Ugrás a kommentre

Chapter 21: The Pirate


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Számomra ez volt az egyik legjobb rész az évadban! 

A kalózok elleni harc köré épült az epizód, de mégis mennyi mindent sikerült beletenni! A kalózhajó biztos ilyen volt már a múltkori részben is, de itt a légtérben valahogy jobban megragadta a figyelmemet, milyen ötletesen néz ki. Érdekes, hogy Greef Carga az ÚK-tól kér segítséget, amikor eddig mindig elhajtotta őket. Din Djarin sokkal kézenfekvőbb lett volna, azt gondoltam, de így utólag értem már, hogy ő ezt alaposan átgondolta, és valamiféle tartósabb megoldást szeretett volna: ha ez az ára a nyugalmas kereskedelemnek, akkor ám legyen, legyenek ők is az ÚK fennhatósága alatt. Csak hát azzal nem számolt, hogy a Birodalommal szemben az ÚK-ban a bürokrácia az úr, és nem megy ez ilyen gyorsan.

 

A Coruscanti beszélgetés az illetékes tiszt és Carson Teva között nagyon-nagyon tanulságos, Elia közbelépése roppant hatékony, az egész jelenet pedig zseniális. Az ÚK azzal bénítja meg magát, hogy annyira nagyon korrekt akar lenni a régi birodalmiakkal, közben meg azokat, akik segítséget kérnek, nem hallgatja meg, pedig nem ártana az előbbivel bizalmatlanabbnak lenni, az utóbbival meg nagylelkűbb. Az még rendben van, hogy a régi birodalmiak kapnak egy új esélyt, de azért olyan helyeken, ahol bizalmas információk lehetnek épp ex-birodalmi tevékenységekről, nem kellene őket szabadon mászkálni hagyni, pláne nem egy olyat, aki korábban egy háborús bűnös jobbkeze volt. 

Az is nagyon béna dolog, hogy Gideont megszöktették, de ez szigorúan titkos infó, pedig már kergetniük kellene a szökevényt, ennek viszonmt semmi nyoma, az sem tud róla, aki abban a szektorban szolgál. Nem hiszem egyébként, hogy Mandalóriaiak voltak a tettesek, szerintem a beskar puszta elterelés. Elia Kane pontosan tudja, hol van Gideon, mert amikor ez szóba került, mindig valahogy furcsán mosolygott, és mi oka lett volna vele összeállnia Koshka Reeve csapatának?

 

Na de az epizód fénypontja az, ahogy Din Djarin elővezeti a Mandók előtt, hogy segíteniük kellene Greef Cargának, és aztán ahogy nagy meglepetésre Paz Vizla ezt támogatja. Nála hitelesebb támogató nem is kell, hiszen ő volt az, aki korábban mindig a bizalmatlanságának adott hangot Din ténykedésével kapcsolatban, de úgy látszik, hogy a fia megmentése mindent felülírt. Az egész jelenet roppant hangulatos, a zene is szuper itt. :)

Aztán ahogy legyőzik a kalóznépséget, az is látványos és ötletes. Din azzal jön vissza Greef Cargához, hogy érdekli már a földdarab, amit korábban ajánlott, vagyis neki köszönhetik a Mandók, hogy újra van otthonuk (a csata végén a fogadásuk szintén nagyon megható), de nem véletlenül mégsem őt nevezi meg a Fegyverkovács vezetőjüknek. Din nem vezető alkat, véghez vihet bármennyi hőstettet, hiszen ezeket a mentőakciókat mindig Bo-Katan viszi véghez, ő találja ki a tervet és áll élére az ügynek. Ő vezető alkat, és most már megvan benne a kellő tisztelet és alázat is (ennek ékes példája, hogy nem vette le a sisakját, és sosem vitatkozott a Fegyverkováccsal, elfogadta a Krédót), amiben nyilván lényeges szerepe volt annak, hogy látta a Mythosaurt - de nem véletlenül látta ő, és nem Din. A Fegyverkovács érti ezt, hogy ennek jelentősége van, - én ezt már abban a részben is így éreztem, csak még nem volt ennyire kézzel fogható - és el is hiszi, s mivel a személyes tapasztalatai is azok, hogy Bo-Katan alkalmas, így őt nevezi meg a klánok egyesítésére alkalmasnak. Megmondom őszintén, én is őt nevezném ki. Tök mindegy, mit tett korábban, a lényeg, hogy már megváltozott (pont ahogy Greef Carga is, és azt is elfogadták), és alkalmas vezetőnek. Ez a lényeg. Hiába Dinnél a kard, ő nem akar vezető lenni. Kezdem egyébként azt hinni, hogy a Sötét Kard mítosza is valami olyan, amelyet el fognak hagyni a Mandalorian nép megújulása során, bár lehet, hogy Gideon kapcsán ennek lesz még egy fordulatos kezelése, hogy lehet BO-Katané a kard úgy, hogy harcban szerzi meg. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Pildi írta:

Aztán ahogy legyőzik a kalóznépséget, az is látványos és ötletes. Din azzal jön vissza Greef Cargához, hogy érdekli már a földdarab, amit korábban ajánlott, vagyis neki köszönhetik a Mandók, hogy újra van otthonuk (a csata végén a fogadásuk szintén nagyon megható), de nem véletlenül mégsem őt nevezi meg a Fegyverkovács vezetőjüknek. Din nem vezető alkat, véghez vihet bármennyi hőstettet, hiszen ezeket a mentőakciókat mindig Bo-Katan viszi véghez, ő találja ki a tervet és áll élére az ügynek. Ő vezető alkat, és most már megvan benne a kellő tisztelet és alázat is (ennek ékes példája, hogy nem vette le a sisakját, és sosem vitatkozott a Fegyverkováccsal, elfogadta a Krédót), amiben nyilván lényeges szerepe volt annak, hogy látta a Mythosaurt - de nem véletlenül látta ő, és nem Din. A Fegyverkovács érti ezt, hogy ennek jelentősége van, - én ezt már abban a részben is így éreztem, csak még nem volt ennyire kézzel fogható - és el is hiszi, s mivel a személyes tapasztalatai is azok, hogy Bo-Katan alkalmas, így őt nevezi meg a klánok egyesítésére alkalmasnak. Megmondom őszintén, én is őt nevezném ki. Tök mindegy, mit tett korábban, a lényeg, hogy már megváltozott (pont ahogy Greef Carga is, és azt is elfogadták), és alkalmas vezetőnek. Ez a lényeg. Hiába Dinnél a kard, ő nem akar vezető lenni. Kezdem egyébként azt hinni, hogy a Sötét Kard mítosza is valami olyan, amelyet el fognak hagyni a Mandalorian nép megújulása során, bár lehet, hogy Gideon kapcsán ennek lesz még egy fordulatos kezelése, hogy lehet BO-Katané a kard úgy, hogy harcban szerzi meg. :)

Azt érzem, hogy itt nagy csavar lesz. Bo Katan lesz az, aki kiszabadíttatta Gideont, és ez tönkre is teszi majd a vezetői reményeit szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Donát írta:

Azt érzem, hogy itt nagy csavar lesz. Bo Katan lesz az, aki kiszabadíttatta Gideont, és ez tönkre is teszi majd a vezetői reményeit szerintem.

Nem vagyok a nagy csavarok ellen, sőt! De mi lehetne emögött a terv?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 perccel korábban, Pildi írta:

Nem vagyok a nagy csavarok ellen, sőt! De mi lehetne emögött a terv?

Din Djarin megszégyenítése. Amikor Bo kitervelhette ezt, akkor úgy tűnt, hogy Din végérvényesen keresztülhúzta a számításait Katannak. Ha ő száll vele szembe, akkor végérvényesen elveszti az esélyét, hogy egyesítse a törzseket. Ha viszont Dint kinyírná a bosszúszomjas Gideon, akkor Bonak újra esélye nyílna legyőzni Gideont és magához ragadni a kezdeményezést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , Donát said:

Azt érzem, hogy itt nagy csavar lesz. Bo Katan lesz az, aki kiszabadíttatta Gideont, és ez tönkre is teszi majd a vezetői reményeit szerintem.

Már bocsánat, de mégis hogyan és mikor lett volna erre képes? Egyszer sem láttuk a részek során, hogy elhagyta volna a menedéket, plusz még csak jelei sem voltak a viselkedésében annak, hogy ő szabadította volna ki Gideont. Még bosszút sem kellett volna rajta állnia, hiszen a második évad végén Gideont elfogták, és az szerintem neki elég lehet. Én arra teszem a voksomat, hogy a Birodalom egyik maradványa volt, akik éppen a beskarral akarják félrevezetni az ÚK-t, és megosztani a mandaloriakat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Donát írta:

Din Djarin megszégyenítése. Amikor Bo kitervelhette ezt, akkor úgy tűnt, hogy Din végérvényesen keresztülhúzta a számításait Katannak. Ha ő száll vele szembe, akkor végérvényesen elveszti az esélyét, hogy egyesítse a törzseket. Ha viszont Dint kinyírná a bosszúszomjas Gideon, akkor Bonak újra esélye nyílna legyőzni Gideont és magához ragadni a kezdeményezést.

Ez nagyon erőltetettnek tűnik. Azt jobban el tudnám képzelni, hogy azért szabadítják ki a Mandalorian harcosok, mert nem bíznak az ÚK igazságszolgáltatásában, és maguk akarják megbüntetni. Ez simán beleillik a gondolkodásmódjukba: nekik ártott a legtöbbet, a bolygójukat is élhetetlenné tette, az egész kultúrájuk oda lett, nekik kell bosszút állniuk rajta. De ha így lenne, akkor kizártnak tartom, hogy ennek élére ne Bo-Katan állna, márpedig mi azt láttuk, hogy magányosan és lelkileg bezuhanva üldögélt a palotájában, amikor Din elment hozzá. Nem úgy nézett ki, hogy épp csak szusszanásnyi szünetet tart a Gideont megkaparintó hadműveletben. Ha tényleg Mandók szabadították ki Gideont, akkor azok Bo-Katantól függetlenül cselekedtek.

 

De ezzel együtt is jobban tetszik @Iqvi elmélete, sőt, továbbmegyek, azt gondolom, hogy Gideont a saját emberei mentették ki, az ő kémje Elia Kane a Coruscanton, és a beskart csak azért keverték bele, hogy ha az ÚK-nak nincs kedve vagy erőforrása megint felvenni a kutatást Gideon után, akkor megnyugodjanak, miszerint olyanok vitték el, akik úgyis megölik, tehát elvégzi más a piszkos munkát, és ennyiben hagyják. Őszintén, ez lenne Gideon számára a legjobb, a helyében én is erre törekednék. 

 

 

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 minutes ago, Pildi said:

Ez nagyon erőltetettnek tűnik. Azt jobban el tudnám képzelni, hogy azért szabadítják ki a Mandalorian harcosok, mert nem bíznak az ÚK igazságszolgáltatásában, és maguk akarják megbüntetni. Ez simán beleillik a gondolkodásmódjukba: nekik ártott a legtöbbet, a bolygójukat is élhetetlenné tette, az egész kultúrájuk oda lett, nekik kell bosszút állniuk rajta. De ha így lenne, akkor kizártnak tartom, hogy ennek élére ne Bo-Katan állna, márpedig mi azt láttuk, hogy magányosan és lelkileg bezuhanva üldögélt a palotájában, amikor Din elment hozzá. Nem úgy nézett ki, hogy épp csak szusszanásnyi szünetet tart a Gideont megkaparintó hadműveletben. Ha tényleg Manók szabadították ki Gideont, akkor azok Bo-Katantól függetlenül cselekedtek.

 

Ezt is el tudom képzelni, de ehhez mi szükség lett volna a komp legénységének a megölésére, amikor nem volt az Új Köztársaság soha az ellensége a mandaloriaknak? Ismerve a harci tudásukat, és az eszközeiket meg tudták volna oldani úgy, hogy csak elkábítják a legénységet, és így szöktetik meg Gideont. Ezzel jártak volna a legkevésbé rosszul. Viszont a Birodalomnak csak a javára válna egy olyan címlap, hogy: Mandalori harcosok szöktették meg a háborús bűnös Gideon moffot. A rabszállító teljes legénysége meghalt! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 minutes ago, Donát said:

Majd térjünk vissza erre akkor, ha kiderül az igazság. Nekem nagyon gyanús volt Kalevala bombázása.

Furcsa volt az tény, de tegyük fel, hogy Bo rabolta, vagy raboltatta el Gideont. Ha ez történt, és a birodalmiat tudták, hogy a Kalevalán van, akkor miért bombáztág porig a kastélyt, ahelyett, hogy kiszabadítják Gideont? Vagy ha csak annyit tudtak, hogy Katan felelős Gideon elrablásáért, akkor miért bombázták porig a kastélyt, ahelyett, hogy megpróbálták volna elfogni Katant és megtudni tőle, hol van Gideon? Szerintem a Kalevala pusztán azért lett lebombázva, hogy ne tudja meg senki, hogy a Mandalore felszíne élhető, ezáltal megvédve valamiféle titkor birodalmi bázist a bolygón. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Iqvi írta:

Furcsa volt az tény, de tegyük fel, hogy Bo rabolta, vagy raboltatta el Gideont. Ha ez történt, és a birodalmiat tudták, hogy a Kalevalán van, akkor miért bombáztág porig a kastélyt, ahelyett, hogy kiszabadítják Gideont? Vagy ha csak annyit tudtak, hogy Katan felelős Gideon elrablásáért, akkor miért bombázták porig a kastélyt, ahelyett, hogy megpróbálták volna elfogni Katant és megtudni tőle, hol van Gideon? Szerintem a Kalevala pusztán azért lett lebombázva, hogy ne tudja meg senki, hogy a Mandalore felszíne élhető, ezáltal megvédve valamiféle titkor birodalmi bázist a bolygón. 

Félreértesz. Nekem az a gyanús, hogy Bo kiszabadította és elengedte Gideont. A bombázás csak elterelés volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 minutes ago, Donát said:

Félreértesz. Nekem az a gyanús, hogy Bo kiszabadította és elengedte Gideont. A bombázás csak elterelés volt. 

De minek tette volna ezt meg azután, hogy rommá bombázta az otthonát, és elvette tőle a népét, vele mindent és mindenkit akit szeretett? A logikus az lett volna, ha bosszút áll rajta, vagy valamilyen rögtönzött mandalori bíróság elé állítja, nem pedig az, hogy szabadon engedi. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Iqvi írta:

De minek tette volna ezt meg azután, hogy rommá bombázta az otthonát, és elvette tőle a népét, vele mindent és mindenkit akit szeretett? A logikus az lett volna, ha bosszút áll rajta, vagy valamilyen rögtönzött mandalori bíróság elé állítja, nem pedig az, hogy szabadon engedi. 

Leírtam fentebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Pildi írta:

Elia Kane pontosan tudja, hol van Gideon, mert amikor ez szóba került, mindig valahogy furcsán mosolygott, és mi oka lett volna vele összeállnia Koshka Reeve csapatának?

Nem biztos, hogy összeálltak, csak elrabolták, hogy bosszút álljanak rajta. Tudjuk, hogy Reeves és Axe Woves Bo oldalán harcoltak, de mára eltűntek. Szerintem nem véletlen célzott rájuk Bo az első rész végén.

 

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Din Djarin megszégyenítése. Amikor Bo kitervelhette ezt, akkor úgy tűnt, hogy Din végérvényesen keresztülhúzta a számításait Katannak. Ha ő száll vele szembe, akkor végérvényesen elveszti az esélyét, hogy egyesítse a törzseket. Ha viszont Dint kinyírná a bosszúszomjas Gideon, akkor Bonak újra esélye nyílna legyőzni Gideont és magához ragadni a kezdeményezést.

Nem tudjuk mikor rabolták el Gideont, de biztos nem túl régen. Ez a terv nagyon nyakatekert, és nekem kissé irreális. Bo kétszer is megmentette Djarin életét úgy, hogy Grogun kívül egy szemtanú se volt. Simán engedhette volna meghalni, vagy el se megy Grogu hívásakor. Amennyiben volt terve azt akkor már sutba dobhatta volna, hisz a kezében volt Din élete. Elrendezhette volna tanúk nélkül. Plusz ha ez kiderülne, akkor a nőt kivégeznék, és ez a minimum. Ekkora kockázatot biztos nem vállalna fel. Szerintem Bo-Katan esetében minden az, aminek látszik. Egy másik frakció lehet a dologban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ebből a szezonból eddig ez a rész jött be legjobban. A többivel ellentétben egy jelenetére se tudom ráfogni hogy ne kötött volna le eléggé.
Az emlékeztetős összeállítás után egyből vitt magával az ár. Nagyon bejött az ahogy a Magisztrátusék... vagyis Fő Magisztrátusék a város modernizálását tárgyalták. Az egyik ok ami miatt bejött az hogy megtudhattuk hogy Karga igazán komolyan veszi a munkáját. Nem éri be azzal ami van hanem a város felvirágoztatásán ügyködik.
A kalózok megjelenésekor ismerős vizekre tévedtünk mivel korábban már láttunk Karga vs kalózok akciót de ez a mostani mégiscsak izgisebb. Az öreg és Shard szópárbaját kicsit murisnak találtam. Előbbit közben meg is sajnáltam. A diskurálás közben már tudható volt hogy nem lesz haszna a hantázásnak. A kalózkirályról meg megtudtuk hogy ő se cicózik. Jól megsoroztatta a népet. Be is ugrott közben az ahogy Thanos hajója szórta a Stark torony udvarát.Amikor Karga híváshoz készülődött úgy gondoltam hogy mandi haverját akarja elérni és mikor kiderült hogy mégse akkor meg azt se tudtam mi van. Addig nem esett le hogy hogy jön Teva a képbe amíg itt nem olvastam valamit róluk. Nem volt elég a holo-üzenetben levő segítség felajánlós szöveg. Szóval az jól kiesett.
Zeb szerepeltetése szuper klassz húzás volt. Már a rész letudása előtt megtudtam hogy benne van úgyhogy nem lepett meg a dolog. Nem is bánom hogy belefutottam mert úgy legalább biztos tudtam hogy ő az. Anélkül meg nem tuti hogy leesett volna. A lényeg hogy eljutottunk oda hogy élőszereplős verzióban is feltűnjön. Kis ferdítéssel akár úgy is lehet venni hogy kábé negyvennyolc évet kellett várnunk mivel McQuarrie anno Csubi tervezésekor hasonló figurákat is kitalált. Jól is jöttek később a Lasat faj megalkotásához.

 

PQm0Rih.jpg

 

A kapitány első segítség kérő kísérletének jelenete is frankó. Az Új Köztársaságnak jár egy újabb fekete pont. Ezúttal a kérelem elbíráló rendszere miatt.
A nevarro-i menekültek szála olyan mintha egy jelképes kalózos hajótöröttes sztori. A kalózok a nem mi világunk beli kalózhajójukkal hajót szimbolizáló várost lőttek és a menekültek a szigetet szimbolizáló átmeneti helyükre úszás helyett gyalogoltak. A hajóskapitány pedig Karga volt. Szerencséjükre ők vissza is mehettek oda ahonnan eljöttek.
A második segítség kérős jelenet az elsőhöz képest vagányra sikerült. Jó fej a kapi hogy egy rizikós lehetőséget is bevállalt azért hogy betartsa amit régebben Kargának ígért. Nagyon becsületes fazon.
A jelenet végén szóló rövid és lassan hömpölygő stílusú Ellenállás téma feldolgozás is nagyon bejött.

A buzdító beszédek hatásosak lettek. Főleg a második. Jópofa a szívatós stílusa. Mondjuk én az egész alatt úgy voltam vele hogy a végére Vizsla a megsegítés mellett köt ki.

A mandik vs kalózok csata pazar lett. A légi részéből legjobban azt bírtam ahogy Din a rászállt mocskokat irtotta. Oda vagyok a légiharcos stílusáért.
Az udvaron lezajlott ütközet is adja. Igaz az elején egy ideig erős hiányérzetem volt mert nem volt jelen a mandik oldalán a nagypapa vagyis a Star Wars minigun-ja amivel irtó jól meg is kapta jó néhány tetű a magáét. Be is ugrott róla az ahogy az első Predator muviban Blaine az ő nagypapájával irtogat. Azért a többi mandi is kitett magáért. Ők is menőn akcióztak a pisztolyokkal és a szigonyos kötelekkel.
A kalózok nagyágyújának feltűnése és a használatának elkezdése után el nem tudtam képzelni hogy az a túlméretezett gyík lövész hogy lesz elpaterolva az erkélyről. Ha hiányoltam volna a vallási vezetőt akkor talán beugrott volna hogy bemegy és leszedi az ottani szemeteket. Kemény ahogy elintézi őket. Arról ahogy a gyíkot lerendezte az ugrott be hogy A Sziklában Mason is hátulról való megközelítés után szerelte le a tengerészgyalogost aki Stanley-t akarta egy magasabb helyről kilőni.
A kalózhajó kiiktatása is adja. A király az újabb néplövetős akciójára a "Sokat akar a szarka de nem bírja a farka." és az "Addig jár a korsó a kútra míg el nem törik." is érvényes. Bo ügyesen leszedte a hajót abban a "Marvel kapitány elintézi Thanos hajóját ami előzőleg oda lődözött ahová a parancs szólt" stílusú jelenetben. Persze nem lehetett elvárni tőle hogy keresztül száguldjon a hajón. A hajtómű szétlövése is vagány és hatásos volt.
Bo kinevezését helyénvalónak találom. Szerintem jól döntött a szektavezér hogy őt választotta. Szurkoltam hogy ő is vegye már le a sisakját. Abból ugyan semmi se lett de nem tartom kizártnak hogy eljutnak a sisakhordós szabály eltörléséig.

Az Aliens-t idéző átvizsgálósdi is faja.

A beskar darabról nekem is a "valakik a mandikra akarják kenni Gidi eltüntetését" verzió ugrott be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:
11 órával ezelőtt, Donát írta:

Nem tudjuk mikor rabolták el Gideont, de biztos nem túl régen. Ez a terv nagyon nyakatekert, és nekem kissé irreális. Bo kétszer is megmentette Djarin életét úgy, hogy Grogun kívül egy szemtanú se volt. Simán engedhette volna meghalni, vagy el se megy Grogu hívásakor. Amennyiben volt terve azt akkor már sutba dobhatta volna, hisz a kezében volt Din élete. Elrendezhette volna tanúk nélkül. Plusz ha ez kiderülne, akkor a nőt kivégeznék, és ez a minimum. Ekkora kockázatot biztos nem vállalna fel. Szerintem Bo-Katan esetében minden az, aminek látszik. Egy másik frakció lehet a dologban.

Az a baj, hogy pontosan tudja hogy nem mindegy milyen módon kerül hozzá a kard. Az egésznek ez az alapja. Nekem kicsit túl simának tűnik Din és Bo kapcsolata ahhoz képest hogy a második évad hogy ért véget. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Rog írta:

A kalózok nagyágyújának feltűnése és a használatának elkezdése után el nem tudtam képzelni hogy az a túlméretezett gyík lövész hogy lesz elpaterolva az erkélyről. Ha hiányoltam volna a vallási vezetőt akkor talán beugrott volna hogy bemegy és leszedi az ottani szemeteket. Kemény ahogy elintézi őket.

Ez valójában tényleg durva jelenet volt, mert szó szerint agyonverte őket a kalapácsával. :) Hasonlóan a rész vége is horrorisztikus volt.

 

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Az a baj, hogy pontosan tudja hogy nem mindegy milyen módon kerül hozzá a kard. Az egésznek ez az alapja. Nekem kicsit túl simának tűnik Din és Bo kapcsolata ahhoz képest hogy a második évad hogy ért véget. 

Azóta eltelt minimum 1.2 év.  Amennyiben Bo raboltatta el Gideont akkor mire vár? Vagy miért nem lépnek vele kapcsolatba a rablók? Nekem ez nem áll össze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Azóta eltelt minimum 1.2 év.  Amennyiben Bo raboltatta el Gideont akkor mire vár? Vagy miért nem lépnek vele kapcsolatba a rablók? Nekem ez nem áll össze.

Nem elraboltatta, hanem kiszabadította, én ezt mondtam. Várja, hogy Gideon bosszúja lecsapjon Dinre. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Donát írta:

Nem elraboltatta, hanem kiszabadította, én ezt mondtam. Várja, hogy Gideon bosszúja lecsapjon Dinre. :D 

Én örülnék egy ilyen fordulatnak mert az hogy Bo Katan hirtelen ekkora jó arc lett és előlépett a mando nép megmentőjévé kicsit nekem fura. Mondjuk az is lehet hogy emögött annyi áll, hogy a két évad között az alkotók meggondolták magukat és új irányt találtak ki a karakternek. De valahogy indokolatlanul sok a tömjénezés mögötte. Annyira nagy szervező képességekről nem tett tanúbizonyságot. Az hogy az előző részben megmenekül a lelenc az például inkább Din hősiességének köszönhető mégis mindenki Bo Katantól volt elájulva. Örülnék ha jönne itt valami fordulat mert egyelőre Bo felemelkedése nekem kicsit fából vaskarika.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Fegyverkovácsot kellene megkérdezni, mert ő emelte fel Bo-t. A nő semmit nem tett érte. Amúgy ez a lépés láthatóan Bo Katant is meglepte, aki igazából sose volt rossz arc ebben a sorozatban, és most se viselkedik karakter idegenül. Aki fura, az inkább a fegyverkovács, kinek szemében még egy éve is intő példa volt Bo Katan története, most meg teljes mellszélességgel bátorítja, támogatja. Mondjuk az sehol nincs leírva, hogy ne változhatna a véleménye, mert ha mindig ugyanazt mantrázná, akkor az lenne a baj. Valószínűleg a Mythosaurus feltűnése sarkalta arra, hogy annak adja ezt a küldetést, aki találkozott vele. Egy ekkora vallási szektánál ez nem meglepő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Én örülnék egy ilyen fordulatnak mert az hogy Bo Katan hirtelen ekkora jó arc lett és előlépett a mando nép megmentőjévé kicsit nekem fura. Mondjuk az is lehet hogy emögött annyi áll, hogy a két évad között az alkotók meggondolták magukat és új irányt találtak ki a karakternek. De valahogy indokolatlanul sok a tömjénezés mögötte. Annyira nagy szervező képességekről nem tett tanúbizonyságot. Az hogy az előző részben megmenekül a lelenc az például inkább Din hősiességének köszönhető mégis mindenki Bo Katantól volt elájulva. Örülnék ha jönne itt valami fordulat mert egyelőre Bo felemelkedése nekem kicsit fából vaskarika.

Pontosan, ezt érzem én is. Valahogy túl könnyen vett pozitív fordulatot Bo és Mando párosa, én fordulatot sejtek a háttérben. Aztán lehet pofára esek, de nekem egyből ez ugrott be a Gideon beskar bizonyíték kapcsán. Aztán rögtön jönnek is az emberek az izzadtságszagú fordulat jelzővel. :lol: Lehet mondani, csak aztán nehogy Canossát kelljen járni majd úgy, mint a Palpatine klón esetben. @Pildi

 

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

A Fegyverkovácsot kellene megkérdezni, mert ő emelte fel Bo-t. A nő semmit nem tett érte. Amúgy ez a lépés láthatóan Bo Katant is meglepte, aki igazából sose volt rossz arc ebben a sorozatban, és most se viselkedik karakter idegenül. Aki fura, az inkább a fegyverkovács, kinek szemében még egy éve is intő példa volt Bo Katan története, most meg teljes mellszélességgel bátorítja, támogatja. Mondjuk az sehol nincs leírva, hogy ne változhatna a véleménye, mert ha mindig ugyanazt mantrázná, akkor az lenne a baj. Valószínűleg a Mythosaurus feltűnése sarkalta arra, hogy annak adja ezt a küldetést, aki találkozott vele. Egy ekkora vallási szektánál ez nem meglepő.

A fegyverkovács azt teszi, amit az írók megírnak neki. ;) :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Donát írta:

Az a baj, hogy pontosan tudja hogy nem mindegy milyen módon kerül hozzá a kard. Az egésznek ez az alapja. Nekem kicsit túl simának tűnik Din és Bo kapcsolata ahhoz képest hogy a második évad hogy ért véget. 

Azzal egyetértek, hogy valami csavar várható, mert nekem nem a bombázás a gyanús, meg hogy Bo-Katan hirtelen milyen jóban lett Dinnel, hanem az, ahogy a Fegyverkovács kinevezését fogadta. Nincs az a kitörő öröm még csak csírájában sem. Ha valaki annyira vágyik erre a pozícióra, az nem így fogadja a feladatot.

Viszont ha az a teóriám áll, hogy a Fegyverkovács valamiféle sámán, és minimum az emberek lelkébe belelát, ha a jövőt nem is látja, akkor nem véletlen Bo-Katan kinevezése. Lehet, hogy pont ezzel éri el, csak épp máshogy, mint a nő tervezte eredetileg, hogy összefogjon újra a Mandalore népe. Lehet, hogy ezt ilyen tisztán nem is látja, de érzi. :) 

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy Bo-Katant hirtelen így magasztalják, nekem is fura, főleg annak tükrében, amit a Fegyverkovács mondott róla a The Book of Boba Fett-ben:

"Bo-Katan története intő példa. Ő akart uralkodni Mandalore fölött csupán a származása és a kard révén, ami most a tiéd. De ajándékba kapta, nem a Krédó által nyerte el. Bo-Katan Kryze egy nagyhatalmú ház szülötte volt, de szem elől tévesztették az Utat. Uralkodása tragédiába torkollott. Ők elvesztették a helyes utat, mi elvesztettük a világunkat."

Viszont érdemes megvizsgálni az eddigi eseményeket. Bo-Katan megmártózott az Élő Vizekben, szóval a Krédó értelmében visszatért az Útra, és eztán végig tartotta magát ehhez. Plusz egyszer sem jelezte azt, hogy újra uralkodni akarna, pedig bármikor kihívhatta volna Dint, ahogy például Paz meg is tette az első adandó alkalommal. Az is jó pont lehet a Fegyverkovácsnál, hogy a köztük lévő ellentét ellenére Bo-Katan gondolkodás nélkül segített Dinnek, majd később a lelenc gyereknek. Emellett láthatóan nem kérdőjelezi meg a Fegyvekovács pozícióját, nem vitázik, nem akar vezetői posztot betölteni a szektában, igazából nyugiban elvan, mint egy egyszerű, szerény mandalore-i. Szóval a Fegyverkovács láthatta, hogy a nő megtért: a Krédó szerint él, az Utat járja, és már nem akar pusztán a származása és a kard által uralkodni, sőt egyáltalán nem akar uralkodni. Szóval mindaz, amit a TBoBF-ben elmondott róla, mostanra már nem igaz, Bo-Katan megváltozott, mondhatni, jó Útra tért. És akkor ehhez még hozzájárul a mythoszaurusz feltűnése.

Hogy Dinnel jóban van, én azt nem érzem furának. A The Heiress közepén egyszer ugyan átejtette azzal, hogy megváltoztatta az alkujuk feltételeit, a végére egyértelműen kialakult a férfi felé egyfajta tisztelet. És bár a sötét kard Dinnél landolt, beszédes, hogy nem hívta ki párbajra azóta sem. Igazából a férfival szemben sosem lépett fel ellenségesen, azóta pedig még inkább hálás lehet Dinnek, hiszen ő vitte el egy új közösségbe, ahol megtalálhatta a helyét. Arról se feledkezzünk meg, hogy Bo-Katan azért egy elég sok traumát átélt nő. Pre Vizsla megölése, a hazája elvesztése kétszeresen is (egyszer a Mandalore, aztán meg a Kalevala), aztán többször is meg kellett élnie, hogy a népe egy része önös érdekből cserben hagyja (egyszer lepaktáltak Maullal, aztán a Birodalommal), ja és ott van még a nővére elvesztése is. S mindezekre jött, hogy látta a nép legnagyobb legendáját, a mythoszauruszt élve. Szóval mindezek tükrében szerintem nem csoda, ha megzuhant a harci kedve, lemondott a vezetésről és inkább segít annak a férfinak, aki még hajlandó vele szóba állni, és aki azért többször is segített már neki. Lényegében tartozik Dinnek ennyivel.

Vszont szerintem a dolog kulcsa végül az lesz, hogy Din és Bo-Katan együtt fognak uralkodni. Gyanús, hogy a Fegyverkovács nem szorgalmazza (még?) a kard megszerzését, holott pontosan tudja, hogy Din nem képes vele bánni. Plusz Kryze és Djarin szinte összenőttek az elmúlt részekben, folyton együtt vannak.

 

Ami Gideon kiszabadítását illeti, nekem az első gondolatom az volt, hogy ez elterelés. A mandalore-iak úgy vigyáznak a beskarra, mint a saját életükre, erre csak úgy elhagynának egy darab fémet egy bűntett helyszínén? Viszont jól tudjuk az első évadból, hogy a Birodalom, mi több, Gideon frakciója nagy tételnyi beskarral rendelkezik. A Kliens, aki ugye Gideon ügynöke volt, egy kofferra valót adott át a The Sinben Dinnek, olyan sokat, hogy abból hősünknek egy egész új páncélt csináltak. És több mint valószínű, hogy az nem az egész készlet volt. Ráadásul Gideon a Mandalore-on szolgált, ki tudja, mit hozott el onnan. Meglepne, ha csak a sötét kard és néhány beskar lap lenne az összes trófeája.

Mindezek mellett, Bo-Katan az évad elején azt mondta, hogy az emberei zsoldosnak álltak. A zsoldos meg annak végez munkát, aki fizeti. Szóval nyugodtan fel is bérelhettek mandikat a munkára. És nem ez lenne az első eset, hogy mandalore-ik dolgoznak a Birodalomnak. Sabine Wren, Tristan Wren, Gar Saxon, Tiber Saxon, az egész Saxon klán, mind dolgoztak a Birodalomnak.

 

Kalevala szétbombázása pedig szerintem annyira nem gyanús, ha a dolgok mélyére nézünk. Bo-Katan sokszor keresztbe tett Gideon frakciójának. A The Heiress-ben Koska maga mondja, hogy többször is lecsaptak a birodalmi szállítámyokra, ezért azok hoztak is néhány óvintézkedést. A birodalmiak beszélgetéséből az is kiviláglik, hogy egészen eddig a támadásig nem tudták, hogy mandalore-iak állnak a háttérben, szimpla kalózokra tippeltek. Szóval Bo-Katan már eleve a bögyükben lehetett, pláne, miután ellopott egy Gozantit (felteszem, pillanatnyilag a Birodalomnak sincs akkora hadereje, hogy csak megrántsák a vállukat egy hajó ellopása után), és az sem kizárt, hogy Gideon Arquitens cirkálója is Kryze kezén végezte. Plusz ugye elég sok fegyvert is megszereztek, és sok birodalmit megöltek. Na most, Gideonnak mindezek után bőven elég oka volt megtorlásként szanaszét bombáztatni Bo-Katan kastélyát, főleg, ha azt is észrevették, hogy a csaj hajója már a Mandalore-ra is elrepült. Kryze fegyvereket és űrhajókat halmoz fel, birodalmiakat öldös, aztán hirtelen megjelenik Mandalore-on? Mi ez, ha nem egy közelgő támadás előjele? Úgyhogy gyorsan elébe mentek ennek, és lebombázták a kastélyt, megpróbálták szétlőni Bo-Katan hajóját is, vagyis elég egyértelműen meg akarták ölni. Szóval a kalevalai támadás simán lehetett egy megtorlással egybekötött megelőző csapás. A Birodalomnak minden oka megvolt erre.

És ezért is nehéz elhinni, hogy Bo-Katan állt volna Gideon kiszabadítása mögött, hiszen a csávó rá még nagyobb veszélyt jelent, mint Dinre, hiszen a nő régóta cseszegeti a szállítmányait, hajókat lopott tőle, stb. Kryze meg azért annyira nem ostoba, hogy abban reménykedjen, őt nem fogja elővenni Gideon. Már csak azért sem, mert a moff egyszer már megpróbálta megölni a nőt, a második évad végén nem egészen hat lézernyalábot eresztette belé. Nem Dinre lőtt, nem Dume-ra, egyből rá. Szóval Lady Kryze elég biztosra veheti, hogy Gideon nem kedveli és holtan akarja. És őt könnyebb megtalálni, mint a Galaxisban csellengő ex-fejvadászt. Szóval, ha tényleg Bo-Katan áll Gideon megszöktetése mögött, akkor egy kib*szott nagy idióta lenne a nő. Mert hát megszöktet valakit, akiről tudja, hogy baromira ki akarja őt nyírni, és aztán ahelyett, hogy elbújna, inkább hazamegy? Ez így öngyilkossági hajlamra utal, nem egy körmönfont tervre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A Palpatine klónt kár ide keverni. ;)

 

Miért? Ott is hasonló érvek záporoztak, hogy izzadtságszagú, meg ehhez hasonló. Aztán utána kiderült, hogy mégsem az. Simán benne van a pakliban egy ilyen lépés, a kérdés az, hogy hogy írják meg. Úgyhogy nem kár ide keverni, tanulni ellenben annál többet lehet a dologból.

 

De visszacsatolva a te általad felhozott ötletre: szerintem is nem véletlen, hogy Katan csapata kikerült a képből, szerintem simán lehet, hogy Bo parancsára ők szabadították ki Gideont. Nekem elég fura már önmagában az is, hogy Bo csapata így szétszéledt és ezt elintézték ennyivel. Szerintem a háttérben már elő van készítve a fordulat, kérdés, hogy pontosan mik a karakterek mozgatórugói.

 

1 órával korábban, Dzséjt írta:

És ezért is nehéz elhinni, hogy Bo-Katan állt volna Gideon kiszabadítása mögött, hiszen a csávó rá még nagyobb veszélyt jelent, mint Dinre, hiszen a nő régóta cseszegeti a szállítmányait, hajókat lopott tőle, stb. Kryze meg azért annyira nem ostoba, hogy abban reménykedjen, őt nem fogja elővenni Gideon. Már csak azért sem, mert a moff egyszer már megpróbálta megölni a nőt, a második évad végén nem egészen hat lézernyalábot eresztette belé. Nem Dinre lőtt, nem Dume-ra, egyből rá. Szóval Lady Kryze elég biztosra veheti, hogy Gideon nem kedveli és holtan akarja. És őt könnyebb megtalálni, mint a Galaxisban csellengő ex-fejvadászt. Szóval, ha tényleg Bo-Katan áll Gideon megszöktetése mögött, akkor egy kib*szott nagy idióta lenne a nő. Mert hát megszöktet valakit, akiről tudja, hogy baromira ki akarja őt nyírni, és aztán ahelyett, hogy elbújna, inkább hazamegy? Ez így öngyilkossági hajlamra utal, nem egy körmönfont tervre.

Igen, ez mind igaz, és az elképzelésem ellen szól. De valahogy az ösztöneim mégis ezt súgják. Na mindegy, majd meglátjuk, szerintem benne van a levegőben valami nagy fordulat, ami ezzel kapcsolatos. Anno hasonlót éreztem Rey származása kapcsán is. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Plusz egyszer sem jelezte azt, hogy újra uralkodni akarna, pedig bármikor kihívhatta volna Dint, ahogy például Paz meg is tette az első adandó alkalommal.

 

Bo-Katan nem tudja, hogy Din nem tud bánni a karddal. :) Amikor kiszabadítja a katakombában, emlékem szerint Din nem használja a kardot. A Fegyverkovács tudja, és Paz Vizla, más nem. 

Ebből nem akarok különösebb következtetést levonni, de eszembe jutott. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

a végére egyértelműen kialakult a férfi felé egyfajta tisztelet.

Olyannyira, hogy megkérte, Grogu leszállítása után csatlakozzon hozzá.

 

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Miért? Ott is hasonló érvek záporoztak, hogy izzadtságszagú, meg ehhez hasonló. Aztán utána kiderült, hogy mégsem az. Simán benne van a pakliban egy ilyen lépés, a kérdés az, hogy hogy írják meg. Úgyhogy nem kár ide keverni, tanulni ellenben annál többet lehet a dologból.

Ezzel csak az a baj, hogy a Palpi klón teljesen valószerűtlen volt. Annak tükrében bármi lehetséges, még az is, hogy az ewokok szabadították ki Gideont. :) Azért nem szeretem ezt a Palpatine hasonlatot érvként, mert azt felhozva minden felvetés reális. Szerintem Dzséjt tök jól leírta miért veszélyes Katanra nézve is, ha megszökteti Gideont. Akinek a bosszúja mikor is jön el? Mert még nem láttuk a fickót, pedig elvileg vadásznia kellene Dinre.

 

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Nekem elég fura már önmagában az is, hogy Bo csapata így szétszéledt

Bo nem szerezte meg a kardot ezért elhagyták. Gondolom megszűnt a cél ami összetartotta a csapatot ezért szétszéledtek. Mondjuk Voves már Grogu kiszabadításánál se volt velük. Egyébként ha Katannak annyira kellett a kard, és mindezt az ármánykodást annak visszaszerzéséért csinál, akkor miért nem lett volna egyszerűbb kiállni Din ellen és lenyerni tőle? Rengeteg lehetősége lett volna rá, négyszemközt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Olyannyira, hogy megkérte, Grogu leszállítása után csatlakozzon hozzá.

 

Ezzel csak az a baj, hogy a Palpi klón teljesen valószerűtlen volt. Annak tükrében bármi lehetséges, még az is, hogy az ewokok szabadították ki Gideont. :) Azért nem szeretem ezt a Palpatine hasonlatot érvként, mert azt felhozva minden felvetés reális. Szerintem Dzséjt tök jól leírta miért veszélyes Katanra nézve is, ha megszökteti Gideont. Akinek a bosszúja mikor is jön el? Mert még nem láttuk a fickót, pedig elvileg vadásznia kellene Dinre.

 

Bo nem szerezte meg a kardot ezért elhagyták. Gondolom megszűnt a cél ami összetartotta a csapatot ezért szétszéledtek. Mondjuk Voves már Grogu kiszabadításánál se volt velük. Egyébként ha Katannak annyira kellett a kard, és mindezt az ármánykodást annak visszaszerzéséért csinál, akkor miért nem lett volna egyszerűbb kiállni Din ellen és lenyerni tőle? Rengeteg lehetősége lett volna rá, négyszemközt is.

Várjuk meg a kövi részt, aztán visszatérünk erre. :) Értem amit írsz, és simán lehet, hogy nem abba az irányba viszik el, amit én most felvázoltam, de benne van a pakliban szerintem az is, hogy húznak egy merészet. Én most arra tenném le a voksom, hogy Bo el fog bukni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.