Ugrás a kommentre

Harry Potter


Milandra

Ajánlott hozzászólás

A Halál Pálcája okfejtés kapcsán eszembe jutott valami.....

 

Spoiler:

Amikor az erdőben Voldemort megöli a saját horkruxát, utána elköveti még egyszer azt a hibát, amit legelőször: nem érti és alábecsüli az anyai szeretet erejét. Malfoy anyját küldi oda megnézni hogy Harry tényleg meghalt-e. Olyan hiba ez, ami aztán később az életébe kerül - olyan "apróság" "véletlen" ez, mint amiket Dzséjt felsorolt. Ha csak egy kicsit is Voldemort eszébe jut, hogy a nő a saját fiáért aggódik, akkor Harry-nek sokkal nehezebb dolga lett volna.

 

De hát nem Voldemort lett volna, ha eszébe jut :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, tetszik, amit írsz.

Spoiler:

Bár ha jól emlékszem, már az ötödik részben kiderül, hogy mit tett Voldemort Harry-vel, csak még nem nevezik horcruxnak. De már akkor említi Dumbledore, hogy Harry-ben van Voldemort lelkének egy darabja.

 

Krande, a te okfejtésed is jó! A gonosz mindig saját hülyeségén csúszik meg, aztán kapálózás közben apróságban botlik meg :) Amúgy Pálcák Ura, nem Halál Pálcája :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy Pálcák Ura, nem Halál Pálcája :)
Mivel a címe az, hogy a Halál Ereklyéi,

Spoiler:

akkor a pálca a Halál Pálcája. Főleg, hogy maga a Halál adta oda a saját pálcáját anno. De lehetne Végzet Pálcájának is hívni, a legendák így is nevezik :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Köszi!

 

Egyébként szerintem az első könyv tökéletes bevezető. Keveset látunk a varázsvilágból, de pont ez benne a jó. A barátnőm nem meztelenül jött be a szobába, hanem lenge öltözetben, így megmaradt a kíváncsiságom :) Ha érted, mire célzok. Figyelemfelkeltésnek szerintem tökéletes, a története egyszerű, mégis csavaros (engem meglepett anno), úgyhogy tökéletes kezdés szerintem, az apró hibákat leszámítva.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos,

Spoiler:

akkor akár nevezhetnénk a Roxfort Igazgatója Pálcájának, Draco Ex-Pálcának, Mesebeli Szuperpálcának, meg még elég sokféleképpen :)

 

Donát, tény, de ezt meg lehetett volna oldani azért kicsit kevésbé visszafogottabban is. Hogy a barátnős hasonlatnál maradjak, nem mindegy, hogy topban és miniszoknyában vagy egy szál kombinéban jön be :) Anno a Star Wars ep1 és ep4 is elég sokat engedett láttatni a Galaxisból (sőt, az ep1 még annál is többet). De a Gyűrűk Ura eleje is sokkal nagyobb betekintést ad (legalábbis filmen). Ha először ezt olvasom, nem biztos, hogy az én érdeklődésemet maga a világ után ennyi felkelti (mint ahogy filmen csak a harmadik és a negyedik volt az, ami rá fordította a figyelmem).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos,
Igen lehetne úgy is nevezni, de én mégis jobban szeretem a HP ( :) ) kifejezést :)

Spoiler:

De ha már itt tartunk, miért is a Pálcák Ura? Mi olyan kimagasló dolgot tett a pálca, ami megkülönbözteti a többitől?

Az, hogy nem ölte meg a tulajdonosát? A főnix-toll pálca is megóvta a Harry életét 2x is. Az, hogy meg tudta vele javítani a régi pálcáját? Hát ez nem nagy teljesítmény...

Így hát marad az, hogy a pálca eredeti tulaja a Halál volt, ez teszi különlegessé. Bár régen olvastam már, nagyobb jelentőséget a pálcának nem tudok tulajdonítani, mivel a hírével ellentétbe le lehet győzni (pl. Draco).

Míg a Halál Köpenye és a Halál Köve igazán jelentős, hisz az első minden elől megvédi tulajdonosát, a második visszahozhatja a tovatűnt barátokat, és ezt csak megfelelően kell használni, ami lehet hasznos (Harry) vagy hasztalan (Cadmus).

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Szerintem egyik sem volt azzal a funkcióval megáldva, ami a legendából következett. A kavics senkit sem támasztott fel, csak megidézte a szellemeket, de erre Edevis tükre is képes volt egy szinten, azon túl, Harry is dumált a halott Dumbledore-ral, a képeken át is lehet dumcsizni velük, mindemellett a Roxfort tele van kísértetekkel. Ezen a téren a kő semmiféleképpen sem kiemelkedő, legfeljebb annyiban, hogy megmondhatod neki, kinek a szellemét ráncigálja vissza a túlvilágról. Na bumm.

A köpeny pedig hiába nem kopik el, ott van Dumbledore, aki lazán látta Ront és Harry-t a köpenybe bújva a HP2-ben Hagrid házában. Ennyit a köpenyről is, az sem annyira csodálatos.

Ezek után nem is csoda, hogy a pálca sem az a szuperpálca, amiről a legenda szólott. Éppen ez a dolog lényege. Voldemort felül egy mesének, ahelyett, hogy elgondolkodott volna saját korlátain, hibáin. Állandóan a nagyobb hatalmat kereste, és minden legendás marhaságot, igazolt van légből kapott, keresett. Nem is csoda, hogy semmi sem volt végül az, aminek várta (Dumbledore egyik mondata jól illik erre a helyzetre: "Rossz úton jár az, aki álmokból épít várat és közben elfelejt élni."). Hiszen mint kiderül a könyvből, sokkal valószínűbb, hogy a három testvér készítette a három halálkütyüt és nem a haláltól kapták (és ezt a halott Dumbledore mondta, akinek akkor volt már némi fogalma a halálról :)), ergo maga a Halál Pálcája sem helyénvalóbb megnevezés, mint a Pálcák Ura.

 

Hát nem tudom, engem nem csak a tanga, de a franciabugyi is elvarázsol... szóval szubjektív :)

Én is szubjektívan írtam, amit írtam :) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, szerintem nagyon jól látod. És szerintem mi is, olvasók is felültünk egy picit Rowlingnak, mert én pl. lazán behevettem, hogy

 

Spoiler:

aki mindhárom tárgyat birtokolja, az a Halál ura lehet, s a kővel valóban vissza lehet hozni a holtakat az élők birodalmába, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Ejnye, nem fogadtad meg Dumbledore tanítását, mikor azt mondta, hogy a halálból még a mágia sem hozza vissza a halottakat. :) (Nem ugrik be, melyik részbe mondja ezt Harry-nek.) Nekem emiatt volt már az elején gyanús a kavics. Meg az is jelzés értékű volt, hogy egy meséből derült fény erre. Viszont a pálcáról én is elhittem, hogy erősebb lehet a többinél, főleg Harry önállósodó pálcája miatt. Az egy eléggé félrevezető motívum volt (gondolom nem véletlen :)). De aztán a végén rá kellett jönnöm nekem is, hogy frászt, a pálca csak annyira erős, mint a használója.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Szerintem azért a pálca erősebb a társainál (ld.: megjavítja az eltört társát), de ez szerintem egyszerűen csak egy "mesterdarab" és ennyi. Noha minden varázslóhoz egy pálca illik igazán, lehet, hogy ennek az a különlegessége, hogy minden varázslóból kihozza a maximumot. :)

 

Igen, emlékszem DD szavaira, de gondoltam, ha a Halál készítette őket, talán jó esély van rá, hogy talált valami kibúvót :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végzet Pálcája, bocs. Régen olvastam.

 

Maximumot? Talán. De nem mindenkiből. Sokkal inkább a Halált hozza, és nem ki, hanem rá. (Épp ezért, elképzelhető, hogy tényleg a Halál készítette, vagy legalábbis, köze volt hozzá.) Amúgy tényleg elég erős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

HP2 is kivégezve. Ez már sokkal jobban tetszett, mint az első :bumm: Itt már nincsenek olyan hirtelen megoldások (bár a végét még nyújthatták volna, hiányoltam a filmbeli véget). Nagy erénye, hogy amit eddig a film után nem értettem, most világossá vált :) Amúgy tök jó, már itt el lett árulva, hogy

Spoiler:

Harry is horcrux. :D

És ezzel kiolvastam mind a hét könyvet. Ma folytatom a harmadikkal (meg a harmadik filmmel, jelenleg ilyen lükén csinálom, megnézem a filmet, aztán elolvasom a könyvet :D).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedves egészségedre, örülök, hogy tetszik. Elég fura hogy a filmet nézed előbb, de így legalább a film is tetszeni fog, nem csak a könyv :bumm: Megjegyzem nekem az Azkabani a kedvencem a sorozatból, viszont a filmben kb csak a lényeget hagyták ki belőle. Ennél még az is jobb, amikor a 4 elejéről lespórolták a kviddics VB-t. (Hú pedig de nagyon megnézném 3D-ben).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedves egészségedre, örülök, hogy tetszik. Elég fura hogy a filmet nézed előbb, de így legalább a film is tetszeni fog, nem csak a könyv :)

Fog? Az összes eddig elkészült filmet sokkal előbb láttam, mint, hogy kezembe vettem a HP3 könyvet (az volt az első, amit elolvastam). :) A filmek miatt vettem rá magam az olvasásra, mert tetszettek és kíváncsi lettem a könyvekre. A HP7 az egyetlen, amit előbb olvastam, mint hogy látni fogom (és az egyetlen, amit moziban fogok látni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Mikorra ígérik a filmet (mármint az elejét)?

 

 

Hmmm valahogy ennek a filmnek az eleje dologról eszembe jutott egy régi vicc. -Figyelem gyerekek, a busz nyolc órakor indul, mindenki legyen itt! A névsor eleje a buszon utazik, a vége az utánfutón. Van kérdés? -Tanárnő kérem, mikor indul az utánfutó?)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

 

A Pálcák Ura valóban erősebb a többi pálcánál. A történet szerint kevés használóját tudták párbajban legyőzni (pl Grindelwaldot Dumbledore), a legtöbb esetben az első gazdájához hasonlóan olyankor szabadították meg a használóját tőle (és az életétől), amikor nem tudott védekezni (mert például aludt, vagy mint Dumbledore esetében legyengült egy méregtől, és egyébként sem akart védekezni Dracóval szemben). Viszont azt is tudni kell, hogy a varázslatot nem a pálca hozza létre, hanem a használója. A pálca csak fókuszálja és felerősíti azt. Vagyis a varázslat erejét nem csak a pálca, hanem a használója képességei is befolyásolják. Voldemort esetében azért nem működött rendesen a Pálcák Ura, mert soha nem fegyverezte/győzte le az aktuális gazdáját (Grindelwald és Dumbledore után Draco Malfoy, majd Harry Potter).

 

A feltámadás köve nem úgy működik, ahogy a történetben és a valóságban is a legtöbben gondolják. Ha egy halottat akarunk visszahozni vele, úgy járunk, mint a kő első gazdája. Harry esetében egy kicsit bizonytalan vagyok. Amikor használta a követ, megjelentek a szerettei, hogy segítsék, amíg szembe nem kerül Voldemorttal. Úgymond tartották benne a lelket, hogy ne futamodjon meg. Aztán pedig eltűntek, amikor már nem volt szüksége rájuk. Másrészt vehetjük úgy is, hogy saját magára is hatással volt, és így meghagyta neki a választási lehetőséget, hogy tovább megy a halálba, vagy visszatér az élők közé. Ennek viszont némileg ellent mond, hogy Dumbledore szerint azért tud visszatérni, mert Voldemort a vérét használta, amikor ismét testet öltött, és ezzel az élethez kötötte Harryt.

Szóval szerintem a kővel ideiglenesen vissza lehet hozni a halottak egyfajta "lenyomatát", szellemét, valamint lehetséges, hogy meg lehet vele akadályozni élő személyek halálát.

 

A köpennyel ugye nincs gond, annak az a különlegessége, hogy olyan jól működik, hogy még a Halál sem lát át rajta. (Csak Mordon a mágikus szemével... :D )

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Megnéztem a HP 7/1-et. Azon túl, hogy eddig ez a legrészletesebb feldolgozás, nem valami vonzó tulajdonsága, hogy a sztori másik fele még nem elérhető filmen. Ráadásul tényleg, az unalmasabb fele került bele, így a film sem valami izgalmas (bár az elején az üldözés nagyon ott volt).

Viszont itt érződik igazán, hogy mennyi mindent kihagytak az előző részekből. A tükördarab fontossága egyáltalán nem lehet világos annak, aki nem olvasta a könyvet. Ugyanígy, ha csak nem találtak ki valamit, akkor érdekes lesz a következő részben, amikor nekiindulnak a többi horkruxnak, hiszen azokat Harry az előző részben ismerte meg, az viszont kimaradt a HP6-ból. Bár látok reményt arra, hogy szépen megoldják ezt a hiányt, hiszen remekül behozták azokat a szereplőket (Bill Weasly - nála még a sebhelyet is elmondták, igaz, ezt látni kellett volna az előző részben... -, Moondungus; bár erősen hiányolom Charlie Weasley-t, a filmekből szintén nem igazán jön le, hogy nem négy, hanem hat testvér van), akiknek már korábban is fel kellett volna tűnniük. Viszont azt a funkcionálatlan vonatos jelenetet kihagyhatták volna, helyére bekerülhetett volna még pár perc az esküvőről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem eddig ez a 2. kedvenc a 3. rész után. Szerintem nem unalmas, a hangulata magával ragadó, és végre kellően részletes.

Az unalmasabbat úgy értsd, hogy unalmasabb, mint amilyen majd a következő rész lesz (jön a bank, majd a roxforti csata -> mindkettő elég látványos és akciódús szakasz lesz). Szóval csak unalmasabb, de nem ténylegesen unalmas. Remélem, érthető, hogy mit akarok kimakogni (bevettem a fogalmazásgátlót... :hehe: ).

 

Szerk.: viszont zene terén elég semmilyen a film. Már az album meghallgatásakor is annak tűnt, de a filmre sem változott. Remélem, az utolsó felvonásban a nagy visszatérő John Williams igazán odateszi magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem ez a hetedik film teljesen lenyügözött. Már-már fant csinált belőlem. A könyvekből csak az elsőt ismerem, a filmek meg egyik fülön be másikon kimentek. Valamennyire tetszett, de a sztorik nem nagyon ragadtak meg bennem (kivétel a harmadik rész mert az a maga módján zseniális). Ezt a hetedik filmet viszont ámulattal néztem. Két és fél óra még nem volt ennyire rövid.

Ennek hatására egyébként újra is néztem az összes Potter filmet. Hát rég volt film, amit ennyire vártam volna, mint most a széria befejezését. Arra nem számitok, hogy annyira jó lesz, mint ez a mostani, mert az utolsó rész valszeg sokkal akció-orientáltabb lesz, de ha már csak megközeliti a hetedik film minőségét, nekem az is elég.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik, én inkább azok táborát gyarapítom, akiket nem nyűgözött le ennyire a film. Kivéve az elejét, az zseniális. De aztán már nem annyira, hiába felel meg nagyon jól a könyvnek. Lassúnak érzem a közepét. Inkább módosítottak volna picit többet, mint az előző részeknél, és csináltak volna valami olyat, ami igazán vászonra valót. Ami érzésem szerint inkább majd a következő rész lesz. Szerintem a nem idevaló zene nagyban rontotta az élményt. Nem azt mondom, hogy nem jó, nagyon is tetszett, de nem ennyire, mint a többségnek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik, én inkább azok táborát gyarapítom, akiket nem nyűgözött le ennyire a film. Kivéve az elejét, az zseniális. De aztán már nem annyira, hiába felel meg nagyon jól a könyvnek. Lassúnak érzem a közepét. Inkább módosítottak volna picit többet, mint az előző részeknél, és csináltak volna valami olyat, ami igazán vászonra valót. Ami érzésem szerint inkább majd a következő rész lesz. Szerintem a nem idevaló zene nagyban rontotta az élményt. Nem azt mondom, hogy nem jó, nagyon is tetszett, de nem ennyire, mint a többségnek :)

Úgy látom, egy véleményen vagyunk. :)

Én mondjuk meg voltam arról győződve, hogy bekerül a filmbe a minisztérium bukása (ha már bekerült Pius Thicknesse hatalomra kerülése), és az esküvőn is kicsit több adok-kapok lesz. Viszont azért rendesen rövidítettek, mert az Odú és a Grimmauld téren is többet időztek. Ezek közül mondjuk az Odút kicsit bánom, a könyv elején nekem az a szakasz tetszett a legjobban.

Viszont, így, hogy ez a rész lassabb lett, mint az eddigiek (és lényegesen lassabb, mint amilyen valószínűleg a záró etap lesz), már teljesen értelmetlennek tartom, hogy a HP6-ból kihagyták a film végéi csatát. Mintha az ep4-ből kispórolták volna a Halálcsillag elleni támadást azzal az indokkal, hogy az ep6-ban úgyis benne lesz egy támadás a Halálcsillag ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik, én inkább azok táborát gyarapítom, akiket nem nyűgözött le ennyire a film. Kivéve az elejét, az zseniális. De aztán már nem annyira, hiába felel meg nagyon jól a könyvnek. Lassúnak érzem a közepét. Inkább módosítottak volna picit többet, mint az előző részeknél, és csináltak volna valami olyat, ami igazán vászonra valót. Ami érzésem szerint inkább majd a következő rész lesz. Szerintem a nem idevaló zene nagyban rontotta az élményt. Nem azt mondom, hogy nem jó, nagyon is tetszett, de nem ennyire, mint a többségnek :)

Én meg pont forditva érzem. Az eleje oké, de semmi kiemelkedő. A szokásos Potter valamivel minőségibb kivitelben. Onnantól viszont, hogy csak hárman vannak, tátottam a szám, hogy tényleg egy Potter filmet nézek. Végre nem csak a sztorival, nem csak az eseménnyel foglalkoztak, ami annyi nagy költségvetésü filmet igy a Pottereket is rendkivül lapossá tudja tenni, hanem mertek lassuak lenni és a karakterekkel foglalkozni. Végre nem arról szólt minden egyes másodperc hogy előre kell hajtani a sztorit, bemutatunk valami hú de szupi ötletet vagy megoldunk egy rejtélyt, hanem egészen emberi jelenetek és nagyon bátor lassú hangulatépités került a vászonra. Nekem valszeg pont ezért fog kevésbé tetszeni a következő rész, mert abban már inkább az ILM trükkjei fognak dominálni, ami nem baj, bár van egy egészen halovány félelmem -legalábbis abból amit hallottam, hogy mennyi akció mardt még hátra- hogy talán túlságosan is. De ha csak közel ilyen jó lesz, már nagyon fog tetszeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg pont forditva érzem. Az eleje oké, de semmi kiemelkedő. A szokásos Potter valamivel minőségibb kivitelben. Onnantól viszont, hogy csak hárman vannak, tátottam a szám, hogy tényleg egy Potter filmet nézek. Végre nem csak a sztorival, nem csak az eseménnyel foglalkoztak, ami annyi nagy költségvetésü filmet igy a Pottereket is rendkivül lapossá tudja tenni, hanem mertek lassuak lenni és a karakterekkel foglalkozni. Végre nem arról szólt minden egyes másodperc hogy előre kell hajtani a sztorit, bemutatunk valami hú de szupi ötletet vagy megoldunk egy rejtélyt, hanem egészen emberi jelenetek és nagyon bátor lassú hangulatépités került a vászonra. Nekem valszeg pont ezért fog kevésbé tetszeni a következő rész, mert abban már inkább az ILM trükkjei fognak dominálni, ami nem baj, bár van egy egészen halovány félelmem -legalábbis abból amit hallottam, hogy mennyi akció mardt még hátra- hogy talán túlságosan is. De ha csak közel ilyen jó lesz, már nagyon fog tetszeni.

Ez igaz. És ez pont annak köszönhető, hogy volt már idő rá., A korábbi részeknél egyetlen filmbe akarták belezsúfolni az éppen feldolgozás alatt lévő könyv összes fontos történeti részét. Ami az első két résznél még sikeresen ment is, mivel azok egyszerűek, de a harmadik résztől kezdve (ahol már ugrásszerűen megnőtt az oldalak, ezzel együtt a cselekményszálak száma), már nem fért el. Most viszont volt idejük a cselekmény görgetése mellett másra is (bár én még így is kicsit kapkodósnak érzem). Talán ezért is lett volna jó, ha már a harmadik résztől könyvenként két filmet csináltak volna, mert akkor maradt volna idő az iskolai eseményekre is, ami pont a szereplők fejlődésére szolgáltak.

Viszont pár dolgot pont ezért furcsának találok. Például Bill bemesélése. Bill aktív szereplője a könyveknek (a sebhelyét például a HP6-ban szerezte a Roxforti csatában, ami a filmből teljesen kimaradt, így Bill is), mire ideérünk, már ismerjük. A csajt, akit most elvett, a negyedik könyvben ismerte meg (ami ebből a filmből csak akkor jön le, ha emlékszik az ember a szöszire a negyedik filmből). Szóval, itt van Harry, aki hetedik éve áll szoros kapcsolatban a Weasly családdal, és csak most ismerte meg Billt? A könyvekben róla eddig egyszer volt információ: mikor a második részben mutattak egy képet a családról Egyiptomban. Meg akkor látható a hatodik tesó, Charlie is (akit még megemlítenek az elsőben és a negyedikben, de itt az esküvőn már híre hamva sincs). Nonszensz. Vagy Dobby halála, ami megint kicsit érdekes, hiszen a második film óta nem is láthattuk, pedig a könyvekben többször is segített Harry-nek. Így viszont nem jön át igazán az, hogy Dobby halála miért olyan nagy dolog.

Az olyan apróságokról nem beszélve, hogy itt a tükördarab, amin át látható valaki. A filmből erről a darabról, a funkciójáról és fontosságáról semmi infó nincs, mivel kimaradt az ötödik filmből (ahol Sirius karácsonykor odaadja a még egész tükröt Harry-nek, amit a sztori végén dühében összetör). Vagy, hogyan képesek hopponálni Harry-ék, amikor sosem tanulták meg (ha jól rémlik, a hatodik könyvben tanulták). Vagy miért képesek néha varázsige nélkül is varázsolni (szintén tanulták valahol a harmadik-negyedik könyv táján). Miért is olyan fontos Harry-t még a születésnapja előtt kivinni a házból. Ezek azok a dolgok, amik kimaradtak az előző filmekből, és most hirtelen rázúdult az emberre egy csomó, a filmekben megalapozatlan dolog. Pedig, ha már az előzőekben is két filmet kaptak volna az egyes könyvek, valószínűleg ezekre is maradt volna idő. És jobb is lett volna, ha az iskolába járó Harry-t láttuk volna az iskolában iskolai dolgokkal is foglalkozni. :)

 

Mondjuk a könyv második felére is juthat még ilyen lassúbb szakasz, bár van egy olyan sanda gyanúm, hogy nagyobb hangsúlyt fog kapni a Gringots kifosztása és a Roxfort elleni ostrom. Eleve, már a könyvben is elég hangsúlyosak ezek a részek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.