Jump to content
Ody Mandrell

Vélemények és javaslatok

Recommended Posts

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Amikor mi telepítettük a 10-et, automatikusan megkeresett minden drivert még a telepítés alatt, nem kellett utána töltögetni semmit. :hmm: 

Pontosan.  A számtech topikban le is írtam. 

@Rog  A monitoroknak nem tesz jót, főleg a régieknek ha nem a legmagasabb felbontáson használod. Pl nekem a full hd(1920*1080). Persze ilyenkor kissebbek a betűk, de amit Dzséjt írt, hogy a betűméretet állítsd ne a felbontást. Hosszú távon tönkreteheti a monitort.

• Köszönöm 1
  • Tetszik 1

Help. 

Hogyan lehet telefonról képet betenni hozzászólásba? Eddig mindig a galériából próbáltam de nem engedte.

Csináltatok bármit az oldalon ma / tegnap? Nekem irgalmatlanul szaggatnak a funkciók, de csak ezen az oldalon. Szaggat a kurzor, a töltés ikon, minden. Gép, chrome stb. újraindításon már túl vagyunk...

Töröltem őket, Chrome naprakész, továbbra is szaggat...

Nálam sincs semmi gond, a PC-n is műxik, a mobilon is müxik a mobilos és az asztali verzió is. :hmm:

A szolgáltató miatt néha az egész net belassul, de kimondottan a fórummal nálam sincs semmi gond.

Nálam nem a net sebességével van gond, hanem szaggatnak a funkciók. Ráadásul iszonyatosan pörgeti a procit. Mintha egy rosszul optimalizált játékkal játszanék. Valami nagyon nem kóser! Ha közben mást is próbálok csinálni, az is szaggat. :o  Amint ráváltok az oldalra, elkezd hangosan pörögni a processzor, és szaggatva íródik be pl. ebbe a szövegdobozba is az üzenet. Semelyik másik oldallal vagy alkalmazással vagy játékkal stb-vel semmivel sem csinálja ezt. Céges laptop Intel Core i7-8650U CPU 2.11 GHz procival, szóval nem hinném, hogy emiatt.

Amikor megnyitom az SWSAGA oldalt és írok / nézelődök rajta:

image.png

De ugye érzed, hogy ha másnál minden ok akkor valószínűleg a Te rendszeredben lesz a hiba. Megértem, hogy az oldalunknál kezd el szórakozni a géped, de annak olyan oka van amit Te tudsz orvosolni. Esetleg egy víruskeresést lefuttathatnál csak a biztonság kedvéért. 

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De ugye érzed, hogy ha másnál minden ok akkor valószínűleg a Te rendszeredben lesz a hiba. Megértem, hogy az oldalunknál kezd el szórakozni a géped, de annak olyan oka van amit Te tudsz orvosolni. Esetleg egy víruskeresést lefuttathatnál csak a biztonság kedvéért. 

Mások is írták, hogy van szaggatás... :roll: 

Nálam is van szaggatás, mindig is volt egy icipicit. Amit írsz az teljesen más probléma. Rendszerszintű. Mást nem tudok mondani, a fórummal nincs semmi baj. 

Na meg azért is dobtam ide, hátha valakinek lesz ötlete, mi okozhatja. Értem, hogy az én - a mi - oldalunkon lehet valami, de közösen talán könnyebb megfejteni. 

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Hátha lesz valakink valami ötlete. Bár ha eddig nem volt csak most jött elő... Mobilon hogy működik? 

Tökéletesen (olvasó módban). De a számítógépről sajnos élvezhetetlen az oldal. :(

Használnám kizárólag telefonról, de ott meg a hsz-ek írásával van elég komoly probléma, mivel nincs meg a gépen elérhető hsz szerkesztő, és ha pl. rákattintok az "idézd ezt" funkcióra, egyből bedobja a szövegdobozba, de mivel entert nem ütöttem se előtte se utána, sehogy sem tudok az idézethez hozzáírni, se kitörölni, se semmit nem lehet vele kezdeni...

Amennyiben mobilon nem szaggat akkor aztán tényleg nem a fórummal van a baj. Egyébként a mobilos verzió tényleg kevesebbet tud (hisz mobilos). Állítsd át asztali nézetre.

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Nálam nem a net sebességével van gond, hanem szaggatnak a funkciók. Ráadásul iszonyatosan pörgeti a procit. Mintha egy rosszul optimalizált játékkal játszanék. Valami nagyon nem kóser! Ha közben mást is próbálok csinálni, az is szaggat. :o  Amint ráváltok az oldalra, elkezd hangosan pörögni a processzor, és szaggatva íródik be pl. ebbe a szövegdobozba is az üzenet. Semelyik másik oldallal vagy alkalmazással vagy játékkal stb-vel semmivel sem csinálja ezt. Céges laptop Intel Core i7-8650U CPU 2.11 GHz procival, szóval nem hinném, hogy emiatt.

A konfiguráció nem ilyen, de dettó ugyanaz van nálam is amit leírtál.

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Állítsd át asztali nézetre.

Tényleg, ezt már asszem Dzséjt is írta egyszer. Ezt megjegyzem.

De ez a gépes szaggatás borzalmas. :( Racer, neked mióta ilyen?

35 perccel korábban, Donát írta:

Racer, neked mióta ilyen?

Péntek óta, de csak a munkahelyi gépen.

Nekem egy hete kb. teljesen más jellegű problémám van/volt mobil chrome böngészőn.  Szaggatott nekem is, meg hosszú hszek fele, háromnegyede kitakarva üres, fekete részekkel, ezeket kijelölve se tudtam elolvasni. Leszedtem másik böngészőt, itt jó, viszont addig a chrome-mal se volt probléma, tehát nem tudom, mi lehet a gond. De legalább ezzel a probléma megoldva, csak már hozzászoktam a chrome-hoz :P

1 órával ezelőtt, Sinistra írta:

Nekem egy hete kb. teljesen más jellegű problémám van/volt mobil chrome böngészőn.  Szaggatott nekem is, meg hosszú hszek fele, háromnegyede kitakarva üres, fekete részekkel, ezeket kijelölve se tudtam elolvasni. Leszedtem másik böngészőt, itt jó, viszont addig a chrome-mal se volt probléma, tehát nem tudom, mi lehet a gond. De legalább ezzel a probléma megoldva, csak már hozzászoktam a chrome-hoz :P

Pont ezt akartam írni én is.:D

@Donát és akiknek még csinálja: Más böngészővel is csinálja(Firefox, Edge)? Mert emlékeim szerint a Chrome bizonyos gépeken képes behülyülni. Nálam is volt tán tavaly hogy baromira szagattott, de aztán csak megjavult. Lehet Chrome hiba és már dolgoznak a megoldáson a Google-nál. Okozhatja egy bővítmény is ami nálunk pl nincs.

30 perccel korábban, Frenkie írta:

Pont ezt akartam írni én is.:D

@Donát és akiknek még csinálja: Más böngészővel is csinálja(Firefox, Edge)? Mert emlékeim szerint a Chrome bizonyos gépeken képes behülyülni. Nálam is volt tán tavaly hogy baromira szagattott, de aztán csak megjavult. Lehet Chrome hiba és már dolgoznak a megoldáson a Google-nál. Okozhatja egy bővítmény is ami nálunk pl nincs.

Firefox alól gyorsabb! Lehet akkor a fórumra Firefoxot használok.

3 órával ezelőtt, Sinistra írta:

Szaggatott nekem is, meg hosszú hszek fele, háromnegyede kitakarva üres, fekete részekkel, ezeket kijelölve se tudtam elolvasni.

Nekem telón az előző héten egyszer-kétszer ezt csinálta. De azóta szakadatlanul működik. Igaz, a nagyon hosszú hsz -ek legvégét - mint pl. amit Wilde írt a The Lawless c. részhez - nem is tudtam elolvasni telóról.

Akkor a melós gépen a firefox lesz. Azon kifogástalanul fut az oldal.