Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Obi. Addig nem törlődik az új hsz jel, amíg abban a szekcióban vannak olyan topikok, amiket nem nyitottál meg. Az idézetek ügyében igazad van, majd szólok Legasnak, hogy nézze meg.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hihetetlen az IPB-t fejlesztő team...azt, hogy a főoldalon lévő linkre kattintva már az első (vagy aktuális) oldalra ugrik, az már előrehaladás, de hogy ezt az idézést még mindig nem oldották meg. Úgy látszik nem gondolnak azokra, akik csökkenő sorrendben jelenítik meg a hozzászólásokat. Na talán majd egyszer ezt is kijavítják. :clap: Addigis majd kutakodok a forráskódban, nem ígérem hogy ma kész leszek, de igyekszem vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baja, hogy fordítva van beállítva a fórum? :clap: Egyébként ha nektek úgy is jó, akkor meg is fordíthatjuk a dolgokat, és a legrégebbi hsz lesz az első oldalon. Persze ha valaki ír a topikba, akkor úgy is a legfrissebbre ugrik a motor. Ha össznépi akart mutatkozik rá, átállítom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baja, hogy fordítva van beállítva a fórum? :D Egyébként ha nektek úgy is jó, akkor meg is fordíthatjuk a dolgokat, és a legrégebbi hsz lesz az első oldalon. Persze ha valaki ír a topikba, akkor úgy is a legfrissebbre ugrik a motor. Ha össznépi akart mutatkozik rá, átállítom.

Én nem szeretném.

Légy szíves, állítsd vissza, mert ez így nem jó!

Na, miközben írtam a hsz-t visszaállítottad. Köszi!

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi. Addig nem törlődik az új hsz jel, amíg abban a szekcióban vannak olyan topikok, amiket nem nyitottál meg.

Egész egyszerűen egyet (vagy kettőt) kell kattintani a fő topik előtt az SW emblémára, aztán rögtön úgy néz ki, mintha teljesen olvasott lenne a topik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos lehet, hogy ezzel vitát generálok, de megfordítottam a hsze-ek sorrendjét. Az IPB fórumokon általában így van, és az idézet funkció is több értelmet nyer ezáltal. A könyvek is az első oldallal kezdődnek, és nem azzal fejeződnek be. :) A sorszámozásról nem is beszélve. Egyébként elég ha a legutóbbi hozzászóló nevére kattintotok, máris oda ugrik a topik, ahova kell. Tudom furcsa ez, de hátha megszokható. Én azt mondom próbáljuk meg. Várom a véleményeket ezzel kapcsolatban.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos lehet, hogy ezzel vitát generálok, de megfordítottam a hsze-ek sorrendjét. Az IPB fórumokon általában így van, és az idézet funkció is több értelmet nyer ezáltal. Aról nem is ebszélve, hogy pl. egy könyv is az első oldallal kezdődik, és nem azzal fejeződik be. :) A sorszámozásról nme is beszélve. Egyébként elég ha a legutóbbi hozzászóló nevére kattintotok, máris oda ugrik a topi, ahova kell. Tudom furcsa ez, de hátha megszokható. Én azt mondom próbáljuk meg. Várom a véleményeket ezzel kapcsolatban.

Hát, elsőre furcsa volt, hogy ezen a fórumon alulra kerültek az új hozzászólások, de hál' istennek, a másik két fórum, ahol rendszeres látogató vagyok, pont így működik. Engem tuti nem fog sokáig zavarni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, elsőre furcsa volt, hogy ezen a fórumon alulra kerültek az új hozzászólások, de hál' istennek, a másik két fórum, ahol rendszeres látogató vagyok, pont így működik. Engem tuti nem fog sokáig zavarni :)

 

Igen, szinte mindenhol így van és tulajdonképpen nagyon hasznos ez a felállás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor legyen a régi. Így azonban aki egy fórum idézetre ugrik az elveszik a dimenziók között, ráadásul a számozás is gyatra, hisz az első sorszámot viseli a 3521 .-ik hozzászólás tulajdonosa is. No mindegy...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az lenne az ideális, ha mindenkinek választható lenne, hogy a sorrendet hogy szeretné látni. Én speciel szinte az összes fórumon, ahol fórumozok, így van a sorrend. A könyv meg nem olyan képlékeny, mint egy fórum. Nem változik a terjedelme percenként. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem inkább az említett dolgok lennének fontosak. Az lenne a legjobb, ha így maradna megjelenés, de az oldal nem első lenne, hanem pl. 74 -ik, és a hszek is az első óta termelt számot mutatnák. Az lenne a legjobb, és a legtöbb infót adó felület.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sose láttam az értelmét annak, ha pl öt évvel ezelőtti hsz-el kezdődik egy topic a megnyitás után. Főleg ha az a topic gyorsan pörög. Így a jó, hogy rögtön a legfrissebb hsz kerül elénk. Nekem nincs kedvem oldalakat lapozgatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sose láttam az értelmét annak, ha pl öt évvel ezelőtti hsz-el kezdődik egy topic a megnyitás után. Főleg ha az a topic gyorsan pörög. Így a jó, hogy rögtön a legfrissebb hsz kerül elénk. Nekem nincs kedvem oldalakat lapozgatni.

Ennek elkerülése véget találták ki az "utolsó hozzászóló" funkciót, amire ha rányomsz, akkor a fórum motorja lesz olyan kedves, hogy kihagyja a régi hozzászólásokat és azonnal a legfrissebb bejegyzésekhez ugrik. Sőt, ezt a lehetőséget ennél a motornál már kétféle képpen is el lehet érni. A vezérlőpult melletti "Új hozzászólások" gombbal már a topikokba sem kell belépni. Szóval, ahogy Ody írta, a legtöbb ilyen típusu fórum éppen ennek ellenkezőjeként működik, de még sose panaszkodott arra senki, hogy oldalakat kéne lapozgatni (nem mellesleg ez is marha bonyolult lenne, mert azon túl, hogy a motor kijelzi az utolsó lapot, még van egy olyan gomb is, amivel egyből az utolsó vagy első oldalra lehet ugrani, de még akár magad is bepötyögheted a kért oldalszámot).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is a régire szavazok. Tudom, hogy működnek más fórumok, de az sw fórumot én így szoktam meg. Ha valahol egyből lefelé olvassuk a hszeket az rögzül. Itt mindig felül volt az új HSZ én felfelé pörgetek így szoktam meg. Ha egy új fórumra lép az ember és ott látja fordítva a rendszert, az nem furcsa könnyen alkalmazkodin, de ennyi idő után itt furcsa lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az kérlek szépen egy szó, mely Aurabesh nyelven (SW univerzum nyelvezete ugyebár) íródott. Jelentése: "új" :D

Én azt hittem, hogy az a képecske egy monitor előtt ülő csávó, akinek a keze a billentyűzeten van. Nekem teljesen ez jött le az ikonról. :)

 

Egyébként nagyon ötletes Ody.

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik. Nem tudom észrevettétek-e, de a fő oldalon lévő gombok tényleg csak akkor világítanak, ha van bennük új hsz. A réginél asszem ezzel is voltak gondok, főleg amikor egyből a főoldalra tértetek visza a topikból.

Én azt hiszem írtam is.

De beírom még egyszer. Én nagyon örülök neki. Most tökéletesen működnek ezek az új hszeket jelölő világító ikonok. Nagyon megkönnyíti és meggyorsítja. Én mindig használom. Régit is használtam, de ott trükközni kellett, hogy kialudjon.

Ez tökéletesen működik!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A régi-új sorrend felvetésnél én is a régire szavazok. Őszintén szólva én nem is láttam még olyan hsz felületet, ahol fordítva lett volna. Amikor először láttam, hogy az általam ismertek mind így működnek, nagyon furcsa volt, de gyorsan hozzászoktam. Valószínűleg ugyanígy hozzá lehetne szokni a fordítottjához is, de mégsem váltanék, ha nem muszáj.

 

Az viszont engem is zavar kicsit, Ody, hogy az utolsó hsz kapja mindig az első sorszámot, amit nem is értek, de esetleg nem lehetne ezen változtatni? Persze ha ez olyan, mindig a központi szerverről aktuálisan betöltődő információ, mint az avatar, akkor nemigen lehet vele mit kezdeni....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy itt téma nézetben milyen számot ír a hozzászólás sorszámához, az teljesen lényegtelen, ugyanis ha rákattintotok, akkor a linkben a megfelelő hozzászólási azonosító kerül beillesztésre.

 

Egyébként fura számomra, hogy mindenki így ragaszkodik a lentről-felfelé vezetett módhoz. :) Én személy szerint jobban kedvelem, ha fentről lefelé kell olvasni, könyvet se úgy olvasok, hogy a végéről kezdem és megyek felfelé, hanem fordítva. Ez persze ízlés kérdése, csak gondoltam elmondom én is az álláspontom ezzel kapcsolatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem mindegy, hogy egyet, vagy n+1-et kattintasz, hogy elolvasd az utolsó hsz-t.

De - már persze ha nem bénázol :) - akkor mindenképpen csak egyet kell kattintanod. Nem értem, neked miért kell ennyit kattogtatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.