Ugrás a kommentre

Mandoverzum finálé


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

2023. 04. 07. - 15:19, Iqvi írta:

Remélem nem veszik el a helyet Dintől, Botól, és Ahsokától. Mégis csak az ő sztorijuk fog lezárulni ebben a filmben. 

 

Egyébként mennyire vagyunk biztosak benne, hogy ez a film tényleges lezárásként fog szolgálni? Egyáltalán egy film lesz, és nem egy többrészes valami, mint a Végtelen háború-Végjáték?

 

Nem lennék meglepődve, ha a címe valamelyik Timothy Zahn-regény címét venné kölcsön. 

 

Most azért az nagyon nem tiszta, hogy a Skeleton Crew után mi jön. A Mando átmenetileg lezárult, gondolom az Ahsoka fog nyitva hagyni dolgokat, és még azt sem tudjuk pontosan, a Skeleton Crew mennyire fog kapcsolódni a Mandoversehez, és mely karakter térhet vissza a közös Mandoverse-es összeröffenésre.

 

Amúgy szerintem Boba vagy Mando vagy mindkettejük sztoriját szerintem ez a film(sorozat) fogja lezárni, ahogy gondolom Thrawnét is, de Grogu és Ahsoka szerintem továbbmegy, és én nagyon örülnék, ha végre összekötődne a sztorijuk a sequelekkel, és a New Jedi Order-filmben, vagy a folytatásaiban már ők is tiszteletüket teszik. 

 

2023. 04. 07. - 16:06, ati írta:

Ha filmek terén tényleg elhagyjuk a Skywalker sagat, akkor szerintem megkerülhetetlen, hogy a nagy hármasból láthassuk valamelyiküket még utoljára mozivásznon. Sőt azon se lepődnék meg ha a poszteren, előzetesben benne lenne Luke. Már csak a jobb eladhatóság kedvéért is.

 

Elméletileg elhagytuk már 2019-ben. Ehhez képest Luke a Mandoverseben tűnik fel, emellett Obi-Wan és Vader egy olyan sorozatban ugrál főszereplőként, ami a fő karakterek szereplését tekintve lehetne a Skywalker Saga 3.5. része is. Nem igazán akarja a Star Wars elengedni a Skywalkereket, de szerintem nincs is ezzel gond. 

 

2023. 04. 07. - 15:18, Bomarr írta:

Felteszem a Mandoverzumot záró Filoni filmben Luke-nak Hannak és Leiának bérelt helye van.

 

Azért egy komoly hiányossága van a sequeleknek, főleg a TFA-nak, hogy a nagy triót nem sikerült összehozni legalább egy megindító jelenetre. Ez megbocsáthatatlan hiba, ezer és egy AT-AT-rom, gyakorlógömb és egyéb easter egg helyett ezt az egyet kellett volna lehetővé tenniük. A történelmi pillanatot elmulasztották, most már jóvátehetetlen a dolog Carrie Fisher halálával, mert három CGI figura számomra nem fogja kifejezni, hogy ők visszatértek, hogy ők együtt vannak, mégha a kép, a hang teljesen valósághű is. Persze ezt legalább Hamill és Ford jelenlétével lehetne némileg hitelesíteni (amit szerintem sikerült Luke Mandoverse-es szereplései kapcsán). De ha készülne egy meghökkentően jó animáció arról, hogy együtt zenél a The Beatles (mondjuk napjainkban), senki sem fogja azt gondolni, hogy ténylegesen összeállt. Én egyébként azt favorizálom, hogy ne CGI-t használjanak, hanem ha valamennyi időt is ugranának, akkor Fordot és Hamillt klasszikus módon lesminkelhetnék, és játszhatnának normálisan. Persze az is kérdés, mennyire akarnak egy sokadik "még egyszer, utoljárá"-ra visszatérni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Azért egy komoly hiányossága van a sequeleknek, főleg a TFA-nak, hogy a nagy triót nem sikerült összehozni legalább egy megindító jelenetre. Ez megbocsáthatatlan hiba, ezer és egy AT-AT-rom, gyakorlógömb és egyéb easter egg helyett ezt az egyet kellett volna lehetővé tenniük.

Teljesen más filmet kellett volna írniuk akkor. A TFA-nak az alapját képezi, hogy Luke nem elérhető... De ez szerintem megint olyan dolog, ami fanservice. Igazából semmi szükség rá, hogy együtt lássuk őket. Minek? Mit tud az hozzáadni a nagy egészhez? Semmit, csak megint lehet csattogtatni rá, hogy húúú de jó őket együtt látni, még ha nincs is semmi értelme. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Teljesen más filmet kellett volna írniuk akkor. A TFA-nak az alapját képezi, hogy Luke nem elérhető... De ez szerintem megint olyan dolog, ami fanservice. Igazából semmi szükség rá, hogy együtt lássuk őket. Minek? Mit tud az hozzáadni a nagy egészhez? Semmit, csak megint lehet csattogtatni rá, hogy húúú de jó őket együtt látni, még ha nincs is semmi értelme. 

Azért azt ne mondd, hogy te nem vigyorogtál az olyan fanservice jeleneteken, mint amikor Luke kiemelte az X-szárnyút? ;) Annak se volt különösen jelentősége, mert Rey is képes lett volna rá. De azért szívmelengetők az ilyenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyi erővel minden fanservice, a Star Wars-logótól kezdve a felúszó szövegen át a fénykardokig. Az egy letisztult és jogos vágya volt a VII. rész kapcsán minden embernek, hogy a csapat valahogy újra összejöjjön. Ahogy Mark Hamill fogalmazott, nem gondolta volna, hogy csak az ebédszünetekben merül ki a közös munkája Fordékkal. Talán akkor ennek a felismerését sokakban agyonnyomta a tudat, hogy újabb SW-film van a moziban, így utólag már látszik, meg főleg Carrie Fisher egy évvel későbbi halálával vált nyilvánvalóvá az, hogy a trió összehozására csak a VII. részben lett volna lehetőség.

 

Számtalan módja lett volna annak, hogy megtartsák a történetet, de egy ilyen pontot is beépítsenek a filmbe. Nyilván nem csak annyinak kellett volna lennie, hogy találkoznak és néznek ki a fejükből. Ez egy érzelmi csúcspont lehetett volna. Hiszen gondolom az is megérint, amikor Luke és Leia találkoznak, vagy Han és Leia találkoznak, mivel ezek erős jelenetek. És ugyanígy az Obi-Wan Kenobiban a Kenobi-Vader találkozás szintén nem több, mint egy fan service reunion. Ahogy nyilván az Ahsoka kapcsán is többen remélik, reméljük, hogy a Ghost crew összeáll, vagy épp azt, hogy Rex feltűnik benne.

 

Na mindegy, ez nem ennek a topicnak a témája. Összességében mindig jó látni az OT-öregeket de szerintem csak úgy van értelme, ha valamiképp biztosítva van a folytonosság az eredeti színészek legalább minimális bevonásával. Ez Carrie esetén nem történhet már meg.

 

Amúgy a fanservice fogalmát egy kicsit át kéne értékelnie minden rajongónak. Van az a szint, ami totál öncélú, de könyörgöm, végső soron Star Wars-ot nézünk... Egy Obi-Wan Kenobi-sorozatot azért kritizálni, mert szerepel benne az Obi-Wan Kenobi (és "miért nem szakadunk már el a Skywalkerektől???"), egy kicsit szürreálisnak tartom. A legújabb Batman-nél nem olvastam ilyet, hogy miért szerepel benne Batman. És reménykedem benne, az Indy 5-nél sem az lesz a legfőbb kritika, hogy Harrison Ford játssza a főszerepet, csattogtat néha az ostorával és Indiana Jonesnak hívják. Ez nyilván nem itt hangzott el, meg inkább kritikusok írtak ilyeneket, csak rá akarok világítani ennek az abszurditására. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én remélem, hogy ha Filoniék felhasználják az OT trióját, akkor az maximum egy cameo lesz, teszem azt a film végefelé van egy űrcsata, ahol megjelenik segítségként a Falcon és Luke X-szárnyúja. Egy-két hanganyagot mondanak (lehet archív vagy újonnan felvett beszéd) és ennyi elég is. Vagy fel se tűnnek és máris jók vagyunk. :D

 

Szerintem a Mandoverzum kitermelt magából elég sok karaktert, akikre bőven lehetne építkezni (és szerintem fognak is, hisz elvégre egy mégis egy Mandoverzumos film lesz), Filoninak bőven elég azon fáradoznia, hogy az eddig megteremtett karaktereiket hogyan osszák fel a filmre, egyáltalán ki fog benne szerepelni, stb.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én személy szerint azt, hogy az ST-ben össze kellett volna állítani a triót, csak azóta hallom markánsan, hogy a The Next Generation csapat a múlt hónapban újra összeállt (itt-ott azért kissé erőltetetten) a Star Trekben, és előözönlöttek a mémek. Az előtt elenyészve futottam össze azzal, hogy Luke-Han-Leia egy képernyőn szerepeltetése kolosszális-óriási-megbocsáthatatlan-emberellenesbűntettméretű-bitangnagy-hiba. Nekem se korábban, se most nem hiányzik. A filmek nézése közben sem merül fel bennem. Nem mondom, hogy nem hatott volna rám. Biztos hatott volna, hiszen rajongó vagyok, még ha ezt a triót különösebben nem is kedvelem. De szerintem a filmek abszolút jól működnek így is, és ez is jelzi, hogy az életben nem minden jön össze. Nem minden alakulhat jól, a régi barátok nem mindig találkoznak újra a haláluk előtt. Életszerűbb, és van mondanivalója. Hosszú távon többre értékelem Luke "Wait. Where is Han?" rádöbbenését arra, hogy rég látott barátjával a távollétében történt valami szörnyűség, mintha lenne egy összeborulós jelenet. Arról nem is beszélve, hogy milyen remek jelenetsor, hogy Finn megkérdi, hol van Rey, aztán átváltunk Rey-re. Majd megkérdi Luke, hol van Han, erre átváltunk Renre, Han gyilkosára. És igen, szeretem Luke és Leia találkozását, de az nem csupán egy fan service, hanem egy olyan jelenet, aminek magját a halál, az elmúlás képezi, aminek így része Han. Annak a jelenetnek sarokköve, hogy Luke és Leia már nem lehet együtt Hannal, de a férfi esszenciája mégis jelen van. "No one's ever really gone." Ilyen egy jó fan service.

Ez nekem sokkal jobban bejön, mintha egy hollywoodi sziruppal gazdagon bekent kacsó okozott volna pillanatnyi élvezetet. És a mandóverzumban főszereplőként egyáltalán nincs szükség a trióra, pláne, hogy Han és Leia elvileg ezekben az időkben Ben nevelésével van elfoglalva, nem azzal, hogy háborúzzanak a csillagokkal. Eleve az ep7 előtt igazán porondon csak Leia volt, a szenátusban, mint politikus. Luke elvonult, Han kezdetben a családjának, később a versenyzésnek élt. Kisebb szerepben jöhetnek, de csak akkor, ha indokolt a feltűnésük. Éppen elég lesz ennyi főszereplő között felállítani egy fontossági sorrendet és azt rendesen levezényelni, ami éppen elég kihívás lehet az amúgy kezdőfilmes Filoninak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor Han és Leia újra találkoznak az ep.7-ben én azt se éreztem annyira átütőnek. Pedig nekik rengeteg közös jelenetük van a régi trilógiában. Luka azért elég sokszor különutakon járt. Örülök, hogy nem hármuk találkozása köré lett irva a történet. Luke karaktere pont attól átütő az ep.8-ban hogy magányos és "nem találja az útját".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Eleve az ep7 előtt igazán porondon csak Leia volt, a szenátusban, mint politikus. Luke elvonult, Han kezdetben a családjának, később a versenyzésnek élt. Kisebb szerepben jöhetnek, de csak akkor, ha indokolt a feltűnésük. Éppen elég lesz ennyi főszereplő között felállítani egy fontossági sorrendet és azt rendesen levezényelni, ami éppen elég kihívás lehet az amúgy kezdőfilmes Filoninak.

Sok múlik a tálaláson, mert eddig semmi jele nem volt a jakkui csata után történt galaxist megrázó konfliktusnak. Erről legalább a Vérvonalban hallani kellene, de ugye ilyen nem hangzik el még utalás szintjén se, pedig ott van jó pár szenátusi beszéd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a velejárója annak hogy nem lineárisan van kitalálva a történet. Szerintem belefér. Pláne hogy nem kell ez galaxist megrázó esemény legyen. Egy erősebb birodalmi maradvány felszámolásáról lesz valószinüleg szó. 

Egyelőre az egész Mandoverzumnál az látszik, hogy nem felrúgni akarják a sequelek sztoriját hanem kiegésziteni. Ez főleg azzal hogy konkrétan az idősebb Hux is tiszteletét tette, már szerintem teljesen egyértelmű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából én se aggódok emiatt, csak megállapítottam, hogy erre mindenképpen figyelni kell. Ez jól is elsülhet, mert Thrawn legyőzésével majd hiheti azt az ÚK, hogy az utolsó csótányt is eltaposták, így aztán ER pedig teljes nyugalommal készülhet. Magyarán figyelemelterelésnek tökéletes. Ebbe a sztoriba mindenképp belefűzném a sith akolitusokat és Palpatine-t. Nélkülük nem teljes a pre-ST sztori.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsére eddig a The Mandalorian és a The Book of Boba Fett az új Köztársaság határain kívülre, főleg a Külső Gyűrűre korlátozódott cselekményét tekintve, és pont a Vérvonalból tudtuk meg először, hogy arra az új Köztársaság magasról tesz. És ezt a The Mandalorian is megerősítette mostanra több alkalommal is. Szóval, ha a konfliktus nem nő tényleg galaktikus méretűre, illetve nem lépi át a Köztársaság határát, akkor a kánon ilyen téren nem sérül.

Sőt talán ezért is lenne nagyon célszerű kihagyni Leiát, mert ő - ahogy a Vérvonalból és az Utóhatás-trilógiából kiderült - reagálna a Birodalom ilyen kicsi, mégis jelentős ténykedésére. Viszont az, hogy elvileg jelenleg a családjával van elfoglalva, tökéletes magyarázat arra, hogy senki sem sürgeti a szenátust a beavatkozásra. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az Ahsokában nem számítok túl sok Thrawn szereplésre, hiszen elképzelhető, hogy ő lesz a film főgonosza. Persze építeni fogják itt is a karaktert, de ehhez nem kell minden részben szerepelnie. Sőt azt is el tudom képzelni, hogy talán csak 1-2 részben fog felbukkanni. Ne feledjük, hogy a Mando-sorozatok még messze nem értek véget. Bőven lehet építeni Thrawn-t más Új Köztársaság sorozatok évadjaiban is, mindig csak kicsit, mindig csak egy-két rész erejéig. Ha úgy vesszük az Ahsoka már az ötödik évada lesz az Új Köztársaság sagájának, és még ki tudja hány ilyen sorozat és hány évad vár ránk.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

amúgy kezdőfilmes Filoninak

 

Alapos szakmai megalapozottsággal állíthatom, hogy túlzás Filonit kezdőfilmesnek nevezni, mégha ez is lesz az első élőszereplős egész estés mozifilmje. Sokkal magabiztosabban lehet Sharmeen Obaid-Chinoy-t kezdőfilmesnek, vagy a megfelelő rendezői kreditekkel nem rendelkezőnek tekinteni, mivel az átütő szakmai sikerét egy rövid dokumentumfilmmel érte el, a Star Wars-filmekre való alkalmasságát pedig maximum néhány vendégrendezés a Ms. Marvel sorozatban bizonyítja. Filoni ezzel szemben 4 évadnyi, mozgóképes költségvetésnek megfelelő mennyiségű élőszereplős sorozat fő kreátora volt, 4 SW sorozatepizódot rendezett, kulcsrészeket, pilotot, backdoor pilotot például. Emellett nem élőszereplős fronton embertelen nagy tapasztalata van.

 

A nagy trió-vitáról (de aztán én tleg nem akartam ezt ennyire eszkalálni):

Habár nem akarok úgy tenni, dzséjt, mintha nem láttam volna azokat a Star Trek TNG-s mémeket, bennem ez már régóta motoszkál, motoszkált, és ha jól emlékszem, adtam is ennek hangot ezen a fórumon. Már azon a napon felötlött bennem, amikor először láttam a TFA-t. És azon a napon is, amikor meghalt Carrie Fisher. Igen, baromira szeretem a TLJ-t, az egyik kedvenc filmem, ha nem A kedvencem. De mondom, számtalan módja lehetett volna a találkozásnak. Egyébként egyetértek azzal, hogy a Han-Leia találkozó nem sikerült annyira erősnek, ennek az is az oka, hogy szvsz Abrams igen gyengére rendezte Carrie-t, akinek az alakítása ég és föld a TFA és a TLJ között, az utóbbi javára. Egyébként fogalmam sincs, hogy sikerült a Star Trek és simán lehet, h az eredmény röhejes lett, nem láttam a dolgot, és mérsékelten ismerem a Star Trek-univerzumot.

Összességében azért sem tudott összejönni a nagy trió találkozása, amit érteni vélek, mert az újabb filmek már az újabb hősökre fókuszálnak. De egyébként éppen ez a szándékolt, és kissé a nézőre erőltetett figyelem-átirányítás az, ami szerintem sokak számára megnehezítette az új trilógia karaktereinek befogadását, megszeretését. Szemben mondjuk azokkal a figurákkal, akik szintén új karakterek, de nem a várva várt OT-figurák elől vonják el a reflektorfényt (pl. Zsivány Egyes karakterei, a The Mandalorian karakterei). Ez ugyanaz a probléma, mint hogy a nagy trió nem jött össze, csak egy olyan fénytörésben, aminek a jelensége azért igencsak jelen volt az elmúlt években, sajnos.

Emellett azt is hozzá kell tennem, hogy azok nyilvánvalóan kevésbé igénylik a nagy trió találkozását, akiknek eleve kevesebbet jelent a nagy trió vagy úgy általában az OT. Ebben nincs mit szégyellni, ugyanakkor azok is érezhetik a figuráknak a kulturális jelentőségét, hasonlóan ahhoz, hogy valaki mondjuk éppen nem PT-fan, de mégis érti, miért olyan nagy szám Obi-Wan és Darth Vader újabb találkozója (bár ez ugye az OT-vel is át van itatva, mivel azok a figurák onnan erednek).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Egyébként egyetértek azzal, hogy a Han-Leia találkozó nem sikerült annyira erősnek, ennek az is az oka, hogy szvsz Abrams igen gyengére rendezte Carrie-t, akinek az alakítása ég és föld a TFA és a TLJ között, az utóbbi javára.

Hu ezzel nagyon egyetértek. Szerintem is bőven lett volna potenciál a hármas osszehozásában, de ehhez valóban alapvetően át kellett volna írni a sztorit. Kicsit én is sajnálom hogy ez a ziccer kimaradt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez már csak azért sem kéne, hogy kérdéses legyen, mert Filoni kerek-perec megerősítette, hogy ő a New Republic Éra főgonosza: https://gamerant.com/star-wars-movie-dave-filoni-thrawn-villain-tease/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem briliáns választás, és pont beleillik a nagy egészbe, nem erőltetett, már csak jól kell megírni. Filonit ismerve nem lesz ezzel se baj. Amikor legyőzik tényleg hihetik azt az ÚK-nál, hogy most már aztán tényleg vége a Birodalmi maradványoknak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Fú, ennek én sem örülnék, nagyon nem, mi több, vörös vonal nekem ez.

 

Alden a fiatal Han Solo. Bármikor befizetnék egy Solo 2-re, vagy sorozatos feltűnéseire. Még azt is el tudom fogadni, hogy idősebbként játssza el Solót, mint amennyi idős Harrison volt az ANH idején. Azt nem tudom elfogadni, befogadni, elképzelni, hogy Alden eljátsszon egy post-ANH Han Solót. Maximum akkor, ha mocap-pel játssza el. Egyébként a játéka is különbözött annyira Harrisonétól, hogy ezt az illúziót nagyon nehéz legyen megteremteni. Ott elfogadható volt, hiszen Han Solo egy másik életkorába engedett bepillantást, akkor még más személyiséggel bírt.

 

Leia recast-ját is csak úgy tudnám elfogadni, ha mocappel csinálják, mint a RO-ban, de közben azért kialakult az a konszenzus is, hogy halott színészeknek nem lopkodjuk el az arcát a beleegyezésük nélkül. Ezért próbált meg JJ a TFA muszterekből főzni valamit. James Earl Jones már az áldását adta, hogy felhasználják a hangját a jövőben.

 

Egyébként sajnos már megtörtént két esetben egy ilyen elem, amikor a fiatalabbat játszó színészt helyezték át az idősebb én feltűnése utáni időbe (lehet, hogy van több is, nekem ezek jutottak eszembe - a force ghost hangok szerintem nem számítanak, hiszen az időtlenebb, megfoghatatlanabb dolog):

1. Bib Fortuna. Talán nem kell mondanom, miért sokkal kevésbé aggályos a dolog. Matthew Wood játszotta el a TPM-ben Fortunát, a RotJ-ben pedig Michael Carter és Erik Bauersfeld játszotta. a Mando s02 fináléjában ismét Matthew Wood alakította. 

2. Ez még nem teljesen történt meg, mert egyelőre az Ahsoka-trailerben láttuk csak, de Mon Mothma. Genevieve O'Reilly zseniálisan jó Mothmának, és sokan örültek neki az Ahsoka-trailerben is. Azért hadd jegyezzem meg, hogy nekem igencsak fura, hacsak nem az van, hogy a jelenete(i) a RotJ előtt játszódnak. Ugyanis a RotJ-ben a jóval idősebbnek tűnő Caroline Blakiston játszotta, és egészen máshogy néznek ki. Illetve náluk is az van, hogy ha azt kell elfogadnom, az egyik a fiatalabb énje a másiknak, akkor tényleg nagyon jó az illúzió, és azt mondom, Genevieve O'Reilly mintha a fiatal Blakiston lenne. A RO-ban és a Rebelsben segítette az illúziót, hogy gyakorlatilag ugyanazzal a hajjal, ruházattal láthatjuk, az Andorban pedig nem zavaró ez az eltérés, hiszen ekkor még jóval a RotJ előtt járunk. Itt az Ahsokában viszont kissé fura nekem, hogy a haja teljesen úgy áll, mint az Andorban, mintha csak átugrott volna annak a forgatásáról (ami nem elképzelhetetlen még úgy sem, hogy az Ahsoka LA-ben, az Andor Londonban forgott, elvégre az LA-ben forgó Kenobiban is Ian McDiarmid jeleneteit távforgatással vették fel, sejthetően Londonból). És összességében semmilyen szín alatt nem veszem be azt, hogy ez a Mothma idősebb, mint a RotJ-os Caroline Blakiston.

Ez már egy keserű pirula lesz, amit le kell nyelni. És mindez fokozódik afelé haladva, hogy egy figura minél legendásabb és a színész is intaktabb része az ő legendájának. Azt tudom elfogadni, hogy úgy Han, mint Luke esetében a Mando-ban kikövezett utat járják, azaz mocap-pel játszatják el valakivel, és a dolgot hitelesíti az eredeti színész jelenléte. Erre már nincs mód Carrie Fisher esetében. Egyébként a fiatal Indy-t az 5. részben szintén Ford alakította motion capture-rel, tehát még csak dublőre sem volt úgy, mint Hamill-nek a Mandóban (nyilván az akciójeleneteket leszámítva).

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Fú, ennek én sem örülnék, nagyon nem, mi több, vörös vonal nekem ez.

 

Alden a fiatal Han Solo. Bármikor befizetnék egy Solo 2-re, vagy sorozatos feltűnéseire. Még azt is el tudom fogadni, hogy idősebbként játssza el Solót, mint amennyi idős Harrison volt az ANH idején. Azt nem tudom elfogadni, befogadni, elképzelni, hogy Alden eljátsszon egy post-ANH Han Solót. Maximum akkor, ha mocap-pel játssza el. Egyébként a játéka is különbözött annyira Harrisonétól, hogy ezt az illúziót nagyon nehéz legyen megteremteni. Ott elfogadható volt, hiszen Han Solo egy másik életkorába engedett bepillantást, akkor még más személyiséggel bírt.

 

Leia recast-ját is csak úgy tudnám elfogadni, ha mocappel csinálják, mint a RO-ban, de közben azért kialakult az a konszenzus is, hogy halott színészeknek nem lopkodjuk el az arcát a beleegyezésük nélkül. Ezért próbált meg JJ a TFA muszterekből főzni valamit. James Earl Jones már az áldását adta, hogy felhasználják a hangját a jövőben.

 

Egyébként sajnos már megtörtént két esetben egy ilyen elem, amikor a fiatalabbat játszó színészt helyezték át az idősebb én feltűnése utáni időbe (lehet, hogy van több is, nekem ezek jutottak eszembe - a force ghost hangok szerintem nem számítanak, hiszen az időtlenebb, megfoghatatlanabb dolog):

1. Bib Fortuna. Talán nem kell mondanom, miért sokkal kevésbé aggályos a dolog. Matthew Wood játszotta el a TPM-ben Fortunát, a RotJ-ben pedig Michael Carter és Erik Bauersfeld játszotta. a Mando s02 fináléjában ismét Matthew Wood alakította. 

2. Ez még nem teljesen történt meg, mert egyelőre az Ahsoka-trailerben láttuk csak, de Mon Mothma. Genevieve O'Reilly zseniálisan jó Mothmának, és sokan örültek neki az Ahsoka-trailerben is. Azért hadd jegyezzem meg, hogy nekem igencsak fura, hacsak nem az van, hogy a jelenete(i) a RotJ előtt játszódnak. Ugyanis a RotJ-ben a jóval idősebbnek tűnő Caroline Blakiston játszotta, és egészen máshogy néznek ki. Illetve náluk is az van, hogy ha azt kell elfogadnom, az egyik a fiatalabb énje a másiknak, akkor tényleg nagyon jó az illúzió, és azt mondom, Genevieve O'Reilly mintha a fiatal Blakiston lenne. A RO-ban és a Rebelsben segítette az illúziót, hogy gyakorlatilag ugyanazzal a hajjal, ruházattal láthatjuk, az Andorban pedig nem zavaró ez az eltérés, hiszen ekkor még jóval a RotJ előtt járunk. Itt az Ahsokában viszont kissé fura nekem, hogy a haja teljesen úgy áll, mint az Andorban, mintha csak átugrott volna annak a forgatásáról (ami nem elképzelhetetlen még úgy sem, hogy az Ahsoka LA-ben, az Andor Londonban forgott, elvégre az LA-ben forgó Kenobiban is Ian McDiarmid jeleneteit távforgatással vették fel, sejthetően Londonból). És összességében semmilyen szín alatt nem veszem be azt, hogy ez a Mothma idősebb, mint a RotJ-os Caroline Blakiston.

Ez már egy keserű pirula lesz, amit le kell nyelni. És mindez fokozódik afelé haladva, hogy egy figura minél legendásabb és a színész is intaktabb része az ő legendájának. Azt tudom elfogadni, hogy úgy Han, mint Luke esetében a Mando-ban kikövezett utat járják, azaz mocap-pel játszatják el valakivel, és a dolgot hitelesíti az eredeti színész jelenléte. Erre már nincs mód Carrie Fisher esetében. Egyébként a fiatal Indy-t az 5. részben szintén Ford alakította motion capture-rel, tehát még csak dublőre sem volt úgy, mint Hamill-nek a Mandóban (nyilván az akciójeleneteket leszámítva).

Lehet úgy veszik innentől a készítők, hogy az adott karakter megformálásához két színésznek van joga: pl. Han esetében Aldennek és Harrisonnak. Azaz Alden =/= fiatal Han Solo, hanem szimplán Han Solo, akit bármilyen életciklusban eljátszhat. Mothmánál és Genevieve-nél ugyanezt érzem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra Genevieve O'Reilly azért nem zavaró, mert számomra nagyon régóta ő Mon Mothma. Caroline Blakiston egy névtelen, fejvakarásra késztető emberkét formált meg, akit nem láttunk se előtte, se utána, a filmben semmi magyarázat nincs arra, miért van ő ott, ki ő egyáltalán. Jött, elmondta a szövegét, aztán a filmek szempontjából továbbállt a feledés homályába. Mon Mothmát karakterré O'Reilly tette számomra az Andorban, ennek hála az Ahsokában sem fog zavarna a feltűnése, ha az már kancellár korában is lesz. A Star Warsban meg amúgy is elég fura az öregedés. :) 

A Leia recasttal kapcsolatban egyelőre semleges vagyok. Azért sikerült itt már egy-két nagyon jó recastot behúzni. Néha persze nem volt nehéz dolgouk, mint Breha Organa esetében, ahol  Rebecca Jackson Mendozát leváltották Simone Kessell (és érthető is a váltás, hiszen Mendoza énekesnő, nem színész, az ep3 az egyetlen szerepe). Néha viszont nem volt egyszerű, de olyan jól sikerült, hogy a fiatalabb színész jobban összenőtt a karakterrel, mint az azt elsőként megformáló legenda. És igen, itt Ewan McGregorra gondolok, aki szerintem a többségnek már Sir Alec Guinness-nél előbb ugrik be, ha meghallja azt a nevet, hogy Obi-Wan Kenobi. Szóval lehet találnak valakit, aki az ep6 és ep7 közötti érára átveheti a stafétabotot a megbodogult Carrie Fischertől. Nagy és karrierjét nézve veszélyes feladat vár rá, hiszen legendás karakter bőrébe kell belebújni, és nyilván lesznek, akik attól a perctől a halálát kívánják, amint bejelenti a nevét. De jól is elsülhet ez.

Alden Ehrenreich visszatérése egy ep6 és ep7 közötti filmben már problémásabb. Korábban kényszermegoldásként el tudtam volna fogadni, tudván, hogy Harrison Ford már túl öreg ahhoz, hogy eljátszon egy 40-es éveiben járó Hant. De aztán egy mezei tévésorozatban feltűnt egy olyan ep6 korabeli Luke Skywalker, hogy lefostam tőle a bokámat. És itt most a The Book of Boba Fett epizódjára, a From the Desert Comes a Strangerre gondolok, mert a Mandóban még kilógott a CGI lóláb, és éppen ezért is minimális, cameo szerep jutott Luke-nak,, aminek nagy részében csukláyt hordott, de a TBoBF-ben már teljes értékű szereplő volt, nem rejtegették ruhával, meg kameratrükkökkel. Aztán meg itt az új Indiana Jones-film, amiben ott flangál a fiatal Fiatalúr. Szóval a kényszerhelyzet megszűnt. Tessék szépen lebótolni a vén Harrison Forddal a dolgot, és vagy játtsza el ő a karaktert úgy, ahogy a fiatalabb Indy-t, vagy agyja kölcsön az arcát, és majd egy dublőr eljátsza. Persze nyilván meg tudnám szokni Ehrenreich-t is, de azért na, a technológia ma már szó szerint feltámasztja a halottakat is, legalábbis a filmvásznon vagy a tévé képernyőjén.

 

2023. 06. 09. - 11:37, Donát írta:

Lehet úgy veszik innentől a készítők, hogy az adott karakter megformálásához két színésznek van joga: pl. Han esetében Aldennek és Harrisonnak. Azaz Alden =/= fiatal Han Solo, hanem szimplán Han Solo, akit bármilyen életciklusban eljátszhat. Mothmánál és Genevieve-nél ugyanezt érzem.

Valószínűleg ez így van, csak ezzel az a baj, mint minden kronológiai recasttal: megtöri a kontinuitást. Én ezért sem szeretem az olyan recastokat, amikor a történetet kis időn belül folytató következő részben már más színész formálja meg a karaktert. Ekletáns példa Saavik hadnagy a Star Trek II-IV-ből. A második részben Kirstie Alley, a két folytatásban Robin Curtis alakította a karaktert, akikben az egyetlen hasonlóság az volt, hogy mindkettő nő, és nagyából egykorúak voltak (Alley 31 volt az ST2, Curtis 28 volt az ST3 bemutatójakor). Sőt még a sminkesek sem törődtek azzal, hogy legalább kicsit hasonlítsanak, totál más karakterré formálták (pl. Alley-nek nem volt vulcani szemöldöke, Curtisnek már igen). És teljesen máshogy formálta meg a két nő ugyanazt a karaktert, ennek hála hiába hívják mindkettőt Saaviknak, nem látod ugyanazt a karaktert. De ott a Batman: Begins és a The Dark Knight esete is, ahol ugye Katie Holmest lecserélték Maggie Gyllenhaalra Rachel Dawes szerepében, és hála az égnek itt is az a helyzet, hogy a két színésznő még csak nem is hasonlít egymásra, és teljesen máshogy formálják meg a karaktert.

És itt is ugyanez lenne. Hiába alakítja egy olyan színész, aki már játszotta korábban, és nem is rosszúl, és aki valószínűleg simán le tudná utánozni Ford játékát, mert Ehrenreich a Solóban is sikeresen villantott olyan gesztusokat, ami Ford Hanjára jellemző, csak mivel fiatalabb volt az ő Hanja, érthetően más eszköztárral kellett dolgoznia (Ewan McGregor is így csinálta, Guinness gesztusait csak a későbbi művekben kezdte felvenni, az ep1-ben még teljesen más karakter Obi-Wan). Viszont az arca a fiatal Hannal nőtt össze, így nehéz lenne összemosni azzal, akit az ep6-ban láttunk. És, ahogy közeledik az ep7 felé, megint beütne ugyanez. Egyszerűen megtörné a kontinuitást.

A recastot én csak két esetben tudom elfogadni: meghalt a színész vagy valamilyen sérülés/betegség miatt nem képes már eljátszani a karaktert. Ez sajnos olyasmi, amiről általában senki sem tehet, ilyen az élet. A másik, ha a karakter fiatalabb formájában jelenik meg. Az már más kérdés, hogy ha a fiatalabb színész összenő a karakterrel, vagy egyenesen ő csinál belőle karaktert. Ilyen formán már el tudom fogadni O'Reilly-t az ep6 utáni időszakban is, és nekem azzal sem lenne bajom, ha McGregor tűnne fel szellem Obi-Wanként, mert számomra most már visszavonhatatlanul ő Obi-Wan Kenobi. Sorry Guinness. De Ehrenreich még nálam sincs ezen a szinten, Han Solo még az én szememben is Harrison Ford az ep4-től kindulva az ep9-ig. És most már nincsenek technikai akadályai annak, hogy egy öreg színészből fiatal színészt csináljanak. Már nagyon régóta nincs, és ez a technológia akkorát fejlődött az elmúlt években, hogy már simán lehet alkalmazni egy mozifilmnél jóval kisebb kölcségvetéssel gazdálkodó sorozatepizódnál is. Szerintem Fordnak sem esne rosszúl, ha azt mondanák neki, hogy nesze, itt van 5 millió dollár, cserébe semmi doglod, csak annyi, hogy alákanyarítod ezt a szerződést, hogy használhatjuk az arcod az új Star Wars filmben. És az Indy-film miatt már biztosan be van szkennelve Ford arca, sőt az is biztos, hogy a hangja is, és igazából a fiatal Han alapjai ezzel lényegében meg lett teremtve, arra az Indy arcra már rá lehet építeni a fiatal Hant. Vagy, ami talán még jobb: itt egy szerződés, add oda nekünk az arcod és a hangod, cserébe mi neked vagy a családodnak minden olyan film vagy sorozat (vagy videójáték) után, amiben felhasználjuk, X százezer vagy millió dollárt kapsz.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Indy! Mothma megjelenése már a trailerben is zavart pont azért amit írtál. Mintha ignoráltak volna egy lépcsőfokot, amit érdekes módon az Andorban még figyelembe vettek. Nekem sajnos számít egy karakter konzisztens kinézete is. Egyelőre ez Mothma esetében úgy tűnik nagyon el lett szúrva. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Alden Ehrenreich visszatérése egy ep6 és ep7 közötti filmben már problémásabb. Korábban kényszermegoldásként el tudtam volna fogadni, tudván, hogy Harrison Ford már túl öreg ahhoz, hogy eljátszon egy 40-es éveiben járó Hant. De aztán egy mezei tévésorozatban feltűnt egy olyan ep6 korabeli Luke Skywalker, hogy lefostam tőle a bokámat.

Érdekesség, hogy ezzel kapcsolatban Mark Hamill is nyilatkozott a minap és határozottan a recastot kérte a jövőben.

 

https://collider.com/mark-hamill-luke-skywalker-recast-comments/

 

"It is unusual to see yourself like that. It can't be cheap. People say, 'Oh, now you're going to be able to do a whole series of Luke post-Return of the Jedi.' I said, 'I don't think so.' First of all, they don't need to tell those stories, but if they do, they could get an age-appropriate actor."

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván neki is megvannak ezzel kapcsolatban a nézetei, de ettől függetlenül kétszer is eljátszotta már így Luke-ot, sőt az arcát háromszor adta eddig post-ep6 Luke-nak, hiszen a Battlefront 2-ben is az ő arcán látjuk Luke-ot. Persze lehet, hogy ott úgy van vele, hogy az videójáték, amihez tényleg csak az arcát adja, de nagy különbség szerintem akkor már nem lesz, ha ő abszolút nem veszi ki a részét a munkából. A két sorozatnál azért ő még ott volt, eljátszotta a jeleneteket.

Szerintem azt kéne elfogadni, hogy ez a CGI-arc dolog nem több, mint egy maszk, csak nem "gumiból" van, hanem poligonokból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.