Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Látom tegnap megint elszabadultak az indulatok. Inkább itt reagálok, mert ez a fórum egészét érintő kérdés. Szerencsére nem láttam az incidenst, csak az utózöngéket olvastam. Négy dologra szeretnék kitérni.

 

1. Minden baj okozója az alkohol. Érdekes, hogy napközben meg tud lenni mindenki normálisan, éjjel meg elszáll az agyvíz. Ezerszer leírtam már, de falra hányt borsó csak. Ittas állapotban ne fórumozzunk!

 

2. A fórum nem nyílt! Regisztrálni se lehet közvetlenül. Csak olyan módon lehet bekerülni, ha a delikvens megkeres emailban és van Facebook elérése. Ez utóbbitól néha eltekintek, aztán ha valaki nem felel meg az alapvető kívánalmaknak maximum bannra teszem.

 

3. Mik is az alapvető kívánalmak. Semmiképpen se az, hogy az új embernek alá kell rendelnie magát a törzstagságnak. Mindenkinek vannak saját gondolatai és jó ha ez így is marad. Maximum majd vitázunk ha valamiben nem értünk egyet, de ember módjára! Lehet, hogy bennem van a hiba, de FlóriBá -val mi is a baj tulajdonképpen? Az, hogy markáns véleménye van? Vagy, hogy a zenei ízlése más mint a nagy átlagé? Olyanokon megy a veszekedés, hogy az hihetetlen. Igen, kinyilvánít néha bizonyos dolgokat. Mi nem ezt csináljuk sokszor? Az miért jobb? Mert régóta vagyunk itt? Persze a régi tagoknak mindig vannak bizonyos "előjogaik", több minden van elnézve nekik (...), stb. Szerintem elég ennyi, azt ne várjuk el pluszba, hogy még a saját szájízünk szerint is írjanak. Az egymás pocskondiázása pedig egyenesen tűrhetetlen.

 

4. Komolyan gondolkodom rajta, hogy éjszakára be fogom zárni a fórumot. Mondjuk a 23:30 -tól reggel hétig tartó időtartamra. Ha másképp nem megy akkor így kell gátat szabni a dolgoknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem valahogy büntetni kellene azt aki ittasan fórumozik és vitát generál. Amúgy én se értem ezt, nappal normálisan megy a duma, leszáll az éj azt elszabadul pokol, mire pirkad addigra visszaáll minden. Lehet jobb lenne éjszakára lekapcsolni a fórumot. De legjobb lenne ezt együtt megbeszélni, az érintetekkel együtt, lévén, hogy közösség vagyunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4. Komolyan gondolkodom rajta, hogy éjszakára be fogom zárni a fórumot. Mondjuk a 23:30 -tól reggel hétig tartó időtartamra. Ha másképp nem megy akkor így kell gátat szabni a dolgoknak.

Vagy csak a delikvenseknél kellene szabályozni a hozzászólásra vonatkozó időintervallumot, mondjuk egy (legfeljebb 2) hónapig nem posztolhatnak semmit este 10-11 után. Ha visszaesnek, akkor meg maradandóan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem valahogy büntetni kellene azt aki ittasan fórumozik és vitát generál. Amúgy én se értem ezt, nappal normálisan megy a duma, leszáll az éj azt elszabadul pokol, mire pirkad addigra visszaáll minden. Lehet jobb lenne éjszakára lekapcsolni a fórumot. De legjobb lenne ezt együtt megbeszélni, az érintetekkel együtt, lévén, hogy közösség vagyunk.

Épp ezért írtam, hogy lehessen rá reagálni. :)

 

Vagy csak a delikvenseknél kellene szabályozni a hozzászólásra vonatkozó időintervallumot, mondjuk egy (legfeljebb 2) hónapig nem posztolhatnak semmit este 10-11 után. Ha visszaesnek, akkor meg maradandóan.

Majd megnézem milyen lehetőségek vannak. Ilyet azonban nem hinném, hogy be lehet állítani.

 

Nem akarok ítélkezni senki felett, de aki tudja magáról, hogy ittasan hogy fórumozik, az minek ír olyankor?...

Mert ittasan más a tudatállapota, és akkor nem érdekli semmi.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, nem tudom, ilyesmire lenne-e lehetőség, de valami logikai feladvány megfejtéséhez lehetne kötni a posztolást. Ilyet nem lehet beépíteni a fórumba? (olyasmi, mint az "üsd be a képen látható betűket, stb.)

És aki napi ötven posztot produkál, az napi ötven logikai feladványt oldjon meg? Az embernek pont erre van szüksége egy dolgos nap után, betűkeresőt játszani, hogy írhasson.

 

Olyan plugin létezik, ami kicenzúrázza (helyettesíti) a káromkodásokat (hogy ennek tiltós továbbfejlesztése van-e, azt nem tudom), de elég idiótán működik, mivel olyan szavakra is rágerjed, mint a faszállító, szarvas, köcsög, amik vagy nem káromkodások, vagy csak bizonyos kontextusban azok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell nagy rejtvényekre gondolni. :D Csak egy olyanra, amit mondjuk egy ittas egyén nem tudna megoldani. :)

 

Olyasmi kellene hogy: Hány lába van egy Zillo sárkánynak, egy banthának, egy huttnak összesen, ezt szorozd be egy besalisk karjainak számával, vond ki Grievous megölt jedijeinek számát, majd oszd el a galaxis bolygóinak számával. :D

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell nagy rejtvényekre gondolni. :D Csak egy olyanra, amit mondjuk egy ittas egyén nem tudna megoldani. :)

Viccnek jó az ötlet. :)

Íme egy egyszerű megoldás: részegen állatkodtál? Egy hét ban. Megint megcsináltad? Egy hónap. Még mindig nem tanulsz? Adios amigo! Kész!

Vagy még egy megoldás, ahogy az öreg csinálta a viccben. A macska odateszi a csomagot a bácsika foteljébe. Az öreg csak annyit mond: egy. Másnap megint. Az öreg újfent csak annyit mond: kettő. A harmadik nap a macska megint odacsinált, mondja is az öreg: három. Azzal megfogta a macskát és kihajította az erkélyen át a tizedikről. Mire az asszony: miért csináltad ezt a szegény macskával? Erre az öreg: egy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ha senki nem reagál az ittas személyek zavarodott hozzászólásaira, akkor magától elmúlik ez az éjszakánként jelentkező jelenség.

Nekem is ez a szimpatikus megoldás, de mostanában nem nagyon működik.

 

Viccnek jó az ötlet. :)

Íme egy egyszerű megoldás: részegen állatkodtál? Egy hét ban. Megint megcsináltad? Egy hónap. Még mindig nem tanulsz? Adios amigo! Kész!

Vagy még egy megoldás, ahogy az öreg csinálta a viccben. A macska odateszi a csomagot a bácsika foteljébe. Az öreg csak annyit mond: egy. Másnap megint. Az öreg újfent csak annyit mond: kettő. A harmadik nap a macska megint odacsinált, mondja is az öreg: három. Azzal megfogta a macskát és kihajította az erkélyen át a tizedikről. Mire az asszony: miért csináltad ezt a szegény macskával? Erre az öreg: egy.

Az első elég drasztikus, de valószinűleg célravezető. És talán már maga a fenyegetés is elég. Elég vacak érzés lehet, ha kitiltanak valahonnan...

Viszont a másodikat kicsit túlzásnak érzem. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom tegnap megint elszabadultak az indulatok. Inkább itt reagálok, mert ez a fórum egészét érintő kérdés. Szerencsére nem láttam az incidenst, csak az utózöngéket olvastam. Négy dologra szeretnék kitérni.

 

1. Minden baj okozója az alkohol. Érdekes, hogy napközben meg tud lenni mindenki normálisan, éjjel meg elszáll az agyvíz. Ezerszer leírtam már, de falra hányt borsó csak. Ittas állapotban ne fórumozzunk!

 

2. A fórum nem nyílt! Regisztrálni se lehet közvetlenül. Csak olyan módon lehet bekerülni, ha a delikvens megkeres emailban és van Facebook elérése. Ez utóbbitól néha eltekintek, aztán ha valaki nem felel meg az alapvető kívánalmaknak maximum bannra teszem.

 

3. Mik is az alapvető kívánalmak. Semmiképpen se az, hogy az új embernek alá kell rendelnie magát a törzstagságnak. Mindenkinek vannak saját gondolatai és jó ha ez így is marad. Maximum majd vitázunk ha valamiben nem értünk egyet, de ember módjára! Lehet, hogy bennem van a hiba, de FlóriBá -val mi is a baj tulajdonképpen? Az, hogy markáns véleménye van? Vagy, hogy a zenei ízlése más mint a nagy átlagé? Olyanokon megy a veszekedés, hogy az hihetetlen. Igen, kinyilvánít néha bizonyos dolgokat. Mi nem ezt csináljuk sokszor? Az miért jobb? Mert régóta vagyunk itt? Persze a régi tagoknak mindig vannak bizonyos "előjogaik", több minden van elnézve nekik (...), stb. Szerintem elég ennyi, azt ne várjuk el pluszba, hogy még a saját szájízünk szerint is írjanak. Az egymás pocskondiázása pedig egyenesen tűrhetetlen.

 

4. Komolyan gondolkodom rajta, hogy éjszakára be fogom zárni a fórumot. Mondjuk a 23:30 -tól reggel hétig tartó időtartamra. Ha másképp nem megy akkor így kell gátat szabni a dolgoknak.

 

Ezt most vettem észre. Végülis ide is irhatom. Amit most írok az nem csak Odynak szól, de feltette a fő kérdést(ami nem az alkohol). Ez a kérdés a következő: Mi a baj FlóriBával? Nekem az alábbiak: Nem sw-rajongó. Nagy vonalakban ismeri a filmeket, aztán ennyi. Ez elsősorban rajongói oldal szerintem. Öntörvényű és a közösség által létrehozott szabályokhoz nem igazodik. Nem tiszteli más véleményét és nem ismeri el ha marhaságot ír. Mindenekfelett képzelni magát, tulajdonképpen istennek. Az 100 % hogy lenézi az ittenieket. Nincsenek érzései embertársai iránt ,a többiek azért vannak hogy őt szolgálják és szórakozzon rajtuk. Röviden ennyi. Hogy honnan veszem ezeket? Pár embert ismertem életemben és ilyen Flóribá-féléket is. Tipikus emberfajta. Mindről a fentieket lehet elmondani.

Igaz mi is kinyilvánítunk véleményeket de az a különbség hogyha valaki beírja hogy az nagy marhaság akkor elismerjük és megyünk tovább.

Miért nem ignorálom? Mert ami a szívemen az a számon. Az életben is ilyen vagyok, jelenleg 2 emberrel vagyok emiatt összeveszve. Én bárkinek megmondom a véleményemet főleg ha még a pumpa is felmegy. Jobb tisztázni a dolgokat egyenesen.

Sajnos rengeteg ember tűr és nyel, vagy ráhagyja a másikra. Én nem ilyen vagyok. Én kikiabálom a bajomat.

Abban is biztos vagyok hogy ezen fórumon nem csak nekem van bajom FlóriBá-val ,hanem másoknak is, de inkább hallgatnak. Én kimondtam ok csúnyán amit nem kellett volna. Lerí az emberről hogy nem ide való, hogy ti ezt miért nem veszitek észre azt nem tudom.

Nézzük az alkoholt sokadszorra. Nekem FlóriBá józanul sem szimpi. Semmi köze az alkoholhoz. Ne fórumozzunk ittasan. Sokan fórumoznak itten néha ittasan. Inkább azt mondanám hogy ne írjunk be csúnyákat(persze ezt magamnak mondom). Fórumtalik után nem hinném hogy az emberek színjózanul irkálnak be ide. Mégsincs balhé.

2010 januárja óta minden pénteken a ledolgozott hét után megiszok pár sört, vagy egy barátommal sörözök. Miért jövök mégis fel? Mert baromira szeretek itt lenni. És ha ittas vagyok akkor azt hiszem hogy tök normálisakat írok be. Másnap persze látom mi van. Viszont amiért felhoztam. Ha az alkohollal gond lenne akkor mondjátok már meg hogy miért nem volt balhé minden pénteken? Aki ismer, vettünk már részt együtt jó pár fórumtalin ahol ittunk alkoholt elég rendesen. Miért nem volt soha balhé, miért nem küldtem el senkit az anyjába? Miért csak Flóribá feltünése óta vesztem el az eszemet? Én úgy gondolom hogy nem sok köze van a balhékhoz az alkoholnak. Annyi hatása van hogyha bántó dolgot olvasok azt felnagyítja, de az az írás józanul is bánt.

Na mindegy így is túl van szaporítva a szó.

Amit tegnap írtam komolyan gondoltam. A béke érdekében egy megoldás van. Nekem kell eltünni ,mert Flóribá nem fog. Ha minden így marad akkor sokkal durvább beírások lesznek, ismerem magamat. Ez nem azt jelenti hogy örökre. Havonta egyszer felnézek és ha úgy itélem meg hogy Flóribá egész emberi lett(amit kétlek) akkor visszajövök. Már baromira elegem van abból hogy az ő marhaságait olvassam. Nincs rá szükségem, legalább befejezem az egyébb dolgaimat.

Aki el akar érni, küldjön privit továbbra is segítek számtech témában ha tudok. A privi megjelenik a mailcímemben. A fórumtalikon is szeretnék részt venni az már szinte független ezen fórumtól.

Ha valakit sértett ez az egész ügy attól elnézést kérek, Dzséjt neked meg köszi hogy törölted a beírásokat.

 

Amit ki szeretnék kiemelni hogy a változás lehetséges. Emlékszünk az elején Rog nagyon kiállhatatlan volt most meg teljesen normális és beilleszkedett.

 

Sajnálom hogy így alakult de ez van. A döntésben nincs sértettség, inkább az egyetlen ésszerü dolgot választottam.

 

Na agyő mindenkinek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem csak az ittas fórumozás itt a gond. Persze nem szerencsés dolog (még jó, hogy nem iszom :P) de úgy gondolom, hogy sok igazság van abban, amit Frenkie leírt az imént.

 

Egyébként nem, nem a "markáns véleménnyel" van a baj. Legalábbis nekem nem. Bár az megint más, hogy én mit gondolok erről a "markáns véleményről"... de lényegtelen, meg nincs is közöm a szituációhoz, csak egy meglátást írtam le. :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszünk az elején Rog nagyon kiállhatatlan volt most meg teljesen normális és beilleszkedett.

Ezt azért szerintem jobb lett volna mellőzni. Nem azért fórumozok itt hogy ilyen kijelentéseket olvassak magamról mikor lehet hogy nincs is benne igazság. Az hogy félreértettem dolgokat és hogy besértődtem ezen-azon plusz hogy olykor nem a legmegfelelőbb módon próbáltam kiállni magam mellett még nem jelenti azt hogy kiállhatatlan voltam. Szerintem nem voltam az. Ennyi erővel én is mondhatnám ugyanazt azokra akik miatt besértődtem.

Ha tényleg kiállhatalan tartottatok valamikor akkor komolyan elgondolkodom azon hogy végleg elhúzok innen. Vagy ha valóban úgy volt akkor jobb lett volna már akkor szólni nekem és már akkor leléptem volna. Megkímélhattük volna egymást.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom, hogy eddig fajultak a dolgok :cry:

Eddig azért nagyrészt el tudtuk simítani a problémákat.

 

Rog, Te pedig ne foglalkozz ennyire ezzel a szóval, pl. én nem tartottalak kiállhatatlannak, de persze mindenki másképp viszonyul egy-egy emberhez. Ebből ne vonj le messzemenő következtetést mindenkire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te pedig ne foglalkozz ennyire ezzel a szóval, pl. én nem tartottalak kiállhatatlannak, de persze mindenki másképp viszonyul egy-egy emberhez. Ebből ne vonj le messzemenő következtetést mindenkire.

Elég nehéz csak úgy elsiklanom fölötte mikor az jön le az irományábül hogy egy kötekedő totál bunkó paraszt voltam. Az igaz hogy voltak olyan esetek amikor kiállhatalan voltam de hát olyanja mindenkinek lehet és van is néha-néha. Az is lehet hogy nekem is lesz még olyanom. Nem voltam/vagyok egy könnyű eset de állandó jellegre kitolni a dolgot akkor se kéne. Ha rá mondaná valaki hogy "milyen részeges" az meg neki esne rosszul pláne úgy hogy nem is az. Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég nehéz csak úgy elsiklanom fölötte mikor az jön le az irományábül hogy egy kötekedő totál bunkó paraszt voltam. Az igaz hogy voltak olyan esetek amikor kiállhatalan voltam de hát olyanja mindenkinek lehet és van is néha-néha. Az is lehet hogy nekem is lesz még olyanom. Nem voltam/vagyok egy könnyű eset de állandó jellegre kitolni a dolgot akkor se kéne. Ha rá mondaná valaki hogy "milyen részeges" az meg neki esne rosszul pláne úgy hogy nem is az.

 

Nincs már baja veled, csak VOLT. Ezen a VOLTon van a lényeg. Ne sértődj be ezért :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég nehéz csak úgy elsiklanom fölötte mikor az jön le az irományábül hogy egy kötekedő totál bunkó paraszt voltam. Az igaz hogy voltak olyan esetek amikor kiállhatalan voltam de hát olyanja mindenkinek lehet és van is néha-néha. Az is lehet hogy nekem is lesz még olyanom. Nem voltam/vagyok egy könnyű eset de állandó jellegre kitolni a dolgot akkor se kéne. Ha rá mondaná valaki hogy "milyen részeges" az meg neki esne rosszul pláne úgy hogy nem is az.

Én sosem tartottalak kiállhatatlannak, csak nehéz esetnek. De ezt pl. magamra is igaznak tartom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie veled az volt a legnagyobb bajom, hogy amikor baromságokat állítottál, akkor aztán tényleg...és nem csak engem, hanem másokat is sértettél vele, csak lehet ők nem szóltak. Mert igen, írtam be pl. filmekről hülyeségeket, mert nem néztem utána, az egy dolog. Ez azonban senkit sem sértett, csak magam járattam le a tudatlanságom miatt. De olyanokkal sosem vagdalóztam, hogy ez, meg az örök és aki mást hallgat az hülye, meg igénytelen, mivel azok nem is zenék... Meg az is tény, hogy nem egyszer tetted és a későbbiekben pedig már egyre vadabb formában. Vannak nagy marhaságok ami mellett el lehet menni, persze, de azért az ilyen 5éves is el tudja készíteni, meg hasonlók már nem a "marhaság" intervallumába tartoznak. Vagyis nálam...

 

"Miért csak Flóribá feltünése óta vesztem el az eszemet? " Én nem ezt vettem ki az eddigi a tagok reakcióiból, úgy tudom már előtte is voltak elborult perceid!

 

"Ha az alkohollal gond lenne akkor mondjátok már meg hogy miért nem volt balhé minden pénteken? " És ha ittas vagyok akkor azt hiszem hogy tök normálisakat írok be. Másnap persze látom mi van. "

Ha annyira szeretsz itt lenni és mégis tudod, hogy hatás alatt milyen vagy, akkor pont, hogy inkább aludni kéne, vagy játszani, filmezni, nem?

Akkor amúgy rád az alkohol tudatmódosítóként hat, még jó, hogy csak a discosok drogoznak és a társadalom szégyenei...hüm, ez is ki írta?

 

A fórummotor képes arra, hogy bizonyos felhasználok hozzászólásait ne jelenítse meg. Magyarul beállítasz rám egy szűrőt és amit írok, máris olvashatatlan a számodra. Ezt eddig csak én vettem észre?

 

Ezeket nem azért írtam, hogy megsértselek, csak sok támadás ért az miatt is, hogy ellentmondás van a soraim között. Azért egyből kaptam az ívet... Próbáltam rámutatni, hogy ez nem csak nálam igaz, persze ki, mit vesz észre és ki miért szól be...főleg egy új tagnak.

 

Az, meg hogy mennyire vagyok rajongó ne legyen téma, mert ezt te aztán igazán nem tudod megítélni semmiből sem... Az SW (szerencsére) nem csak a filmekből, hanem már egy sorozatból és kismillió játékból, írásból, könyvből és képregényből áll. Inkább azt kéne elfogadni, hogy egy hatalmas univerzumban nem lehet mindenki Skywalker, meg Obi-Wan és Ahsoka fan. Mindenki megtalálhatja a neki valót és a kedvencéről többet tudhat az átlagnál. Nekem már kiderült, hogy ki, kérdezni is szoktam a témában és olvasgatni, keresgélni a neten. Tehát fals állításokkal sem kell vagdalózni.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie! Én igazán nem értelek Téged. Nekem úgy tűnik, hogy csak magadat hergeled. Napok óta csak ezzel foglalkozol, nappal nem is írsz semmit. Engem jobban érdekelne mi a véleményed a TCW negyedik évadáról, szavaztál-e már a szavazáson. De nem. Nálad csak FlóriBá folyik a csapból is. És tényleg ne haragudj, de én nem látok semmi olyat ebben a srácban ami hú de elítélhetővé tenné az itteni tevékenységét. De mit csináljak? Mondd meg. Tiltsam ki? Ennyi erővel Llew -et is elzavarhatnám, mert rohadtul bosszant néha. Nem tudom mi lett veled az utóbbi hetekben, de remélem hamar túljutsz rajta. Azt meg, hogy nem írsz mostantól, akkora hülyeségnek tartom, hogy az nem is igaz. Ne legyünk már gyerekek könyörgöm. Remélem átgondolod ezt a dolgot, mert ez nem megoldás és ezt Te is tudod jól.

 

Ja és hogy FlóriBá nem SW fan? Ennek mi a mércéje? :) Így is többet ír az SW-s topikokba mint néhány nagy SW fan itt... A többi dolog amit róla írtál szintén érthetetlen. Netes fórumos beírás alapján senkit nem lehet ilyen jól megítélni, hisz ez a legtöbb esetben torzít, mert a fő emóciót a saját érzéseid adják. Élőben minden sokkal másabb ahogy jól le is írtad. Kár összehasonlítani a kettő formátumot.

 

Rog. Neki azért sokat segített, hogy nincs annyit b*szogatva. ;) Hidd el ha meglenne irányába az a feeling ami néha előjött itt,most is ugyanúgy reagálna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Odyval értek egyet. Frenkie: ha nem tetszik FlóriBá képe, akkor tiltsd le, és ennyi. Van ilyen beállítás, hogy tagok mellőzése, és akkor nem látod a beírásaid. Én speciel nem örülnék, ha lelépnél, úgyhogy inkább ezt válaszd, kérlek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a legjobb motor széles-e világon, ezért is vettük meg. Tényleg érdemes jobban belemerülni a rendszerbe, mert teljesen testre szabható az egész.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a legjobb motor széles-e világon, ezért is vettük meg ezt. Tényleg érdemes jobban belemerülni a rendszerbe, mert teljesen testre szabható az egész.

 

Miért, miket tud amikről én nem tudok eddig? :D És mit értesz testreszabhatóság alatt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.