Ugrás a kommentre

2x02 - Ruins of War


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

4 perccel korábban, Darth Sky írta:

Wreckernél az is bejátszik, hogy a mutációja miatt élvezi a pusztítást, legfőként azt, ha felrobbanthat valamit. Erre Tech ki is tért az 1. évadban, miszerint Wrecker nem tehet arról, hogy élvezi a rombolást. Ő ilyen. A részben látott örömködés szerintem inkább a robbantásnak szólt, mint a klónok megölésének.

Pontosan. Azt meg tőle elvárni, hogy a robbantások közben/után azon lamentáljon, hogy megölte az ellenséget, vagy emiatt ne élvezze a robbanásokat szerintem irreális elvárás Wrecker esetében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Én értem mit mondasz, csak nem hegyeztem ki erre a mondókám. Tech több klónt ölt meg ebben a részben, mint Wrecker.

És továbbra is ezzel példázol, hogy Tech hány klónt ölt meg Wreckerhez képest, nem azzal, hogy Tech közben nem röhögcsélt, nem lelte örömét az öldöklésben. Ha már az én észrevételeim ellen érvelsz, akkor legalább arra hegyezd ki a mondandódat, amiről én is beszélek, ne arra, amivel nekem sincs bajom. Mert így akkor csak elbeszélünk egymás mellett. ;)

 

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nyilván van hova fejlődnie Wrecker-nek, legalább figyelheted az évad folyamán mire jut. ;) 

Remélem is, hogy jutnak vele valamerre. Ahogy nagyon várom a többi klónt is. A Rebels óta várom már, hogy bizonyos kérdések felmerüljenek, és a trailer alapján ez az évad lesz az, ami ezt szervírozza nekem. Már az a tény, hogy az előző évadban szintén látványosan hanyagolt Tech is árnyalódott ebben az egy részben, miközben Romarral beszélgetett, jelzi, hogy a készítők nem veszik félvállról a dolgot.

 

1 órával korábban, Yoda József írta:

Mondjuk ez nem az első ilyen ebben az univerzumban, Wreckernél nagyobb hősök is élvezték már, hogy lövöldöznek és közben potenciálisan embereket ölnek. Pl. Rey a Millennium Falcon ágyújával, csakhogy pont egy olyan karaktert említsek, aki kb. a jóság példaképe.

Valóban így van, és igazából az sem tetszik annyira, ahogy például azt is felhoztam már nem egyszer, hogy rosszallom, hogy Obi-Wan a geonosisi arénában szadista módjára szecskázza fel az Acklay-t. Viszont Rey-ről és Obi-Wanról tudom, hogy elég eszük van, hogy felmérjék tettük súlyát akár abban a konfliktusban, akár később, és tudom, hogy van saját morális iránytűjük, ami megakadályozza, hogy ez rendszeres eseménnyé váljon. Wreckerből ehhez az első évad és az eddigi két rész alapján hiányzik az értelem, és az egyetlen morális iránytűje a testvérei. Rey vagy Obi-Wan sosem szoglálná a Birodalmat. Wrecker szerintem minden gond nélkül, ha a Birodalom hajlandó kielégíteni a rombolási vágyát és a testvérei nincsenek ott, hogy folyamatosan a helyes irányba tereljék.

 

1 órával korábban, Darth Sky írta:

Wreckernél az is bejátszik, hogy a mutációja miatt élvezi a pusztítást, legfőként azt, ha felrobbanthat valamit. Erre Tech ki is tért az 1. évadban, miszerint Wrecker nem tehet arról, hogy élvezi a rombolást. Ő ilyen. A részben látott örömködés szerintem inkább a robbantásnak szólt, mint a klónok megölésének.

Szerintem a pusztításnak szólt, tök mindegy, mit vagy kit pusztíthat el. Nem tudom elképzelni jelenleg, hogy Wrecker különbséget tesz egy hegyoldal és egy ember felrobbantása között, a lényeg, hogy robbanthat, akármi annak a következménye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

És továbbra is ezzel példázol, hogy Tech hány klónt ölt meg Wreckerhez képest, nem azzal, hogy Tech közben nem röhögcsélt, nem lelte örömét az öldöklésben. Ha már az én észrevételeim ellen érvelsz, akkor legalább arra hegyezd ki a mondandódat, amiről én is beszélek, ne arra, amivel nekem sincs bajom. Mert így akkor csak elbeszélünk egymás mellett. ;)

Tech esetében akkor rendbe van a gyilkolászás, mert nem nevet közben? Érdekes érv. :D Fentebb is írták a többiek, Wrecker mindig ilyen volt, ez nem tudom miért lett most ekkora probléma.  

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Tech esetében akkor rendbe van a gyilkolászás, mert nem nevet közben? Érdekes érv. :D

Végül is, csak két posztban fejtegettem, hogy igen, az a bajom, hogy Wrecker élvezi az ölést, és nem az ölés maga a probléma (amit állításod szerint eddig értettél....):

17 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nagyon nem tetszett, hogy miközben mindenki gondosan kábítgatja a klónokat, ő nekiállt robbantgatni. Önmagában a tett még védhető, szorult helyzetbe voltak és innen tisztán már nehéz vagy lehetetlen lett volna kijönni. Szóval önmagában az, hogy rákényszerültek az ölésre még nem feltétlen probléma - nem jó, de nem védhetetlen. A problémát abban látom, hogy cefetül élvezte, hogy klónokat robbanthat fel.

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nem az nem fér bele, hogy megölte a reg klónokat. Írtam, hogy ez védhető abban a helyzetben. Az nem fér bele, hogy élvezte, hogy ölhet.

 

Lassan eljutunk A-ból B-be. :D 

slug GIF by Disney Pixar

 

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Fentebb is írták a többiek, Wrecker mindig ilyen volt, ez nem tudom miért lett most ekkora probléma.  

Hát egyrészt, én már a TCW-ben sem csíptem Wreckert (se Crosshairt):

  

2020. 02. 21. - 15:39, Dzséjt írta:

A Bad Batch maga engem kicsit idegesített, egész pontosan Wrecker és Crosshair, mert egyrészt unom ezt a klisét, amit nyomattak a "tökös speckó katona lenézi a sima katonát" formájában, meg azért is, mert minden ok nélkül mentek neki Rexnek, az meg, hogy kezet is emeltek Jessie-re, hát minimum biztosíthattak volna nekik helyet a hadbíróságon.

Szóval nekem a megjelenése óta bajom van a karakterrel.  Másrészt, az évadkritikámban is megemlítettem, hogy Wrecker fejlesztésének hiánya nem tetszik:

  

2022. 12. 19. - 16:23, Dzséjt írta:

Ami a csapat másik két tagját illeti, ők egyelőre nem mutattak túl sok jellemfejlődést, és úgy tűnik, megmaradtak a "gyerekeknek". Wrecker és Tech inkább csak asszisztálnak a sztorikhoz, utóbbinak saját arcja sem volt az évadban - Wreckernek legalább ott volt a beinduló chip, noha ez sem változtatott a karakteren, egy epizóddal később már olyan volt, mintha a sosem bolondult volna meg.

Úgyhogy engem igazán nem lehet azzal vádolni, hogy most lett bajom Wreckerrel. Mindig is bajom volt vele. Nem tetszik ez a karakter, nem csípem az osotba, de pusztítási vággyal felvértezett figurákat. És még semmi olyat nem villantottak az alkotók, ami miatt kedvelnem kéne.

És harmadrészt, most először ölt embereket nevetgélve, vagyis mutatta meg, hogy élvezi a pusztítás eme formáját is (korábban ő is érzelemmentes profizmussal lőtt le klónokat, vagy éppen használt később kábítást - csak az élettelen tárgyak elpusztítása közben örömködött). Ezért vált számomra most ekkora problémává. Ha előbb látok tőle ilyet, előbb fejezem ki ebbéli nemtetszésemet, de most történt meg. És mivel nem vagyok jós, nem tudok valamire rosszat mondani, amíg nem mutatta meg azt. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

És harmadrészt, most először ölt embereket nevetgélve, vagyis mutatta meg, hogy élvezi a pusztítás eme formáját is (korábban ő is érzelemmentes profizmussal lőtt le klónokat, vagy éppen használt később kábítást - csak az élettelen tárgyak elpusztítása közben örömködött). Ezért vált számomra most ekkora problémává. Ha előbb látok tőle ilyet, előbb fejezem ki ebbéli nemtetszésemet, de most történt meg. És mivel nem vagyok jós, nem tudok valamire rosszat mondani, amíg nem mutatta meg azt.

Tulajdonképpen hány embert is ölt meg? Most így visszagondolva az rémlik, hogy mindig mellé lőtt. Nyilván direkt. Eltalált bárkit is szándékosan?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Tulajdonképpen hány embert is ölt meg? Most így visszagondolva az rémlik, hogy mindig mellé lőtt. Nyilván direkt. Eltalált bárkit is szándékosan?

Robbanó lövedékekkel a közvetlen közelükbe lőtt, mit számít az, hogy telibe talált bárkit is? Egy robbanó lövedékkel nem kell eltalálni, meghalsz, ha melletted robban, márpedig Wrecker olyan közel lőtt hozzájuk, amilyen közelségből robbanás már számtalan klónnal végzett a TCW-ben. Egy például biztosan belehalt, bár technikailag kettő, mert a V-szárnyú pilótája sem élhette túl azt a robbanást, őt nem védi a plot armor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A V-szárnyúakról jutott eszembe, hogy azoknak meg Anakin versenyfogatának a hangját adták. :D Volt még egy hasonló, asszem a szállítóhajók, amiknek meg Grievous zászlóshajójának a hangját sikerült adni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Tulajdonképpen hány embert is ölt meg? Most így visszagondolva az rémlik, hogy mindig mellé lőtt. Nyilván direkt. Eltalált bárkit is szándékosan?

Szerintem is inkább mellé célzott, hogy minimalizálja az emberéleteket, és maximalizálja a hegyomlást. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A V-szárnyúakról jutott eszembe, hogy azoknak meg Anakin versenyfogatának a hangját adták. :D

Fő a változatosság. :) A V-szárnyúak hajtóműhangja amúgy is elég változatos. Már az ep3-ban is, amikor visszatérnek Coruscantra, a Keselyű droidok hajtóműhangját hallani, a film végén meg a TIE vadászokét - amit viszont azóta sem használtak ennél a típusnál újra, a TBB-ben általában a Keselyűk hajtóműhangját használják. Mondjuk nem is baj, a TIE vadászok hangja maradjon meg a TIE vadászoknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 2. részben az izgalmakon és látványon túl az az üzenet fogott meg, ami nyilvánvaló, de mégis említésre méltó, mert hajlamosak lehetnek róla megfeletkezni, akik beskatulyáznak dolgokat. 

Miszerint:"Szeparatista? Nem serennoi!" Itt voltunk már a háború előtt is." Meg itt lesznek utána is. 

Az Amerika kaptány 1-ben hangzik el, hogy" ne feledjük, az első ország amit a nácik elfoglaltak, a sajátjuk volt". 

Így megy ez, nagyon jótt tett az öreg fószer a "szeparatisták" árnyalásának, mert igen egydimenziósnak lettek ábrázolva, még a TCW-ban sincs olyan sok példa, talán Lux Bonteri ugrik most be, szóval kellett na. Tetszik, hogy Omega mennyire gyermek, gyermeki, meg is kapja a kaleidoszkópot. Echo jelleme is fejlődik vele a kapcsolata is Omegával. Tech volt még jó arc végig, Hunter és Wrecker most laposabb volt nekem ebben a történetben. 

Jó kezdés, nem TCW, hanem Bad Batch színvonal, az sem alacsony, elégedett vagyok. 

Szerk. :még valami! Kallus kesseli gerinctelenségét idézte a Rebels elejéről, a klónparancsnok megölése, amit a birodalmi tiszt csinált. 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, csoli1138 írta:

még a TCW-ban sincs olyan sok példa, talán Lux Bonteri ugrik most be,

A TCW-ben már elkezdték és jól emlékszel, Lux anyja, Mina Bonteri volt az egyik szószóló, aki Padmé nagy barátja volt. 

 

30 perccel korábban, csoli1138 írta:

Tetszik, hogy Omega mennyire gyermek, gyermeki, meg is kapja a kaleidoszkópot.

Nekem itt az látszott, hogy Omegának nem volt gyerekszobája (korábban). :) Minden fénylőben a kincset látja, Romar szinte rápirít, hogy az egy játék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

 

Nekem itt az látszott, hogy Omegának nem volt gyerekszobája (korábban). :) Minden fénylőben a kincset látja, Romar szinte rápirít, hogy az egy játék.

El is hangzik, ott mégegy bölcsesség, hogy mi a kincs és kincs közti különbség. Nem tudom most idézni.. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben az epizódban az tetszett, hogy milyen dinamikákat indítottak el a karakterekkel. Ugye már az előző részben elszeparálódnak két csapatra a BB tagjai, amiből Hunter meg Wrecker volt a kevésbé izgalmas. Ott maximum azt tudnám kiemelni, amikor elhangzott korábban a lift buherálásánál, hogy ezt általában Tech szokta csinálni, de ők mind a ketten azt hozták nagyjából, amit szoktak, fegyverrel, erővel, ügyességgel felülkerekedenek a helyzeteken. A csapat másik fele már sokkal érdekesebb volt, leginkább Omega miatt, ezért is annyira fontos Omega, hogy mit tud elindítani a karakterek tekintetében. A hármasuk Echo és Tech részvételével igencsak fúrcsa volt, nem is emlékszem, hogy ők hárman együtt akcióztak volna valamikor korábban, itt viszont miután megsérült Tech majdnem olyan volt, mintha egy embert veszítettek volna. Omegára így nehéz szerep hárult, főleg úgy, hogy nyomasztotta az is, amit még a hajón hallott Echótól. 

 

Amikor megjelent az öreg fószer az nagyon sokat dobott az epizódon, ő egy olyan külső szereplő volt, aki jobban kontextusba tudta helyezni az egész rész során játszódó eseményeket. Az egész ugye onnan indult, hogy rá akarták tenni a kezüket a Dookunál lévő vagyon egy részére, hogy vagy felszívódjanak, vagy ahogy Echo elképzelte volna beszálljanak a Birodalom elleni harcba. Itt amikor megérkeztek a bolygóra a rommá lőtt város képében láthatták, hogy mire képes a Birodalom a céljai érdekében és milyen nagyvonalúan írnak le adott esetben egy egész várost, ahogy ezt már korábban is megtapasztalhatták Tipoca City esetében is. Mégis volt Dookuval meg a Szeparatistákkal szemben egy ilyen ellenszenv bennük, még akkor is, ha az már egy rég letűnt világnak tűnik az a konfliktus amiben ez realizálódott és itt ennek az öreg serennói lakosnak a képében egy kicsit más perspektívába került a történelem. A TCW harmadik évadában volt az az epizód, a 'Hereos on both sides' ahol először szintet lépett a sorozat, de a 6. évados Clovis szál is mindenképpen ide kívánkozik és most érdekes volt látni, hogy még a háború befejezése után is hozzá tudnak tenni ehhez a szeparatista konfliktushoz. Az öreg azt a történelmi állandóságot is képviselte, hogy rendszerek jönnek, mennek, de aki tiszta szívvel, az értékei szerint él annak a morális iránytúje még ilyen körülmények között sem kerül mágneses viharba.

 

Omega megszállottsága a kincs iránt egyrészt tényleg fakadhatott abból a felszínes kíváncsiságból, ahogy úgy általánosságban a világra tekint. Nagyon emlékezetes momentum volt még az előző évad elejéről, ahogy megtapasztalja milyen az igazi talajra lépni az általa korábban megszokott mesterséges körenyezethez képest. Amikor mindenben a potenciális kincset látja tényleg kicsit megjelenik ez is, meg persze ott volt az az igény is, hogy ő azt akarta, hogy mindenképpen sikeres legyen ez az akció. Ahogy a gyerekek sokszor felelősnek érzik magukat a szüleik megoldatlan problémáit miatt, itt egy elkapott félmondatból Omega arra gondolta, hogy ő az oka minden rossznak és nem látta át úgy a helyzetet, ahogy aztán Echo elmagyarázta neki. Tényleg a legjobb dolog volt Omega, ami ezzel a csapattal történhetett, de az egy fontos dolog ettől még, hogy valami biztonságot jelentő vagyonra nem tudtak szert tenni úgy, hogy nem sikerült a megbízás és Cid jóslata, hogy egyszer el fognak érni az ő bázisukra is a Birodalom hosszúra nyúló ujjai egy baljóslatú jövőt vetít előre.

 

Amikor megjelent Rampart a rész végén egy picit leesett az állam, nem számítottam rá, hogy ő is feltűnik majd, amit meg láttunk tőle, az meg talán az epizód legjobb pillanata volt. A klónok kapcsán többször is felmerült már bennem a felelősség kérdése, mennyiben tudnak ellenhatni az inhibitor chipnek, mennyire változtatja meg őket az, amit a parancsok követése közben úgymond természetes módon változtatnak meg a hozzáállásukban, ahogy ezt láthattuk Crosshair esetében is. Volt még az első évadból a Ryloth szál, ahol Howzer képében erre egy nagyon izgalmas felvetést emeltek be a képbe, azáltal, hogy vannak akik látják, hogy nem jó ez az irány amerre mennének. Itt a klón parancsnok kapcsán nekem az volt az érdekes, hogy ő most csak pedéns kötelességtudatból nem akart Rampartnak hamisítani egy jelentést, vagy valahol érezte, hogy ez az egész nem helyes. Ugye a klónokat úgy is lecserélik, de az lehetne egy végső redemption arc számukra, ha előtte egyre több olyan példát láthatnánk, hogy képesek átlátni a Birodalom aljasságán, korruptságán. Rampartnak meg főhet a feje a 99-esek miatt, de az így garantált, hogy Hunteréknek a visszavonulás egyébként sem lenne nagyon opció, ha ismért a Birodalom eredne a nyomukba. Ugye azt se tudjuk még, hogy adott esetben milyen további tervek lehetnek Omegával, de hogy Nala Se túlélte a Kamino pusztulását az mindenképpen sokat ígérő ezen a vonalon...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Omegát Nala Se bármennyire is szerette a maga módján, kicsi felnőttként kezelte, tudós segédet faragott belőle, emiatt tényleg nem volt "gyerekszobája" sem átvitt, sem konkrét értelemben. Az egész élete úgy telt, hogy meg akart felelni a közegnek, amiben élt, és ez most is így van. Adósnak érzi magát, s emiatt is akar hasznos tagja lenni a csapatnak, nem csak egy kolonc, akire vigyázni kell, és ezért is akarta annyira ezt a kincset. 

Romar szemszögéből megint azt láthatjuk, hogy tökmindegy, hogy egy bolygó melyik oldalra állt a klónháborúban, az egyszerű lakosok csak vesztettek a háborúval, ahogy ez a való világban is így van. 

Rampart tette a saját szemszögéből nézve tényleg annyi, mintha kidobta volna a szemetet a zsebéből. Crosshairnél én arra tippelek, hogy ugyan nem hazudott arról, hogy élnek a társai, csak elfelejtette megemlíteni a jelentésében. De még ha hazudott volna is, pont Rampartnak nem lehet ezzel kapcsolatban egy szava sem. ;) 

 

Wreckert annyira én sem csípem, nekem Hunter a kedvencem a maga dilemmáival és Tech, aki igazi technokrata módjára viszonyul a dolgokhoz, talán a legkevésbé tépelődik bármin is, teszi, amit kell. És annyira bírom a magabiztosságát, ami őszintén mindig megnyilvánul. :D 

 

Tetszett az epizód, remekül megágyazott a történet további izgalmas alakulásához. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

Romar szemszögéből megint azt láthatjuk, hogy tökmindegy, hogy egy bolygó melyik oldalra állt a klónháborúban, az egyszerű lakosok csak vesztettek a háborúval, ahogy ez a való világban is így van. 

Ez egyre többször visszatérő téma az SW legkülönbözőbb sorozataiban. A TCW-től a Mandalorian-an át az Andorig, mindenhol érintették ezt a témát: a peremvidéki kisemberek nyomorúságát. És ha ehhez még hozzávesszük, hogy több száz évvel ezelőtt is már próbált a Köztársaság stabilitást és biztonságot vinni ebbe a térségbe és akkor se sikerült, a helyzet még szomorúbb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 11 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.