Ugrás a kommentre

The Clone Wars mozifilm


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én olyan fél 11-háromnegyed 11-kor már ott leszek.

kolmilan: ha jösz velem szóljál (küldj egy PM-et és majd megbeszélünk mindent)

Körülbelül addigra érek oda én is. (Mielőtt valaki belekötne, nem akarom elsietni. Egy Jedi sohasem siet semmivel. :roll: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak meg ne említsd neki, hogy ott szoktak pont a Westend ajtajába állni a kurvák meg a stricik :)

Szívem, hát hányszor megyek el én ott? Sokszor :D Nekem már elég "természetes" képet fest így az aluljáró :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De én nem szeretek sietni. :roll: És igen, fél órába sok minden belefér. :)

Én sem szeretek sietni :D Oldie-t úgyis meg kell várnunk a másik oldalon, és ő negyed órával később ér be, szóval ennyit simán késhetünk :P

Jah, úgy már majdnem másfél az utazás :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Válaszolt a fickó!

idézem:

600 Ftért megirom neked a Clone Warst és megfestem a lemezt is!Eredeti triologia is megvan ha kell akkor azt is megcsinálom!De küldöm a sw listámat azon csemegészhetsz!

Ody: még ne tégy semmit!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze majd' elfelejtettem. Szóval lesz idő mindenre. :P De oldie olyan későn jön? Hogy fog a mozi elé érni fél 12-re? :D

Hogy nektek micsoda gondjaitok vannak! :P Én meg azon filóztam amíg a 10:15 volt a javaslat, hogy azt próbáljam ki, hogy le tudom-e még körözni a pesti "rohanó" embereket sietés terén, vagy inkább a 6:51-es vonat helyett menjek a a 4:43-assal... :roll: Szerencsére a kérdés eldőlt: se sietés, se hajnali utazás. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szívem, hát hányszor megyek el én ott? Sokszor :) Nekem már elég "természetes" képet fest így az aluljáró :roll:

Nálunk két veszélyes környék van: a Dankó Pista utca(neve utal a tartalmára), ill. a park kicsit sötétebb ösvényei, ahol meg a hajléktalanok vannak.

Hát nem irigyellek titeket, megmondom őszintén... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmiképp ne indulj hajnalban, ha később is felérsz :roll:

Már nem kell, a 12:15-ös kezdés ezt megoldotta. De abban biztos vagyok, hogy ti nagyrészt még akkor fordultok a másik oldalatokra, amikor én elindulok itthonról (kb 6 órakor). :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk két veszélyes környék van: a Dankó Pista utca(neve utal a tartalmára), ill. a park kicsit sötétebb ösvényei, ahol meg a hajléktalanok vannak.

Hát nem irigyellek titeket, megmondom őszintén... :)

Ó, Budapest! Be szép! Amikor ifjú főiskolásként 5 utcalány közt jársz suliba, holott olyant előtte csak tévében láttál... :D

És egy hónap múlva már szinte minden információt tudsz róluk, az áraktól a "menetidőkig", holott max egy "Helló!" volt az összes kommunikáció köztetek... :roll:

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a Váci útnál jössz fel, nem kell sokat mászkálnod, csak pár métert :roll:

Ehhez a "félni kell a Nyugati téri aluljáróban" gondolathoz azért hagy tegyek hozzá annyit, hogy én gyerekkorom óta élek e bűnös városban, és ahhoz képest, hogy a másik felén lakom, elég sokszor járok arrafelé, de még sohasem volt halálfélelmem. :) Estefelé, 9 után persze már rosszabb a helyzet, mert az arány a normális és a kétes egyedek között rossz irányba tolódik, de azért nem bicskanyitogató.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr-ral gondoltunk egy nagyot, és ma 19.30-kor megnéztük a Clone Wars-t feliratosan a MOM Parkban.

Azt kell mondjam, a véleményem nem túl hízelgő: ez a film az elrontott lehetőségek filmje. Túl sok szempontnak akar megfelelni, és ez szükségszerűen fanyalgáshoz és alacsony nézettséghez vezet. Ez most is látszott: a premier napján, az esti vetítésen egy legalább ötszáz fős teremben velünk együtt huszan(!) voltak.

Spoiler:

A Clone Wars gyerekfilm.

A droidok nagyon gyermetegen viselkednek (poénjaik 90%-át simán tudtam volna nélkülözni, főleg, amikor a nagyobb droidok is bárgyú személyiséget kapnak), a nem túl körmönfont sztorit legalább hatszor rágják a szánkba különböző szereplők a 90 perc alatt. Mindenféle aranyos becézgetéseket hallunk, Büdöske édes stb. Obi-Wan egy csata közben teázni hívja az ellenséges tábornokot, aki természetesen elfogadja a meghívást, majd öt perc után rájön, hogy nem stimmel valami. A film tényleg a legfiatalabb közönséget célozza meg.

A Clone Wars nem gyerekfilm.

A droidok gyakran meglepő hatékonysággal működnek. A klónok olyan gyorsan hullanak, ahogy azt csak az EP3 néhány jelenetében láthattuk - itt viszont percekig megy olyan mészárlás, amely néha még a filmeken is bőven túltesz. Gondoljunk csak arra, amikor egy droid átlövi az egyik klón gyomrát. Ezt még az EP3-ban sem tűrte volna Lucas. A sokszor idióta droidok igen gyakran véres mészárosokká válnak. Ez egyértelműen nem a legkisebbeknek szól. Ziro szála kellemes csavar a történetben, és garantáltan összezavarja a gyerekeket, mert nincs eléggé megmagyarázva, pláne a könnyebben érthető, túlmagyarázott főszálhoz képest.

A Clone Wars egy Star Wars-film.

A filmben igen sok jól elkapott, hangulatos, a nagy filmekkel felérő, bizonyos szempontból azokat meghaladó pillanat van: a klónok bevetésre készen állnak a csapatszállítóban, vörös fényekkel megvilágítva; a sötétben várják, hogy rájuk törjenek a droidok; felfelé másznak egy függőleges sziklafalon; Anakin és Ashoka végigmennek a börtönsoron; Anakin megvív Dookuval, Ventress Obi-Wannal, és még sorolhatnám. Vannak remek párbeszédek, például Anakin és Ashoka között Anakin múltjáról meg Ashoka bizonyítási kényszeréről. A film végén Anakin és Padmé egy-egy mondata zseniálisra sikeredett - épp csak egy pillanattal néznek tovább egymásra, épp csak egy szóval mondanak többet, mint amit a diplomáciai udvariasság megkíván, és ebben a kicsiben ott van minden, amit nem mondhatnak el. Sokszor látunk tüneményes beállításokat, a nagy filmekhez méltó színharmóniákat. Remekbe szabott kameramozgások is akadnak szép számmal, most csak azt emelném ki, amikor egy klóntámadást mintha kézi kamerával követnének végig. Az űrjelenetek szinte mindegyike kiemelkedő.

A Clone Wars nem Star Wars-film.

Azért nem, mert ezen remek pillanatok között rengeteg dolog kibillent a hangulatból, és számomra ez adja a film alapérzését, mivel ebből van a legtöbb. Unatkozni egy pillanatig sem unatkozom, a 90 perc gyorsan eltelik, de gyakran kínosan feszengek. Például a nevezetes teázás közben, és utána, amikor Obi-Wan élő pajzsként használja a tábornokot. Ez annyira nem méltó egy Jedihez, hogy ez volt az első alkalom, amikor a "gyalázat" kifejezés jött a számra. A következő kevésbé volt komoly, Jabba fiának első feltűnéséhez kötődik. (Aki egyébként stílusában emlékeztet Döncire az Egon és Dönci című magyar produkcióból. Egyszer ráadásul még mintha a hangjuk is azonos lenne.) Dooku csak egy élő kommunikátor a filmben: ott áll Jabba udvarában, és vetít. Mást nemigen csinál. A figurák néha durván ismétlik önmagukat (Minden a terv szerint halad), és a történet, az elhangzó mondatok is sokszor erősen rímelnek a filmekre. Legtöbbször az EP2-ből és az EP3-ból történt átemelés, aztán volt EP6-os és talán EP5-ös is. Ez igazán a rajongói filmek sajátja szokott lenni, abból is a gyengébbeké. Palpatine irodájára például ugyanolyan snittel közelítünk rá, mint amilyen a Klónokban látható, ráadásul háromszor is - ebből kettő gyakorlatilag ugyanaz.

A zene színvonala számomra hullámzó. Sokszor hangulatos, néha a filmeket idézi. A főcímzene átírását viszont csak azért nem minősítettem gyalázatosnak (ami a zenébe belehallgatáskor pedig eszembe jutott), mert bevallom, ahogy meghallottam, elkezdtem nevetni. Mintha egy diszkósított főtémát hallanék. Aztán megszólal a narrátor, és a legdrámaibb katasztrófahangon ecseteli, hogy Jabba fiával milyen disznóságok történtek, majd látjuk, hogy Jabba bejelentkezik a főkancellár irodájának holopadján... Hát elnézést, de ez szerintem nevetséges. (Erről a hangról a War of the Worlds narrátora jutott eszembe. Nem a felújításé, hanem az ötvenes években(?) készült eredetié. Ott szólt ilyen hangon a tudósítás a szörnyűbbnél szörnyűbb eseményekről.) Ez a nyitás szerintem túl komolyan veszi magát, ettől válik számomra nevetségessé. Nincs összhang - ami jellemző az egész filmre. Szerintem az "A long time ago" felirat teljesen felesleges, hangulatilag nem illik a film elejére. A Lucasfilm logó után jöhetne a főcím és egy kevésbé drámai narrátor. Ja, a járkáló kólásdoboz-droidok is komoly mélypontot jelentettek számomra, ahogy a film eleji csatát is feleslegesnek éreztem, ilyen terjedelemben legalábbis mindenképpen. Az viszont tetszett, hogy Ashoka bevonása Obi-Wan ötlete volt. (Az ő karaktere is jól sikerült, de mivel nem szerepel nagyon sokat, ez kevésbé markáns.)

Összességében tehát nem értem, mi akar lenni ez a film - és ennek semmi köze ahhoz, hogy moziról vagy pilotról vagy akármiről van szó. Ki a célközönség? Mert egy kisgyereket biztos nem vinnék el rá. Egymásnak ellentmondó szempontoknak megfelelni próbálásból sose szokott túl jó dolog kisülni, és szerintem ez történt most is. Pedig vitathatatlan, hogy a filmben nagy potenciál volt. A Star Wars-hangulat ott rejlik benne, csak más szálra kellett volna felfűzni az egészet. Például kiderülhetett volna, Jabba miért utálja a Jediket, ehelyett pedig szépen kikíséri őket a zárójelenetben, ahol Yoda is felbukkan, de minek. A sok jó pillanatból pedig simán össze lehetett volna hozni egy remek filmet. Ziro a legjobb új karakter, a transzvesztita nagybácsi tökéletesen működik, sokkal eredetibb és hangulatosabb, mint Jabba. A film animációja, ha nem is túl izmos, a dinamikusabb jelenetekben megfelelő és egyedi. Csak Anakin arcából kellett volna egy animálhatóbbat, élőbbet faragni. Ashoka pedig az egyik legkellemesebb meglepetés. Tőle nagyon féltem, de határozottan szimpatikus lett - talán pont azért, mert az ő arca szépen animálható, vannak arckifejezései. Egy-két idegesítő megszólalásától eltekintve igazán üdítő karakter. (Egyébként Assaj szintén jól kezelt figura lett.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SimonZ: csak nem te is a kritikusok táborát gyarapítod?

 

Akkor mégsem velem van a baj, vagy ketten vagyunk különcök? A kérdés költői, a választ mindenki fogalmazza meg maga a film megtekintése után. Továbbra is tartom a legelsőként leírt kritikámat ami messzemenőkig objektív, ahhoz képest hogy mennyire nagyon is szeretem a SAGA-t.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szíves elnézését kérem a fórum társaknak, de még sem tudok menni. Elméletileg a magyar mediterrániumban járok egyetemre (Pécs) de ezen a héten olyan hideg volt, a koliban nem volt se fűtés se melgvíz így megfáztam. :roll: Kérlek bocsásatok meg, hogy inkább itthon ülök és megprbálok meggyógyulni, mint lázasan kóvályogva tovéább rontsam a helyzetem. :):D:D

 

Nem tudom, hogy ilyen kor mi a helyzet a jegyekért ptt kell fizetni, akkor is ha nem veszem át? Mert ha igen, akkor max elutalom Oldienak vagy Karrdeenak az árát. :P

 

Aki megy attól minimum ezer oldalas beszámolót várok.......köszi! :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.