Ugrás a kommentre

Adywans Empire Strikes Back Revisited


Oldfighter

Ajánlott hozzászólás

Rendben van, dicsérjék, én ugyan nem láttam a teljes filmet, csak egyes részleteket, de biztos vannak benne szép dolgok. Viszont szerintem ez akkor sem szép dolog, hogy valaki megváltoztatja más munkáját, mert gondol egyet, hogy neki nem tetszik. Magának csinálja, ha ennyire unatkozik, de hogy még ki is teregeti a neten... Én Lucas helyében már rég bepereltem volna.

Szerkesztve: - Giskard
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egyre inkább ugy tünik hogy adywan unatkozik. Belenyul egy jelenetbe ami ugy jo ahogy van és a belenyulás se nem ad hozzá se nem vesz el belőle. De legalább belenyult. Ez a fanmunka kezd egyre érdektelenebbé válni... a New Hope-os legalább tisztességesen feltudott idegesiteni :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de van akinek ezek a (kék) hangulati változtatások is bejönnek, most Adywan pontosan kihez is igazodjon, Dzséjt? Ami neked nem tetszik, az másnak tetszhet. Mondjuk engem hidegen hagy ez az egész, csak gondoltam, ezt megjegyzem :angry:

A filmhez, talán, mondjuk? George Lucas elképzeléseihez talán?

 

Ott volt pl a jawák ionfegyvere is ami kék. :D De a te általad adott magyarázattal Dzséjt, akkor miért volt éppen piros a hoth-i ionfegyver amikor van piros lézersugár is? :o Szerintem ez a kék dolog jobb megoldás ha csupán a klasszikus trilógiát nézzük. Ugye a jawák kék ionnal bénítottak és még a Tantive IV-en is a rohamosztagosok kék bénítósugárral fektették ki Leiát. :o

Nincs logika ebben, éppen ez az. EZ a lényeg! A Star Warsban van zöld, kék, lila lézersugár, kék, lila és vörös ionsugár, vörös protonsugár, vörös és kék protontorpedó (apropó, Adywan papa miért nem színezte át a protontorpedót kékre?), sárga vibrációs rakéta, zöld, kék és lila fénykard. Logika nuku benne, és nem is kéne racionalizálni, és pláne nem egységesíteni. Valaki úgy döntött, hogy az ep4-ben az ion legyen kék, az ep5-ben vörös, a TCW-ben lila, és ugyenez az ember döntött arról is, hogy a klónok kék sugárral, a geonosisiak lilával lőjjenek. Remélem, ezután az ep1-2-3-ban minden lézersugarat vörösre fest...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hiszen akkor nem csinálna semmit... :angry:

És mennyivel jobban tetszene a munkája :D

 

Lucasnál jobban összekutyulni a dolgokat úgyse tudná senki más. :o

De sokkal szívesebben nézem az ő kutyulását a saját munkáján. Megjegyzem, ha ő kutyulna ilyen radikálisan át néhány dolgot, őt sem dícsérném meg, amiért Ridley Scottot sem dícsérgetem amiatt, hogy szétcseszte az Alient, pedig az a saját műve, és szíve joga meg van hozzá, mint Lucasnak. Az ilyen Adybéláknak viszont semmi joga, szerintem, a filmekbe belenyúlásra (mert ugye nem csak az ep4-5-6 az ilyen áldozat, de sok más film is. Ehhez az utcáról belépett mikimausnak semmi joga. De ezt a témát egyszer már körbejártuk).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért érdekesek vagytok! :D

Valaki fogta az Ep4-et, aztán meg az Ep5-öt és megváltoztatta a saját ízlése szerint. Akinek tetszik, nézi, akinek nem, keres más szórakozást. De kérem szépen! Mégis milyen jogon foszt meg bárki valakit a jogtól, hogy elvégezze ezeket a változtatásokat? Megszűnik létezni az eredeti??? Vagy mi? Ilyen alapon a youtube-on található összes videó szentségtörés a Star Wars filmekkel, George Lucasszal és a Star Wars eszméjével szemben. Törölni az összeset! :D Beperelni a készítőiket! Tönkretenni, bebörtönözni őket, amilyen trutymó munkát végzett sok közülük! :D Beperelni és megszüntetni az összes videómegosztó portált! :P Csak mert valaki hozzá mert nyúlni a szent és sérthetetlen Star Wars filmekhez... :P

Azért egy kérdést még feltennék: Ha a fenti dolgot megtennék, hányótok is kerülne bajba? :D Őszintén, hányan készítettetek már videót, háttérképet, plakátot, fanficet, stb. eredeti Star Wars elemek felhasználásával? És ebből hányan kértetek rá engedélyt George Lucastól? Ez jogos volt? Biztos, hogy mindenkinek tetszett, és senki nem mondta rá, hogy inkább mással kellene elfoglalnotok magatokat?

Ez a srác mindössze annyival csinált mást, hogy egy-egy komplett filmet változtatott meg, nem pedig részleteket ragadott ki belőlük. Tetszik? Az jó! Jó szórakozást a nézéséhez! Nem tetszik? Semmi baj! Nem kötelező végigszenvedni. Egy dolog viszont biztos. Neki épp annyi joga van ehhez, mint bárkinek videó-, vagy képmontázsokat készíteni, fanficet írni, vagy bármilyen formában bármit felhasználni a Star Wars világából. Lehet szidni, hogy milyen sz*r munkát végzett, vagy épp dicsérni, ha tetszik, de szerintem nem vitathatjuk el a jogot tőle, hogy megtegye, amíg mi is hasonló dolgokat művelünk. Ezen érdemes lenne elgondolkodni, mielőtt tovább szapuljátok, amiért bele mert fogni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a New Hope-os legalább tisztességesen feltudott idegesiteni :D

Pontosan. :D Én hanyagolom, már véleményt se nyilvánítok róla mert jön Gyoka, Adywan ügyvédje és lefegyverez. :D Akinek ez tetszik, nézze. Szíve joga.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legtöbb youtube-os videókészítő a forrásanyag tiszteletben tartásával alkot. Ezt a tiszteletet viszont itt nem látom, csupán azt, hogy a kákán is csomót keresnek, és a legkisebb hibákat is ki akarják javítani, teljesen feleslegesen. Videó és képmontázsokat készíteni pedig szerintem egyáltalán nem ugyanaz, mint átalakítani egy teljes filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fúj, a sok m*cskos klipkészítő aki össze-vissza vagdossa a Szent Filmtekercset. :D

 

Gyoka, tartok tőle akárhányszor elismerjük Adywan tehetségét, annyiszor fogják lehurrogni mások. :D Mindazonáltal a többségnek tetszik, a youtube-ra egyes csillag még nem került a teaser klipjei mellé ) Azért ez jelent valamit. :D Lucas ennél több oltást kapott amikor felújította a saját művét. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kivácsi vagyok, hogy mikor fogják a régi trilógiát újra forgatni Adywan vezetésével? De, akkor a jedi visszatér végénél szeretnék egy hangya tojásnyi módosítást.

Spoiler:

Luke álljon át a sötét oldalra és Vaderral uralják a Galaxist, miután besegítették palpit az aknába. Szerintetek sem nagy kérés?!

Szerkesztve: - orki
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas ennél több oltást kapott amikor felújította a saját művét. :D

Azért ne essünk már túlzásba. Már észrevettem, hogy minél hevesebben támadják ezt a fan munkát, Te annál hevesebben véded. De vajon miért? Már ott tartasz, hogy jobban szeretik ezt a gyereket min Lucast. Ezután mi jön? Remélem nem az, hogy Lucas húzzon a sunyiba és Adywant a helyére? Legyünk lelkesek azzal semmi baj, de azért szerintem eközben nem árt reálisnak is maradni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ne essünk már túlzásba. Már észrevettem, hogy minél hevesebben támadják ezt a fan munkát, Te annál hevesebben véded. De vajon miért? Már ott tartasz, hogy jobban szeretik ezt a gyereket min Lucast. Ezután mi jön? Remélem nem az, hogy Lucas húzzon a sunyiba és Adywant a helyére? Legyünk lelkesek azzal semmi baj, de azért szerintem eközben nem árt reálisnak is maradni.

Csak azt ne mond, hogy én tehetek róla, hogy több pozitív véleményt kap Adywan mint negatívat. :D

De amúgy én is mondhatnám nyugodtan, hogy minél inkább kiemelem a remek megoldásait, ti annál jobban lehurrogjátok. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint alább írtam én nem hurrogok. :D De ha már valaki annyira keményen véleményez mint pl. Dzséjt, akkor szerintem nem az a megoldás hogy túldimenzionált dicséretekkel rálicitálsz. Ez nem lóverseny. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint alább írtam én nem hurrogok. :D De ha már valaki annyira keményen véleményez mint pl. Dzséjt, akkor szerintem nem az a megoldás hogy túldimenzionált dicséretekkel rálicitálsz. Ez nem lóverseny. :D

Személyes véleményemnek adok hangot. Ezt azért zokon venni túlzás lenne :D Ha valami tetszik azt ugyanúgy megmondom, mint azt, hogy sz*r valami. Per pillanat a Revisitednél még nem billent át a negatív oldalra a mérleg. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Videó és képmontázsokat készíteni pedig szerintem egyáltalán nem ugyanaz, mint átalakítani egy teljes filmet.

Szerintem is teljesen más, de hát itt úgy látszik, van, akinek ez ugyanaz. :D

 

Én csak egyet kérnék Adywantól: tisztelje a művet, amit állítólag feljavít, nem átalakít (legalábbis mintha ez lett volna a mottó). Mivel átalakítja, kvázi bevalotta, hogy nem tiszteli. Most akkor én, mint SW rajongó és mint alkotói folyamatokat amúgy is végző ember, nem fogom tisztelni se őt, se a munkáját, ha beledöglik, akkor sem. Szoktam volt mondani: ha valaki más homokozójába megy játszani, tisztelje az ottani szabályokat. Ha nem tetszik neki, akkor menjen saját homokozóba.

 

Amúgy meg, ami a montázsokat illeti: tegye fel a kezét, akinek a youtube-os regjét cakumpakk törölték a videómontázsok miatt, jogsértésre alapozva. Én máris a magasba lendítettem a kezem! Szóval Gyoka, rossz hírem van, Adywan munkáját is be töröltetni kéne a netről, ahogy az én klipjeimet is törölték, ami azt illeti, nem csak a youtube-ról, de az extra-n lévő honlapomat is.

De, a montázs és egy film átalakítása, egy kész mű átformálása NEM UGYANAZ!!!

 

Ja, és ki mondta Gyoka, hogy azzal van bajunk, hogy Adywan nem kért rá engedélyt. Le van sz*rva, hogy nem kért rá, hiszen fan munka, és ezt senki nem is állította, úgyhogy nem tudom, honnan szedted, hogy ezzel van baj. Az a gáz, hogy fikarcnyi tisztelet sincs a filmek felé. EZ a baj. Hogy lecsokizza a filmet, mint önálló szellemi alkotást, és ehhez semmi joga (hogy pontosítsam az előbbi kicsit félreérthető megnyilvánulásom). És, ha már kerültél volna ilyen helyzetbe (én kerültem), te sem védenéd ilyen harsányan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt nem értem mitől nem tisztelné. Megváltoztatta a végkifejletet? Durva belenyúlásokról nem tudok ami kihatással lenne a történetre. Rakott bele néhány új látványelemet, de ettől még nem végzett akkora radikális változtatást, hogy fel kéne háborodni. De tény, mindenkinek nem tetszhet és mint Gyoka is mondta, ott az eredeti-feljavított-újravágott-thx felturbózott Lucas féle változatai.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt nem értem mitől nem tisztelné. Megváltoztatta a végkifejletet? Durva belenyúlásokról nem tudok ami kihatással lenne a történetre. Rakott bele néhány új látványelemet, de ettől még nem végzett akkora radikális változtatást, hogy fel kéne háborodni. De tény, mindenkinek nem tetszhet és mint Gyoka is mondta, ott az eredeti-feljavított-újravágott-thx felturbózott Lucas féle változatai.

Nem csak radikális változtatások ám a tiszteletlenség jelei, de az olyan "apróságok" is, mint párbeszédek megváltoztatása, jelenetek kivágása, egy "szereplő" megölése, a képi világ megváltoztatása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak radikális változtatások ám a tiszteletlenség jelei, de az olyan "apróságok" is, mint párbeszédek megváltoztatása, jelenetek kivágása, egy "szereplő" megölése, a képi világ megváltoztatása.

Mi lesz akkor amikor majd tényleg eléri a Star Warst is a remake hullám? :D

Vissza fogjátok még sírni Adywant meglehet. :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi lesz akkor amikor majd tényleg eléri a Star Warst is a remake hullám? :P

Vissza fogjátok még sírni Adywant meglehet. :D :D

Ez nem fog bekövetkezni. Már kész merényletterveik vannak a merész vállalkozók ellen... :D

 

Dzséjt, én csak azt mondom, hogy joga van mindenkinek úgy értelmezni egy filmet, ahogy az neki tetszik. És ha van olyan ügyes és kitartó, hogy a saját elképzeléseire alakítsa egy fanmunka keretein belül, akkor azt is megteheti. Ha ezt bemutatja a nyilvánosságnak, az már problémásabb (szerzői jogok, stb.), de ahogy látom, jelen esetben Lucasék még nem csukatták le, tehát valamilyen szinten elfogadják. Azt mondani, hogy ezekhez nincs joga (a megjelenítésen kívül), úgy kb a szólásszabadság megkérdőjelezésével van egy szinten.

Hogy aztán ez az elkészült mű kinek mennyire tetszik, az már más kérdés. Sok dolog nekem sem tetszik benne, főleg a jelenetek kivágása, jelentős átalakítása. De ettől még nem mondom azt, hogy ehhez nincs joga, legfeljebb maradok a jól bevált, Lucas által készített változatnál. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi lesz akkor amikor majd tényleg eléri a Star Warst is a remake hullám? :D

Lucas haláláig nincs ilyen veszély, mivel a jogok nincsen a hullámot tápláló stúdiók (esetünkben Fox) kezében. Aztán meg... nos, majd elválik, a remake is más, mint egy filmbe belenyúlás olyan által, akinek köze nincs az alkotáshoz.

 

Dzséjt, én csak azt mondom, hogy joga van mindenkinek úgy értelmezni egy filmet, ahogy az neki tetszik.

Más értelmezni, és más az értelmezésedre szabni. Én is értelmezem egyféleképpen, te is, Ody is, Oldi is, mindenki. De se neked, se nekem, és a világ rajongóinak tetemes részének eszébe sem jutott még átalakítani a filmet, hogy az megfelelje a saját értelmezésének, ízlésének, pedig szerintem páran azért szívesen megtennék.

És továbbra is fenntartom a véleményem, hogy tiszteletlenül hozzányúlni valamihez, ami nem az övé, jogtalan tett. Nem jogilag, nem erkölcsileg, hanem tisztelet ügyileg. Petőfi verseit sem írják át, mint ahogy Tolkien regényeit sem faragja senki a saját ízlésére (vagy ha igen, azok az egyének is teperhetnek melegebb éghajlatra). És ez nem olyan, mint egy fan-fictiont csinálni (ha csak az az ff nem a filmek scriptjét, esetleg a könyv változatát írják át itt-ott), montázst csinálni egy promóciós képből, vagy klipet a filmekből. Véleményem szerint hatalmas nagy tévedés (finoman fogalmazva) a kettőt egylapon említeni.

Ez a véleményem Adywanról és az "alkotásáról". Ha meg ezt nem tudod elfogadni, akkor sajnálom, de nem fogom csak azért szebben megítélni, mert sokat dolgozik vele, vagy mert attól még létezik az eredeti, esetleg azért, mert kék az ég és zöld a fű. Mint ahogy Oldi sem fogja máshogy gondolni, mint hogy ez jobb, mint a az eredeti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elismerem, hogy erős túlzás volt egy lapon említeni Adywan munkáját a montázsokkal, de az SW-n belül nem jutott eszembe jobb hasonlat.

De még szerencse, hogy ez egy SW fórum, és nem Harry Potter a témánk. :D Kíváncsi lennék mennyire szabadulna el akkor a fikázás... :D

Eddig legalább féltucat, fanficnek kiváló minőségű HP7 és HP6 alternatívot olvastam, melyek az előző részekből sem vettek figyelembe nagyon is fontos momentumokat. (Pl. Sirius, vagy Dumbledore halála) (Bocs, ha valakinek ez spoilernek számít! Ezért inkább szürkével írtam.) Hozzájuk képest Adywan tisztelete az SW filmek irányában megkérdőjelezhetetlen. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.