Ugrás a kommentre

Mandoverzum finálé


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Han kb 42 éves lehet eme mozifilm idején. Mire ezt elkezdhetik forgatni, Alden már kb 35-36 éves lesz. Szerintem teljesen rendben van, azért ez sokkal közelebb van a 42-höz, mint Ford. Utóbbinál muszáj lenne CGI-zni, és az is kérdés, hogy neki van-e egyáltalán kedve ehhez. Tippre nem nagyon, szerintem ő végzett a SW-szal mostanra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Han kb 42 éves lehet eme mozifilm idején. Mire ezt elkezdhetik forgatni, Alden már kb 35-36 éves lesz. Szerintem teljesen rendben van, azért ez sokkal közelebb van a 42-höz, mint Ford. Utóbbinál muszáj lenne CGI-zni, és az is kérdés, hogy neki van-e egyáltalán kedve ehhez. Tippre nem nagyon, szerintem ő végzett a SW-szal mostanra.

Nem az a baj, hány éves Ehrenreich-en, hanem, hogy ő nem Harrison Ford.

Ennek a technikának meg pont az a szépsége, hogy baromira nincs is szükség Fordra. Akár Ehrenreich-en is eljátszhatja, az arcán Ford CGI arcával, úgyszólván egy "Harrison Ford maszkkal". A The Book of Boba Fettben sem Mark Hamill-t látod, hanem Graham Hamiltont, a The Mandalorianben meg Max Lloyd Jones alakította Luke-ot. Hamill csak mint "referenciaanyag" volt jelen, hogy az ő játékát megfigyeljék a színészek, majd azt leutánozzák. De alapvetően erre sincs szükség, egy jó színész pusztán a filmek tanulmányozásával át tudja venni a karakter gesztusait.

Fordra így csak addig van szükség, amíg alákanyarítja a szerződést, amiben hozzájárul az arca és a hangja használatához.

 

21 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Attól is függ, mennyit szerepelnének a filmben Luke-ék. Ha elég sokat, akkor az megdobja a költségvetést a fiatalítás miatt.

Le lehet faragni máshol, bár mivel ma már egy romcom sem készülhet el CGI beavatkozás nélkül, a Star Wars esetében meg nagyjából minden képkockánál van valami CGI, szerintem ez már nem oszt vagy szoroz. Ha egy tévésorozat epizódjába be tudták hozni jelentős mértékben, hiszen Luke elég komoly szerepet kapott a From the Desert Comes a Strangerben, akkor nehogy már egy Star Wars mozifilm költségvetésébe ne férjen bele. Technikai oldalról nézve nem nehezebb vagy költségesebb, mint bármilyen más CGI karaktert megvalósítani. Sőt részint olcsóbb, hiszen nem az egész karaktert kell megteremteni, csak az arcot.

 

Amúgy Ehrenreich talán azért sem lenne szerencsés egy ep6 utáni mozifilmben, mert a jóval fiatalabb Han szerepében sem fogadták el sokan, itt meg aztán tényleg Ford helyébe kéne lépnie.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nem az a baj, hány éves Ehrenreich-en, hanem, hogy ő nem Harrison Ford.

Engem mondjuk nem zavar :) ezzel valószínűleg a többség nem ért egyet

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Donát írta:

Érdekesség, hogy ezzel kapcsolatban Mark Hamill is nyilatkozott a minap és határozottan a recastot kérte a jövőben.

 

https://collider.com/mark-hamill-luke-skywalker-recast-comments/

 

"It is unusual to see yourself like that. It can't be cheap. People say, 'Oh, now you're going to be able to do a whole series of Luke post-Return of the Jedi.' I said, 'I don't think so.' First of all, they don't need to tell those stories, but if they do, they could get an age-appropriate actor."

Hamill az utóbbi években már épp elég f*szságot nyilatkozott. :) Elég ha az arcát adja aztán csináljon amit akar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Attól is függ, mennyit szerepelnének a filmben Luke-ék. Ha elég sokat, akkor az megdobja a költségvetést a fiatalítás miatt.

 

Nehogy már egy SW mozifilm esetében költségvetési aspektusokat figyelembe kelljen venni... Az Indy 5ben a fiatal Indy közel 30 percen át szerepel, és a TBoBF-ben is legalább bruttó 15 percet jelen van Luke.

Am Kennedy legutolsó nyilatkozatai szerint azt a nagyon heves recastos irányvonalat, amit a Solóban vittek, kerülni fogják, tehát nehéz elképzelni ezt az egész Alden-sztorit, őszintén szólva. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Hamill az utóbbi években már épp elég f*szságot nyilatkozott. :) Elég ha az arcát adja aztán csináljon amit akar.

De pont erre mondja hogy már nem akarja. És ha tényleg komolyan gondolja, akkor sajnos két opció marad: vagy nem lesz Luke a filmben, vagy recastolják. Mondjuk a kettő közül én inkább kiírnám. Luke-ot amúgy is félre lehet rakni egy ilyen filmben mondván hogy Jediket képez az akadémián. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg egy ekkora fenyegetésnél kellene Luke. Nevetséges lenne ha nem folyna bele, mert gyerekeket képez az Akadémián. Főleg, hogy tudjuk anno Rey szüleit követve is hatalmas utat tett meg úgy, hogy az Akadémiát Kylo-ra hagyta. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

 

Nehogy már egy SW mozifilm esetében költségvetési aspektusokat figyelembe kelljen venni... Az Indy 5ben a fiatal Indy közel 30 percen át szerepel, és a TBoBF-ben is legalább bruttó 15 percet jelen van Luke.

Am Kennedy legutolsó nyilatkozatai szerint azt a nagyon heves recastos irányvonalat, amit a Solóban vittek, kerülni fogják, tehát nehéz elképzelni ezt az egész Alden-sztorit, őszintén szólva. 

Már ott tart a technológia, hogy akár 30 percet is szerepelhet valaki megfiatalítva?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem meg egy ekkora fenyegetésnél kellene Luke. Nevetséges lenne ha nem folyna bele, mert gyerekeket képez az Akadémián. Főleg, hogy tudjuk anno Rey szüleit követve is hatalmas utat tett meg úgy, hogy az Akadémiát Kylo-ra hagyta. 

Attól függ milyen természetű a fenyegetés és Luke éppen milyen fázisban tart az Akadémiával. Szerintem simán megoldható hogy kimaradjon. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennél nagyobb fenyegetés nem hiszem, hogy kell. Könyörgöm, a Főkancellár és a szenátorok is feltűnnek. Az egész arra van kihegyezve, hogy ez hatalmas baj a galaxisra nézve. Ha Luke elment üldözni egy neki no name családot, akkor betenne, ha most nem mozdulna ki.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A formálódó Jedi Rend könnyen lehet hogy nem olyan viszonyban lesz az Új Köztársasággal, mint a régi Jedi rend a birodalom előtti köztársasággal. Ettől még beeshet Luke, de attól még hogy nem fog, nem lesz nevetséges a sztori. Meglehet ezt jól oldani, és nem egy elsőre fura ötlet lett jól kivitelezve az elmúlt 10 évben is. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt azért tegyük hozzá, hogy a noname családdal az éppen kihaltnak hitt Sith-ek szorosan összefüggtek, amiről Luke tudott is, márpedig, ha a Sith képbe kerül, azt egy Jedinek kutya kötelessége kivizsgálni. Szóval azért nem akármilyen család miatt mozdult ki. Thrawn-nal kapcsolatban szerintem nem lesz még szűk körben sem köztudomású, hogy köze van a Sith-ekhez, ha lesz egyáltalán közvetlen köze Sidioushoz. Azért 26 évvel az ep9 előtt erről az új Köztársaság oldalán még senki se tudjon.

Ennek ellenére én is azt mondom, ha egy Thrawn főadmirális kaliberű birodalmi tiszt megjelenik a porondon, felteszem nem éppen kis számú haderővel (ha csak az űrbálnák nem zúzták le a Chimerát, minimum egy Imperial osztályú csillagrombolója van), akkor azért Luke is emelje meg a hátsóját. Pláne úgy, hogy még senkit sem tanít ezekben az időkben. Hisz láttuk a TBoBF-ben, hogy az akadémiája még csak épül. Ben Solo volt Leia után Luke első tanítványa (vagy Grogu után, bár a kis törpike elég gyorsan megpattant, szóval őt szerintem annyira nem kell számolni, ráadásul a legtöbb dolog, amit prezentált, ahogy Luke is mondta, inkább a korábban tanultak felszínre kerülése volt). Bent pedig csak 10 évvel az ep6 után kezdte tanítani (Rey születésének évében -> "Darkness rises and light to meet it."). Addig mi oka van nem segíteni egy komolyabb kaliberű konfliktus esetén? Felügyelnie kell az építkezést? El kell olvasnia még pár könyvet?

Már csak azért is szükségszerű lenne a Jedik részvétele, mert a Köztársaság nélkül a Jediknek sincs sok esélye. Sok rosszat lehet mondani az új Köztársaságra, de azért 30 évig viszonylagos békét teremtettek. Ez pedig azért nagy hasznára vált Luke-nak is. Ráadásul, az ep7-8 az, amiben Luke már annyira megtört, hogy inkább kivonja magát minden galaktikus konfliktusból, de Ben árulásáig azért nem fordított teljesen hátat a Galaxisnak.

Az egyetlen dolog, amit most így hirtelen el tudok képzelni, hogy Ahsoka valahogy meggyőzi, hogy maradjon távol, majd ő kezeli a szituációt, képviseli a Jediket ebben a konfliktusban. Luke meg maradjon biztonságban, mivel papíron ő az utolsó Jedi, így, ha ő véletlen meghalna ebben az új konfliktusban, akkor a Rendnek végleg harangoztak. De egy ilyen beszélgetésnek benne kell lennie vagy a filmben, vagy a filmet felvezető sorozatok valamelyikében, amihez szerintem szükség van Mark Hamill arcára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebből azt akartam kihozni, hogy Luke megjelenhet úgy, mint a Boba sorozatban és nincs semmi gond. Nem is értem, hogy merül fel re casting meg ilyen hülyeségek akkor, amikor már bizonyítva lett, hogy rohadt jó Luke-ot tudnak kreálni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ebből azt akartam kihozni, hogy Luke megjelenhet úgy, mint a Boba sorozatban és nincs semmi gond. Nem is értem, hogy merül fel re casting meg ilyen hülyeségek akkor, amikor már bizonyítva lett, hogy rohadt jó Luke-ot tudnak kreálni. 

Hát csak Hamill miatt. :D Ha ő nem egyezik bele (úgy tűnt a nyilatkozata alapján) akkor hiába a technológia. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Donát írta:

Hát csak Hamill miatt. :D Ha ő nem egyezik bele (úgy tűnt a nyilatkozata alapján) akkor hiába a technológia. 

Ja, úgy tűnik. Akkor lássuk, mennyire is valós ez a tünemény. :D 

"Oh, I can't imagine that, no," Hamill tells EW exclusively about whether or not he'd consider playing in the Star Wars universe again if the situation was right. "I had a beginning, middle, and end. Those films gave me far more than I ever expected when we started out so it's never even occurred to me. My farewell was in Episode IX and it was bittersweet." - mondta mindezt az Entertainment Weekly-nek 2020. májusában. Az interjú a "Mark Hamill explains why his time on Star Wars is officially over" című cikkben jelent meg, hét hónappal a The Rescue című The Mandalorian epizód premierje előtt. És két hónappal azután, hogy befejezték a sorozat második évadának forgatását, amiben ő is részt vett. Tehát összefoglalva Hamil szavait: "Amazing. Every word of what you just said was lie." :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell kitűzött és kitűzésből visszavonta ezt a topikot

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.