Ugrás a kommentre

Chapter 17: The Apostate


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nekem amúgy az tetszene, ha abban a "nem mágikus" bányatóban Mando látna valami olyat, ami rávezetné, hogy "nem ez az út", azaz se Bo-Katan, se a Fegyverkovács útja nem az igazi út ("this isn't the way"), hanem mindkettő erősen eltorzult, kiforgatott tanokat követ. Ahogy a Jedi Rend tanai is eltorzultak az évezredek során, és végül Rey vezeti vissza őket az alapokhoz, úgy ugyanilyen szerepet Din is betölthet a Mandalore-népben (ami ráadásul a Jedi Rendhez hasonlóan mostanra majdnem teljesen kipusztult). Mivel a vizet, amiben Dinnek meg kell mártóznia, élő víznek nevezik, nem lepne meg, ha úszkálnának benne midi-chlorianok és így hősünk kapcsolatba lépne az Erővel, ami felfed neki egyet s mást az útról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Bobának tökéletesen megfelel Tatooine. Eleve, amikor találkozott Dinnel, egyből közölte, hogy ő nem tartozik senkihez. Plusz Mando grátisz segített neki a szindikátus elleni háborúban, és hajlandó lett volna meghalni azért az ügyért. Boba pedig nem olyan karakter, aki mindez után elárulná Djarint olyasvalamiért, amire úgy tűnik, nem is vágyik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Pildi írta:

Ebben az esetben is abból lenne a legjobb uralkodó, aki szolgálatnak tekinti s nem a hatalom birtoklásának vágya vezérli. Nos, szerintem Bo-Katan inkább ez utóbbi és érzek nála nem kevés presztizskérdést is ez ügyben.

 

Ezzel szemben ha Mando belevágna, ő sokkal inkább lenne a szolgálat mintája. Egyelőre nem vonzza a dolog és félresöpörte a vezeklése miatt, de rögtön utána bekúszik majd az életébe a téma.

Csak nehogy egy Jon Snowként végezze, ő is így kezdte :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon hangulatos epizód volt, évadfelvezetőnek tökéletes. 

 

Az elején azt hittem, flashback-et látunk és valamiképp a még gyermek Din Djarin beavatását láthatjuk. Mint kiderült, erről szó sincs. Meglepett, hogy az Őrzők Gyermekei nem sorvadt el, mint mandalori kultusz. Pedig azt hittem, hogy már csak a Kovács és Paz Vizsla maradt, akik meghúzták magukat a Glavis Gyűrűvilágnál. Itt azonban, ezen az ismeretlen bolygón szép számban összegyűltek. Mindjárt kaptunk is egy remek és látványos akciójelenetfüzért, amikor az a böhöm szörnyeteg szétkergette a beavatási szertartást. Ha nincs Mandó, bizony szép számmal vesztek volna oda klántársai, annyira nagy volt a fejetlenség. Ám még ez is kevés ahhoz, hogy Din ismét a klán teljes körű tagjává váljon. Vezekelnie kell, és ehhez most már egyértelműen csak a Mandalore jöhet szóba, mint helyszín. Már előre beleborzongok, ha belegondolok, hogy hamarosan nagy valószínűséggel láthatjuk a földig rombolt Sundarit. 

 

Érdekes volt az a rész, amikor Grogu észrevette a hiperűrben közlekedő lényt. Először kellett gondolkodnom, honnan is ismerős ez, aztán rájöttem, hogy ezek a purrgilok, akiknek segítségével Ezra felvette a harcot a Bányászcéh ellen. Egy újabb érdekes kapcsolódási pont. A Kalevala és Bo-Katan rideg, tényleg a mandalori militarista szellemiséget idéző vára fantasztikus helyszínek voltak. Volt valami szomorú abban, ahogy Bo-Katan a kietlen üresség közepén ücsörög egy trónon, miközben összes harcostársa elhagyta és zsoldosként kezdték el keresni a kenyerüket. Ennyit a nagy ívű tervekről. Persze, a nőnek még biztos lesz szerepe a későbbiekben, ez nem is lehet kérdés. 

 

Az epizód érdemi része Nevarrón játszódott. Akármennyi nárcisztikus vonásokkal is rendelkezik Greef Karga (az a köpeny droidrepulzorokkal, a "fő"-magisztrátus vagy éppen a giccses mellszobor...), nem lehet elvitatni, hogy az évek alatt valósságal felvirágoztatta a várost és a bolygót. Ilyen pezsgő várost még nem láthattunk a Mandalorianban. Talán elég annyit mondani, hogy míg a legelső epizódban a kowaki majomgyíkokat megsütik és árusítják, itt boldogan viháncolnak a fákon. Aztán az a rengeteg faj. Mon calamari, gran, anzellan... ezt szeretem, egyszerre a régi és az új fajok. Az első évadhoz képest a sorozat rengeteget fejlődött az idegen lények maszkjainak terén. Ez már abszolút mozifilmes színvonal volt, főleg amikor a kalózok (csupa nikto, weequay, klatuini, trandoshai stb.) is megjelentek, mert bizony felbukkanásuk is mutatja, azért még Nevarrón se fenékig tejfel az élet és a gazdasági felvirágzást a szervezett bűnözői körök is megszimatolják (a Hydia-út egyik bevett megállójának lenni hatalmas dolog lehet). Azért Greef hatásosan bemutatja, hogy a bürokrácia közepette sem puhult el. Gorian Shard alakja nekem a Karib-tenger kalózainak Davy Jones-át juttatta eszembe. Kicsit komikus volt és talán ki is lógott a sorból, de ez még bőven belefér. Egy mondatban elrendezték Cara Dune sorsát is. Sajnálom azért, hogy így alakult, én szerettem ezt a karaktert, még ha amúgy túl eredeti jellemnek nem is nevezhető. 

 

Egy rész elegendő volt ahhoz, hogy a Mandoverzum ismét beszippantson. Alig várom a következőt. Ha mérlegre akarom tenni a szerdai termést, akkor a TBB aktuális epizódja azért egy hangyányival jobban tetszett, de ez is azt mutatja, hatalmas minőséget tesznek le az asztalra és az animációs sorozatokat is komolyan veszik, nem csak a helytöltelék szerepét szánva rájuk két élőszereplős széria között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ne is legyen. Egyértelműen nem való Mandalore urának. Az a nép a Kryze-kkel csak befürdött.

Talán már valami hasonlót már Bo Katan is belátott. :) 

 

3 órával ezelőtt, Pildi írta:

Ezzel szemben ha Mando belevágna, ő sokkal inkább lenne a szolgálat mintája. Egyelőre nem vonzza a dolog és félresöpörte a vezeklése miatt, de rögtön utána bekúszik majd az életébe a téma.

Lehet, hogy egyszer a szükség ráviszi, hogy meglengesse azt a kardot pár Mani előtt, aztán benne ragad a szerepben. :) 

 

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

 Mivel a vizet, amiben Dinnek meg kell mártóznia, élő víznek nevezik, nem lepne meg, ha úszkálnának benne midi-chlorianok és így hősünk kapcsolatba lépne az Erővel, ami felfed neki egyet s mást az útról.

Szerintem egész másféle dolgok úszkálhatnak abban a vízben. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Úgy látom, hogy a fekete kard soha többet nem lesz Bo Katan tulajdona. 

 

 

Ezt ő is érzi, ezért ilyen fura a viselkedése. Idővel elfogadja, mert rájön, hogy így saját magát taszítja ki. A megfogalmazás, hogy tulajdona, igényel némi hangolást. Ez a kard egy entitás.:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokadjára megnézve lehet, hogy nem ez a legerősebb évadnyitó, de iszonyat hangulatos SW kaland. :) 

 

Felmerült bennem, hogy miért találgatnak Mandalore mérgezettségével kapcsolatban? Menjenek oda és szkenneljék a bolygót, hogy milyen a légköre, stb. Nehogy már ne tudják megállapítani a világuk állapotát. Vagy vissza se akarnak menni oda, ezért nem vizsgálják?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszetős rész volt, ami egy újabb kellemes kalanddal sodor minket tovább Din Djarin és Grogu útján. Az igen erős 2. évadfinálé, és a The Book of Boba Fett 5-6. részei után nem lepett meg, vagy zavart az, hogy nem sikerült túlszárnyalniuk ez említett részeket ebben az évadnyitányban. A hangulatot szerintem kellőképpen megalapozták, és új meghatározó élményeket vetítettek előre Mando utazása kapcsán. Az "előző részek" jeleneteknél beszédes, hogy a TBoBF-et is bevágták. Mivel a The Mandalorian szerves része az a sorozat is, érthető lépés.

 

A felütés éles kontrasztban áll az 1. évaddal: míg utóbbiban egyetlen mandalori bukkant fel, itt már több tucatjával láthattuk őket. Eddig nem volt egyértelmű, de az egyedi zászlók és a tömeges mandalori jelenlét alapján gondolom, hogy több különböző törzsből tevődik össze az Őrség Gyermekei szekta. A TBoBF-ben azt mondta a Paz Vizsla, hogy csak hárman maradtak (ő, Djarin és a Fegyverkovács) - a jelek szerint csak a saját, nevarrói törzsükre gondolt. Jó volt megismerni a lelenc mandalorivá válásának szertartását, bár kedvezőbb körülmények között is végrehajthatnák őket. :D A dinoszaurusz teknős elleni harc látványos volt, és szépen bemutatta a csoport összetartását, és félelmet nem ismerő mivoltát - pl. amikor a Fegyverkovács elindult segíteni egy társán, majd a frissen mandóvá avanzsált kölyök kiállt a bestia elé, látva, hogy a nő bajban van, végül pedig Paz Vizsla bukkant fel. Én nem tartottam visszásnak, ahogy Paz arrébb lökte a gyereket - ebben a helyzetben a srác élete múlt rajta, így ez nem a pátyolgatás idege (ami amúgy sem jellemző a mandókra). A Fegyverkovács-->mando kölyök-->Paz Vizsla láncolatot aztán Djarin folytatta, aki természetesen a legjobb pillanatban bukkant fel, ahogy azt kell. Az átalakított N1-es vadász még mindig nagyon menő. :cool: Alapból a kedvenc PT-érás vadászaim között volt, de így feltuningolva még brutálisabb. A kecsesség, az erő és a gyorsaság tökéletes elegye harmonizál benne. A vizualitás mellett a hangja is baromira tetszik, ahogy hot rodokat megszégyenítően dübörög, miközben szeli az atmoszférát (vagy éppen az űr vákuumát:P), és még "nitro" is van benne - Grogu nagy örömére. 

 

Kíváncsi vagyok, Djarin honnan tudta, hol tanyáznak (egykori?) társai, bár a TBoBF-ben láthattuk ennek menetét, amikor a gyűrűvilágon talált rá hasonlóan a Fegyverkovács és Paz párosára. Tetszik, hogy Mando mennyire becsületbeli ügynek tekinti a státusza visszaszerzését a saját klánján belül, holott a hagyományok szerint, a Sötétkard birtokában a teljes népcsoportot zászlaja alá gyűjthetné - már akik hisznek a fegyver egyesítő hatalmában. Az Őrség Gyermekei fogadták be, és nevelték fel (majd mentették meg a Nevarrón), így érthető, miért érzi úgy, hogy tartozik nekik, és az ő vallásuk az, ami szent és sérthetetlen számára. Ez a fajta hűség egy nagyon ritka és szimpatikus jellemvonás számomra. Kíváncsi vagyok, mit tartogatnak azok a bizonyos Sundari alatt lévő bányák, de valami azt súgja, újabb remek kalandok és karakterfejlesztő momentumok szemtanúi leszünk. 

 

A purgillek jelenete zseniális volt! A hiperűrutazás technológiáját ichlető lények eddig csak a Rebelsben tűntek fel, így kiváló kapocs volt az élőszereplős feltűnésük az animációs sorozattal, meg úgy alapból a Star Wars lore-ral. Grogu reakciója nagyon aranyos volt, ahogy az üvegen túl megjelenő lények láttán inkább leereszkedett a kis fülkéjéből, és az "apja" ölelésének biztonságába kucorodott, hogy ne bánthassák őt. :) 

 

A Nevarro baromi éles kontrasztot alkot az 1. évadbeli másával - ahogy maga Greef Carga is. A bolygó már nem egy szürkés látványvilágú, barátságtalan vidék, ahol a bűn az úr, ellenkezőleg: minden színesebb vizuálisan és kulturálisan egyaránt. Immár nem a Fejvadász Céh kétes erkölcsű megbizatásai jelentik Carga megélhetését, hanem a környező aszteroidákon való bányászat. Már nem birodalmiak és fejvadászok dominálják a látképet, hanem hétköznapi emberek, iskolába járó gyerekek és piaci árusok. Imádtam a Nevarro életképeit, ahogy a hétköznapi lét mozaikjait bemutatták ebben a formában. Eleve nagyon szeretem azt, amikor úgy képesek univerzumot bőveíteni az apróságokkal, hogy a történet nem feltétlenül halad előre, vagy nem gyorsan. Szimplán jó nézni, és elmerülni az e féle jelenetekben. Mintha a szürke realitásból kiszakadva mi is ott lennénk abban a világban, a messzi-messzi galaxisban. A kalózok hozták a tipikus ostoba, de keménykedő formulát, ennek megfelelő sorsban részesültek. Az újabb western beütésű párbaj után gyanítottam, hogy a banda vezére inkább erősítésért megy, mintsem tanulna a dolgokból - de egy próbát megért Carga terve is, hogy a túlélő elterjessze a Nevarro függetlenségét és kalózokkal szembeni intoleranciáját. Az aszteroidás üldözés felidézte az Ep2-t, Mando pedig hozta az elvártat: egyesével szedegette le a prádáit.

 

IG-11 szobra is egy szép gesztus volt, ami felelevenítette a droid 1. évadbeli hősies önfeláldozását. Djarin kezdeti droidgyűlölete is odáig jutott, hogy immár a saját és társai életét kockára téve képes volt "feléleszteni" a gépet. Nyilván céllal tette ezt, de azért szerintem az érzelmi oldal is bejátszott. Ellenkező esetben, csak beszerzett volna egy random új droidot (ahogy az egyik anzelli is javasolta), akit egy megbízható programozó vett kezelésbe. De nem: neki konkrétan az a gép kellett, amelyik megmentette az ő és társai életét, majd a saját "élete" árán söpörte el a birodalmi ellenállást a barlang kijáratánál. Ezzel azt kockáztatva, hogy a program meghibásodása veszélybe sodorhatja őket. És ez egy reális veszély volt, függetlenül Kuiil remek munkájától. Vagyis Djarin itt szerintem kevésbé volt gyakorlatias mintsem szentimentális. Apropó anzellik: remek kapocs volt a faj feltűnése, azonnal az Ep9-es Babu Frik villant be.

 

A Kalevalát is jó volt vizuálisan megismerni. A hely, amire a TCW-ben csak utaltak, az innen származó Satine által, most végre formát öltött. Tetszettek a mandalori építészetre jellemző, szögletes jellegzetességek. A trónon egyedül ülő Bo-Katan jelképezte azt, hogy a nő mennyire egyedül maradt, hitehagyottan tengetve napjait, akinek egykori társai már csak a zsoldos életet tartják kifizetődőnek. Bo itt már egy olyan személyként tűnik fel, akit nem motivál többé Mandalore népének a sorsa, kész Djarinra bízni a jövőjüket. Bár szavaiből süt a keserűség, de talán jobban is hihetne a "mítoszokban és legendákban". Amikor harc nélkül átvette a Sötétkardot Sabine-től, akkor olyan balszerencsét hozott a népükre, ami majdnem a vesztüket okozta. Persze, egy kevésbé babonás személy tulajdoníthatja ezt a puszta véletlennek is, de szerintem Bo okkal nem fogadta el a kardot Djarintól Gideon hajójának a fedélzetén sem. Nagyon kíváncsi vagyok, hová vezet ez a szál, de érzésem szerint az összes mandalori (Bo-Katan és a Fegyverkovács ellentétes szemlélete egyaránt) egyesítésében fog végződni. Vagy kapunk egy Mando-polgárháborút. Bár én inkább előbbi verzióra lennék vevő. 

 

Bár imádom a többi élőszereplős sorozatot is, a The Mandalorian még mindig utánozhatatlan és elsőrangú széria, így jó újra elmerülni a világában. Nekem tetszett ez a nyitány, várós a folytatás! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Darth Sky írta:

A felütés éles kontrasztban áll az 1. évaddal: míg utóbbiban egyetlen mandalori bukkant fel, itt már több tucatjával láthattuk őket.

Nem igazán, mert a Nevarrón elég nagy létszámú Children of the Watch kolónia élt. Emlékezz a sok felnőttre és gyerekre. Amikor megvédték Dint, akkor is legalább egy tucatnyian támadtak.

 

15 perccel korábban, Darth Sky írta:

A Nevarro baromi éles kontrasztot alkot az 1. évadbeli másával -

A helynek nagyon sokat segített, hogy a birodalom már nincs ott, így könnyebben tudott fejlődni. Itt Karga változása az érdekes, ami azután indult be, hogy Grogu megmentette. 

 

17 perccel korábban, Darth Sky írta:

Az aszteroidás üldözés felidézte az Ep2-t, Mando pedig hozta az elvártat: egyesével szedegette le a prádáit.

Szerintem az SW legjobb űrharcai között van ez a csata. Úgy látványos, hogy abszolút nem érződik rajta a cgi szag.

 

20 perccel korábban, Darth Sky írta:

Nyilván céllal tette ezt, de azért szerintem az érzelmi oldal is bejátszott. Ellenkező esetben, csak beszerzett volna egy random új droidot

Asszem barátjának is nevezte? Djarin droid utálata után ez hatalmas fejlődés. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem számoltam, de kb.5-6x.

 

Ahogy olvastam máshol, többek nem tudtak mit kezdeni ezzel a résszel. Nekem is fura volt elsőre, de már tudom miért. Mint ahogy itt valaki korábban írta (jelentkezzen nyugodtan), ez már egy új történet, és ennek megfelelően indított. Az a sztori amit a mandi első két évada el akart mesélni, lezárult. Ez egy új setup, az elejétől kezdve a régi alapokon. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Észrevettétek, hogy a srácnak akit avattak ugyanolyan a sisakja, mint Pre Vizslának? Vizsla a harc közben külön is figyel rá, megmenti az életet. Mindezek tetejébe még nevét is kapott, Ragnarnak hívják.

Kíváncsi leszek milyen kapcsolatban van Pazzal, mert az van közöttük, ez a jelekből ítélve egyértelmű.

 

mandi.jpg

 

mandi2.jpg

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pusztán a színek alapján ezt nem lehet eldönteni, mert az kevésbé kötődik a házakhoz és klánokhoz. Láthattuk, hogy Bo-Katan annak ellenére visel ugyanolyan színeket, mint Pre vagy Paz Vizsla, hogy ő a Kryze-klán és a Kryze Ház tagja. De a Rebels-ben fehér-szürke páncélos Vizslákat is láttunk. Szóval lehet itt sok Vizsla, de az is lehet, hogy csak kettő van. A Vizsla az egyik legnagyobb klán, ami elég erős volt ahhoz, hogy Házat alapítson és a szárnyai alá vegyen más klánokat (Wren, Saxxon). Ilyenformán az sem kizárt, hogy Ragnar és Paz között van vérségi kapcsolat. Lehet akár a fia is, de unokaöccs, vagy valami távolabbi rokon is. Attól függ, hogyan vészelte át a klán/Ház a Birodalom hadjáratát. A Rebels végén egy részük (vagy mind?) Bo-Katan mellé állt, de hát Paz a legjobb példa arra, hogy más utat is választhattak.

Ami egyelőre biztos, hogy Ragnar egy Vizsla, mert csak így van értelme annak, hogy a Vizsla-klán zászlaját lengetik. Született-e vagy lelenc, az még jó kérdés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ami egyelőre biztos, hogy Ragnar egy Vizsla, mert csak így van értelme annak, hogy a Vizsla-klán zászlaját lengetik. Született-e vagy lelenc, az még jó kérdés.

Szerintem biztos lelenc, hisz különben nem lenne igaz, hogy korábban azon a gyűrűvilágon még az volt a mondás, hogy csak hárman maradtak. :)

A legvalószínűbb, hogy Paz Vizsla mentette meg és vette magához, ezért az ő klánjába tartozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Pildi írta:

Szerintem biztos lelenc, hisz különben nem lenne igaz, hogy korábban azon a gyűrűvilágon még az volt a mondás, hogy csak hárman maradtak. :)

De az csak arra vonatkozott, hogy az Őrzők Gyermekei maradtak hárman. Más mandalore-ik gyermekeit még simán meggyőzhetik, hogy álljanak be a szektájukba, pláne, ha egy rokon is van ott. Sőt akár még idősebbeket is, hiszen az avatáson látott tucatnyi felnőttnek is jönnie kellett valahonnan. Azok is hozhatták magukkal a gyerekeiket, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is lehet, hogy csak az avatásra gyűltek össze ennyien és csak Ragnarral bővül a klánjuk.

 

Egyébként a srác nem tette le az esküt. A szöveg végét nem mondta el.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 03. 04. - 22:41, Ody Mandrell írta:

Ahogy olvastam máshol, többek nem tudtak mit kezdeni ezzel a résszel. Nekem is fura volt elsőre, de már tudom miért. Mint ahogy itt valaki korábban írta (jelentkezzen nyugodtan), ez már egy új történet, és ennek megfelelően indított. Az a sztori amit a mandi első két évada el akart mesélni, lezárult. Ez egy új setup, az elejétől kezdve a régi alapokon. 

 

Azért sok történetszál kezdődött már el az első 2 évadban, amire még mindig nem érkezett válasz. Részben igaz a lezártság, de ez leginkább abban érhető tetten, hogy ez a rész mindegyik szálat próbálja bonyolítani, sőt, új szálakat exponálni. Ez is némiképp a gond vele, vagy a furcsaság. Mindenbe egy kicsit belekap, de aztán már loholunk is tovább. Én felvezetésnek veszem, ezért nem olyan nagy gond ez, meg voltak tökre emlékezetes jelenetek, összességében tetszik az irány. Az első két évad, főleg az első évad kezdése, azaz a pilot volt hasonló, de ott több időt hagytak arra, hogy egy-egy helyen elmerengjünk, és éppen ezért volt nagyon sikeres kezdés. Nem volt ennyire felvezetésszaga. Meg eddig a különböző történetszálakat külön-külön kezelte a Mando, így az egy epizód-egy eset procedurális sorozat struktúrában csörgedezett az egész. Itt ezzel a harmadik évad - a Bobát és a Kenobit követve - szakított, és egyértelműen egy nagy koherens egésznek kezeli az évad történéseit (vagy legalábbis néhány rész történését). Az első évadban külön rész vezette volna fel Nevarrot és a kalózvezért, külön rész a Mandalori konfliktust, stb.

Egyedül tehát a pilot volt hasonló, de ott is az események fő motiválója az, hogy Mando megy becserkészni egy bounty-t, itt a fókusz még tisztázatlanabb, mert bár a cél itt a megtisztulás, azért még nem jutott el a Mandalore-ra (ott meg már a bounty megszerzése az első részben megtörténik). Ami még az első évados nyitányhoz képest hiányzott, az a körömlerágós cliffhanger, ami ugyanúgy megvolt a második évados nyitány végén. Ez itt most nincs, de hát biztosak lehetünk benne, hogy valamikor csak lesz! A Boba 1. rész és a Kenobi 1. rész végén sem volt cliffhanger, a Kenobi 2. része végén volt a fordulat, és nagyon okosan egyszerre is adták ki a két epizódot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez most kissé más lett de nem probléma. :) Úgyis a folytatás fogja eldönteni hogyan értékeljük.

 

9 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

voltak tökre emlékezetes jelenetek,

Az űrcsata nálam az SW egyik leglátványosabbjai között van. Hihetetlen jól van megcsinálva. A másik ilyen klasszikus pedig az anzellianok jelenete. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.