Ugrás a kommentre

2x02 - Ruins of War


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az első küldetés elbukott... Pedig meg voltam róla győződve, hogy megszerzik a pénzt és ez fogja befolyásolni a további sorsukat. Jó volt megismerni egy Serenno-i őslakost, és kicsit a térképre helyezni az egész bolygót. Dooku őket zsákmányolta ki először. Eszembe jutott a gróf esete Dagonet szenátorral, akik kb. úgy sanyargatta a népét ahogy később valószínleg Dooku is tette. Így múlik el a világ dicsősége... 

Amit gyanítottam, nevezetesen, hogy az osztag felhívja magára a figyelmet, megtörtént. Bár nem olyan módon ahogy számítottam, mert Rampart elég sajátosan kezelte az információt, igazi birodalmi féreg módjára. Wilcót sajnáltam, igazi régivágású klónnak tűnt. Fives jutott róla eszembe.

 

Kellemes évadkezdés volt, megadta a hangulatot a folytatáshoz. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajons azt az egyes sebességi fokozatot éreztem ebben a két részben, amit az első évadban is, amikor nem volt valami vendégszereplő, aki megboostolta az izgalmakat (kivéve pilot és évadzáró).

 

Bár Serennón jártunk, nem történt semmi extra. Többnyire csak a végtelen akciózás ment, az évad későbbi részétől, bizonyos történetszálaktól pedig ennél többet várnék. Ezt az esemény mennyiséget le lehetett volna zavarni egy részben is, és Omega karakterfejlődése pedig úgy tűnt nekem, már túl van a csapaton belüli elbizonytalanodáson, hiszen számtalanszor bizonyított már. Hunter rész eleji túlféltése is önismétlő volt már nekem, ezeket a köröket láttuk már. A végén azért jópofa volt az "Indiana. Let it go" - pillanat megidézése, és az öreg serennoi is érdekes volt, bár jó lett volna betekinteni a családja múltjába, azt gondoltam, hogy valami módon Dooku őseiről is látunk valamit. Serenno azt kecsegtette, hogy valamiképp megtudunk valamit Dookuról, de ez nem történt meg.

 

Nagyon vártam az új évadot, és várom továbbra is, de egyelőre semmi extrát nem adott, és tényleg nem világos a csapat motivációja. Az, hogy jól meggazdagszanak, vékonyka dolog, ráadásul már erről is szó volt az első évadban, a bérmunkákról. Persze ott van a valódi érték, amit Echo képvisel, hogy segítsenek másokon, nyilván így is fognak tenni végső soron. De ugye a történet behatárolja, hogy nem lehetnek akkora királyok, mert belőlük még bizonyosan nem lesz a lázadás magva, így jó eséllyel továbbra is csak zsoldoskodnak majd. 

 

Főleg a Tales of the Jedi-jal kontrasztba állítva volt ez most nem túl tartalmas. De várom a jövő hetet!

 

Spoiler

A trandoshi-wookiee, Gungi-szálat várom a legjobban, na meg Cody-t, Rexet. Jó lesz majd látni Nala Sét is Weylanden. Azt hiszem, ezek közül néhány topic az évadfelező duplarészben jelenhet meg.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tizenhat részes a második évad, szóval lesz még ilyen "lövöldözős" rész jó pár. Valóban nem volt itt eget rengetés, de miért kell mindig eget rengetni? Arra pont jó volt, hogy visszarázódjunk a sorozatba.

 

15 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Bár Serennón jártunk, nem történt semmi extra.

A TCW után jó volt látni mi lett belőle. Gondolom itt extra alatt Dooku-s infókra gondolsz? Ide szerintem nem illett volna. Eleve a pénzért mentek, minek ide Dooku-ról bármi is? Eleve halott, így felesleges bármi plusz infó róla ebben a történetben. 

 

15 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Omega karakterfejlődése pedig úgy tűnt nekem, már túl van a csapaton belüli elbizonytalanodáson, hiszen számtalanszor bizonyított már. Hunter rész eleji túlféltése is önismétlő volt már nekem, ezeket a köröket láttuk már.

Sokat nem vacakolt ezzel, mert most már minden akcióban ott van. Szóval egy megjegyzése volt ezzel kapcsolatban. 

 

15 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Az, hogy jól meggazdagszanak, vékonyka dolog,

De nem ez volt a lényeg, hanem az, hogy függetlenek lesznek. Ez pont a csapat fejlődését vitte volna előbbre. Az akció meghiúsult, így érdekes lesz melyik vonalon mennek tovább.

 

15 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Főleg a Tales of the Jedi-jal kontrasztba állítva volt ez most nem túl tartalmas.

Mármint a sorozatot állítod szembe két résszel? Mondjuk abban se volt kettőnél több igazán jó rész. :) 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is ilyen egy sebességes volt ez a 2 rész, de lesz itt még tüzijáték bőven. 

 

Az ilyen utóéleteket mindig érdekes nekem nézni, hogy Dooku palotája mennyire lepusztulttá vált, meg az elhagyatott CIS tankok amikben még droidok is voltak. Azokat biztos visszaaktiválták a háború után és volt némi ellenállás a Birodalommal szemben

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek szerint Crosshair hazudott Rampartnak? :hmm:

 

Jó kis dupla volt, bár én is erősebb nyitányra számítottam. Annak azért örültem, hogy végre Echo és Tech többet tett már ebben az évadban, mint az előző évadban összesen. :D Tech is kezdi látni a háborún kívüli világot.

 

Később bővebben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Mármint a sorozatot állítod szembe két résszel? Mondjuk abban se volt kettőnél több igazán jó rész. :) 

 

Azt állítom szembe, hogy ott 10-15 perces részek alatt több esemény történt, emlékezetes konflktusok, dilemmák, helyzetek, mint itt két teljes epizód alatt. Feszesebben voltak megírva, nem a végtelen akcióra fecsérelve az időt. Valamennyi epizód azért egy érdekes történet volt a TotJ-ban, elejével, közepével, végével. Nem tudom, szerintem mindhárom Dookus príma rész, és az Ahsokások közül is csak a lore kontextusa miatt problémás két epizód, önmagukban azok is rendben lennének, mint filmek, mint elmesélt történetek.

 

A "függetlenség" kiharcolása egyetlen rablással, hát nem tudom, mekkora tét ez, nekem eléggé botcsinálta volt. Az is elég nagy függetlenség volt, hogy a Birodalom nem tud a létezésükről. Szemérmetlen filler volt ez a két rész, valljuk be, és azért SW-sorozat évadok nem szoktak fillerekkel indítani. De azért jó volt ismét elmerülni az SW-ben, azt hiszem, egy nagyszerű SW-év nyílt meg ezzel, és várom a folytatást. A kritikák elég pozitívak, szóval biztosan jó lesz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pozitívumként én is hadd említsem meg Echót, Tech-et. Tech nagyon jól viselte a balesetét és humora is van, lassan kezd a kedvencemmé válni a csapatból. Echónak meg végre volt egy személyesebb pillanata Omegával. Az első évad előtt Echót vártam a legjobban a sorozatban, ám az az évad nem nagyon kezdett vele semmit. Még azt is gondoltam előzetesen, hogy talán ő lesz a főhőse a sorozatnak, mint az új tag, meg akinek a története régebbről datálódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Bence1997 írta:

Ezek szerint Crosshair hazudott Rampartnak? :hmm:

Wilco kivégzésével meg is lett ágyazva szerintem az évad fő konfliktus forrásának. 

 

13 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Azt állítom szembe, hogy ott 10-15 perces részek alatt több esemény történt, emlékezetes konflktusok, dilemmák, helyzetek, mint itt két teljes epizód alatt. Feszesebben voltak megírva, nem a végtelen akcióra fecsérelve az időt. Valamennyi epizód azért egy érdekes történet volt a TotJ-ban, elejével, közepével, végével. Nem tudom, szerintem mindhárom Dookus príma rész, és az Ahsokások közül is csak a lore kontextusa miatt problémás két epizód, önmagukban azok is rendben lennének, mint filmek, mint elmesélt történetek.

Az teljesen más jellegű sorozat, mint ez. Itt egyszerű klónok a főszereplők nem SAGA karakterek. :) Itt 16 rész van kibontani valami, 3 helyett. Persze ettől még lehetett volna benne több beszélgetés is, de majd később biztos ráfekszenek erre is. :)

 

10 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Tech nagyon jól viselte a balesetét és humora is van,

Igen, ő nekem is nagyon bejött, jó ötlet volt, hogy lábtörést szenved. De ő és Echo tényleg fejlődtek. Mondjuk Echo-t már kadét kora óta ismerjük, szóval vele nagy hiányérzetem nincs. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 hours ago, Bence1997 said:

Ezek szerint Crosshair hazudott Rampartnak? :hmm:

 

Jó kis dupla volt, bár én is erősebb nyitányra számítottam. Annak azért örültem, hogy végre Echo és Tech többet tett már ebben az évadban, mint az előző évadban összesen. :D Tech is kezdi látni a háborún kívüli világot.

 

Később bővebben.

Na ez nekem eszembe se jutott amikor néztem a részt. Kíváncsi vagyok, hogy amikor ez kiderül akkor mi lesz Rampart és Crosshair között, és hogy hova fog állni a mesterlövész. Amúgy vártam egy kicsit a feltűnését amikor Rampart és Wilco beszélgetett. Remélem a jövőheti részben benne lesz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huhh, nagyon jó kis rész volt ez! Ötletes, csavaros és a végén üres kézzel távoztak a Bad batch tagjai. Viszont Omega megtanult egy fontos leckét, és még BRomarr is beszállt az eseményekbe. :D Még a klónokat is kiosztotta  :lol: (valakinek dolgozni is kell). 

 

Elég kontrasztos volt, hogy Wracker a halálos tank lövedékekkel tüzelt, Hunter meg a kábítóra állított sugárvetővel. De Wracker is inkább persze a sziklákat célozta, ám így is meghalt legalább egy, de inkább több klón. Mindenesetre megsüvegelendő, hogy a legnagyobb élet-halál hajszában is szinte kizárólag kábítóval lőnek a klón bajtársakra, mégha más oldalon is állnak.

 

A végén meg Wilco százados kiiktatása Kallus egyik korai gyilkolására emlékeztetett. Szegény százados, nem ezt érdemelte. De hát most már új szelek fújnak. Csattanós befejezése volt a résznek. Nagyon jó, hogy visszatért a sorozat, alig várom a következő részt! :clap: 

 

 

 

6 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

 

Azt állítom szembe, hogy ott 10-15 perces részek alatt több esemény történt, emlékezetes konflktusok, dilemmák, helyzetek, mint itt két teljes epizód alatt. Feszesebben voltak megírva, nem a végtelen akcióra fecsérelve az időt. Valamennyi epizód azért egy érdekes történet volt a TotJ-ban, elejével, közepével, végével. Nem tudom, szerintem mindhárom Dookus príma rész, és az Ahsokások közül is csak a lore kontextusa miatt problémás két epizód, önmagukban azok is rendben lennének, mint filmek, mint elmesélt történetek.

 

A "függetlenség" kiharcolása egyetlen rablással, hát nem tudom, mekkora tét ez, nekem eléggé botcsinálta volt. Az is elég nagy függetlenség volt, hogy a Birodalom nem tud a létezésükről. Szemérmetlen filler volt ez a két rész, valljuk be, és azért SW-sorozat évadok nem szoktak fillerekkel indítani. De azért jó volt ismét elmerülni az SW-ben, azt hiszem, egy nagyszerű SW-év nyílt meg ezzel, és várom a folytatást. A kritikák elég pozitívak, szóval biztosan jó lesz. 

A Tales of the Jedi szemelvények voltak a Jedik életéből, egymástól független, rövid alkotások.

 

Ez egy egybefüggő sorozat, ahol a csapattagok egymáshoz képesti dinamikája, karakterfejlődése, közös karakterívük a lényeg, így nyilvánvalóan jó pár ilyen rész vár még ránk, ahol történik egy akció a háttérben, de valójában a karakterekkel megtörtént események és az ezekre adott válaszaik, illetve az egymásra történő reflektálásuk kapja az IGAZI hangsúlyt. Ilyen téren ez egy tök jó bevezető volt, és kíváncsian várom, hogy a második évadban hogyan alakul majd a csapat sorsa. Mert hogy ez a sorozat róluk, a Bad Batch-ről szól, a kalandok, a történések és a vendégszereplők pedig a kontextust biztosító kiegészítők. Ebből persze fakadnak izgalmak, de a sorozat gerincét a csapat kell hogy adja, az ő karakterfejlődésük és evickélésük egy zűrös kora birodalmi időszakban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ütős rész volt a folytatás is. Romar Addell szép adalékot adott a serennói kultúra háború előtti létezésére. Tovább erősítette az epizód Dooku sötét útját, végül is ő is arra az ösvényre lépett, amely ellen évtizedekkel korábban harcolt. Ironikus.

Tech nagyon szépen tudott harcolni törött lábbal is. Echo és Omega most talán jobban egymásra találtak. Szerintem Echo már megbánta, amit korábban mondott. Be kellett látnia, hogy azzal is meg kell elégedniük, ami van. Az akció meghiúsulása nem várt fordulat volt számomra. Rampart disznóságának pedig gondolom még lesz hatása. Vadász és Zúzó szerepe most csak a harcokra koncentrálódott, de így is ütősek voltak. Kiváló rész lett ez is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Donát írta:

Elég kontrasztos volt, hogy Wracker a halálos tank lövedékekkel tüzelt, Hunter meg a kábítóra állított sugárvetővel. De Wracker is inkább persze a sziklákat célozta, ám így is meghalt legalább egy, de inkább több klón. Mindenesetre megsüvegelendő, hogy a legnagyobb élet-halál hajszában is szinte kizárólag kábítóval lőnek a klón bajtársakra, mégha más oldalon is állnak.

Most figyeltem, hát azért jó pár klón meghalt sajnos. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt külön érdekes volt megfigyelni, hogy a Rossz osztag tagjai továbbra is kábítókat igyekeztek használni. Viszont a serennói küldetés végére nagyon élessé vált a helyzet. Talán túlságosan is, hiszen Zúzó már erősen megszórta őket. Persze mindig is élvezte az ilyen pusztító fegyverek használatát, de azért át kellett billenni egy halálosztóbb szerepbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha  ez a két rész filler volt, akkor remélem, ilyen "fillerekkel" lesz teli az egész évad. És azért az idézőjel, mert innen aztán lehet építkezni, szóval erősen nem értek egyet azzal, hogy már előre fillernek nevezzük (ha csak valaki nem tud valamit arról, miről fog szólni az évad fő sztorija - én nem tudom, de feltételezem a tapasztalataim alapján, hogy a bevezető részekenk van némi köze a későbbi eseményekhez).

 

Egy, Rampart rájött, hogy a 99-esek még élnek, és ez azt is jelenti, hogy Crosshair vagy hazudott, vagy nem jelentkezett újra szolgálatra az admirálisnál. Így vagy úgy, Rampart most olyan helyzetbe került, amit el kell rendeznie, mielőtt Tarkin infót kap a 99-esekről. Láthatóan ezért gyilkolni is képes, bár számára a klónok nem többek használati tárgyaknál, szóval lényegében csak kidobta a kukába az egyik meghibásodott kütyüjét. Az ő szemszögéből nyilván nem egy élet kioltása volt ez, ugyanakkor már az sem kóser, hogy egy élőlényt használati tárgynak néz. Viszont ezzel nyertünk egy kíméletlen nemezist, amire az előző évadban barátságossá vált Crosshair után szükség is volt.

 

Aztán kettő, nyilván odaveszett a pénz. Ki tudja, Cid hogyan fog reagálni erre, hát még az a rejtélyes nő, aki úgy tűnik, valamennyire Cid fölött áll. És a 99-esek jelenlegi alkalmazója már előre belengette az Ord Mantell megszállását, vagyis arra a pénzre nagyon is szükség lett volna, gyorsan. Az Andorból tudjuk, hogy Ord Mantell megszállása valóban megtörtént. Persze lehet, hogy még évekre vannak, de az sem kizárt, hogy már holnap befutnak. Szóval nem csekély bozonytalanság van itt Cid, a "megbízható kalóz" barátnéja és az Ord Mantell-t is megcélznó Birodalom felől. Azért a hőseink nem kis mennyiségű pénzt vesztettek el, ami nekik is jól jött volna, és legalább még ketten számítottak a vagyonra. Két kétes alak. És hát na, az Andorból azt is tudjuk, hogy egy nagy fogás elég ahhoz, hogy az ember új életet kezdjen a Galaxisban. Márpedig szerintem a 99-esek több pénzt hagytak hátra, mint amennyit Cassian az Aldhanin keresett.

 

És akkor még itt vannak az olyan apróságok, minthogy kicsit rálátást kaptunk Serennóra és újabb infót Dookuról, ami remekül összevethető a Tales of the Jedi-jal - ami bár tényleg felvetett komolyabb dolgokat, de pont a rövidsége miatt semmi sem lett kibontva és körüljárva, sőt a legtöbb kérdés kicsit azért kontextus nélküli is volt (és most szigorúan a Dookus epizódokra gondolok, mert az Ahsokás szálban a három rész együtt nem ért annyit, mint ez a rész - ráadásul ott pont a harmadik rész ért volna meg egy sokkal hosszabb elmesélést, mert ott nagyon érződik, hogy nincs kibontva a téma). Ebben az évadban, révén hosszabb, körbejárhatják, kibonthatják és meg is válaszolhatják a kérdéseket.

 

És már most felmerültek bizonyos kérdések, például az, hogy egy ilyen, háborúra tervezett és az elnyomás ellen bevetett osztag számára minek kell fontosabbnak lennie: a Birodalom elleni harcnak vagy a "gyermekük" életének biztosítása. És vajon összefügg-e a kettő? Mert bár nem mondták ki, ott van a levegőben a kérdés: van jövője Omegának a Birodalomban, vagy a Birodalom elleni harc hozhatja meg neki a jövőt? És pont emiatt a két szembenálló fél, Echo és Hunter nézőpontja is megállja a helyét. Ám kérdéses, hogy a köztük lévő ellentét mily módon fog feloldódni. Hunter most már egyértelműen Omega apjaként funkcionál, ami a lány féltésében manifesztálódik a legszebben. Hiába tudja, hogy Omega megállja a helyét, érthető okokból aggódik érte. Ő a "lánya", még ha technikai értelemben a nővére is. És azért egy felelős apa nem szívesen látja, ha a lányára lövöldöznek és pláne nem küldi csatába, ha nem muszáj. Ellenben Echo inkább a nagybácsi szerepét tölti be, és bár ő is szereti Omegát és legalább annyira figyel rá, mint Hunter (ez például Tech-ről és Wreckerről nem mondható el), láthatóan ő a renitensebb a renitensek között. Meg vannak a maga elképzelései, amik nem feltétlen egyeznek Hunterével. És mint "fogadott nagybácsi" nincs is igazán odakötve a családhoz. Nem lennék meglepve, ha Echo és a született 99-esek útjai egy ponton elválnának. Mert most már egyértelmű, hogy Echo harcolni akar a Birodalom ellen, ami azért nem csoda. A zsarnokság elleni háború tőle nagyon nagy áldozatot követelt, emberi mivolta lett oda, miközben szellemét kihasználták, lelkét meggyötörték. Erre fel az, amiért harcolt, átalakult egy zsarnoki rendszerré. Hát nem csoda, hogy rá akar lépni a Birodalom golyóira.

 

Szóval van egy nemezisünk, alakul egy csapaton belüli ellentét, és van két kétes alakuk, akik ugyan látszólag a címszereplők oldalán állnak, ám mindkettő simlis alak és eléggé önző figurák. És ebben a helyzetben vesztett el a csapat egy rakatnyi pénzt, ami sok fejfájástól menthette volna meg őket, de így viszont komoly fejfájások forrása lehet. Szépen felépült az alap, amihez masszívan hozzá lehet kötni a sztori falait, és végül rá lehet húzni a tetőt. És mindezt úgy prezentálták, hogy közben ízelítőt kaptunk Serennóról egy érdekes öregember képében, plusz végre Tech-kel is elkezdtek kicsit foglalkozni. Szóval remélem, hogy a többi rész is ilyen filler lesz, mint ez, mert az cuda jó lesz. :)

 

Ami viszont kezd számomra bosszantó lenni, az Wrecker. Láthatóan ő a komikus karakter, de kezdem nem csípni. Úgy tűnik, ennél többet nem is akarnak kihozni belőle, viszont a humorforrása szerintem gázos. Mert az ostobasága és az erőszakosság imádata a humora forrása. Nagyon nem tetszett, hogy miközben mindenki gondosan kábítgatja a klónokat, ő nekiállt robbantgatni. Önmagában a tett még védhető, szorult helyzetbe voltak és innen tisztán már nehéz vagy lehetetlen lett volna kijönni. Szóval önmagában az, hogy rákényszerültek az ölésre még nem feltétlen probléma - nem jó, de nem védhetetlen. A problémát abban látom, hogy cefetül élvezte, hogy klónokat robbanthat fel. Hogy öldökölhet. Jó lenne, ha az agyatlan brutalitás helyett valami értelmesebbet kezdenének vele. Már annak is örülnék, ha jelét adnák, hogy felfogja az ilyen tettei súlyát, és ráébredne, hogy már nem droidokat pusztít kélyesen röhögcsélve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ami viszont kezd számomra bosszantó lenni, az Wrecker. Láthatóan ő a komikus karakter, de kezdem nem csípni. Úgy tűnik, ennél többet nem is akarnak kihozni belőle, viszont a humorforrása szerintem gázos. Mert az ostobasága és az erőszakosság imádata a humora forrása. Nagyon nem tetszett, hogy miközben mindenki gondosan kábítgatja a klónokat, ő nekiállt robbantgatni. Önmagában a tett még védhető, szorult helyzetbe voltak és innen tisztán már nehéz vagy lehetetlen lett volna kijönni. Szóval önmagában az, hogy rákényszerültek az ölésre még nem feltétlen probléma - nem jó, de nem védhetetlen. A problémát abban látom, hogy cefetül élvezte, hogy klónokat robbanthat fel. Hogy öldökölhet. Jó lenne, ha az agyatlan brutalitás helyett valami értelmesebbet kezdenének vele. Már annak is örülnék, ha jelét adnák, hogy felfogja az ilyen tettei súlyát, és ráébredne, hogy már nem droidokat pusztít kélyesen röhögcsélve.

Könyörgöm ne! Wreckert nagyon csípem és azért amiért Te meg nem: nem egy moralizáló alkat, ő a totális egy dimenziós pusztító, akinek babája van. :D Én így szeretem ahogy van, szóval ne legyen pityergő lelkizős alak még akkor se, ha klónokat kell ölnie azért, hogy életben maradjanak. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

ne legyen pityergő lelkizős alak

Egy karakter árnyalásának ennél az egynél azért több módja van, és szerintem még nem lesz valakiből pityergő, lelkizős alak csak azért, mert emberi ésszel felfogja a tettei súlyát. Bár még John Rambóba is szorult ennyi lélek és moralitás, és annak ellenére errefelé sokan a legf*szább f*szagyereknek tartják, hogy az első rész végén ez a keménylegény bőgött, mint egy gyerek, és odabúlyt a tábornokához, mint egy kisbaba az anyjához - pedig azt hiszem, ez szó szerint kimeríti a "pityergős lelkizős" fogalmat :)

Pillanatnyilag Wrecker egy agyatlan fegyver, aki csak azért nem ártatlan emberek vérét ontja vihogva, mert a jóval több agysejttel és több morális érzékkel megáldott testvérei időben kihozták őt a Birodalom karami közül. De ennyi ésszel és ilyen vérengzési szinttel szerintem a Birodalmat is kacarászva szolgálná, csak akkor nem önvédelem, hanem a terror címén, és nem klón katonák, hanem ártatlan polgárok kerülnének a célkeresztjébe vagy olyanok, akik a zsarnokság ellen küzdenek. Jelenleg Wrecker semmivel sem jobb vagy rosszabb egy B2-es harci droidnál. Vagy hát talán annyiból rosszabb, hogy ő élvezi a gyilkolást és rombolást, míg egy B2-es mindezt érzelemmentesen teszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kissé átestél a paci túloldalára nem gondolod? :) Rambót minek idehozni? Teljesen más lelki háttérrel rendelkezik, mint Wrecker. Nem is értem.... Az a közös bennük, hogy ölnek de itt aztán kifújt a hasonlóság. Itt pedig egy csatában vannak, Wreckernek meg ilyen fegyvere lett, jobb híján. Dobja el, hogy jaj akkor nem lövök? Fegyvermániás, és különben is. A klónok élesre állított fegyverekkel támadtak rájuk, hogy MEGÖLJÉK őket. Szóval pusztuljanak csak el. Wreckerről amit írtam fenntartom, egy szerethető, kissé debil nagy fiú. Szóval hajrá Wreck! 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Dzséjt írta:

Pillanatnyilag Wrecker egy agyatlan fegyver, aki csak azért nem ártatlan emberek vérét ontja vihogva, mert a jóval több agysejttel és több morális érzékkel megáldott testvérei időben kihozták őt a Birodalom karami közül. De ennyi ésszel és ilyen vérengzési szinttel szerintem a Birodalmat is kacarászva szolgálná, csak akkor nem önvédelem, hanem a terror címén, és nem klón katonák, hanem ártatlan polgárok kerülnének a célkeresztjébe vagy olyanok, akik a zsarnokság ellen küzdenek. Jelenleg Wrecker semmivel sem jobb vagy rosszabb egy B2-es harci droidnál. Vagy hát talán annyiból rosszabb, hogy ő élvezi a gyilkolást és rombolást, míg egy B2-es mindezt érzelemmentesen teszi.

Nem ő csinálta meg végül Omega szobáját? Mintha az rémlene az első évadból. Tehát több van benne ennél, ez biztos. Plusz Omegától is elnézést kért a chipes ámokfutás után, tehát a morális iránytűje kifinomultabb annál, semmint, hogy lélektelenül megölne bárkit. A robbantások a gyengéi, és ez a fegyver nagyot szólt, szóval ez a vonal biztos nem fog kiveszni belőle az évad későbbi részében sem. Hogy mennyit fog moralizálni a tettein az kérdéses, Omega esetében megtette, de amikor az ellenségre lő - még ha azok "reg klónok" is, szerintem feleslges tőle moralizálást várni. Ő nem az a karakter. Bár értem, hogy fejlődést vársz tőle e téren, szerintem ez nem fog megtörténni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Kissé átestél a paci túloldalára nem gondolod? :)

Nem, én csak jogos karakterfejlődést várok el. Árnyalást. Tán valamikor is baj lett abból, ha egy karaktert árnyaltak? Azért hoztam fel Rambót, mert ő egy nagyszerű példa arra, hogy valaki lehet egyszerre érzelmileg fejlett és cool karakter. Wrecker is még lehet f*sza, de vicces robbantós csávó attól, hogy elmélázik azon, hogy talán nem kéne örömét lelnie az emberölésben. Amúgy Rexet is felhozattam volna, őt azért eléggé megütötte, amikor szemberült azzal, hogy a testvérei immár az ellenségei és meg kell őket ölnie, mégsem szűnt meg Rexnek lenni. Sőt én pont emiatt még jobban meg is szerettem a százados karakterét.

 

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Nem ő csinálta meg végül Omega szobáját?

Ő csinálta meg, ami egy jó pont, de sorozatgyilkosok is lehetnek nagyszerű apák. Ez megmutatta, hogy törődik Omegával, amit én is értékelek. Ilyenből kérnék még többet és messzebbre hatót. Mert például a chip bekapcsolódása elég gyorsan elmúlt. A következő részre már majdnem úgy tett mindenki, mintha mi sem történt volna. Ez se baj, van ilyen, de jó lenne látni, hogy azért Wrecker is tud fejlődni. Mert nekem ebben a formában nem tetszik. Nem szertem az olyan embereket még a hősök oldalán sem, akik élvezettel öldösnek.

 

Amúgy ezen is elmélázhatna a sorozat valamiképpen: a klón háborúk idején még bárki elítélésre került, aki klónokat ölt, mert hát milyen jó csávók ők. Most a felrobbantásuk már teljesen okés, pedig ezek ugyanazok a klónok. És a poén, hogy nem csak mi, hanem a szereplők is tudják, hogy nem igazán tehetnek erről. És csak a szemszög változott: régen a gonoszok ellenségei, most a hősök ellenségei, mégis a haláluk megítélése ég és föld. Érdekes lenne körbejárni, hogy egy klón hogyan láthatja azt, hogy míg régen egy Choppert vagy egy Krellt "falhoz állítottak", mert közvetlen vagy közvetetten klónokat öltek, addig most kénytelenek a testvéreiket lemészárolni. Mondjuk ebből a szempontból a 99-esek jobb helyzetben vannak, mert sosem kötődtek a regekhez. De azért Rextől láttuk, hogy ő például már nem tudta visszatartani a könnyeit. Bár beszédes, hogy még a Bad Batch is igyekszik csak kábítani.

 

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Bár értem, hogy fejlődést vársz tőle e téren, szerintem ez nem fog megtörténni.

Én bízom Filoniékban. Darth Maulból és Boba Fettből is képesek voltak karaktert faragni, pedig kevesebbet értek, mint Wrecker. Az egyik csak azért létezett, hogy legyen valaki, akivel látványosan lehet kardozni, a másik meg azért, amiért a virágcserepek: tök jól néz ki a fal mellett. Wreckerben már most több van ennél, ráadásul nem a 188. senki a filmben, hanem a címszereplő csapat tagja. Ha meg nem, hát istenem, majd felváltva fogom nem szeretni őt és Anakint. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó, akciódús rész volt, felvezetőnek tökéletes az évadhoz. Moralizálásra így is jutott azért némi idő. Jól jelzi, hogy Dooku mennyire kifordult magából, miután Sith-nagyúr lett, hogy ugyanazt követte el a saját népe ellen, amiért korábban kishíján megölte Dagonet szenátort és amiért végül szembefordult a Köztársaság politikájával: kizsákmányolta önös céljai érdekében saját népét. Nagyon jó, ahogy az öreg tudatosította Techben, hogy a serennóiak a háború előtt is léteztek, ami szintén jó reflektálás arra, hogy a klónok számára az időszámítás a Geonosis-szal kezdődött. És az is fontos, hogy egy népet sem szabad azonosítani annak hirhedtté vált képviselőjével. Serenno, a serennói átlagemberek nem egyenlőek Dooku-val. Tragikus, hogy ennek a kultúrának is befellegzett, és Romar-nak úgy kell összecsipegetnie a megmaradt kulturális hagyatékot.

 

Jó, hogy ketté lett szedve a csapat az akció során, így mindenkire jutott idő. A sokszor mellőzöttebb Tech és Echo most több játékidőt kapott. Különösen Echo és Omega beszélgetése volt szívmelengető a rész végén. Omega szófogadásával és parancsteljesítésével továbbra is gondok vannak, sokszor önfejű, és emiatt veszélybe kerül a csapat. Most is ez történt, de mégcsak fejmosást sem kapott. Túl sok mindent elnéznek neki, érzésem szerint, ami ilyen veszélyes körülmények között szerintem megengedhetetlen. Az meglepett, hogy a csapat végül üres kézzel tér haza, így abszolút kudarc lett ez a küldetés.

 

A végén beköszöntött az új idők felemelkedő csillaga, Rampart, akinek most helyre kell tenni egy súlyos mulasztást. Látszik, hogy Wilco még a régi világban, a nagy köztársasági haderőben szocializálódott, aki hisz a becsületben és a bajtársiasságban. Ahogy lezuhant a holtteste abból az irdatlan magasságból, az kellően hatásos volt. Ha hozzávesszük, hogy Rampart tudomást szerzett a 99-esek életben maradásáról, akkor duplán is kudarc ez a küldetés. Hunternek igaza volt, meg kellett volna húzniuk magukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nem, én csak jogos karakterfejlődést várok el. Árnyalást. Tán valamikor is baj lett abból, ha egy karaktert árnyaltak?

Donát jól leírta, hogy már árnyalták a karaktert. Nem nagy mértékben, de már elkezdték. Az, hogy pár klónt most megölt, nálad nem fér bele.  Van ilyen, mert nálam meg belefért, hisz harc volt. Nem megtévesztés, mint Krell esetében, hanem nyílt harc úgy, hogy mindenki tudta ki van a másik oldalon. Nálam ebbe belefér pár áldozat. A klónokkal bőven foglalkoznak majd ebben az évadban, gyanítom azokkal a dolgokkal is amit felvetettél. Ez a trailerből is kitűnik. Hogy ebben hol lesz Wrecker helye majd meglátjuk.

 

1 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Nagyon jó, ahogy az öreg tudatosította Techben, hogy a serennóiak a háború előtt is léteztek, ami szintén jó reflektálás arra, hogy a klónok számára az időszámítás a Geonosis-szal kezdődött.

Ez valóban jó volt, főleg Tech megjegyzése, hogy ilyen dolgokba még bele se gondolt. Nem is volt a feladata. Arra hozták őket létre, hogy harcoljanak, öljenek. Az Umbara óta azonban tudjuk, hogy a klónok nem gépek így előbb-utóbb kérdéseket tesznek fel mindazzal kapcsolatban, ami a rendeltetésük.

 

2 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

A végén beköszöntött az új idők felemelkedő csillaga, Rampart, akinek most helyre kell tenni egy súlyos mulasztást. Látszik, hogy Wilco még a régi világban, a nagy köztársasági haderőben szocializálódott, aki hisz a becsületben és a bajtársiasságban.

Wilco parancsmegtagadást követett el. Régen nem nagyon láttunk ilyet klónoktól, maximum olyan esetben, mint a Krell elleni lázadás. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy le kellett lőni Wilco-t, csak ez is azt mutatja, hogy a klónok már korántsem azok a gépek, mint aminek tervezték őket. 66-os parancs ide vagy oda. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én bízom Filoniékban. Darth Maulból és Boba Fettből is képesek voltak karaktert faragni, pedig kevesebbet értek, mint Wrecker

Lehet rajta árnyalni, és Omegával meg is kezdték az első évadban. Amit nem hiszek, hogy majd polemizálni fog az ellenségei kinyírásán, mégha azok reg-ek is. Ugye Kaminon láttuk, hogy mennyire szereti őket (nem igazán), így nála szerintem ez az évődés a klónok halála kapcsán nem fog megjelenni. Ha mondjuk Crosshairt nyírná ki egy nagyobb robbantással, amit elsőre élvez, akkor ott lehetne egy ilyen árnyalódás, aminek a hatására rájön, hogy nem mindig jó ötlet durrogtatni. De sima reg-ek halála kapcsán én nem várnék ilyet tőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Donát, @Ody Mandrell

Úgy érzem, nem értitek. Nem az nem fér bele, hogy megölte a reg klónokat. Írtam, hogy ez védhető abban a helyzetben. Az nem fér bele, hogy élvezte, hogy ölhet. Emberi életek elvevését élvezi. Nem az a lényeg, hogy az áldozatok regek, hanem az, hogy értelmes élőlények, és az életüket örömmámorban oltja ki. Ez nem szükségszerűség, mint az önvédelem, ez szimplán rossz dolog egy hősi karakternél. Semmi bajom nem lenne, ha nem örömködött volna, miközben felrobbantja az embereket. De nevetett, vagyis örült, és dícsérte magát, hogy ő aztán milyen f*sza tank. Erkölcsileg k*rva aggályosnak tartom, ha valaki vidáman nevetgél, miközben embereket robbant fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én értem mit mondasz, csak nem hegyeztem ki erre a mondókám. Tech több klónt ölt meg ebben a részben, mint Wrecker. Nyilván van hova fejlődnie Wrecker-nek, legalább figyelheted az évad folyamán mire jut. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az nem fér bele, hogy élvezte, hogy ölhet. Emberi életek elvevését élvezi. Nem az a lényeg, hogy az áldozatok regek, hanem az, hogy értelmes élőlények, és az életüket örömmámorban oltja ki. Ez nem szükségszerűség, mint az önvédelem, ez szimplán rossz dolog egy hősi karakternél.

Mondjuk ez nem az első ilyen ebben az univerzumban, Wreckernél nagyobb hősök is élvezték már, hogy lövöldöznek és közben potenciálisan embereket ölnek. Pl. Rey a Millennium Falcon ágyújával, csakhogy pont egy olyan karaktert említsek, aki kb. a jóság példaképe.

 

Szerintem ez most nagyon el van túlozva Wrecker kapcsán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wreckernél az is bejátszik, hogy a mutációja miatt élvezi a pusztítást, legfőként azt, ha felrobbanthat valamit. Erre Tech ki is tért az 1. évadban, miszerint Wrecker nem tehet arról, hogy élvezi a rombolást. Ő ilyen. A részben látott örömködés szerintem inkább a robbantásnak szólt, mint a klónok megölésének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.