Ugrás a kommentre

Harry Potter


Milandra

Ajánlott hozzászólás

Szerintem ezek főleg annak zavaróak, aki olvasta a könyveket, mert sajnálja a kimaradt részeket. Én nem olvastam a könyveket, de Dobby végzete rendkivül hatásos volt. A második részben pedig az egyik legfontosabb mellékszereplő, igy még én is pontosan emlékeztem rá. Nem volt hiányérzetem ahogy az esküvőnél is. A filmben az eskövő inkább háttér. Megy tovább az élet, Harry meg tud ezt meg azt Dumbledore-ról. A filmben egyáltalán nem szükséges, hogy behatóan ismerjük a házasulókat. Ugye általában véve se éreztem semmi zudulást. A hopponálás meg: hat évig jártak varázslóképzőbe. Eszembe se jutott, hogy ezt miért tudják vagy hogy minden egyes varázslat tanulást látni kellett volna. Szerintem nagyon jó ütemü nagyon jó film volt, aminek minden egyes perce élvezhető a könyvek ismerete nélkül is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És a tükördarab is érthető? Mert szerintem az a legnagyobb rejtély így a filmben (bár sejtem, hol fognak rá magyarázatot adni... már persze, ha tervezik, hogy adnak rá magyarázatot :)).

Mondjuk nekem is ez az első Harry Potter, amit előbb olvastam a film megtekintésénél, így csak visszamenőleg hiányolom ezeket a jeleneteket (mármint az előző filmekből). Viszont, nekem így is feltűnt a HP5-ben, hogy Harry hirtelen megtanult varázsige nélkül varázsolni (bakinak véltem, míg nem olvastam a könyveket), így valószínűleg, most is felhúztam volna a szemöldököm a hopponáláson (mivel a HP6-ban Harry még nem tudott, hiszen mindenhová Dumbledor cipelte, aztán meg jött a szünet, akkor hol és mikor tanulta meg?).

De jópofa, hogy most a másik oldalról vizsgálhatom a filmet. :D A nyolcadik film meg az első lesz, amit moziba nézek meg. Teljes a lehetőségek listája. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: Inkább az a baj, hogy ha sorban nézed a filmeket, nem konzisztensek. Tehát nem azért hiányolom én személy szerint a hatodikból Billt, mert fontos lenne tudni, hogy kiházasodik, hanem mert egy remek kapcsolópont lenne a két történet között, a két könyv között. Igazából a filmek során egy-egy jól sikerült darabról lehet csak beszélni (III., VII/1) de egy olyan jól összehangolt "saga"-ról, mint amit a könyvek prezentálnak, vagy épp Lucas a Star Wars esetében, sajnos nem. Pedig ez jelenthetne még egy minőségi előrelépést, egy magasabb szintet.

 

Egyébként messzemenőkig egyetértek veled a filmmel kapcsolatban, pont ezek miatt tetszett nekem is. Sajnálom, hogy Williams nem tér vissza. Ami a szétbontást illeti: szerintem az 1., a 2., és a 3. sem igényelt bontást (ezt írtátok is), bár a 3-t csak a zseniális történetvezetés miatt lehetett egy filmből megoldani. Amire nagyon ráfért volna egy szétbontás, az mindenképpen a 4. rész. Én úgy gondolom, hogy mivel sok "selejt szál" van az 5. könyvben, a 6. pedig nem olyan hosszú, ezért a többit nem is kellett szétbontani, csak normálisan kellett volna adagolni a karakterek fejlődését és a részletek kibontását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látom, egy véleményen vagyunk. :)

Úgy tűnik, hogy nagyjából igen :)

Ami meg a többit illeti, én is azért morogtam a korábbi részeknél egy-két kimaradt apróság miatt (pl. kedvenc Weasley-m, Billy kihagyása), mert nem tudtam elképzelni ezek nélkül az utolsó részt. Most pedig próbáltak mindent beleszuszakolni, kit zavart, kit meg nem, ez egyéni ízlés kérdése. Lehet, hogy engem is csak azért zavarnak, mert olvastam a könyveket, de ha nem is olvasom, a fene megevett volna, hogy pl. a térképről megtudjak többet, mert picit lóg a levegőben (arra gondolok, hogy szerepelnek a készítői rajta, aztán az 5. részben elhangzik Siriusnak a térképen található neve, és nem derül ki a filmekből, hogy akkor ez most hogyan is van; aki többször megnézi csak a filmeket, annak biztosan feltűnnek az ilyen meg nem magyarázott apróságok). De ez csak egy példa volt, hogy néhol bizony hiány van a filmekben a könyvek ismerete nélkül is.

 

Sajnos nem. Bár úgy volt, hogy visszatér, tegnap este még utána olvastam, és kiderült, hogy marad Alexandre Desplat a part 2-ra is.

Sajnálom, hogy mégsem tér vissza, és marad Desplat, aki tud jó zenéket írni, de nem jó a Potterhez. A filmzene nagyban tudja befolyásolni a film hangulatát, legalább is nálam.

 

Végre nem arról szólt minden egyes másodperc hogy előre kell hajtani a sztorit, bemutatunk valami hú de szupi ötletet vagy megoldunk egy rejtélyt, hanem egészen emberi jelenetek és nagyon bátor lassú hangulatépités került a vászonra.

Azt hiszem, az a bajom, hogy nekem ez a hangulat nem jött át a vászonról :) Vagy csak szimplán nem tetszett annyira, pedig általában semmi bajom a lassan építkező filmekkel.

 

Ja, meg jut eszembe, még meg kéne nézni az első öt film bővített változatát, mert bár nem lettek sokkal hosszabbak, néhány apróbb dolgot sikerült beleszuszakolniuk.

Van egyáltalán bővített verzió? Úgy látszik, valamiről nagyon lemaradtam.

 

Az előző hozzászólásban nem kicsit gépeltem el pár dolgot, bocsi a fogalmazásért, csak nem olvastam vissza, amit írtam, aztán hibás maradt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: Inkább az a baj, hogy ha sorban nézed a filmeket, nem konzisztensek.

 

a 6. pedig nem olyan hosszú, ezért a többit nem is kellett szétbontani, csak normálisan kellett volna adagolni a karakterek fejlődését és a részletek kibontását.

Ez így igaz, én is ezt érzem az egész Potter-széria filmjeivel kapcsolatban.

 

A 6. résszel kapcsolatban hasonló gondolataim vannak nekem is. És elcs*szték Piton jelenetét a végén, azért nagyon haragszom a készítőkre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egyáltalán bővített verzió? Úgy látszik, valamiről nagyon lemaradtam.

Az első ötből van, meg is van mindegyik (természetesen csak angol). Elvben lesz a hatodikból, és gondolom majd a hetedik-nyolcadikból is.

A Bölcsek követ 7 perccel, a Titkok kamrája 13-mal, az Azkabani fogoly 3-mal, a Tűz serlege 8-cal, a Főnix rendje pedig 7 perccel hosszabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is olyan kicsit bővítettek akkor rajtuk. Hmm... köszi a választ, utána járok, hogy "beszerezhetők-e". Angolul is jók, mert ezeknél a filmeknél azért tudom a magyart (és amúgy sem nehéz egyik sem, ha jól rémlik).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: Inkább az a baj, hogy ha sorban nézed a filmeket, nem konzisztensek. Tehát nem azért hiányolom én személy szerint a hatodikból Billt, mert fontos lenne tudni, hogy kiházasodik, hanem mert egy remek kapcsolópont lenne a két történet között, a két könyv között. Igazából a filmek során egy-egy jól sikerült darabról lehet csak beszélni (III., VII/1) de egy olyan jól összehangolt "saga"-ról, mint amit a könyvek prezentálnak, vagy épp Lucas a Star Wars esetében, sajnos nem. Pedig ez jelenthetne még egy minőségi előrelépést, egy magasabb szintet.

 

Ebben is egyetértünk. Most hogy a hetedik film miatt újranéztem a sorozatot meg kellett állapitsam, hogy rettentően ingadozó a szinvonal. Vannak amiket kifejezetten gyengének érzek (második film például) és sok a szódával elmegy epizód. A hatodiknál például érthetetlen módon teljesen leül a film és fókuszát veszti a történet. Annyit foglalkoznak a nebulók szerelmi életével, hogy nem jut idő arra, hogy mi a helyzet Voldemorttal, de legfőképp nem jut idő feszültségre. Pedig korábban érezheten próbáltak valami ivet adni a sorozatnak, de ez itt erősen megbicsaklik. Ugyhogy részemről is ez a két (harmadik és a hetedik első fejezete) rész marad az amit szivesen újranézek.

 

Dzséjt: Valóban. A tükördarab a filmben még némi magyarázatra szorul :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is olyan kicsit bővítettek akkor rajtuk. Hmm... köszi a választ, utána járok, hogy "beszerezhetők-e". Angolul is jók, mert ezeknél a filmeknél azért tudom a magyart (és amúgy sem nehéz egyik sem, ha jól rémlik).

Az nmagon fenn vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első film számomra úgy jó ahogy van, bár még nagyon gyerekes, igazából a könyv is az és nem hagytak ki semmit belőle.

A második is hasonló, de az már kevésbé tetszik.

A harmadik, azt hiszem a legjobban eltalált az összes közül. Miután ezt megnéztem moziban kezdtem hozzá a könyvekhez. A hangulata, a látványa, minden teljesen eltalált, és ha ki is hagytak valamit, akkor az nem volt túlságosan lényeges.

Ellentétben a negyedikkel, ahol akkora marhaságok vannak a történetvezetésben, és csomó dolgot nem magyaráznak meg, mert kellett nekik a sok sok hosszú csata. És míg beletettek egy marha hosszú (bár látványos) sárkányos üldözést, addig a labirintusból csináltak egy kiskertet...kár.

Az ötödik ismét visszahozta nálam a reményt, mert az akkorát ütött nálam, hogy még most is öröm visszagondolnom rá. A dark hangulat, a látvány és az elképesztő csata Voldival a végén...omg. Le is töltöm azonnal.

Aztán jött a hatodik...óóó jajj. hát talán a legrosszabb. Eddig egyszer bírtam megnézni. Annyit átírták a könyvhöz képest, hogy csak na, és amit benne hagytak az a szerelmi szál, és teljesen elhúzták azt is. Konkrétan nem szólt másról a film. Semmi érzelem nem volt benne, se feszültség. A vége pedig iszonyú volt. Mintha nem is a könyv alapján készült volna.

De itt a hetedik, és nagyon jó ötlet volt két részben csinálni, ezt kellett volna a hatodikkal is. A pörgős részek nagyon jók volt, a hangulata is, és érződik hogy csak felvezetés a finálé előtt. Bár azért a kempingezős részeket meg lehetett volna rövidíteni egy 15 perccel véleményem szerint.

 

Szóval igen, eléggé ingadozó szerint is a sorozat. :)

Ami a könyvekre nem igaz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filmként nálam valami ilyen a sorrend:

 

A Tűz Serlege - a legjobb zene, a legjobb akciók, a legjobb látvány, és számomra ez a leghangulatosabb is. A vége onnantól kezdve, hogy odateleportálnak a temetőbe, a castlista végéig zseniális. Amit felrónék neki, az a kudar által is említett labirintus lebutítása, illetve a világkupa kihagyása. Egyikkel sem lett volna bajom, csak túlságosan súlyos felvezetőt kap mindkettő, ahhoz képest, ami lett belőle. A kupa olyan hosszan, látványosan és erőteljesen lett előkészítve, hogy utána pofátlanság volt semmit sem mutatni belőle. A labirintus meg veszélyesnek lett titulálva, de őszintén szólva, a megátkozott Krum volt ott az egyetlen, ami veszélyes volt. Ezt leszámítva viszont nekem ez a kedvenc részem.

A Félvér herceg - lőjetek le, nekem baromira tetszik, humoros, hangulatos, és aránylag ez foglalkozik a legtöbbet az iskolai dolgokkal. Ráadásul itt jön át nekem a legjobban, hogy a trió barátsága nem csak abban merül ki, hogy megmentik egymás irháját, hanem a hétköznapokban is barátok (pl. nekem nagyon hangulatos az a jelenet, mikor Ron és Harry ölre mennek a jobb állapotban lévő bájitaltan könyvért, vagy mikor Hermione az ebédnél elkezdi ütlegelni Ront, amiért az aggódás helyett a fejét tömi). Ami nagyon nem tetszik benne, hogy kihagyták a csatát és Fawkes énekét; bár amire lecserélték, az sem rossz (a temetést nem hiányolom, az a könyvben is elég jelentéktelen).

Az azkabani fogoly - ha nem lenne a fenti két rész, ez lenne a listavezető nálam is. :) A maga nevében tényleg zseniális film, és csak azért nincs az élen, mert a másik kettő jobban tetszik. De csak egy hajszállal.

A maradék nagyjából egy súlycsoportban van, bár a Főnix rendje kicsit jobban tetszik, mint az első két rész, hála a DM kiképzésének. Viszont Dumbledor vs Voldemort ide vagy oda, haragszom rá, mert itt is spóroltak a csatán. Plusz valami fatökű Voldemort kezébe adta a tüzet, nem Dumbledoréba.

Ezt a hetedik filmet viszont még nem tudom eldönteni, hová soroljam. Tetszik, de nem tudok szabadulni az érzéstől, hogy ez csak egy fél film.

Apropó, most esett le, hogy Féregfarkat nem ölték meg a filmben. Vajon ki fogja még túlélni?

 

Fred élje túl!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nmagon fenn vannak.

Köszi :)

Nálam a 3. film vezet, szorosan utána a 4-kel, mert hiába a sok változtatás, egyszerűen filmként jó nézni. Az 5-nél sajnálom, hogy nem sikerült egy picikével jobbra, mert végül is félig-meddig kedvenc karakterem filmje volna, még a halála sem sikerült annyira jól, hogy igazán ütős legyen a vásznon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, bár a sorrendeddel látszik az írásomból, hogy nem nagyon értek egyet, a spoilereddel nagyon is.

Engem rohadtul sokkolt.

Engem úgy alapvetően mindenki halála megdöbbentett, de őt sajnálom a legjobban.

 

Egyszerűen Fredet elválasztani George-tól, hát ez nagyon durva volt. Pláne, hogy ők a kedvenceim. De ugyanúgy sajnáltam Rémszemet (ő is nagy arc volt, még ha egy komplett részben úgy szerepelt, hogy nem szerepelt :)), meg Tonksot és Lupint, pláne, hogy nekik csak akkor született gyerekük. :(

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon igazad van.

Az a baj én nagyon bele tudom magam élni az ilyenekbe, és ezért tudtam csak egyszer elolvasni a 7.et a többivel szemben amiket marha sokszor olvastam, mert bár végülis jó lett a vége...marha sokan hullottak el a 7.ben. Kezdve Hedvigtől...bár én tartom magam ahhoz hogy a legjobban Sirious halála sokkolt. De Fred és Dumbi is ott a TOP3ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megmondom őszintén, én nem is nagyon tudtam azonosulni a könyv végi mészárlással. Kissé öncélú, és csak arra jó, hogy bemutassa: "jéé, itt tényleg harc volt, és ott meghalnak emberek". Én többször is elolvastam a 7-est, de igazán sose tudatosult bennem, hogy ezek a szereplők halálra lettek ítélve. Sose fut végig az agyamon pl. ha olvasom/nézem a 3-ast, hogy Fred meghal majd az egész végén. Mintha nem is történne vele semmi számomra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Halál témához

 

Nekem is Sirius halála volt a legdöbbenetesebb, főleg, mivel kedvenc karakter. Lupint azért kitüntetett még a sorból, mert ő volt az egykori jóbarátok közül az egyetlen, aki még élt, és így ő is távozott az élők sorából. Aki ennél sokkal mellékesebb, nem is halt meg, és mégis nagyon sajnálom, az Tonks anyja, aki szinte mindenkijét elveszítette ebben a részben, és ott maradt neki az árván maradt unoka.

Fredre meg nincs is igazán szó.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most őszintén, hogy' megsértődnétek már ha a felsoroltak közül senki nem halna meg?

 

Nekem pont a 3. tűnik a leghiányosabbnak. Kihagyják, hogy kik és miért csinálták a térképet? Hogy mi közük van egymáshoz?

A második helyezett a kihagyási toplistán a 6. könyv aminek az utolsóelőtti jelenetében az egyik szereplő minden előzmény nélkül belenéz a kamerába és közli hogy "Én vagyok a címszereplő".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Halál témájához

 

Engem igazán a saga során csak Piton halála sújtott le, nagyon bírtam a srácot. A halálakor még könnyeztem is, aztán meg amit Harry mond Albus Perselusnak róla. A többi halál eltörpül az övé mellett.

Sirius, Dumbledore és Dobby van még a dobogón, azok is nagy-nagy csapások voltak számomra. A többi halál csak hatásvadász már, főleg a rész végi mészárlás. Ha csak páran haltak volna meg, jobban bejönne a 7. könyv, amiben anno én nagyot csalódtam.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj, kihagytam Pitont lentebb, ő is dobogós. Á, csak hárman férnek oda (Phobos, nálad is többen vannak, ahogy nézem), de nem rakom sorrendbe őket, mert feleslegesnek érzem. Mindegyikük halála másért szörnyű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nos az új HP7 előzetes alapján azt kell mondanom, hogy talán megérte teljesen elcseszni a 6. film végét, ha most kárpótolnak a 7.el. Ugye nyilatkozta a rendező, hogy azért nincs semmi a Félvér végén, mert hogy a puskaport inkább tartogatja a hetedikre. A trailer alapján úgy tűnik nem hazudott. :D Kicsit keményebb lesz mint a könyvben, és nem csak a Roxforti csata, de úgy nézem Harry és Voldi harca is Extended Cut lesz. :D De hát az ugye nem baj.

Azt is tudjuk már, hogy

Piton halála sokkal szívbemarkolóbb és hosszabb lesz, mint ahogy a könyvben volt. Nekem ez is tetszik, megérdemel pár könnycseppet majd.

 

Szóval ez most nagyon felcsigázott. A filmek hullámzó színvonala ellenére, úgy érzem ez most nagyon kemény lesz. Én azért a könyvet is megkönnyeztem, komolyan mondom remélem ezt is megfogom. Mondjuk az nem jött össze amit akartunk, hogy megváltoztassanak benne...szerintem látjátok majd kire gondolok. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép-szép az új trailerben mutatott vége-összecsapás, de de de....

Nekem a könyvben a 6. részi jött be a jobban, és nem hiszem, hogy az ottani atmoszférát át tudják ültetni erre az összecsapásra.

 

Kíváncsi vagyok, hogy az 1:10-nél látható jelenet mi is lesz majd. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.