Ugrás a kommentre

Chapter 17: The Apostate


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

53 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Elvileg Grogu már egy olyan lelenc, mint anno Djarin volt. Beskar ingje is van, így elvileg mandalori ő is? Ez egy jó kérdés, mert így kimondva még nem volt, de az, hogy ők ketten klánt alkotnak, ezt sugallja. 

Ez mind igaz, de mégis... Grogun nem állna jól a páncél és a hátirakéta sem, nemcsak a sisak. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az idővonalhoz kapcsolódik, hogy Favreau másnap pontosított, Grogu kicsivel több, mint egy évet volt Luke-nál. 

Még úgy is jó, a lényeg, hogy eltelt egy nagyobb idő.

 

14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Valóban fura, de szerintem Djarin nem így tervezte csak amikor meglátta, úgy döntött, neki ő kell. És miért egy bébi csősz? Grogu miatt is jól jön, mert ott ha veszélybe kerül akkor IG-11-nél nincs jobb felvigyázó az egész galaxisban. Szóval ha belegondolunk és elfogadjuk, hogy spontán ötlet született, érthető a választása.

Csakhogy nem spontán ötlet született. Direkt IG-ért ment a Nevarróra. De a bébicsőszködés oldala elfogadható, ugyan Mando ezt az okot sem említette, csak annyit mondott, hogy fel kell derítenie Mandalore-t és ehhez szüksége van egy droidra. Szót sem szól arról, hogy Grogura is vigyázhat, de elismerem, ez benne lehet a pakliban.

 

17 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mert Bo Katan az egyetlen olyan mandalori akit ismer és hajlandó is segíteni neki? Djarin nem tudta hol van a barlang, ezt az információt Katantól kapja meg itt. A nő ismeri a helyet, nyilván arra gondolt, hogy vele tart. Amikor távozott, ingatja is a fejét, olyan facepalm módjára. :D Egyébként ezt az infót a fegyverkovácstól is megtudhatta volna. Létezik, hogy nem árulta el? Ekkora gyökér nem lehetett. A kérdés mindenesetre on-screen nem hangzott el.

Igen, végül megkapott egy infót tőle, amit úgy tűnik, valamiért a Fegyverkovács nem közölt le. Ugyanakkor Din nem ezért az infóért ment Bo-Katanhoz, mert ezt egyáltalán nem kérdezte meg tőle, se senki mástól, ami alapján én azt feltételezem, hogy ezt alapból tudta. Bo-Katanhoz meg úgy érkezett hozzá, hogy "csatlakozom hozzád". Nem úgy, hogy "segítség kéne", vagy ilyesmi. Ráadásul az utosló találkozásuk végén a csaj nem úgy nézett rá, mint aki bármikor is hajlandó lenne segíteni neki a jövőben. Ha csak nem a kivégzésénél kell segédkezet nyújtani. És ez az érzés innét nézve, nem múlt el.

Ennek ellenére persze mehetett oda a segítség reményében, csak a beszélgetés nem úgy indít, hogy Din segítség reményében érkezett, és nem úgy távozik, mintha vágyott infót kapott volna. Bár lehet, hogy ő sem tudta igazán, mit akar. Vagy csak baromira vágyik már a társaságra Grogun kívül. Boba Fettet nem kérheti meg, mert elfoglalt Tatooine-nal, Cara sem jöhetett szóba köztársasági marsall mivolta miatt, IG sem jött be... Utolsó mentsvárként bepróbálkozott Bo-Katannál. Mert azért na, a magányos farkas szerepből már rég kiesett.

 

12 perccel korábban, csoli1138 írta:

Az jutott még eszembe, hogy az eltelt idő alatt nem az első randija ez Bo Katannal. A 2.évadban fogalma sincs hol lelhetne mandikra, most meg már tudta, hol bandázik az Örség gyermekei, és a Kalevalai kastélyt is ismerte már. Szóval nem tétlenkedett, míg off screen volt. Feltérképezte a kultúra maradékát. 

Ez egy jó észrevétel és igen, szinte biztos, hogy végzett némi kutatómunkát közben is.

Viszont Bo-Katan mozgását szerintem az első találkozásuk után nyomon követte. Gondolok itt arra, hogy a második évad utolsó részében már pontosan tudta, hogy melyik kocsmában héderel ő és a csatlósa, és Perish doki elfogása után Bobával egyből odamentek.

Ami meg a zigótákat illeti, mivel ezek kőmerev vallási fanatikusok, akik még akkor is ragaszkodnak egy rítuáléhoz, amikor saját bevallásuk szerint azt már lehetetlen végrehajtani (gondolok itt a bányatóban fürdőzésre), így valószínűleg a rituáléikat is mindig ott és ugyanúgy, talán még ugyanakkor is végzik. Imigyen esélyes, hogy Din is itt kapta meg a sisakját, szóval tudta, holkeresse őket. Főleg azután, hogy a TBoBF-ben a Fegyverkovács közölte is vele, hogy újjá kell építeniük a szektájukat. Így Din kitalálhatta, hogy lesznek beavatások, és ha az mindig ugyanott van, akkor csak figyelnie kellett a helyet (ha meg a rituálé teszem azt valamilyen napszakhoz vagy a hónap valamely napjához van kötve, még könnyebb volt a dolga).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egyébként ezt az infót a fegyverkovácstól is megtudhatta volna. Létezik, hogy nem árulta el? Ekkora gyökér nem lehetett.

Erre meg jól elfelejtettem reagálni. Én simán kinézem belőle, hogy ekkora gyökér. Hogy már nem osztja meg az igazi, az egy, a legcsodálatosabb, a legmadalnore-ibb mandalore-ik szent tudását olyannal, aki nem mandalore-i, mert emberi lénynek mutatkozott és levette a sisakját. Komolyan, Din miért vágyik vissza ezek közé? Ő nem ilyen fanatikus és enélkül is lehet mandalore-i, hiszen látta, hogy nem ez az egyetlen út.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Pildi írta:

Ez mind igaz, de mégis... Grogun nem állna jól a páncél és a hátirakéta sem, nemcsak a sisak. :) 

Egyetértek, én se szeretném ha Grogu beöltözne, nem is tudom miért merült fel bennem ez a lehetőség. :) 

 

7 perccel korábban, Dzséjt írta:

Csakhogy nem spontán ötlet született. Direkt IG-ért ment a Nevarróra. De a bébicsőszködés oldala elfogadható, ugyan Mando ezt az okot sem említette, csak annyit mondott, hogy fel kell derítenie Mandalore-t és ehhez szüksége van egy droidra. Szót sem szól arról, hogy Grogura is vigyázhat, de elismerem, ez benne lehet a pakliban.

Ez a szobor már állt akkor is amikor Djarin legutóbb dokumentáltan ott járt (The Siege). Így védhető még az is, ha érte ment oda.

 

11 perccel korábban, Dzséjt írta:

Igen, végül megkapott egy infót tőle, amit úgy tűnik, valamiért a Fegyverkovács nem közölt le. Ugyanakkor Din nem ezért az infóért ment Bo-Katanhoz, mert ezt egyáltalán nem kérdezte meg tőle, se senki mástól, ami alapján én azt feltételezem, hogy ezt alapból tudta. Bo-Katanhoz meg úgy érkezett hozzá, hogy "csatlakozom hozzád". Nem úgy, hogy "segítség kéne", vagy ilyesmi. Ráadásul az utosló találkozásuk végén a csaj nem úgy nézett rá, mint aki bármikor is hajlandó lenne segíteni neki a jövőben. Ha csak nem a kivégzésénél kell segédkezet nyújtani. És ez az érzés innét nézve, nem múlt el.

Ennek ellenére persze mehetett oda a segítség reményében, csak a beszélgetés nem úgy indít, hogy Din segítség reményében érkezett, és nem úgy távozik, mintha vágyott infót kapott volna. Bár lehet, hogy ő sem tudta igazán, mit akar. Vagy csak baromira vágyik már a társaságra Grogun kívül. Boba Fettet nem kérheti meg, mert elfoglalt Tatooine-nal, Cara sem jöhetett szóba köztársasági marsall mivolta miatt, IG sem jött be... Utolsó mentsvárként bepróbálkozott Bo-Katannál. Mert azért na, a magányos farkas szerepből már rég kiesett.

Nem tudom...nekem úgy jött le, hogy Djarin nem tudja. Amikor említi a barlangfürdőt akkor mondja neki Katan, hogy hol van. Mintha kérdésre válaszolna, pedig kérdés itt se hangzott el. :) Gondolom Djarin egy pakkban akarta intézni ezt az egészet. Beáll-megtér, stb. Bo Katan meg ismeri a bolygót hisz járt ott, míg Djarin szerintem még sose. Szóval ez olyan vegyesfelvágott kérés-utalás-célzás lehetett. :D 

 

16 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ami meg a zigótákat illeti, mivel ezek kőmerev vallási fanatikusok, akik még akkor is ragaszkodnak egy rítuáléhoz, amikor saját bevallásuk szerint azt már lehetetlen végrehajtani (gondolok itt a bányatóban fürdőzésre), így valószínűleg a rituáléikat is mindig ott és ugyanúgy, talán még ugyanakkor is végzik. Imigyen esélyes, hogy Din is itt kapta meg a sisakját, szóval tudta, holkeresse őket. Főleg azután, hogy a TBoBF-ben a Fegyverkovács közölte is vele, hogy újjá kell építeniük a szektájukat. Így Din kitalálhatta, hogy lesznek beavatások, és ha az mindig ugyanott van, akkor csak figyelnie kellett a helyet (ha meg a rituálé teszem azt valamilyen napszakhoz vagy a hónap valamely napjához van kötve, még könnyebb volt a dolga).

A vízben állva teszik le az esküt, talán ezért kapcsolódik vízhez a spirituális megtisztulás is.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Erre meg jól elfelejtettem reagálni. Én simán kinézem belőle, hogy ekkora gyökér. Hogy már nem osztja meg az igazi, az egy, a legcsodálatosabb, a legmadalnore-ibb mandalore-ik szent tudását olyannal, aki nem mandalore-i, mert emberi lénynek mutatkozott és levette a sisakját. Komolyan, Din miért vágyik vissza ezek közé? Ő nem ilyen fanatikus és enélkül is lehet mandalore-i, hiszen látta, hogy nem ez az egyetlen út.

Ebben nőtt föl, és ők mentették meg az életét, szóval valahol érthető a dolog. Személy szerint engem egyre jobban irritálnak. Igazából a Glavis-on történtek óta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem tudom...nekem úgy jött le, hogy Djarin nem tudja. Amikor említi a barlangfürdőt akkor mondja neki Katan, hogy hol van. Mintha kérdésre válaszolna, pedig kérdés itt se hangzott el. :) Gondolom Djarin egy pakkban akarta intézni ezt az egészet. Beáll-megtér, stb. Bo Katan meg ismeri a bolygót hisz járt ott, míg Djarin szerintem még sose. Szóval ez olyan vegyesfelvágott kérés-utalás-célzás lehetett. :D 

Lehet, nem mondom, hogy nem. Nekem azért fura, mert Din, ahogy te is írod, nem kérdezte ezt. Se Bo-Katantól, se a Fegyverkovácstól. Pedig, ha nem tudná, már a Glavison megérdeklődhette volna, hiszen elég fontos lenne tudni, mégis hová kéne mennie. Mert az, hogy a Mandalore-on van, elég tág fogalom. Most megint feltehette volna a kérdést, aztán, ha nem kap választ, érthető lett volna, miért megy Katanhoz, akinek feltehette volna a kérdést. De ennyi kérdezősködési lehetőség ellenére egyszer sem kérdezett rá erre. És így a végén a "köszönöm" nekem úgy csapódott le, hogy "kösz a nagy semmit, baz'eg, ezt már tudtam".

 

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ebben nőtt föl, és ők mentették meg az életét, szóval valahol érthető a dolog. Személy szerint engem egyre jobban irritálnak. Igazából a Glavis-on történtek óta.

Nekem sem szimpik. Tényleg szemellenzős, begyepesedett, merev vallási zigóták. Egy vak fanatikus szekta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

Lehet, nem mondom, hogy nem. Nekem azért fura, mert Din, ahogy te is írod, nem kérdezte ezt. Se Bo-Katantól, se a Fegyverkovácstól. Pedig, ha nem tudná, már a Glavison megérdeklődhette volna, hiszen elég fontos lenne tudni, mégis hová kéne mennie. Mert az, hogy a Mandalore-on van, elég tág fogalom. Most megint feltehette volna a kérdést, aztán, ha nem kap választ, érthető lett volna, miért megy Katanhoz, akinek feltehette volna a kérdést. De ennyi kérdezősködési lehetőség ellenére egyszer sem kérdezett rá erre. És így a végén a "köszönöm" nekem úgy csapódott le, hogy "kösz a nagy semmit, baz'eg, ezt már tudtam".

Fura. Írói hiba lenne? A kövi részben meglátjuk. :) 

 

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nekem sem szimpik. Tényleg szemellenzős, begyepesedett, merev vallási zigóták. Egy vak fanatikus szekta.

A vallási fanatikusokkal mindig csak baj van. Érdekes lesz látni hogyan békélnek meg Bo Katan és a fegyverkovács. Lehetséges ez egyáltalán? Márpedig a Mandalore egyesítéséhez mindenkinek be kell állni a sorba és vállvetve küzdeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Érdekes lesz látni hogyan békélnek meg Bo Katan és a fegyverkovács. Lehetséges ez egyáltalán? Márpedig a Mandalore egyesítéséhez mindenkinek be kell állni a sorba és vállvetve küzdeni.

Ez egy jó kérdés. Bo-Katannak abban igaza van, hogy a Mandalore-t a folyamatos széthúzás vágta tönkre. Ebben az Őrzők Gyermekei ugyanúgy hibásak, ahogy a Halálőrség, Satine pacifista mozgalma, a Mault majd a Birodalmat követő klánok, stb. Ha ennek tudatában sem lesz hajlandó megbékélni a Fegyverkováccsal, akkor lényegében csak folytatja azt, amit az elődjei elkezdtek és amit állandóan felhánytorgat (és amiben Pre Vizsla leghűbb katonájaként bizony nagymértékben kivette a részét már amúgy is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ez egy jó észrevétel és igen, szinte biztos, hogy végzett némi kutatómunkát közben is.

Viszont Bo-Katan mozgását szerintem az első találkozásuk után nyomon követte. Gondolok itt arra, hogy a második évad utolsó részében már pontosan tudta, hogy melyik kocsmában héderel ő és a csatlósa, és Perish doki elfogása után Bobával egyből odamentek.

Ami meg a zigótákat illeti, mivel ezek kőmerev vallási fanatikusok, akik még akkor is ragaszkodnak egy rítuáléhoz, amikor saját bevallásuk szerint azt már lehetetlen végrehajtani (gondolok itt a bányatóban fürdőzésre), így valószínűleg a rituáléikat is mindig ott és ugyanúgy, talán még ugyanakkor is végzik. Imigyen esélyes, hogy Din is itt kapta meg a sisakját, szóval tudta, holkeresse őket. Főleg azután, hogy a TBoBF-ben a Fegyverkovács közölte is vele, hogy újjá kell építeniük a szektájukat. Így Din kitalálhatta, hogy lesznek beavatások, és ha az mindig ugyanott van, akkor csak figyelnie kellett a helyet (ha meg a rituálé teszem azt valamilyen napszakhoz vagy a hónap valamely napjához van kötve, még könnyebb volt a dolga).

Direkt becézted Perish-nek? Nem Pershing doki az? 

A másik, ha a beavatás mindig itt történik, akkor marad a kéedés amit Odyval feszegettünk.. A krokodiluska fajának léte meglepi volt? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Amúgy nekem annyira jó volt ez a rész a sok cukiság miatt is, hogy az valami állat. 

Nekünk is. A palástvivő droidoktól is kaptam egy rohamot és még praktikus is. Anyám többször azon filózott régen, hogy milyen koszos lehet Vader palástja és tessék. :D

 

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

 Bo-Katanhoz meg úgy érkezett hozzá, hogy "csatlakozom hozzád". Nem úgy, hogy "segítség kéne", vagy ilyesmi. Ráadásul az utosló találkozásuk végén a csaj nem úgy nézett rá, mint aki bármikor is hajlandó lenne segíteni neki a jövőben. Ha csak nem a kivégzésénél kell segédkezet nyújtani. És ez az érzés innét nézve, nem múlt el.

Ennek ellenére persze mehetett oda a segítség reményében, csak a beszélgetés nem úgy indít, hogy Din segítség reményében érkezett, és nem úgy távozik, mintha vágyott infót kapott volna. Bár lehet, hogy ő sem tudta igazán, mit akar. Vagy csak baromira vágyik már a társaságra Grogun kívül. Boba Fettet nem kérheti meg, mert elfoglalt Tatooine-nal, Cara sem jöhetett szóba köztársasági marsall mivolta miatt, IG sem jött be... Utolsó mentsvárként bepróbálkozott Bo-Katannál. Mert azért na, a magányos farkas szerepből már rég kiesett.

 

Viszont Bo-Katan mozgását szerintem az első találkozásuk után nyomon követte. Gondolok itt arra, hogy a második évad utolsó részében már pontosan tudta, hogy melyik kocsmában héderel ő és a csatlósa, és Perish doki elfogása után Bobával egyből odamentek.

 

 

Engem ez a jelenet húzott fel leginkább. Nehéz megérteni a két karakter viselkedését a múltjuk ismerete nélkül. Amilyen egyszerű felszínesen nézve, olyan összetett a háttérben.

Bo ül elterülve, flegmán, egy minimalista kastélyban, egy trónszerűségen, vak egyedül. Vajon mit csinál ott, így ebben a pózban: mereng? Pötit lekezelő Mandóval, miközben Mandó végig tisztelettudóan viselkedik.

Most Bo is magányos farkas, mégis kicsit felsőbbrendű helyzetbe teszi magát. Hogy gyűlhet benne a feszkó és nem a romantikus izgalomtól, ha értitek. ;)  A jelent végére úgy érzem valami hiányzik: egy piásüveg Bo kezéből? :drink:

Nyilván trauma neki, hogy nem vele van a kard, egyebek mellett, pedig még  a neve is predesztinálja, majdnem katana. :) A kardos utalása is tekinthető egyfajta babonázásnak :fű: Bagoly-bögöly ill. bagoly-veréb perspektívát is látok a csajnál. Az, hogy legszívesebben mit csinálna Mandóval, látszik, lehet túllihegem. Remélem összeállnak, mit két pici legó :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Direkt becézted Perish-nek? Nem Pershing doki az? 

Nem direkt. Nemrég volt szerencsém egy másik sztorihoz, amiben volt egy Perish, aztán úgy tűnik, megmaradt a fejemben. :) 

 

4 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

A másik, ha a beavatás mindig itt történik, akkor marad a kéedés amit Odyval feszegettünk.. A krokodiluska fajának léte meglepi volt? 

Szerintem nem lepte meg őket különösebben, maximum annyira, mint bármilyen embert a tengerben a cápatámadás. Tudják, hogy ott van, hogy veszélyes lehet, de a dolog azért nem annyira mindennapos, hogy emiatt távol kelljen maradniuk a víztől. A Fegyverkovács ráadásul előre megsejtett valamit, mert jó pár másodperccel a lény felbukkanása előtt már elhallgatott, ami szintén azt jelzi, hogy a támadás nem volt teljesen váratlan.

 

3 órával ezelőtt, Szisz írta:

Engem ez a jelenet húzott fel leginkább. Nehéz megérteni a két karakter viselkedését a múltjuk ismerete nélkül. Amilyen egyszerű felszínesen nézve, olyan összetett a háttérben.

Bo ül elterülve, flegmán, egy minimalista kastélyban, egy trónszerűségen, vak egyedül. Vajon mit csinál ott, így ebben a pózban: mereng? Pötit lekezelő Mandóval, miközben Mandó végig tisztelettudóan viselkedik.

Most Bo is magányos farkas, mégis kicsit felsőbbrendű helyzetbe teszi magát. Hogy gyűlhet benne a feszkó és nem a romantikus izgalomtól, ha értitek. ;)  A jelent végére úgy érzem valami hiányzik: egy piásüveg Bo kezéből? :drink:

Nyilván trauma neki, hogy nem vele van a kard, egyebek mellett, pedig még  a neve is predesztinálja, majdnem katana. :) A kardos utalása is tekinthető egyfajta babonázásnak :fű: Bagoly-bögöly ill. bagoly-veréb perspektívát is látok a csajnál. Az, hogy legszívesebben mit csinálna Mandóval, látszik, lehet túllihegem. Remélem összeállnak, mit két pici legó :lol:

Ez tetszik. Amúgy szerintem kicsit álszent is ez terrorista nőszemély. Vagy gyáva. Mondjuk ex-Halálőr, szóval mindkettő lehet. Annyira kell neki a kard? Annyira szeretné egyesíteni Mandalore népét? Annyira vezetni akar? Csókolom a kacsóját, nénje, tudja, hogy mit kell érte tennie. Vegyen szépen példát a pasija ellenlábasáról, Maulra, és hívja ki párbajra Din Djarint. Az a mandalore-i módi. Az az út. Ezt még a pasija, Pre Vizsla is elfogadta, pedig akkor már pont az a fekete penge a nyaka felett lebegett. Alacsonyabb is lett egy fejjel aztán, de méltósággal vált meg a kobakjától, ami egy alamuszi terroristától azért meglepő volt. Ja, hogy nagy Bo-Katan Kryze nem meri kihívni a híresen jó harcos Din Djarint, mert lehet, hogy az ő feje is a porba hullana végül? Szívem pici csücske, hát akkor milyen alapon is akarsz te Mandalore királynője lenni?

 

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Djarin a Fegyverkovácsé. :P 

Ahány kikötő... :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 hours ago, Dzséjt said:

Komolyan, Din miért vágyik vissza ezek közé?

Szerintem azért, mert bár látta, hogy a mandaloriságnak nem csak a Children of the Watch féle útja létezik, hanem vannak sokkal emberibbek, de még nem tudta megszilárdítani azt a kapcsolati hálót a többi mandalorival akik nem ezt a szektás utat követik, és még kötődik az ismerthez. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Din a Children of the Watch tagjait a családjának tekinti. Az ember nem hagyja csak úgy el a szüleit sem, akármilyenek is ők vagy a nézeteik, hanem segíti őket. 

Kiskorában megmentették, felnevelték, segítették, s most rajta a sor, hogy mindezt törlessze. Momentán már a klánnak van nagy szüksége rá és nem fordítva. Olyan ez, mint egy becsületbeli adósság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a szekta egyértelműen elutasította, úgyszólván "apu" és "anyu" kitagadta a családból, sőt "apu" sosem szerette, hiszen Paz Vizsla már az első megjelenésével azzal lopta be magát a nézők szívébe, hogy mindenki jelenlétében ok nélkül rátámadt Dinre. És akkor tagadták ki, amikor a legnagyobb szükségük lett volna a "gyermekükre", mivel össz-vissz voltak hárman. Talán ekkor kellett volna a leginkább megbocsátani piszlicsáré és őszintén szólva, teljesen idétlen szabályok jó okkal történő megszegését. Ráadásul mindezt azután, hogy "apu" újra megpróbálta megölni Dint.

Szóval az érthető, hogy Din miért vágyik vissza közéjük, valahol a családjuknak tekinti őket (bár a mostani rész tükrében már nincs szükség rá, hiszen most már szépen elszaporodtak), de az tuti, hogy baromira nem érdemlik meg Djarin ilyen mértékű lojalitását. Pláne azután, hogy lényegében megmentette a klánt egy szörnyetegtől, amivel látványosan nem bírtak el, de még mindig semmibe veszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Viszont a szekta egyértelműen elutasította, úgyszólván "apu" és "anyu" kitagadta a családból, sőt "apu" sosem szerette, hiszen Paz Vizsla már az első megjelenésével azzal lopta be magát a nézők szívébe, hogy mindenki jelenlétében ok nélkül rátámadt Dinre. És akkor tagadták ki, amikor a legnagyobb szükségük lett volna a "gyermekükre", mivel össz-vissz voltak hárman. Talán ekkor kellett volna a leginkább megbocsátani piszlicsáré és őszintén szólva, teljesen idétlen szabályok jó okkal történő megszegését. Ráadásul mindezt azután, hogy "apu" újra megpróbálta megölni Dint.

Szóval az érthető, hogy Din miért vágyik vissza közéjük, valahol a családjuknak tekinti őket (bár a mostani rész tükrében már nincs szükség rá, hiszen most már szépen elszaporodtak), de az tuti, hogy baromira nem érdemlik meg Djarin ilyen mértékű lojalitását. Pláne azután, hogy lényegében megmentette a klánt egy szörnyetegtől, amivel látványosan nem bírtak el, de még mindig semmibe veszik.

Ez mind igaz, de épp Din nemeslelkűségét mutatja (micsoda kontraszt ez a fejvadász léttel egyébként), hogy ennek ellenére ő továbbra is hozzájuk akar tartozni, és be akarja tartani a szabályokat, amelyek ehhez szükségesek. Ez pont annyira bizonyítéka annak, hogy ő egy igazi hős karakter, mint az, hogy ezen ragaszkodás és szabálytudat ellenére is levette a sisakját, megszegte az egyik legfőbb szabályt, amikor a klánját (vagyis Grogut) kellett megvédenie és amikor a kis manó elköszönt tőle, vagyis amikor a szíve azt diktálta, hogy akkor az a helyes út. És most kész vezekelni érte. 

 

Nekem sem szimpatikus ez a szektaszerű szabályrendszer, de Din Djarinnak láthatóan nincs ellenére sem a szabályok betartása, sem az, hogy viselje a büntetést azért, ha kénytelen megszegni őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

sőt "apu" sosem szerette, hiszen Paz Vizsla már az első megjelenésével azzal lopta be magát a nézők szívébe, hogy mindenki jelenlétében ok nélkül rátámadt Dinre.

Viszont utána segített is Dinnek megmenekülni Karga zsoldosai elől. A sötétkardot pedig csak harcban szerezhette meg. Ezekkel együtt is érdekes ebbe na klánba na kapcsolatrendszer, szóval szerintem várnak még ránk meglepetések. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony! Paz Vizsla nem valami egyenes jellem. Szorult belé tisztesség, de "morálisan ingoványos"nak érzem. Mondjuk az eddig ismert Vizslák egyike sem örökölte a kutyahűséget.. ;)

Bármi kitelhet tőle, ha (hatalmi) helyzetbe kerül.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Viszont utána segített is Dinnek megmenekülni Karga zsoldosai elől. A sötétkardot pedig csak harcban szerezhette meg.

Csak a fene sem tudja, hogy Dinnek nem-e azért segített, mert a Fegyverkovács erre utasította. Az meg, hogy a kardért indult, nos ott sem kizárt, hogy csak azért, mert épp Dinnél volt. Vajon ezt meg merte volna játszani akkor is, ha Bo-Katan lép vele színre, esetleg a Fegyverkovácsnál köt ki a kard? Bár az első esetben legalább fedező kíséretet adott a Razor Crestnek, ami jó pont és talán jelzi, hogy nagyon mélyen, jól elrejtve azért van némi tisztelete Din felé. És az is szép volt, hogy védte a gyerekeket ebben a részben. De, ahogy @csoli1138 már idézte az örökbecsűt: "rendes gyerek, csak morálisan ingoványos".

 

Mondjuk alapvetően szerintem Din a legjobb Mandalore-i. Meg Sabine. A két renegát. A többiek:

- fanatikus kultisták (az Őrzők Gyermekei)

- ártatlanokat terrorizáló és öldöső, hatalommániás, erkölcstelen banditák (a Halálőrség)

- veszélyesen extrém pacifisták (a Satine vezette új mandalore-i szervezet)

- a hatalmasságok hátsóját nyaló ölebek (Saxon és követői)

- meghunyászkodók (Ursa Wren és a többiek)

Nem csoda, hogy ez a nép oda jutott, ahová.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Pildi írta:

Nekem sem szimpatikus ez a szektaszerű szabályrendszer, de Din Djarinnak láthatóan nincs ellenére sem a szabályok betartása, sem az, hogy viselje a büntetést azért, ha kénytelen megszegni őket.

 

Valószínűleg mert ebben nőtt fel, ez lett bele nevelve. Amúgy kíváncsi leszek eljut e odáig valamikor, hogy elengedi ezt a nagyon vallásos ragaszkodást, és úgy éli az életét ahogyan ő szeretné. A sisak önként levétele egy lépés volt efelé, de lépett is egyet vissza a vezeklésre való törekvéssel. Lehet majd Mandalore-on átél valamit, ami megváltoztatja a látásmódját

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Lehet, nem mondom, hogy nem. Nekem azért fura, mert Din, ahogy te is írod, nem kérdezte ezt. Se Bo-Katantól, se a Fegyverkovácstól. Pedig, ha nem tudná, már a Glavison megérdeklődhette volna, hiszen elég fontos lenne tudni, mégis hová kéne mennie. Mert az, hogy a Mandalore-on van, elég tág fogalom. Most megint feltehette volna a kérdést, aztán, ha nem kap választ, érthető lett volna, miért megy Katanhoz, akinek feltehette volna a kérdést. De ennyi kérdezősködési lehetőség ellenére egyszer sem kérdezett rá erre. És így a végén a "köszönöm" nekem úgy csapódott le, hogy "kösz a nagy semmit, baz'eg, ezt már tudtam".

Újra nézve nekem most egyértelmű, hogy az információt köszönte meg. Lehet, hogy Katan elébement a kérdésnek. :D 

 

2 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Valószínűleg mert ebben nőtt fel, ez lett bele nevelve. Amúgy kíváncsi leszek eljut e odáig valamikor, hogy elengedi ezt a nagyon vallásos ragaszkodást, és úgy éli az életét ahogyan ő szeretné. A sisak önként levétele egy lépés volt efelé, de lépett is egyet vissza a vezeklésre való törekvéssel. Lehet majd Mandalore-on átél valamit, ami megváltoztatja a látásmódját

Ráadásul válogathatna is a lehetőségek közül, mert itt most Karga ajánl fel neki egy másik életet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Újra nézve nekem most egyértelmű, hogy az információt köszönte meg. Lehet, hogy Katan elébement a kérdésnek. :D 

Azok a híres női ösztönök, még a sisakos kobakba is belelátnak. :) 

 

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ráadásul válogathatna is a lehetőségek közül, mert itt most Karga ajánl fel neki egy másik életet.

Meg Sorganon is ajánlott neki egy életet Omera. Már két bolygón lehetne földbirtokos. Plusz van egy komplett birodalma is, hogy ha azt veszük, hogy papíron momentán ő Mandalore ura.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Djarin a Fegyverkovácsé. :P 

Úgy olvastam, hogy Fegyverkovácsné :lol:

 

 

Kicsit jogos Katan cinizmusa a kardlengetésről. Egy már nem létező megmérgezett birodalom, papíron se létező ura. Innen lesz szép visszahozni, bár hagyhatná is a francba, ám a kard, bár nem az egy gyűrű, nyilván utat mutat a hordozójának.:)

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis epizód volt. Olyan egyszerű, jó kis indítás a hagyományos úton. Még nem sok minden történt persze, csak megy tovább a sztori Mandalore-ra. Navarro nagyon jól nézett ki, sokkal jobban tetszett, mint korábban. Egyedül a western hatás erősebb ábrázolása volt, ami nem tetszett, valahogy kínosnak és furcsának éreztem Carga, Din és a kalózok pisztolypárbaját. A kalózvezér viszont jól nézett ki. Olyan négy csillagos epizód volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Szisz írta:

Úgy olvastam, hogy Fegyverkovácsné :lol:

 

 

Kicsit jogos Katan cinizmusa a kardlengetésről. Egy már nem létező megmérgezett birodalom, papíron se létező ura. Innen lesz szép visszahozni, bár hagyhatná is a francba, ám a kard, bár nem az egy gyűrű, nyilván utat mutat a hordozójának.:)

Úgy látom, hogy a fekete kard soha többet nem lesz Bo Katan tulajdona. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben az esetben is abból lenne a legjobb uralkodó, aki szolgálatnak tekinti s nem a hatalom birtoklásának vágya vezérli. Nos, szerintem Bo-Katan inkább ez utóbbi és érzek nála nem kevés presztizskérdést is ez ügyben.

 

Ezzel szemben ha Mando belevágna, ő sokkal inkább lenne a szolgálat mintája. Egyelőre nem vonzza a dolog és félresöpörte a vezeklése miatt, de rögtön utána bekúszik majd az életébe a téma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.