Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Hát a hozzászólások ötödét Odynak köszönhetjük. :( Ő járult hozzá leginkább ehhez a szép számhoz! :cry:

Gratula mindenkinek. Már alig várom h beinduljon a SW gépezet - Ahogy azt Ody mondta. Nagy lesz a nyüzsi itt. :(:cry::cry::cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ötödét....az nem sok. :cry: Egyébként engem nem kell kiemelni, hisz én is tag vagyok, mint bárki más. Tessék behozni a lemaradást! :cry:

 

Mint észrevehettétek, talán tíz éve ez volt a leggyengébb SW dekád. Nyilvánvaló, hogy ez az év elment a pihenésre, és más projektekre. Ennek fényében különösen szép az eddigi aktivitásunk, ráadásul jövőre beindulnak az ígért programok előkészületei, tehát az lesz, amit kudarmubat is jósolt alább. :cry: Tibi is érkezni fog a spoiler hegyekkel, tehát minden adott lesz az izgalmas várakozáshoz.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nute! A fórumnak nem ez a profilja. :peace: Egy ilyesmi topik létezik, az is azért, hogy ne süthessék rám, hogy akadályozom a kibontakozást. :) Javaslom ott nézz körül, és vesd fel az ötleted! Idővel biztos beindul.

 

http://www.swsaga.hu/index.php?showtopic=153

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Konkrétan mit is jelent az F az FRPG-ben?

No én is akartam kérdezni, hogy ez pontosan mit takar :peace: Az, hogy fórumos, az egy dolog, olyasmit csinálok, de ez nem biztos, hogy ugyanolyan. Szóval részleteket :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na szóval, az frpg a fórumos szerepjátékok, ezt már írtam. Mindenki alkot magának egy karaktert különböző szempontok alapján, úgy mint pl. név, kor, kinézet, fegyverek stb.

Minden frpg-ben van egy KM (a játékmester, nem tom, pontosan hogy hívják), aki előrelendíti a cselekményt, bizonyos esetekben más karakterét is megszólaltathatja...

Minden frpg-nek van valami alapszituja, tehát egy története, mely elhelyez időben, térben stb. Bár a történet sem kötelező és a cselekmény csak úgy jön magától.

Nos, ennyi jutott ezsembe, majd Coce biztos még hozzáír valamit, a GS fórumon ő ugyanis az FRPG topic modija :yeah:

 

UI: ja, és szólítsatok csak helytartónak! :) Csak Haako barátomnak vagyok Nute :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát most a jelenlegi FRPG-khez nem szívesen adok linket, mert azok véleményem szerint a 0-val érnek fel. Majd este ha lesz időm körülvázolom nektek bővebben, hogy mit is takar az FRPG. A stílusa körülbelül olyan(vagyis amiket régen én csináltam), mint ami a Kvízes topicban a Jelentkezés meg Szabályzat topicokban a nyitókommentjeim.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem csak azért kellene link, hogy egyáltalán lássam milyen a felépítése. Nem kell, hogy működjön.

 

Nute! Amit belinkeltem topikot, abban már alakult egy ilyen dolog. Megnézted?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi már hónapok óta valami hasonlót írkálunk a starwars.hu-n. :yeah: (Császári Birodalom szerepjáték)

A leírtak alapján nagyjából ugyanúgy megy, mint amit mi írunk odaát, csak fura ez az elnevezés. Ja, és nevezhetünk Téged játékmesternek :) Hallgatólagosan :D

Arról nem is beszélve, hogy ott évek óta megy szerepjátékos vonal. Karakter kitalálás mostanság egész jól megy, csak a fejlődése ugyebár a gond néha. Na de ez már nem ide tartozik :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nute! Amit belinkeltem topikot, abban már elakult egy ilyen dolog. Megnézted?

Nah igen, ez már kezd alakulni, attól eltekintve, hogy ez egy olyan történet, amit bárki folytathat és nem a karaktereken van a hangsúly...de amúgy sztem egész korrekt.

És Donát írta is a kezdő hsz-be, hogy nem szerepjátékról van szó...ha nem is frpg-k, de ilyenek simán lehetnének a fórumon (persze ez csak egy javaslat egy bukott helytartótól :) ) sztem lenne rá igény...de ezt majd ti eldöntitek...

És valóban, az frpg műfaj eléggé leáldozóban van, mint ahogy Coce mondta..legalábbis a gs fórumon mindenképp :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A leírtak alapján nagyjából ugyanúgy megy, mint amit mi írunk odaát, csak fura ez az elnevezés. Ja, és nevezhetünk Téged játékmesternek :D Hallgatólagosan :D

Arról nem is beszélve, hogy ott évek óta megy szerepjátékos vonal. Karakter kitalálás mostanság egész jól megy, csak a fejlődése ugyebár a gond néha. Na de ez már nem ide tartozik :yeah:

Igen mi ezt történetorientált szerepjátéknak hívjuk :) Tehát mindenki vezeti a saját kis szálát párhuzamosan a többiekével és ha úgy adódik akkor a megbeszéltek alapján közösen is vezethetnek egy olyan eseményláncolatot melyben karaktereik találkoznak.

A fő vonal meg azért nagyjából adott. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.