahogy nem fogott akkor még meg, ráadásul kicsit féltem akkoriben Vader-től :D . Szerencsére sikerült összebarátkoznom a filmekkel, sőt jobban is szeretem őket, mint az előzmény filmeket. Kedvencem is innen való, Luke, akinek a karakterfejlődése nagyon tetszik, ahogy egyszerü emberből a lázadás legfőbb embere lesz.

 

A TCW-t sajnos a kezdetektől a 2008-as rajzfilm óta nem szeretem, pedig adtam neki pár esély, egyedül a Darth Maul szál fogott meg benne. Viszont a Rebels-t viszonylag kedvelem, és már várom a 2.évadot.

 

Ha kedvenceket kéne választanom , akkor A sithek bosszúját, és A birodalom visszavágot választanám. Talán a komorabb hangulatuk miatt szeretem ezt a két részt a legjobban.

 

A VII-ik részt pedig már alig várom, a kezdetben meglévő kétségeim már eltüntek a filmmel kapcsolatban. Talán azért, mert Abrams-nek sikerül a Star Trek-et megszerettetnie velem, pedig nagyon nem szerettem, de az újak felettébb tetszettek. Szerencsére majd első vetitésen tudom megnézni az új részt, remélem nem kell csalódnunk :) .

 

Ha kicsit logikátlan a kifejtésem bocsánat, de gyorsan akartam viszonylag értelmeset irni. (ékezet hibákért sorry angol billentyüzetem van.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.