Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2019. 03. 21. - 20:03, Yoda József írta:

Viszont mintha oldalt az "Utolsó aktív topikok" szekció nem működne, vagyis mintha beragadt volna. Szavazás - az első évad legjobbjai-it írja legfrissebbnek már egy ideje, pedig ma Ep IX-es topikban is volt beszélgetés, de azt meg nem mutatja.

Sajnos az a szekció valamiért csak két topikot lát és nem tudok rájönni miért... 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Az már többször is megvolt. Szétnéztem pár helyen hogy hogy lehet ágyazni de egyik tipp se vált be. Akkor nem küszködök tovább vele.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így lehet megosztani albumot Imgurról:

1) Bemész a kiválasztott albumba az Imguron.

2) Itt kiválasztod ezt: </> embed post

3) A felugró ablakban ráböksz a Copy gombra (előtte még kiválaszthatod, melyik képpel induljon a galéria, és azt is, hogy elrejtse a galéria címét).

4) Itt a fórumon a poszt szövegmezejében a szerkesztői lécen rá kell kattintani a Forráskód részre, és aztán bemásolni az embed kódot.

5) Mehet a poszt vagy a Forráskódra rábökve további szöveget is beírhatsz (viszont ne lepődj meg azon, hogy szerkesztő módban csak egy link szöveget látsz, csak előnézetben - a GIF ikon előtti ikon -, vagy posztolva jelenik meg a galéria).

 

Star Wars IX: The Rise of Skywalker teaser trailer

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Mivel nem mindenki számára egyértelmű, javaslom egy kicsit beszéljünk a spoilerekről.

 

Spoiler nemcsak az lehet, ha leírod, hogy XY feltámadt / XY meghalt / vagy konkrétan lelövöd a film fordulatát, a karakterek sorsát.

Spoiler lehet az is, ha csak annyit ír valaki, hogy elég langyos volt a film, de a végén lesz majd egy nagy fordulat! Hiába nem lövi le a konkrét eseményt, alapvető infót árul el a filmről.

Spoiler lehet az is, ha valakinek ismerjük korábbról az álláspontját, amit a megtekintés után megerősít. Pl. "Remélem nem ez vagy az lesz a következő részben." Majd a megtekintés után: "Sajnos az lett, amitől tartottam". Konkrét infót nem árul el, mégis azok számára, akik követték a topik életét konkrétumok nélkül lőhet el fordulatot, élményt.

Spoiler lehet az is, ha valaki virágnyelven próbálkozik, de nem sikerül túl jól elrejteni az infót. Tartózkodjunk ettől. Menjen spoiler tab mögé!

Spoiler lehet az is, ha valaki egy idézetet, képet, videót oszt meg egy korábbi spoiler mögötti hsz-ből, ami már kattogásra ad okot, hogy egyáltalán miért került szóba az új film kapcsán.

 

Szerencsére van egy baromi egyszerű módja, hogy ne romboljuk le mások számára az élményt: használjuk a spoiler kapcsolót. Használd akkor is, ha csak a véleményed írod. Ha valaki spoilermentes kritikát kér, akkor az el nem hide-olt részbe max annyit írj: nekem tetszett / nem tetszett / unalmas volt de tartózkodjunk a "végén hatalmas csattanó volt, arra nem számítottam" és társaitól. Nyugodtan lehet kezdeni a hsz-t úgy, hogy spoilermentesen írsz róla két sort, a többit meg minimál spoiler meg durva spoiler kapcsolók mögé elkülönítve rakod. 

 

Az idézésnél is figyeljünk! Az "idézd ezt" funkció használatakor a spoiler gomb nem öröklődik! Inkább kattintsunk a "válasz" gombra és rövidítsük le a beidézett hsz tartalmát a spoiler kapcsoló mögött.

Ne romboljuk le mások számára az élményt semmilyen szinten. Kösz!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad van Donát, és sajnálom ami ma történt. Amikor hirtelen felindulásból kiírtam a véleményemet, valóban nem gondoltam át, hogy ez spoilernek minősül-e.

 

Viszont ha már felmerült ez, akkor lenne egy kérésem. Az oldal mobilos verziójában nem látszik a spoiler-kapcsoló, amikor hszt írumk, meg lehetne oldani hogy ott legyen? Vagy ha nem, akkor hogyan lehetne mégis használni, anélkül hogy asztali megjelenítésre váltanék (mai spoileres hsz-emet a Trónok harca topikban gépről írtam, szóval ezt nem mentségként akartam felhozni) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyit még hozzá tennék, hogy azon topikoknál ahol ki van írva a spoiler tag, fokozottan figyelni kell mert ott nem kötelező a gomb használata! Tudom, hogy a GoT topik nem ilyen de azért jó ha észben tartjátok. 

 

@Yoda József úgy tudod megoldani, hogy a mondandód elé szögletes zárójelbe beírod a spoiler szót, a végére pedig szintén szögletesbe: /spoiler

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

The Force Awekens 03.jpg

 

Hát nekem ez most telefonról úgy sikerül, hogy átválltottam a telót asztali nézetre, és úgy minden úgy működik, mint gépen. Vagyis feltöltöttem a képet, aztán kijelöltem, és ráböktem a Spoiler ikonjára. Így simán működött nálam telóról is.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Androidos telefonon a Chrome jobb felső sarkában van három pont, arra bökve lenyílik egy menü, ott a listában van egy olyan, hogy "Asztali webhely". Ha azt kipipálod, átvált asztali nézetre. Sajnos iOS-en nem tudom, hogy müxik, olyan készülékem nincs. Azt nem tudom, neked milyen van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Dzséjt írta:

Androidos telefonon a Chrome jobb felső sarkában van három pont, arra bökve lenyílik egy menü, ott a listában van egy olyan, hogy "Asztali webhely". Ha azt kipipálod, átvált asztali nézetre. Sajnos iOS-en nem tudom, hogy müxik, olyan készülékem nincs. Azt nem tudom, neked milyen van.

Pár hónapja android, úgyhogy majd kipróbálom. Köszi! :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nekem gőzöm nincs a megoldásról de ilyesmi és más egyéb problémáimra én is szeretnék választ kapni.

 

Én már a legutóbbi fórumfejlesztés előtti fórumfejlesztés után nem találom a szpoilerkapcsolót. Többször szétnéztem a válaszadó ablakban levő bigyók között de egyszerűen nem tudok rábukkanni. Ezért régóta csak a szpoiler nyitó és záró bigyusz beírásával szoktam szpojlert mellékelni.

A nagyobb sorközös dolog nálam is elő szokott fordulni. Leggyakrabban akkor mikor szövegszerkesztővel írott anyagot teszek szpojlerbe és úgy küldöm el a hozzászólásaimat.

 

Ha már a problémáimnál tartok a régebbi fejlesztés óta zavar hogy a topikokban való bejelentkezéskor a főoldalon találom magam. Bár az is lehet hogy ez csak nálam fordul elő. Ha nem úgy van akkor érdekel hogy lehet-e valamikor esély annak a gubancnak a megoldására mert engem eléggé zavar hogy a nem böngésző bal felső sarkában levő lenyitható előző-következő oldalra ugrasztására való mütyürrel vissza kell térnem a kívánt topikba.

Persze a fórumra való belépés után már a főoldalon is bejelentkezhetek amit néha meg is szoktam tenni de a topikokban való belépést sokkal gyakrabban alkalmazom mert az az eljárás jobban bejön. Illetve jobban bejönne ha a kiugrasztós dolog nem létezne.

 

Plusz kicsit a régebben lentebb levő oldal tetejére ugrasztó bigyuszt is hiányolom.

 

Ezekről már nagyon régóta írnom kellett volna de csak most jutottam el odáig.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Rog írta:

Nekem gőzöm nincs a megoldásról de ilyesmi és más egyéb problémáimra én is szeretnék választ kapni.

 

Én már a legutóbbi fórumfejlesztés előtti fórumfejlesztés után nem találom a szpoilerkapcsolót. Többször szétnéztem a válaszadó ablakban levő bigyók között de egyszerűen nem tudok rábukkanni. Ezért régóta csak a szpoiler nyitó és záró bigyusz beírásával szoktam szpojlert mellékelni.

A nagyobb sorközös dolog nálam is elő szokott fordulni. Leggyakrabban akkor mikor szövegszerkesztővel írott anyagot teszek szpojlerbe és úgy küldöm el a hozzászólásaimat.

A kis szem ikon az. Balról az 5. a "Forráskód" után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Rog írta:

Többször szétnéztem a válaszadó ablakban levő bigyók között de egyszerűen nem tudok rábukkanni.

A kis szemikon az, az áthúzott S és a kétszínű rombusz között. Ha ráviszed az egeret, egy pillanat után ki is lesz írva, hogy Spoiler.

 

2 órával ezelőtt, Rog írta:

Ha már a problémáimnál tartok a régebbi fejlesztés óta zavar hogy a topikokban való bejelentkezéskor a főoldalon találom magam.

Ezt nem igazán értem. Mire gondolsz? Egy topikban vagy, amikor bejelentkezel a fórumba, vagy hogy érted, hogy "bejelentkezel egy topikba"? Milyen böngészőt használsz?

Az, hogy bejelentkezéskor a főoldalra dobjon, az legjobb tudomásom szerint nem változtatható, így van kódolva.

 

2 órával ezelőtt, Rog írta:

Plusz kicsit a régebben lentebb levő oldal tetejére ugrasztó bigyuszt is hiányolom.

Ez szintén olyan, amivel nem lehet mit kezdeni. Ez a motor anélkül épült fel. De a billentyűzeten a Home gomb megnyomása ugyanezt eredményezi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leggyakrabban a Tűzrókát használom de néha a Krómot is előveszem.

A hozzászólásíró ablak nálam mindkettőben a következőképpen néz ki:

 

J1BjFWn.jpg

 

Ott semmi sincs a "Forráskód" kapcsolótól balra. Plusz áthúzott "S" bötű és kétszínű rombuszt se látni.

 

 

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ezt nem igazán értem. Mire gondolsz? Egy topikban vagy, amikor bejelentkezel a fórumba, vagy hogy érted, hogy "bejelentkezel egy topikba"?

 

Nekem meg ez a megfogalmazás a ködös.

Egy példa:

 

- Feljövök a fórumra.

- Ott vagyok a főoldalon.

- Nem jelentkezek be mert akkor még nem akarok irkálni.

- Nézelődés céljából belépek például a "Filmek" topikba.

- Ott kiszúrok valamit amire reagálni akarok. Vagy szimplán csak írni akarok valamit.

- A "Filmek" topikon belül elkezdek bejelentkezni az irkáláshoz való funkció elérése miatt.

- Rábökök a "BEJELENTKEZÉS" bigyóra. 

- Az előkerülő "Bejelentkezés" oldalon megadom a felhasználónevem és a jelszavam.

- Rábökök az ottani "Bejelentkezés" bigyóra. 

- Az oldal (vagy a rendszer vagy mi) kidob a főoldalra.

 

De ha egy topikon belül kijelentkezek akkor a főoldalra kerülés helyett bent maradok az adott topikban.

 

Ezen dolgok a Tűzrókámban és a Krómomban is ugyanígy alakulnak.

 

 

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ez szintén olyan, amivel nem lehet mit kezdeni. Ez a motor anélkül épült fel. De a billentyűzeten a Home gomb megnyomása ugyanezt eredményezi.

 

A "Home" használatára az oldal tetejére jutás céljából nem gondoltam még. Valamikor nagyon rég tudtam hogy az a bizgentyű mire való de a nélkülözése miatt azóta már szintén nagyon rég elfelejtettem és el is szoktam tőle mert alig használtam.

Hát most már fogom ha olyanom lesz. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Donát írta:

Azt tudja valaki, hogy ha kézzel kiírom a spoiler tag-et, akkor miért nyom automatikus sortörést a mondandómba?

 

 

Ez még mindig érdekelne.

Rog, nekem így néz ki a szerkesztő - besárgáztam az említett gombot:

image.png

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Donát írta:

nekem így néz ki a szerkesztő - besárgáztam az említett gombot:

 

 

Az szép és jó. Bárcsak az enyém is olyan lenne. Szétnéztem a beállítások között de nem találtam rá vonatkozó instrukciókat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.