Ugrás a kommentre

Harry Potter


Milandra

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Szoval most hallottam a radioban hogy januar 12 evel J.K. Rowling ujrainditja a HP uj fantasztikusabbnal jobb reszekkel-.konyvel . Ki s mit tud errol "A Reggeli Próféta jelenti: J. K. Rowling új Harry Potter-történettel jelentkezett"

Szerkesztve: - Hunner
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szoval most hallottam a radioban hogy januar 12 evel J.K. Rowling ujrainditja a HP uj fantasztikusabbnal jobb reszekkel-.konyvel . Ki s mit tud errol "A Reggeli Próféta jelenti: J. K. Rowling új Harry Potter-történettel jelentkezett"

 

Ezt már valahol/valakitõl én is hallottam régebben, de akkor nem akartam hinni a fülemnek. :D Nagyszerû hír! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 10 hónappal később...

Mégis lesz HP prequel? Rowling azt mondta korábban, hogy nem tervez ilyet mert ő nem George Lucas.

Már megint ezzel jössz? Akkor újfent hadd szolgáljak a korábbi válasszal:

Miért is? Rowling egy deka filmet nem csinált eddig, és szó sincs róla, hogy ezekhez a filmekhez előbb ő könyvet írna. Ami a történet alapjául szolgálna, már rég meg van írva. Szerintem most kaptak a Hobbit sikerén, és ahogy ott is megfilmesítik még a függelékeket is, úgy itt is filmmé gyúrják a mellékágak sztoriját, a könyvekben csak érintett múltat (ama múltat, amit a filmekben nem érintettek, vagy csak elsétáltak mellette).

Nem mellesleg a film alapját adó könyv, a Legendás állatok és megfigyelésük egy tankönyv a Harry Potter világában. A film gondolom a könyv írójának, Göthe Salmandernek a kalandjairól fog szólni, amit Rowling szintén kidolgozott már. Szóval ismételten: nem készít Rowling prequelt a könyvekhez. Csak megírt egy filmforgatókönyvet a 2001-ben kiadott könyve és a ki tudja milyen jegyzetei alapján. Ez semmivel sem másabb, mint a Hobbit-filmek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már megint ezzel jössz? Akkor újfent hadd szolgáljak a korábbi válasszal:

 

Nem mellesleg a film alapját adó könyv, a Legendás állatok és megfigyelésük egy tankönyv a Harry Potter világában. A film gondolom a könyv írójának, Göthe Salmandernek a kalandjairól fog szólni, amit Rowling szintén kidolgozott már. Szóval ismételten: nem készít Rowling prequelt a könyvekhez. Csak megírt egy filmforgatókönyvet a 2001-ben kiadott könyve és a ki tudja milyen jegyzetei alapján. Ez semmivel sem másabb, mint a Hobbit-filmek.

És semmivel sem másabb mint GL PT -je. Szóval akkor megint miről is beszélünk?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És semmivel sem másabb mint GL PT -je. Szóval akkor megint miről is beszélünk?

Csak teljesen más...

Lucas nem azelőtt írta meg az ep1-2-3-at, hogy befejezte volna az ep4-5-6-ot. Ellenben Rowling már talán el is felejtette ezt a könyvet, mire befejezte a sorozatot. Lucasnak legfeljebb jegyzetei voltak az ötleteiről akkoriban, aminek végül nem sok köze volt a végleges eredményhez.

Lucas közvetlen előzményeket írt. Ennek annyi köze van a HP-hez, hogy elmeséli egy tankönyv írójának a sztoriját. Még a szereplők, sőt, azok szülei sem. A sztorinak sem lesz köze a sorozat fősztorijához, de még a fontosabb melléksztorikhoz sem.

Lucas a filmeknek megcsinálta az előzményeit. Rowling egy betűt nem írt előzménynek a könyvekhez.

Szóval én baromira nem látom, hogy mi ezen a "semmivel sem másabb", ellenben baromi sok lényeges különbséget látok. Majd ha Rowling ír egy könyvet/forgatókönyvet James és Lily Potter iskolás éveiről, Voldemort felemelkedésétől és az első háborúról, akkor beszélhetünk arról, hogy az semmiben sem másabb, mint amit Lucas csinált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár csak egy kép, de máris jó választásnak tűnik Eddie Redmayne.

Illik ebbe a világba. Kiváncsi vagyok mit lehet ebből kihozni. Nagyon vékonyka könyv a Legendás állatok.. és nem is az a tipikus regény.

De nyilván megoldják!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

pb, amúgy nem egy elvetemült dolog, amit a HP-filmekkel műveltél, párszor már én is végig néztem a sorozat részeit egymás után :D

Nem is a végignézésre gondoltam, de az elég tré, hogy eddig azt hittem nem érdekel a HP, és pont egy paródiasorozat nézése kapcsán kaptam ihletet a dologhoz. :D

 

Mindenesetre így utólag kifejezetten bánom, hogy eddig kimaradt az életemből. Több szempontból is, de legfőképp azért, mert pont egy olyan szerencsés korosztályhoz tartozom, hogy ha real-time követtem volna az eseményeket, akkor gyakorlatilag a főszereplőkkel együtt nőve éltem volna meg az egészet. Ez pedig egy soha vissza nem térő alkalom, amit elszalasztottam.

 

Nem tudom, hogy ilyen téren egyáltalán van-e (vagy lesz-e) ehhez hasonló alkotás, ami ennyi köteten vagy fimen át ölel fel egy ilyen szűknek mondható időintervallumot és koncentrál gyermekből majdnem felnőtté váló szereplőkre. Lehet, hogy erre ilyen szinten csak ennek az egy generációnak volt lehetősége, de már mindegy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenesetre így utólag kifejezetten bánom, hogy eddig kimaradt az életemből. Több szempontból is, de legfőképp azért, mert pont egy olyan szerencsés korosztályhoz tartozom, hogy ha real-time követtem volna az eseményeket, akkor gyakorlatilag a főszereplőkkel együtt nőve éltem volna meg az egészet. Ez pedig egy soha vissza nem térő alkalom, amit elszalasztottam.

Hát igen, amikor elvégeztem a negyediket, nyáron vártam a Roxfortból a levelet. :D Sajnos hiába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem volt szerencsém kvázi együtt felnőni a sorozattal. Az első könyv, amit elolvastam a HP1 volt még első osztályos koromban. :) A filmeket is végigkövettem, még a videó-játékok egy részével is játszottam, de elsősorban a könyvszéria volt a nagybetűs Harry Potter számomra. A könyvek és az olvasás megszerettetésében nagy szerepe volt J.K. Rowlingnak az én életemben. Még anno a 2000-es évek elején mikor kb. 3 évig nem jött ki új könyv elkezdtem én megírni a folytatást az egyik iskolás füzetembe... :D Már egy ideje tervezem, hogy újra nekiállok a sorozat elolvasásának, ezúttal angolul... csak mindig van mit olvasni és a 7 kötet miatt egyelőre nem kezdtem bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is sok az olvasnivalóm, a múlt héten mégis elolvastam az első könyvet, aztán majd jön lassan a többi egymás után :) Egyszer olvastam el őket eddig, valamikor a 3. film után. Aztán ha magyarul elolvastam őket, jöhetnek angolul. Vagy felváltva, de mindkét nyelven elolvasom az összes kötetet a következő év során.

Nem lett volna rossz felnőni a könyvekkel, de koromból adódóan maradt ki az életemből a megfelelő korosztályban :) Persze ez semmit sem von le az értékéből.

pb, a lényeg, hogy most megnézted a filmeket, sose késő. És most akkor irány olvasni :P

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a könyvek után egyik filmet sem tudtam igazán élvezni, kivéve talán csak az Azkabani fogolyt, szerintem az a legjobb adaptáció a 7 (illetve 8) film közül. Pb, ha a filmek is tetszettek, akkor szerintem a könyveket nem tudod majd letenni. :)

 

Emlékszem az 5. könyv pont téli szünet előtt jött ki. :) Izgatottan mentem haza az utolsó tanítási napon, könyvvel a hátitáskámban, közben addigra már hatalmas hómennyiség esett. 3 nap alatt kiolvastam azt a 700 oldalt (azt hiszem annyi). Ezek az idők sajnos már elmúltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy ilyen téren egyáltalán van-e (vagy lesz-e) ehhez hasonló alkotás, ami ennyi köteten vagy fimen át ölel fel egy ilyen szűknek mondható időintervallumot és koncentrál gyermekből majdnem felnőtté váló szereplőkre. Lehet, hogy erre ilyen szinten csak ennek az egy generációnak volt lehetősége, de már mindegy.

Én nem ismerek másik ilyen könyvsorozatot. Anno én is örültem volna, ha lett volna egy hasonló kiskamasz-nagykamasz koromban. Persze volt helyette sok más jó könyv, ami lekötött (indiános könyvek, Delfin könyvek, Verne, sci-fik), de igazad van, nagyon jó lett volna ezt olvasva felnőni.

 

Egyébként én is nemrég újra kezdtem a könyveket, jelenleg már a Félvér hercegnél tartok, és még most is annyira nagy élmény, mint első olvasásra, sőt, még jobban, mert többszöri olvasásra is lenyűgöz, mennyire jól van megírva.

 

Nekem volt szerencsém kvázi együtt felnőni a sorozattal. Az első könyv, amit elolvastam a HP1 volt még első osztályos koromban. :) A filmeket is végigkövettem, még a videó-játékok egy részével is játszottam, de elsősorban a könyvszéria volt a nagybetűs Harry Potter számomra. A könyvek és az olvasás megszerettetésében nagy szerepe volt J.K. Rowlingnak az én életemben. Még anno a 2000-es évek elején mikor kb. 3 évig nem jött ki új könyv elkezdtem én megírni a folytatást az egyik iskolás füzetembe... :D Már egy ideje tervezem, hogy újra nekiállok a sorozat elolvasásának, ezúttal angolul... csak mindig van mit olvasni és a 7 kötet miatt egyelőre nem kezdtem bele.

Te vagy az ideális HP olvasó. :) Irigyellek.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno (amikor indult a láz) megkaptam az első kötetet, elég hamar el is olvastam. Pláne ahhoz képest, hogy valahogy sose volt annyira kedves időtöltésem az olvasás. :) Tetszett is. Aztán moziban láttam az ehhez kapcsolódó filmadaptációt is. Az is jó volt egynek, bár nem nyűgözött le. Nem a könyv miatt (elvileg az első 2 rész esetében azért elég hűen követi a film a könyvet), hanem úgy amúgy se. Innentől kezdve pedig totálisan kiesett az egész.

A HP-láz a környezetemben amúgy se nagyon működött. Illetve a könyvek futottak a köztudatban, de sajnos a többség (és én is) mindig találtunk más elfoglaltságot az olvasás helyett. A filmek messze nem keltettek akkora hullámokat, mint más címek, de úgy az egész franchise nem volt annyira felkapott.

 

Érdekes gyerekkorom volt amúgy ilyen szinten, mert pl. SW fronton az Ep.1-et láttam először (moziban) és az nagyon megfogott. Rongyosra néztem a kazettát, könyvtárakat jártunk az öregemmel, hogy kikölcsönözhessük újra és újra. :D Nem is ez a furcsa része a dolognak, hanem hogy aztán ennek ellenére elég sokáig kimaradt a többi rész. A SW világából is kikerültem, pedig az rögtön a kedvencem lett.

 

Visszatérve a HP-re, nemrég toltam végig a 8 filmet és meglepően bejött. A fantasy sose volt különösebben az asztalom, pláne az ilyen varázslós témák. De pl. a sokak által abszolút csúcsnak titulált LotR nekem nem sokat adott. A HP-t is úgy ültem le nézni, hogy ha úgy állhatok fel a végén, hogy "nem volt időpazarlás és egyszer meg lehetett nézni", akkor már jó, annyit megér. Ehhez képest nagyon pozitív csalódás volt, mindig nagyon vártam a következő részt. :)

Részletesebben nem mennék bele, így is sok lesz már a szöveg. :) Ha esetleg van akit érdekel a téma, akkor megoszthatom a gondolataimat erről (és a körítésről) bővebben is, de alapesetben nem foglalnám vele a bájtokat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A HP filmek végignézése extrém ötletből fakadt. Egyik haver dobott át egy szinkronparódiát, elég fáradt és kiégett voltam ahhoz, hogy meg is nézzem. :D Közben valahogy elkezdett érdekelni a dolog, leginkább két okból.

Az egyik, hogy a parodizált jeleneteket nézve sokszor kíváncsi voltam mi lehet az eredeti szöveg. Valamiért a színészi játék és úgy általában a képi hangulat alapján nagy potenciált láttam ezekben a jelenetekben, úgy éreztem, hogy némelyik nagyot üthet, ha jó alatta a szöveg.

A másik pedig a korábban már említett motívum, az évről évre felcseperedő karakterek. Nagyon kíváncsi voltam arra, hogyan zajlik le ez az egész folyamat, hogyan nőnek fel a főszereplők (és persze a mellékszereplők jó része is), hogyan bontják ki a jellemeiket. Nem találkoztam még olyan alkotással, ahol ennyire kis léptékben követhető végig, ahogy kisgyerekből majdnem felnőtté érnek a karakterek és ez piszkálta a fantáziám.

Maga a világ amúgy különösebben nem izgatott, sőt attól inkább tartottam, hogy nem szippant be eléggé ez a furcsa varázslós, régies brites univerzum. Több fantasy-nál (legyen az film vagy játék) akadtam meg ott, hogy a világa és így a hangulata nem ragadott meg, így onnantól kezdve szinte esélytelen volt, hogy érdemben élvezzem a dolgot.

 

Az 1-ből rémlett pár dolog, bár nem sok. Egyetlen egyszer olvastam a könyvet és láttam a filmet, még 2001-ben. Azt tudtam, hogy akkor tetszettek, lenyűgözve azért nem voltam, de jók voltak. Most újranézve is tetszett a dolog, a világa szó-szó, a lényeg, hogy nem volt zavaró az univerzum. Nem bűvölt el annyira, mint pl. egy SW vagy ME világa, de mondjuk a LotR-nél jobban adta. Ez már úgy az egész HP szériára vonatkozik, nemcsak az 1-re.

A hangulat összességében már jobban működött, az eléggé beszippantott. A karakterek és a helyszínek remekül el lettek találva. Nyilván volt pár nekem már túlzó vagy túl furcsa momentum, de nem akadtam meg rajta, inkább ízlés kérdése. Tetszett a történetvezetés, voltak kalandok, kellemes üresjáratok, jutott idő a szereplőkre, működtek a fordulatok. Azon kaptam magam, hogy mindig vártam mikor kezdhetek bele a következő részbe. :)

 

A szereplőket külön kiemelném, hiszen a fent említett mindkét fontosabb motivációm szempontjából kiemelt fontosságúak. Eredeti szöveggel az esetek döntő többségében tényleg remekül ülnek a jelenetek, ebben pedig a színészeknek és a megírt karaktereknek elévülhetetlen érdemeik vannak. A mellékszereplők (leginkább ugye a tanárok és a rokonság) zseniálisan funkcionálnak és a színészek is hozzáteszik a magukét.

A főszereplők meg nyilvánvalóan nagyon fontosak a felnőtté válás folyamatának bemutatásában. A felnőtteket megformáló színészek terén szinte mindenki egyetért abban, hogy egytől egyig nagyot alakítottak, ezzel szemben Emma, Daniel és Rupert kaptak hideget-meleget a színészi játékukért. Én abszolút laikus vagyok a témában, de azt tudom, hogy a gyerekszínészektől (és úgy általában a gyerekkarakterektől) legtöbbször a falra tudnék mászni. :) Hirtelen nem is tudnék olyan filmet mondani, ahol a kisgyerek ne inkább idegesített volna. Még a Reszkessetek betörők vagy Dennis, a komisz esetében (csakhogy olyan "klasszikusokat" mondjak, ahol a többség rajongott értük) is irritáltak, de a Baljós Árnyakban is.

Ennek tükrében az beszédes, hogy a HP esetében úgy tudtam végignézni 3-4 (ahol még tényleg látványosan gyerekek voltak) teljes részt, hogy egy pillanatig nem zökkentett ki az, hogy gyerekszínészeket látok. Nem azt mondom, hogy tökéletesen játszottak (Dan pl. később már szerintem kilógott lefelé, főképp mint főfőszereplő), de szerintem kifejezetten jó munkát végeztek.

 

Egyelőre ennyit, majd lehet írok még kicsit a konkrét karakterekről és sztoriról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szoval nallam ugy kezdödött hogy nagynenem meg a keresztfiam egesz nap valami Harry varazsjatekot jatszottak es mindig lefagyott a pentium 4 igy karacsonyra vettem neki egy jobb gepet es kiprobaltam a jatekot akkor meseltek hogy letolta a az oszkarrol a Gyuruk urat vagy valami hasonlo enmeg elsem tudtam volna képzelni annal jobb filmet ,kivoltam ra bukva hiaba mondtak jobb meg szebb meg varazslok meg bagjok ,na majd a jatek utan megneztem es vegigizgultam mindenkivel az egesz soroztotfilmben konyvekben es jatekban is ,es mikor Dambledor meghalt egy hetig pipa voltam hogy a francba irhatta ezt meg Rowling majdnem kihajitottam a felver herceget az ablakon :) diohelyban enyi

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.