Jump to content
Ody Mandrell

Vélemények és javaslatok

Recommended Posts

Lehet lecserélhetnénk a hirdetményt a főoldalon a spoileres figyelmeztetésről arra, hogy ha lassulást / félig betöltött hozzászólásokat tapasztal valaki, akkor menjen át másik böngészőre.

Érdekes a dolog mert én megszakítás nélkül évek őta Chrome-ot használok mind pc-n mind mobilon és ilyen hibák nálam nincsenek. Nem lehet hogy nálatok van a gáz?

Edited by Frenkie

Lassulás nálam sem volt, de azt a hsz-t nekem sem hozza be, gondolom valamiért azért nem tetszik neki, mert nagyon hosszú, talán ha esetleg éránként külön-külön spoilerekre lenne bontva... sőt ebben az esetben még könnyeben navigálni is lehetne benne, ha valaki pl. csak a Birodalom idején akarna valamit kikeresni, akkor nem kellene letekernie annyit, a spoiler kapcsolók fölé oda lenne írva, hogy melyik éra és csak arra kellene ráböknie.

Az ok, de ettől független akkor is átláthatóbb lenne több spoilerre bontva, szerintem. Csak egy javaslat, aztán igazából nekem mindegy. :)

Edited by Darth Cupsy

Frenkie, szerintem ez attól is függ, hogy kinek milyen erős gépe (processzora) van.

Nekem közepesen erős, de még én is tapasztalok lassulást Chrome alatt, igaz bőven tűrhető mértékben, ezért nem is valtottam.

Akinek nem gamer masinája van, lehet hogy kevésbé tolerálja a fórum motorja és a Chrome közötti összeférhetetlenséget. 

Pl. az én telefonom messze nem csúcs kategória, és ott már erősen gondolkozom néha, hogy nem e lenne jobb a natív böngészőt használni a fórumhoz.

2 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Frenkie, szerintem ez attól is függ, hogy kinek milyen erős gépe (processzora) van.

Nekem közepesen erős, de még én is tapasztalok lassulást Chrome alatt, igaz bőven tűrhető mértékben, ezért nem is valtottam.

Akinek nem gamer masinája van, lehet hogy kevésbé tolerálja a fórum motorja és a Chrome közötti összeférhetetlenséget. 

Pl. az én telefonom messze nem csúcs kategória, és ott már erősen gondolkozom néha, hogy nem e lenne jobb a natív böngészőt használni a fórumhoz.

Decemberben lesz 7 éves a pc-m.  Akkoriban tényleg jó volt, de már azért némely játék akad. Nekem semmi lassulás nincs a Chrome-ban. Amit el tudok képzelni, hogy akinek lassú annak kevés a RAM a gépében.Nekem 8 GB van benne.

Mobilon se akad, mondjuk az meg felsőkategóriás.

Lassulás nekem sincs, de az én gépem bár öreg, mivel fejlesztve volt, így még elmegy egy középkategóriás játékgépnek. Viszont az extrém hosszú és képekkel teletüzdelt posztok nálam sem jelennek meg rendesen. Ez tuti, hogy a Chrome hibája, mert ilyen nem is olyan régen még nem volt - szerintem nincs két hónapja, hogy ránéztem az említett idővonalos posztra, mert az alapján szoktam szemezgetni, hogy milyen új műveket lehet érdemes jobban megnézni, és akkor még semmi gond nem volt vele. A gépemhez nem nyúltam hozzá tavaly év eleje óta, semmi változás nem volt benne a frissítéseken kívül.

Nem hiszem, hogy proci függő. A céges gépem procija nagyon erős, mégis élvezhetetlenül lassú a Chrome-ban az oldal. 

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Használjatok más böngészőt. 

Nyilván, de most nem ez a kérdés, hanem hogy mi lehet a kiváltó ok. 

Tipp a szaggatás kivédésére. Használjátok a default skint, amit a fórum alján tudtok beállítani.

Edited by Ody Mandrell

Az utóbbi időben nem olyan gyakrán járok fel az oldalra, de megmondom őszintén én semmyilen változást/lassulást nem tapasztaltam...

A skin fejlesztője megoldotta a chrome problémát. Be is írtam a css-be amit kell, és le is teszteltem mobilon. Most már nem szaggat és a hosszú hozzászólások is megjelennek, nem csak a felük. :) Azért kérnék egy kis tesztelést azoktól akiknek gond volt ilyen téren, náluk is jól működik-e most már az oldal chrome alatt. Egyébként a chrome frissítésében van egy blur effekt nevű új funkció, ez okozta a problémát.

Újdonság még, hogy fejlesztés alatt áll egy InvisionCommunityApps elnevezésű cucc, ami megkönyítheti majd a böngészést annak aki letölti. Az alábbi linken van egy videó is, ami bemutatja mire lehet számítani ezzel kapcsolatban.

https://invisioncommunity.com/news/product-updates/invision-community-apps-for-ios-android-r1161

Edited by Ody Mandrell
  • Like 1
  • Meglepő 1

Sajnos a spoiler mögé rejtett idővonal nálam továbbra sem jelenik meg végig. :( Elvileg a legfrisebb Chrome böngészőm (Verzió: 77.0.3865.90) van. 

Mobilon (szintúgy Chrome) egyébként nálam is jó. 

Mobil problémára írtam a megoldást. Az asztali gépeden nem jelenik meg az idővonal végig? Egyébként itt nekem se. Szerintem ugyanúgy meg lehet oldani mint a mobil nézetnél. Utánajárok aztán jelentkezem.

Edited by Ody Mandrell

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az asztali gépeden nem jelenik meg az idővonal végig?

Igen.

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Probléma megoldva! Megerősítést kérek. :) 

Köszi! Most már nálam is jó. :) 

Lehet, hogy volt már róla szó, csak elsiklottam felette, mivel nem tudom mindig aktívan követni a fórumot. Szóval, azt szeretném megtudni, hogy a Kánon-regényeknek miért van külön, egyesével topikjuk? Minden egyes regénynek van/lesz egyenként topikja? 

Mondjuk, lehet, hogy jobb így, mert egy helyen át lehet beszélni a regénnyel kapcsolatos észrevételeket, nem pedig ömlesztve az SW könyvek topikban. 

Igen, ez volt a cél. De ha megfigyeled nem csak a könyveknek hanem a képregényeknek is van saját topikjuk. Sokkal jobb így.

Ott sajnos már nem. Az úgy lett belőve és már úgy is marad. Az új EU rendszer eleve ebben a szellemben indult.