Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Fent a fejlécen rákattintasz a "Beállításaim" linkre, majd a betöltődő oldalon a profil szekcióra és ott "aláírás szerkesztése" Viszont arra felhívnám a figyelmed, hogy legyen minél rövidebb!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom ment a szómenés az Egyéb Fontosban a tegnapi leállásról, és szerintem úgy kerek a történet ha én is leírom mi is vezérlet valójában. Mostanában elég sok új tag regisztrált, és talán szerénytelenség nélkül állíthatom, hogy még a renegátabb új arcokat is sikerült a fórum normákhoz szoktatni. Itt konkrétan Ben -re gondolok, aki ma már jóval problémamentes mint legelőször. Sőt, annál több is lett, építő jelleggel lép fel a fórumon! Ennek egy titka van, mégpedig a hozzáállás. Nem is olyan rég jöttem rá, hogy az nem old meg semmit, ha neki ugrunk egy új arcnak még akkor sem, ha az tényleg rászolgál. A szép szó mindennél többet ér. Aki nem ide való az úgy is lelép, aki pedig itt akar maradni az képes lesz felvenni a ritmust. Az újonnan regisztrálok esetében persze fennáll az a "veszély" is, hogy bizony erős jellemmel és véleménnyel rendelkeznek, ami pedig ütközhet a régi tagok ízlésvilágával. Mondjuk én is azt preferálom, hogy egy új tag ne ajtóstól rontson a házba, ne adja úgy elő magát, mintha ő sz*rta volna a spanyolviaszt, hanem fokozatosan illeszkedjen bele az itt lévő rendszerbe. Ez nem az Index fórum - de mondhatnám a nyílt fórumok 90 %-át -, ahol arctalanul lehet okádni a hülyeséget. És itt jön be a képbe FlóriBá, aki szerintem annak ellenére, hogy meg van mindenről a határozott véleménye, abszolút nem a fent leírtak szerinti negatív viselkedést mutatja! Úgy látom az a határozott karakter amit képvisel az oka, hogy néha kibukik belőle olyan is, amit nem szeretne. Eleinte nem volt semmi baj, de mióta kapja az ívet a "törzstagoktól", bizony ő is visszamondogat. Nagy kérés lenne, hogy több toleranciával legyünk egymás iránt? Olyan nehéz ez? Pedig egy egyszerű mosolyjellel és két mondattal el lehetne simítani minden félreértést. Minek kell egymást azonnal letámadni? Szeretném ha elgondolkodna ezen mindenki.

 

A tegnapi zárás a korábbi ígéretem betartása volt. Való igaz, még nem történt semmi súlyos, de amit FlóriBá kapott Frenkie -től privátban az biztossá tette bennem, hogy majd később fog. Nem akarok ezzel nagyon foglalkozni most, legyen annyi elég, hogy azért ilyeneket nem kellene írni senkinek sem. Főleg akkor, amikor már rengetegszer megbeszéltük ezt Frenkie, és mindig ígéretet kaptam rá, hogy nem lesz legközelebb. De mindig van. Tudom az okát, de ezt is megbeszéltük. Egyszerűen nem értem miért kellett ezt így lebonyolítani. Azért zártam be tehát a fórumot, mert nem akartam, hogy masszív anyázásba forduljon az éjszaka.

 

FlóriBá! Úgy látom szükséged van némi alap infóra rólunk, mert kicsit tévúton jársz. Ennek a közösségnek a magja, mint írták is a többiek, 8-10 éve ismeri egymást, személyesen pedig hét éve. Itt nincs arról szó, hogy okoskodó hülye gyerekek beregeltek 6 különböző névvel és jól elvannak mert nincs jobb dolguk. Minket már jóval több dolog tart össze, mint az SW szeretete. Arról is biztosíthatlak, hogy közülünk senki se vallja magát Jedinek (talán Krande igen :D ), nem járkálunk filmes kosztümökben, nem lépünk fel SW -s klubnapokon. Tehát ha az elvakult SW -s hülye gyerekek felől akarod belőni a szellemi szintünket, akkor biztosan tévúton jársz. Ugyanolyan felnőttek vagyunk mint Te vagy bárki más. Napi élettel, gondokkal, családdal. Persze vannak fiatalok is, akik viszont ifjonti hévvel jelennek meg itt, de ez ugyanúgy része a fórum attitűdjének, mint az idősebbek "kimértsége". :D Remélem sikerült egy rögtönzött keresztmetszetben bemutatnom neked, hogy itt értelmes emberek vannak még akkor is, ha tegnap kaptál egy csúnya privit. Frenkie élőben nagyon jó fej, biztos megbánta már azóta amit írt.

 

Dzséjt! Nagyon jó ez a videó. :D 1 éves....istenem de régvolt. :( Majd csinálhatnál egyet a hetedik szülinapra. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a bejegyzést kérem bekereteztetni és a fórum falára feltenni. :clap:

 

Lesz majd még egy, de azt nem ígérem meg, hogy a hetedikre. Évek óta akarok egy újat (egek, amikor ezt a videót csináltam, még úgy terveztem, minden évben lesz egy... :pfff: ), csak valahogy mindig akkor jut eszembe, amikor már a fórum-évforduló tova suhant. Minden esetre a koncepció megvan, és legkésőbb a tíz évesen elkészül. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi. :) A következő lépcsőfok az egynapos leállás lesz. :D

 

Érdemes a videódban megnézni a tagok listáját. Azóta már egy új generáció van itt mellettünk! :D

 

Engem reggel 5kor így is a szívbaj kerülgetett hogy mi történhetett a fórummal, szóval még egy ilyen nem kellene :)

 

Azért kíváncsi leszek hogy egy 5-10 év múlva ki lesz itt. Remélem én még igen :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyik tanárunk megígérte, vizsga után söröző. :D

Szégyenbe ne hagyd apádat! :P;):D

 

Nekem csak az nem tiszta, miért pár ember vitája miatt szívjon a többi? Tudom, pont én mondom, de akkor is.

Igazságtalannak tűnhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rendben van és megértettem, de az tényleg rosszul esett, hogy a szexuális hovatartozásomat kétségbe vonták és kifejezték, hogy tűnjek el... Én mindig is büszke voltam magamra, hogy vannak akik teljesen mérgesek lesznek és káromkodnak izomból, én ha mérges vagyok is vissza tudom fogni magam és igényes, magyar nyelven megfogalmazom, hogy nyasgem... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, köszi a videót... nagy vagy! Szuper ötlet volt feltölteni! :D

 

Érdemes a videódban megnézni a tagok listáját. Azóta már egy új generáció van itt mellettünk! :D

 

Igen, én is épp az imént lestem meg a taglistát, hát sokan nincsenek már itt a régi motorosok közül.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, ez remek bejegyzés volt :)

Minden esetre a koncepció megvan, és legkésőbb a tíz évesen elkészül. :D

Számon kérjük majd :evil:

 

Igazságtalannak tűnhet.

Annak tűnhet, de a nagyobb problémák (és később a moderálást) némileg csökkenthető vele, szóval szükséges olykor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rendben van és megértettem, de az tényleg rosszul esett, hogy a szexuális hovatartozásomat kétségbe vonták és kifejezték, hogy tűnjek el... Én mindig is büszke voltam magamra, hogy vannak akik teljesen mérgesek lesznek és káromkodnak izomból, én ha mérges vagyok is vissza tudom fogni magam és igényes, magyar nyelven megfogalmazom, hogy nyasgem... :)

Mondjuk ezt nem értem, hogy PM-et miért kell a fórumra citálni. A privát üzenet egy más közeg imho. És félreértés elkerülése végett: egy törzstagtól se venném szivesen ha a PM-met a fórumra citálná. De ez csak az én véleményem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, teljesen egyetértek a nyilatkozatoddal. :)

 

Ezt a bejegyzést kérem bekereteztetni és a fórum falára feltenni. :clap:

 

Lesz majd még egy, de azt nem ígérem meg, hogy a hetedikre. Évek óta akarok egy újat (egek, amikor ezt a videót csináltam, még úgy terveztem, minden évben lesz egy... :pfff: ), csak valahogy mindig akkor jut eszembe, amikor már a fórum-évforduló tova suhant. Minden esetre a koncepció megvan, és legkésőbb a tíz évesen elkészül. :D

Bekeretezést fentiek szerint támogatom, és az új videót is. :D

 

 

Novellaírás és borozgatás közben kis pihenőt tartva erre leltem vinyóm rejtekében. De régen is készült már ez. :)

Remek ez a videó! :) Ezt kéne az új tagokkal először megnézetni, hogy lássák, hová csöppentek, mert hiába 6 éves, még ma is teljesen aktuális. Nem hiába ragadtam anno én is itt. :)

 

 

Nekem csak az nem tiszta, miért pár ember vitája miatt szívjon a többi? Tudom, pont én mondom, de akkor is.

Nem a fórum bezárása a cél, hanem az, hogy az az egy végre rájöjjön, hogy mit nem csinál jól, és azt hanyagolja. Csatlakozom Ody-hoz, Frenkie élőben nagyon jó fej, csak itt nem ismeri időnként a határokat. De egyszer csak megtörik a jég.

 

 

Mondjuk ezt nem értem, hogy PM-et miért kell a fórumra citálni. A privát üzenet egy más közeg imho. És félreértés elkerülése végett: egy törzstagtól se venném szivesen ha a PM-met a fórumra citálná. De ez csak az én véleményem.

Ezt én sem szeretném. A PM azért privát üzenet, mert csak a címzettnek szól.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is jó példa volt ez a bezárás, bár nem tapasztaltam belőle pont semmit. Lehet különbözni a másik véleményével, de csak azért mert új tag, nem kell elküldeni a fenébe.

 

Pm-et meg tényleg ne lobogtassunk, már Bennek is akartam mondani. Ha azt akarnánk hogy mindenki lássa, akkor a fórumba írnánk, nem privátba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a fórum bezárása a cél, hanem az, hogy az az egy végre rájöjjön, hogy mit nem csinál jól, és azt hanyagolja. Csatlakozom Ody-hoz, Frenkie élőben nagyon jó fej, csak itt nem ismeri időnként a határokat. De egyszer csak megtörik a jég.

Ezt nem is vitatom, de értelmesebbnek látom annak az érintett pár tagnak az ideiglenes bannolását az egész fórum helyett. 2-3 ember miatt miért kell kiszúrni a többivel?

 

Amúgy Ody, jól leírtad a lényeget. Még most is szoktam néha baromságokat irkálni, ha pl. negyed vagy több liter 40%-os vodka után jövök fel hétvégente. Nem kifogás, ezt már sokszor írtam, de mindenki máshogy kezeli a problémáit. Ezért is sajnálom, hogy két olyan ember, akit különösen kedvelek az ittas ballépéseim miatt ignorál feltűnően látványosan...

Pedig ahogy te is írtad, rengeteget segített a pozitív hozzáállás... és most nem arra gondolok, hogy mindig pátyolgatni kellene vagy hasonlók. Csak ha már egyszer őszintén leírtam a gondjaimat, nem esik jól olyanokat olvasni, hogy "csak sajnáltatod magad, mindenkinek vannak gondjai, stb." Nyilván fogalmatok sincs róla, mennyire nehezemre esik elnyomni az Ahsoka dolgot magamban, mégis igyekszem megtenni... akár azzal, hogy érdemben próbálok hozzászólni némely témákhoz. Nem azért írom, hogy ájuljatok el tőle, de remélem érezhető, mire akarok kilyukadni.

Szerkesztve: - Ben
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.