Ugrás a kommentre

Harry Potter


Milandra

Ajánlott hozzászólás

Mondjuk várható volt, a könyv egyik legsokkolóbb momentuma.

Hát... Engem annyira nem izgatott fel, nem volt sosem a kedvencem. Inkább Hedvig vagy Mordon halála na meg

Pitoné, Nyphadoráé és Rémusé

ami sokkolt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A trailer ***tt jó, kétszer is megnéztem egymás után. Érdemes lenne majdnem az egészet kikockázni :D Azért nem semmi jeleneteket mutatnak meg a trailerben, valamiért azt hittem, hogy ennyi minden nem jelenik majd meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a könyvben a 6. részi jött be a jobban, és nem hiszem, hogy az ottani atmoszférát át tudják ültetni erre az összecsapásra.

Mondjuk a könyvben nekem is jobban tetszett az a csata, így akármilyen is lesz ez, mindig is hiányolni fogom azt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt is tudjuk már, hogy

Piton halála sokkal szívbemarkolóbb és hosszabb lesz, mint ahogy a könyvben volt. Nekem ez is tetszik, megérdemel pár könnycseppet majd.

 

Ez utóbbinak én is nagyon örülnék. Számomra a történetnek ez a része ezzel a befejezéssel tökéletes lett a könyvben is, és ha ezt még fokozni tudják, az csak jó. :)

 

A trailer ***tt jó, kétszer is megnéztem egymás után. Érdemes lenne majdnem az egészet kikockázni :D

Nekem inkább ahhoz támadt kedvem, hogy a 7/1-et megnézzem megint. :) Az új bemutató előtt biztos meg is teszem majd.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Na, tegnap sikerült elmennem a Harry Potter 7/2-re. Szerintem remekül sikerült, remek pillanatok vannak benne. Itt már nem volt annyi lacafacázás, jött az ostrom, ahogy kellett. Annyit csalódtam csak, hogy nem mutatták a jelentősebb szereplők halálát, pedig megérdemelték volna.

 

Ez főleg azért érdekes, mert Fred halála a könyvben benne is van, itt meg baromira kimaradt.

Ami különösen tetszett, az Piton "visszaemlékezése", azt nagyon jól sikerült megcsinálni. Nagyon sajnáltam, pedig a könyvben is szívbemarkoló, de itt kifejezetten jót tesz neki, hogy látjuk és halljuk az eseményeket, amire még rátesz egy lapáttal, hogy az előző részekből is bekerült néhány részlet.

Szintén remekül sikerült Harry és Dumbledor túlvilági találkozása.

A Gringots is nagyon király lett, bár én a serleget anno nagyobbnak képzeltem, nem ilyen kis zsebserlegnek. :D

Amit hiányoltam - bár a sztorihoz nem tett hozzá, így a hiánya érthető -, hogy nem került be az, hogy Voldemort nem árthatott már senkinek, illetve a halála is kicsit furcsa lett. Látványosabbra számítottam.

A zene is jól sikerült, nagyot dob, hogy többször is felcsendül a főtéma.

 

Szóval, összességében jó zárása ez a szériának. Most már csak jelenjen meg díszdobozba csomagolva, és mehet a polcomra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A filmek topikban is írtam, hogy nekem meg nagyon nem volt így jó Piton visszaemlékezése, hiányosnak találom, de úgy látszik, ezzel nekem van a legtöbb bajom. Valahogy nem érzem belőle eléggé, hogy mennyire voltak jóbarátok Lily és Piton (és meddig, mert évekig azok voltak a suliban, de a filmből pl. ez nem látszik), és sehonnan nem derül ki, hogy végül mi vezetett összeveszéshez. Ami módosítás ellenben tetszett, hogy láthatjuk Pitont, amint megtalálja Lilyt a halála után. Az remekül sikerült, és a könyvben nincs is ilyen.

A végéből valóban nagyon hiányzik az általad említett Voldemort nem árthat senkinek dolog. Ha jól emlékszem a filmek topikból, mások is hasonlóan voltak vele.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

A Harry Potter a másik kedvenc brit alkotásom a Doctor Who mellett. Én először a bölcsek kövét láttam még anno videokazettán, amikor a Titkok Kamrája előzetese már a mozikba ment. Az első rész emlékeim szerint nagyon tetszett, így megnéztem a másodikat is, de azt is csak akkor, mikor már kijött VHS-en. Határozottan jobban tetszett, főleg az olyan elemek miatt, mint a repülő Ford Anglia, ami a mai napig az egyik kedvenc Harry Potter járművem. Aztán jött az azkabani fogoly, ami már kicsit sötétebb hangulatú volt. A Roxfort megváltozott(szerintem előnyére), nem szerepelt benne Voldemort, de ez nem is nagyon zavart és Dumbledoret sem ugyanaz a színész játszotta, viszont ezt először észre sem vettem. Ez a rész is nagyon tetszett, a Tekergők Térképével, meg a Kóbor Grimbusszal és még sorolhatnám. A Tűz Serlege szerintem túl sötét hangulatú lett, főleg, mert nem John Williams komponálta a zenét hozzá, viszont ez is egy jó rész a maga nevében. Mikor megláttam, hogy az Ifjabb Barty Kuport David Tennant(A 10. Doktor) játssza, hát... :rock: Ráadásul a film végén, mikor Rémszem Mordon átváltozik "Doktorrá", kicsit olyan volt, mint a regeneráció, meg még az a láda is, amiben az igazi Mordon volt bezárva, belül sokkal nagyobb volt, mint kívül. :D A Főnix Rendjét már végre sikerült moziban megnéznem és a hangulata más sokkal jobb volt, mint az előzőé. A zenéje már határozottan jobban hasonlított az első három filmére. Umbridge sokkal ellenszenvesebb volt, mint Piton, bár őt sohasem utáltam igazán. A film végén nagyon tetszett a varázsló harc, kellően látványos volt, csak sajnos rövid, viszont Dumbledore és Voldemort párbaja pótolta a hiányérzetet. Azt hiszem az ötödik film hatására kezdtem el beszerezni a könyveket, szépen egymás után. Három nap alatt elolvastam az első három könyvet és nagyon tetszettek. A negyediknek csak az elejéig jutottam, mert az már jóval vastagabb volt, mint az előzőek és valahogy nem volt kedvem már azt mind végig olvasni. Az 5-6-7. könyvből csak nagyobb részleteket vagy fejezeteket olvastam el. Talán egyszer majd leülök és rendesen elolvasom a maradék könyvet. Annak ellenére, hogy a 6. könyv már a film előtt megvolt, nem akartam nagyon beleolvasni a spoilerek miatt. Azt viszont már előre tudtam, hogy mi lesz Dumbledore sorsa. A Félvér Herceget is moziban láttam és mivel hozta az ötödik film hangulatát, nagyon tetszett. Itt nyilván a poénokon volt a hangsúly, de azért volt kellő sötét hangulat is benne. A vége kellően szomorú volt és Voldemort múltjáról és többet tudhattunk meg. Végül is ez volt az utolsó "nyugis" év a Roxfortban, épp ezért főként a diákok mindennapjaira koncentrált. Összességében ez is egy jó rész volt. Azt már kevésbé tudtam megállni, hogy ne olvassak bele jobban a 7. könyvbe, szóval a történet nagy részéről már volt fogalmam, amikor megnéztem az utolsó két filmet. A Halál ereklyéi első része nagyon tetszett, bár kicsit furcsa volt a Roxfton kívül látni Harryéket, meg hát ugye sokan meg is haltak. Az elején nagyon tetszett, mikor Hagrid és Harry Sirius repülő motorján menekült a Halálfalók elől. Dobbyt nagyon sajnáltam a végén. A második részben viszont nagyon szemet szúrtak az olyan dolgok, mint például Harry rögtön tudta, hogy Aberforth Dumbledore öccse stb. Piton halála tényleg sokkal szomorúbb lett, mint a könyvben, viszont az emlékei nem nagyon mutatnak sokat a gyerekkorából vagy Perselus és Lily kapcsolatából. Az olyan plusz jeleneteket azért díjaztam, mint amikor Ron és Hermione lemegy a Titkok Kamrájába, csak mert olyan régi feelingje volt. Harry "halála" is eléggé szomorú volt, főleg amiatt a jelenet miatt, amikor a szerettei megjelennek neki. A film végén az Epilóguson sokan felháborodtak, hogy miért ugyanazok a színészek játsszák a felnőtt Harryéket. Elsőre nekem is furcsa volt, de talán az még furcsább lett volna, ha teljesen idegen színészeket látunk a megszokottak helyében. Na, szóval a Harry Potter nekem teljes mértékben egy korszakot jelentett, mint a Star Wars vagy a Doctor Who és én is kicsit szomorú voltam, mikor véget ért, de valahogy ezt máig sem fogtam fel igazán. Piton nekem is nagy kedvencem lett a könyvek és filmek végére, a legtöbb karakter mellett. Szerintem ha csinálnának folytatást, ami mondjuk Harryék gyerekeinek életét mutatná be, az olyan lenne, mint a Star Warsnál a Legacy. Én inkább egy prequel történetet tartanék jó ötletnek, főszerepben mondjuk Harry apjával, vagy akár Lilyvel és Pitonnal, inkább Pitonnal(de ez csak személyes kívánság). Lehetne a cím mondjuk: A Tekergők és a(z)... vagy A Félvér Herceg és a(z)... De a döntést inkább rábízom Rowligra, ha lesz egyáltalán ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, szerintem jól tették, hogy lecserélték John Williamst a Harry Potter filmek zeneszerzőjének posztjáról. Nem azért, mert nem bírom az öreget, zseniális elméje van, de úgy éreztem, hogy ott kifogyott. Pláne amikor a második részben Harry-t és Malfoyt üldözi az a megvadult labda (nem emlékszem, hogy mi volt a neve) a Kviddics mérkőzésen, akkor ott egy az egyben ugyanaz a zene csendült fel, mint amikor Obi-Wanék üldözték Zamet az EPII.-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, azt én is észrevettem. De, ha már volt utalás a negyedikben(igaz, ha nem szándékosan is) a Doctor Who-ra, akkor az ilyesmit el lehet nézni. Szerintem is jól tették, hogy lecserélték John Williamst, nekem inkább csak az nem tetszett, hogy hirtelen lett ilyen sötét hangulatú a zene. Nicholas Hooper(5-6. rész) és Alexandre Desplat(7/1-7/2. rész) zenéi sokkal jobban passzoltak a filmekhez, mint Patrick Doyleé(4. rész).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig szerintem pont Patrick Doyle írta a leghangulatosabb zenéket. :) Williams bácsinak arra az időre nagyon összejöttek a zenék, hiszen a HP mellett futott a Star Wars is, és ez bizony látszik. A témái jók, de a köztes zenék nagyon egykaptafára készültek. Nicholas Hooper zenéi átlagosak, egy-két emlékezetes mótívum van bennük, Alexandre Desplat zenéi meg szerintem annyira semmilyenek, hogy az már gáz. Talán csak a sugárpajzs (:D) felhúzásakor csendült fel valami megragadóbb muzsika, máshol nagyon nem. De még azt sem tudom felidézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah ezt a topoit meg nem lattam

akkor irok enis :) szoval Erdely kellos kozepen a nagynenem 99 ben szolt hogy ni ez oltari nagy film tuti hogy tetszene a vilag felbojdulterte :)) csak mosojogtam en akkor odavoltam a gyuruk uraert ijen bagjos varazspalcas varazslos bohocok nem erdekeltek

Aztan kiderult hogy lenyomta de kegyetlen a hobitokat es kirakta oket parkolopályara:) na akkor meg kel nezni azt ma azt veszem eszre hogy nemistudom hanyadjara olvastam mar ki lassan 11 ev utan az egesz kotetet megneztem s epekedve vartam a filmekets a konyveket nomeg a folytatasokat egy betegseg megakadalyozott hogy kijussak az ideji evi londoni bemutatora de sebaj lesz ennek parja :)

azota minden csaladtagomnak kotelezo film es olvasnivalo lett s halisten meg a menyaszonyom is elnezi azota a Star Wars fobiamat mindenkinek ajanlani tudom a gyuruk uraval egyetemben

De Georg Lukas az orok :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zenét illetően nem igazán értek egyet a lentebb szólókkal, szerintem Williamsnak maradnia kellett volna, bár értem, hogy sok más is volt akkoriban. A többiek közül Desplat zenéi tetszenek leginkább. Számomra egy fura választás volt, mert nem ilyen filmekhez szokott zenét írni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nicholas Hooper-t én egy dolog miatt szeretem, az pedig Umbridge témája. Az szerintem valami zseniális lett.

Ezzel én is így vagyok. :) Egyébként viszont Dzséjttel nagyjából egyetértve úgy gondolom, hogy a nem-Williams zenék túlságosan belesimulnak a történetbe, így nem is tudják erősíteni olyan mértékben a filmélményt, amennyire pl. a SW zenéje rendkívül sokat ad pluszban.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
  • 3 héttel később...
  • 4 hónappal később...

Végre fellélegezhetnek a rajongók, mivel új Harry Potter filmek jönnek! :)

http://www.origo.hu/filmklub/blog/keszuloben/20130912-j-k-rowling-legendas-allatok-es-megfigyelesuk-cimu-uj-harry-potter-filmen-dolgozik-a-warner.html

Harry Potter feltehetően nem fog szerepelni a filmekben, mert az új sorozat cselekménye hetven évvel korábban, New Yorkban indul majd.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem eléggé ambivalens érzéseim vannak ezekkel az új filmekkel kapcsolatban. A régieket nagyon szeretem, viszont nem érzem szükségét, hogy újabbak szülessenek. Meglátjuk, ha már többet tudunk róluk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.