Ugrás a kommentre

Harry Potter


Milandra

Ajánlott hozzászólás

Fenébe, régen olvastam a könyveket, bocsánat :D

Na tessék, olyanokat kérsz számon a filmen, ami nincs is benne a könyvben :D De legalább egy aggodalmad eloszlott, ezek szerint :D

 

Jaja, csak ahogy ott álltak, minden az eszükben volt, csak ez nem :D

Lehet engem is azért elsőnek elvinne egy szívroham, csak aztán kapnék észhez, hogy "batyki, hát én tudok varázsolni".

 

Na még egy, amit sajnálok, Bill a kedvenc Weasley-m, erre sehol icon2.gif

A Weasley family a legjobb, kivétel, Percy, az egy idióta. :D

Spoiler:

Hogy miért nem ő deglik meg Fred helyett :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a filmek közül az első kettő az, amit tévében megnézek néha, a többihez nagyon kell egyébként unatkoznom.... :) Amit ti is mondtatok, még azoknak a könyv változatai a legrövidebbek, kis kihagyásokkal is megoldhatók. De utána már olyan iszonyat mértékben spórolták ki a lényeget.....

Könyvek közül a harmadik volt a kedvencem akkor, amikor még sorba rakosgattam őket. Van egy jóleső hangulatuk, amit filmben John Williams tudott csak visszaadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na tessék, olyanokat kérsz számon a filmen, ami nincs is benne a könyvben :D De legalább egy aggodalmad eloszlott, ezek szerint :)

El, hát :D

Ami meg a spoilert illeti, nem is olvastad, láttad az utolsót, és ezt tudod? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami meg a spoilert illeti, nem is olvastad, láttad az utolsót, és ezt tudod? :D

Szerintem Piton indítékát leszámítva minden lényeges dolgot tudok az utolsó részről :)

Spoiler:

Tudom, ki hal meg, legtöbbjüknél azt is, hogyan, kinek mi lesz a jövője, mik is lettek horcruxok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, akkor tényleg sok minden tudsz, a Pitonos sztori persze az egyik legjobb :D
Valóban az. :D Sajnos a 7. kötetet csak egyszer olvastam, így csak momentumok maradtak meg belőle, meg persze a vége, de nem a teljes történet (szégyen, de a memóriám csak minimum 2-3 olvasás után tud megjegyezni regényeket teljesen). Piton sztorija teljesen megmaradt - nem véletlenül. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(szégyen, de a memóriám csak minimum 2-3 olvasás után tud megjegyezni regényeket teljesen). Piton sztorija teljesen megmaradt - nem véletlenül. :D

Ez nem szégyen, nálam is hasonlóan van :D Amit megjegyzünk elsőre, az pedig tényleg kiemelkedő történés az adott sztoriból :D

 

(és aki le meri lőni, azt én lelövöm :D )

No para, nem lőjük le :D

 

Ha kicsit belegondolsz simán ki tudod találni. :D De nem lövöm le a poént. ^^

 

Amúgy arra nem is emlékeztem hogy a 6. filmben lerombolják az Odút. XD :)

A 7. könyv előtt egy részét pár HP-topikban, ahova benéztem, kitalálták, de azért nem a teljeset :D Te is jó sokszor láthattad a filmet :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 7. könyv előtt egy részét pár HP-topikban, ahova benéztem, kitalálták, de azért nem a teljeset :D Te is jó sokszor láthattad a filmet :)

 

Hát egyszer láttam az itthon mozipremier előtt, de szerintem hamarosan megnézem mégegyszer.:D Úgy látszik kéne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap került sor a 3. filmre (Phobos, még ebben is benne vannak a szeszélyeskedő lépcsők :) ), és azon kaptam magam, hogy úton útfélen a könyvhöz hasonlítom. Jó, mondjuk emiatt is akartam/akarom megnézni őket most a könyvek után, de mulattatott, hogy minden erőfeszítés nélkül ment.

Amit leszűrtem, hogy a kismillió változtatásnak vannak jó és árnyoldalai is (jó, hogy kivették Hermione és Ron összeveszését, de kár, hogy a Lupin-Sirius-James-Peter kapcsolatra nem nyomultak rá jobban - az viszont tetszik, hogy a részletek figyelésével mindaz kitalálható, ami a könyvben benne van), viszont a vége az időben való visszautazástól sokkal jobb a filmben.

Meg az a változtatás is tetszetős, hogy Piton eszméleténél van Lupin átalakulásakor, és mikor meglátja a farkasembert, azonnal maga mögé rántja a gyerekeket. Ez azért sokat elárul róla és későbbi cselekedeteinek irányáról (vagyis, hogy nem lehet a Halálfalókkal).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Phobos, még ebben is benne vannak a szeszélyeskedő lépcsők :para: )
Lehet, már régen láttam és nem sokszor a filmeket. Az 1-2-t 1x, 3, 5, 6-t 2x, a 4-et pedig 3x, mivel nincsenek meg DVD-n :D

Majd a végső díszdobozos 100 DVD-s Harry Potter kiadásra gyűjtögetek, remélem megadják a módját a kiadásnak :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, már régen láttam és nem sokszor a filmeket. Az 1-2-t 1x, 3, 5, 6-t 2x, a 4-et pedig 3x, mivel nincsenek meg DVD-n :para:

Nekem sincsenek :D

Én is egy ilyen gyűjtői kiadásra várok. Szerintem 2011 karácsonyán ezzel fogom meglepni magam (pofátlanság lenne a Warnertől, ha nem játszanák meg, minden adva lenne hozzá: kész van minden rész, tíz éves lenne az első).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről jut eszembe, egyszer a HP filmekből is lehetne majd egy maratont tartani itthon. :yeah: Majd felvetem, ha a kicsik is megérnek erre a projektre. Bár ahogy elnézem a fiamat, soká lesz az még, amikor ő bírni fogja ezeket az izgalmakat. Lehet, hogy mégis előbb kellene... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk egy nyolc részes filmet maratonban megnézni azért durva lenne :yeah: 14+ órát a TV előtt tölteni, jujj. Már a Star Wars maraton is fárasztó a maga 12+ órájával.

Tegnap sort kerítettem a Tűz serlegére. Szerintem még mindig ez a legjobb rész. Baromi jó látvány, zene (mikor bevonulnak a Dumstrangosok, az nagyon baba), ráadásul a magyar mennydörgővel a HP világában is megvetettük a lábunkat. Milyen királyság már, hogy tőlünk származik a legmorcibb sárkány a világon :)

Harry meg itt hasonlít legjobban könyvbeli önmagára, itt már tényleg szénakazal a haja :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, nekem pont a Tűz serlege film van a toplista alján. Túl sok mindent kihagytak, viszont helyette tök fölösleges jeleneteket raktak be, amik a könyvbe benne sincsenek. Ezzel az a legnagyobb baj, hogy így egy csomó logikai baki maradt benne(pl: Mr Kupor halála),vagy elvarratlan szál(Rita Vitrol vonal), ami számomra elég bosszantó, mert a 4. a kedvenc könyvem. A másik, hogy túlságosan lebutítottnak érzem a sztorit, a könyvéhez képest, bár ez valószínűleg a sok kihagyott történetszál miatt van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, nekem pont a Tűz serlege film van a toplista alján. Túl sok mindent kihagytak, viszont helyette tök fölösleges jeleneteket raktak be, amik a könyvbe benne sincsenek. Ezzel az a legnagyobb baj, hogy így egy csomó logikai baki maradt benne(pl: Mr Kupor halála),vagy elvarratlan szál(Rita Vitrol vonal), ami számomra elég bosszantó, mert a 4. a kedvenc könyvem. A másik, hogy túlságosan lebutítottnak érzem a sztorit, a könyvéhez képest, bár ez valószínűleg a sok kihagyott történetszál miatt van.

 

Dettó. Teljesen egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

egy csomó logikai baki maradt benne(pl: Mr Kupor halála),vagy elvarratlan szál(Rita Vitrol vonal)

Vitrolnak nincs is történeti szála, csak egy szereplő a sok közül. Kupor halála meg egyáltalán nem logikátlan: a fia bosszúból megölte, amiért az az Azkabanba zárta, mi ezen a logikátlanság? Jó lehet, a könyvben több volt eme cselekedetek mögött, de Vitrol sztorija alapvetően felesleges mellékszál, a Kupor család története meg túl bonyolult mellékszál egy olyan filmbe (pláne, hogy a legtöbbet csak mások szövegeléséből ismerhetjük meg, ami meg újfent csak unalmas lett volna), aminek a fő sztorivonala sem egyszerű eset.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen van pár szép jelenet a filmekben amik gyerekeknek annyira nem ajánlott.

És azt hiszem nem spoilerezek sokat, ha azt mondom a 7-8. filmben lesznek a legdurvább dolgok. :yeah:

Mi már a baziliszkuszon sem jutnánk túl... :)

 

Mondjuk egy nyolc részes filmet maratonban megnézni azért durva lenne :) 14+ órát a TV előtt tölteni, jujj. Már a Star Wars maraton is fárasztó a maga 12+ órájával.
Valóban, igazából nem folyamatosan gondoltam, hanem úgy napi 3 filmmel, de azért egymás után. :D Egyébként SW maratont is így tartottam eddig.

 

A Tűz Serlege valóban jó film lett, de mégis közelebb áll hozzám kudar és Lok Durd véleménye, ha nem is ennyire sarkosan. Az a könyv annyira sokrétű, tele apró részlettel, amit lehetetlen is lett volna egy az egyben filmre ültetni, ezért kicsit megbocsátóbb vagyok, de tény, hogy az Azkabani foglyot, valamint a Főnix rendjét nem éri utól. A Félvér herceget pedig még csak moziban láttam egyszer, így annak még nincs kialakult helyzete nálam a többi filmhez képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi már a baziliszkuszon sem jutnánk túl... :yeah:

 

Valóban, igazából nem folyamatosan gondoltam, hanem úgy napi 3 filmmel, de azért egymás után. :) Egyébként SW maratont is így tartottam eddig.

 

A Tűz Serlege valóban jó film lett, de mégis közelebb áll hozzám kudar és Lok Durd véleménye, ha nem is ennyire sarkosan. Az a könyv annyira sokrétű, tele apró részlettel, amit lehetetlen is lett volna egy az egyben filmre ültetni, ezért kicsit megbocsátóbb vagyok, de tény, hogy az Azkabani foglyot, valamint a Főnix rendjét nem éri utól. A Félvér herceget pedig még csak moziban láttam egyszer, így annak még nincs kialakult helyzete nálam a többi filmhez képest.

 

Hát igen én is a baziliszkuszra gondoltam. Annó elég sok felnőtt mondta h milyen durva...de hát kellett az bele. :)

Amúgy lehet ha lenne gyerekem én se nagyon akarnám megmutatni neki, pedig igazából ez egy mese.

Bár amin felnőnek ma a gyerekek...a bazi egy kis sikló csak. :D

 

A TSt minden hibája ellenére, én is imádom. Nagyon látványos tele izgalommal, kicsit többel mint a könyvben. :D

Bár nekem még az is egy nagggyon nagy hiányosság, hogy a labirintusból egy sima keretet csináltak, mikor az meg tele volt jó kis dolgokkal, így viszont nyertünk 5 percnyi sárkányüldözést. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kupor halála meg egyáltalán nem logikátlan: a fia bosszúból megölte...

A logikai buktatót itt nem erre értettem, hanem arra, hogy a filmben a második próba után Harry megtalálja Kupor holttestét a Rengetegben, majd felszalad Dumbledorehoz, aki azt mondja neki, hogy várja meg, mire kis hősünk belecsobban a merengőbe. Igen ám, de mire a jó öreg professzor visszahozza Harry-t az emlékéből, ő látszólag elfelejti, hogy miért is jött, ugyanis egy büdös kukkot se szól Mr Kupor haláláról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A logikai buktatót itt nem erre értettem, hanem arra, hogy a filmben a második próba után Harry megtalálja Kupor holttestét a Rengetegben, majd felszalad Dumbledorehoz, aki azt mondja neki, hogy várja meg, mire kis hősünk belecsobban a merengőbe. Igen ám, de mire a jó öreg professzor visszahozza Harry-t az emlékéből, ő látszólag elfelejti, hogy miért is jött, ugyanis egy büdös kukkot se szól Mr Kupor haláláról.

Őőőő... erősen összefolyt benned a könyv a filmmel, hallod-e :yeah: A filmben Harry nem rohan Dumbledore-hoz, csak egyszerű tanácskozásra megy föl, hogy átdumálják, mégis mi ez a sok rejtély mostanában (Harry benevezése, az egyik zsűritag halála). Dumbledore meg azért megy el, hogy kikísérje Karamelt (akivel éppen arról beszélgettek, hogy Kupor halála miatt meg kéne szakítani a próbát). Kupor holtestének megtalálása és az irodás jelenet között eltelhetett már némi idő, szóval a kettő jelenet nem egyazon cselekménysorba tartozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.