Ugrás a kommentre

Harry Potter


Milandra

Ajánlott hozzászólás

Végre fellélegezhetnek a rajongók, mivel új Harry Potter filmek jönnek! :)

Pedig pár éve még Rowling fikázta be Lucast, hogy ő bezzeg nem fog csinálni előzményeket, mint az említett úriember mert minek? Ennyit erről akkor. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért is? Rowling egy deka filmet nem csinált eddig, és szó sincs róla, hogy ezekhez a filmekhez előbb ő könyvet írna. Ami a történet alapjául szolgálna, már rég meg van írva. Szerintem most kaptak a Hobbit sikerén, és ahogy ott is megfilmesítik még a függelékeket is, úgy itt is filmmé gyúrják a mellékágak sztoriját, a könyvekben csak érintett múltat (ama múltat, amit a filmekben nem érintettek, vagy csak elsétáltak mellette).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vagyok Potter fan de filmeket akármikor megnézem újra ha úgy adódik. Érdeklődésem nem keltette fel nagyon, én leginkább Voldemort iskolás éveit nézném meg, ha már a filmekben voltak jelenetek abból az időből, akkor csinálhatnának abból inkább. Könyveket nem olvastam de szerintem nincs akkora potenciál a HP-univerzumban mint a SW-ben, maximum még a Roxfort alapítása meg a 4 nagy varázsló amiről látni szeretnék valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd talán későbbiekben sort kerítek rá, de filmek alapján én Voldemorton kívül mást nem tudok elképzelni.

Igen a filmek zanzásított semmik kb a könyvekhez képest. Az első kettő film amiben minden benne van, mert a könyvek nagyon rövidek, de aztán egyre több minden marad ki belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért is? Rowling egy deka filmet nem csinált eddig, és szó sincs róla, hogy ezekhez a filmekhez előbb ő könyvet írna. Ami a történet alapjául szolgálna, már rég meg van írva. Szerintem most kaptak a Hobbit sikerén, és ahogy ott is megfilmesítik még a függelékeket is, úgy itt is filmmé gyúrják a mellékágak sztoriját, a könyvekben csak érintett múltat (ama múltat, amit a filmekben nem érintettek, vagy csak elsétáltak mellette).

 

Pont ez ugrott be nekem is a film kapcsán! :) Lehetne az a címe, hogy "Harry Potter Hobbit Válasz(t)"

 

Egyébként pedig örülök, rengeteg kiaknázatlan lehetőség van az univerzumban!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 8 hónappal később...

Most hallok erről először. Merrefelé lehet elérni?

https://www.pottermore.com

Be kell regisztrálni. Rowling írta, és egy jövő beli Quidditch bajnokságot ír le, ahol persze ott az össze korábbi szereplő, és leírja hogy mi történt velük a közben eltelt időben. Mondom, még csak beleolvastam, de egész jónak tűnik. Kár hogy angol. :D De talán lefordítják majd.

Ui: tegnap tette fel.

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jópofa oldal ez a pottermore.com. Belenéztem, mert a lányaim (is) HP rajongók, főleg a kisebbik, és egyből regisztráltam is. Épp most választotta ki őt a Teszlek Süveg a Hollóhátba :) (persze a segítségemmel, mert még nem tud ilyen szinten angolul).

A novella is jónak tűnik, belenéztem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy lehet eljutni odáig, hogy besoroljon egy házba? Az elején végig kell kattintgatni azt a Gringotts-os részt, meg a többit és csak utána lehet menni a Roxfortba, vagy hogy van ez?

Úgy van, ahogy Kudar írta, de nem tart túl sokáig a folyamat, és az is érdekes, hogy milyen pálcát kapsz. Az állatot viszont szimplán kiválasztod, és a Gringotts is pillanatok alatt megy :)

 

Kudar :D Mondjuk én csodálkoztam volna, ha a két "híresebb" ház valamelyikébe kerülök :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A pálcám ciprus fából készült, sárkány maggal, 12,5 hüvelyk, enyhén rugalmas. És milyen jól fest, plusz passzol a felhasználónevemhez: Dragon Wave. Király! :rock:

Karrde, Krande, háztársak lettünk, én is a Hugrabugba kerültem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, most sikerült megcsinálnom. A varázspálca nekem egy 12 és 1/4 hüvelykes mogyorófából készült darab, unikornis 'velővel' (ez nem volt kristálytiszta), enyhén rugalmas. (Amúgy nem tudom, hogy tényleg van-e bármiféle hatása a válaszainknak, vagy csak úgy random módon ad be egy pálcát.) :hmm:

 

A besorolás is jó volt (bár engem a zene kicsit zavart), itt megint nem tudom mi alapján szelektált a program/a süveg. Az elején volt, ahol még a színekre gyanakodtam, de aztán volt ahol nem is 4 lehetőség közül kellett választani. Én a Griffendélbe kerültem. (Azt hittem a Hollóhátba fog tenni, de mégis egy oroszlán fogadott a képen.) Azért örülök, hogy nem Mardekáros lettem, nem akarnék a pincében lakni. :)

 

Ti is kaptatok ilyen üdvözlő üzenetet?

"Congratulations! I'm Prefect Percy Weasley, and I'm delighted to welcome you to GRYFFINDOR HOUSE. Our emblem is the lion, the bravest of all creatures; our house colours are scarlat and gold, and our coomon room lies up in Gryffindor Tower.

 

This is, quite simply, the best house at Hogwarts. It's where the bravest and boldest end up - for instance: Albus Dumbledore! Yes, Dumbledore himself, the greatest wizard of our time, was a Gryffindor! If that's not enough for you, I don't know what is.

 

I won't keep you long, as all you need to do to find out more about your house is to follow Harry Potter and his friends as I lead them up to their dormitories. Enjoy your time at Hogwarts - but how could you fail to? You"ve become part of the best house in the school."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetséges, most így jobban megnézve a dolgokat vanank itt kipipálható rublikák és a lap alján is találtam eddig fel nem fedezett opciókat... :pfff::oops: Jól van, nem baj, jobb lassan tíz év után felfedezni, mint soha... :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetséges, most így jobban megnézve a dolgokat vanank itt kipipálható rublikák és a lap alján is találtam eddig fel nem fedezett opciókat... :pfff::oops: Jól van, nem baj, jobb lassan tíz év után felfedezni, mint soha... :facepalm:

Hehe, ha ez megnyugtat, én sem tudtam. :D Engem mondjuk nem nyugtat meg. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.