Ugrás a kommentre

Akkor/Most


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Sokszor nagyon érdekesek a rajongóvá válás történetei, ám legalább annyira érdekesek lehetnek a fórumozó személyiség kialakulásának állomásai is. Mivel az előbbi témának már van helye a fórum más zugaiban, úgy gondoltam a fent ecsetelt, érdekesnek igérkező csevejnek is nyitni kellene egyet.

Szinte biztos vagyok benne, hogy sokatoknak vannak remek történetei a kezdeti lépésekről. :D Az se tartsa magában élményeit aki netán itt lett aktív SW fórumos, mert a Ti írásaitokra is kíváncsiak vagyunk!

 

Amennyiben lehetséges, elevenítsétek fel a legelső fórumtörténeti hozzászólásotokat! Nagyon érdekes lesz visszaolvasni őket. :D

 

Akkor hát vágjunk bele.

 

Jómagam 1997-1998 táján kezdtem el fórumozni, de az már igen csak ködbe vesző emlék. Az akkoriban virágkorát élő starwars klub fórumára irogattunk, aminek sajna nem tudtam megszerezni az archívumát mind a mai napig sem. Pedig jó lett volna onnan bevágni a legelső hozzászólásomat, hisz az volt az első igazi SW fórum emlékezetem szerint.

Miután Royal Guard megreklámozta új honlapját, a fórumozók egy része átköltözött oda. Tehát mondhatjuk, hogy az első generációs sw.hu fórumozók a klub honlapjáról toborzódtak. Ez valamikor 1999 táján volt, pontosan nem emlékszem. Azt viszont tudom, hogy én akkor valamiért nem csatlakoztam, csak kb. egy évvel később. A nevezetes dátum, 2000-11-30 19:13:32. Ekkor írtam a legelső dokumentálható hsz-em, Ody néven. Mint fentebb is említettem, a korábbi írások nincsenek meg, illetve elvesztek, tekinthetjük ezt a dátumot a kezdetnek. De térjünk vissza az első íráshoz, ami a következő volt:

 

"Én továbbra is kedvelem J.J.-t:) Na jo ez egy kicsit tulzas....:P Hogy milyen szerepet fog jatszani az EPII-ben? Remelem komolyabb lesz mint eddig volt... Nekem mar ennyi is eleg lenne. Ody"

 

Elég rövid, és a közelgő EPII inspirált erre a megnyilvánulásra. Akkoriban spoiler mentes voltam, talán ennek is köszönhető, hogy csak egy évvel később született meg a második beírásom, amiben a megjelenő EPII trailerre reagálok. Innentől kezdve válltam rendszeres fórumozóvá, és lett a nevem Ody Mandrell, mely nick alatt 7265 beírást sikerült elkövetnem. Az első években hevesen védtem az előzmény filmeket, de aki ott volt az tudja milyen idegörlő vitákat folytattunk az "ellenséggel". :P Ma már nem vagyok ennyire győzködő típus, de az igaz, hogy más SW fórumokra nem is nagyon járok. Talán érdemes felidézni az emlegetett trailer véleményemet, mert nagyban mutatja az akkori vehemenciámat. :P

 

2001-11-18 21:49:28

 

Olvasgatom a hozzászólásokat, és ezáltal érdekes dolgokat figyelhet meg az ember. Az egyik ilyen, hogy egyes emberkék még mindig nem tudják elválasztani egymástól, a régi és új trilógiát! Mindig mosolygok amikor sopánkoznak azon, szerintük mennyire "nem illik bele" az első epizód az S.W. világába....:D Szerintem pedig nagyon is stimmelnek a dolgok. Szerintem a legnagyobb botorság lett volna Lucas-tól, ha ugyanazt a képi és hangulatvilágot hozta volna mint a régi trilógiában. Hogy miért? Csupán egy dolog miatt, és ez pedig az idő! Emberek! Visszamentük cirka negyven évet, ahol még él a köztársaság, és teljesen más az élet, mint a birodalmi időkben. Itt még nem les rád minden kis zugból egy rohamosztagos, itt még minden szabadabb, liberálisabb. Az első epizód pont ebbe a szabad világba nyújt bepillantást, egy konfliktuson keresztül. Ebben a korban még a Jar Jar Binks féle szeleburdi lényeknek is van hely, nem csak a mega-szuper hősöknek, és a harcosoknak. Ez egy nagyon pozitív vonás. Kiválóan mutatja be Lucas a Baljós Árnyak-ban a birodalom előtti időket. Naboo egyenesen a szabadság szinonimája a szememben. Egészét tekintve annyira klasszikus stílus jellemzi ezt a bolygót, hogy az ember önkéntelenül is áhítozik egy ilyen világ után. Látjuk még a hatalmas szenátust is, ahol már látszanak a gyengeségek, melyeket igyekeznek kihasználni a sötét erők, akik nyilván már epedve várták az alkalmat a színre lépésre. Na és itt vannak a Jedik akiket úgy istenigazából még nem láttunk, és nem is tudtuk valójában milyen szerepet töltöttek be a köztársaságban. A harctudásukról nem is beszélve.:D) Nos ezen a téren is le lettünk nyűgözve, ugyanis amit a Qui-gon Obi-Wan Darth Maul trió művel a film végén az valami lenyűgöző!! Az eddigi Star Wars filmek eggyik, ha nem a legnagyobb csúcspontja ez a vívós jelenet. Egy szó mint száz, az első epizód nagyon erős film, erre persze csak akkor jövünk rá, ha kicsit jobban elmélyülünk abban a messzi-messzi galaxisban, és nem próbáljuk mindenáron hasonlítgatni a régebbi részekhez. Tökéletes nyitó tétel! Egy-két szó az előzetesekről. Jól megvannak csinálva szerintem, és az is egyértelműen látszik, hogy közeledünk a IV.-ik részhez, már ami a képi világot illeti. Sokan nehezményezték a "tömény" romantika jelenlétét az utolsó trailerben. Szerintem is kár aggódni emiatt, biztos jól lesznek a filmbe illesztve ezek a részek, így téve tökéletessé az összhatást. Mert hogy ez a film is kimagasló lesz, afelől nincs kétségem. Ja igen még valami! Enyhén szólva nem értettem, miért vagytok kibukva a "saga" emlegetésétől? Lucas már kezdettől hangoztatja, hogy mind a hat film a Skywalker családról szól, az ő sorsukon keresztül mutatja be a Galaxist. Ez érthető is, hiszen nem akármilyen vérvonal ez! Alapvető befolyással voltak a Galaxis történelmének egy szakaszára. Akik pedig ezt a világot a Dél-Amerikai szappanoperákhoz merik hasonlítgatni, azoknak fogalmuk sincs az S.W. univerzum valódi jelentéséről. Nem is akarom elhinni, hogy ilyet egy rajongó le mer írni.... StarWars Forever!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És hogy mennyire lelkes voltam, arra a harmadik beírásom is jó példa. Ladanak válaszoltam, remélem őt nem kell bemutatni. Érdekes látni anno mennyire rajongtam, és nem fogadtam el a 'kritikákat' :D A robotzsaru és T2 fanoktól előre is elnézést kérek. :D

 

2001-11-19 19:43:36

 

Lada: Tudtam, hogy hasonló véleményed van az SW-ről mint nekem, mert már sok helyen sokszor olvastam, mennyire kardoskodsz az EPI vedelmében olyan embereknek próbálva felvázolni a lényeget, akiknek a StarWars egy szimpla mozifilm, semmi több. Talán ezért sem lehet nekik megmagyarázni, miért is lett olyan a Baljós Árnyak amilyen. Gallandro: Értékelem az aggodalmadat, és a szappanopera dologban, ha tévedtem volna, akkor bocs'. Nézd! Mint fentebb írtam, az SW át kell élni. Ez így működik. Ha valaki csak azért néz meg egy filmet, hogy lásson egy jó kis űrcsatát, vagy csak sci-fi rajongó, az könnyen legyinthet mondván, ez egy átlagos film. Látni is kell, nem csak nézni. Érdeklődni az egész iránt, és tovább gondolni magunkban! Kutatni utána a neten, meghallgatni az alkotók véleményét is a műről. Éppen ezért is volt nagy fogás kiadni a Phantomot DVD-n, mert ezáltal teljessé válik a rálátás az egész sztorira. Rengeteg infó van a második lemezen, és annyira igényes az egész, hogy egszerűen nem lehet kivenni a lejátszóból! Ez szinte egy Galaktikus enciklopédiának is beillik. Az első epizód önálló filmként is megállja a helyét, bár összességében jobban bele illik a képbe, de azért nem kell rajongóvá válni ahhoz, hogy valaki élvezni tudja a T.P.M-et. Sok vizuális csúcspont van, így ha valaki csak ezért nézi meg a filmet, akkor ő is találhat magának csemegét benne. Én csak azt nem szeretem, ha a T2-őn vagy a Robotzsarun felnőtt emberek fikázzák a filmet. Talán azért van, mert ehhez ehhez a műhöz gondolatok is tartoznak, nem úgy mint az előbb említett gyöngyszemekhez. Ettől persze a maguk módján lehetnek jó filmek, amiket nem is tagadok. Kedves Gallandro, én megértem, hogy aggódsz az új epizód miatt, de szerintem feleslegesen idegeskedsz... Azt azért remélem, hogy Májusban majd együtt fogunk remegni a mozik előtt, hogy végre láthassuk minden idők legnagyobb sci-fi sorozatának legújabb felvonását, és ha többre nem is, de legalább két órára ismét elhagyhassuk a mi galaxisunkat egy másik kedvéért...:D) Addig is, az erő legyen veletek!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor Ody felvetette ennek a topicnak az ötletét még nem is gondoltam milyen érdekes utazás lesz visszamenni a "kezdetekhez". De mielött ezt jobban kifejteném elötte egy kis felvezetés:

 

Hozzánk '99-ben vezették be a netet és innentől lelkes olvasója voltam a Star Warsos témájú lapoknak. Mivel akkoriban az ilyen profilú oldalak elsősorban a Baljós Árnyak szapulásával voltak tele, igy igen hamar nekiálltam fórumozni, hogy megvédjem a prequelek nyitó-darabját. Az első oldal ahova regisztráltam a Solaris volt, melynek régi fórumja sajnos teljesen törölve lett. Ennek ellenére tisztán emlékszem, hogy az itteni fórumon is aktiv Lada vitázott pár felbőszült Jar Jar utálóval, akik minden áron a Gladiátorhoz akarták hasonlitani a legújabb SW-t. Na akkor éreztem ugy, hogy eljött az idő, hogy én is regisztráljak és Lada mellé álljak :D (azért lettem Bomarr, mert mindenképp egy SW-s nevet akartam, de semmiképp sem egy olyat amiről ordit a rajongás).

 

A starwars.hu-t viszonylag hamar felfedeztem, de igen sok időnek kellett eltelnie mire a fórumra is elkezdtem irni... és akkor most jöjjön a feketeleves. Szóval egészen döbbenetes volt most visszaolvasni a 6 éves hozzászolásaimat. Persze jól emlékeztem eddig is, hogy kissé arrogáns és kibirhatatlan voltam gimnazistaként, de most rákellett döbbennem, hogy nem 'kissé'. Nem kezdem el önmagam lélekboncolását, inkább csak szimplán iderakom egyik korai szösszenetemet, hadd beszéljen önmagáért (és csak annyit jegyzek meg zárójelben, hogy az alábbi kijelentésektől mai fejjel elzárkozom :D):

 

2001-11-20: "Nem is gondoltam volna hogy vannak akik nem a birodalmat szeretik hanem a lázadókat (pedig elég sok rajongót ismerek). De most komolyan, mi jó van a felkelökben??? A felkelök nem mások mint képmutató terroristák gyülekezete. Kitervelték hogy átveszik a hatalmat a galaxis fölött, és hogy ennek a "nemes" célnak bázist is találjanak kitaláltak pár szentimentalista eszmét. (mindent a népért stb.) amikböl aztán semmi se lett miután átvették a hatalmat, helyette jöttek megint a polgárháborúk meg a káosz. A "Nagy Demokrácia" nagyon szépen cseng, kár hogy nincs értelme. Hiszen több tizezer faj él a galaxisban, ezeknek mind van 1-1 szenátoruk a szenátusban, hogy megvédjék a fajuk érdekeit. TÖBB TIZEZER egymástól teljesen különbözö lénynek kell egy nevezöre jutni, ezek után csoda hogy a szenátus döntésképtelen volt (Episode I nyitószövege). Ja és az hogy mindenki rettegésben élt a Birodalom idején az enyhén szolva tulzás. Olvasd el a Történetek... sorozat valamelyik darabját. A legtöbb embert egyáltalán nem érintett hogy ki uralkodik, az emberek ugyanugy jártak szorakozni, dolgozni stb..(A Történetek a fejvadászatokról cimü könyv az Új Közt. idején játszodik és abban az derül ki hogy vannak akiknek jobban tetszett a Birodalom alatti idöszak)"

 

Mielött valaki megkérdezné, hogy honnan vettem, hogy a "Történetek a fejvadászokról" könyv az Új köztársaság idején játszodik: gőzöm sincs.

És akkor még egy ütős darab, amiben a Gyűrűk Ura készitőiről szólok pár szót:

 

2001-12-17: A vélemény az hogy nekem az egész Gyürük Urás örület bas**a a csörömet. És most nekem senki ne kezdjen papolni arról hogy milyen jó a könyv mert nem arról beszélek, hanem arról hogy az egész GyU stáb olyan szinten tapló és beképzelt hogy azt szavakban nem lehet leirni. És ebbe mind a rendezö mind a pökhendi szinészek beletartoznak, és közülük egyikük se tett még le semmit az asztalra. Jackson eddig olyan filmekkel égette magát mint a Hullajó, A törjön ki a Frász, meg a Mennyei teremtmények. [utolagos megjegyzés: amikor ezt irtam, még nem láttam a Mennyei teremtményeket, ami valójában egy csodálatos film... és a Hullajó is egy remek film :D] A föszereplö pedig a Deep Impactben nyujtott felejthetö alakítást. És mér van az hogy még is mindenki öket isteniti? Hát mert Tolkien nagybecsü müvét filmesítették meg, és se a történetet se a szereplöket nem ök találták ki. Ök egy már kész legendára épitve kezdik el saját maguk istenitését. Spielbergtöl és Lucastól sose várjunk ilyen lealacsonyitó beszédeket és megjegyzéseket, mert ök értelmes emberek és nem fognak lealacsonyodni ehhez a bunkóhoz. Befejezésként: Lord of the Ring SUCKS!!!!!!!!!!!!!!

 

Nem is tudom mit füzzek ehhez hozzá... szerintem borzalmas. A Gyűrűk Ura jelenleg egyébként egyik kedvenc könyvem és filmem is egyben :D

 

Mindenesetre asszem ennyi idézet egyenlőre elég volt a régi Bomarr-tól :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez jó Bomarr. :D Igen, mintha akkoriban egymást hergeltük volna, főleg amikor megjelent, hogy a GYU stábja fikázza az "egy házzal" arréb készülő EPII-t. :D

 

Amúgy meg Lada mindenhol jelen volt. Hihetetlen mennyiségben fórumozott, de erről remélem majd írni fog ő maga!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó ötlet ez a topic. Főleg, mert az ember rájön, milyen veteránokkal van körülvéve. '97-'98, jesszus, én szerintem még azt sem tudtam, mi az az interweb :D

Jómagam aktívan netezni a 2000. évben kezdtem el, mikor középiskolába kerülve heti egyszer számtech órán netre jutottam. Olykor a tanár engedélyével, olykor csak fel-fellopakodva az óra alatt. Természetesen, mivel már akkor beszipkázott az SW világa, a starwars.hu-t az elsők között fedeztem fel, majd vittem haza az ott fellelhető enciklopédiát floppy-kon (volt alkalom, hogy negyvenöt perc alatt két doboznyi floppy-t feltöltöttem könyvek, karakterek, eszközök, járművek, kronológia, és egyebek leírásaival). Sajnos, akkoriban még halvány lila fingom sem volt arról, mi a fene az a fórum, és nem is nagyon érdekelt. Egészen 2003-ig, mikor bekötötték hozzánk a netet (jesszus, ez csak öt éve volt? Sokkal régebbinek tűnik). Akkor regisztráltam a fórumra frstccvalyon nicknéven. Az első bejegyzésem 2003. 03. 05. 17:14:03-kor lett regisztrálva, és így szólt:

 

Jelen.

 

Na most ezt a bőbeszédűséget szerintem sokan visszasírják, mikor elered a kezem a billentyűzeten :D

 

Fő a hatásos belépő :P Eztán írtam még kilenc bejegyzést márciusban, kettőt áprilisban, aztán egy nagy szünet jött, és legközelebb már csak júliusban szólaltam meg még háromszor. Összesen tizenöt hozzászólást jegyeztem ezen a néven. Eztán jött a változás. 2003-07-22 19:38:59-kor megszületett első bejegyzésem Dzséjt néven, amit azóta is használok. Igaz, az első bejegyzésemnél még csupa kisbetűvel volt írva a nevem, míg egy bizonyos Darth Krande rám nem szólt, hogy írjam már nagybetűvel a D-t :D Az első bejegyzés így szólt a fan-ficos topicban:

 

Frstccvalyonból Dzséjtre átszellemülve itt vagyok. Nos, látom a műveim gyorsan szétterjedt, köszönöm Krigli Jimmy. Egyébként engem is érdekel a műved, küldhetnél ízelítőt. retawpirx@freemail.hu Egyébként ki olvasta el az irományaimat?

 

Az első, konkrétan a filmekkel foglalkozó bejegyzésem pedig ez volt 2003-07-24 00:50:57-kor az EpIII topicban:

Szerintem az áruló Ki-Adi-Mundi. Mindig csak ül csendesen, ha megszólal az pedig ellenkezés. PL EP1 - Szerintem a támadó egy Sith volt. - Az lehetetlen, a Sithek már 1000 éve kihaltak. Ehhez képest Yoda még azt is tudta hány van belőlük. EP2 - ... Dooku volt a merénylő - A gróf idealista politikus, nem gyilkos. Ezen kívűl mást nem is mond, de mindig jelen van. Tökéletes kém.

 

De furcsa elképzeléseim voltak :P

 

Azóta ezzel a névvel 3927 bejegyzést értem meg az sw.hu-n, itt meg már lassan a duplájánál tartok :D

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a Gyűrűk Ura topic akkoriban valóságos lincs-hangulattal volt tele...

Én is tobzódtam, íme:

 

2002-04-11 19:56:35

 

Kedves Bomarr, igazad van! Betyepesedett GYU rajongok, ezt nem fogjak fel.... Nemtom miert rontjak itt a levegot meg mindig???? A GYU egy jo film, de semmi tobb. Addig kielegiti az embert, amig nincs itt az EPII. De ha mar itt van, utana a kutyat sem erdekli!

 

Már akkoriban is nagyon jól megértettük egymást Bomarral. :D Visszagondolva azért fikáztam főleg a GYU-t, mert féltékeny voltam rá az SW miatt, plusz tényleg nem tetszett. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszagondolva azért fikáztam főleg a GYU-t, mert féltékeny voltam rá az SW miatt

Valóban ez az oka a az SW-sek GYu ellenérzéseinek.

Nekem személy szerint a körülötte lévő hype mai napig nem esik jól mégpedig azért, mert az sw körüli hisztéria emiatt kevesebb volt, a tv-ben, a suliban, az oscaron mindenhol.

Ezt pedig nem lehetett gyűjteni, se videón se gépen.

 

A lehető legrosszabb korszakban jött a gyu, ebből az önző szempontból tekintve.

 

Ma már én is elismerem a gyu erényiet.

 

De pl nálam ugyanez igaz volt a Potterre is, amíg meg nem néztem, mert azt elsőre tudtam kedvelni.

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó ötlet a topik. Nélküle hosszú ideig nem jutott volna eszembe nosztalgiázni.

 

Nevemet kezdetektől kezdve használom. Sosem volt más.

Eredete visszavezethető a keresztnevemre. Abból érdekes transformációk során alakult a végleges formája.

Szóval nincs sw vonatkozása, ezt a nevet használtam pc játékokban meg mindenben. Hamár felvetődött a kisbetű, csak lustaságból írom azzal, mert egy időben annyi helyen használtam, hogy lusta voltam minden alkalommal Shifttet leütni. Ma meg már úgy vagyok vele, mint ha egy "vers" lenne, mikor az általánosban úgy kellett bevágni egy verset, ahogy az író megírta, az össze vesszővel és esetleges helyesírási hibákkal, ami csak azért hiba mert változott a nyelv. Én sosem ragaszkodtam a nagy kezdőbetűhöz, mert ez csak egy netes nick.

 

 

Először 2002 nyarán írtam az sw.hu fórumába. Már korábban regisztrálva voltam, szerintem azért mert már akkor reghez volt kötve a videók letöltése. De fórumot nem néztem, nem vonzott, nem tudtam mit kell ott csinálni, és amúgy is minek, nem tudtam mire jó. Én így álltam hozzá előtte, habár már 10 éve van itthon net.

Szóval nem voltam tisztában a fórum előnyeivel.

 

Most sem hazudtoltam meg magam, mert most reagáltam a GYu sw ellentétre. 2002-ben is valami hasonlóra reagáltam. Akik Pottert is olvasnak... (ez a topik is azért vonzott, mert unalmamban szerintem nem értettem, mit keres egy potter topik egy sw honlapon, beleolvastam és reagáltam)vagy valami hasonló topikban. Próbáltam békíteni, hogy ne a különbségeket lovagolják meg, hanem keressék a hasonlóságokat. Gyu vsPottervs sw vitában.

 

Eléggé okoskodó stílusban. Akit érdekel keresse meg, én nem szerzem meg ezt az örömöt.

Ez az okoskodó stílus sokáig megmaradt, mert azt hittem mindent tudok, és nem lehet újat mondani sw-ben.

Remélem mára már sikerült elhagynom.

Ennek a HSZ-nek talán még megnéztem a reakcióit, majd véglet elfelejtődött.

 

Következő HSZ-em 2004. szept.21.

Szerintem sokan tudják minek a napja ez. Itt is kicsit tudálékosan, mintha felfedeztem volna a spanyol viaszt, rákérdeztem, hogy csak nekem van-e a dvd-n Jvel írva a Yoda, meg Dark Vader. Persze itt kíváncsiság is volt benne, hogy az egészet elrontották, vagy nekem sikerült az egyetlen nyomdahibásat levennem a polcról. Miután megkaptam a választ továbbra sem voltam a fórum állandó látogatója, csak amolyan ritka nézelődő.

 

Plok adta meg a kegyelemdöfést. Mégpedig aznap, mikor megjelent az ep3 első trailere. Azzal bíztatott Plok a hírben, hogy mivel HS-es a trailer linkért az ep3 topikjába tessék érdeklődni.

Ez megpecstelte a sorsomat. Mert annyi segítőkész ember volt, sokuk tgja ennek a fórumnak is. Egyből kaptam linket trailert(Nem felejtem el, Darth Phobos honlapjáról kaptam a linket.), és olvastam a rengeteg jóhangulatú ember rajongó hozzászólását. Akkor felismertem, hogy itt rengeteg érdekes új infóval lehet gazdagabb az ember, nem utolsósorban pedig digitális sw gyűjteményem is hatványozottan gyarapadhat, mert nem csak saját forrásból gyűjthetem az érdekességeket, hanem minden forumozó beírja a linkeket, és gyöngyszemekre tehet szert a látogató. Ezért rakadtam meg.

 

Jó társaság, jó téma, minden egy helyen szuper volt.

Aztán végig mentem a "ranglétrán", beleestem a zöldfülüek összes hibájába.

Ami a szinkron félreértéséből adódhattak, pl toborzott rohamoszik szentírásnak gondoltam. Mentségemre legyen mondva, hogy a DVD előtt talán egyszer láttam angolul, nem csoda, hogy nem ragadt meg.

Padmé nem halhat meg az ep3-ban mert ellent mond az ep6-os Leia monológnak. Ezt miattam is lejátszottuk egyszer. Később mikor visszaolvastam, láttam, volt ez már műsoron párszor, és később tapasztaltam, mikor új ember jött, hogy ugyanúgy lejátszódtak. Szóval miután rutint szereztem nagyon jó társaságba nagyon jó párbeszédek alakultak ki. Prequel kedvelők chapterezését imádtam. Nagyon jó volt olvasni.

 

 

Fórumázástól eltekintve a szinkronabellám szerzett nekem valamiféle ismertséget az sw körökben. 2003 májusában került fel először az sw.hura. Innentől kaptam e-maileket, de amíg nem fórumoztam, addig ritkán bővült. Mikor csatlakoztam és az emberek megtudták, iszonyatos sebességgel segítettek minnél teljesebbé tenni a tabellát. Nagyon sok dícséretet kaptam érte, ami nagyon jól esett.

Még most is lenne mit finomítani rajta, de manapság már nem mozgat meg annyira, de minden új infót beleírok.

 

Szóval én elsősorban szinkron és zene kedvelő voltam a kezdetekkor és ez persze nem változott, de az okoskodó, tudálékos stílust remélem sikerült elhagyni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem hiszem hogy bőven tudnék írni mert azelőtt hogy erre a fórumra akadtam nem fórumoztam sehol se és még mindig ez az egyetlen hely ahová bejárok. :)

Azért írd csak meg nyugodtan, hogy akadtál rá a fórumra, miért regeltél, stb. Gondolom van története, szóval hajrá.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem pedig úgy tűnt, mintha mindig is fórumoztál volna. :)

Köszi! Ez jól esik!

Ez azt jelenti, hogy néha jókat írok, és megragadok az emberek emlékezetében. Ezért tűnhet talán hogy régebben aktív vagyok. Meg talán azért, mert elég hamar megismertük egymást személyesen is.

 

 

Nem először csodálkoztál rá, kezdeti fórumozásom dátumára. Legutóbb, mikor hogy lettünk rajongók témát boncolgattuk, egyik ep1-es topikban.

 

Csak a statisztika kedvéért, az sw.hun 1237 hozzászólásom van.

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként az én nevem is csupán a véletlennek köszönhetően lett Ody Mandrell. Egy olyan karaktert akartam, aki totál ismeretlen, és szerepel az EPI-ben. Ezzel a választással is azt akartam sugallni, hogy elkötelezett vagyok az első rész iránt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár jó néhányszor elmeséltem, szívesen felelevenítem újra, hogyan is lettem fórumozó. :) És hogy mi mindent sikerült végigvinnem azóta... :D

 

2002-ben kezdődött az egész. Egész pontosan úgy, hogy végre láttam egy SW filmet mozivásznon. A keresztapám vitt el, az EPII-re természetesen, és egyből megragadott. Számtalan kérdés, sehol egy válasz és sehol senki, akivel erről beszélni tudtam volna... először mindenféle mozis és filmes portálokon jártam (érdekes, hogy egyből az internet jutott eszembe, amint kiderült, hogy a környezetemben nincs senki SW érdeklődésű, ez mutatja, hogy akkoriban elterjedt volt már a web), de mindenhol csak fikázókkal találkoztam. Aztán felfedeztem a starwars.hu-t, de magam is meglepődtem, milyen sokáig nem találtam meg a fórum részleget. Egészen 2003.június 24-éig nyaggattam kérdéseimmel a körülöttem élőket, ekkor írtam ugyanis első hozzászólásomat:

 

Szevasztok! Felmerült bennem egy igen fontos kérdés! A Halálcsillagot nagyon sokáig - kb. 30 évig - építették mégsem fedezte föl a birodalmiakon kívül senki. ez hogy lehet?

 

Most, hogy így felelevenítem, eszembe jutott miért is telt el egy év az első hsz megszületése és a regisztrációm között. Tudniillik képbe akartam kerülni a filmmel, ezért abban az egy évben elolvastam minden EU-t (szinte), amit meg lehet kapni kishazánkban. Ennek ellenére, ahogy a fenti hsz is mutatja, voltak még hiányosságaim a témában.

 

Az EU persze gyakran félrevitt. Azon a napon még 4 másik hsz-t írtam meg, köztük ezt:

 

Tibur 555! Olvatam a vaskohóról szóló vitátokat, és a Jedi visszatérben ( a könyvben) maga Obi-van árulja el, hogy Anakin beleesik a vaskohóba!

 

Ebből is látszik, miért fontos, hogy helyén kezeljük az EU-t.

 

Száz szónak is egy a vége, hamar rászoktam a fórumozásra, onnantól kezdve nem volt megállás, szinte minden nap írtam, nagyon élveztem. Megvitattunk egy csomó mindent, megismertem egy csomó embert... legalább két évig állandó tagja voltam a fórumnak (aztán jöttem ide).

 

És itt van még egy fontos dátum: 2003-12-17

 

TOPIC OFF Tudom nem tartozik ide, de azért mégis megosztanám veletek az egyik örömhíremet: Tegnap nagy győzködés után neki veselkedtem egy új könyvem írásának: a címe: Felkészülés az Episode 3-ra. Na onnan vettem az ötletet, hogy végül is már kevesebb mint másfél év, és hát rengeteg hírt szedtünk össze, készülgetünk, dumálunk, meg minden. Ezért úgy gondoltam, mindenképpen megemlítelek titeket, akik állandó tagjai vagytok ennek a topicnak, és igyekszem majd minél hitelesebben vissza adni a "szoba" hangulatát. Ezért bármilyen jelentéktelen hír lesz, vagy van említsétek meg, mert én majd megpróbálom felhasználni... Egy kissé naplószerű lesz, de csak a mai naptól indul. Maga a kötet, több kisseb részből állna, egy-egy negyedév "összefoglalója". Az a baj, hogy minden nap nem lehetek fent a neten, de kapom ugye az infókat a hírlevéllel. Ehhez kérdezném: Tibi, esetleg az oldaladon levő rajzaidat és a híreket amit közöltök felhasználhatnám-e? Mindenkinek ellátogatok a honlapjára, kemény munka lesz, de ha sikerül, megéri, ha más nem mindenkinek küldök egy példányt, ha kész lesz... És dísz köszönetet mondok mindenkinek: Tibi Plok és a többiek... Előre is kösz a segítséget.:o TOPIC ON

 

Ez egy igen jelentős állomás volt a fórumozásomban, ekkor döntöttem el ugyanis, hogy naplót írok az Episode III készüléséről. Persze fórumozó szemmel. Azt hiszem ez sokat hozzátett az oldalon való megítélésemhez. Nem lett remek mű, de lelkes voltam, és ez a lényeg.

 

A későbbiekben pedig számtalanszor fordítottam, amit szintén jónéven vettek az emberek. Ha jól látom, ez 2005. 03. 18-tól indult, először a visual dictionary bescannelt (és angol) lapjait fordítgattam, aztán pedig az SWIII képregényt (szintén Spoilerként került ki). Ha jól emlékszem, valaki fel is tette a netre az én fordítgatásommal.

 

Pár nappal később pedig már a Tibi által kikerült forgatókönyv jeleneteket transzformáltam át magyarra :o

 

Szóval jól éreztem magam a fórumon, aminek a megkoronázása természetesen a 2005.05.18-19-ei éjszaka volt, ahol is közösen ültünk le és néztük meg az SwIII-t. Életem egyik legnagyobb élménye. Hihetetlenül katartikus volt.

 

Az itteniek közül nagyon sok embert ott ismertem meg: Ody, Bomarr, Lokatelli, SimonZ, Dzséjt, Obi1, Oldie, MissKarrde, Krande... most hirtelen ennyi jut eszembe, persze Tibit és Tureggát, de ők keveset vannak errefelé.

 

Ezen a fórumon meg már 2,5 éve reggeltem, az első félévben keveset tudtam járni, de mióta bekötötték itthon a netet (2 éve), azóta rendszeresen itt vagyok, a többiek nagy nagy bánatára :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

lokatelli, nekem is úgy tűnik, hogy már ősforumozó vagy. Legalábbis mintha már előttem is ott lettél volna az sw.hu-n. Főleg mert a szinkronhangokat a te tabelládról ismertem meg.

 

Ebbe a szinkronos hibába én is beleestem. Buzgón érveltem amellett, hogy Sidious nem lehet Palpatine, mert más a hangjuk az ep1-ben. Tibur világosított fel, hogy az egy súlyos szinkron hiba. :)

 

Az első nicknevem meg egy félreértésből született. Azt hiszem kezdetben én is a videók miatt regeltem, és olvastam a felhasználónevet, én meg azt hittem, hogy a v-netes felhasználónevem kéri. Így lett ez a lüke frstccvalyon. Hiába, nagyon kezdő voltam. Aztán mikor rájöttem, hogy mi is az a nicknév, akkor döntöttem a Dzséjt mellett, tudván, ilyenje senkinek sincs talán az egész világon (tényleg nincs, legalábbis eddig a google-vel egyetlen helyesírási hibás dolog jött ki, mint Dzséjt, de az meg "DJ-ét" akart lenni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát! Arra a naplóra gondolsz, amit a fórumra is betettél igaz? Egyébként sose felejtem a fejed, amikor kijöttünk a ROTS -ról. Teljesen hazavágott az egész, és ez anynira látszott rajtad. Szinte feldúlt voltál. :) Egyébként SimonZ -t nem ismerhetted meg akkor, mert nem volt ott. :o

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már hogyne lett volna ott :)

 

2005-03-23-ai hozzászólásom:

 

SimonZ.: Te láttad a szinkoronos trailert az operaház fantomja előtt. Hogyan reagáltak az emberet? Dzséjt: "Most meg már Ayla Secura rajongónak jellemeznek (jogosan) :o" Kik is?:o)) "majd donat fordit nekunk foleg ha megtudja ezeket a nagymondatokat!" Az tuti, csak nem garantálom, hogy a szünet alatt el is készülök vele... pláne,ha így folytatódik!:P)

 

Ha jól emlékszem, 2004 decembere, vagy 2005 januárja óta volt a fórum aktív tagja. Képeket tett fel, elmagyarázta, hogy kell photoshoppal fénykard effekteket csinálni, stb. :o Az első trailer után volt, azt tudom, de hogy pontosan mikor, az már nem rémlik.

 

Igen, arra a naplóra :D

 

A ROTS meg rendesen hazavágott. Főleg az a tudat, hogy ez volt az utolsó SW film, és nem lesz több.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pontos dátumokkal nem tudok szolgálni sajnos, de körvonalakban elmonhatom fórumos életutamat.

 

Előszőr is egy kis SW-s előélet, ami az epizód 1-2-3-akat illeti. Az első részt háromszor néztem meg moziban, annyira tetszett. Akkor úgy 13 éves lehettem. A második rész megtekintésének körülményei mélypontja volt a Star Wars szeretetem görbéjének, mivel már nem tudom miért, de nem tudtam moziban megtekinteni. Ugye még a részt megelőző hype sem készített fel az új részre, maximum a Cinema magazinból tudtam, hogy jön az új rész. Kénytelen voltam a filmet megtekinteni silány minőségű kalóz verzióban angoul, felirat nélkül. Ez olyan mély nyomot hagyott bennem, hogy ha bármikor visszanézem a második epizódot, mindig negatívan cseng vissza ez az emlék. Ezért is van, hogy sajnos ez az epizód lenne a legutolsó, ha az epizódokat rangsorolnám tetszés szerint.

 

Ezek után persze az SW szeretetem nem hogy lelankadt volna, hanem inkább jobban megerősödött, mivel tudtam, hogy jön a harmadik rész. Az internet vívmányának köszönhetően így folyamatosan végig követhettem a film készítésének előzményeit, aminek helyszínéül az sw.hu fóruma adott otthont.

 

Sith Loseemaster néven regeltem, kreativitásom itt még nem rendelkezett olyan széles palettával, mint napjainkban... :) A losee részt vezetéknevemből kreáltam, és a nyugati angol hullám is mellbe csapott, onnan jött a kettős E. :D

Most visszagondolva nagyon debil hülyegyerek fórumozó lehettem, én biztos banoltam volna magamat komolytalanságom végett a fórumról. :D

 

Aktívan 2005 legelején váltam fórumossá az sw.hu-n, és főleg a külföldi fórumokon kilinkelt képeket és videókat töltöttem fel saját tárhelyre, és utánna linkeltem ki a fórumra. Erre a procedurára azért volt szükség, mert az esetek töbségében a képek kirakását követő 3-4 órában le is szedették a netről az anyagokat.

Na még arra büszke vagyok, hogy itthon a mozikban a Hihetetlen család előtt mutatták be a ROTS szinkronizált teaserét, és mobillal felvettem és feltöltöttem a fórumra. Az még hírértékű cselekedet is volt. :D

 

"Ahogy számítottunk rá, csütörtök óta a magyarországi mozik is vetítik a Revenge of the Sith előzetesét. Az eddig érkezett információk szerint országszerte a Hihetetlen család című Pixar animációs film előtt látható a másfél perces ízelítő.

 

Megerősítést nyert az a korábbi hír is, hogy a trailert szinkronizálták. Ennek bizonyítékát Gaba és Coce_Plant jóvoltából - akik a jelek szerint szuperkémünk babérjaira törnek - megtaláljátok a fórumon."

 

 

A fórumosokkal közösen éjjelekbe nyúló teaser és trailer várakozás maga volt a csúcspontja, hogy megszeressem az egyre inkább közeledő 3. epizódot.

A Priesttel történő beszélgetések is maga voltak a fénypotjai a fórumozásnak, főleg mikor egy-egy VIP-et is magával hozott. :D

 

A film megtekintése természetesen nálam premieren való megnézést jelentett, és eredeti nyelven, hogy ellensúlyozzam a 2. epizódnál történt balul elsült megtekintést. Ez meg Debrecenből a Duna plázába történő felutazást jelentett, amit szállás szerzés és még egy-két procedúra is megelőzőtt.

 

Filmről annyit, hogy katarktikus volt. :) Előtte mondjuk az a 20 perces animáció kicsit lelombozott. :)

 

Ezek után meg lassan ennek a fórumnak az prequel szálai kezdtek kibontakozni. Én épp a php fórum telepitését és szerkesztgetését tanultam, amikor egy sw fórumot csináltam, hogy azon gyakorolhassak. Gondoltam embereket is kéne toborozni, így egy harmatgyenge marketing húzással belinkeltem talán a Prequel kedvelők topicjába, ahol az épp ott költözni akaró fórumosok gyülekeztek. Na ott Odynak emlékeim szerint megtetszett ezafajta fórummegjelenés, és kérdezte, hogy ő tudna-e ilyet csinálni? Én felajánlottam segítségemet, és ő elfogadta. Innentől ismeritek a sztorit... :)

 

ui: a Coce_Plant név meg angolul kokain cserjét jelent, és egy különc nicket akartam az internetes fórumokon használni. :) Egy film angol megtekintése közben jött az isteni szikra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én 2002-ben keveredtem fel a starwars.hu fórumjára, pont a Klónok bemutatója után. Vagyis első beírásom és tapasztalatom a filmről ekkor került be. :) Aztán belelendültem és mint profi ál-alkoholista a Karrde Barlangja nevezetű topicba írtam a hülyeségeimet, aztán jöttek a szerepjátékos topicok. Már akkor se voltam nagy eszmecserező, nem volt túl sok minden amit a sagáról mesélni tudtam volna, hogy MaraJadet idézzem, -aki egyszer leszólta az eszméiket cserebelélőket, amikor azok éppen a szerepjátékosokat fikázták :) - "Hogy rezget be a fénykard a filmben" téma nem tudott nagyon felvillanyozni. Egyszer elmondtam a véleményem az ilyen eszmecserező topicokban oszt részemről le is volt tudva. Jobban kedveltem saját magam ötleteit hozzáteni a film által táplált élményhez és leragadtam a történetorientált topicoknál. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem nagy sztorim van. Mivel sose volt pénzünk számítógépre, így net se volt itthon (csak amikor már magam vettem, stb.). Mivel a suliban akkor végeztem, mikor már volt ott internet, így ott is lemaradtam. 2004-5-ben kezdtem el a nettel ismerkedni, az sw.hu-n 2005.05.20-án regeltem, ha jól rémlik, itt meg egy hónappal később.

Részemről alig vártam, hogy végre dumálhassak erről a világról másokkal, mert máshol ezt sose tehettem meg. Azóta meg nem bírom abbahagyni az állandó ilyen-olyan véleményeim kinyilvánítását :)

Hozzászólásaim száma a másik fórumon: 7994.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.