Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ody, nem lehetne valamit csinálni a Külvilág nem használt, vagy jóformán archivált topicjaival? Marha lassan nyitja meg azt a részleget az oldal. Gondolom leterheli a szervert. Talán nem ártana a már bezárt topicokat törölni. Aktualitásuk már nem hiszem, hogy lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, nem lehetne valamit csinálni a Külvilág nem használt, vagy jóformán archivált topicjaival? Marha lassan nyitja meg azt a részleget az oldal. Gondolom leterheli a szervert. Talán nem ártana a már bezárt topicokat törölni. Aktualitásuk már nem hiszem, hogy lenne.

Törölni??? Na ne hülyéskedj már. :) Majd kitalálok rá valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp elég gáz hogy a starwars.hu törlődött, fórummal együtt. Pedig épp múltkor gondoltam hogy nosztalgiázok. :D

Persze. Ráadásul rengeteg érdekesség található meg a régi hozzászólásokban. Plusz a fórumnak épp a hozzászólások adják az értelmét. Nem is értem, hogy lehet valaki ekkora barbár. :D Egyébként probléma megoldva. A fórum a kora miatt megérett arra, hogy Archívumot létesítsünk. :) Be is gyorsult a Külvilág.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam sincs lényeges változás, igaz, nekem eddig sem volt gond külön a Külvilág résszel, ha lassú volt, akkor lassú volt a többi topik betöltése is.

 

Viszont az Archívum jó ötlet, törlés pedig ne legyen, mert volt már nálam is, hogy kicsit kalandoztam a régebbi írások között, és nagyon jó volt egyiket-másikat újra elolvasni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jól van, akkor leírom, hogy mi van. Mindent szóról szóra, a teljes igazságot.

Igen, én vagyok DhenSter... sőt elárulom, hogy én voltam Ariza is, ha még rémlik valami. A lényeg az, hogy iszonyúan kib*szott velem valaki Odafent. Fogalmazzunk úgy, hogy nem vagyok a legjóképűbb alkat, amiből következik hogy a csajok vagy kiröhögnek, vagy le se sz*rnak. Nem érdekel, mennyire gáz, most már úgyis leírom. Ebből kifolyólag remélem valaki valamennyire meg tud érteni közületek, hogy miért vagyok "ilyen". Tök mindegy mit mondok, mit cselekszem, egyszerűen semmibe vagyok véve, ami elképesztően idegesítő tud lenni, főleg a lányog terén. Bőven túl vagyok már a 2x-en, mégis... soha nem volt még csajom, csoha nem csókolóztam és iszonyúan hiányzik már nekem egy komoly kapcsolat. A sok gyökér, mocskos senkiházi, aki azt kap meg, akit akar, mert véletlenül épp jóképű, annak könnyű, nincsenek ilyen gondjai, ellenben velem. De Istennek nem elég hogy ezt nem adta meg nekem, még a dumámat se faragta túl jóra. Így abszolút 0, azaz NULLA az esélyem csajok terén... ebből kifolyólag iszonyatosan frusztrált, és zavart vagyok szinte a nap 24 órájában, az öngyilkosságra is jóval gyakrabban gondolok a "normálisnál". Most megtudja mindenki ezen a fórumon, ÉS? Akkor mi van? Megmondom őszintén nem érdekel, ahogy az sem, ha Ody őcsászára törli ezt a posztot. A helyzet az, hogy már nem sokáig bírom. Talán mások azt mondanák, hogy ilyen lapokat osztott az élet, vagy hogy vannak, akik sokkal rosszabb helyzetben vannak, de engem ez miért vigasztaljon? Miért vigasztaljon az, hogy másnak rosszabb mint nekem? És a sok szemét, akik egyáltalán nem szolgáltak rá arra, hogy nekik jó legyen? Azokkal mi van? Akik minden héten más csajjal kufircolnak..... szánalmas... komolyan, ha tehetném, az összes ilyen nagyképű majmot a dunapart elé állítanám, és shotgunnal kiloccsantanám az agyukat. Szemrebbenés nélkül? Beteg vagyok? Na és? Minden okom meg van rá. Ahsoka egy kitalált karakter. Szerelmes vagyok belé, oké? Lehet röhögni, bár aki ezt teszi, annak legszívesebben kitépném a belét... innen üzenem.... Ezért írkálok ilyesmit, hogy elfolytsam a bennem lévő érzéseket... ezélt szemeltem ki ezt a Darth Sky gyereket, mert láttam rajta, hogy ő is őszintén szereti a kiscsajt. ENNYI. Mit kell ezen túlbonyolítani. Mellesleg, amit a fórumozókról gondoltam és le is írtam Dhen Sterként, Azt 100%ig úgy is gondolom. És ha nem dolgozna bennem a 40 fokos vodka, akkor se írnék mást....

Egyvalamit biztosan tudok... öngyilkos leszek mert nem bírom tovább a rám nehezedő nyomást. Az ördögi kört, hogy akármit csinálok, ugyanaz a vége... ELEGEM VAN, oké?

Kösz a türelmet, bannolj csak nyugodtan Ody, nem számít... én végeztem itt is és az élettel is. Bocs mindenkitől, akit megbántottam. Az ERŐ legyen veletek....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ben most őszintén szólva nem kell ennyire kiakadni, nekem se jött eddig nagyon össze a csajozás, aki meg összejött azt pedig más elvette. Szóval ez van, ilyen az élet. Egyébként tudom hogy milyen érzések vannak benned, másfél évig én is ilyen hangulatban voltam, én is mindig öngyilkos akartam lenni, de aztán rájöttem hogy hülyeség az egész. Ez az időszak aztán egyszer csak múlt, azóta kedvem is jobb. Csajozás terén annyit tudok segíteni hogy legyél önmagad, ha másnak akarsz látszani akkor azt nem szeretik a csajok. Én se tartom magam egy Brad Prittnek, sőt kifejezetten rondának, még is volt már barátnőm (nem is egy). Egyszer mindenki megtalálja a párját, megfogod te is. Öngyilkos meg semmi képp se legyél, mert az az ég világon semmit nem old meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez elég sajnálatos Ben. Nem bannolak ki, mert nincs rá ok. Tudom nehéz levetkőzni a keserűséget, de azért próbáld meg. Biztos nem így gondolod, de mi mindenkit próbálunk befogadni, ha engedi. Remélem veled is így lesz majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lényeg az, hogy iszonyúan kib*szott velem valaki Odafent. Fogalmazzunk úgy, hogy nem vagyok a legjóképűbb alkat, amiből következik hogy a csajok vagy kiröhögnek, vagy le se sz*rnak. Nem érdekel, mennyire gáz, most már úgyis leírom. Ebből kifolyólag remélem valaki valamennyire meg tud érteni közületek, hogy miért vagyok "ilyen". Tök mindegy mit mondok, mit cselekszem, egyszerűen semmibe vagyok véve, ami elképesztően idegesítő tud lenni, főleg a lányog terén.

Ez nem ok arra, hogy úgy viselkedj, ahogy néha viselkedtél. Azért, mert kiszúrt veled az élet (vagy úgy érzed), még nem kellene olyan idegesítő, személyeskedő, csúfolódó stílust felvenni, amit felvettél ezen a fórumon. Sok emberrel sokféleképpen kics*szett az élet, és nem érdemelték meg, ennek ellenére mégis pozitívan tudnak az élethez viszonyulni. Nem kell felvenni semmilyen viselkedést, vagy bármit mondani, hogy megkedveltesd magad másokkal, az így nem megy. Szerintem egész egyszerűen találj magadra, aztán add is mások felé, aki vagy, utána már kevésbé lesz problémás az élet. Persze más kérdés, hogy összepasszolsz-e más emberekkel, de idővel mindenki megtalálja a maga társaságát. És nem feltétlen a csajozás terén kell kezdeni, barátok, közösségi élet és a többi. Mondjuk kezdheted itt is. Huszonév felett ennyit már meg tud tenni az ember magáért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részemről nem maradt szálka Ben - sőt, becsülöm, hogy mindezt le merted írni, viszont mindenféle sértés nélkül mondom, keress fel egy pszichológust, ha úgy érzed, egyedül nem tudsz kilábalni a problémákból. Amit te írtál, az tényleg nem old meg semmit...

Egyébként lehet, hogy közhelynek tűnik, de a későbbiekben épp azok az emberek fognak jobban boldogulni, akik megtanultak fiatalon küzdeni akár a legapróbb dolgokért is. Mert a szépség ugye idővel elmúlik, akiknek pedig minden az ölébe hullott fiatal korában, az aligha tanulja meg ezt.

Szóval ne add fel, és ne egy (láthatóan megértő, toleráns) közösségen próbáld meg levezetni a feszültséget. 1000 más módja is van, az én ötletemet leírtam fentebb. Mindenesetre amit te írtál, az (lehet, hogy szívtelenül hangzik) gyávaság és önzés. Mert bár meg mered tenni, ugyanakkor elfutsz a gondjaid elől a könnyebb utat választva, ráadásul hátrahagyod a szeretteidet nem kevés fájdalmat okozva nekik. Úgyhogy gondold meg, és meg egyszer mondom, ne add fel!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ben, nehéz erre bármit is írni, mert más ember életét, érzéseit kívülről megélni nem lehet. De ha valami, akkor egy jó társaság segíthet, és ez az itteni igazán az. Nem véletlen, hogy egyként fordult ellened mindenki, amikor bomlasztani próbáltál. Ha van kedved megpróbálni, hogy a pozitív hozzáállás másokhoz csodákat művelhet, akkor lehet itt helyed. Ez a csapat nagyon különböző emberekből verbúválódott össze, és mindenkinek vannak gondjai, a legkülönbözőbb mértékben és témában, mégis jól érezzük magunkat egymás társaságában. Képzeld ezt magad elé, és azt is, hogy ez számodra is egy lehetőség, ha másként állsz hozzá, mint eddig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig ezzel lehet, hogy többet árt az ember neki, mint ellenkezőleg. A viselkedésére nem mentség az, hogy milyen helyzetben van, amit szerintem túlliheg húsz év fölött. Lehet, hogy kegyetlen vagyok, meg kilóg a belem is a végén, de egy mesehősbe beleesni ebben a korban.....hááát, gratulálok hozzá. Annyi szent, hogy én "észt nem osztok" -páran megtették előttem úgyis-, saját magának kell túlesnie ezen a korszakon, mentesítve magát az ilyen khm, érdekes hajlamoktól. El kell fogadni, hogy vannak akik szerencsésnek születtek és vannak akik nem. A normális viselkedésnek pedig opcionálisnak kéne lennie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig ezzel lehet, hogy többet árt az ember neki, mint ellenkezőleg. A viselkedésére nem mentség az, hogy milyen helyzetben van, amit szerintem túlliheg húsz év fölött. Lehet, hogy kegyetlen vagyok, meg kilóg a belem is a végén, de egy mesehősbe beleesni ebben a korban.....hááát, gratulálok hozzá. Annyi szent, hogy én "észt nem osztok" -páran megtették előttem úgyis-, saját magának kell túlesnie ezen a korszakon, mentesítve magát az ilyen khm, érdekes hajlamoktól. El kell fogadni, hogy vannak akik szerencsésnek születtek és vannak akik nem. A normális viselkedésnek pedig opcionálisnak kéne lennie.

 

Ez a lényeg. Mert valaki úgy érzi rossz az élete nem jogosítja fel arra, hogy olyan minősíthetetlen beírást írjon be ide mint Dhensternként az itteni emberekről. Abban az írásban kapott pár ember rendesen, még meg is akart volna verni pár delikvenst. Engem ez az ember hidegen hagy, nem bocsátok meg. Aki ilyet ír az nálam leírta magát. Ennyi. Sőt Benként meg is erősítette hogy abban a hozzászólásban úgy is gondolta. Akkor miről beszéljek vele?

Különben holtrészegen írta be tegnap a sirámait, majd kijózanodik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldfighter és Frenkie! Akármi másnak, de pszichológusnak, vagy ehhez hasonlónak ne menjetek el, mert az biztos, hogy akkor a delikvensek 99%-a összerokkan vagy kinyiffantja magát. Abszolút zéró a megértőkészségetek, magasról tesztek rá hogy a másiknak milyen gondjai vannak. Amit Oldfigther is csinál, az nem más mint belerugás a fölfön fekvő emberbe. Frenkie meg ezt helyesli. Szép! Az egy dolog, hogy tegnap nem voltam 100%ig magam, de ez nem jelenti azt hogy ki kéne használnotok azt hogy őszintén leírtam, hogy miért vagyok ilyen. Erre ahelyett, hogy minimális megértést tanusítanátok, még jól le is oltotok, pont ahogy a való életben is teszi velem a sok ágyútöltelék. Egyszerűen gusztustalan viselkedés az emberség leghalványabb jelét nem mutatva. Érdekes Darth Sky akit talán a legtöbbet csesztettem megértő volt, ahogy Pildi, MissKarrde vagy Ody Mandrell is, pedig vele sem voltam épp a legkedvesebb. A másik: kik vagytok ti, hogy megítéljetek másokat? Kik vagytok, hogy tudjátok, melyik emberből mit vált ki egy adott életkörülmény? Ez mindenkinál más és más, úgyhogy ne mondjátok hogy nem mentség, mert nem így van. Túllihegem? Meglehet. Bizonyos szemszögből nézve. De ez megint a megértőség kérdése. Nem mindenki olyan 20 év feletti, mint az átlag. Vannak akik nehezebben dolgoznak fel adott dolgokat. Ezt megint csak nem tudhatjátok, úgyhogy semmi okotok alaptalanul ítálkezni. Aztán... szerelmes vagyok egy "mesefigurába", és akkor mi van? Gratulálhatsz is hozzá, mert ez van, ha tetszik ha nem. Mellesleg jó, hogy ezt épp te mondod, aki minden topikban írja a perverz hülyeségeit. Régebben az Assassin rész topikjában írtad is milyen jó segge volt Ahsokanak, ahogy pucsitott a korlátnál és mondtad is hogy kapnál pár évet. Ez talán normális? Egyáltalán nem. Úgyhogy akkor ítélkezz mások felett, ha te legalább különb vagy, nem csak egy munkanélküli perverz, aki semmittevéssel meg sorozatfüggéssel tölti az egész életét. Frenkie, ez rád is igaz. Egy azt egyben ugyanilyen vagy te is, amikor bejössz ide műsorozni piásan, másnap meg mindent megbánsz. Ennek ellenére most mégis lenézel. Ezek szerint sajátmagadat is lenézed.

A többieknek kösz a tippet, igyekezni fogok higgyétek el, de amíg vannak a fentebb említett emberek, addig egyáltalán nem könnyű beilleszkedni sehova, ami ugye a problémám forrása. Úgyhogy nem tudom mi lesz velem, de az biztos, hogy már nem bírom sokáig ezt a kilátástalanságot. És most józan vagyok, úgyhogy nem kell azt mondani, hogy a pia hatása alatt állok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ben, az olyanok akik téged nem hagynak érvényesülni mindig is lesznek.

Ez ellen nem tehetsz semmit, ha azt várod, hogy ők tűnjenek el, akkor neked

sosem lesz jó az életed. Ha akarod megtudsz változni, de ehhez akarat kell, és nem könnyű feladás.

Ha hiszed, ha nem, tudom milyen érzés egyedül lenni, én is átéltem. Engem annó szakmunkás suliban

sokan a dadogásom miatt közösítettek ki, amiatt is szekáltak. Én is gondoltam az öngyilkosságra,

de rá jöttem, hogy hülyeség, mert akkor az olyan lenne, mint ha ők győztek volna. Persze nekem azért

a családom nagyon jó, támogatnak és szeretnek, nem tudom, hogy te milyen körülmények közt vagy hogyan élsz, de ha a családod támogat, akkor nem vagy elveszett ember. Viszont ha valamilyen sajnálatos ok miatt rájuk nem számíthatsz, akkor azért legyél erős! Mert akkor később azt mondják rólad, hogy tényleg tök egyedül feltámadtál és győztél. Az ilyen "ágyútöltelékekkel" pedig ne foglalkozz, ők egyszer biztosan ki pukkadnak és nem marad semmijük. Viszont neked, aki ilyen helyzetből támadtál fel, lesz, méghozzá sokkal több mint nekik. Az ilyen emberek azt hiszik, hogy te egy gyenge idióta vagy, aki többet nem érdemel, csak a szánalmat. Ha elhiszed amit ők mondanak, akkor valóban gyenge és szánalmas vagy, de ha felállsz és az arcukba csapsz, akkor azzal azt bizonyítod, hogy igen is erős vagy.

Tehát én azt mondom, hogy ne add fel, mert van remény, és a lehetetlen nem létezik! :)

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ben, hidd el, nekem oszt tök mindegy, hogy pszihomókushoz jársz, vagy sem. Tömöd magad antidepresszánsokkal vagy sem. Belezúghatsz akár Hófehérkébe is......csak normális hangnemben nyilatkozzál. Nehogy azt hidd már, hogy azzal lesz könnyebb neked ha pátyolgatnak, vagy engedik, hogy a szoknyájukba kapaszkodjál. Saját magadnak kell túltenned a problémáidon, mert ezek nem olyan fejsúlyosak, hogy másra támaszkodj. Így válsz majd erősebbé. Az meg nonszensz, hogy néhány ember hülyülését a te hajlamoddal akarod egy szintre emelni. A többit inkább nem említem, mart azokért nem jótállnék magamért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ben, amennyire én látom, neked arra lenne szükséged jelenleg, hogy tartozz egy közösséghez. Amely akár lehet ez is, mert szerintem itt a tagok jelentős része befogadna téged. Hidd el, itt mindenkinek megvan a maga keresztje, kinek kisebb, kinek nagyobb problémái, de vannak. A legjobb, amit tehetsz, hogy az elkövetkezőkben bebizonyítod, hogy tudsz normálisan, közösségbeillően viselkedni, és x idő múlva el is fogják felejteni az emberek a kezdeti botlásokat. Lehet, hogy lesznek olyanok, akik nem, de ne velük foglalkozz.

 

Az, hogy neki mész olyan embereknek, akik itt a fórumon alaptagoknak számítanak, és - egyelőre - nem bocsátanak meg neked - az nem jó taktika. Mindenhová vezet, csak a befogadáshoz nem. Ha valóban ide akarsz tartozni - ami szerintem nagyon jót tenne neked - akkor azok felé fordulj, békével, akik adnak neked egy új esélyt. A többiek nem fognak téged bántani, provokálni, egyszerűen csak - kezdetben - nem fognak veled foglalkozni. Neked sem kell velük. Majd ha már 2-3- x hónapja, éve itt leszel, és látni fogja mindenki, hogy a közösségbe remekül beilleszkedő, és fontos láncszem vagy, akkor majd mindenki szépen elfelejti, hogy mi volt itt régen.

 

Gondolod, hogy Én nem vesztem össze Oldie-val soha? Volt, hogy csúnyán odamondogattunk egymásnak, de mégis egész jól el tudunk beszélgetni azóta is. Gondolod, hogyFrenkie soha sem írt be vállalhatatlant ittasan? Dehogynem, mégis túlléptünk rajta. Dzséjt beszólásán soha senki sem sértődött meg? És így tovább, lehetne folytatni, a lényeg az, hogy ezeken mindenki túllép egy idő után, mint ahogy a rokonaival is szívózik néha az ember, mégis szereti őket, miért? Mert együvé tartoznak.

 

Erre próbálj koncentrálni te is, ne pedig arra, hogy miért nem bocsátanak meg. A megbocsátás nem egy olyan dolog, amire kötelezni lehet bárkit is. Azt ki kell érdemelni, van akinél több, van akinél kevesebb dologgal. Azokba kapaszkodj, akik bíznak benned, és adnak egy új esélyt, a többi pedig majd jön magától. Persze csak ha te is akarod.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És a sok szemét, akik egyáltalán nem szolgáltak rá arra, hogy nekik jó legyen? Azokkal mi van? Akik minden héten más csajjal kufircolnak..... szánalmas... komolyan, ha tehetném, az összes ilyen nagyképű majmot a dunapart elé állítanám, és shotgunnal kiloccsantanám az agyukat. Szemrebbenés nélkül? Beteg vagyok? Na és? Minden okom meg van rá.
Hát a leírtak alapján így készül egy potenciális sorozatgyilkos. Az élet már csak ilyen, ha az ember nem teszi jobbá magának azt, az úgy is marad. Minden esetre én ismerek ennél kicsit kilátástalanabb helyzetben lévő embert is, még is az egyik legpozitívabb krapek akit ismerek.

 

És ha az gusztustalan viselkedés amit Oldie-ék tanúsítanak, akkor na, mi az amit a beidézett szövegben leírtál? Meg ez a folytonos személyeskedés.

 

Ki mint vet, úgy arat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát gondolatmenetén haladva (egyébként 10/10 Donát, gratula) megkérnék mindenkit, hogy tartózkodjunk Ben minősítésétől. Én megadtam neki a lehetőséget, és a kezdet jól is sikerült. Becsülöm, hogy leírta mi bántja igazából, és én nem haragszok rá azért miket írt pl. rólam. Nem vagyok tökéletes, mint ahogy senki sem. A jövőben maradjunk a fórumról beszélgetésnél, a többi topikban pedig mehet az SW diskurzus. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát gondolatmenetén haladva (egyébként 10/10 Donát, gratula) megkérnék mindenkit, hogy tartózkodjunk Ben minősítésétől. Én megadtam neki a lehetőséget, és a kezdet jól is sikerült. Becsülöm, hogy leírta mi bántja igazából, és én nem haragszok rá azért miket írt pl. rólam. Nem vagyok tökéletes, mint ahogy senki sem. A jövőben maradjunk a fórumról beszélgetésnél, a többi topikban pedig mehet az SW diskurzus. :)

Egyetértek Odyval és Donáttal!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.