Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Mostanában ritkán nézek be ide, és még ritkábban írok, de látom törlődött egy csomó minden technikai hiba miatt.

 

Az elveszett hozzászólások valószínűleg ott vannak mindannyiotok számítógépén a böngésző cache-ében...

 

Ha Chrome-ot használtok böngészésre, akkor meg kell keresnetek a "History Index 2012-01" fájlt, Windowson C:\Users\usernév\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default

Át kell írni a a fájl kiterjesztését sqlite-ra és megnyitni egy SQLite olvasóval, mint pl ez: http://sourceforge.net/projects/sqlitebrowser/files/latest/download

és voálá minden egyes weboldal szövege amit valaha elolvastatok ott van előttetek egy adatbázisban, lehet keresgélni.

 

Más böngészők máshogy tárolják a dolgokat, lehet hogy nem is csak ömlesztett szövegként, hanem a teljes html oldalt, de nem néztem utána, évek óta csak Chrome-ot használok. Más böngészőknél előfordulhat viszont, hogy már felülírtátok az elveszett hozzászólásokat tartalmazó fájlt azzal, hogy újra megnyitottátok a weboldalt a törölt állapotában, pedig ha óvatosak vagytok, meg lehetett volna menteni őket.

 

Sok sikert a visszaállításhoz.

 

---

 

A leállás előtt benéztem a SW könyvek topicba, itt vannak az elveszett hozzászólások.

A CW-s topicban sajnos nem jártam, még nem is volt időm megnézni az új részt.

 

#1 MissKarrde Minden lében kanál :D Csoport:Tag Hozzászólás:17.604 Csatlakozott:2005.06.30 Lakhely:Albertirsa-Talasea-Minas Anor Elküldve: 2012.01.15 14:49 Idézet: KisKósa - Dátum: 2012.01.15 14:47 Han Solónak tetszett az a beszólása, miszerint Leiának kellene ott lennie és nem Gavrisomnak. Nekem is, elvégre igaza volt Something's happening...I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't. #2 KisKósa Jedi Historian Csoport:Tag Hozzászólás:3.183 Csatlakozott:2008.10.14 Nem:Férfi Lakhely:Magyarország, Tatabánya Elküldve: 2012.01.15 14:47 Idézet: MissKarrde - Dátum: 2012.01.15 14:32 Én is kedvelem Gavrisomot, szó se róla A caamasiakkal pedig hasonlóan vagyok. Jó, hogy bekerültek az Spoiler Igen-igen, bár én egy kicsit úgy éreztem, hogy az Én, A Jediben mintha egy kicsit más lett volna, talán... Sokkal aktívabb és merészebb, mint amilyen Timothy Zahn-féle verzió, de talán azért, mert itt sokkal több ideje volt kiteljesedni. Idézet: Nute Gunray - Dátum: 2012.01.15 14:38 Én Gavrisomot azért bírom, mert az Új Köztársaságban talán ő az első nem ember, aki ilyen magas pozícióba jut (szerintem a tanácsadó testületben is csak maximum Fey'lya volt egy idegen faj tagja). Nem mellesleg, tényleg kiváló diplomata, kíváncsi vagyok, hogy hogyan alakult a későbbi sorsa. Hát, ha jól tudom később lemondott és visszaadta Leiának az elnöki széket. Azóta nem szerepelt egy EU műben sem, szóval egyelőre nem tudni, hogy mi lett vele. De egy biztos, hogy a neve örökre beivódott a történelemkönyvekbe a Pellaeon-Gavrisom Egyezmény alatt. Han Solónak tetszett az a beszólása, miszerint Leiának kellene ott lennie és nem Gavrisomnak. "Nem tudsz átkelni a tengeren csupán bámulva a vizet." - Rabindranath Tagore #3 Nute Gunray Csoport:Tag Hozzászólás:289 Csatlakozott:2006.10.07 Lakhely:Magyarország/Százhalombatta Elküldve: 2012.01.15 14:38 Idézet: KisKósa - Dátum: 2012.01.15 13:24 Igaz, igaz. ^.^ De nagyon bírom Gavrisomot. Már az Én, A Jedi végén vagyok, egyébként. A beépülésnél úgy éreztem, hogy egy kicsit szétesett a történet, de amikor felbukkant... Spoiler ...Akkor ismét megemelkedett a színvonal. Annyira jó karakter, hogy az elmondhatatlan. Pár hónapja még azt sem tudtam, hogy melyik bolygó a Caamas, most pedig... Imádom ezeket a kis békeszerető teremtményeket, annyira jó kisugárzásuk van és annyira kellemes kisugárzásuk van. Én Gavrisomot azért bírom, mert az Új Köztársaságban talán ő az első nem ember, aki ilyen magas pozícióba jut (szerintem a tanácsadó testületben is csak maximum Fey'lya volt egy idegen faj tagja). Nem mellesleg, tényleg kiváló diplomata, kíváncsi vagyok, hogy hogyan alakult a későbbi sorsa. #4 MissKarrde Minden lében kanál :D Csoport:Tag Hozzászólás:17.604 Csatlakozott:2005.06.30 Lakhely:Albertirsa-Talasea-Minas Anor Elküldve: 2012.01.15 14:32 Én is kedvelem Gavrisomot, szó se róla A caamasiakkal pedig hasonlóan vagyok. Jó, hogy bekerültek az Spoiler Something's happening...I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't. #5 KisKósa Jedi Historian Csoport:Tag Hozzászólás:3.183 Csatlakozott:2008.10.14 Nem:Férfi Lakhely:Magyarország, Tatabánya Elküldve: 2012.01.15 13:24 Idézet: MissKarrde - Dátum: 2012.01.15 10:40 Azért tegyük hozzá, hogy Gavrisomnak könnyebb, nincsenek mindenféle politikailag nem megfelelő, kétes alakok a személyes barátai között Még akkor is, ha ezek a kétes alakok tettek ezt-azt az ÚK-ért De ez elhangzott a könyvben is. Igaz, igaz. ^.^ De nagyon bírom Gavrisomot. Már az Én, A Jedi végén vagyok, egyébként. A beépülésnél úgy éreztem, hogy egy kicsit szétesett a történet, de amikor felbukkant... Spoiler ...Akkor ismét megemelkedett a színvonal. Annyira jó karakter, hogy az elmondhatatlan. Pár hónapja még azt sem tudtam, hogy melyik bolygó a Caamas, most pedig... Imádom ezeket a kis békeszerető teremtményeket, annyira jó kisugárzásuk van és annyira kellemes kisugárzásuk van. "Nem tudsz átkelni a tengeren csupán bámulva a vizet." - Rabindranath Tagore #6 MissKarrde Minden lében kanál :D Csoport:Tag Hozzászólás:17.604 Csatlakozott:2005.06.30 Lakhely:Albertirsa-Talasea-Minas Anor Elküldve: 2012.01.15 10:40 Idézet: KisKósa - Dátum: 2012.01.15 09:44 Lehet, de kvázi Gavrisom volt mindenki szemében az Új Köztársaság elnöke, hiába volt Leia szabadságon, valahogy kevesebb tekintélye volt, mint neki. Ráadásul Gavrisom oda ugráltatta őt, ahova csak akarta. Azért tegyük hozzá, hogy Gavrisomnak könnyebb, nincsenek mindenféle politikailag nem megfelelő, kétes alakok a személyes barátai között Még akkor is, ha ezek a kétes alakok tettek ezt-azt az ÚK-ért De ez elhangzott a könyvben is. Something's happening...I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't. #7 KisKósa Jedi Historian Csoport:Tag Hozzászólás:3.183 Csatlakozott:2008.10.14 Nem:Férfi Lakhely:Magyarország, Tatabánya Elküldve: 2012.01.14 22:44 Idézet: Darth Revan9 - Dátum: 2012.01.14 15:40 Már évekkel ezelőtt el kellett volna döntenie, hogy mit is akar. El lehet fogadni azt is, hogy a Star Wars csak az ő homokozója és azt csinál vele amit akar, de akkor meg minek ad engedélyt könyvek, képregények, videójátékok megjelentetésére? Ha úgy véli, hogy ez csak az ő univerzuma, akkor teljesen felesleges. Pénz. "Nem tudsz átkelni a tengeren csupán bámulva a vizet." - Rabindranath Tagore #8 Darth Revan9 Csoport:Tag Hozzászólás:5.122 Csatlakozott:2008.11.21 Lakhely:Magyarország Szeged Elküldve: 2012.01.14 15:40 Már évekkel ezelőtt el kellett volna döntenie, hogy mit is akar. El lehet fogadni azt is, hogy a Star Wars csak az ő homokozója és azt csinál vele amit akar, de akkor meg minek ad engedélyt könyvek, képregények, videójátékok megjelentetésére? Ha úgy véli, hogy ez csak az ő univerzuma, akkor teljesen felesleges. Kettőnek kell lennie, nem többnek, nem kevesebbnek. Az egyik, hogy birtokolja a hatalmat, a másik, hogy sóvárogjon a hatalom után. #9 Nute Gunray Csoport:Tag Hozzászólás:289 Csatlakozott:2006.10.07 Lakhely:Magyarország/Százhalombatta Elküldve: 2012.01.14 15:34 Idézet: Darth Revan9 - Dátum: 2012.01.14 15:28 Nyílván üzleti okokból. Minél több termék legyen eladható továbbra is. Azon se csodálkoznék, ha Lucas adta volna utasításba neki, hogy lehetőleg szinte mindent retconoljon. Lucas időnként olyan bolond (finom jelzőt használok direkt) tud lenni, hogy néha sajnálom, hogy ő a Star Wars Saga atyja... #10 reaper Csoport:Tag Hozzászólás:326 Csatlakozott:2005.06.19 Nem:Férfi Lakhely:Szeged Elküldve: 2012.01.14 15:32 Idézet: Darth Revan9 - Dátum: 2012.01.14 15:28 Nyílván üzleti okokból. Minél több termék legyen eladható továbbra is. Azon se csodálkoznék, ha Lucas adta volna utasításba neki, hogy lehetőleg szinte mindent retconoljon. Más részről eléggé hülyén venné ki magát, ha egyik napról a másikra azt mondták volna, hogy gyerekek, ez meg ez a könyv/képregény/stb. ezentúl gyakorlatilag nem minősül hivatalosnak, felejtsétek el őket. A retconolás is sokaknak is már bőven beteszi a kaput, a rendszeres, teljes kidobálás meg teljesen hiteltelenné tenné az egész EU-bizniszt. #11 Darth Revan9 Csoport:Tag Hozzászólás:5.122 Csatlakozott:2008.11.21 Lakhely:Magyarország Szeged Elküldve: 2012.01.14 15:28 Idézet: Brodie - Dátum: 2012.01.13 18:19 Köszi szépen a válaszokat! Én a G és T-nél megmaradok Nem értem Chee miért próbál mindent megtartani. Emlékszem volt egy regény amiben a Halálcsillag felrobbantásért az uralkodó levágatta Vader karját vagy mi... Na ez pl. egy akkora baromság... Nyílván üzleti okokból. Minél több termék legyen eladható továbbra is. Azon se csodálkoznék, ha Lucas adta volna utasításba neki, hogy lehetőleg szinte mindent retconoljon. Kettőnek kell lennie, nem többnek, nem kevesebbnek. Az egyik, hogy birtokolja a hatalmat, a másik, hogy sóvárogjon a hatalom után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ha már elindították, akkor maximum a töredékét lehet visszahozni. Ahogy megindul az adatforgalom, cseszhetik, meg mi is. Ha meg még vinyót is cseréltek... Eh... Tényleg nem értem, mibe kerülne ilyenkor ha nem is egy másik szerver, de egy-két tükrözött vinyó mindenképpen, ami valós időben menti az adatokat. Így lenne tartalék, amiről vissza lehetne azonnal állítani a hibakor eltűnő adatokat (legfeljebb nagyon csekély adatvesztés lenne, a hiba jelentkezésekor éppen másolás alatt álló adatok megsérülhetnek).

Az, hogy heti egy-két(?) alkalommal mentenek, ilyen helyen nem elégséges. A miénk is nagy veszteség, de képzeljetek el egy céget, aki mondjuk könyvelési adatokat raktak rá a hétvégén, és azok is elszálltak.

Majd én is újraírom a kritikát, de szerintem akkor kihasználom az alkalmat, és újra megtekintem a részt. Hátha itt-ott csiszolódik kicsit a véleményem. :)

Látod Dzséjt, agyondícsértelek én is a Mass Effect novelládért a hétvégén és mi lett az eredménye....

Az a két szó most örökre elveszett. :P:D;) A cache-m meg kiürült egy áldásos CCleaner segedelmével. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látod Dzséjt, agyondícsértelek én is a Mass Effect novelládért a hétvégén és mi lett az eredménye....

Az a két szó most örökre elveszett. :P:D;) A cache-m meg kiürült egy áldásos CCleaner segedelmével. :D

És én még csak nem is olvashattam azt a két szót! :cry::)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Modi ez óriási segítség! Firefox -nál utánanézel működik-e valamilyen formában. Köszi a berakott hozzászólásokat, be fogom másolni őket a topikba. Vagy esetleg megkérem a hozzászólást végzőket, hogy írják be maguk!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom az elveszett hozzászólásokat :( A könyvek topikba benézek, azt így helyre tudnánk állítani, mindenki beírná a másik után, ahogy a hozzászólások következtek.

Igen lehetne! Összeszedni az emberkéket, szerintem nem írtatok sokan oda szombat vasárnap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy én néztem, a legújabb tárolt változat 1-1 topikból csak decemberből van.

Köszi, hogy megnézted. Esetleg aki még google chrome -ot használ az megkereshetné azt a fájlt amit alább Modi említett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmi pánik, a Chromosok 100%, hogy vissza tudják állítani, amit egyszer elolvastak.

 

XP-n próbáljátok itt keresni a fájlt, erre nem gondoltam, hogy az XP még máshol tárolja:

C:\Documents and Settings\<user account here>\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\

 

Ha megvan be kell zárni a chrome-ot, vagy másolatot készíteni a fájlról mondjuk az asztalra, és ott átnevezed .sqlite-ra és azon dolgozol. (Különben lehet, hogy nem nyitja meg az SQL browser, vagy úgy tesz, mintha megnyitná de mégsem...)

 

Ha sikerült megnyitni a programban Browser Data fül, a Table-ük közül "pages_content"-et kell megnyitni. Ekkor megkapod időrendi sorrendben az összes januári weboldalt, amit megnéztél.

A nagyítóra kattintva előjön a Find ablak, c0url és contains kiválasztva és rákeresel, hogy swsaga: ekkor kilistázza az összes swsaga weboldalelérést januárban.

Ezekhez csatoltam egy képet, az alapján nem lehet eltéveszteni.

 

Ha nem ebben a listában akarod megkeresni, akkor szűkítheted a keresést pl úgy, hogy a c1title-ben keresel rá a topic nevére, és akkor csak annak a topicnak a lapeléréseit listázza ki. Az oldal ömlesztett szövege a c2body-ban van.

 

Elkezdtem utánanázni, hogy a Firefox hogy menti a weboldalakat, azt látom, hogy ő is SQLite-os adatbázisba ment, de egyenlőre csak krikszkraszokat kapok szöveg helyett.

swsaga.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Modi! A Firefox -hoz van egy SQLite kiegészítő. Szedd le légyszi! Én megtettem, de még küzdök vele. :(

Sikerült átrágnom magam a Firefox adatbázisain... teljesen feleslegesen.

A Firefox a weboldalak szövegét nem menti el SQL adatbázisba, mint a Chrome, csak az oldalak címét meg adatait.

Helyette a teljes html fájlokat cache-eli (nem csak a szöveget róluk), de azokat meg folyamatosan felülírja ha újra és újra megnyitsz egy oldalt.

Vagyis sajnos a firefox-ból már nem visszaállíthatóak az elveszett hozzászólások (de azok lettek volna!! ha rögtön gondolsz erre a megoldásra, még mielőtt megnézed a fórum már törölt állapotának a topicjait a böngészővel)

 

Egyébként akkor innen tudtad volna visszamenteni: (firefoxba kell beírni, mintha weboldal lenne)

about:cache?device=disk

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült átrágnom magam a Firefox adatbázisain... teljesen feleslegesen.

A Firefox a weboldalak szövegét nem menti el SQL adatbázisba, mint a Chrome, csak az oldalak címét meg adatait.

Helyette a teljes html fájlokat cache-eli (nem csak a szöveget róluk), de azokat meg folyamatosan felülírja ha újra és újra megnyitsz egy oldalt.

Vagyis sajnos a firefox-ból már nem visszaállíthatóak az elveszett hozzászólások (de azok lettek volna!! ha rögtön gondolsz erre a megoldásra, még mielőtt megnézed a fórum már törölt állapotának a topicjait a böngészővel)

 

Egyébként akkor innen tudtad volna visszamenteni: (firefoxba kell beírni, mintha weboldal lenne)

about:cache?device=disk

 

Talán mégis van valami esély Firefoxnál (de nem az SQL adatbázisából):

CTRL + SHIFT + H (Ezzel előjön egy fájlkezelő, ahol azon weboldalak között lehet keresni, amik itt vannak: about:cache?device=disk )

 

Itt az előzmények között kell keresni egy olyan időpontot, amikor még megvoltak a törlődött hozzászólások. Ezt a weblapot kell KAPCSOLAT NÉLKÜL (offline) megnyitni.

Kapcsolat nélküli munkát a fájl menü alján lehet bekapcsolni. (ALT + F -re alőjön a menü) Ki is húzhatod az internetet, hogy biztos a helyi tárban keresse.

 

Ha szerencséd van, akkor még megmaradt néhány keresett oldal, és nem is írta felül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Manuálisan kell bevinni az összeset most. Végül is megcsinálhatom, csak az a kérdés miként fog kinézni a már újból beírt hsz-ek után.

Úgy nem lehet megoldani, hogy a mostaniakat lementeni, törölni és a visszaállítottak után újra berakni? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy nem lehet megoldani, hogy a mostaniakat lementeni, törölni és a visszaállítottak után újra berakni? :)

De lehetne, viszont gigantikus munka lenne. :) Közel 80 hozzászólásról beszélünk. :) Ha valaki megcsinálja nekem a formázást én beírom őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.