Ugrás a kommentre

Chapter 21: The Pirate


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem nem szövetkezett Bo Gideonnal és elbukni sem fog. Lehet, hogy ez a naiv vonal, de én immár kedvelem Bo-t. Nem akarom bukni látni. Megjárta ő már a mandaloriság alfáját és omegáját. Halálőrségből, Bukott uralkodó után Az Őrség Gyermekein át immár mitoszaurusszal a vállán, na Ő igazi mandalori. Kellenek fordulatok, de ettől a sorozattól nem várok ilyen pofánvágást. Épülőben van ez a karakter, szerintem ez lerombolná. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az biztos, hogy a dolgok ilyetén alakulása Bo-Katan végét jelentené.

Egy terroristaként indult karakterről beszélünk, aki többször elbukott (megbukott) már. Én nem bánnám ha vége lenne. Ez a sorozat egyébként sem róla kell szóljon (Mando nem ő hanem Din), így ezt a kérdést is el lehetne dönteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Donát írta:

Ez a sorozat egyébként sem róla kell szóljon (Mando nem ő hanem Din), így ezt a kérdést is el lehetne dönteni.

Amúgy érdekes, hogy a sorozat címe megengedi, hogy ne csak Dinre fókuszáljon, még akkor is, ha eredetileg ő "a mandalóri"

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Donát írta:

Egy terroristaként indult karakterről beszélünk, aki többször elbukott (megbukott) már. Én nem bánnám ha vége lenne. Ez a sorozat egyébként sem róla kell szóljon (Mando nem ő hanem Din), így ezt a kérdést is el lehetne dönteni.

Én már csak ilyen megbocsájtó vagyok. Persze ha okom lesz rá, keményen el fogom ítélni. :P Amúgy szöget ütött a fejembe a felvetésed, méghozzá az évad plakátja kapcsán.

 

mandi.jpg

 

Mintha Djarin egy nagy konfliktusból próbálna menekülni, Groguval együtt. Talán ennek az előkészületét látjuk? Erre nem sok jel van egyelőre, de amit írtál az beletorkolhat egy kataklizmába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Yoda József írta:

Amúgy érdekes, hogy a sorozat címe megengedi, hogy ne csak Dinre fókuszáljon, még akkor is, ha eredetileg ő "a mandalóri"

Persze, nem is erről van szó, de végső soron egy ember (meg egy idegen lény) a fő-főszereplő ebben a sorozatban és az nem Bo Katan, aki az első másfél évadban sehol sem volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Persze, nem is erről van szó, de végső soron egy ember (meg egy idegen lény) a fő-főszereplő ebben a sorozatban és az nem Bo Katan, aki az első másfél évadban sehol sem volt.

De attól, hogy Din a főszereplő, még lehet a vezető Bo-Katan. Az egy mellékszál Din szempontjából, hogy ki vezeti a klánok összességét, amire a sorozat így most kitér, mert ezt mindenki szeretné látni, de amilyen embernek megismertük Din Djarint, nem ő a legalkalmasabb és ezt két dolog is alátámasztja: nem tud bánni a karddal és nem is akar vezető lenni.

Az ő ambícióit bőven kielégíti, úgy tűnik, hogy szerzett a népének egy megfelelő helyet a letelepedésre, ahol békében és immár megbecsülésben élhetnek, és ő meg gondoskodhat Groguról. Eddig még egyszer sem mutatta, hogy bármiféle vágy élne benne a vezetésre.

A maradék részekben lehet, hogy épp azt fogjuk látni, hogy válik el Din sorsa ettől a "Mandalore vezetője - klánok egyesítése" vonaltól.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Donát írta:

Sokszor pont azokból lesz a legjobb vezető, akik nem vágynak rá, míg akik vágynak rá, csúnyán felsülnek.

Ilyet én is írtam Dinről korábban, pont Bo-Katannal összehasonlítva. De most másként érzem. Na majd meglátjuk. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 hours ago, Cpt. Rex said:

Még az is lehet, hogy Din-re próbálják meg majd rákenni, hogy ő szöktette meg Gideon-t. 

Itt már bármi megtörténhet..

Aminek mégkevesebb értelme lenne mint annak, hogy Bo csinálta. Gideon ugyanis majdnem elpusztította az Őrség Gyermekeit, és elrabolta Grogut is akivel aztán zsarolta Dint. Kizárt, hogy kiszabadította volna. Én még mindig a Birodalmat tartom a leglogikusabb szereplőnek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Aminek mégkevesebb értelme lenne mint annak, hogy Bo csinálta. Gideon ugyanis majdnem elpusztította az Őrség Gyermekeit, és elrabolta Grogut is akivel aztán zsarolta Dint. Kizárt, hogy kiszabadította volna. Én még mindig a Birodalmat tartom a leglogikusabb szereplőnek. 

Mégis ott volt a beskar, a roncsban.....

Valaki rá akarja kenni a mandókra a szöktetést... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 minutes ago, Cpt. Rex said:

Mégis ott volt a beskar, a roncsban.....

Valaki rá akarja kenni a mandókra a szöktetést... 

A Birodalom pedig kiváló megoldása lehet ennek a rejtélynek. Egyrészt, Gideon az ő egyik vezető tisztségviselőjük. Plusz ebben az időszakban két nagy erő létezett a galaxisban - még ha a bajai nagyok is voltak - ezek az Új Köztársaság, és a mandalóri klánok. Na most gondoljunk bele, hogy sikerül az ÚK-nak kialakítani egy hatékony működést, és értelmesen alkalmazni a hadseregét a peremvidéki világok védelmére, és hogy emellett egyesülnek a mandalóri klánok és visszaveszik a Mandaloret. Egy hatékony ÚK és egy egységes Mandalore - még ha a Mandalore nem is lenne tagja az ÚK-nak - már képes lett volna olyan erőt felmutatni ami elsöpri a birodalmi maradványokat. Így teljesen logikus ha össze akarják ugrasztani a kettőt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Iqvi írta:

A Birodalom pedig kiváló megoldása lehet ennek a rejtélynek. Egyrészt, Gideon az ő egyik vezető tisztségviselőjük.

Birodalom már nincs, csak a katonai maradványai. :)

 

Ezt leszámítva nagyon egyetértek! Az Első Rend csökevényének nem érdeke se egy erős ÚK se egy erős Mandalore. Az előbbit már most zülleszti, a Mandok azért nehezebb dió lesznek. Azt viszont tudjuk, hogy a Mandalore-ok a folytatás trilógia idején nem folytak bele a galaktikus ügyekbe. Sehol nincs rájuk utalás. Most itt vagy el fognak bukni végleg, vagy még jobban bezárkóznak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 04. 03. - 18:27, Ody Mandrell írta:

Azt viszont tudjuk, hogy a Mandalore-ok a folytatás trilógia idején nem folytak bele a galaktikus ügyekbe. Sehol nincs rájuk utalás. Most itt vagy el fognak bukni végleg, vagy még jobban bezárkóznak.

Azért a végjátéknél ott voltak, az exegoli csatában több hajóval is képviseltették magukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.